Transfery w LSK przed sezonem 2008/09

spioch
Posty: 57
Rejestracja: 11 kwie 2008, o 11:43
Płeć: M

Re: Transfery

Post autor: spioch »

Jestem trochę zaskoczony Leśniewicz z tego co wiedziałem byłem przekonany że juz skończy karierę szczególnie po tak słabym sezonie jeżeli te wszystkie zawodniczki do was przejdą to sory ale dlamnie lekki nie wypał Kucharska i Waligóra nie grały prawie cały sezon liniarska z lesniewicz też nie błyszczała. Według mnie Dąbrowa musi się wzmocnić jedynie ta przyjęciu Środku i rozegraniu przemeblowanie składu nie ma sensu acz kolwiek wszystkie nazwiska potwierdzam. Jeżeli dojdzie do tych zmian poleci Wilczyńska oraz Lis. Piątek ma poważną kontuzję i wtym sezonie się nie licz na trasferowej karuzeli
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Transfery

Post autor: Robert »

Cierpliwie czekamy do końca maja i spekulujemy - jak na razie zapowiada się ciekawie, zobaczymy która z drużyn spoza pierwszej czwórki jeszcze wzmocni swój skład. W Mielcu nie zapowiada się na ciekawe transfery, a co słychać w Poznaniu i Gdańsku bardzo interesują mnie ruchy kadrowe w tych dwóch drużynach. W Poznaniu podobno nieciekawie z finansami i podobno trener Wojciech Lalek ma już nie trenować Poznania. Spioch jeśli to prawda to napisz.
Awatar użytkownika
evija
Posty: 1140
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:26
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Transfery

Post autor: evija »

Co więcej, uzyskaliśmy potwierdzenie, że z zespołem rozstaje się Dominika Leśniewicz! - Jestem w tej chwili w Warszawie - powiedziała nam wczoraj "Domino”. - Na razie chcę odpocząć fizycznie i psychicznie od siatkówki. Co będę robić dalej, zastanowię się za dwa, trzy miesiące.


źródło: Gazeta Pomorska

Jeśli Dąbrowa chce czekać, niech czeka... znając Domino to sobie poczeka, ona prawie zawsze jako ostatnia podpisywała kontrakty, a teraz chce się nad przyszłością zastanawiać, więc wypada to na lipiec.

Dzięki za te wszystkie lata Domino, a cokolwiek zrobisz, uszanujemy w Bydgoszczy.
Błękit nieba, czerwień krwi
w każdym sercu naszym tkwi...

Pałac Bydgoszcz
spioch
Posty: 57
Rejestracja: 11 kwie 2008, o 11:43
Płeć: M

Re: Transfery

Post autor: spioch »

Co do Gańska najprawdopodobniej Odejdzie Kinga Kasprzak. Natomias w Poznaniu szykuje się prawdziwy rozbiór z tego co ustaliłem odchodzą prawie wszystkie zawdodniczki natomiast sam trener Lalek ma wrócić do Kalisza a i z tego co wiem nieoficjalinie w razie odejścia Popika z Dąbrowy jest wymieniany jako jeden z kandydatów do objęcia tej posady Acha już tak całkiem prywatnie zatrudnienie Liniarskiej w Dąbrowie będzie według mnie najgorszym transferem tego klubu
Awatar użytkownika
sensi
Posty: 63
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:38
Płeć: K
Lokalizacja: Piła/Poznań
Kontakt:

Re: Transfery

Post autor: sensi »

spioch pisze: Natomias w Poznaniu szykuje się prawdziwy rozbiór z tego co ustaliłem odchodzą prawie wszystkie zawdodniczki natomiast sam trener Lalek ma wrócić do Kalisza
Ciekawe masz informacje,
znam większość zawodniczek prywatnie i nic nie wiem o odejściach, a rozmawiałam z nimi wczoraj:)
Miłościwie panująca Anna Maria Katarzyna I Sensi :P
gonzales
Posty: 260
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:03
Płeć: M

Re: Transfery

Post autor: gonzales »

ale ale co do odejścia trenera lalka to chyba możesz potwierdzić sensi????? chodzą słuchy że tam ponoć trener skrok jest przymierzany?
Awatar użytkownika
sensi
Posty: 63
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:38
Płeć: K
Lokalizacja: Piła/Poznań
Kontakt:

