Porównanie PlusLigi do innych lig w Europie i na świecie

Kauchuck
Posty: 429
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 20:03
Płeć: M
Lokalizacja: Bełchatów

Porównanie PlusLigi do innych lig w Europie i na świecie

Post autor: Kauchuck »

Szukałem tego tematu na forum i nie znalazłem, ale uważam, że jest ciekawy dlatego postanowiłem zamieścić go tutaj. Według mnie Plus Liga jest na równym poziomie z ligą grecką i francuską. Prześcignęliśmy trochę Belgów i Hiszpanów. Ciągle odstajemy od Rosji i Włoch ale to już minimalnie :). Nie chodzi mi o najlepsze drużyny w lidze, ale również o to jak jest wyrównana i ile gwiazd w niej gra.

Moim zdaniem czołówka najsilniejszych Europejskich lig ma się tak:
1. Rosja
2. Włochy
3. Grecja
4. Polska
5. Francja
6. Belgia
7. Hiszpania
8. Niemcy lub MEVZA
osnazfsb

Re: Porównanie Plus Ligi do innych lig Europejskich

Post autor: osnazfsb »

nizej grecka wyzej francuska- Polska gdzies 3-4- a róznica w zadnym razie nie jest minimalna - szczegolnie widac to w dole tabeli gdzie druzyny z PLS walczylyby conajwyzej o utrzymanie w Serie B a nie w Serie A
BTW na ten bylo juz pare postów wiec radze lepiej poszukac
Domelinho
Posty: 586
Rejestracja: 24 kwie 2008, o 17:53
Płeć: M

Re: Porównanie Plus Ligi do innych lig Europejskich

Post autor: Domelinho »

W serie A jest co najmniej 8 druzyn rownych lub lepszych niz Skra Belchatow wiec jest jeszcze spora przepasc.Skra wg mnie w meczach z top 8 na 10 meczy z kazdym zespolem wygrala by max 2,3.Popatrzcie na sklady zespolow.
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Porównanie Plus Ligi do innych lig Europejskich

Post autor: kevinpsb »

Kauchuck pisze: Prześcignęliśmy trochę Belgów i Hiszpanów. .

Moim zdaniem czołówka najsilniejszych Europejskich lig ma się tak:
1. Rosja
2. Włochy
3. Grecja
4. Polska
5. Francja
6. Belgia
7. Hiszpania
8. Niemcy lub MEVZA
Trochę belgów i Hiszpanów ciekawe. Hiszpania to jedna drużyna Portol Mallorca która co roku wygrywa a jest w tej chwili na poziomie 6 drużyny pls,,, trochę belgów gdzie liczą się 3 drużyny a gdzie Knack Roesealre(2 drużyna belgijskiej ligii) przegrywa z Jastrzębiem.
Najlepsza w europie jest liga rosyjska-po czym to wnioskujesz po wyniakch w ostatniej LM, CEV, CC.
W tej chwili liga Grecka i Francuska są gorsze od Polskiej.
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Kauchuck
Posty: 429
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 20:03
Płeć: M
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Porównanie Plus Ligi do innych lig Europejskich

Post autor: Kauchuck »

Plus Liga vs Liga grecka 2-1
- wiecej dobrych zespołów ma Plus Liga
- bardziej wyrownana walka jest w Plus Lidze
- czołowe drużyny w lidze greckiej (Iraklis, Panathinaikos - bynajmniej ostatnio) troszkę lepsze od naszych

Plus Liga vs Liga francuska 0-0
- obie ligi mają po 5, 6 dobrych zespołów
- równa walka tu i tu
- czołowe drużyny (Cannes, Paris Volley, Tour VB - Skra, Jastrzębski, Częstochowa) mniej więcej na tym samym poziomie (Tour nie dawno w final four, a Paris Volley w poprzednim "mało co")

więc tak chciałem troszkę poprawić swoją klasyfikację
1. Rosja
2. Włochy
3. Polska i Francja
.
5. Grecka
......................
Reszta tak samo :)

Apropo ligi hiszpańskiej tam jest bardzo wyrównana walka o drugie miejsce (Ciudad Soria, Unicaja Almeria i jeszcze jakis klub o ktorym zapomnialem ;p)
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Porównanie Plus Ligi do innych lig Europejskich

Post autor: Mate »

