Okienko transferowe 2009

Szym92
Posty: 26
Rejestracja: 30 sty 2009, o 21:20
Płeć: M

Re: Okienko transferowe 2009

Post autor: Szym92 »

to trener Serwiński zaskoczył wszystkich .
cieszy to ,że Iza Żebrowska bedzie mogła występować w pierwszej 6 i nadal rozwijac swoje już niemałe umiejętności.
Nie mam wątpliowści co do tego ,ze Marta Solipiwko bedzie jej zmienniczką.
Ale wszystko się okaże podczas sezonu ;)
Simbad
Posty: 41
Rejestracja: 29 kwie 2009, o 14:11

Re: Okienko transferowe 2009

Post autor: Simbad »

Ja bym się nie zakładał że Solipiwko będzie rezerwową. Zwłaszcza że Serwiński chciał ją ściągnąć od dłuższego czasu
Awatar użytkownika
jureczek
Posty: 177
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:57
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Okienko transferowe 2009

Post autor: jureczek »

Także, nie sądzę że Solipiwko będzie drugą atakującą. Jestem niemal pewien, że obie zawodniczki mają w tym zakresie szanse 50/50, przynajmniej w fazie początkowej. Jednak Solipiwko jest zawodniczką doświadczoną. A przede wszystkim takie zawodniczki ceni Bogdan Serwiński. Więc jej szanse będą według mojej oceny, szybko rosły. Miałem okazję oglądać niektóre mecze Solipiwko, jakie rozegrała w VakıfBank (oczywiście w TV). Prezentowała się całkiem przyzwoicie. Gdyby obecnie, podobną formę mogła zaprezentować w Muszyniance, to zapewne ta drużyna tylko by zyskała na wymianie Solipiwko za Frątczak. Ale czy tak będzie w rzeczywistości to zobaczymy.

Ja jednak liczyłem na jakiś bardziej spektakularny transfer zagranicznej atakującej. Tak się jednak nie stało. Czy zatem to co jest wystarczy na zawojowanie LM ?

Zobaczymy ??? ??? ???... ;)
To jest jeżyk, mały jeżyk.
Jeżyk z kolców ma kołnierzyk.
Z kolców płaszczyk, z kolców szalik,
tylko nosek jak koralik.
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Okienko transferowe 2009

Post autor: Robert »

PZPS zaproponował DG grę w Lidze Mistrzyń. Na chwilę obecną sytuacja przedstawia się na stępująco:
1. DG złożyła wszystkie wymagane dokumenty do PZPS, a PZPS przesłał je do CEV. Z tego, co mówil prezes Karlik podpis i weryfikacja dokumentów przez CEV to formalność. Jeśli dojdzie do pozytywnej akceptacji tychże dokumentów to w Lidze Mistrzyń zagrają: Muszyna, BB i DG. W sezonie 2009/2010 Polskę będą reprezentowały trzy drużyny w Lidze Mistrzyń.

2. W przypadku gdyby CEV odrzuciła dokumenty DG, to MKS zagra w pucharze CEV. Zatem w europejskich pucharach mogą jeszcze zagrać Białystok albo Mielec lub obie razem w zależności od decyzji CEV w sprawie DG.

3. W przyszłym sezonie DG ma walczyć o pierwszą czwórkę - taką deklarację złożył na dzisiejszym spotaniu prezes. Plan ambitny, a co z niego wyniknie zobaczymy w trakcie sezonu.

Największe ruchy kadrowe widać w Białymstoku. Według doniesień zanosi się na duże roszady. W Mielcu za to śpią spokojnie.
mateo9
Posty: 316
Rejestracja: 6 wrz 2007, o 19:45
Płeć: M

Re: Okienko transferowe 2009

Post autor: mateo9 »

no naprawde to dosc zaskakujace info, w zyciu bym sie nie spodziewal ze nasza zenska liga dostanie dzika karte(bo tak to mozna chyba nazywac) i dziwi mnie czemu nie zaproponbowalo gry w LM Pile ?! ale mam nadzieje ze MKS jesli mialby grac w LM poczyni jeszcze jakies ruchy(przydaloby sie wzmocnic lewe skrzydlo bo Sieczka to jeszcze nie poziom na LM)
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Okienko transferowe 2009

Post autor: Robert »

Mateo - Piła sama nie zgłosiła się chyba do LM poniewaz mają kłopty z kasą? Zresztą po zakończeniu sezonu mówiono chyba w Pile, że Puchary nie śa dla nich? Nie wiem jak jest w Pile, więc pisał nie będę. Informacja jest pewna, że zagrają trzy drużyny z PL w LM.
mateo9
Posty: 316
Rejestracja: 6 wrz 2007, o 19:45
Płeć: M

