Tauron I liga - sezon 2023/24

Streeter
Posty: 7280
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Tauron I liga - sezon 2023/24

Post autor: Streeter »

Tommy pisze: 29 sie 2023, o 10:23 Ktoś ma informację na temat Gwardii Wrocław ? sezon tuż tuż....
Tytus Nowik najprawdopodobniej w Olimpii, więc rozbiórki ciąg dalszy. Obstawiam że albo się wycofają w ostatniej chwili albo wystawią jakiś zabawny skład typu chłopak z 2010 i wskrzeszony Dawid Murek :D

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
bialybosik
Posty: 5
Rejestracja: 3 gru 2007, o 21:31
Płeć: M

Re: Tauron I liga - sezon 2023/24

Post autor: bialybosik »

Tommy pisze: 29 sie 2023, o 10:23 Ktoś ma informację na temat Gwardii Wrocław ? sezon tuż tuż....
Ostatnio grali sparing z Kluczborkiem takim składem

Sypa
Kuźmiczonek, Biliński
Atak
Godlewski
Przyjęcie
Śliwka, Lubaczewski , Pakos
Środek
Schamlewski , Rakowski
Libero
Mihułka , Chmielewski

W składzie jest jeszcze Maruszczyk ale on nie grał albo go nie było , z tego co wiem wszyscy mają wolną rękę w szukaniu klubu.

Nowik w Sulęcinie
Tommy
Posty: 79
Rejestracja: 13 maja 2021, o 14:20
Płeć: M

Re: Tauron I liga - sezon 2023/24

Post autor: Tommy »

A kto ich poprowadził ?
parfek
Posty: 20
Rejestracja: 22 lut 2010, o 19:34
Płeć: M

Re: Tauron I liga - sezon 2023/24

Post autor: parfek »

Tommy pisze: 30 sie 2023, o 07:12 A kto ich poprowadził ?
Rafał Jarząbski
Anto89
Posty: 44
Rejestracja: 16 wrz 2021, o 17:46

Re: Tauron I liga - sezon 2023/24

Post autor: Anto89 »

Gwardia ostatecznie wystartuje w rozgrywkach 1 ligi, skład nie będzie taki zły jak spekulowano, myślę, że play offy na spokojnie w zasięgu.
Dobra wiadomość dla ligi
Anzej
Posty: 98
Rejestracja: 24 mar 2023, o 13:48
Płeć: M

Re: Tauron I liga - sezon 2023/24

Post autor: Anzej »

bialybosik pisze: 29 sie 2023, o 15:58 Libero
Mihułka , Chmielewski
Wiecie co z Kołtowskim?

Edit
Widzę na zdjęciach, że trenuje ze Skrą. Widocznie nie znalazł jeszcze klubu.
kamilo
Posty: 30
Rejestracja: 2 maja 2023, o 07:23
Płeć: M

Re: Tauron I liga - sezon 2023/24

Post autor: kamilo »

Witam .

A więc czas zacząć ligę , może jakieś typy pierwszej kolejki ?
Anto89
Posty: 44
Rejestracja: 16 wrz 2021, o 17:46

Re: Tauron I liga - sezon 2023/24

Post autor: Anto89 »

W piątek rozpoczynamy kolejny sezon, więc ode mnie krótka zapowiedź. Pierwsze plotki transferowe mogły sugerować, że to będzie bardzo mocny sezon w 1 lidze, no ale sporo się wydarzyło przez lato i koniec końców wyszło słabiej niż się spodziewałem. Ligę można podzielić na 3 części – drużyny które mogą powalczyć o mistrza – Będzin, Chełm, Lechia, BBTS, drużyny walczące o wejście do czwórki/play off – Kluczbork, Bydgoszcz, Avia, Gwardia, Białystok, Głogów i drużyny, które miałyby problem żeby awansować z 2 ligi z takimi składami jakie złożyli – Astra, AGH, Siedlce, Olimpia, Jaworzno. Kolejny raz powtarzam, że w obecnej sytuacji konieczne jest zmniejszenie PlusLigi i 1 Ligi, bo po prostu zaczyna brakować nam wartościowych zawodników, zapewniających wymagany poziom.

1. MKS Będzin
Pająk, Krawiecki
Rećko, Kaliszuk
Koppers, Depowski, Pietruczuk, Olszewski
Swodczyk, Siwicki, Popiela, Ratajczak
Olenderek, Majcherski
Jak nie teraz to kiedy? W poprzednim sezonie moim zdaniem sfrajerzyli się przegrywając tak gładko w finale z Norwidem. Nie trafili z transferem Teppana. W tym roku wymienili połowę składu, duży plus ściągnięcie na rozegranie Pająka. Mimo, że jest już dość wiekowy to uważam, że na realia 1 ligi będzie topowym zawodnikiem. Dodatkowo Świdnicki zaciąg – Rećko i Siwicki, zobaczymy jak ten pierwszy sobie poradzi jako pierwsza strzelba w drużynie aspirującej do awansu. Weryfikacja dla Depowskiego czy po latach siedzenia na ławce w PlusLidze, będzie realnym wzmocnieniem w warunkach 1 ligowych.