Re: Transfery

Post autor: sensi »

gonzales pisze:ale ale co do odejścia trenera lalka to chyba możesz potwierdzić sensi????? chodzą słuchy że tam ponoć trener skrok jest przymierzany?
Dyplomatycznie - nie potwierdzam, nie zaprzeczam:-)
Miłościwie panująca Anna Maria Katarzyna I Sensi :P
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Transfery

Post autor: Robert »

Zaskoczony jestem ewentualną roszadą na stołku trenerskim w DG. Wiesław Popik pokazał się z bardzo dobrej strony i jeśli zostałby na przyszłyby sezon z DG to stworzyłby bardzo ciekawą drużynę. Z kolei Wojciech Lalek jest dobry w swoim fachu. Znowu spekulacje i czekanie, co gdzie się wydarzy...
Awatar użytkownika
Arekprees
Posty: 267
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 19:16
Płeć: M
Kontakt:

Re: Transfery

Post autor: Arekprees »

ja ciekaw jwstem co bedzie z winiarami bo przeciez taki klub nie moze przestac istniec
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Transfery

Post autor: Robert »

Śpioch miał dobre info trener Wiesław Popik odchodzi z DG , kto będzie jego następcą? Poczekamy, zobaczymy. Śpioch podaj ewentualnego następcę?
Ostatnio zmieniony 9 maja 2008, o 23:19 przez Robert, łącznie zmieniany 1 raz.
jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Re: Transfery

Post autor: jasson »

spioch wyrasta na główną wyrocznię w PlusLidze :)
spioch
Posty: 57
Rejestracja: 11 kwie 2008, o 11:43
Płeć: M

Re: Transfery

Post autor: spioch »

Ja wiem że wymienia się Lalka chodzą słuchy iż w grę wchodzi jeszcze dwóch kandydatów ale dla mnie są mało wiarygodni. Po pierwsze Piotr Makowski ale z tego co wiemto jest już dogadany Bydgoszczą Ale to trener błaszczyk może być czarnym Koniem tego wyścigu
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Transfery

Post autor: Robert »

To będzie ciekawie. Osobiście widziałbym w DG Wojciecha Lalka -zna się na rzeczy jak mało kto. Poza tym poszukującym pracy jest też trener Płomyków Mirosław Zawieracz - tylko pytanie, czy gość chciałby się podjąć trenowania kobiet, gdyż nie jest to łatwa sztuka. Podobnie jak Wiesław Popik - Mirek Zawieracz to młody trener, który potrafi dotrzeć do drużyny i zmobilizować ją w trudnych momentach.

Widzę, że na "giełdzie" transferowej pojawilo się również nazwisko atakującej Gabrieli Wojtowicz. Zawodniczką tą interesuje się Mielec jak i DG. Kto przedstawi lepsze warunki? W DG na pewno zagrałaby w pierwszej szóstce, a warunki ma bardzo dobre. Dwa metry wzrostu robi wrażenie. Przy ewentualnym odejściu Anny Białobrzeskiej atak musi być wzmocniony.
kolega33
Posty: 5
Rejestracja: 10 maja 2008, o 08:03
Płeć: K

Re: Transfery

Post autor: kolega33 »

Trenerem w D<G jest już W,Kawka ale jaja
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Transfery

Post autor: Robert »

Jeśli Twoje informacje się potwierdzą i pan Waldek zostanie ponownie trenerem to mam jedno zasadnicze pytanie: kto będzie odpowiedzialny za wszystkie sprawy organizacyjne w DG? Czy znowu pan Waldek ponownie będzie człowiekiem orkiestrą tak jak miało to miejsce w 1 lidze?
kolega33
Posty: 5
Rejestracja: 10 maja 2008, o 08:03
Płeć: K

Re: Transfery

Post autor: kolega33 »

To że będzie Kawka to pewne Trener oficjalnie wczoraj podobno o tym powiedział dziewczynom ale kto będzie odpowiedzialny za organizacje to nie mam pojecia
jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Re: Transfery

Post autor: jasson »

Dziwna była decyzja trenera Kawki rok temu i dziwna jest teraz (jesli to prawda). Po awansie usunął się w cień i zespół objął Popik co okazało się trafne. A teraz prezes Kawka wraca na ławkę. Kto jak nie on zna ten zespół i klub najlepiej?

Co do Wojtowicz to nie pamiętam kiedy ona zagrała coś konkretnego. W SMS-ie prawie nie grała, Przeszła do Muszyny wiedząc że tam na pewno się nie rozwinie bo czeka na nią "kwadrat". Teraz DG lub Mielec. Zapytam więc czemu tak późno? Moim zdaniem to nie jest zawodniczka do pierwszej szóstki nawet w tych zespołach. Od 2-3 lat więcej się bowiem mówi o jej talencie niż postępach...

