Transfery 2011/2012

kamica zolciowa
Posty: 3
Rejestracja: 3 maja 2010, o 21:56
Płeć: M

Transfery 2011/2012

Post autor: kamica zolciowa »

Już niedługo koniec sezonu:) Możemy zacząć pisać na temat transferów na nadchodzący sezon w Plus Lidze Kobiet.
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Transfery 2011/2012

Post autor: Antonella Hard Core »

Napewno można sie spodziewac że Atom Sopot dokona kilku głośnych zakupów, z tego co sie pisało to nad morzem myslą o sprowadzeniu jednej z trzech atakujących z polskim paszportem (M.Glinka,K.Skowrońska,M.Kożuch). A że w Sopocie mają kase to pewnie też bedą sie starać powalczyć o czołowe polskie zawodniczki np. zdaje sie że A.Werblińskiej kończy sie po tym sezonie kontrakt w Bielsku i o tą zawodniczke pewnie będą sie zabijały mocne kluby nie tylko z Polski.
Awatar użytkownika
Yamnick
Posty: 7
Rejestracja: 2 lut 2011, o 14:49
Płeć: M

Re: Transfery 2011/2012

Post autor: Yamnick »

Ktos wie jak wyglada kontrakt Jaszewskiej w Gwardii ? Wydaje mi sie, ze o ile ubiegly sezon stracila, to w tym pokazala sie znow na tyle, ze propozycji moze byc sporo.

Pytanie czy Kaska bedzie chciala isc do druzyny walczacej w pucharach (wzgledy zdrowotne) ? Mysle, ze jednak we Wroclawiu wyraznie odbudowala sie fizycznie i po kilku sezonach przerwy od pucharow moze chciec znow pograc nie tylko o +lige, wiec zwyczajnie moze nie chciec isc do klubu z 2 polowki tabeli.

Ciekawe, kto bedzie szukal przyjmujacej...
Jestem odpowiedzialny za to co powiedziałem, nie za to, co zrozumiałeś.
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Transfery 2011/2012

Post autor: Antonella Hard Core »

Yamnick pisze:Pytanie czy Kaska bedzie chciala isc do druzyny walczacej w pucharach (wzgledy zdrowotne) ? Mysle, ze jednak we Wroclawiu wyraznie odbudowala sie fizycznie i po kilku sezonach przerwy od pucharow moze chciec znow pograc nie tylko o +lige, wiec zwyczajnie moze nie chciec isc do klubu z 2 polowki tabeli.
Być może K.Jaszewska nawet zostając w Gwardii bedzie miała okazje zagrać w europejskich pucharach, co prawda Gwardia stoi pod scianą w rywalizacji z Dąbrową ale zakladając ze jeśli nawet przegra rywalizacje z MKs-em to jeszcze wrocławianki będą walczyły o piątą lokate ( a być może nawet szósta da gre Gwardii w pucharach bo niejasna jest przyszłość Centrostalu i Bielska-Białej jeśli idzie o uczestnnictwo w europejskich rozgrywkach). Z tego co sie czyta we Wrocławiu mimo kosztów jakie poniesli są zadowoleni z zeszłosezonowego startu w europejskich pucharach i bedą sie starali i w tym sezonie zakwalifikowac sie do nich.
Zakładając ze Gwardią odpadnie z Dąbrową to aby zagrać w pucharach musi pokonac w meczach o pozycje 5-8 najpierw prawdopodobnie Stal Mielec ( jak najbardziej wykonalne) i potem w dycudujących starciach najpewniej kogoś z trójki Organika/Bielsko/Centrostal z tym że jak wspomniałem wyżej start tych dwóch ostatnich klubów w puchrach stoi pod pewnym znakiem zapytania.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Transfery 2011/2012

Post autor: madlark »

Ci, którzy liczyli na MGM w naszej lidze w przyszłym sezonie obejdą się smakiem ;)
http://www.sport.pl/siatkowka/1,65103,9 ... urcji.html
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Transfery 2011/2012

Post autor: madlark »

Werblińska odchodzi z Bielska.
Prawdopodobny kierunek to Muszyna
http://www.sports.pl/Siatkowka/Anna-Wer ... 1,911.html
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
evija
Posty: 1140
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:26
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Transfery 2011/2012

Post autor: evija »

No to Muszyna podpada. Po raz drugi... po zeszłorocznych targach na PP miał być spokój w tym roku, ale jak widać niewiele wytrzymali w Muszynie. Poprzednio Kasię Gajgał, teraz Ankę Werblińską w trakcie rywalizacji z ich drużyną werbują do swoich szeregów. Największy niesmak budzi to, że dzieje się to w trakcie rywalizacji między tymi drużynami. Współczuję kibicom Bielska.
Błękit nieba, czerwień krwi
w każdym sercu naszym tkwi...

