Transfery 2023/24

slawek93
Posty: 289
Rejestracja: 25 kwie 2021, o 13:19
Płeć: M

Re: Transfery 2023/24

Post autor: slawek93 »

Dagmara Dąbrowska nową zawodniczką Radomki. Co do transferów zagranicznych przypuszczam że będą ogłaszane najwcześniej po zakończeniu Ligi Narodów i po tym jak zostaną ogłoszone wszystkie polskie zawodniczki. Po cichu liczę na jakąś solidną atakującą z zagranicy bo obawiam się że Howe i Scholzel może być za mało.
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2253
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Transfery 2023/24

Post autor: mewa »

stan pl pisze: 7 lip 2023, o 13:28 Komisja licencyjna, ustalająca któremu klubowi można a któemu nie można dać licencji. W komisji- prezesi owych klubów.
Z ciekawości - bo zainteresował mnie ten fragment - który z prezesów klubu jest wg ciebie w komisji licencyjnej?
Awatar użytkownika
Seweryn1908
Posty: 316
Rejestracja: 18 kwie 2019, o 02:35
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Transfery 2023/24

Post autor: Seweryn1908 »

Paulina Zaborowska oficjalnie w ŁKS Łódź
https://www.lkscommerceconlodz.pl/pauli ... 2023-2024/
slawek93
Posty: 289
Rejestracja: 25 kwie 2021, o 13:19
Płeć: M

Re: Transfery 2023/24

Post autor: slawek93 »

Jednym słowem - zawodniczka do kwadratu.
slawek93
Posty: 289
Rejestracja: 25 kwie 2021, o 13:19
Płeć: M

Re: Transfery 2023/24

Post autor: slawek93 »

To o czym spekulowano stało się faktem - Marie Schölzel oficjalnie w Radomce co będzie niemałym wzmocnieniem na środku siatki. Zostaje jeszcze ogłoszenie Hilary Johnson (Howe) i jeszcze dwóch zawodniczek. Nie zdziwię się jeśli wróci za jakiś czas Samara.
Awatar użytkownika
Seweryn1908
Posty: 316
Rejestracja: 18 kwie 2019, o 02:35
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Transfery 2023/24

Post autor: Seweryn1908 »

Awatar użytkownika
Seweryn1908
Posty: 316
Rejestracja: 18 kwie 2019, o 02:35
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Transfery 2023/24

Post autor: Seweryn1908 »

Valentina Diouf zostaje w ŁKS na sezon 23/24
https://www.lkscommerceconlodz.pl/valen ... 2023-2024/
Kiepski
Posty: 790
Rejestracja: 27 kwie 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Transfery 2023/24

Post autor: Kiepski »

Niby było wiadomo, ale człowiek czekał na oficjalkę. Bardzo dobrze dla ligi, że zostaje
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Transfery 2023/24

Post autor: krzysiu »

Ana Bjelica w Grot Budowlanych Łódź
Kiepski
Posty: 790
Rejestracja: 27 kwie 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Transfery 2023/24

Post autor: Kiepski »

A gdzie grała Bielica w ostatnim sezonie? W tym sezonie w Lidze Narodów widziałem, że występowała. Myślę, że nie jest to zły transfer, acZkolwiek od czasów Chemika liczyłem na większy jej progres sportowy.
slawek93
Posty: 289
Rejestracja: 25 kwie 2021, o 13:19
Płeć: M

Re: Transfery 2023/24

Post autor: slawek93 »

Grała w rumuńskim CSM Targoviste.
troy
Posty: 40
Rejestracja: 15 sty 2023, o 22:15
Płeć: M
Lokalizacja: Niemcy

Re: Transfery 2023/24

Post autor: troy »

Developres kadrowo znowu wydaje się być kandydatem do srebra 😆 O ile zostanie Kalandadze.
Kiepski
Posty: 790
Rejestracja: 27 kwie 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Transfery 2023/24

Post autor: Kiepski »

