1. Liga 2022/2023 - śledzenie postępów młodzieży

Goral1990
Posty: 18
Rejestracja: 8 kwie 2023, o 18:19
Płeć: M

Re: 1. Liga 2022/2023 - śledzenie postępów młodzieży

Post autor: Goral1990 »

Diomedea pisze: 2 kwie 2023, o 20:37 Spalscy trenerzy sa super.
Graja z uporem Serewisem, ktory odwdziecza sie robiac 20% pozytywnego przyjecia i 28 skut/ 7%efekt ataku, choc warto dodac, ze dostal najwiecej pilek w zespole.
Drozdz raz wszedl -1zepsuty serwis i 1 perfekcyjne przyjecie. Nagra sie chlopak. Do tego oczywiscie Potrykus, ktory niewiele schodzil z boiska w tym sezonie.

Zaraz ktos tu wrzuci info, ze wszyscy inni przyjmujacy sa kontuzjowani, a dzieje sie tak w zwiazku ze znakomita opieka medyczna i fizjoterapeutyczna.
Spala-0 wygranych spotkan, 17 wygranych setow. Nie spadna.
Moze i dobrze, bo wprawdzie nastepny rocznik spalski raczej ubogi w przyjmujacych, ale za to 07 ma ich kilku , to sobie chlopcy pograja w I lidze. Troche mam watpliwosci, czy to dobrze dla rozwoju fizycznego, by kadeci grali z seniorami. Wprawdzie siatka wisi juz podobnie, ale zasiegi jednak z reguly w kadecie nizsze. Cisniecie silki tylko im stawy zniszczy.
Chyba masz brata co długo nie zagościł w Spale. Kontuzja ? co😅? Lecisz równo z tematem . Nie bronię tych ludzi bo działają tam układy układziki i dopóki będą pewne osoby na stanowisku trenera to dobrze nie będzie, ale jak już ocenisz to zweryfikuj dobrze kogo obrzucasz szambem, a kto na to nie zasłużył
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: 1. Liga 2022/2023 - śledzenie postępów młodzieży

Post autor: Diomedea »

Zawodnicy, gorsi czy lepsi, sami sie nie wystawiaja. Zreszta, co niektorym nalezy sie tez troche odpoczynku. Nie ja wspomnialam w temacie juniorow, ze Potrykus wyglada na zmeczonego.
Nie, brata nie mam, ale tamte ME w Brnie nielatwo zapomne. To byla jazda bez trzymanki. Ktos to zainicjowal, ktos to podstemplowal medycznie.
Kariera zawodnika ulegla w praktyce zakonczeniu. Glos publicznie zabral prezes jego klubu, odpowiedzi nie widzialam.
Ostatnie ME tez zreszta entuzjazmu nie budzily w sposobie prowadzenia zespolu przez 3 obecnych w Tibilisi szkoleniowcow.
Wiec patrze badawczo, moze podejrzliwie i zadaje pytania.
W koncu zawodnicy w klubach tez maja kontuzje.


Ja pisze o faktach-kto gral i na jakich procentach. Kto nie zagral, kto wszedl i jak na tym wejsciu wypadl w statystykach.
O tym ze Drozdz nadaje sie do gry to przekonalismy sie na MPJ.
Przeciez oni tzn Spala i tak nie wygrali zadnego meczu. Wiec mozna by chyba zalozyc, ze celem jest ogrywanie i zdobywanie doswiadczenia przez wielu zawodnikow.
Kiedys zastanawialismy sie jak zmienilo sie szkolenie we Wloszech i czym te modele sie roznia, ze Wlosi co roku jakiegos ciekawego zawodnika, a czesto kilku, wynajduja.
@Wysoki napisal wtedy o bardzo duzej rotacji w ekipie w ciagu ROKU. A u nas z uporem podstawowy sklad 7 graczy plus 2 wchodzacych ciagnie 3 lata.
W lidze (bez zagrozenia spadkiem) i w sezonie reprezentacyjnym.
Dodatkowo kolega przytaczal wypowiedzi mlodych wloskich medalistow, ktorzy opowiadali, jak zostali przez trenerow zbudowani psychicznie.
To bylo w kontekscie ME, tych w Tibilisi, gdzie przegralismy ostanie miejsce premiowane udzialem w MS.