Pałac Bydgoszcz
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Transfery 2011/2012

Post autor: Antonella Hard Core »

Stawiałem że to Sopot zgarnie naszą najlepszą krajową przyjmującą a tu wygląda że trafi ona do najgroźniejszego rywala Atomu.
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: Transfery 2011/2012

Post autor: Skrzypek »

Ciekawe wieści ciągną do Polski znad Bosforu. Jaka podają zagraniczne strony internetowe Katarzyna Skowrońska wraz z kilkoma koleżankami opuszcza Stambuł i rozpoczyna poszukiwania nowego pracodawcy. Myślę, że pojawia się szansa dla kilku polskich zespołów na walę o te zawodniczki. Nie myślę wyłącznie o Skowrońskiej bo uważam że warto byłoby starać się o taką zawodniczkę ja Furst. Mogłaby bardzo dobrze zastąpić Amarantę Fernandez w Sopocie, która nie spisuje się najlepiej. Jeśli chodzi o Sopot to o moje uszy obiło się wiele plotek a mianowicie o sprowadzeniu tercetu z reprezentacji Brazylii lub USA. Ta pierwsza opcja wliczała prawdopodobnie zakontraktowanie Jacqueline, która do Polski miaa trafić w "pakiecie' z Murilo. Ten drugi wariant zakłada podobno sprowadzenie zza oceanu atakującej, przyjmującej i rozgrywającej. Być może chodzi o tercet Hooker, Hodge, Breg czy może A.Glass. Jednak moim zdaniem byłoby to bardzo ryzykowne posunięcie mając w pamięci to iż amerykańscy sportowcy wyjeżdżający za granicę nie zawsze zachowują się profesjonalnie.
Były plotki o sprowadzeniu nad Bałtyk Małgorzaty Kożuch, ale ta otrzymała podobno ofertę z Włoch a mianowicie z Modny.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Transfery 2011/2012

Post autor: madlark »

Skrzypek pisze:Ciekawe wieści ciągną do Polski znad Bosforu. Jaka podają zagraniczne strony internetowe Katarzyna Skowrońska wraz z kilkoma koleżankami opuszcza Stambuł i rozpoczyna poszukiwania nowego pracodawcy. Myślę, że pojawia się szansa dla kilku polskich zespołów na walę o te zawodniczki. Nie myślę wyłącznie o Skowrońskiej
Ja słyszałem, że ze względów marketingowych w Atomie była brana pod uwagę MGM i Skowrońska.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
rafik30
Posty: 371
Rejestracja: 22 wrz 2009, o 17:12
Płeć: M
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Transfery 2011/2012

Post autor: rafik30 »

http://bydgoszcz.gazeta.pl/bydgoszcz/1, ... stalu.html
PBG sponsorem siatkarek Pałacu,który włozy duze pieniadze w bydgoski zespół; będzie nowy TRENER i zmiany kadrowe w zespole a te mają być znane do końca maja!
Rafał Osiński : Bydgoszczanin z krwi i kości-fan Chemika/Delecty,Pałacu,Zawiszy,Polonii,Artego
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Transfery 2011/2012

Post autor: madlark »

rafik30 pisze:http://bydgoszcz.gazeta.pl/bydgoszcz/1, ... stalu.html
PBG sponsorem siatkarek Pałacu,który włozy duze pieniadze w bydgoski zespół; będzie nowy TRENER i zmiany kadrowe w zespole a te mają być znane do końca maja!
czyli Makowski odchodzi do Delekty
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Transfery 2011/2012

Post autor: madlark »

Skowrońskiej w PLKS nie będzie w przyszłym roku
A ja na razie nie chcę wracać do PlusLigi.
http://www.sports.pl/Siatkowka/Katarzyn ... 1,282.html
:<
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Transfery 2011/2012

