Sezon 2007/08 - prognozy, opinie i uwagi

Awatar użytkownika
x-man
Posty: 65
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:50
Płeć: M
Lokalizacja: Nysa/Cieszyn

Re: Typowanie!

Post autor: x-man »

Poznań na pewno gra u siebie??
Na zawsze wierni, na zawsze STAL!!
KS_Poznan
Posty: 84
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 17:18
Płeć: M

Re: Typowanie!

Post autor: KS_Poznan »

x-man pisze:Poznań na pewno gra u siebie??
Poznań z Gwardią Wrocław gra na wyjeździe ;)

Moje Typy:
GTPS Gorzów Wlkp.- BBTS Bielsko-Biała 3-1
Skra II Bełchatów - Orzeł Międzyrzecz 2-3
AZS Nysa -Trefl Gdańsk 1:3
Avia Świdnik - SMS PZPS I Spała 3-1
Gwardia Wrocław - KS Poznań 1-3
jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Re: Typowanie!

Post autor: jasson »

Dokładnie. Jutro o 17 we Wrocławiu Gwardia gra z Poznaniem. Mecze Gwardii z tego co wiem sa zamienione. To co mieli grać na wyjeździe grają u siebie, i odwrotnie. Kolidowało by to z meczami żeńskiej Gwardii.
Sojek
Posty: 224
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:47
Płeć: M
Lokalizacja: Międzyzrecz
Kontakt:

Re: Typowanie!

Post autor: Sojek »

sorki ze zwracam uwage ale tutaj sie nie zadaje pytan o mecze tutaj sie tupuje i prosilbym, aby pytania byly zadawane w innym temacie specjalnie do tego stworzonym.
zielony
Posty: 67
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 14:19
Płeć: M
Kontakt:

Re: Typowanie!

Post autor: zielony »

GTPS Gorzów Wlkp.- BBTS Bielsko-Biała 3-0
Skra II Bełchatów - Orzeł Międzyrzecz 1-3
AZS Nysa -Trefl Gdańsk 0-3
Avia Świdnik - SMS PZPS I Spała 3-0
KS Poznań Gwardia Wrocław 1-3
pozdrawiam ;)
zgadzaj się albo nie. To jest tylko moje zdanie....
volley
Posty: 1
Rejestracja: 6 paź 2007, o 12:24
Płeć: M

Re: Sezon 2007/2008

Post autor: volley »

Gwardia zmodyfikowała po spadku skład, ale trzon drużyny się nie zmienił. Kluczem do sukcesu będzie powstrzymanie doświadczonego Słowaka, Pavla Chudika – dodał Woźniak. ten rzecznik to jakaś porażka - z "6" gwardii zostało dwóch, chudik od dwóch sezonów w polibudzie...a czy on wie kto gra w jego klubie...?!
sylwia_
Posty: 4
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 18:23
Płeć: K

Re: Typowanie!

Post autor: sylwia_ »

GTPS Gorzów Wlkp.- BBTS Bielsko-Biała 3-1
Skra II Bełchatów - Orzeł Międzyrzecz 2-3
AZS Nysa -Trefl Gdańsk 3-1
Avia Świdnik - SMS PZPS I Spała 3-0
KS Poznań Gwardia Wrocław 1-3
Awatar użytkownika
PaStKa
Posty: 174
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:19
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Sezon 2007/2008

Post autor: PaStKa »