Wiec moze konkretnie cos napisz, jak widzisz to inaczej.
Fizjo jest nowy, przyszedl niedawno, tzn od marca. Coz, decyzja o pracy w zamknietym osrodku pewnie do najlatwiejszych nie nalezy, pozostaje mu zyczyc powodzenia i satysfakcji z pracy.

Zeby nie tylko o Spale-Gomulka wrocil do dobrego grania.
Mateusz Borkowski troche pauzuje, wchodzi na pojedyncze wejscia.

Inna sprawa- chyba w tym roku sledzimy od 2000? Ale i tak warto wspomniec o Krysiaku z rocznika 99, Visla Bydgoszcz. Niewysoki, a lapie chyba sporo, serwuje i atakuje. Drugi w rankingu serwujacych, pierwsza dziesiatka atakujacych. Przyjecia perfekcyjnego niecale 20%, ale pozytywnego (liczone na szybko) ok 60%. Zeszloroczne staty zblizone, wiec pewnie @rafak albo @zajczik ujeli w podsumowaniu.
Goral1990
Posty: 18
Rejestracja: 8 kwie 2023, o 18:19
Płeć: M

Re: 1. Liga 2022/2023 - śledzenie postępów młodzieży

Post autor: Goral1990 »

Diomedea pisze: 8 kwie 2023, o 19:40 Zawodnicy, gorsi czy lepsi, sami sie nie wystawiaja. Zreszta, co niektorym nalezy sie tez troche odpoczynku. Nie ja wspomnialam w temacie juniorow, ze Potrykus wyglada na zmeczonego.
Nie, brata nie mam, ale tamte ME w Brnie nielatwo zapomne. To byla jazda bez trzymanki. Ktos to zainicjowal, ktos to podstemplowal medycznie.
Kariera zawodnika ulegla w praktyce zakonczeniu.
Ostatnie ME tez zreszta entuzjazmu nie budzily w sposobie prowadzenia zespolu przez 3 obecnych w Tibilisi szkoleniowcow.
Wiec patrze podejrzliwie i zadaje pytania. Chyba pytac jeszcze wolno? Szambem nie obrzucam.
W koncu zawodnicy w klubach tez maja kontuzje.


Ja pisze o faktach-kto gral i na jakich procentach. Kto nie zagral, kto wszedl i jak na tym wejsciu wypadl w statystykach.
O tym ze Drozdz nadaje sie do gry to przekonalismy sie na MPJ.
Przeciez oni tzn Spala i tak nie wygrali zadnego meczu. Wiec mozna by chyba zalozyc, ze celem jest ogrywanie i zdobywanie doswiadczenia przez wielu zawodnikow.
Kiedys zastanawialismy sie jak zmienilo sie szkolenie we Wloszech i czym te modele sie roznia, ze Wlosi co roku jakiegos ciekawego zawodnika, a czesto kilku, wynajduja.
@Wysoki napisal wtedy o bardzo duzej rotacji w ekipie w ciagu ROKU. A u nas z uporem podstawowy sklad 7 graczy plus 2 wchodzacych ciagnie 3 lata.
W lidze (bez zagrozenia spadkiem) i w sezonie reprezentacyjnym.
Dodatkowo kolega przytaczal wypowiedzi mlodych wloskich medalistow, ktorzy opowiadali, jak zostali przez trenerow zbudowani psychicznie.
To bylo w kontekscie ME, tych w Tibilisi, gdzie przegralismy ostanie miejsce premiowane udzialem w MS.

Wiec moze konkretnie cos napisz, jak widzisz to inaczej.

Zeby nie tylko o Spale-Gomulka wrocil do dobrego grania.
Mateusz Borkowski troche pauzuje, wchodzi na pojedyncze wejscia.

