Sezon 2023/2034

kibol1989
Posty: 50
Rejestracja: 11 kwie 2015, o 14:15
Płeć: M

Sezon 2023/2034

Post autor: kibol1989 »

Oglądam Kalisz z Radomiem. To co robią z Drużkowską to jest cyrk. Teraz każą jej atakować prawą ręką....przez 4 sezony grała lewą i czasami prawą. Plus pozycje raz atak, przyjęcie a nawet środek .Przyjdzie nowy trener i powie, że jednak lewa. Dramat ,a taki potencjał.
SerCos
Posty: 3018
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Sezon 2023/2034

Post autor: SerCos »

Radomka to wielkie rozczarowanie w tym meczu. Po trzech setach przyjmujące grają poniżej 20% skuteczności i na zerowej lub ujemnej efektywności. Jedynie Schölzel pozytywnie. Gałkowska po sezonie reprezentacyjnym, więc wymagania trochę mniejsze, ale i tak wypada dużo lepiej niż jej koleżanki na przyjęciu. Ktoś być może za dużo czasu spędzał tam gdzie trzeba.
Kiepski
Posty: 790
Rejestracja: 27 kwie 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Sezon 2023/2034

Post autor: Kiepski »

Falstart Radomki. Chciałoby się powiedzieć, że kolejny raz. Przyjęcie dramat. Czepiałem się przed sezonem w jednym poście, że obawiam się o rozegranie, ale jak nie ma przyjęcia to z czego te dziewczyny mają wystawiać? Scholzel może być transferem na duży plus, bo pozyskiwanie zagranicznych zawodniczek które spełniałyby oczekiwania w Radomce ostatnio buł problem. Bo Howe wczoraj to przemilczę.
slawek93
Posty: 289
Rejestracja: 25 kwie 2021, o 13:19
Płeć: M

Re: Sezon 2023/2034

Post autor: slawek93 »

Bardzo miło ogląda się Budowlane.
Kiepski
Posty: 790
Rejestracja: 27 kwie 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Sezon 2023/2034

Post autor: Kiepski »

W całej Łodzi to raczej nie. W części się cieszą.
W Budowlanych całą trójka skrzydłowych dobrze, w ŁKS skrzydła fatalne. Przed sezonem wyrażałem zdanie, że Campos może nie być tą która spełni oczekiwania i wreszcie będzie brakującym ogniwem.
Conrados
Posty: 110
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 20:05
Płeć: M
Lokalizacja: Kalisz

Re: Sezon 2023/2034

Post autor: Conrados »

Nie chce mi się wierzyć, że ktokolwiek o zdrowych zmysłach kiedykolwiek mógłby wpaść na pomysł, aby z leworęcznej zawodniczki zrobić praworęczną. Gdyby operacja szła w drugą stronę, wtedy miałoby to sens. Obstawiam raczej uraz lewej strony. Brawo dla Karoliny za "dwuręczność". Nieczęsto spotyka się takie zawodniczki.
bobaas
Posty: 40
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:16
Płeć: M

Re: Sezon 2023/2034

Post autor: bobaas »

Conrados pisze: 10 paź 2023, o 06:41 Nie chce mi się wierzyć, że ktokolwiek o zdrowych zmysłach kiedykolwiek mógłby wpaść na pomysł, aby z leworęcznej zawodniczki zrobić praworęczną. Gdyby operacja szła w drugą stronę, wtedy miałoby to sens. Obstawiam raczej uraz lewej strony. Brawo dla Karoliny za "dwuręczność". Nieczęsto spotyka się takie zawodniczki.
Tyle tylko, że ona grała prawą ręką głównie a potem chcieli z niej zrobić leworęczną. Pewnie dlatego, że grała więcej na ataku. Teraz chcą by atakowała prawą znowu. Niby na lewym bardziej naturalne, ale jest kilka fajnych przyjmujących z lewą ręką. Nie wiem jakie powody tego powrotu do prawej ręki. Ale i tak mieszają dziewczynie w głowie a potem się dziwimy, że jakieś dobrze zapowiadające się dziewczyny zostają tylko dobrze się zapowiadającymi tauronligowymi średniaczkami.
Conrados
Posty: 110
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 20:05
Płeć: M
Lokalizacja: Kalisz

Re: Sezon 2023/2034

Post autor: Conrados »

Nikt nikomu nigdzie i w niczym nie miesza. Jest tak jak pisałem wyżej.
slawek93
Posty: 289
Rejestracja: 25 kwie 2021, o 13:19
Płeć: M

Re: Sezon 2023/2034

Post autor: slawek93 »