2. CHKS Arka Tempo Chełm
Gonciarz, Magnuszewski
Szwaradzki, Kulik
Rusin, Łapszyński, Dobosz, Miszczuk
Marcyniak, Baran, Sadkowski, Nowak
Sas, Cabaj
Beniaminek tylko z nazwy. Większość składu z doświadczeniem PlusLigowym, jeśli wszystko tam zagra i będzie chemia w drużynie to nie zdziwi mnie ich zwycięstwo i awans (ich halę chyba da się przystosować do warunków PlusLigowych). Zobaczymy czy spełnią wysokie oczekiwania czy będzie podobna wtopa jak miało to miejsce z Gwardią.

3. Lechia Tomaszów Mazowiecki
Neroj, Suski
Musiał, Białecki
Smits, Hendzelewski, Kącki, Szlęzak
Warda, Toma, Sterna, Przybyłek
Jaglarski, Wójcik
Ciekawy skład zmontowali w Tomaszowie, mam nadzieję, że w końcu coś się uda osiągnąć trenerowi Mielnikowi. Jak już wcześniej pisałem w tym wątku, szkoda że nie wypaliło z Fornalem – wtedy byliby faworytem do wygranej wg. mnie. Liczę, że Suski wygryzie Neroja na rozegraniu i się rozwinie bo na rozegraniu mamy duże problemy w kilku rocznikach pod rząd. Ciekaw jestem czy Hendzelewski wytrzyma fizycznie i psychicznie w 1 składzie drużyny walczącej o medale ligi – jeśli tak to nie zdziwi mnie jego transfer do PlusLigi w przyszłym sezonie.

4. BBTS Bielsko-Biała
Bereza, Janus
Romać, Szwed
Dębski, Kopij, Puczkowski, Pszczoła
Zawalski, Zawalski, Siek, Prokopiuk
Biniek, Fijałek
Po spadku wymieniona została praktycznie cała drużyna, chyba również nastąpiła zmiana prezesa klubu. Może w końcu coś się tam ruszy i klub zacznie być lepiej zarządzany. Skład wygląda bardzo dobrze poza formacją przyjmujących, która jest przeciętna. Szweda zatrudniono jako atakującego, ale nie zdziwię się jeśli grać w 1 składzie na przyjęciu. Jestem ciekaw co pokaże Puczkowski, bo w PlusLidze nie pokazał się źle jak na anonimowego zawodnika.

5. Mickiewicz Kluczbork
Lipiński, Kopacz
Linda, Siemiątkowski
Rohnka, Górski, Pasiński, Mendel
Lewandowski, Olczyk, Mucha, Lentner
Czyrek, Łysiak
Kolejny sezon solidny skład. Fajne wzmocnienia w postaci Rohnki, Lewandowskiego i Czyrka. Gdyby na rozegraniu byłby ktoś inny to może i mieliby szanse na walkę o medale, ale jakoś nie widzę tego z 45 letnim Lipińskim.

6. Avia Świdnik
Matula, Pigłowski
Wierzbicki, Czerwiński
Łysikowski, Ociepski, Ptaszyński, Krawczyk
Piwowarczyk, Obermeler, Połyński, Machowicz
Kuś, Kałkowski
Spore osłabienia Avii. Nie udało im się załatać dziur po Kosibie, Siwickim i Tomie. Cała nadzieja w Wierzbickim, że będzie kończyć wszystko co dostanie, bo na lewym poza Łysikowskim, który jest kontuzjogenny nie ma jakiegoś pewniaka, chyba że Ptaszyński dostanie swoją szansę i zaskoczy.

7. Gwardia Wrocław
Biliński, Kuźmiczonek
Godlewski, Janiak
Maruszczyk, Śliwka, Lubaczewski, Pakos
Schamlewski, Rakowski, Bogusiewicz, Uszok
Mihułka, Chmielewski
Po problemach z finansami, w końcu udało się spiąć budżet i wystartować w lidze. Ostatecznie wyszła z tego niezła drużyna, która ma szanse powalczyć o top4, playoffy powinny być formalnością z trzonem drużyny w postaci Maruszczyka, Śliwki, Schamlewskiego i Mihułki. Nie jestem przekonany do przekątnej Biliński-Godlewski, nie zdziwię się jeśli Kuźmiczonek stanie się jedynką w trakcie sezonu. Brakuje w tej drużynie rezerw, zespół został uzupełniony głównie juniorami, może któryś z nich wykorzysta szansę. Liczę na duży rozwój Śliwki.

8. Visła Bydgoszcz
Czetowicz, Słotarski
Szarek, Rykała
Gutkowski, Polczyk, Kwasigroch, Tysiak
Cieślik, Radziwon, Kaźmierczak, Narkowicz
Dzierżyński, Malinowski
Smutny upadek Bydgoskiej siatkówki. Nadzieja w Masnym, że wyciągnie z tych chłopaków coś ekstra. Ostatni dzwonek dla Czetowicza, żeby przebić się na wyższy poziom. Mocno średnie lewe skrzydło, może chociaż dzięki temu Kwasigroch dostanie więcej gry niż w poprzednim sezonie. Środek i libero solidnie obsadzone, jestem ciekaw dalszego rozwoju Cieślika i Radziwona.

