Transfery 2024/25

Awatar użytkownika
rzr
Posty: 606
Rejestracja: 12 lut 2013, o 22:11
Płeć: M
Lokalizacja: koło Rz

Transfery 2024/25

Post autor: rzr »

W Tauronce również zaczyna się coś dziać w temacie personaliów na przyszły sezon - Rysice właśnie ogłosiły, że Antiga odchodzi po sezonie:
https://www.developres.rzeszow.pl/aktua ... ce-rzeszow
nie jest dobrze, co prawda nie jest też źle, można powiedzieć, że jest średnio
slawek93
Posty: 288
Rejestracja: 25 kwie 2021, o 13:19
Płeć: M

Re: Transfery 2024/25

Post autor: slawek93 »

Niewątpliwie duża strata dla rzeszowskiego klubu.
Awatar użytkownika
rzr
Posty: 606
Rejestracja: 12 lut 2013, o 22:11
Płeć: M
Lokalizacja: koło Rz

Re: Transfery 2024/25

Post autor: rzr »

Wszystko będzie zależeć od tego kto go zastąpi, niewątpliwie Stefan pokazał nam rzeszowskim kibicom sporo dobrej gry tylko problem w tym, że akurat nie było to w tych najważniejszych momentach.
nie jest dobrze, co prawda nie jest też źle, można powiedzieć, że jest średnio
slawek93
Posty: 288
Rejestracja: 25 kwie 2021, o 13:19
Płeć: M

Re: Transfery 2024/25

Post autor: slawek93 »

Obawiam się że nie tylko Stephane odejdzie z klubu. Ciekawi Mnie czy np Ann Kalandadze zostanie w klubie na kolejny sezon bo w poprzednim miała oferty ponoć z ligi tureckiej? W ligę turecką celuje też Weronika Centka choć to chyba jeszcze nie ten level w jej przypadku.
Awatar użytkownika
Seweryn1908
Posty: 316
Rejestracja: 18 kwie 2019, o 02:35
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Transfery 2024/25

Post autor: Seweryn1908 »

Chiappini też odchodzi z ŁKS po sezonie.
slawek93
Posty: 288
Rejestracja: 25 kwie 2021, o 13:19
Płeć: M

Re: Transfery 2024/25

Post autor: slawek93 »

A może by tak Jelena została trenerką Developresu? Co o tym myślicie? Jake są Wasze opinie na ten temat?
Awatar użytkownika
rzr
Posty: 606
Rejestracja: 12 lut 2013, o 22:11
Płeć: M
Lokalizacja: koło Rz

Re: Transfery 2024/25

Post autor: rzr »

Wydaje mi się, że prędzej pierwszym byłby Dąbrowski a Jelena jako asystentka.
nie jest dobrze, co prawda nie jest też źle, można powiedzieć, że jest średnio
Awatar użytkownika
Seweryn1908
Posty: 316
Rejestracja: 18 kwie 2019, o 02:35
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Transfery 2024/25

Post autor: Seweryn1908 »

W przyszłym sezonie Szlagowska będzie grać w BKS Bielsko-Biała a P.Damaske w Developresie Rzeszów.
slawek93
Posty: 288
Rejestracja: 25 kwie 2021, o 13:19
Płeć: M

Re: Transfery 2024/25

Post autor: slawek93 »

Seweryn1908 pisze: 27 gru 2023, o 16:57 W przyszłym sezonie Szlagowska będzie grać w BKS Bielsko-Biała a P.Damaske w Developresie Rzeszów.
Jeżeli chodzi o Weronikę to dobry pomysł by przejść do klubu gdzie będzie jeszcze wieksza szansa załapać się do pierwszej szóstki.
Awatar użytkownika
rzr
Posty: 606
Rejestracja: 12 lut 2013, o 22:11
Płeć: M
Lokalizacja: koło Rz

Re: Transfery 2024/25

Post autor: rzr »

Są jakieś ploty na temat nowego trenera w Rzeszowie?
nie jest dobrze, co prawda nie jest też źle, można powiedzieć, że jest średnio
Awatar użytkownika
Seweryn1908
Posty: 316
Rejestracja: 18 kwie 2019, o 02:35
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Transfery 2024/25