Zaroślińska-Król wraca do ligi i melduje się w Opolu, choć zakusy robił Kalisz. W Kaliszu zostaje na ataku z kolei Rasińska. Kalandadze zostaje w Rzeszowie. Potwierdzone przez klub.
Ps. Znowu umiera nam forum odnośnie kobiecej ligi
slawek93
Posty: 289
Rejestracja: 25 kwie 2021, o 13:19
Płeć: M

Re: Transfery 2023/24

Post autor: slawek93 »

Kiepski pisze: 27 lip 2023, o 10:12 Zaroślińska-Król wraca do ligi i melduje się w Opolu, choć zakusy robił Kalisz. W Kaliszu zostaje na ataku z kolei Rasińska. Kalandadze zostaje w Rzeszowie. Potwierdzone przez klub.
Ps. Znowu umiera nam forum odnośnie kobiecej ligi
Co do Rasińskiej wychodzi na to że plany odnośnie ligi włoskiej w nadchodzącym sezonie nie wypaliły. Obserwując składy zespołów kobiecych zapowiada się bardzo ciekawie w pierwszej ósemce, zwłaszcza ciekawią mnie Chemik Police z Elizabeth, Bruną i Salihą w składzie. Oby klub znalazł kogoś solidnego do rozegrania bo z Marleną zespół może daleko nie zajechać. Co do Developresu niestety obawiam się że może być poza trójką w tym sezonie. Bardzo ciekawie wygląda skład Grotu Budowlanych, Radomki a i Tarnów może namieszać choć więcej jak 7-8 miejsce w ich przypadku nie liczyłbym. Czy macie swoje typy kto będzie walczył o przetrwanie?
Kiepski
Posty: 790
Rejestracja: 27 kwie 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Transfery 2023/24

Post autor: Kiepski »

Ja raczej Tarnów widzę jako drużynę walczącą o utrzymanie niż w walce o miejsca 7-8. Nie wiadomo ponadto jak tam w końcu będzie z finansami, a jak nie ma kasy to wiadomo jak się gra... O utrzymanie też będzie walczył beniaminek - Stal Mielec. Nie wiem także na co stać będzie Bydgoszcz, raczej lepiej niż w tym roku też nie ma co liczyć.
PS. Ktoś może ma przecieki kto przyjdzie do ŁKS w miejsce Scuki? Myślę, że będzie to zagraniczna zawodniczka, bo jest miejsce i że będzie to jakościowo lepsza zawodniczka niż Słowenka.
Awatar użytkownika
Seweryn1908
Posty: 316
Rejestracja: 18 kwie 2019, o 02:35
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Transfery 2023/24

Post autor: Seweryn1908 »

Kiepski pisze: 27 lip 2023, o 13:26 Ja raczej Tarnów widzę jako drużynę walczącą o utrzymanie niż w walce o miejsca 7-8. Nie wiadomo ponadto jak tam w końcu będzie z finansami, a jak nie ma kasy to wiadomo jak się gra... O utrzymanie też będzie walczył beniaminek - Stal Mielec. Nie wiem także na co stać będzie Bydgoszcz, raczej lepiej niż w tym roku też nie ma co liczyć.
PS. Ktoś może ma przecieki kto przyjdzie do ŁKS w miejsce Scuki? Myślę, że będzie to zagraniczna zawodniczka, bo jest miejsce i że będzie to jakościowo lepsza zawodniczka niż Słowenka.
W miejsce Lany Scuki przyjdzie zawodniczka zagraniczna
https://lodz.tvp.pl/807547/sport
phil
Posty: 1282
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Transfery 2023/24

Post autor: phil »

Kiepski pisze: 27 lip 2023, o 13:26 PS. Ktoś może ma przecieki kto przyjdzie do ŁKS w miejsce Scuki? Myślę, że będzie to zagraniczna zawodniczka, bo jest miejsce i że będzie to jakościowo lepsza zawodniczka niż Słowenka.
Czy nie miała to być Amanda Campos?
slawek93
Posty: 289
Rejestracja: 25 kwie 2021, o 13:19
Płeć: M