Inna sprawa- chyba w tym roku sledzimy od 2000? Ale i tak warto wspomniec o Krysiaku z rocznika 99, Visla Bydgoszcz. Niewysoki, a lapie chyba sporo, serwuje i atakuje. Drugi w rankingu serwujacych, pierwsza dziesiatka atakujacych. Przyjecia perfekcyjnego niecale 20% ale pozytywnego (liczone na szybko) ok 60%.
Myśle, że liczby poszczególnych graczy z SMSu nie do końca odzwierciedlają prawdziwy cel dla którego są w 1 lidze.

wiadome jest, że z 17/18 latka nie zrobisz fizycznie dojrzałego i obudowanego 23 latka ( co za tym idzie siła w zagrywce, ataku).
W wielu elementach dzieciaki ze spały będą słabsze od seniorow ale można zawsze iść w pewne schematu gry blok- obrona, zmiana rytmu zagrywki, aby młody chłopak wychodzący ze spały miał podstawy podstaw do dalszej pracy w seniorskiej siatkówce, a tego brakuje. Dzieciak przychodzi do klubu i ma problem z technika bloku czy obroną.

Według mnie nie ma co patrzeć na wyniki . Trenować trzeba podstawy (bloku, obrony ) które kosztem wyniku sportowego przekuwać później w meczach. Oczywiście nie miło jest przegrywać 29 meczy z rzędu . I tu się kłania osoba trenera, która w umiejętny sposób rozmawia z chłopakami co jest ważne a co na ten moment najważniejsze .

Kolejny aspekt mentalny. Z tymi młodymi ludźmi trzeba dużo rozmawiać, tłumaczyć, analizować. Trzeba podejść wybitnie i indywidualnie, aby każdy z tych chłopaków rozumiał po co tam jest i że każdy z nich ma prawo do porażki.
Dla mnie mistrzem w takich rozmowach jest Grabda i Bąkiewicz . U pierwszego jako trenera grałem a z tym drugim miałem okazje rozmawiać.



Gomułka , Borkowski - atakujący z papierami na granie . U jednego i drugiego trzeba popracować nad głową, ale wszystko nadejdzie wraz z doświadczeniem

Krysiak wrócił z Ligi czeskiej ( Sulecin—>Bydgoszcz) i zaskakuje . Teraz idzie do Lublina wiec uważam , że z roku ja rok robi kroczek do przodu . Ciekawy , młody chłopak z papierami na grę .
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: 1. Liga 2022/2023 - śledzenie postępów młodzieży

Post autor: Diomedea »

To chyba sie nie zrozumielismy.
Ja nie napisalam, ze oni maja wygrywac, lecz ze powinni dac okazje do grania wiekszej grupie zawodnikow. Min przestawionemu ze srodka Drozdzowi.
Zawodnik fajnie przyjmuje, a przestawienie jest swieze i warto by sie ogral na nowej pozycji przed wejsciem w seniora. Kiszenie na lawce mu nie pomaga, moze prowadzic do kiszenia na lawce po wejsciu w seniora, a potencjal (imho wiekszy niz u Serewisa) bylo widac w MPJ.
I moze dac odpoczac Potrykusowi, bo zawodnik gra repra liga repra.
A poza mentalem to warto popracowac nad technika, poza sila nad zrecznoscia i koordynacja.
Brak obudowania fizycznego nie tlumaczy np slabiutkiego przyjecia.
Co do reszty, np techniki ataku, trzymania kierunkow itp ciezko sie wypowiedziec nie ogladajac (dzieki Polsatowi i jego monopolowi).
Mi podobala sie Spala pod Skrobotem, bo widac bylo efekty pracy nad technika indywidualna i gra zespolu w ciagu roku, a jakos wiele kontuzji nie bylo. Fakt-byl dobry rocznik.

W tym temacie sa porownywani zawodnicy ze zblizonych rocznikow. Roczniki byly podane na poczatku tematu, by jakos osadzic ewentualna dyskusje.
Wiec owszem uwazam, ze mozna porownywac Serewisa z Hendzelewskim czy Drozdzem, a Rybaka czy Pateckiego z mlodszym od nich Nowikiem.
Mozna tez porownywac wyniki i gre tych samych zawodnikow na poziomie turniejow mlodziezowych po roku Spaly i przed (Potrykus, Rybak), albo rozwoj po sezonie grania (Serewis).
Zreszta nazwa tematu chyba wyjasnia sprawe.