Re: Okienko transferowe 2009

Post autor: mateo9 »

no w sumie masz racje sklad im sie sypie wzmocnien narazie nie widac Matlaka nie ma wiec chyba Pila bedzie miala suchy rok teraz. DG jak wzmocni lewe skrzydlo to moze cos uczkac w LM (oczywiscie nie mowie tu o f4 ale o wyjsciu z grupy)
czy Pila wogole startuje w pucharach??
jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Re: Okienko transferowe 2009

Post autor: jasson »

Jak powiedział prezes DG największym atutem MKS to hala. W LM to za mało bo ten zespół nie umie wygrywać poza nią. Ale gratuluję zgłoszenia się do LM, mam nadzieję że działacze DG wszystko przemyśleli. A więc wzmocnić i odmłodzić skład: atak (Kaczor?), lewe skrzydło (polski rynek przebrany więc zagranica?), rozegranie, środek (Tokarska?). Wszystkie zawodniczki od razu do szóstki. Myślę że na ławce trenerskiej też przydałoby się wzmocnienie (nowy trener albo chociaż doświadczony asystent). I celem tego zespołu nie będzie sam awans do czwórki a finał. W czwórce MKS powinien być już w tym sezonie. W następnym lepszy budżet będzie ewentualnie w Muszynie i BB więc cel to pobić jeden z tych zespołów.

Na rynku cisza, większość zawodniczek ma kontrakty do końca maja więc dopiero na początku czerwca ruszy lawina. Teraz pozostają tylko spekulacje. Jedni ogłaszają większe lub mniejsze transfery (Białystok, Łódź, Stal M.), inni siedzą cicho (Pałac, Piła, Gwardia), a jeszcze inni czekają na sponsorów/cud (Gedania). Wszyscy jednak są w tym samym miejscu.
Simbad
Posty: 41
Rejestracja: 29 kwie 2009, o 14:11

Re: Okienko transferowe 2009

Post autor: Simbad »

ponoć Maja Tokarska podpisała kontrakt w Pile
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Okienko transferowe 2009

Post autor: Robert »

Simbad - informacja pewna czy "ponoć" pewna, bo to jest róznica i to dosyć spora. Jeżeli Maja wybrała Piłę to będzie zapewne grała w pierwszym skladzie i wyjdzie jej to na dobre. Sama zawodniczka zyska jak i jej potencjalnie nowy klub.
Simbad
Posty: 41
Rejestracja: 29 kwie 2009, o 14:11

Re: Okienko transferowe 2009

Post autor: Simbad »

Informacja pochodzi od managera siatkarskiego AG.
Szym92
Posty: 26
Rejestracja: 30 sty 2009, o 21:20
Płeć: M

Re: Okienko transferowe 2009

Post autor: Szym92 »

Dabrowa może miec bardzo dobry skład i dobre wyniki o ile ich forma nie bedzie tak falowała jak w poprzednim sezonie. wracając do składu rozegranie- Sliwa , Przyjecie- Szczurek,Sieczka , Środkowe -Gajgał , Lis, Atak-Sadowska (być może Kaczor)i libero Tkaczewska. W Pile trenowała Chojnacka ,więc może ona bedzie zawodniczką zespołu z Piły.
Simbad
Posty: 41
Rejestracja: 29 kwie 2009, o 14:11

Re: Okienko transferowe 2009

Post autor: Simbad »

Kosmataka zadeklarowała chęć gry w przyszłym sezonie. Pozycja atakującej w Pile będzie bardzo mocna. Można nawet będzie regularnie korzystać z podwójnej zmiany. Ciekawe jakby doszła tam jeszcze Chojnacka na lewe to byłby bardzo fajny skład. Jakby jeszcze została Kaczorowska i Maj to można by znów powalczyć o medal. Tylko trzeba jeszcze jedną środkową ściągnąć.
mAt
Posty: 486
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 21:13
Płeć: M
Lokalizacja: Osw

Re: Okienko transferowe 2009

Post autor: mAt »

Maj zostaje o czym powiedziała w wywiadzie 3 dni temu. Pytanie zostalo zadane po tym jak ukazał się artykuł z Tygodnika Nowego, gdzie była mowa o możliwym odejściu Majki i Kaczki. Strefa zamieściła artykuł dopiero wczoraj (a był w sieci od wtorku) i dlatego jest trochę zamieszania.