Post autor: Seweryn1908 »

rzr pisze: 27 gru 2023, o 21:07 Są jakieś ploty na temat nowego trenera w Rzeszowie?
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Janis_Atanasopulos
ten gość
Moni96x
Posty: 3
Rejestracja: 29 gru 2023, o 18:02
Płeć: K

Re: Transfery 2024/25

Post autor: Moni96x »

Wiadomo coś o Chemiku na nowy sezon. Ciekawe czy turczynka zostanie i Chinka
slawek93
Posty: 288
Rejestracja: 25 kwie 2021, o 13:19
Płeć: M

Re: Transfery 2024/25

Post autor: slawek93 »

Moni96x pisze: 29 gru 2023, o 18:31 Wiadomo coś o Chemiku na nowy sezon. Ciekawe czy turczynka zostanie i Chinka
Dobrze by było gdyby Saliha i Elizabeth zostały na kolejny sezon.
MuchaLover
Posty: 79
Rejestracja: 22 cze 2016, o 15:27
Płeć: K

Re: Transfery 2024/25

Post autor: MuchaLover »

W Rzeszowie będzie trzęsienie ziemi jeśli chodzi o skład - prawdopodobnie całe przyjęcie idzie do wymiany + Gabriela Orvosova. Nie wiadomo co z przyszłością Wenerskiej, bo na stole ma ofertę z Serie A, natomiast na ławce trenerskiem najprawdopobniej Chiappini. Gruzinka i Czeszka kierunek liga turecka, Szlagowska powrót do BKSu, Hiszpanka i Kolumbijka prawdopodobnie nie zostaną na dłużej w naszej lidze. Zakładając, że wróci Blagojević + plotki o Damaske okażą się prawdą, będzie bardzo solidnie, niemniej Kalandadze ciężko będzie zastąpić, szczególnie w ofensywie. Można też zakładać, że odejdzie Obiała, która w zeszłym sezonie długo się wahała w sprawie kontraktu.

Do naszej ligi ma trafić Meryem Boz, jeśli mam strzelać to do ŁKSu za Diouf. Nazwisko dużego kalibru, ale już 36 lat na karku i sezon na ławce, może wyjść z tego kiszka.
slawek93
Posty: 288
Rejestracja: 25 kwie 2021, o 13:19
Płeć: M

Re: Transfery 2024/25

Post autor: slawek93 »

Jeżeli chodzi o Meryem Boz to obstawiam ŁKS Łódź lub Radomka, Meryem może i wiekowa ale nadal ma kąśliwe zagrywki i w ataku też nienajgorzej.
stan pl
Posty: 92
Rejestracja: 26 lut 2014, o 14:18
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Transfery 2024/25

Post autor: stan pl »

slawek93 pisze: 22 sty 2024, o 20:28 Jeżeli chodzi o Meryem Boz to obstawiam ŁKS Łódź lub Radomka, Meryem może i wiekowa ale nadal ma kąśliwe zagrywki i w ataku też nienajgorzej.
Profil siatkarski i przeszłość zawodowa pozwala mi jednak się z Tobą nie zgodzić. Strzelam w Grot Budowlane. Vide Ana Bielica w tym sezonie, Ana Cleger 2 sezony temu i- o proszę- Turczynka Melis Durul rok temu.
Bielica spadająca już gwiazda, Cleger po urlopie macierzyńskim (więc też niezbyt wygórowane ambicje kwotowe, jak sądzę), Melis mocno średnia. Meryem wpisywałaby się w ten scenariusz- prime time już ma za sobą, a i ostatnie lata średniawka.
slawek93
Posty: 288
Rejestracja: 25 kwie 2021, o 13:19
Płeć: M

Re: Transfery 2024/25

Post autor: slawek93 »

