Tauron 1 Liga - Sezon 2022/2023

PioterZJastrzebia
Posty: 1227
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: Tauron 1 Liga - Sezon 2022/2023

Post autor: PioterZJastrzebia »

Tego jeszcze nie grali :o Kuriozum
Orzi
Posty: 805
Rejestracja: 2 lut 2022, o 17:09
Płeć: M

Re: Tauron 1 Liga - Sezon 2022/2023

Post autor: Orzi »

Obrazek
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2753
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Tauron 1 Liga - Sezon 2022/2023

Post autor: Simao »

Dlatego też ciężko o to, aby siatkówka globalnie zyskała jakiś większych sponsorów i była traktowana bardziej poważnie. FIVB wymaga gruntownej reformy, przebudowy. W przyszłym roku może szybciej będą chcieli rozpocząć sezon reprezentacyjny, rozgrywki VNL , albo jakiś dodatkowy turniej będzie :] . Wiadomo o co chodzi... Na pewno nie o zdrowie graczy...
Nie chcę nic insynuować, ale może są jakieś "nieporozumienia" FIVB z polskim środowiskiem siatkarskim o kasę. Podziałem i udziałem w zyskach.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7859
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Tauron 1 Liga - Sezon 2022/2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Przecież FIVB ma tutaj rację.
Mateja
Posty: 1088
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 21:55
Płeć: M

Re: Tauron 1 Liga - Sezon 2022/2023

Post autor: Mateja »

Liga Narodów zaczyna się 6 czerwca, więc w czym problem?
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2753
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Tauron 1 Liga - Sezon 2022/2023

Post autor: Simao »

WysokiPortorykanczyk pisze: 17 maja 2023, o 16:30 Przecież FIVB ma tutaj rację.
Pod jakim względem? Przecież to jest niepoważne w tym momencie, po rozegraniu dwóch meczy przez finalistów takie polecenie, żądanie wręcz...
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7859
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Tauron 1 Liga - Sezon 2022/2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Simao pisze: 17 maja 2023, o 16:39Pod jakim względem? Przecież to jest niepoważne w tym momencie, po rozegraniu dwóch meczy przez finalistów takie polecenie, żądanie wręcz...
Jak wyznaczyli termin przed sezonem na zakończenie rozgrywek ligowych i ktoś się nie dostosował tworząc terminarz, to FIVB ma rację. Proste. Co tam powinni z tym zrobić to już inna sprawa. Jak czytam te wypowiedzi to typowałbym, że ktoś z PLS nie dopatrzył i teraz jest płacz na FIVB. Jak było? W sumie nie wiem, więc zmieniam na ''FIVB może mieć rację''.
Rusticola
Posty: 138
Rejestracja: 24 mar 2023, o 19:09
Płeć: M

Re: Tauron 1 Liga - Sezon 2022/2023

Post autor: Rusticola »

Cyrk nad cyrkami. W żadnym innym poważnym sporcie ta sytuacja nie miałaby miejsca. Już kij z tym jakby coś takiego zrobili w lidze niemieckiej/czeskiej czy innej bułgarskiej ale jestesmy najlepszą ligą na świecie i napędzamy im ten biznes.

Co teraz? Mecz w Będzinie meczem o awans?
Mateja
Posty: 1088
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 21:55
Płeć: M

Re: Tauron 1 Liga - Sezon 2022/2023

Post autor: Mateja »