Tak jak przypuszczalismy Muszyna i Bielsko najbardziej zaczynają wojować na rynku. Nazwisk jest coraz więcej ale szybko chyba szczegółów nie poznamy...
Awatar użytkownika
sensi
Posty: 63
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:38
Płeć: K
Lokalizacja: Piła/Poznań
Kontakt:

Re: Transfery

Post autor: sensi »

Robert pisze:
Widzę, że na "giełdzie" transferowej pojawilo się również nazwisko atakującej Gabrieli Wojtowicz. Zawodniczką tą interesuje się Mielec jak i DG. Kto przedstawi lepsze warunki? W DG na pewno zagrałaby w pierwszej szóstce, a warunki ma bardzo dobre. Dwa metry wzrostu robi wrażenie. Przy ewentualnym odejściu Anny Białobrzeskiej atak musi być wzmocniony.
Robert, Gabi jest środkową:)
Miłościwie panująca Anna Maria Katarzyna I Sensi :P
spioch
Posty: 57
Rejestracja: 11 kwie 2008, o 11:43
Płeć: M

Re: Transfery

Post autor: spioch »

Zgodzę się z jassonem Wójtowicz to jest tylko nie rozwijający się talent. Z ałym szacunkiem dla trenrów z Muszyny pana Serwińskiego i pana Litwina ale przy nich to ona napewno się nie rozwineła a śmię twierdzić że cofneła się do tyły inna sprawa że ta zaodniczka sprawia problemy wychowawcze sprawa z sms -u ciągnie się za nią do tej pory już o innych rzeczach to nawet szkoda rozmawiać. I pisać jak dla mnie to jest zawodniczka na rezerwę no chyba ze ktoś z nią zacznie pracować jak dla mnie i pan Kawka (choć z moich żródel wynika iż idzie tam Lalek) i trener Murdza nie są szkoleniowcami którzy ją odpowiednio wyszkolą gdyby ona była u Matlaka to grała by pierwsze skrzypce a tak .................sami sobie dajcie odpowiedź.
jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Re: Transfery

Post autor: jasson »

Dokładnie, nie wiem dlaczego ale wiem że w SMS-ie była przez pewien czas tak jakby "odsunięta" od gry. Poszła do Muszyny wiedząc że tam już takie numery nie wyjdą bo była najmłodsza i najmniej doświadczona. Postępów nie zrobiła bo nie mogła zrobić. Dla przykładu popatrzmy jak rozwija się Bednarek czy Efimienko a 2-3 lata temu mówiło się tylko o Wójtowicz...
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Transfery

Post autor: Robert »

Jasson pan Waldemar Kawka w ubiegłym sezonie odpowiedzialny był za sprawy organizacyjne ponieważ nie miał sie kto tym zając w DG. W 1 lidze był odpowiedzialny za wszystko, ale powiedzmy sobie szczerze 1 liga jest słaba i tam jedna osoba może działać na wszystkich frontach. Dlatego pan Waldek zrezygnował z trenerki.

Jeśli potwierdzi się wiadomość, że wraca na trenerski stołek to w porządku, ale jeśli również on będzie odpowiedzialny za sprawy organizacyjne w klubie to do niczego dobrego to nie będzie prowadzić. Gdyby pan Kawka wrócił do trenerki w klubie MKS DG muszą być conajmniej dwie osoby odpowiedzialne za działalność organizacyjną. Osobiście tak jak napisał śpioch widziałbym trenera Wojciecha Lalka.

Śpioch ma trafne uwagi - co do zawodniczek i warto je brać pod rozwagę.
mimik
Posty: 4
Rejestracja: 10 maja 2008, o 20:16
Płeć: M

Re: Transfery

Post autor: mimik »

G. Wójtowicz już w tamtym sezonie miała grać w Stali Mielec. Była nwet na testach. Jednak manager Gabi - A. Grzyb - postawił takie warunki finansowe, ze Stal zrezygnowala z niej i zatrudniła P. Dutkiewicz. A czy teraz stal się nią interesuje to nie wiem. Z tego co wiem to temat z Wójtowicz jest zamkniety.