Może i tak być że Grot Budowlani, nie wykluczam żadnego zespołu(no może z wyjątkiem Tarnowa czy Bydgoszczy). Będąc w tematach Turczynek gdyby chodziło o Neriman Ozsoy, to zdecydowanie powiedziałbym że Grot odpada zważywszy na to że Neriman odeszła w przeszłości z Atomu Trefl Sopot z powodów finansowych więc wątpię żeby drugi raz ładowała się w to samo, choć Meryem też tam grała i nie wiem czy za jej czasów były wtedy problemy z placami czy nie bo Ona odeszła wcześniej z klubu niż Neriman.
stan pl
Posty: 92
Rejestracja: 26 lut 2014, o 14:18
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Transfery 2024/25

Post autor: stan pl »

slawek93 pisze: 23 sty 2024, o 11:03 Będąc w tematach Turczynek gdyby chodziło o Neriman Ozsoy, to zdecydowanie powiedziałbym że Grot odpada zważywszy na to że Neriman odeszła w przeszłości z Atomu Trefl Sopot z powodów finansowych więc wątpię żeby drugi raz ładowała się w to samo
Paradoksalnie, Budowlane oficjalnych problemów finansowych mieć nie mogą (tak tak, wiem, za moment odezwą się wszyscy mówiący o międzynarodowych banach). Kontraktują wszak kolejne zawodniczki zagraniczne (w tym sezonie to już w ogóle wysyp).
Czy ktoś wie, czy saga z powrotem Jeleny B. już się zakończyła i mamy "oficjalne przecieki" (w tym sezonie ten paradoks słowny ma rację bytu- informacje Artema tylko to potwierdzają ;) )?
slawek93
Posty: 288
Rejestracja: 25 kwie 2021, o 13:19
Płeć: M

Re: Transfery 2024/25

Post autor: slawek93 »

Może być tak jak mówisz że oficjalnie Grot nie ma problemów finansowych bo:
1) Są takie zawodniczki które od kilku lat stanowią o sile zespołu np Justyna Łysiak
2) Gdyby były długi to konsekwencje byłyby daleko idące np zakaz gry w Lidze Mistrzyń pomimo wywalczonej kwalifikacji
Naprawdę nie wiem co o tym myśleć.
troy
Posty: 40
Rejestracja: 15 sty 2023, o 22:15
Płeć: M
Lokalizacja: Niemcy

Re: Transfery 2024/25

Post autor: troy »

slawek93 pisze: 27 gru 2023, o 19:14
Seweryn1908 pisze: 27 gru 2023, o 16:57 W przyszłym sezonie Szlagowska będzie grać w BKS Bielsko-Biała a P.Damaske w Developresie Rzeszów.
Jeżeli chodzi o Weronikę to dobry pomysł by przejść do klubu gdzie będzie jeszcze wieksza szansa załapać się do pierwszej szóstki.
Lepiej dla Szlagowskiej, żeby odeszła do klubu, gdzie będzie grała. Współpraca z Antigą chyba nie za bardzo się tu układa. Chociaż Francuz odejdzie po sezonie do Włoch, to wątpię by Szlagowska tak czy owak chciała przedłużyć kontrakt w Rzeszowie. Wystarczy już grzania tu ławy, już rozwój jednej zawodniczki został tu zastopowany (Bagrowska spędziła dwa sezony w kwadracie lub nawet nie mieściła się w składzie meczowym). Jeśli Szlagowska odejdzie,to myślę że Orvosowa również (widać, że to dobre przyjaciółki) - niekoniecznie do tego samego klubu. Wątpię by po raz kolejny udało się zatrzymać Kalandadze. W przyszłym sezonie to może być całkiem nowy Developres... sorry, Rysice. Co do trenera, myślę że B.Dąbrowski jest gotowy na to, żeby przejąć stery. Jeśli nie on, to tylko jakiś trener z uznanym nazwiskiem, raczej nie widzę kandydatów wśród Polaków. Ktoś pokroju jak wcześniej Micelli czy odchodzący Antiga. Myślę, że chętnych na prowadzenie Rzeszowa by nie brakowało. Pytanie - co z kasą w Rzeszowie po tym sezonie? Czy to PGE to tylko sponsor na chwilę?
Awatar użytkownika
rzr
Posty: 606
Rejestracja: 12 lut 2013, o 22:11
Płeć: M
Lokalizacja: koło Rz