9. BAS Białystok
Witkoś, Gruszczyński
Goss, Kulbacki
Rawiak, Naliwjako, Lisicki, Kacperkiewicz, Kardasz
Janusz, Turski, Gwardiak, Kucharczyk
Ostaszewski, Micewicz
W Białymstoku postawili na stabilność i utrzymali skład. Jeśli Goss utrzyma formę z poprzedniego sezonu i Lisicki po powrocie do zdrowia będzie prezentować się tak jak przed kontuzją to mogą powalczyć o wejście do play-offów.

10. Chrobry Głogów
Antosik, Skowronek
Wnuk, Stefaniszyn
Gryc, Balasz, Bobrowski, Skorek
Kowalewski, Kaźmierczak, Żak, Zimoląg
Januszewski, Adamczyk
Z nieba spadł im transfer Gryca, bo bez niego uważam, że mieliby ciężko z utrzymaniem w lidze, a sam Paweł w formie to ogromne wzmocnienie, zawodnik, który może w pojedynkę wygrywać mecze z dołem tabeli. Zobaczymy jak zaprezentuje się na przyjęciu. Poza nim to przeciętna drużyna, solidna na każdej pozycji, ale bez szału. Balasz i Skorek na przyjęciu z potencjałem na większe granie – zobaczymy jak się zaprezentują w swoich debiutanckich sezonach w 1 lidze.

11. Astra Nowa-Sól
Jacznik, Majewski-Nowak
Kryński, Wiśniewski
Pizuński, Brzeziński, Czyrniański, Hoszmann
Kosian, Drzazga, Skibicki
Szydłowski, Foltynowicz
Na papierze skład wygląda przeciętnie, ale w poprzednim sezonie też tak wyglądał, a jednak coś zaskoczyło. Na plus transfery Jacznika i Kryńskiego – wzmocnienia względem poprzedniego sezonu, więc uważam, że znowu nie oczarują kibiców, ale się utrzymają.

12. KPS Siedlce
Tomczak, Szpernalowski
Kowalczyk, Kłęk
Sokołowski, Czyżowski, Bąkiewicz, Kościółek
Wójcik, Kozłowski, Myśków, Tubiak
Tomczak, Potera
Stosunkowo młody zespół (tj. w większości 22-25 latkowie). Nie wiem czego spodziewać się po przyjmujących poza Sokołowskim. Jeśli okażą się dobrymi wzmocnieniami to nie zdziwi mnie nawet walka o play offy. Trener Witek Chwastyniak zrobił dobrą robotę w Avii z chłopakami w podobnym wieku jak tu (Nowak, Rećko, Kosiba, Siwicki) więc jest szansa, że chłopaki i tu zrobią progres.

13. AGH Kraków
Bakaj, Komar
Peryt
Tokajuk, Kraut, Świdroń, Curzytek
Miniak, Oziabło, Kaźmierczak,Putkowski
Dereń, Piksa
Jak zawsze w Krakowie młodzieżowy skład. Największą gwiazdą będzie Tokajuk, prawdopodobnie po sezonie odejdzie do jakiegoś mocniejszego zespołu. Podobnie jak w przypadku Suskiego, liczę na duży rozwój Bakaja. Peryt w swoim roczniku przegrał rywalizację na ataku w kadrze z Nowikiem i Ratajewskim, ale podobno poprzedni sezon w Augustowie miał solidny, zobaczymy jak zaprezentuje się w pierwszej lidze. Drużyna z potencjałem, jednak większość składu bez jakiegokolwiek doświadczenia w 1Lidze.

14. Olimpia Sulęcin
Prokopczuk, Szymczak
Turek, Nowik
Leitermeier, Buczek, Gawrzydek, Chaciński
Cichosz-Dzyga, Michalak, Bożek, Kłysz
Sobczak, Sawerwain
W końcu powstała w Sulęcinie drużyna ciekawa do obserwacji. Pierwszy poważny klub seniorski trenera Copa, ściągnął kilku swoich zawodników z młodzieżowej siatkówki, zobaczymy jak to poukłada. Będę im kibicować, ale obawiam się, że może zabraknąć tutaj jakości i doświadczenia, aby się utrzymać.

15. MCKiS Jaworzno
Szczechowicz, Wojtaszkiewicz
Strzeżek, Borończyk
Sługocki, Grzegolec, Czerwiński
Żeliński, Pietras, Gaweł, Polok
Gepfert, Waszczuk
Niespodziewanie awansowali w poprzednim sezonie i niespodzianką będzie ich utrzymanie w 1 lidze w tym sezonie. Wzmocnienia w postaci Sługockiego, Szczechowicza i Gawła nie wyglądają imponująco, większość składu została utrzymana. Największym nazwiskiem w drużynie jest oczywiście Strzeżek, zobaczymy czy będzie w stanie pociągnąć drużynę i zagwarantować im utrzymanie. Większości składu nie kojarzę, gdyż nie po drodze było mi na mecze drugiej ligi w Jaworznie. Może zaskoczą, jeśli ktoś ma większą wiedzę ode mnie na temat tych zawodników to z chęcią wysłucham.