W Belgii liczą się tylko 3 drużyny: Noliko, Knack, Lennik. W Hiszpanii dominuje Mallorca no i jeszcze Almeria. W Grecji już nie gra, m.in. Dante lub Elgarten. Na Półwyspie Bałkańskim będą grać jeszcze Bułgarzy. Francuzi bardziej stawiają na swoich siatkarzy, niż importowanie zawodników, którzy odebraliby szansę młodym. Mało Francuzów gra poza granicami swojego kraju. Kergret grał w Neftjaniku Ufa, Rouzier w przyszłym sezonie zagra w Knack, Antiga gra w Skrze, Samica w Jastrzębiu, Pujol grał w Treviso, Henno występował w Rzymie, Granvorka zostaje we Włoszech. Pujol i Henno chyba wrócą do Francji. Jeszcze rok i polska liga będzie na trzecim miejscu.
W serie A jest co najmniej 8 druzyn rownych lub lepszych niz Skra Belchatow wiec jest jeszcze spora przepasc.Skra wg mnie w meczach z top 8 na 10 meczy z kazdym zespolem wygrala by max 2,3.Popatrzcie na sklady zespolow.

Skra wygrała z Sisleyem mecz o 3 miejsce podczas LM. Skra nie miałaby na pewno szans z Coprą. Duże kłopoty Bełchatowianie mieliby z Trento i z Sisleyem. Do tego grona można zaliczyć jeszcze Macerate i Prisma Martina Francia, która lepi całkiem dobry skład.

A Rosja to Rosja. Są sponsorzy, jest kasa, jest skład. Nawet bez obcokrajowców liga rosyjska jest bardzo silna.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Porównanie Plus Ligi do innych lig Europejskich

Post autor: kevinpsb »

Mate pisze: Skra wygrała z Sisleyem mecz o 3 miejsce podczas LM. Skra nie miałaby na pewno szans z Coprą.
Mało zabrakło a moglibyśmy sprawdzić to w finale ostatniej LM.
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Porównanie Plus Ligi do innych lig Europejskich

Post autor: Mate »

Mi chodzi o to, że Skra nie miałaby szans z obecnym składem Piacenzy. Trochę, źle zdanie skonstruowałem i tak wyszło.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: Porównanie Plus Ligi do innych lig Europejskich

Post autor: pk+ »

Mate pisze:Mi chodzi o to, że Skra nie miałaby szans z obecnym składem Piacenzy. Trochę, źle zdanie skonstruowałem i tak wyszło.

No w zasadzie to Czewa nie miała szans z Iskrą, a jak się skończyło wiemy. Rola faworyta czasem bywa trudna, i niewdzięczna.
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
BLAEVY
Posty: 80
Rejestracja: 20 maja 2008, o 15:32
Płeć: M

Re: Porównanie Plus Ligi do innych lig Europejskich

Post autor: BLAEVY »

Mate pisze:Mi chodzi o to, że Skra nie miałaby szans z obecnym składem Piacenzy. Trochę, źle zdanie skonstruowałem i tak wyszło.





* Kuba Leonel Marshall vs. Polska Dawid Murek Zwyciężca Leo Marshall
* Włochy Marco Meoni vs. Hiszpania M.A Falasca zwyciężca Falasca
* Włochy Hristo Zlatanov vs.Francja Stephane Antiga Remis
* Serbia Novica Bjelica vs. Polska Daniel Pliński Remis
* Hiszpania Guillermo Falasca vs.Polska Mariusz Wlazły zwyciężca Mariusz Wlazły

Jak na razie to my prowadzimy!!!
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Porównanie Plus Ligi do innych lig Europejskich

Post autor: Chal »

BLAEVY pisze:* Włochy Hristo Zlatanov vs.Francja Stephane Antiga Remis
Jeżeli przyrównujesz gwiazdę i najlepiej opłacanego zawodnika Serie A do podstarzałego gracza ze znanym nazwiskiem, który głównie rozbija się po ligach z drugiej półki europejskiej, to ja nie mam pytań :|
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Core
Posty: 228
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:32
Płeć: M

Re: Porównanie Plus Ligi do innych lig Europejskich

Post autor: Core »

Doskonałym porównaniem PlusLigi z zagranicznymi będą mecze Skry w nadchodzącym sezonie LM.
BLAEVY
Posty: 80
Rejestracja: 20 maja 2008, o 15:32
Płeć: M

Re: Porównanie Plus Ligi do innych lig Europejskich

Post autor: BLAEVY »

Chal chodziło mi o to że Antiga mógłby grać nawet w Rosji ale on powiedział że wybiera Polskę bo tam nie ma tak trudnego i wyczerpującego sezonu Antiga ma lepsze Przyjęcie od Zlatanova a Zlatanov ma lepszy atak od Antigi
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Porównanie Plus Ligi do innych lig Europejskich