Post autor: Antonella Hard Core »

K.Jaszewska zostaje na przyszły sezon w Gwardii Wrocław, także dobre wiadomości dotyczące sponsora wrocławskiego klubu który zamierza dłużej wspierać drużyne siatkarek a jeśli do tego dodamy wygraną w pierwszym meczu z Organiką o prawo gry w Pucharze Challenge to wychodzi że w Gwardii mają na chwile obecną sporo powodów do zadowolenia i ciekawe perspektywy na przyszłośc sie rysują przed tym klubem.
perla
Posty: 83
Rejestracja: 13 maja 2010, o 14:50

Re: Transfery 2011/2012

Post autor: perla »

Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Transfery 2011/2012

Post autor: Antonella Hard Core »

Pojawiły sie informacje że K.Skowrońska podpisała lukratywny kontrakt w Chinach więc kwestia jej sprowadzenia do naszej ligi ostatecznie upadła. W chinskim klubie Evergrande K.Skowrońska ma zastąpic na ataku reprezentantke Serbii J.Brakocević a jej klubową koleżanką ma zostać C.Costagrande (ostatnio grająca w Dynamie Moskwa a wcześniej grała razem z K.Skwrońską w Scavolini Pesaro).
luck191
Posty: 1176
Rejestracja: 19 kwie 2011, o 14:38
Płeć: M

Re: Transfery 2011/2012

Post autor: luck191 »

http://aktualnosci.siatka.org/pokaz/201 ... -w-chinach
Kasia chciała spróbować swoich sił w Chinach,zagra w jedynym prywatnym klubie Evergrande,tam poziom ligi stoi na wysokim poziomie,a pozostanie Ozsoy w Sopocie to swietna wiadomosć,bo to najlepsza zawodniczka w tej ekipie,bałem się,że jakis miliarder z Turcji ją skusi.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Transfery 2011/2012

Post autor: madlark »

Wygląda na to, że najlepiej zarabiającą siatkarką (siatkarzem) pozostanie Skowrońska.
O dwóch milionach to gwiazdy ze Skry mogą pomarzyć.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Bigmac
Posty: 136
Rejestracja: 26 maja 2008, o 14:54
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Transfery 2011/2012

Post autor: Bigmac »

Można wiedzieć skąd to wiesz?
strah
Posty: 11
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 21:10
Płeć: M

Re: Transfery 2011/2012

Post autor: strah »

Źródłem informacji o kontrakcie Kaśki jest Przegląd Sportowy...
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Transfery 2011/2012

Post autor: madlark »

Bigmac pisze:Można wiedzieć skąd to wiesz?
Sezon siatkarski w Chinach trwa od grudnia do marca. Według naszych informacji Skowrońska w Turcji zarobiła ok. 400 tysięcy euro, chiński kontrakt może więc wynieść nawet pół miliona euro, czyli ponad dwa miliony złotych.
http://www.sports.pl/Siatkowka/Katarzyn ... 1,282.html
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Transfery 2011/2012

Post autor: Antonella Hard Core »

Reprezentantka Rumunii D.Muresan opuszcza drużyne AZS Białystok.
2whyducky
Posty: 16
Rejestracja: 3 maja 2011, o 07:18
Płeć: M

Re: Transfery 2011/2012

Post autor: 2whyducky »

Nie bardzo wiem po co Muszyna ściąga Werblińską. chyba tylko, żeby rywalki osłabić Zwłaszcza te z Sopotu, bo w Bielsku nie jest fajnie. Jak znowu sobie ściagna jakiegoś Wagnera to można krzyżyk postawić.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Transfery 2011/2012

Post autor: madlark »

2whyducky pisze:Nie bardzo wiem po co Muszyna ściąga Werblińską. chyba tylko, żeby rywalki osłabić Zwłaszcza te z Sopotu, bo w Bielsku nie jest fajnie. Jak znowu sobie ściagna jakiegoś Wagnera to można krzyżyk postawić.
Ola podobno wybiera się na macierzyński, więc może stąd.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Husky
Posty: 5
Rejestracja: 17 maja 2011, o 13:32
Płeć: M

Re: Transfery 2011/2012

Post autor: Husky »

BKS ALUPROF Bielsko-Biała w tym okienku transferowym pozbędzie się większości siatkarek.
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Transfery 2011/2012

Post autor: Antonella Hard Core »

Husky pisze:BKS ALUPROF Bielsko-Biała w tym okienku transferowym pozbędzie się większości siatkarek.
Skąd takie informacje o wymianie wiekszości składu w BKS-ie?