16. SMS Spała
Spała jak zwykle zgłosiła bardzo szeroki skład, wśród zawodników z 2005 roku, nie widzę za bardzo kogoś kto mógłby w tym sezonie się wybić i trafić do jakiegoś mocnego klubu. Jest paru chłopaków z rocznika 2006, którzy mają jakiś potencjał, ale to lepiej żeby wypowiedziała się Diomedea bo pewnie bardziej kojarzy tych chłopaków. Nie spodziewam się jakiś sukcesów w tym sezonie, będę zaskoczony jeśli wygrają więcej niż 3 mecze.
kamilo
Posty: 30
Rejestracja: 2 maja 2023, o 07:23
Płeć: M

Re: Tauron I liga - sezon 2023/24

Post autor: kamilo »

Tak tak , Głogów w drugiej lidze byłby drugim Chełmem , bez porażki i awans w finałach bez straty seta 😎🫣🙃
Ale może w następnym sezonie udowodnią 🫣🙃🤭😛

Czy Kraków dopiął już wypożyczenie Borkowskiego z Norwida ? Wie ktoś może coś więcej ?
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Tauron I liga - sezon 2023/24

Post autor: Diomedea »

Mysle, ze pare osob zna lepiej spalskich zawodnikow. Moze @zajczik pociagnie tamat mlodziezy w I lidze?
Nie kojarze juz wizualnie gry Lisieckiego na sypie, zobaczymy kto bedzie pierwszym sypaczem, ze starszenstwa wychodzi Becker badz Olejniczak-drugi w kadrze.
Bo skrzydla beda podobne co w zeszlym roku, czytaj ciut lepsze, bo zawodnicy starsi, plus 2 wmocnienia.
Na przyjeciu doszedl Kiedos-Z Potrykusem moze byc niezla para. Ciegle moze rozwinac sie Drozdz, mam nadzieje ze w tym sezonie powchodzi wiecej niz Serewis. Zglosili tez Trawke z 07.
Na ataku Rybak/Nowik-moze byc tylko lepiej. Oslabienie na srodku i pewnie troche w serwisie.
Z rocznika 05 powinni powalczyc za rok o 6ki w I lidze Potrykus i moze Rybak i Kiedos, wiec bez szalu i bez dramatu.
Za 2 lata Alek Nowik na ataku-kariera w stylu Dulskiego imho.

Duzo nie urwa, te 3 mecze wydaja sie jednak realne. Duzo zalezy od sypy, ktora bedzie calkiem nowa (plus ja nie widze wielkich talentow wsrod zgloszonych sypaczy). I Olejniczak i Becker grali dosyc wysoka pilka, obaj tez dosyc wysocy. Na I lige solidnosc powinna starczyc-czy ja osiagna?

Poza Spala rzucil mi sie w oczy nowy przyjmujacy Bydgoszczy-Igor Tysiak. Zawodnik Enei, dynamiczny i niezle zbilansowany, rocznik 04, 197cm. Fajnie pogral w tegorocznych MPJ. Ciekawe ile gry dostanie, ze wzgledu na wzrost to potencjal wiekszy niz Kwasigroch.
zajczik
Posty: 378
Rejestracja: 25 cze 2019, o 09:04

Re: Tauron I liga - sezon 2023/24

Post autor: zajczik »

Anto89 pisze: 12 wrz 2023, o 20:35 W piątek rozpoczynamy kolejny sezon, więc ode mnie krótka zapowiedź. Pierwsze plotki transferowe mogły sugerować, że to będzie bardzo mocny sezon w 1 lidze, no ale sporo się wydarzyło przez lato i koniec końców wyszło słabiej niż się spodziewałem. Ligę można podzielić na 3 części – drużyny które mogą powalczyć o mistrza – Będzin, Chełm, Lechia, BBTS, drużyny walczące o wejście do czwórki/play off – Kluczbork, Bydgoszcz, Avia, Gwardia, Białystok, Głogów i drużyny, które miałyby problem żeby awansować z 2 ligi z takimi składami jakie złożyli – Astra, AGH, Siedlce, Olimpia, Jaworzno. Kolejny raz powtarzam, że w obecnej sytuacji konieczne jest zmniejszenie PlusLigi i 1 Ligi, bo po prostu zaczyna brakować nam wartościowych zawodników, zapewniających wymagany poziom.
Ciekawa prezentacja przed sezonem. Rozumiem, że taka będzie kolejność na zakończenie ligi? Zgadzam się, że oczekiwania były chyba większe. Można zauważyć chwilami rozpaczliwe poszukiwania graczy.W mojej ocenie Będzin i Chełm w finale ale runda zasadnicza długa, dużo zależy od zdrowia. Wysoko stawiasz Lechię- nie ma przekonania do tej ekipy, choć liczę na dalszy rozwój Hendzelewskiego a chyba dużo będzie zależeć od Smitsa. Szlęzak jakoś nie błyszczał rok temu. Bielsko- linia przyjęcia mniej przekonująca niż na przykład Świdnika. Miałem okazję już zobaczyć sparingi z udziałem Siedlec,Białegostoku,Bydgoszczy. Będą potrzebowali trochę czasu na wypracowanie schematów ale myślę będzie lepiej niż oceniasz. Co prawda nie grał Igor Tysiak, o którym wspomniała Diomedea a też jestem ciekawy czy i jak pogra.
Młodzież jak zawsze będę śledził. Nawet już wstępnie zrobiłem zestawienie zawodników od rocznika 2001 i młodsi. Zgłoszono o ile nie przeoczyłem 25 przyjmujących i środkowych, 12 libero, 11 rozgrywających i 9 atakaujących. Wiadomo, że szansę na grę w większym wymiarze nie dostaną wszyscy ale mimo wszystko jest chyba łatwiej odpalić w tym sezonie.
pawel12345
Posty: 8
Rejestracja: 4 cze 2023, o 19:05