Post autor: KadrO »

Tyle że remis Antigi ze Zlatanovem zupełnie nie ma sensu. Tu wychodzi ogromny plus dla Piacenzy. Jak już pisał Chall.
Wszyscy co chwilę mówią że Antiga ma dobre przyjęcie,a słaby atak. Po części jest w tym racja, ale Antiga to nie najlepiej przyjmujący zawodnik świata.Może niech na libero pójdzie ?... Do tego wybrał Skre bo poszedł na emeryturę i chciał se jeszcze trochę pograć. Znów w Rosji, z takim wysokim poziomem nie wytrzymał by całego sezonu.
BLAEVY
Posty: 80
Rejestracja: 20 maja 2008, o 15:32
Płeć: M

Re: Porównanie Plus Ligi do innych lig Europejskich

Post autor: BLAEVY »

* Włochy Hristo Zlatanov vs.Francja Stephane Antiga Zwycięstwo Zlatanova

Dobra zmieniam,niech wam będzie ja uważam inaczej wychodzi na REMIS
osnazfsb

Re: Porównanie Plus Ligi do innych lig Europejskich

Post autor: osnazfsb »

jak juz porównujecie to zobaczcie jeszcze jaka pozycje ma u nas Skra a jaka Piacenza we Włoszech - skra moze nawet wygrac z Piacenza co nie zmienia faktu ze liga włoska jest duzo lepsza
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Porównanie Plus Ligi do innych lig Europejskich

Post autor: kevinpsb »

BLAEVY pisze: Serbia Novica Bjelica vs. Polska Daniel Pliński Remis
Zdecydowane zwycięstwo Plińskiego ;)
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Porównanie Plus Ligi do innych lig Europejskich

Post autor: kevinpsb »

Jeśli porównywać poziom obecny ligii to jesteśmy 3 ligą świata. Jęsli zaś porównywać wyniki w europejskich pucharach to jesteśmy 5 ligą.
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
BLAEVY
Posty: 80
Rejestracja: 20 maja 2008, o 15:32
Płeć: M

Re: Porównanie Plus Ligi do innych lig Europejskich

Post autor: BLAEVY »

kevinpsb pisze:
BLAEVY pisze: Serbia Novica Bjelica vs. Polska Daniel Pliński Remis
Zdecydowane zwycięstwo Plińskiego ;)
No nie wiem Pliński ma słabszą zagrywkę od Bjelicy a Pliński lepiej rusza się na bloku

To może wy napiszecie porównanie zawodników?
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Porównanie Plus Ligi do innych lig Europejskich

Post autor: Guilder »

BLAEVY pisze:
kevinpsb pisze:
BLAEVY pisze: Serbia Novica Bjelica vs. Polska Daniel Pliński Remis
Zdecydowane zwycięstwo Plińskiego ;)
No nie wiem Pliński ma słabszą zagrywkę od Bjelicy a Pliński lepiej rusza się na bloku
Plińskiemu jak wejdzie mocny serwis to dupa blada. Poza tym Pliński lepiej zachowuje się w trudnych sytuacjach (potrafi np. swobodnie wystawić do tyłu). Ja też bym na niego postawił.
BLAEVY pisze: To może wy napiszecie porównanie zawodników?
Nie ma wg mnie sensu robić porównań na tej zasadzie.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Porównanie Plus Ligi do innych lig Europejskich

Post autor: Chal »

W tym roku będziemy mieli bardzo miarodajne porównanie lig polskiej i greckiej - mecze Czewy z Iraklisem, Skry z PAO i Jastrzębia z Olympiakosem, poza tym również Skra z Iskrą i Olsztyn z Biełgorodem jeśli chodzi o Polska - Rosja ;)
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Porównanie Plus Ligi do innych lig Europejskich

Post autor: Mate »