Rusticola pisze: 17 maja 2023, o 16:48 Co teraz? Mecz w Będzinie meczem o awans?
Tak
Do dwóch, a nie do trzech zwycięstw będzie toczyć się rywalizacja w wielkim finale TAURON1.Liga. To oznacza, że 𝗠𝗘𝗖𝗭 𝗗𝗘𝗖𝗬𝗗𝗨𝗝𝗔̨𝗖𝗬 𝗢 𝗠𝗜𝗦𝗧𝗥𝗭𝗢𝗪𝗦𝗞𝗜𝗠 𝗧𝗬𝗧𝗨𝗟𝗘 𝗜 𝗔𝗪𝗔𝗡𝗦𝗜𝗘 𝗗𝗢 𝗣𝗟𝗨𝗦𝗟𝗜𝗚𝗜 zostanie rozegrany już w czwartek, 18 maja w Będzin Arena. Początek o 20:30. ⤵️⤵️
https://www.facebook.com/photo/?fbid=96 ... 4473160318
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2753
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Tauron 1 Liga - Sezon 2022/2023

Post autor: Simao »

WysokiPortorykanczyk pisze: 17 maja 2023, o 16:47
Simao pisze: 17 maja 2023, o 16:39Pod jakim względem? Przecież to jest niepoważne w tym momencie, po rozegraniu dwóch meczy przez finalistów takie polecenie, żądanie wręcz...
Jak wyznaczyli termin przed sezonem na zakończenie rozgrywek ligowych i ktoś się nie dostosował tworząc terminarz, to FIVB ma rację. Proste. Co tam powinni z tym zrobić to już inna sprawa. Jak czytam te wypowiedzi to typowałbym, że ktoś z PLS nie dopatrzył i teraz jest płacz na FIVB. Jak było? W sumie nie wiem, więc zmieniam na ''FIVB może mieć rację''.
Zgadzam się. W sumie nie pomyślałem nawet o tym, nie sprawdzałem tego. Wyszedłem z założenia, że władze ligi tworzyły terminarz według tych wytycznych od FIVB.
kamil1999
Posty: 5529
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Tauron 1 Liga - Sezon 2022/2023

Post autor: kamil1999 »

FIVB wyznaczyło termin na zakończenie wszystkich rozgrywek klubowych a 1 liga się nie dostosowała.
Zapewne liczyli, że FIVB będzie swoje własne przepisy egzekwował tak jak zazwyczaj czyli ich nie egzekwował a tutaj zdziwienie bo FIVB w końcu zachował się poważnie o egzekwuje od innych federacji swoje przepisy. Choć pewnie robi to dlatego bo to tylko 1 liga.
W sprawie Serie A czy PL palcem raczej nie kiwnie.
Halkbanku też nie zawiesi gdzie ci podpisują zawodnika z ważnym kontraktem
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7859
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Tauron 1 Liga - Sezon 2022/2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

No, ale z tymi terminami to ciekawe, bo na rozpisce, i to takiej, której znalezienie zajmuje 32 sekundy w google, widnieje rzeczywiście ten 15 maj, ale np. Włosi planowali skończyć sezon chyba 17 (dzisiaj) i 19 (Serie A2). PLS chyba po prostu pojechał po bandzie, że po ostatnim meczu sezonu (LM) zaplanowali jeszcze dwa spotkania 1 ligi (nie?).
Arw165
Posty: 1414
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Tauron 1 Liga - Sezon 2022/2023

Post autor: Arw165 »

Plusliga też by dzisiaj kończyła, gdyby doszło do 5. meczu. W tekście jest informacja, że FIVB zgodziło się przedłużyć termin do 18 maja, wtedy obie ligi włoska i polska się mieszczą. Ciekawe od kiedy te "negocjacje" trwają.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2753
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Tauron 1 Liga - Sezon 2022/2023

Post autor: Simao »