Z Chudikiem, ok ostro sie machnął, ale jeśli chodzi o trzon składu, to rozegranie zostało, najlepszy blokujący, a jednocześnie kapitan, możnaby dyskutować... Ale ważne, że się udało! Dzisiejszy mecz stał na naprawdę wysokim poziomie. Szczególnie pierwszy set, w którym było dosłownie kilka błędów własnych, a rozgrywający grali aż się łezka szczęścia w oku kręciła. W pierwszym secie Syguła (przepraszam, jeśli przekręciłem nazwisko) zagrał niesamowicie, ale to Gwardia wygrała 26:24. Drugi set to dość dziwna historia. Do stanu ok. 10:10 było równo, choć Poznaniacy zepsuli z 4-5 zagrywek. Potem serie gwardii i zrobiło się 22:13 dla nas. I co było dalej?? 23:20 dla Gwardii. Jakoś się udało dotrwać z prowadzniem do końca, 25-22. Trzeci set równy, był już meczbol w górze przy 24:23, ale skończyło się 24:26. Czwarty set też równy, ale ze wskazaniem na Poznań. Skończyło się z 3-4 pkt przewagi Poznania. W tie-breaku też szło równo, ale Poznaniacy zaczęli się denerwować. Dwa ataki w pół siatki, przekroczenie lini prz serwie... Doszło do 14:11 dla Gwardii, skończyło się po trzecim meczbolu czyli 15:12. Jeśli ktoś obawiał się o forme Gwardi lub Poznania to może byćspokojny. Obie drużyny stworzyły wspaniałe widowisko, przy pełnej hali kibiców(uściślając ok.200-250 osób).
„Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.” - Albert Einstein
kibic_KS_Poznan
Posty: 1
Rejestracja: 6 paź 2007, o 21:09
Płeć: M

Re: Sezon 2007/2008

Post autor: kibic_KS_Poznan »

Jeśli chodzi o wypowiedź naszego rzecznika to on w tv troche niezrozumiale powiedział Chadała, a Głos Wlkp zamiast sprawdzić to myslał ze nadal gra u was Chudik... Głos często robi takie błędy. Szkoda tylko ze siatka.org czasem cos kopiuje bez sprawdzenia... A co do rzecznika to koleś jest ok. Informuje o wynikach spotkań smsami kibiców, dba o klub i co najwazniejsze z każdym pogada a nie uważa sie za gwiazde czy vipa... Szkoda tylko ze nasza strona kspoznan.pl nie działa jeszcze w pełni a top chyba jego działka... Szkoda dzisiejszej porażki. A tym co byli na meczu gratuluje emocji.
Awatar użytkownika
x-man
Posty: 65
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:50
Płeć: M
Lokalizacja: Nysa/Cieszyn

Re: Sezon 2007/2008

Post autor: x-man »

Naruszasz regulamin Kali, zaraz dostaniesz z pkt 23 i po zabawie. :>
Wracając do tematu, to ciężko wam będzie w ten sposób pojechać z Jaworznem, zapowiada się 5 setów :D
P.S. Pewnie znowu nic nie wniosłem do dyskusji :D
Na zawsze wierni, na zawsze STAL!!
Kali BBTS
Posty: 462
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:29
Płeć: M

Re: Sezon 2007/2008

Post autor: Kali BBTS »

A mi się wydaje,że "siatke zerwiemy powyrywamy słupki , ale z jaworznem wygramy".
Jeśli wszystkie trybiki będą działać z taką skutecznością jak ze Skrą i ze Stilonem to o punkty jestem spokojny.
Natomiast drżę o wynik w Spale :-)

EDIT: Znalazłem w necie fajną fotkę :)
Ostatnio zmieniony 9 paź 2007, o 19:10 przez mewa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Mnie się fotka nie spodobała...
Naprzód małymi łyżeczkami :)
kuba
Posty: 9
Rejestracja: 19 wrz 2007, o 20:20
Płeć: M

Re: Sezon 2007/2008

Post autor: kuba »

Wielu forumowiczów negatywnie wypowiada się o drużynie SMS Spała, dając jej nikłe szanse na zajęcia lepszego niż ostatniego miejsca w I lidze. Osobiście uważam, że drużynie tej należy się przede wszystkim większy szacunek. Warto pamiętać, że w bieżącym roku ze wszystkim reprezentacji kraju, osiągnęła ona najlepszy wynik zdobywając wicemistrzostwo Europy oraz 5 miejsce na Mistrzostwach Swiata. Przegrywając z mistrzami świata w piątym secie do 23, mając o ile dobrze pamiętam sześć meczboli. Co do meczy w I lidze, to drużyna w żadnym z nich nie wystąpiła z różnych względów w optymalnym składzie.
Lider I ligi w ostatnim meczu wygrał ze Spałą 3:0 w setach do 21, 21 i 19. Mając na uwadze, że w SMS Spała z różnych względów nie wystąpiło pięciu zawodników z ostatnich mistrzostw świata, wynik ten uważam za marny. Można powiedzieć /nikomu nie ubliżając/, że Spała grała trzecim składem. Dlatego uważam, że drużyna ta grając w optymalnym składzie jest w stanie wygrać z każdą drużyną. Szczególnie w drugiej fazie rozgrywek, gdy "chłopcy ze Spały" bardziej zmężnieją i zdobędą większe doświadczenie,
KS_Poznan
Posty: 84
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 17:18
Płeć: M