Re: Tauron I liga - sezon 2023/24

Post autor: pawel12345 »

Anto89 pisze: 12 wrz 2023, o 20:35
2. CHKS Arka Tempo Chełm
Gonciarz, Magnuszewski
Szwaradzki, Kulik
Rusin, Łapszyński, Dobosz, Miszczuk
Marcyniak, Baran, Sadkowski, Nowak
Sas, Cabaj
Beniaminek tylko z nazwy. Większość składu z doświadczeniem PlusLigowym, jeśli wszystko tam zagra i będzie chemia w drużynie to nie zdziwi mnie ich zwycięstwo i awans (ich halę chyba da się przystosować do warunków PlusLigowych). Zobaczymy czy spełnią wysokie oczekiwania czy będzie podobna wtopa jak miało to miejsce z Gwardią.
Już po pierwszym spotkaniu Bogdanki Arki Chełm w tym sezonie i ich debiut ligowy w Tauron 1 Liga. Arka pewnie wygrała z Chrobrym Głogów i miałem okazję oglądać te spotkanie z wysokości trybun. Drużyna naprawdę prezentuje się imponująco i myślę, że spokojnie można ich stawiać w roki faworytów do wygrania ligi. Bardzo dobrze prezentuje się Paweł Rusin po którym widać doświadczenie Plus Ligowe na swoim poziomie Patryk Szwaradzki, Mariusz Marcyniak oraz młody środkowy Kuba Sadkowski, który odżył w Chełmie i pokazuje swoje możliwości. Atmosfera na hali znana z rozgrywek 2 ligi mimo, że hala może pomieścić niecały tysiąc widzów ( sprzedano prawie komplet karnetów, na obecną chwilę pozostało kilka sztuk).

Z drugiej strony Chrobry Głogów, który zaprezentował się słabo jak na warunki 1 ligi. Myślę, że utrzymanie może zapewnić im Paweł Gryc bo tylko w nim można szukać nadzieji na nawiązanie walki z drużynami z dołu tabeli. Gdyby nie transfer Gryca drużyna była by całkowicie bezzębna. Co bardziej karykaturalne w drużynie z Głogowa w podstawowym ustawieniu wystąpiło dwóch zawodników z wyraźną nadwagą co tylko twierdza mnie w przekonaniu, że 1 liga powinna zostać zmniejszona o minimum 2 drużyny aby zmniejszyła się liczba zawodników, którzy nie powinni występować na tym poziomie ligowym.
Serwer Discord Polskiej Siatkówki Męskiej: https://discord.gg/3VH8etng7B
Mateja
Posty: 1088
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 21:55
Płeć: M

Re: Tauron I liga - sezon 2023/24

Post autor: Mateja »

Chyba chude lata idą, bo mało obcokrajowców w tym sezonie. Ostatnio nawet Legia, która spadła miała w składzie Romanuttiego a teraz? W Będzinie Koppers, w Lechii Smits, w Sulęcinie Leitermeier i to tyle. Trochę słabo jak na jedną z istotniejszych drugich lig w sportach zespołowych w Polsce.
zajczik
Posty: 378
Rejestracja: 25 cze 2019, o 09:04

Re: Tauron I liga - sezon 2023/24

Post autor: zajczik »

pawel12345 pisze: 17 wrz 2023, o 09:52
Anto89 pisze: 12 wrz 2023, o 20:35
2. CHKS Arka Tempo Chełm
Gonciarz, Magnuszewski
Szwaradzki, Kulik
Rusin, Łapszyński, Dobosz, Miszczuk
Marcyniak, Baran, Sadkowski, Nowak
Sas, Cabaj
Beniaminek tylko z nazwy. Większość składu z doświadczeniem PlusLigowym, jeśli wszystko tam zagra i będzie chemia w drużynie to nie zdziwi mnie ich zwycięstwo i awans (ich halę chyba da się przystosować do warunków PlusLigowych). Zobaczymy czy spełnią wysokie oczekiwania czy będzie podobna wtopa jak miało to miejsce z Gwardią.
Już po pierwszym spotkaniu Bogdanki Arki Chełm w tym sezonie i ich debiut ligowy w Tauron 1 Liga. Arka pewnie wygrała z Chrobrym Głogów i miałem okazję oglądać te spotkanie z wysokości trybun. Drużyna naprawdę prezentuje się imponująco i myślę, że spokojnie można ich stawiać w roki faworytów do wygrania ligi. Bardzo dobrze prezentuje się Paweł Rusin po którym widać doświadczenie Plus Ligowe na swoim poziomie Patryk Szwaradzki, Mariusz Marcyniak oraz młody środkowy Kuba Sadkowski, który odżył w Chełmie i pokazuje swoje możliwości. Atmosfera na hali znana z rozgrywek 2 ligi mimo, że hala może pomieścić niecały tysiąc widzów ( sprzedano prawie komplet karnetów, na obecną chwilę pozostało kilka sztuk).