Liga Włoska na pewno jest lepsza od naszej ligi siatkarzy. Chociaż kluby z Lega Serie A też ma podobne problemy jak zespoły z PlusLigi. Tym problemem jest brak pieniędzy u niektórych klubów. Jeżeli chodzi o Plińskiego i Bjelice to postawiłbym na remis. Sprawdziłem statystyki Bjelicy w lidze włoskiej i widać, że Serb lepiej atakuje, niż blokuje. Bjelica w całym sezonie zdobył 42 punkty z zagrywki. Pliński zdobył 22 punkt z serwisu w PLS'ie. Bjelica w zagrywce jest lepszy od Pliny. W ataku lepszy Serb. Plińskiego nie mogłem w ogóle znaleźć w statystykach najlepiej atakujących. Teraz czas na statystyki bloku. Pliński na set zdobył 0,79 pkt. Bjelica zaś 0,4. W bloku postawiłbym na remis. Daniel to tego jest bardziej doświadczony, umie robić sztuczki siatkarskie, które nabył na plaży. Pliński - Bjelica = remis.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
BLAEVY
Posty: 80
Rejestracja: 20 maja 2008, o 15:32
Płeć: M

Re: Porównanie Plus Ligi do innych lig Europejskich

Post autor: BLAEVY »

No właśnie ja napisałem że jest remis
Wojciech
Posty: 358
Rejestracja: 20 gru 2007, o 21:00
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrowiec Sw
Kontakt:

Re: Porównanie Plus Ligi do innych lig Europejskich

Post autor: Wojciech »

A spojrzcie, że zapowiadają się aż 3 mecze pomiedzy naszymi ekipami a greckimi.
AZS Czestochowa będzie podejmować Iraklis, Skra Panathaikos i Jastrzębie wylosowało Olympiakos.
Może te mecze pozwolą w pewien sposób ocenić poziom PlusLigi i ligi greckiej.
osnazfsb

Re: Porównanie Plus Ligi do innych lig Europejskich

Post autor: osnazfsb »

Co do 3 ligi swiata to widze ze dalej nie doceniamy brazylijskiej Superligi
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Porównanie Plus Ligi do innych lig Europejskich

Post autor: KadrO »

Chal pisze:W tym roku będziemy mieli bardzo miarodajne porównanie lig polskiej i greckiej - mecze Czewy z Iraklisem, Skry z PAO i Jastrzębia z Olympiakosem, poza tym również Skra z Iskrą i Olsztyn z Biełgorodem jeśli chodzi o Polska - Rosja ;)
Wojciech pisze:A spojrzcie, że zapowiadają się aż 3 mecze pomiedzy naszymi ekipami a greckimi.
AZS Czestochowa będzie podejmować Iraklis, Skra Panathaikos i Jastrzębie wylosowało Olympiakos.
Może te mecze pozwolą w pewien sposób ocenić poziom PlusLigi i ligi greckiej.
Czytaj wszystkie posty, a nie bezsensowie pisz o tym samym...
osnazfsb pisze:Co do 3 ligi swiata to widze ze dalej nie doceniamy brazylijskiej Superligi
I tu masz rację. Jeśli już mówimy o 3 lidze to nie świata tylko Europy.
Wątpię że ktoś z nas tutaj oglądał ligę brazylijską z zeszłego sezonu.
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Porównanie Plus Ligi do innych lig Europejskich

Post autor: Mate »

Nasza PlusLiga jest 3 ligą Europejską, co nie znaczy, że jest też 3 ligą na świecie. Osnazfsb słusznie to zauważył. Trzeba się spytać Piotrka Gabrycha, jak to jest w Brazylii.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
osnazfsb

Re: Porównanie Plus Ligi do innych lig Europejskich

Post autor: osnazfsb »

Mate pisze:Nasza PlusLiga jest 3 ligą Europejską, co nie znaczy, że jest też 3 ligą na świecie. Osnazfsb słusznie to zauważył. Trzeba się spytać Piotrka Gabrycha, jak to jest w Brazylii.
Jak chcesz sie czegos dowiedziec w tej materii to łatwiej jest spytac dreamera :D Jego zdaniem brazylijska Superliga jest najmocniejsza liga swiata a mecze braz Superligi ogladał- teraz podobno w ogóle nie ma szansy obejrzec czegokolwiek a szkoda
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Porównanie Plus Ligi do innych lig Europejskich

Post autor: Arff »

Szkoda że w siatkówce nie ma czegoś na kształt pucharu konfederacji w piłce nożnej, gdzie spotykałyby się najlepsze drużyny kontynentów... bo myślę że mogłoby być ciekawie... a egzotyczne ligi mogłyby trafić do świadomości kibiców...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Porównanie Plus Ligi do innych lig Europejskich

Post autor: Mate »

Chodzi Ci o Klubowe Mistrzostwa Świata?? Dobry pomysł z tym, też kiedyś o myślałem o takim turnieju. Fajnie byłoby zobaczyć klub z Ameryki Północnej lub Azji.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”