Anita na lewe jak najbardziej - kwestia czy dogadają się między sobą. Simbad brakuje jeszcze jednej rozgrywającej, o tym zapomniałeś. ;)
"Przede wszystkim dzięki sportowi poznałem urok zwykłego, bezinteresownego, fizycznego zmęczenia.
Ludzie, którzy tego stanu nigdy nie zaznali, nie wiedzą, co tracą." Zdzisław Ambroziak
Simbad
Posty: 41
Rejestracja: 29 kwie 2009, o 14:11

Re: Okienko transferowe 2009

Post autor: Simbad »

Ja nadal czekam na wiadomość dokąd pójdzie Asia Wołosz. Bo to jest już bardzo dobra a jak się nadal tak będzie rozwijać to będzie najlepsza w kraju już niedługo. No i w Pile będzie miała szansę wygrać rywalizację z Ewą Kasprów. Wtedy jeszcze jedna środkowa i będzie ciekawie
mAt
Posty: 486
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 21:13
Płeć: M
Lokalizacja: Osw

Re: Okienko transferowe 2009

Post autor: mAt »

Simbad pisze:Informacja pochodzi od managera siatkarskiego AG.
simbad jedna rzecz. Czyżby coś uległo zmianie, bo Maja nie miała menadżera.
- Kto pilotuje twoje sprawy transferowe?
- Nikt. Nie mam menedżera. Trzeba rozmawiać ze mną.
Z wywiadu z lsk.net.pl z 4 maja
"Przede wszystkim dzięki sportowi poznałem urok zwykłego, bezinteresownego, fizycznego zmęczenia.
Ludzie, którzy tego stanu nigdy nie zaznali, nie wiedzą, co tracą." Zdzisław Ambroziak
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Okienko transferowe 2009

Post autor: dreamer »

Robert pisze:Mateo - Piła sama nie zgłosiła się chyba do LM poniewaz mają kłopty z kasą? Zresztą po zakończeniu sezonu mówiono chyba w Pile, że Puchary nie śa dla nich? Nie wiem jak jest w Pile, więc pisał nie będę. Informacja jest pewna, że zagrają trzy drużyny z PL w LM.
Decyzja Piły mnie nie dziwi, a nawet uważam ją za rozsądną (choć przypominam, że podobne problemy - może na mniejszą skalę - były już rok temu, a Piła bardzo dzielnie broniła naszych barw).
Co do trzeciego zespołu polskiego w LM, to nie dziwi mnie to, a raczej jest dowodem na to, jak potężne problemy ma CEV z rezygnacjami ze startu w LM drużyn z państw najbardziej dotkniętych kryzysem.
Dość powiedzieć, że w takiej Hiszpanii raptem udało się zorganizować tylko 2 chętne do gry w pucharach zespołu żeńskie (ale nie było żadnego kandydata na grę w LM). Dlatego szansa dla polskiego trzeciego zespołu. Moim zdaniem jednak trzeba sie mocno w Dąbrowie zastanowić. Czy klub ma (bedzie miał) odpowiedni budżet, żeby jeszcze zatrudnić 2-3 klasowe zawodniczki?
Bez znaczących wzmocnień Dąbrowa nie ma co szukać w LM, a bardzo słaby występ może co najwyżej zaszkodzić wizerunkowi naszej siatkowki - nie przyniesie natomiast żadnych korzyści.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Simbad
Posty: 41
Rejestracja: 29 kwie 2009, o 14:11

Re: Okienko transferowe 2009

Post autor: Simbad »

czy Maja ma managera to nie wiem więc się nie będę wypowiadał. Natomiast mAt wiesz że środowisko jest małe a informacje się szybko rozchodzą :)
mikasa1
Posty: 255
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:41
Płeć: M

Re: Okienko transferowe 2009

Post autor: mikasa1 »

W przesłanych przez pana A.G. do klubów list zawodniczek (około miesiąca temu) z tzw jego "stajni" jest osiem nazwisk środkowych natomiast nazwiska Maji Tokarskiej tam nie ma.
mAt
Posty: 486
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 21:13
Płeć: M
Lokalizacja: Osw

Re: Okienko transferowe 2009

Post autor: mAt »

Dzięki mikasa za potwierdzenie.

Simbad to od kogo słyszałeś tę wiadomość w końcu? :)
"Przede wszystkim dzięki sportowi poznałem urok zwykłego, bezinteresownego, fizycznego zmęczenia.
Ludzie, którzy tego stanu nigdy nie zaznali, nie wiedzą, co tracą." Zdzisław Ambroziak
Simbad
Posty: 41
Rejestracja: 29 kwie 2009, o 14:11

Re: Okienko transferowe 2009

Post autor: Simbad »

słyszałem tą wiadomość od Grzyba; ale nie mówiłem że Maja jest jego zawodniczką
mAt
Posty: 486
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 21:13
Płeć: M
Lokalizacja: Osw

Re: Okienko transferowe 2009

Post autor: mAt »

Simbad pisze:ale nie mówiłem że Maja jest jego zawodniczką
Nie twierdziłem tak, wyjaśniałem tylko, że słyszałem o braku menago w przypadku Majki.
"Przede wszystkim dzięki sportowi poznałem urok zwykłego, bezinteresownego, fizycznego zmęczenia.
Ludzie, którzy tego stanu nigdy nie zaznali, nie wiedzą, co tracą." Zdzisław Ambroziak
Simbad
Posty: 41
Rejestracja: 29 kwie 2009, o 14:11