Z drugiej strony Chrobry Głogów, który zaprezentował się słabo jak na warunki 1 ligi. Myślę, że utrzymanie może zapewnić im Paweł Gryc bo tylko w nim można szukać nadzieji na nawiązanie walki z drużynami z dołu tabeli. Gdyby nie transfer Gryca drużyna była by całkowicie bezzębna. Co bardziej karykaturalne w drużynie z Głogowa w podstawowym ustawieniu wystąpiło dwóch zawodników z wyraźną nadwagą co tylko twierdza mnie w przekonaniu, że 1 liga powinna zostać zmniejszona o minimum 2 drużyny aby zmniejszyła się liczba zawodników, którzy nie powinni występować na tym poziomie ligowym.
Jako, że mecz był w TV obejrzałem dwa sety. Moim zdaniem w Arce do dogrania tempo niektórych wystaw Gonciarza a ogólnie jest moc. Co prawda przeciwnik słaby (Gryc owszem ofensywa ale z przyjęciem to będą problemy jak dawniej w Bydgoszczy ). Nadwagą Antosika jeszcze tak na jego grę nie wpływa jak ta u Bobrowskiego ale w końcu trener jest i to widać akceptuje. Docelowo może ogra się młody Skórek. Najważniejsze to atmosfera na hali. Super frekwencja, rozwijanie sektorówki itd. Takich miast z potencjałem na trybunach brakowało.
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Tauron I liga - sezon 2023/24

Post autor: Diomedea »

I Astra wygrywa 3:0 z lepiej ocenianym Kluczborkiem. Grajac na zblizonym poziomie przyjecia i majac mniejsze nazwiska na skrzydlach.
Rzucilam okiem, momentami Kluczbork sie po czole kopal w ataku, nawet w pierwszej akcji. Rohnka na 7% efektywnosci w ataku, Linda na -5%. :o
Astra z Jacznikiem na sypie grala calkiem poukladane akcje.
Pewnie w sezonie to sie odwroci kilka razy, ale Kluczbork nie zaczal wybitnie.

Czekam na pierwszy mecz Spaly z zaciekawieniem.
Mateja
Posty: 1088
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 21:55
Płeć: M

Re: Tauron I liga - sezon 2023/24

Post autor: Mateja »

Igor Tysiak przeszedł wczoraj zabieg artroskopii kolana. Ciekawie, kiedy zobaczymy go w akcji. W tym roku jeszcze pewnie nie, skoro "kilkumiesięczna rehabilitacja".

https://www.facebook.com/photo/?fbid=10 ... 0947823044
zajczik
Posty: 378
Rejestracja: 25 cze 2019, o 09:04

Re: Tauron I liga - sezon 2023/24

Post autor: zajczik »

Mateja pisze: 19 wrz 2023, o 16:18 Igor Tysiak przeszedł wczoraj zabieg artroskopii kolana. Ciekawie, kiedy zobaczymy go w akcji. W tym roku jeszcze pewnie nie, skoro "kilkumiesięczna rehabilitacja".

https://www.facebook.com/photo/?fbid=10 ... 0947823044
Szkoda dobrze zapowiadający się chłopak.Raczej dłuższa niż krótsza przerwa. Niech się Diomedea wypowie :) To wyjaśnia czemu w sparingach skład Visły uzupełniał junior Strycharz. Zobaczymy jak konfiguracje zaproponuje trener Masny.
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Tauron I liga - sezon 2023/24

Post autor: Diomedea »

Sie nie wypowiem :]
Nie jestem Kaszpirowskim, dokumentacji medycznej nikt mi nie przekazuje. No i nie jestem otopeda sportowym, tylko anestezjologiem pracujacym glownie z ortopedami od baardzo dawna ;) .
Wiadomo-wczesny problem to zawsze jakis znak zapytania na przyszlosc. Cos @zajczik wspominal, ze Igor, ktory wpadl mi w oko na MPJ, wczesniej juz pauzowal z powodu kontuzji w kadecie.
Z drugiej strony Szymura mial duze problemy z kolanami w mlodziezowce i jakos z tego wyszedl (na zmniejszonych obciazeniach)
Szalpuk chyba tez wg mojej pamieci posrod kilku problemow w mlodziezowce raz mial problem z kolanem.
Wiec zycze czczescia i cierpliwosci.
rafak
Posty: 557
Rejestracja: 27 maja 2018, o 22:05
Płeć: M
Lokalizacja: Ottawa - Kanada

Re: Tauron I liga - sezon 2023/24

Post autor: rafak »

Jutro Bydgoszcz - Spała w telewizji. Będzie można obejrzeć dużo młodzieży.
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Tauron I liga - sezon 2023/24

Post autor: Diomedea »

rafak pisze: 20 wrz 2023, o 15:11 Jutro Bydgoszcz - Spała w telewizji. Będzie można obejrzeć dużo młodzieży.
Niom. bede korzystac.
Troche rozczarowanie. Myslalm, ze poniewaz PL zaczyna sie pozniej, to Polsat da nam wiecej spotkan TauronI ligi.Wyglada to srednio. Jest na Polsat box 22, a potem dopiero z 25. A 23 gra AGH i tez Lechia-obie maja paru mlodych do obejrzenia.
Nic, nie trzeba narzekac, bo potem bedzie gorzej.
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Tauron I liga - sezon 2023/24

Post autor: Diomedea »

Slotarski (a nie Czetowicz) na sypie. Da sie sypaczem "bez doswiadczenia"? Da sie. Cieslik niezly serwis (jak na bylego atakujacego przystalo) i dobrze w calosci.
Szkoda ze Kwasigroch nie jest wyzszy, ale to wiadomo od jakiegos czasu, ze zdolniacha. Dzierzynski fajnie, choc Spala serwisem nie zabija. Brak jeszcze fizyki, zreszta po stronie Bydgoszczy tez nie wielcy atleci graja.