Re: Sezon 2007/2008

Post autor: KS_Poznan »

Ehh... Kali troche przesadzasz ;) jesteś zdecydowanie za pewny siebie a zobaczysz ani skra ani stilon nie są tacy słabi... W tym sezonie I Liga jest bardzo wyrównana i nie można nikogo lekceważyć ;]
Awatar użytkownika
therion
Moderator
Moderator
Posty: 251
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:03
Płeć: M
Lokalizacja: już Łódź
Kontakt:

Re: Sezon 2007/2008

Post autor: therion »

kuba pisze:Wielu forumowiczów negatywnie wypowiada się o drużynie SMS Spała, dając jej nikłe szanse na zajęcia lepszego niż ostatniego miejsca w I lidze. Osobiście uważam, że drużynie tej należy się przede wszystkim większy szacunek. Warto pamiętać, że w bieżącym roku ze wszystkim reprezentacji kraju, osiągnęła ona najlepszy wynik zdobywając wicemistrzostwo Europy oraz 5 miejsce na Mistrzostwach Swiata. Przegrywając z mistrzami świata w piątym secie do 23, mając o ile dobrze pamiętam sześć meczboli. Co do meczy w I lidze, to drużyna w żadnym z nich nie wystąpiła z różnych względów w optymalnym składzie.
Lider I ligi w ostatnim meczu wygrał ze Spałą 3:0 w setach do 21, 21 i 19. Mając na uwadze, że w SMS Spała z różnych względów nie wystąpiło pięciu zawodników z ostatnich mistrzostw świata, wynik ten uważam za marny. Można powiedzieć /nikomu nie ubliżając/, że Spała grała trzecim składem. Dlatego uważam, że drużyna ta grając w optymalnym składzie jest w stanie wygrać z każdą drużyną. Szczególnie w drugiej fazie rozgrywek, gdy "chłopcy ze Spały" bardziej zmężnieją i zdobędą większe doświadczenie,
Nie oszukujmy się, każdy punkt Spały jest i raczej będzie traktowany w kategoriach niespodzianki i jest to całkowicie zrozumiałe, bo też i nie punkty są celem tej drużyny. Po pierwsze ciężko osiągnąć wynik bez presji wyniku. Siatkarze Spały wiedzą, że ich rezultaty nie niosą za sobą żadnych konsekwencji, więc spokojnie się skupiają na realizacji celów szkoleniowych, a nie ligowych. Ich zadaniem jest dobrze wypadać w meczach reprezentacji w odpowiednich kategoriach wiekowych i z tego są rozliczani przez trenerów, media itd. Dlatego nie przesadzałbym ze stwierdzeniami, że SMS jest w stanie wygrać z każdą drużyną. Teoretycznie to jest sport i może... ale w praktyce w żadnym z meczów młodzi siatkarze zapewne nie będą faworytami.

Zgadzam się natomiast, że należy im się duży szacunek. A najlepiej się przekonują o tym Ci co meczów ze Spałą nie wygrywają. Bo jeżeli drużyna jedzie po pewne trzy punkty lub wystawia trzeci skład przeciwko Spale, to ja się zawsze cieszę, że chłopaki ucierają nosa takim zespołom. Wierzę, że i w tym sezonie nie zabraknie ze trzech niespodzianek, w których zwycięzcami będą spalanie.
Dodo nie tuman! Nie da się wytępić!
kuba
Posty: 9
Rejestracja: 19 wrz 2007, o 20:20
Płeć: M

Re: Sezon 2007/2008

Post autor: kuba »