A propos transferów Stali to odchodzi Koleva i D. Burdzel (urlop macierzyński). Z tego co wiem to blisko Stali jest Anna Białobrzeska (DBG). Chce być blisko M. Wiki, kóry bedzie grał w przyszłym seoznie w Resovii. Również Stal interesuje się K. Kosek z Wisły.
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Transfery

Post autor: Robert »

Mimik - Anię Białobrzeską będziecie mieć - o to możesz być spokojny z DG pójdzie do .... Mielca, wiadomo stamtąd będzie miała bliżej do Rzeszowa. Ania ma dobrą, mocną zagrywkę odrzucającą od siatki, dobrze atakuje, przyjmuje nieźle. Będziecie mieć z niej wiele pożytku.

Mimik - a co z oświetleniem w Waszej hali? Te świetlówki wiszące u góry - rodem z PRL - zabezpieczone siatką są "zabójcze" dla wszystkich?

Wiesław Popik nie będzie w przyszłym sezonie trenerem piątej drużyny Ligi Siatkówki Kobiet MKS-u Dąbrowa Górnicza. Przypomnijmy, że był to beniaminek ekstraklasy. W opinii wszystkich fachowców wyższej lokaty zawodniczki z Dąbrowy nie mogły zająć. Wielka czwórka była poza zasięgiem całej reszty. "Kończy się mi się w maju umowa o pracę i szefowie klubu jej nie przedłużają" - powiedział szkoleniowiec.
Na pytanie dlaczego Wiesław Popik odpowiedział, że nie wykonał postawionego przed sezonem zadania. "Mieliśmy walczyć o ósme miejsce dające już po rundzie zasadniczej utrzymanie w LSK - powiedział. - Była piąta lokata, udział w europejskich pucharach. Jak widać gołym okiem jest spora rozbieżność. Nie trafiłem z realizacją założeń. Przed minionym sezonem nikt się nie spodziewał, że tak wysoko zajdziemy." cytat za lsk.net

To, że zajął piąty plac i wykonał zadanie ponad normę to dla WAS mało? To jaki plan według WAS "DZIAŁACZE, "WŁODARZE", "ZARZĄDCY" miał zrealizować? Gdyby zajął ósme miejsce to nie zwolnilibyście go? Tak mam to rozumieć?

Za to, że wywlaczył piąte miejsce z drużyną to go zwalniają???? :o . To co znowu się zaczyna partyzantka w DG????? :o Przerabialiśmy to w 1 lidze. Miałem o tym nie pisać, ale napisze na forum publicznym Murzyn zrobił swoje - to murzyn może odejść. Poprzewracało się w główkach, co niektórym??? Mnie też zaskoczyło piąte miejsce i co z tego, ale murem stanę za trenerem Popikiem i powiem otwarcie - tak się nie robi. Facet miał dalszą wizję prowadzenia drużyny, poukładałby to wszystko jeszcze lepiej i tryby zazębiłyby się. Poza tym jak drużyna nie chce grać w europejskich pucharach to nie musi. Po prostu nic na siłę.
Ostatnio zmieniony 11 maja 2008, o 08:02 przez Robert, łącznie zmieniany 1 raz.
jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Re: Transfery

Post autor: jasson »

Przypomina się sytuacja w Dąbrowie sprzed 3 lat. MMKS z trenerem Bodysem jako beniaminek w pierwszej lidze zajął świetne trzecie miejsce, nikt się tego nie spodziewał. Po sezonie jednak mu podziękowano. Teraz MKS z trenerem Popikiem znowu pozytywnie zaskoczył i jako beniamienk zajął 5 miejsce w LSK, a znowu twórca tego sukcesu jest wyautowany! Dla ciekawostki następcą obu trenerów jest ten sam człowiek - trener Kawka. Nie wiem na ile to prawda bo nie znam układów w Dąbrowie ale wygląda to co najmniej dziwnie...

Myślałem że to trener Popik rezygnuje bo ma ciekawe propozycje a to klub jest niezadowolony bo awansował do pucharów...