WysokiPortorykanczyk pisze: 17 maja 2023, o 17:20 No, ale z tymi terminami to ciekawe, bo na rozpisce, i to takiej, której znalezienie zajmuje 32 sekundy w google, widnieje rzeczywiście ten 15 maj, ale np. Włosi planowali skończyć sezon chyba 17 (dzisiaj) i 19 (Serie A2). PLS chyba po prostu pojechał po bandzie, że po ostatnim meczu sezonu (LM) zaplanowali jeszcze dwa spotkania 1 ligi (nie?).
Dokładnie, też sprawdziłem to sobie. W takim razie Pan Popko to zwykły hipokryta. PLS wysyłając jakąś note protestacyjną tylko kompromituje nasze siatkarskie środowisko w Polsce. Wcześniej nawet nie sprawdzałem tych terminów, to jest normalnie kuriozum. Zwracam honor FIVB w tej kwestii. W dodatku w mediach wprowadzają ludzi w błąd, tworzy się takie wrażenie, że niedobre FIVB ma jakieś nieuzasadnione żądania. W Polsce już nic mnie nie zdziwi, normalnie kraj pełen absurdów.
Mateja
Posty: 1088
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 21:55
Płeć: M

Re: Tauron 1 Liga - Sezon 2022/2023

Post autor: Mateja »

WysokiPortorykanczyk pisze: 17 maja 2023, o 17:20PLS chyba po prostu pojechał po bandzie, że po ostatnim meczu sezonu (LM) zaplanowali jeszcze dwa spotkania 1 ligi (nie?).
Tak, dodatkowe mecze miały się odbyć 21 i 24 maja.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1582
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: Tauron 1 Liga - Sezon 2022/2023

Post autor: lukecik »

https://twitter.com/Jakub110Jakub/statu ... 5563074560

No proszę, czyli jednak to PLS dał ciała po całości. Kto by się tego spodziewał? Przecież potężny Popko zawsze wszystko robi najlepiej.
Streeter
Posty: 7282
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Tauron 1 Liga - Sezon 2022/2023

Post autor: Streeter »

Dla mnie w ogóle bez sensu jest to, że PlusLiga już zakończyła granie, a I liga wciąż gra. Takie Suwałki, Katowice czy inny Lubin już sobie na spokojnie budują składy, a miesiąc później wjeżdża Będzin czy Częstochowa z 2 milionami i co Oni mają za to kupić? Narzekamy na Bielska w PlusLidze, no ale postawmy się na miejscu tych klubów, budżet masz jakiś śmieszny, każdy zawodnik potrafiący mądrze odbić piłkę zaklepany. Można powiedzieć, że za takie pieniądze niewiele więcej by zbudowali wcześniej ale niekoniecznie, np. jakby takiemu Depowskiemu zaproponować grę w pierwszym składzie, to może by przyszedł za mniejsze pieniądze. A tak pewnie podpisał już gdzieś indziej, a Beniaminkowi zostanie Formela. Tak przykładowo.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
kamil1999
Posty: 5529
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Tauron 1 Liga - Sezon 2022/2023

Post autor: kamil1999 »

Trudno się nie zgodzić
Choć z drugiej strony Bielsko też za bardzo przedobrzyło.
Chcieli wymienić lewe skrzydło, ale dogadany Buszek ich wystawił no i skończyli z Formelą/Urbanowiczem w "6" a obaj są słabsi zarówno od Piotrowskiego jak i Pietruczuka, więc wyszli na tej wymianie jak Zabłocki na mydle.
Podobnie z rozegraniem. Mieli Macionczyka na kontrakcie i podziękowali mu a zatrudniali samych przeciętniaków jak Zimmermann, obecny Puyol czy Arschdeep
PioterZJastrzebia
Posty: 1227
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: Tauron 1 Liga - Sezon 2022/2023

Post autor: PioterZJastrzebia »

A jednak Norwid, Będzin będzie musiał jeszcze poczekać na powrót.
Gratulacje i powodzenia w Pluslidze, oby nie było Bielska v2.
jarecki84
Posty: 5
Rejestracja: 15 maja 2023, o 17:42
Płeć: M

Re: Tauron 1 Liga - Sezon 2022/2023

Post autor: jarecki84 »