Re: Transfery 2023/24

Post autor: slawek93 »

W tej chwili możemy tylko domniemywać kto to będzie ale faktycznie może być to ktoś z zagranicy biorąc pod uwagę że to latanie dziury po Lanie Scuka.
troy
Posty: 40
Rejestracja: 15 sty 2023, o 22:15
Płeć: M
Lokalizacja: Niemcy

Re: Transfery 2023/24

Post autor: troy »

Na pewno nie spodziewam się, żeby dwa zespoły zdominowały w przyszłym sezonie rundę zasadniczą, tak jak zrobiły to ostatnio ŁKS i Developres.

Więcej będzie można chyba powiedzieć po ogłoszeniu wszystkich transferów. Rzeszów mimo odejścia Blagojevic zatrzymał resztę trzonu zespołu, a z tych które przyjdą Antiga jak zawsze pewnie 'wyciśnie' ponad wszelkie oczekiwania. Jeśli Kalandadze utrzyma poziom a inne przyjmujące się dołożą, Orvosova zagra nieco stabilniejszy sezon niż zeszły a Wenerska utrzyma poziom z VNL, to nie powinno być źle. Te, który przyszły na pewno też się rozwiną pod okiem Antigi. ŁKS powinien dysponować podobną siłą jak w minionych rozgrywkach.
Chemik - wydaje się, że zrobił najgłośniejsze zakupy, ale nie wiadomo jak to tam poukłada trener a to był ostatnio problem tego zespołu. Ponoć były jakieś plotki o przyjściu do Polic Włocha, który ostatnio trenował PAOK. Jak zauważyłem - ten niemal co roku trenował inny zespół. Nie wiem czy to dobrze o nim świadczy i czy to dobrze wróży dla Chemika. Ale kadrowo to oni wydają się najmocniejsi.
Radomka będzie miała chyba problem z krótką ławką. Jest tam kilka ciekawych nazwisk, ale sezon jest długi i nie wiem czy wystarczy im pary by powalczyć o czwórkę.
Wyżej oceniam szanse Budowlanych i być może nawet Bielska.
Kalisz i Wrocław powinny załapać się spokojnie do ósemki.

O utrzymanie powalczą zespoły z Mielca, Tarnowa, Bydgoszczy i Opola, tak przynajmniej wynika ze składów, ale jak wiadomo - nazwiska nie grają.
Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 866
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:20
Płeć: M
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Kontakt:

Re: Transfery 2023/24

Post autor: Jacek »

troy pisze: 28 lip 2023, o 02:24 Chemik - wydaje się, że zrobił najgłośniejsze zakupy
Słowo klucz "najgłośniejsze", zwłaszcza z Fedusio, że nawet forum przemilczało :) Za cholerę nie rozumiem tego ruchu Chemika. No chyba, że mają tyle kasy żeby przepłacać zawodniczki na ławkę rezerwowych.
slawek93
Posty: 289
Rejestracja: 25 kwie 2021, o 13:19
Płeć: M

Re: Transfery 2023/24

Post autor: slawek93 »

Wydaje mi się że Monika przechodząc do Chemika zrobiła sobie strzał w kolano gdyż Chemik mając w składzie na przyjęciu Martynę i Salihę, wątpię że wystawi Monikę w wyjściowym składzie. Jeżeli Monika chciała zmienić klub, mogła ewentualnie przejść do Radomki (tam zapewne czołowymi przyjmującymi będą Natalia Murek i Hilary Johnson) lub do Bielska Białej. Odchodząc na chwilę od kwestii żeńskich klubów, w przypadku Jastrzębskiego Węgla nie rozumiem transferu Mateusza Jóźwika na przyjęcie. Biorąc pod uwagę że zespół weźmie kolejny raz udział w Lidze Mistrzów należałoby zbudować także solidną ławkę rezerwowych a Mateusz w LUK Lublin był zawodnikiem rezerwowym.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Transfery 2023/24

Post autor: krzysiu »