Re: Transfery 2024/25

Post autor: rzr »

troy pisze: 29 sty 2024, o 12:05 [...]Pytanie - co z kasą w Rzeszowie po tym sezonie? Czy to PGE to tylko sponsor na chwilę?
Wszystko zależy jak nowa władza podejdzie do sponsoringu sportu przez SSP, poza PGE sponsorem Rysic są też Lasy Państwowe, więc ryzyko utraty kasy jest podwójne.
nie jest dobrze, co prawda nie jest też źle, można powiedzieć, że jest średnio
troy
Posty: 40
Rejestracja: 15 sty 2023, o 22:15
Płeć: M
Lokalizacja: Niemcy

Re: Transfery 2024/25

Post autor: troy »

rzr pisze: 29 sty 2024, o 12:17
troy pisze: 29 sty 2024, o 12:05 [...]Pytanie - co z kasą w Rzeszowie po tym sezonie? Czy to PGE to tylko sponsor na chwilę?
Wszystko zależy jak nowa władza podejdzie do sponsoringu sportu przez SSP, poza PGE sponsorem Rysic są też Lasy Państwowe, więc ryzyko utraty kasy jest podwójne.
A Developres nadal sponsoruje klub, mimo braku go w nazwie? Swoją drogą - nie było mnie tu trochę i nie było okazji wspomnieć, że nazwa Rysice mi się nie podoba. To dobre na ksywę dla drużyny, ale nie na nazwę zespołu. To tak jakby ŁKS występował na arenie międzynarodowej i na naszym podwórku pod nazwą "Wiewióry Łódź". Dobrze, że nie jakieś "Umpa Lumpy Rzeszów". Bella Dolina brzmiało tak dobrze i poetycko.. i było łatwe do wymówienia dla komentatorów zagranicznych.
Awatar użytkownika
rzr
Posty: 606
Rejestracja: 12 lut 2013, o 22:11
Płeć: M
Lokalizacja: koło Rz

Re: Transfery 2024/25

Post autor: rzr »

Tak, Developres dalej jest sponsorem, zmiana nazwy wzięła się stąd, że PGE miało taki wymóg - nie chcieli, żeby oprócz nich w nazwie był jakiś inny podmiot, samo "PGE Rzeszów" brzmiałoby słabo więc dorzucili "Rysice" (o tym wszystkim mówił Pieniążek w radiu centrum na początku sezonu). Ogólnie we wszystkich papierach klub dalej jest jako Developres. Ot zaczerpnęli z amerykańskiej tradycji nazywania drużyny, tak szczerze to mi to bardziej pasuje niż jakieś nazwy inwestycji budowlanych.
nie jest dobrze, co prawda nie jest też źle, można powiedzieć, że jest średnio
slawek93
Posty: 288
Rejestracja: 25 kwie 2021, o 13:19
Płeć: M

Re: Transfery 2024/25

Post autor: slawek93 »

Czy wie ktoś może czy Hilary Johnson i Marie Scholzel zostaną na kolejny sezon w Radomiu?
troy
Posty: 40
Rejestracja: 15 sty 2023, o 22:15
Płeć: M
Lokalizacja: Niemcy

Re: Transfery 2024/25

Post autor: troy »

slawek93 pisze: 31 sty 2024, o 17:50 Czy wie ktoś może czy Hilary Johnson i Marie Scholzel zostaną na kolejny sezon w Radomiu?
Ja nie wiem co prawda, ale sprawdź sobie, czy jakiekolwiek zawodniczki zagraniczne zostawały w Radomiu dłużej niż na jeden sezon. Nie wiem czy znajdzie się choćby jedno takie nazwisko. Nie liczyłbym na to, że którakolwiek z nich zostanie w Radomce. Tym bardziej, że drużyna, która miała zawalczyć o podium - znowu zawodzi. Poza tym na pewno mają lub zostaną im zaoferowane bardziej lukratywne oferty z mocniejszych lig.
slawek93
Posty: 288
Rejestracja: 25 kwie 2021, o 13:19
Płeć: M