W Spale fajnie Igor Rybak na ataku. Alka Nowika nie ma w skladzie. Znowu kontuzja? Para podstawowa Kiedos/Potrykus. Kiedos ze skrzydlowych jednak najmniej ogarniety. Zobaczymy jakie beda postepy. Becker sie powoli poprawia, jednak troche niedociagnietych. Na przyjeciu Serewis wchodzi do drugiej linii. Drozdz 4ty? Oby jednak pogral .
Sporo bledow, drugi set slabszy niz pierwszy.

Edit: Drozdz wchodzi w 3 secie, przy 16pkt dla Bydgoszczan. Laskawe paniska z tych trenerow. Pierwszy udany atak przy 24 pkt. W zeszlym sezonie, po przestawieniu ze srodka, nie pogral nic w lidze, potem polegl jak wychodzil w podstawie na EYOFach.
Obaj sypacze musza popracowac nad dokladnoscia. Niezle wejscie Olejniczaka.

Taka troche bezzębna ta Spala. Rybak to nie ząb, a ząbek. Sam nie ugryzie. Potrykus dalej bez tego blysku, ktory pokazywal w Treflu, bilans -6; Serewis wchodzacy w kazdym secie zdazyl tylko na -1, nawet jakos dramatycznie zle nie wygladal, ale bez pozytywnego impaktu.
Oby troche sie odlapali w dalszej czesci sezonu, tak chyba bylo w zeszlym roku.
pawel12345
Posty: 8
Rejestracja: 4 cze 2023, o 19:05

Re: Tauron I liga - sezon 2023/24

Post autor: pawel12345 »

Tak zastanawiam mnie dlaczego Polsat nie wykorzystuje okazji przed startem Plus Ligi do pokazania w większym zakresie Tauron 1 Ligi?
Serwer Discord Polskiej Siatkówki Męskiej: https://discord.gg/3VH8etng7B
VolleyFan789
Posty: 22
Rejestracja: 18 maja 2022, o 16:11

Re: Tauron I liga - sezon 2023/24

Post autor: VolleyFan789 »

A z jakiego powodu mieliby to robić? Mają w umowie że ma być pokazanych 30 meczów rundy zasadniczej (30 kolejek), to tyle pokażą, nic więcej. I tak robią sobie zapas, bo pokazują 2 mecze z kolejki, z pierwszej nawet 3, a to wszystko dlatego, że gdy Plusliga zacznie grać piątek-poniedziałek, wtorek-czwartek to miejsca dla 1 ligi w ramówce zabraknie. Żeby było jasne - też bym chciał żeby pokazywali więcej, ale trzeba myśleć jak oni.
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Tauron I liga - sezon 2023/24

Post autor: Diomedea »

Dlaczego trzeba?
Trzeba to przy nastepnej umowie renegocjowac warunki. I wprowadzic mozliwosc transmisji przez kluby spotkan, ktorymi Polsat nie jest zainteresowany. Bo obecnie mamy mniejszy dostep do spotkan, choc w lepszej jakosci, niz gdy robily to kluby.
Mniejszy dostep-mniejsza rozpoznawalnosc-slabsza reklama sponsorow.
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Tauron I liga - sezon 2023/24

Post autor: Diomedea »

I wyglada na to, ze Tokajuk odpalil wlasnie wtedy, gdy wypadl nam z kategorii monitorowanej mlodziezy. Mocny poczatek, nie tylko w ataku ale i bloku i serwisie, choc na razie AGH z zadnymi tuzami nie gral. O ile dobrze licze to zaczyna sie 3 sezon od kiedy Kajetan jest w szostce, wczesniej roznie bylo. Co potwierdza, ze samym treningiem rozwinac sie nie da. Wprawdzie z nikim mocniejszym AGH jeszcze nie gral, wiec weryfikacja przyjdzie.

Pewna niespodzianka to zwyciestwo Gwardii za 3 pkt nad BB. Niestety Sliwka slabo w ataku, choc przyzwoicie w przyjeciu i out.
Czyli gre pociagneli starsi zawodnicy, Schamlewski najlepiej punktujacym. Kuzmiczonek wchodzil -jak widze. Ktos byl na meczu? Jak Bilinski?

W BB Romac ciagnal, ale nie uciagnal. Puczkowski gral na libero -wraca do gry po kontuzji? Staty pokazuja, ze nie pomoglo to zespolowi. Oby pomoglo zawodnikowi. Z mojego punktu widzenia fajna wiadomosc jest taka, ze Szwed wszedl na boisko na przyjecie i zagral dobrze i w przyjeciu i w ataku oraz zagrywce. Moze jednak na przyjeciu zostanie? W zeszlym sezonie pokazal sie niezle. Tez rocznik 00 i wypadl nam z przegladu mlodych. :D
Wszedl za Debskiego, majacego najwyrazniej slabszy dzien.
Moze Szwed na przyjecie, a niech sobie przestawia Puczkowskiego.

