Tauron 1 Liga - Sezon 2022/2023

Anzej
Posty: 98
Rejestracja: 24 mar 2023, o 13:48
Płeć: M

Re: Tauron 1 Liga - Sezon 2022/2023

Post autor: Anzej »

fibus pisze: 20 maja 2023, o 12:06 Gwardia z młodzieżą pracuje dobrze? Gdyby nie miejscowy Koral, który im dostarcza gotowe zespoły oraz drenowanie całego Dolnego Śląska z największych talentów (nie dając wiele w zamian) to ten klub już dawno w młodzieżówce by nie istniał.
Przecież Koral to nowy klub. Gwardia szkoliła na długo przed jego powstaniem i szkoli nadal. Młodzieżowe zespoły Gwardii zawsze są w czubie w swoich kategoriach wiekowych i gra w niej wydaje się najbardziej atrakcyjna na Dolnym Śląsku (największa konkurencja to chyba Wałbrzych). Dlatego młodzi zawodnicy z innych klubów w regionie chętnie do niej idą - tam mają największe szanse na osiągnięcie czegoś na MMP (mimo przeciętnych w mojej opinii trenerów młodzieżowych)


Wielki sukces Częstochowy. Aż muszę przytoczyć artykuł Kadziewicza po zwolnienu Piotra Gruszki.
Uważam, że prezesom polskich klubów siatkarskich najnormalniej w świecie brakuje luzu. Niedawno pracę stracił mój kolega z reprezentacji Polski Piotr Gruszka, który w kadrze rozegrał 450 spotkań. Nie jest to oczywiście przepustką do bycia bardzo dobrym trenerem, ale Piotrek nie został pozbawiony posady ani w zagranicznym klubie, ani jako selekcjoner reprezentacji Polski, ani szkoleniowiec zespołu Plusligi. Pożegnał się z pracą w pierwszoligowym zespole z Częstochowy, któremu daleko jest do tego, aby bić się o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. To smutne i przerażające. Dlatego zastanawiam się, czy to moje pokolenie przysnęło, zapominając o nauce i rozwoju, a może panowie prezesi idą na łatwiznę, decydując się na wybór, który zabezpieczy ich cztery litery przed szeroko rozumianym środowiskiem siatkarskim. A ono nie boi się wytykać palcami, uważając pewne decyzje za śmieszne.
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Tauron 1 Liga - Sezon 2022/2023

Post autor: Diomedea »

Coz, od pierwszych slow komentatorskich Kadzio mi podpadl.
Dzis potwierdza, ze klapki na oczach sa mocne.

Gruszka swietnym zawodnikiem byl. Jako trener mocno falowal i jednak schodzil w dol.

Co do Wrocka to mam wiecej pytan niz odpowiedzi. Co do Korala rowniez. Ubeiegloroczni zloci medalisci nie zaprezentowali sie na miare potencjalu z mlodzika.
grubelolo
Posty: 50
Rejestracja: 8 maja 2021, o 19:24
Płeć: M

Re: Tauron 1 Liga - Sezon 2022/2023

Post autor: grubelolo »

Diomedea pisze: 20 maja 2023, o 22:39 Coz, od pierwszych slow komentatorskich Kadzio mi podpadl.
Dzis potwierdza, ze klapki na oczach sa mocne.

Gruszka swietnym zawodnikiem byl. Jako trener mocno falowal i jednak schodzil w dol.

Co do Wrocka to mam wiecej pytan niz odpowiedzi. Co do Korala rowniez. Ubeiegloroczni zloci medalisci nie zaprezentowali sie na miare potencjalu z mlodzika.
co do Korala to połączyli siły z Gwardią i pod jej szyldem zajęli w tym roku 4 miejsce w kadecie.
Awatar użytkownika
fibus
Posty: 125
Rejestracja: 2 lut 2008, o 23:32
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tauron 1 Liga - Sezon 2022/2023

Post autor: fibus »

Anzej pisze: 20 maja 2023, o 12:11
fibus pisze: 20 maja 2023, o 12:06 Gwardia z młodzieżą pracuje dobrze? Gdyby nie miejscowy Koral, który im dostarcza gotowe zespoły oraz drenowanie całego Dolnego Śląska z największych talentów (nie dając wiele w zamian) to ten klub już dawno w młodzieżówce by nie istniał.
Przecież Koral to nowy klub. Gwardia szkoliła na długo przed jego powstaniem i szkoli nadal. Młodzieżowe zespoły Gwardii zawsze są w czubie w swoich kategoriach wiekowych i gra w niej wydaje się najbardziej atrakcyjna na Dolnym Śląsku (największa konkurencja to chyba Wałbrzych). Dlatego młodzi zawodnicy z innych klubów w regionie chętnie do niej idą - tam mają największe szanse na osiągnięcie czegoś na MMP (mimo przeciętnych w mojej opinii trenerów młodzieżowych)
Szkoli? Proszę pokaż mi procentowy udział wrocławian (lub zawodników, którzy zaczęli przygodę z siatkówką w Gwardii) w ostatnich sukcesach. Obecny klub to kilkuletni twór, założony przez wlascicieli obecnej Gwardii. Wieczne narzekanie na brak pieniedzy, problemy z halą i zabieranie najlepszych zawodników z całego województwa - takie są fakty. Koral to również kilkuletni projekt, który zdążył wychować Mistrzów Polski młodzików (nota bene cała drużyna przeszła właśnie pod szyld Gwardii). Więc kto lepiej szkoli?
Anzej
Posty: 98
Rejestracja: 24 mar 2023, o 13:48
Płeć: M

Re: Tauron 1 Liga - Sezon 2022/2023

Post autor: Anzej »

To normalne, że zawodnicy idą do większych klubów. Ani Popiwczak nie uczył się grać w siatkę w JW, ani Śliwka w Resovii. To tez chlopaki z mniejszych klubow z Dolnego Śląska. Można powiedzieć, że Koral wyszkolił mistrzów Polski ale jak się zagłębisz w temat to przecież tam też zawodnicy przychodzili z innych klubów. Chociażby MVP - Łapszyński. Trafił do Korala bo wiadomo było, że jest tam mocna ekipa i będą mieli duże szanse na MMP. Ale on też zaczynał w innym klubie. Koral założył trener, który jeśli chodzi o pracę z dzieciakami to jest moim zdaniem wybitny. Więc widać też tego efekty.

Z wychowanków, którzy teraz graja to największy udział ma Lubaczewski. Ciężko mi w ogóle znaleźć klub, którego skład opiera się na wychowankach.
ODPOWIEDZ

Wróć do „I liga mężczyzn”