PioterZJastrzebia pisze: 18 maja 2023, o 21:59 A jednak Norwid, Będzin będzie musiał jeszcze poczekać na powrót.
Gratulacje i powodzenia w Pluslidze, oby nie było Bielska v2.
ciekawe co teraz z takimi zawodnikami jak Pająk, Rećko czy Siwicki, którzy mieli iść z Będzinem do Plusligi....
Streeter
Posty: 7282
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Tauron 1 Liga - Sezon 2022/2023

Post autor: Streeter »

Gratulacje, fajnie będzie zobaczyć znów PlusLigę w Częstochowie :) oby tylko udało się zbudować fajną ekipę.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2753
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Tauron 1 Liga - Sezon 2022/2023

Post autor: Simao »

Gratulacje dla klubu z Częstochowy. Pod względem finansowym lepiej stoi klub z Będzina, jednak sportowo nie dali rady. Obawiam się, że z Norwidem może być podobnie jak z BBTS, spadek po jednym sezonie. Mam nadzieję, że nie będzie to w takim stylu jak BBTS. Norwid potrzebuje wzmocnień, aby móc realnie myśleć o pozostaniu na dłużej w PlusLidze. Do tego potrzebne są odpowiednie środki finansowe, ciekawy jak z tym będzie w Częstochowie.
kamil1999
Posty: 5529
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Tauron 1 Liga - Sezon 2022/2023

Post autor: kamil1999 »

Simao pisze: 18 maja 2023, o 22:22 Gratulacje dla klubu z Częstochowy. Pod względem finansowym lepiej stoi klub z Będzina, jednak sportowo nie dali rady. Obawiam się, że z Norwidem może być podobnie jak z BBTS, spadek po jednym sezonie. Mam nadzieję, że nie będzie to w takim stylu jak BBTS. Norwid potrzebuje wzmocnień, aby móc realnie myśleć o pozostaniu na dłużej w PlusLidze. Do tego potrzebne są odpowiednie środki finansowe, ciekawy jak z tym będzie w Częstochowie.
To ja właśnie bardziej bym się obawiał, że z Będzinem by mogło być jak z Bielskiem. Zresztą są liczne alegorie. Kluby sponsorowane z budżetu miasta(przy czym Bielsko raczej jest bogatszym miastem) no i oba zawsze w 1 lidze maja czołowe składy a gdy przychodzi do awansu to tragedia.
Częstochowa ma prywatnego sponsora to może dźwignie budżet. Albo dojdą kolejni. Skoro Będzin przez te lata w PL nie znalazł poważnego sponsora to wątpię by to zrobił w tym sezonie.
Orzi
Posty: 805
Rejestracja: 2 lut 2022, o 17:09
Płeć: M

Re: Tauron 1 Liga - Sezon 2022/2023

Post autor: Orzi »

kamil1999 pisze: 18 maja 2023, o 23:08
Simao pisze: 18 maja 2023, o 22:22 Gratulacje dla klubu z Częstochowy. Pod względem finansowym lepiej stoi klub z Będzina, jednak sportowo nie dali rady. Obawiam się, że z Norwidem może być podobnie jak z BBTS, spadek po jednym sezonie. Mam nadzieję, że nie będzie to w takim stylu jak BBTS. Norwid potrzebuje wzmocnień, aby móc realnie myśleć o pozostaniu na dłużej w PlusLidze. Do tego potrzebne są odpowiednie środki finansowe, ciekawy jak z tym będzie w Częstochowie.
To ja właśnie bardziej bym się obawiał, że z Będzinem by mogło być jak z Bielskiem. Zresztą są liczne alegorie. Kluby sponsorowane z budżetu miasta(przy czym Bielsko raczej jest bogatszym miastem) no i oba zawsze w 1 lidze maja czołowe składy a gdy przychodzi do awansu to tragedia.
Częstochowa ma prywatnego sponsora to może dźwignie budżet. Albo dojdą kolejni. Skoro Będzin przez te lata w PL nie znalazł poważnego sponsora to wątpię by to zrobił w tym sezonie.
No ja naprawdę mam nadzieję, że np. X-Kom sypnie groszem. Będzin podobno się mocno zmienił pod względem organizacyjnym, ale i tak nie widzę wiele potencjału na ciekawszy projekt niż tegoroczni outsajderzy. A Częstochowa może wypalić, choć raczej nie.
Streeter
Posty: 7282
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Tauron 1 Liga - Sezon 2022/2023