Fatalnie zaczyna się sezon dla Pałacu Bydgoszcz. Za wcześnie wyrokować ale mam wrażenie że to będzie główny pretendent do spadku z ligi w tym sezonie ale dopóki piłka w grze to wszystko możliwe. Co się dzieje z Olą Lipską?
Awatar użytkownika
Seweryn1908
Posty: 316
Rejestracja: 18 kwie 2019, o 02:35
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Sezon 2023/2034

Post autor: Seweryn1908 »

slawek93 pisze: 13 paź 2023, o 20:50 Fatalnie zaczyna się sezon dla Pałacu Bydgoszcz. Za wcześnie wyrokować ale mam wrażenie że to będzie główny pretendent do spadku z ligi w tym sezonie ale dopóki piłka w grze to wszystko możliwe. Co się dzieje z Olą Lipską?
Lipska kontuzja.
Brawo ŁKS za przepchnięcie tego meczu choć forma niektórych zawodniczek ( Diouf Ratzke Witkowska) mocno średnia.
slawek93
Posty: 289
Rejestracja: 25 kwie 2021, o 13:19
Płeć: M

Re: Sezon 2023/2034

Post autor: slawek93 »

Czyżby Ola nie wyleczyła kontuzji do końca czy coś nowego wynikło? Dziewczyna ma niebywałego pecha. Co do ŁKSu to o ile Robertę i Kamilę można tłumaczyć intensywnością sezonu, o tyle w przypadku Valentiny to zasada.
xeron
Posty: 195
Rejestracja: 29 maja 2017, o 18:42

Re: Sezon 2023/2034

Post autor: xeron »

slawek93 pisze: 13 paź 2023, o 20:50 Fatalnie zaczyna się sezon dla Pałacu Bydgoszcz. Za wcześnie wyrokować ale mam wrażenie że to będzie główny pretendent do spadku z ligi w tym sezonie ale dopóki piłka w grze to wszystko możliwe. Co się dzieje z Olą Lipską?
Póki co dwa mecze z ekipami, które celują w medale. Dopóki nie zagrają z kimś bardziej równym, nie ma co oceniać. Po tych dwóch meczach jestem w stanie powiedzieć, że jest kilka drużyn, które grały słabiej, ale czy od razu im wróżyć spadek...
slawek93
Posty: 289
Rejestracja: 25 kwie 2021, o 13:19
Płeć: M

Re: Sezon 2023/2034

Post autor: slawek93 »

To nawet nie chodzi o to że przegrały ze ścisłą czołówką lecz to że Pałac od dwóch sezonów niemal ślizga się z utrzymaniem w lidze na kolejny sezon a tym razem mogą nie mieć szczęścia. Wielka szkoda że po sezonie 2019/2020 klub nie poszedł za ciosem i transferami nie powalczył o lepszy rezultat ale tak to jest gdy chce się oszczędnościami na każdym kroku osiągnąć sukces... na krótką metę .
Awatar użytkownika
jureczek
Posty: 177
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:57
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Sezon 2023/2034

Post autor: jureczek »

Po pierwszej kolejce Tauron Ligi zespoły, których gra najbardziej mi się spodobały to: Budowlane Łódź, Chemik Police, Developres Rzeszów i Bostik Bielsko Biała. Sądzę, że te zespoły będą w tym sezonie walczyć o pierwszą czwórkę. Oczywiście również ŁKS Łódź zapewne dołączy do tych najlepszych i będzie walczył o medale, ale w pierwszej kolejce nie zaprezentował się zbyt dobrze. Słabo również wypadł zespół z Radomia. Jednak Radom i Kalisz chyba będą tymi zespołami, które będą goniły wymienioną przeze mnie piątkę. Pozostałe zespoły raczej prezentują podobny niski poziom i z pewnością będą walczyć o to aby nie spaść z ligi. Największe wrażenie zrobiła na mnie gra Mackenzie May. Naprawdę bardzo dobry transfer Budowlanych. Ciekawi mnie czy taką świetną grę pokaże May w całym sezonie. :o :)
To jest jeżyk, mały jeżyk.
Jeżyk z kolców ma kołnierzyk.
Z kolców płaszczyk, z kolców szalik,
tylko nosek jak koralik.
slawek93
Posty: 289
Rejestracja: 25 kwie 2021, o 13:19
Płeć: M

Re: Sezon 2023/2034

Post autor: slawek93 »

Nie zdziwiłbym się gdyby Mackenzie po sezonie zmieni barwy klubowe na inne np. mogłaby wzmocnić Radomkę czy Developres.
Awatar użytkownika
Seweryn1908
Posty: 316
Rejestracja: 18 kwie 2019, o 02:35
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Sezon 2023/2034