Jesli chodzi o transfery Stali: Wojtowicz, Kosek i Białobrzeskiej to uważam że siła Mielca wcale nie będzie dużo większa. Co najwyżej tylko ta ostatnia ostatni sezon miała udany...
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Transfery

Post autor: Robert »

Dokładnie jasson tak było jak piszesz. Może to tylko plotki, że pan Waldek zostanie trenerem? Poczekamy, zobaczymy? Według mnie drużynę buduje się przez 2-3 sezony i wtedy coś można osiągnąć, a nie po sezonie podziękowali trenerowi Popikowi. Uważam, że posunięcie było niepoważne i tyle. Jeśli dojdzie do takiej sytuacji jak w 1 lidze, że pan Waldek będzie odpowiezialny za wszystko - począwszy od treningów a skończywszy na całej organizacji to resztę dopisze... życie.
Ostatnio zmieniony 11 maja 2008, o 19:19 przez Robert, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
virus304
Posty: 54
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 13:19
Płeć: M
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Re: Transfery

Post autor: virus304 »

Jesli chodzi o transfery Stali: Wojtowicz, Kosek i Białobrzeskiej to uważam że siła Mielca wcale nie będzie dużo większa. Co najwyżej tylko ta ostatnia ostatni sezon miała udany...
hmm, co do Wójtowicz to sprawa jest raczej nie aktualna, bo jej manager chce za nia duże pieniądze i stal nie zatrudni jej. Podobnie było przed sezpnem 07/08. Moze takei porównanie: P. Dutkiewicz zarobi tyle przez 3 sezony co G. Wójtowicz zarobiła by przez 1 sezon.

A Kosek równeiż było blisko Stali przed sezonem 07/08, lecz też coś z tego nie wyszło. Ale wątpie ze to bedzie jakieś wzmocneinie. PRzeceiż od 3 sesonów do ona za specjalnie nie gra. Najpierw w BKS-ie, później w Białymstoku i teraz w Wiśle nie była najlepsza zawodniczką w swpoich zespołach, więc wątpie zeby nagle się odrodziła i stała sie wzmocnieniem dla Stali.

Z tej trójki to tylko A. Białobrzeska moze być odpowiednim wzmocnieniem. Dobre przyjecie, zagrywki i atak. Takiej zawodnuiczki Stal potrzebuje.
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Transfery

Post autor: Robert »

Trener Dariusz Luks ma propozycje z Warszawy, Radomia i Farmutilu Piła, czy zostanie w Białymstoku? Trener Luks odwalił kawał dobrej roboty, dokonał rzeczy wręcz niemożliwej. utrzymał drużynę skazywaną na pewny spadek.

Na rynku transferowym w tym i następnym tygodniu powinny zapaść ważne decyzje.

Virus -sympatyczna Ania Białobrzeska trafi do Mielca, bądź tego pewny w DG nie zagra. Z Mielca do Rzeszowa będzie miała blisko, wieć jak dla nie jest po temacie. Poza tym jak się wkomponuje w drużynę będziecie mieć z niej duży pożytek.
jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Re: Transfery

Post autor: jasson »

A porównując Dutkiewicz i Wójtowicz to obie tyle samo wnoszą do swoich zespołów czyli mało więc jak mówi Virus że ta druga chce trzy raz więcej to rzeczywiście lepiej może mieć Dutkiewicz...

Ciekaw jestem jak poradzi sobie w Mielcu Białobrzeska. Przed przyjściem do Dąbrowy była raczej niechciana w innych klubach ale po 3 latach gry w tym klubie ciężko będzie kibicom przełknąć gorycz jej odejścia. W Mielcu powinna poprawić słabe przyjęcie.

Ciekaw jestem co zrobi trener Luks. Czytałem gdzieś wypowiedź że jest zadowolony w Białymstoku, teraz doszło utrzymanie więc raczej zostanie. No chyba że słynni białostoccy działacze będą znowu niezadowoleni i podejmą podobnie dziwną decyzję jak w Dąbrowie.
Awatar użytkownika
Macka
Posty: 162
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 19:38
Płeć: K

Re: Transfery

Post autor: Macka »

Jest duża szansa,że trener Luks zostanie w Białymstoku.

u nas karuzela pewnie ruszy niedługo, wczoraj skończył się sezon, teraz czas działać
"Przyjaźń jest wszystkim. Przyjaźń to coś więcej niż talent. Więcej niż władza. Prawie się równa rodzinie. Nigdy o tym nie zapominaj.”
AZS Białystok
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Transfery

Post autor: Robert »

Jak trener Luks zostanie to przy kliku wzmocnieniach AZS może stworzyć ciekawą drużynę. Najważniejszą rzeczą jest spokój i "zimna głowa", a jak nie będzie w Białymstoku nerwowych ruchów działaczy takich jak w ubiegłym sezonie to AZS jest pewny swego.

Śpioch napisz co słychac w Poznaniu, Gdańsku czy Kaliszu wielka cisza nastała i czekamy na Twoje wieści z rynku transferowego.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Siatkówki Kobiet”