Post autor: Streeter »

Orzi pisze: 19 maja 2023, o 04:54 No ja naprawdę mam nadzieję, że np. X-Kom sypnie groszem. Będzin podobno się mocno zmienił pod względem organizacyjnym, ale i tak nie widzę wiele potencjału na ciekawszy projekt niż tegoroczni outsajderzy. A Częstochowa może wypalić, choć raczej nie.
Ale o Bielsku też się mówiło, że teraz już mają doświadczenie i pójdzie im lepiej no i widzieliśmy jak im poszło :D dlatego już lepiej spróbować Częstochowę. A jaki będzie budżet to zobaczymy, przecież nikt im nie broni pozyskać nowych ludzi, zwłaszcza że w Częstochowie był boom na siatkówkę i jak jest tam w miarę obrotny zarząd, to można kogoś nakłonić do współpracy.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
dezerter
Posty: 1274
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: Tauron 1 Liga - Sezon 2022/2023

Post autor: dezerter »

Witamy Exact Systems Norwid Częstochowa w Plus Lidze. Well done!
Kibic Polsatu
Posty: 61
Rejestracja: 18 mar 2022, o 19:24
Płeć: M

Re: Tauron 1 Liga - Sezon 2022/2023

Post autor: Kibic Polsatu »

CIekawi mnie jakby stan rywalizacji po 2 meczach był 2:0 to trzeci i ostatni mecz grany był o pietruchę.
Strach pomyśleć gdyby były jeszcze baraże. :]
Parodia
Anto89
Posty: 44
Rejestracja: 16 wrz 2021, o 17:46

Re: Tauron 1 Liga - Sezon 2022/2023

Post autor: Anto89 »