Post autor: Seweryn1908 »

W klubie Grot Budowlani jednym ze sponsorów jest niejaki Mirosław Stasiak https://youtube.com/shorts/ZnyT60gVY2w? ... 0EiBBWT7ij
Budavolley
Posty: 10
Rejestracja: 7 mar 2023, o 11:09
Płeć: M

Re: Sezon 2023/2034

Post autor: Budavolley »

Orvosova bardzo słabo. Kolejny rok Rzeszów bez atakujące . Rasinska bardzo dobry mecz.
Awatar użytkownika
jureczek
Posty: 177
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:57
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Sezon 2023/2034

Post autor: jureczek »

Ciekawie się zapowiada mecz Bielska z ŁKS-em. Bielsko jeżeli w tym sezonie aspiruje do pierwszej czwórki to musi takie mecze też wygrywać, zwłaszcza że ŁKS na początku sezonu nie błyszczy formą. Natomiast ŁKS po słabszym początku musi szukać swojej lepszej formy, bo to przecież już za tydzień ważny mecz o superpuchar. Jeżeli poniesie porażkę, to będzie już duża plama dla aktualnego Mistrza Polski. Zatem mecz z Bielskiem, które jest w niezłej formie może być dobrą okazją do pokazania swojej dobrej gry, którą przecież wiemy z ubiegłego sezonu że ŁKS potrafi grać.
No i pojedynek atakujących - do tej chwili lepsza jest Laak, która zdobyła 25 punktów z 46% skutecznością w ataku, zaś Diouf ma obecnie zdobytych 17 punktów z 28% skutecznością w ataku.
To jest jeżyk, mały jeżyk.
Jeżyk z kolców ma kołnierzyk.
Z kolców płaszczyk, z kolców szalik,
tylko nosek jak koralik.
slawek93
Posty: 289
Rejestracja: 25 kwie 2021, o 13:19
Płeć: M

Re: Sezon 2023/2034

Post autor: slawek93 »

Jak oceniacie wczorajszy mecz Kalisza z Wrocławiem? Moim zdaniem wrocławianki pokazały swoją waleczność zaś kaliszankom nie wróżę walki o medale pomimo ciekawych transferów. Trudno ocenić po 3 meczach ale MKS zaczyna przypominać Radomkę z poprzedniego sezonu.
kibol1989
Posty: 50
Rejestracja: 11 kwie 2015, o 14:15
Płeć: M

Re: Sezon 2023/2034

Post autor: kibol1989 »

Kalisz ma problem z Drużkowską. Jakby ona punktowała na poziomie z poprzedniego sezonu to np wczoraj byłaby wygrana, ale ona ma podobno problem z barkiem w swojej nominalnej lewej ręce i gra prawą co nie jest tak skuteczne. Jak tak będzie dłuższy czas to nie wrózy nic dobrego.
slawek93
Posty: 289
Rejestracja: 25 kwie 2021, o 13:19
Płeć: M

Re: Sezon 2023/2034

Post autor: slawek93 »

ŁKS nadal jest w dołku co nie wróży dobrze, jutro liczę na wyrównany mecz między Rzeszowem a Radomiem.
Awatar użytkownika
jureczek
Posty: 177
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:57
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Sezon 2023/2034

Post autor: jureczek »

No i ŁKS po przegranym meczu z Bielskiem, przegrywa teraz mecz o superpuchar. Bardzo, bardzo ciężki start ŁKS-u. Coś mi się widzi, że dni ciapka w klubie są już policzone. Czary goryczy może dopełnić przegrana z Radomką, tego już chyba prezes nie zniesie, a Radomianki na fali po wygranej z Rysicami, kto wie do czego będą zdolne? ;)
To jest jeżyk, mały jeżyk.
Jeżyk z kolców ma kołnierzyk.
Z kolców płaszczyk, z kolców szalik,
tylko nosek jak koralik.
hottakesbot
Posty: 993
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: Sezon 2023/2034

Post autor: hottakesbot »

Piasecka pchana do reprezentacji brutalnie weryfikowana w szostce, jednak Chiappini mial racje ze stawianiem na Scuke w zeszlym sezonie.
slawek93
Posty: 289
Rejestracja: 25 kwie 2021, o 13:19
Płeć: M

Re: Sezon 2023/2034

Post autor: slawek93 »