Za chwilke Lechia. Czekam czy Suski wejdzie i na ile. Przeciwnik mocarny nie jest.
Edit-Suski jakos w nie zaimponowal w pierwszym secie, zaskoczyly pierwsze krotkie, gorzej do skrzydel. Neroj gra tak sobie. Za to z drugiej strony Szczechowicz moze sie podobac. jaworzno jednak niedoszacowane :). Dobrze Slugocki. Lechia zaczela spotkanie na zaciagnietym hamulcu recznym.
zajczik
Posty: 378
Rejestracja: 25 cze 2019, o 09:04

Re: Tauron I liga - sezon 2023/24

Post autor: zajczik »

Przestawieniem Szweda na atak od początku się dziwiłem, zwłaszcza przy takiej obsadzie przyjęcia. Tragiczny sędzia w meczu Jaworzno-Tomaszow (oglądam od 3seta). Najpierw blisko końca 3 seta decyzja, że Strzeżek atakował po antenie chociaż bił po skosie. Później Slugocki po bloku koło sędziego akcja a on nic nie widzi.W sumie włączyłem zobaczyc Smitsa.
burzawroclaw
Posty: 2
Rejestracja: 4 cze 2023, o 10:49
Płeć: M

Re: Tauron I liga - sezon 2023/24

Post autor: burzawroclaw »

Pytasz jak Biliński, zaskoczę Cię dobrze, nawet bardzo. Odrodził się i mam nadzieje ze to będzie norma w jego wykonaniu. A tak w ogóle są statystyki, zajrzyj proszę, 4 pkt. atak, blok, obrona, co chcieć więcej? Wiesz, nowy klub, nowe otoczenie. Daje rady 😀. Trzymam mocno kciuki za niego i wierze ze będzie z niego kawał gracza. Czytam twoje wpisy od pewnego czasu i mam wrażenie że bardzo zależy Ci aby ten chłopak skończył z siatkówka. Miej świadomość że oprócz was „fachowców” od siatkówki czasami zaglądają tam Ci o których piszecie. To młodzi ludzie, których psychika nie jest do końca ukształtowana.
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Tauron I liga - sezon 2023/24

Post autor: Diomedea »

To razem obejrzelismy calosc.
W pierwszych 2 setach Smits mocno pociagnal zespol w gore, a Musial w dol. Sadzac po statach potem sie ogarnal. Hendzelewski niezle zaczal potem slabiej. Suski ten kawalek pod koniec 1 seta to troche balony, i do skrzydel niedociagniete. Dlugo nie gral, moze potrzebuje wiecej czasu;

W Jaworznie do wyroznienia tez srodkowy Pietras. Bilans na +11, 3bl, 6 wyblokow. Mocno popracowal zagrywka(ostry flot) bo w 2 secie Lechia miala chyba 5 pkt przewagi i Jaworzno to wyciagnelo. Dzien konia czy taki dobry ten srodkowy? I tak jak pisalam Szczechowicz. I niezle sypal i zagrywka. Seria ustawil 1 seta (zmienna). Do tego mimo 186cm 2 bloki, 2 wybloki. Do skrzydel troche podwyzszone te pilki, ale nie swieczki, leca dosyc szybko, widac mocne palce. Przesuniete nawet dosyc niskie, choc OK dla wysokich srodkowych.
Jaworzno bez gwiazd, ale niedoszacowane. Dobrzy gracze bez duzych, plusligowych nazwisk i widac zespol. Wlasna hala im sprzyjala, specyficzna, mocno niska. Ale atuty tez trzeba umiec wykorzystac.
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Tauron I liga - sezon 2023/24

Post autor: Diomedea »

I niestety Olimpia, po zagraniu 3ciego spotkania, dalej na dnie tabeli, slabiej nawet od spalskiej mlodziezy.
Tam wyglada obecnie na kompletny brak punktu zaczepienia i lidera. Przyjecie slabe, a atak dramatyczny. Zagrywka slaba, nawet u siebie, 6bledow na 1 asa, bez mocy, bez regularnosci. Bez tego nie ma co specjalnie myslec o bloku.
Prokopczuk gra glownie przerzutami do skrzydel, ktore bloku nie gubia, choc dosyc dokladne. Jak cos wrzucil z 3 metra do srodkowego, to ten nadzial sie na blok.
Jak napisal Anton: brak doswiadczenia i jakosci.
Oby z czasem byla poprawa, na razie nadziewaja sie na mur.
VolleyFan789
Posty: 22
Rejestracja: 18 maja 2022, o 16:11

Re: Tauron I liga - sezon 2023/24

Post autor: VolleyFan789 »

Rozpad Gwardii Wrocław trwa w najlepsze. Kiedy wydawało się, że wszystkie sprawy zostały uporządkowane i utrzymano skład gwarantujący spokojny byt, a nawet walkę o play-offy, teraz dochodzą złe informacje. Mariusz Schamlewski już jest w Zawierciu, co mocno osłabia pozycje środkowego w zespole. Do tego 2/3 skrzydłowych ma propozycje zarówno z Plusligi, jak i zagranicy. Jeśli to wszystko się potwierdzi, Gwardia stanie się największym kandydatem do spadku, jeśli będą mieć jeszcze kim grać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „I liga mężczyzn”