Przeciez Monika chciała isc zagranice :D
slawek93
Posty: 289
Rejestracja: 25 kwie 2021, o 13:19
Płeć: M

Re: Transfery 2023/24

Post autor: slawek93 »

krzysiu pisze: 28 lip 2023, o 10:48 Przeciez Monika chciała isc zagranice :D
Jaki klub jeśli można wiedzieć?
Streeter
Posty: 7282
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Transfery 2023/24

Post autor: Streeter »

krzysiu pisze: 28 lip 2023, o 10:48 Przeciez Monika chciała isc zagranice :D
Oj tam, Police też tak zagranicznie brzmi :D

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
slawek93
Posty: 289
Rejestracja: 25 kwie 2021, o 13:19
Płeć: M

Re: Transfery 2023/24

Post autor: slawek93 »

Nie ironizujmy😏 Chemik też sroce spod ogona nie wyskoczył, w końcu grały tam gwiazdy światowego formatu jak Maja Ognjenovic czy Yonkaira Pena.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Transfery 2023/24

Post autor: krzysiu »

Nie wiem mowiła w wywiadzie ze chciała isc zagranice
Awatar użytkownika
Macka
Posty: 157
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 19:38
Płeć: K

Re: Transfery 2023/24

Post autor: Macka »

krzysiu pisze: 29 lip 2023, o 13:27 Nie wiem mowiła w wywiadzie ze chciała isc zagranice
Może i chciała iść, ale czy ktoś był zainteresowany, aby grała w jego klubie? Zapewne sprawny menago znalazł by jakiś klub w Seria B, ale czy to oznaczałoby awans sportowy? Niekoniecznie. Natomiast byłaby to okazja do poznania innej kultury, języka, funkcjonowania klubu itp. Moim zdaniem w takim wieku wyjazd powinien wiązać się przede wszystkim z awansem sportowym, a nie nauką języka czy zwiedzaniem. Ale to moje zdanie.
Też nie rozumiem transferu Fedusio do Chemika ... zapowiada się, że będzie to solidna wchodząca. Zobaczymy jak to ostatecznie będzie wyglądało. Nie zapominajmy, że w klubie jest Natalia Mędrzyk i nie jest powiedziane, że nie będzie szóstkową zawodniczką. Walka o pierwszy skład zapowiada się ciekawie. Jeżeli będzie trener, który to mądrze poukłada, sprawi że będzie zdrowa rywalizacja, to wszyscy na tym zyskają.
"Przyjaźń jest wszystkim. Przyjaźń to coś więcej niż talent. Więcej niż władza. Prawie się równa rodzinie. Nigdy o tym nie zapominaj.”
AZS Białystok
Zablokowany18
Posty: 26
Rejestracja: 26 sie 2021, o 22:51
Płeć: M

Re: Transfery 2023/24

Post autor: Zablokowany18 »

A ja bardziej nie pojmuję, w kontekście poziomu sportowego, czemu Monika nie została na jeszcze jeden sezon w Budowlanych. Liga mistrzyń, dobry skład, gdzie Monika i tak by pewnie grała w szóstce. Chociaż patrząc na to, jak jest tam z wypłatami, to można już mieć jakiś pomysł, skąd taki ruch 😁
slawek93
Posty: 289
Rejestracja: 25 kwie 2021, o 13:19
Płeć: M

Re: Transfery 2023/24

Post autor: slawek93 »

Aż dziw bierze że nikt nie reaguje na to że zespół który corocznie zalega z wypłatami dla zawodniczek daje radę zakontraktować 3 zagraniczne zawodniczki. Można by rzec że na układy nie ma rady
troy
Posty: 40
Rejestracja: 15 sty 2023, o 22:15
Płeć: M
Lokalizacja: Niemcy

Re: Transfery 2023/24

Post autor: troy »

Ja się dziwię, że takie zagraniczne zawodniczki w ogóle przyjmują ofertę Budowlanych. Myślę, że przed podpisaniem kontraktu raczej każdy najpierw sprawdza opinie o klubie. Również w kontekście płatności.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Siatkówki Kobiet”