No i po sezonie. Niespodziewanie to Norwid, a nie Będzin awansują do PlusLigi. Szkoda, bo Będzin dobrze wygląda kibicowsko i organizacyjnie. W przypadku Norwida obawiam się, że może to wyglądać jak z Bielskiem w tym sezonie. Największym problemem będzie zakontraktowanie Polaków, którzy zaprezentują odpowiedni poziom do utrzymania. Na rynku już niewiele takich zostało, może uda im się jakiś ciekawych obcokrajowców zatrudnić. Na pewno będą walczyć z Radomiem o utrzymanie, pieniądze podobno tam są sporę, gorzej z kibicami, ale może po powrocie do PlusLigi na HSC zacznie przychodzić chociaż ponad tysiąc ludzi, bo w 1 lidze ta pusta hala wyglądała bardzo słabo.
Pozytywne zaskoczenia:
Norwid – bardzo pozytywne zaskoczenie, po zwolnieniu Gruszki widać było, że są drużyną, świetna atmosfera i organizacja gry, nie spodziewałem się ich awansu.
Bydgoszcz – fajny debiutancki sezon trenera Masnego, wyciągnął maksa ze swoich głównie młodych zawodników.
Kraków – nie sądziłem, że załapią się do play offów, a tymczasem 6 miejsce na koniec sezonu. Dobry sezon większości zawodników.
Negatywne zaskoczenia:
Będzin – niby cały sezon w czubie, ale ich gra nie powalała. Już w połowie sezonu wydawało mi się, że posada trenera Serafina jest zagrożona, dochodziły też mnie słuchy, że nie najlepiej wygląda atmosfera w szatni w relacji trener-drużyna. Słabe prowadzenie drużyny przez niego, nie wykorzystał szerokiego składu i potencjału na ławce w kluczowych momentach.
Wrocław – coś jest nie tak w tym klubie, kolejny sezon ciekawe, PlusLigowe nazwiska, a wynik wciąż ten sam, czyli słaby. Nie udał im się paroletni awansu do PlusLigi i z tego powodu budżet od przyszłego sezonu będzie mniejszy. Może to i lepiej, mają postawić na młodzież, będzie większa wola walki.
Avia – świetna pierwsza część sezonu, a potem tragedia, ich gry nie dało się oglądać. Może to konflikty w szatni, co finalnie zakończyło się odsunięciem od drużyny trenera Chwastyniaka. Mieli potencjał na pierwszą czwórkę, ale niestety dziura na pozycji rozgrywającego i libero nie pozwoliła na nic więcej niż 7 miejsce. Najgorsze, że w przyszłym sezonie nic się w tym temacie nie zmieni.
Jeśli chodzi o zawodników:
Rozegranie – najlepiej moim zdaniem wyglądali Kowalski i Maciończyk, to obrazuje jak słaby stan młodzieży mamy na tej pozycji. Można też wyróżnić Krawieckiego bo również zaliczył dobry sezon, ale to bardziej poziom Jankiewicza z Olsztyna. Momentami podobał mi się Elgert, ale brakowało u niego utrzymania formy, gdyż bardzo falował. Więcej spodziewałem się po Berezie, nie pokazał nic nadzwyczajnego, często tracił dokładność. Na duży minus Dervisaj. Oglądając mecze Wrocławia zastanawiałem się jakim cudem on jest w szerokiej kadrze Niemiec, zamiast gubić blok to gubił dokładność, nie pomagał swoim skrzydłowym.
Atak – tutaj jest sporo ciekawych zawodników. Wyróżnić na pewno trzeba Wierzbickiego, który kolejny sezon ciągnie grę swojego zespołu. Nie wiem do jakiej pozycji zaliczyć Sobańskiego, ale po przestawieniu na atak zaliczył dobre pół sezonu, szkoda tylko, że z tego powodu Borkowski grał mniej, bo moim zdaniem ma ogromny potencjał, styl Butryna, ciężka ręka, mocne ataki i zagrywki. Rećko z Avii też zaliczył dobry sezon, mogło mieć na to wpływ rozegranie przez plecy Matuli, bo to jedyna rzecz, która mu dobrze wychodzi. Na plus też Goss, który praktycznie w pojedynkę ciągnął Białystok no i oczywiście Gomułka – świetny sezon, jest potencjał na duże granie, musi jeszcze poprawić zagrywkę, mam nadzieję, że dostanie trochę grania w PlusLidze w przyszłym sezonie. Rozczarował mnie Gryc, ale może to być związane z jakością rozegrania Dervisaja. Warto też wspomnieć o Teppanie, wielka gwiazda, która nie poradziła sobie w 1 lidze, a finał zakończyła z kontuzją po uderzeniu z nerwów dłonią w parkiet – statuetka dzbana sezonu wędruje do niego.
Przyjęcie – tutaj nasuwają się dwa nazwiska – Krysiak i Kogut. Świetny sezon tych dwóch przyjmujących, zobaczymy jak sobie poradzą w przyszłym sezonie w PlusLidze, oby Krysiak w Lublinie dostał swoje szanse. Standardowo Koppers bardzo dobrze się prezentował, choć w finale zawiódł. Również standardowo bardzo dobry sezon Kosiby w Świdniku, co również owocuje transferem do PlusLigi. Oby dostał trochę grania, bo naprawdę bardzo mi się podobał i często we dwójkę z Rećko wygrywali mecze Avii. Na wyróżnienie zasługują też przyjmujący Lechii, Szwed i Hendzelewski. Szkoda, że temu drugiemu brakuje warunków fizycznych, bo byłby to materiał na super grajka, ale mimo wszystko trzymam kciuki, żeby coś osiągnął. Borkowski z Tokajukiem też bardzo fajnie zaprezentowali się w Krakowie, ciekaw jestem czy ktoś wyciągnie tego drugiego do lepszego klubu. Na minus para przyjmujących z Wrocławia. Takie nazwiska jak Maruszczyk i Fornal powinny zapewnić świetny poziom w 1 lidze, a tymczasem wyszła z tego kompletna klapa.
Środkowi – tutaj najwięcej zawodników pozytywnie się wyróżniało. Swodczyk kolejny świetny sezon w 1 lidze, moim zdaniem najlepszy środkowy ligi, Usowicz również bardzo dobry sezon, zasłużony transfer do Katowic, Graham też spełnił oczekiwania wobec niego, Popiela to całkiem hit, chłop przyszedł z 3 ligi i pozamiatał na środku w 1 lidze, Schamlewski i Zawalski z Wrocławia świetnie popracowali w bloku, środek to jedyny pozytyw Gwardii w tym sezonie, Cieślik po przestawieniu z ataku na środek też wykręcał świetne liczby, Siwicki po wyleczeniu choroby odżył i też był pewnym punktem Avii, tylko tutaj rozgrywający mu nie pomagał rozgrywając piłki poniżej taśmy, fajny sezon Kufki i Lipińskiego, mają potencjał chłopaki.
Libero – na największe wyróżnienie zasługuje japończyk Sho Takahashi, świetny w przyjęciu i obronie. Oprócz niego można jeszcze wyróżnić Marka, który prezentował się lepiej od Olenderka, a także Czyrka, który kolejny sezon wykręca dobre liczby. Zawiódł mnie trochę Jaskuła, liczyłem na większy rozwój podobnie jak z Berezą.
Podsumowując, ciekawy sezon, dużo się działo, przyszły sezon zapowiada się jeszcze mocniejszy z trzema kandydatami do awansu – BBTS, Będzin i Chełm, grupą pościgową – Kluczbork, Lechia, Wrocław i drużynami, które mogą zaskoczyć przy dobrych wiatrach – Avia, Bydgoszcz.
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Tauron 1 Liga - Sezon 2022/2023