Re: Okienko transferowe 2009

Post autor: Simbad »

mAt to nie było do Ciebie tylko do stwierdzenia mikasy że nie widział Maji na liście Grzyba
gonzales
Posty: 260
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:03
Płeć: M

Re: Okienko transferowe 2009

Post autor: gonzales »

tak się tu rozpisujecie na temat współpracy Tokarska =Grzyb ,a ja się zastanawiam dlaczego to takie emocje wywołuje ? dobrze to czy żle ? bo nie kumam
mAt
Posty: 486
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 21:13
Płeć: M
Lokalizacja: Osw

Re: Okienko transferowe 2009

Post autor: mAt »

Nie nam to oceniać. My tu piszemy o tym w kwestii potwierdzenia tego transferu a nie korzyściach współpracy z menadżerem.
"Przede wszystkim dzięki sportowi poznałem urok zwykłego, bezinteresownego, fizycznego zmęczenia.
Ludzie, którzy tego stanu nigdy nie zaznali, nie wiedzą, co tracą." Zdzisław Ambroziak
mAt
Posty: 486
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 21:13
Płeć: M
Lokalizacja: Osw

Re: Okienko transferowe 2009

Post autor: mAt »

sensi czy coś uległo zmianie w sprawie Uli Bejgi? Tygodnik Nowy dzisiaj ponownie dał info, że Ula wraz z wypożyczenia. Ogólnie artykuł z newsami sprzed tygodnia.
"Przede wszystkim dzięki sportowi poznałem urok zwykłego, bezinteresownego, fizycznego zmęczenia.
Ludzie, którzy tego stanu nigdy nie zaznali, nie wiedzą, co tracą." Zdzisław Ambroziak
Awatar użytkownika
sensi
Posty: 63
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:38
Płeć: K
Lokalizacja: Piła/Poznań
Kontakt:

Re: Okienko transferowe 2009

Post autor: sensi »

To jest jakaś żenada, bo sama zainteresowana nie wie czy w ogóle będzie kontynuować grę w siatkówkę, a tu się dowiaduje od Pana Markowskiego co będzie robić.
Pytanie z jakiego źródła wziął tę informację, należy kierować tylko do niego:-)

PS. Zgodne z prawdą jest to, że wraca Krzywa
Miłościwie panująca Anna Maria Katarzyna I Sensi :P
mAt
Posty: 486
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 21:13
Płeć: M
Lokalizacja: Osw

Re: Okienko transferowe 2009

Post autor: mAt »

Tak samo jak o tym, że negocjują z Pauliną, która jakieś 5-6 dni temu powiedziała, że zagra w przyszłym sezonie w Pile. Tak samo jak to, że Michela jest w Berlinie, podczas gdy wczoraj trenowała w Pile. To tygodnik i po prostu podaje "nieświeże" wiadomości.

edit:

Przy okazji a może przede wszystkim:

http://nafta.pila.pl/indexin.php

Maja Tokarska w Pile.
"Przede wszystkim dzięki sportowi poznałem urok zwykłego, bezinteresownego, fizycznego zmęczenia.
Ludzie, którzy tego stanu nigdy nie zaznali, nie wiedzą, co tracą." Zdzisław Ambroziak
jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Re: Okienko transferowe 2009

Post autor: jasson »

Fajnie że Tokarska wybrała Piłę. Jeśli jeszcze zostanie Teixeira i dojdzie rozgrywająca (Godos?) to Piła będzie walczyła o czwórkę. Bo zakładam że zostanie reszta zespołu (Kaczorowska, Maj).
Jeśli Tokarska jest w Pile to oznacza że nie będzie w Bielsku. A więc na dzisiaj Aluprof jest największym przegranym w okienku transferowym. No chyba że będzie jakiś zaciąg z zagranicy ale w to wątpię bo euro za drogie. W kraju rynek przebrany i nie została już żadna zawodniczka która byłaby wzmocnieniem składu. Co najwyżej uzupełnieniem.
mAt
Posty: 486
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 21:13
Płeć: M
Lokalizacja: Osw

Re: Okienko transferowe 2009

Post autor: mAt »

Michela i Kucharska są kuszone przez inny klub i bardzo możliwe, że ta pierwsza zostawi Piłę. Byłaby to duż strata, bo ciężko będzie teraz o klasową lewoskrzydłową.
"Przede wszystkim dzięki sportowi poznałem urok zwykłego, bezinteresownego, fizycznego zmęczenia.
Ludzie, którzy tego stanu nigdy nie zaznali, nie wiedzą, co tracą." Zdzisław Ambroziak
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Siatkówki Kobiet”