Grabda-gra zespolu wystawia jakas ocene. Ciegnal im gre jeden z mlodszych zawodnikow. Warto by wiedziec kto decydowal o skladzie, ale najwyrazniej motywatorstwo okazalo sie niewystarczajace. Grajacy mlodszym skladem AGH jest sporo wyzej. Znaczy mozna ;)
Goral1990
Posty: 18
Rejestracja: 8 kwie 2023, o 18:19
Płeć: M

Re: 1. Liga 2022/2023 - śledzenie postępów młodzieży

Post autor: Goral1990 »

Kto będzie trenerem rocznika 07/08? Nawrocki ?
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: 1. Liga 2022/2023 - śledzenie postępów młodzieży

Post autor: Diomedea »

Jak zgadles?
Taka informacje widzialam, nie pamiatam czy w aktualnosciach Spaly, czy na stronie pzps.
zajczik
Posty: 378
Rejestracja: 25 cze 2019, o 09:04

Re: 1. Liga 2022/2023 - śledzenie postępów młodzieży

Post autor: zajczik »

I po sezonie zasadniczym...
atak.jpg
przyjmujący.jpg
środkowi.jpg
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: 1. Liga 2022/2023 - śledzenie postępów młodzieży

Post autor: Diomedea »

Dzieki za swietna prace wlozona w podsumowanie.

To ja pozwole sobie dorzucic slowo (subiektywnego) komentarza.
Jak sie spodziewalismy gora wsrod atakujacych Gomulka. Tylko w ogladanym wczoraj meczu AGH prowadzil 4-5 punktami w 2 pierwszych setach, i Gomulka seryjnie nie konczyl w koncowkach. Fakt-na zorganizowanym bloku, bo rozegranie przewidywalne. Fakt-dokladnosc tych pilek srednia. Ale i glowe warto troche uspokoic (przyjdzie mam nadzieje z czasem). Blok do poprawy zdecydowanie, bo az nie wypada, na tym poziomie.

Zwraca uwage druga pod wzgledem efektywnosci pozycja Alka Nowika. Pamietajac ze jest to gracz o 4 lata mlodszy od Gomulki, a o 5 od Kupki, ze nie byl podstawowym, gral glownie na krotkich wejsciach (nie jest nawet drugim, bo byl nim slabiutki Patecki), gdzie ciezej wejsc w mecz i czesto brak zagrania z podstawowym sypaczem, ze byl kontuzjowany, to jest naprawde swietny wynik. Zreszta MVP wczorajszego meczu i lider MOSu w odbywajacych sia wlasnie finalach MP Kadeta.
Bardzo malo bledow wlasnych, znakomita technika uzytkowa, itp itd.
Patecki na przeciwnym biegunie, a niezle sie zapowiadal te pare lat temu i przyzwoite warunki fizyczne.

Skutecznosc-Kupka w czubie. Tylko zeby gracz przestal miec problemy zdrowotne. trzymam kciuki za stabilizacje, zapowiadal sie na duzego kozaka a teraz jakby pod gorke.

Wsrod przyjmujacych w cyfrach wyroznia sie atakiem Tokajuk. Niestety brak regularnosci, wczoraj w pierwszym meczu PO 2 razy zdjety i zastapiony Krautem. No i nie jest asem przyjecia. Ale ten zawodnik chyba gra pierwszy sezon, gdzie dostaje tak duzo gry, wiec licze na rozwoj.

W swietle statystyk to przejscie Szweda na pozycje atakujacego, i to rezerwowego, jest zupelnie niesmiesznym zartem.