ŁKS - psioczono na Lanę Scukę, która wyraźnie zaslugiwała bardziej na pierwszą szóstkę niż Julita. Co do niedzielnego meczu z Radomką stawiam stwierdzenie że ŁKS poniesie porażkę w tym meczu. Obecnie tylko albo aż jedynym problemem Radomki jest jeszcze dostateczny brak zgrania drużyny wynikający z tego że Panie późno spotkały się w komplecie. Radomka w meczu z Rzeszowem pokazała niesamowitą waleczność i stawiam stwierdzenie że nawet jeżeli nie zdobędzie medalu, to załapie się do miejsca premiowanego pucharem CEV lub Challenge Cup.
Awatar użytkownika
Seweryn1908
Posty: 316
Rejestracja: 18 kwie 2019, o 02:35
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Sezon 2023/2034

Post autor: Seweryn1908 »

RADOMKA RADOM - ŁKS ŁÓDŹ 1:3
MVP: Aleksandra Dudek
Johnson 15, Scholzel 12, Gałkowska 10 /// Dudek 20, Diouf 16, Campos 13
https://www.tauronliga.pl/games/id/1103018.html#stats
slawek93
Posty: 289
Rejestracja: 25 kwie 2021, o 13:19
Płeć: M

Re: Sezon 2023/2034

Post autor: slawek93 »

Nowym trenerem tarnowianek ma być Błażej Kryształowicz. Nie wiem czym klub z Tarnowa kierował się ale obawiam się że ten trener będzie gwoździem do trumny dla dalszego bytu w Tauron Lidze.
Awatar użytkownika
jureczek
Posty: 177
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:57
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Sezon 2023/2034

Post autor: jureczek »

Co roku czekam z niecierpliwością na europejską LM i co roku przeżywam kolejne rozczarowanie udziałem w niej polskich zespołów. Dopiero w takiej konfrontacji widać jak na dłoni jaka ta TL jest naprawdę słaba. Przecież nasze czołowe zespoły z TL grają jak równy z równym z czołowymi zespołami z Rumuni, Niemiec i innych lig europejskich. Najbardziej porażający jest chyba występ ŁKS-u. Przecież w ŁKS-ie grają czołowe zawodniczki Polski, Brazylii i Włoch a tu taka porażka z coby tu dużo nie gadać - przeciętnym zespołem Volei Alba Blaj. No cóż. Szkoda, szkoda i jeszcze raz szkoda :( :( :(
To jest jeżyk, mały jeżyk.
Jeżyk z kolców ma kołnierzyk.
Z kolców płaszczyk, z kolców szalik,
tylko nosek jak koralik.
kuchcik77
Posty: 2342
Rejestracja: 4 maja 2009, o 11:17
Płeć: M

Re: Sezon 2023/2034

Post autor: kuchcik77 »

Nowym trenerem tarnowianek ma być Błażej Kryształowicz. Nie wiem czym klub z Tarnowa kierował się ale obawiam się że ten trener będzie gwoździem do trumny dla dalszego bytu w Tauron Lidze.
Tarnów rozprawił sie z bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie 3-0, Mielec z roli beniaminka podąża w kierunku prawdopodobnego spadkowicza. Za miesiąc starcie z Bydgoszczą; może nowy coach coś wniesie....
Awatar użytkownika
Seweryn1908
Posty: 316
Rejestracja: 18 kwie 2019, o 02:35
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Sezon 2023/2034

Post autor: Seweryn1908 »

jureczek pisze: 9 lis 2023, o 13:57 Co roku czekam z niecierpliwością na europejską LM i co roku przeżywam kolejne rozczarowanie udziałem w niej polskich zespołów. Dopiero w takiej konfrontacji widać jak na dłoni jaka ta TL jest naprawdę słaba. Przecież nasze czołowe zespoły z TL grają jak równy z równym z czołowymi zespołami z Rumuni, Niemiec i innych lig europejskich. Najbardziej porażający jest chyba występ ŁKS-u. Przecież w ŁKS-ie grają czołowe zawodniczki Polski, Brazylii i Włoch a tu taka porażka z coby tu dużo nie gadać - przeciętnym zespołem Volei Alba Blaj. No cóż. Szkoda, szkoda i jeszcze raz szkoda :( :( :(
Niestety u nas w klubie nie dzieje się zbyt dobrze zostały zawalone przygotowania do sezonu do tego prezes Hubert Hofman zapowiedział swoje odejście z klubu czy to oznacza koniec sponsorowania siatkówki w ŁKS przez firmę Commercecon ? Tego nie wiem.
slawek93
Posty: 289
Rejestracja: 25 kwie 2021, o 13:19
Płeć: M

Re: Sezon 2023/2034

Post autor: slawek93 »

Oby nie zwiastowało to niczego złego jeżeli chodzi o ŁKS Łódź. Mam wrażenie że coś wypaliło się i obawiam się że to ostatni sezon Roberty i Valentiny w klubie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Siatkówki Kobiet”