Re: Transfery 2024/25

Post autor: slawek93 »

Fakt, żadna zawodniczka zagraniczna nie została dłużej niż jeden sezon w Radomce ale kto wie co przyniesie los?
stan pl
Posty: 92
Rejestracja: 26 lut 2014, o 14:18
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Transfery 2024/25

Post autor: stan pl »

Aż specjalnie sprawdziłem na volleyboxie po waszych wpisach ;)
W Radomce z zagranicznych transferów najdłużej utrzymał się prezes Chardin oraz trener Richardo Marchesi ;)
Kojarzyłem POWROTY do Radomia- Stepanienko, a szczególnie Samara, ale kontraktów dwuletnich/ przedłużonych 1+1 już nie. Może taka polityka klubu względem zawodniczek, że proponuje im się tylko jednoroczne, ewentualnie z opcją przedłużenia, której to opcji zawodniczki nie chcą wykorzystywać? A dobrze rokujących (jak na polskie realia) nazwisk tam przecież nie brakowało- wyliczmy w kolejności przypadkowej:
Bruna, Janisa Johnson (wiemy, co przerwało jej karierę), Freya Albrecht, Alexandra Lazic, Veronica J-P itd.
A i tych nietrafionych też było mnogo- Kaisa Alanko, Janet Kalaniuvalu (to był hit!), Elen Braga, Andressa Picussa.

Tak więc jak widać, Radomka to typowy klub na jeden sezon- dla dziewczyn, które chcą wystartować z pierwszym zagranicznym transferem, jak i dla tych już zachodzących gwiazd.
slawek93
Posty: 288
Rejestracja: 25 kwie 2021, o 13:19
Płeć: M

Re: Transfery 2024/25

Post autor: slawek93 »

Jeżeli chodzi o kontrakty roczne, to wydaje mi się że to dobra i sprawdzona opcja biorąc pod uwagę co robią niektórzy siatkarze którzy mieli epizody w PlusLidze. Odchodząc od kwestii Radomki na jednym z forów siatkarskich jest głośno o tym że do Tauron Ligi od nowego sezonu wraca Meryem Boz i chodzą słuchy że zasili ŁKS Commercecon Łódź. Jak myślicie czy to dobre zastępstwo za Valentinę?
stan pl
Posty: 92
Rejestracja: 26 lut 2014, o 14:18
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Transfery 2024/25

Post autor: stan pl »

slawek93 pisze: 5 lut 2024, o 12:05 na jednym z forów siatkarskich jest głośno o tym że do Tauron Ligi od nowego sezonu wraca Meryem Boz i chodzą słuchy że zasili ŁKS Commercecon Łódź. Jak myślicie czy to dobre zastępstwo za Valentinę?
Według mnie zjazd jakościowy.
Nie kojarzę dokładnie, ale chyba Valentina przychodziła "z biegu"- bez żadnej historii typu "oho, przychodzi rekonwalescentka się odbudować". Meryem jest megagłodna gry w pierwszej szóstce, bo już od dłuższego czasu jest drugą-trzecią atakującą- zarówno w klubie jak i reprezentacji. A to może być problemem dla ŁKSu, bo Boz nie jest w rytmie meczowym.
Trzymam jednak za to połączenie kciuki.
slawek93
Posty: 288
Rejestracja: 25 kwie 2021, o 13:19
Płeć: M

Re: Transfery 2024/25

Post autor: slawek93 »

Oglądając od czasu do czasu Fenerbahçe, Meryem daje dość dobre zmiany ale czy na tyle dobre aby utrzymać dobry rytm ŁKSu? Odnośnie jej obecności w reprezentacji Turcji uważam że odkąd dołączyła Melissa Vargas to Meryem raczej nie jest już brana pod uwagę do kadry a na horyzoncie czai się też inna Turczynka na co dzień grająca w lidze niemieckiej - Tutku Burcu Yuzgenc.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Siatkówki Kobiet”