Na SF jest wypowiedz prezesa BKS-u C.Świstaka który mówi że w przyszłym sezonie Bielsko także ma zamiar walczyć o najwyższe cele w lidze a mają w tym pomóc m.in transfery zawodniczek zagranicznych których ostatnio w BKS-ie nie grało za wiele (mowa jest że być może bedą to siatkarki spoza Europy). Ponadto nie jest przewidywana zmiana na stanowisku trenerskim więc M.Wiktrowicz nadal będzie prowadził BKS.
Husky
Posty: 5
Rejestracja: 17 maja 2011, o 13:32
Płeć: M

Re: Transfery 2011/2012

Post autor: Husky »

"Zdradził również, że dojdzie do sporych roszad w składzie trzeciej drużyny PlusLigi Kobiet." - proszę bardzo wypowiedź prezesa BKS-u.Znalazłem to na stronie bksbielsko.pl.:) a to co napisałem wcześniej przeczytałem w dzisiejszej gazecie tylko nie wiem już której:) Mariusz Wiktorowicz w swojej wypowiedzi powiedział,że na zostaje na stanowisku 1 trenera. Od 4 sezonów jestem Klubie Kibica BKS-u więc coś tam wiem. Podobno Natalia Bamber nie zagra w przyszłym sezonie,bo chce urodzić dziecko:)
Vacek
Posty: 21
Rejestracja: 28 maja 2011, o 11:28
Płeć: K

Re: Transfery 2011/2012

Post autor: Vacek »

Prawda z Glinką , Glass i 'Franceska Picimini' w Treflu Sopot ?
W moim sercu Sovia ! Na zawsze od zawsze Resovia ma !
Bigmac
Posty: 136
Rejestracja: 26 maja 2008, o 14:54
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Transfery 2011/2012

Post autor: Bigmac »

Vacek pisze:Prawda z Glinką , Glass i 'Franceska Picimini' w Treflu Sopot ?
Tak tak, zwłaszcza Glinka na 100% zagra w dwóch klubach na raz.
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Transfery 2011/2012

Post autor: Antonella Hard Core »

Vacek pisze:Prawda z Glinką , Glass i 'Franceska Picimini' w Treflu Sopot ?
M.Glinka przedłużyla kontrakt z Vakifbankiem a co do dwóch pozostałych zawodniczek to F.Piccinini podobno po ponad dekadzie gry w Foppapedretti Bergamo zamierza zmienić klub ( podobno najbliżej jej do zespołu Modeny), także przyszłość K.Glass nie jest do końca jasna bo Rabita Baku ściągneła na przyjęcie N.Osmokrovic z Fanerhabce i nie wiadomo czy będzie teraz miejsce dla Amerykanki w składzie. Aha a może chodzi nie o K.Glass tylko o rozgrywającą A.Glass bo patrząc na to co pokazywały rozgrywajace Atomu w finale to nie wykluczyłbym że włodzarze klubu będą chcieli wzmocnić pozycje rozgrywającej.

Spekuluje sie że B.Okuniewska ma zastąpić M.Giuggi w Scavolini Pesaro a z kolei jej miejsce na środku bielskiej siatki może zająć włoska środkowa M.Stacchiotti która prywatnie jest dziewczyną M.Lasko który ostatnio podpisał kontrant w Jastrzębiu i chciałbym mieć wybranego swojego serca blisko siebie, tylko nie wiem czy Włoszka byłaby odpowiednią kandydatką do gry w BKS-ie który chce walczyć o wysokie cele a ta zawodniczka przez większość swojej kariery grała tylko w Serie A2 ( ma na koncie tylko jeden sezon w Serie A spędzony w Forli).
Co ciekawe M.Stacchiotti podobnie jak jej partner M.Lasko ostatni sezon spędziła w zespole z Werony, czyżbyśmy mieli w przyszłym sezonie szanse oglądać na naszych parkietach siatkarską pare kochanków z Werony :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Siatkówki Kobiet”