Post autor: Diomedea »

A Borkowski (Mateusz) nie mial jakiejs kontuzji, badz problemow przeciazeniowych? Bo na poczatku gral, gral dobrze i wydawalo sie, ze wlasnie sie rozkreca.
A potem nagle usiadl i to po meczu z Wrzesnia, gdzie wyciagnal 51% w ataku dostajac 43 pilki. A ze Sobanski zaczal grac dobrze i rowno to i wejscia Mateusza byly krotkie.

Nie wiem co nie tak jest we Wrocku, szkoda. Wydawaloby sie, ze moze to byc osrodek z potencjalem, cos jak Gdansk.
Z mlodzieza pracuja niezle. Zobaczymy jak im wyjdzie ten plan z Grabda, wyglada zreszta na robiony "po taniosci".

Do rozczarowan dodalabym Siedlce-ponizej potencjalu, nie widac bylo nic ciekawego w ich grze, nie widac tez bylo zespolu. Tylko ponoc nie placili, wiec ocenic zawodnikow i trenera w takim kontekscie jest ciezko.
Awatar użytkownika
fibus
Posty: 125
Rejestracja: 2 lut 2008, o 23:32
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tauron 1 Liga - Sezon 2022/2023

Post autor: fibus »

Gwardia z młodzieżą pracuje dobrze? Gdyby nie miejscowy Koral, który im dostarcza gotowe zespoły oraz drenowanie całego Dolnego Śląska z największych talentów (nie dając wiele w zamian) to ten klub już dawno w młodzieżówce by nie istniał. Pytasz co jest nie tak? Wśród zawodników krąży powiedzonko "gówno opakowane w ładny papierek". Brak własnej hali, sprzętu, wszystko na wariackich papierach. Tylko w mediach społecznościowych to ładnie wygląda niestety.
ODPOWIEDZ

Wróć do „I liga mężczyzn”