Potrykus, biorac pod uwage rocznik i mozliwosci w przyjeciu, oraz to ze momentami ciagnal tam gre w ataku, wobec slabosci pozostalych skrzydlowych, zdecydownia do obserwacji. Najmlodszy i najwiecej atakow.
Ciegniecie Serewisa za uszy aktualnie wydaje sie byc malo perspektywicznym uporem trenerow (liczby srednie we wszystkich elementach). Obym sie mylila, bo na przyjmujacych czekam z pewnym niepokojem. Takich co mogliby wejsc na poziom reprezentacyjny za ok 5 lat. Serewis wyglada na co najwyzej solidnego ligowca w przyszlosci.
Pora dac troche gry trzeciemu przyjmujacemu w Spale.
zajczik
Posty: 378
Rejestracja: 25 cze 2019, o 09:04

Re: 1. Liga 2022/2023 - śledzenie postępów młodzieży

Post autor: zajczik »

Z podsumowaniem czekałem aż skończą się play offy. Dwa-trzy mecze prawdopodobnie zobaczę na żywo. Kilka mam nadzieję pokaże tv.
Gomułka uważam i tak dobrze jak na pierwszy, pełnowymiarowy sezon. Nie wspomniałaś o Borkowskim. Widywałem go w juniorach. Podoba mi się ten chłopak "butrynowaty". Warto postawić na grę w szerszym wymiarze. Nowik uważam od czasu Dulskiego najciekawiej prezentujący się zawodnik. Oby pograł więcej.
Tokajuk jak piszesz przyjęcie kuleje, choć ofensywnie często sobie radzi. Dla mnie zaskoczeniem była dobra gra przez większość sezonu Lisickiego. Śliwka junior u Masnego nie dostawał za dużo szans. Czy to się zmieni we Wrocławiu?
Wśród środkowych wyraźny spadek formy Markiewicza( w JW jako czwarty niedługo). Wysoko przy Lipińskim wypadli środkowi Wrześni. Zaskakujący powrót Cieślika na pozycję środkowego. Kilka transferów do Plusligi (Kufka, Lipiński, Strulak, Nowak, Majchrzak) zobaczymy jak się odnajdą i kto dostanie więcej gry. Ogólnie obserwując rozgrywki młodzieżowe mam wrażenie, że mamy lekki jakościowy dołek.
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: 1. Liga 2022/2023 - śledzenie postępów młodzieży

Post autor: Diomedea »

Nie wspomnialam, bo chyba sledzilismy od 2000 rocznika?
Ciekawe czy przebije sie na boisko, ile dostanie gry? Bo byla mowa o nim w kontekscie Warszawy. Czy to potwierdzone?
troche by bylo szkoda gracza do siedzenia na lawce. Fajny zawodnik, bez slabych stron.

Aaa, Ty nie o Karolu, a o Mateuszu?
No serwis to on od poczatku mial rewelacyjny, wchodzil jako zadaniowiec w Spale. Nie wiem czemu nie gral wiecej w drugiej czesci sezonu, bo gral solidnie na poczatku. Zobaczymy, trzymam kciuki.

Nowik wydaje mi sie lepszy techniczne (duzo lepszy blok i obrona, lepszy serwis, dogranie ) od Dulskiego. Ma tez lepszy nadgarstek, potrafi dokrecic, zagrac o blok. Nie ma klopotow w P1, jako byly przyjmujacy. Mysle, ze musi byc baardzo pracowity, by osiagnac taka kulture gry w tak mlodym wieku. Byle zdrowie dopisalo, bo jest wzrost i dynamika tez byla bardzo dobra przed ostatnimi problemami zdrowotnymi. Dawid chyba wyzej lapie i jest spokojny i wytrzymaly nerwowo, choc Nowik tez daje rade w trudnych momentach.


Spadek to imho trwa w najlepsze, teraz powinno powoli isc w gore. Choc fakt, ze jakos glownie atakujacych widac w charakterze liderow mlodziezowych. Ale np Suski ma wejsc w przyszlym sezonie, wiec moze jakis rozgrywajacy sie tez przebije.

Zobaczymy jak poradza sobie I ligowcy w PL.

A beda ruchy w przeciwna. Np taki Pawlun-wiadomo co z nim dalej?
A przed nami takze kolejny rok spalowiczow-licze na Potrykusa i Drozdza.
ODPOWIEDZ

Wróć do „I liga mężczyzn”