Jak dalej potoczą się losy zawodników SMS spalskiego pokaże przyszłość.
Na pewno nie są gorszą drużyna od swoich kolegów grających w sezonie 2005/2006. Pomijam sezon ubiegły, gdyż druzynę tworzyli uczniowie 2 i 1klasy. W pierwszej rundzie sezonu 2005/2006 wygrali tylko jeden mecz - z Bełchatowem. Natomiast w rundzie rewanżowej - 7. Z takimi drużynami jak: Radom(1), Nysa (3), Swidnik (5), Hajnówka (7), Ożorków, Mława i Radlin.
Chyba nikt nie sądzi, że Radom, czy Swidnik grał w nie optymalnym składzie. Tymbardziej, że Swidnik w ostatnim meczu kolejki, wygranym przez SMS 3 : 2 miał szanse na 1 miejsce. / W nawiasie, koncowe miejsce drużyny /.
http://www.siatka.org/?wyniki.lp.2005.3.1.all
Awatar użytkownika
x-man
Posty: 65
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:50
Płeć: M
Lokalizacja: Nysa/Cieszyn

Re: Sezon 2007/2008

Post autor: x-man »

Nie wiem czemu się tak podniecasz tym SMS-em.
Okej sa to mlode chlopaki i mają grac. Tym bardziej, ze graja za moje podatki, więc trzeba co nieco wymagać :-)
Zwróć uwage, ze I liga z roku na rok staje się silniejsza i bedzie im coraz trudniej o niespodzianki.
Na zawsze wierni, na zawsze STAL!!
Kali BBTS
Posty: 462
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:29
Płeć: M

Re: Sezon 2007/2008

Post autor: Kali BBTS »

Bez przesady. SMS zawsze był i będzie czerwoną latarnią ligi i wg mnie nawet wicemistrzostwo o niczym tutaj nie świadczy. Przecież jeśli byliby tacy mocni to raz że juz dawno graliby gdzie indziej a dwa pzps nie stworzyłby im warunków takich jak niemożebność spadku. Aczkolwiek szacunek się im należy,ale bez przesady. To, że zdobywali punkty i wygrywali mecze z drużynami z wyzszych partii tabeli nie oznacza wcale, że zajmowali inne miejsca niz ostatnie :-)
Naprzód małymi łyżeczkami :)
Awatar użytkownika
x-man
Posty: 65
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:50
Płeć: M
Lokalizacja: Nysa/Cieszyn

Re: Sezon 2007/2008

Post autor: x-man »

...ja bym tylko jeszcze dodal, ze wyniki w końcówce sezonu nie zawsze wiażą się ze sportowymi aspektami :)
Na zawsze wierni, na zawsze STAL!!
Kali BBTS
Posty: 462
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:29
Płeć: M

Re: Sezon 2007/2008

Post autor: Kali BBTS »

Dokładnie. w zeszłym sezonie swietną siatkówkę prezentowała Hajnówka i Poznań. Jednakże obie ekipy znalazły się w II ligach. Niestety Joker był tylko jeden :D
Naprzód małymi łyżeczkami :)
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2253
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Sezon 2007/2008

Post autor: mewa »

Avia Świdnik - Gwardia Wrocław 3:1 25:27, 25:21, 25:19, 25:22

Powoli Avia wyrasta na jednego z faworytów rozgrywek. Jeśli utrzymają taką formę do końca rozgrywek, to kto wie, kto wie...

Ktoś pamięta, kiedy Avia ostatnio grała w ekstraklasie? :)
Awatar użytkownika
PaStKa
Posty: 174
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:19
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Sezon 2007/2008

Post autor: PaStKa »

Ja nie pamiętam. Muszę przyznać, że jestem zdziwiony i zawiedziony postawą Gwardii. Oczywiście zdawałem sobie sprawę z tego, że Avia jest groźnym przeciwnikiem, ale szkoda, że nie udało się uszczknąć choćby punkty. Bo sytuacja, gdy po dwóch meczach są 2 pkt na koncie nie jest satysfakcjonująca, jeśli chce siętą ligę wygrać. Ale następny mecz z Nysą jest u siebie, a w Hali Gwardii goście rzadko wygrywają.
„Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.” - Albert Einstein
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2253
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Sezon 2007/2008

Post autor: mewa »

Sprawdziłem. Avia po raz ostatni grała w ekstraklasie w sezonie 1983/84. Kawał czasu...
zielony
Posty: 67
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 14:19
Płeć: M
Kontakt:

Re: Sezon 2007/2008

Post autor: zielony »

ja pamietam jak sie wydarzyl ten tragiczny wypadek siatkarzy Avii Świdnik. Myslalem ze wtedy sie podniosa, ae sprawiaja bardzo mila niespodzianke. To moze byc taki czarny kon tych rozgrywek.
zgadzaj się albo nie. To jest tylko moje zdanie....
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Sezon 2007/2008

Post autor: dreamer »

Mewa wyprzedził mnie, bo też zabrałem się za sprawdzanie osiągnięć Avii w przeszłości.
Robiłem to w nocy i może trochę byłem "na obniżonej czujności reakcji" ze względu na porę, ale zaskoczyło mnie, że jedyny medal MP jakiego się doszukałem, to brąz w sezonie 1975/76.

Czy rzeczywiście byłem już na granicy wytrzymałości fizycznej, czy to jedyne medalowe osiągnięcie Avii?
Wcześniej byłem prawie przekonany, że w czasach Lecha Łasko (tak, tak... ojca Michala Lasko z Serie A :D ), Avia była wicemistrzem kraju.
Ale najprawdopodobniej mylę się...
Innego wytłumaczenia nie znajduję... :D

Chyba że ktoś z forumowiczów wyszuka jakieś inne dane :D


dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
x-man
Posty: 65
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:50
Płeć: M
Lokalizacja: Nysa/Cieszyn

Re: Sezon 2007/2008

Post autor: x-man »

Ale następny mecz z Nysą jest u siebie, a w Hali Gwardii goście rzadko wygrywają.
A ten mecz czasem nie jest rozgrywany u nas??
W naszyn kurniku nie wróżę wam zdobyczy punktowej :P

P.S.

Jeżeli chodzi o "zaslugi" i medale MP to w I lidze Avia jest chyba na 3 miejscu za Gwardią i Nami...choć Gwardia to bardzo dawne dizeje....chyba, ze się mylę

Pzdr

Na zawsze STAL!!!!!!!!!!
Na zawsze wierni, na zawsze STAL!!
KS_Poznan
Posty: 84
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 17:18
Płeć: M

Re: Sezon 2007/2008

Post autor: KS_Poznan »

Trefl Piłka Siatkowa SA Gdańsk - Skra II Bełchatów 3:2 ( 23:25, 25:22, 25:23, 16:25, 15:11 ) :)

Jak narazie to po 3 kolejkach trefl 5pkt ;)
ORZEL
Posty: 46
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 13:09
Płeć: M
Lokalizacja: Miedzyrzecz

Re: Sezon 2007/2008

Post autor: ORZEL »

ORZEŁ-3-2-Stilon !!!
... kibicowski szlak , taka obralismy droge ...
zielony
Posty: 67
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 14:19
Płeć: M
Kontakt:

Re: Sezon 2007/2008

Post autor: zielony »

kurcze wyprzedziles mnie ;) Orzel wygral 3:2 w ostatnim secie bylo 16:14. Niestety nie byl to ladny mecz, bo czesto sie mylili zawodnicy na zagrywce. No ale coz wazne,ze Orzeł wygrał.
zgadzaj się albo nie. To jest tylko moje zdanie....
ORZEL
Posty: 46
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 13:09
Płeć: M
Lokalizacja: Miedzyrzecz

Re: Sezon 2007/2008

Post autor: ORZEL »

a no wyprzedzilem :P racja znowu sporo zepsotych zagrywek choc zdaje mi sie ze to znowu my zepsulismy ich wiecej...
ja osobiscie kolejny raz jestem pelen podziwu dla kibicow w M-cz to co robili dzisiaj to 100% szacunku a wielu bylo takich co mowili ze ta " wioska " nie da rady a tu prosze daje ...:P:P:P
... kibicowski szlak , taka obralismy droge ...
KS_Poznan
Posty: 84
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 17:18
Płeć: M

Re: Sezon 2007/2008

Post autor: KS_Poznan »

BBTS Bielsko-Biała - Energetyk Jaworzno 0:3 ( 23:25, 18:25, 20:25 )

Heh Kali i jednak się nie udało wygrać z jaworznem... nawet punktów zdobyć a byłes taki spokojny ;) pozdro
ODPOWIEDZ

Wróć do „I liga mężczyzn”