Tauron I liga - sezon 2023/24

Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Tauron I liga - sezon 2023/24

Post autor: Diomedea »

Szkoda, bo fajnie zaczeli. I szkoda, bo maja 2 mlodych sypaczy, jakis potencjal w Sliwce plus solidna stara wiare. :D
Jakby dla potwierdzenie przegrana z Bydgoszcza z setami do 14 i 16tu. Morale siadlo? Przestali placic?
Oby sie zespol wygrzebal.

Z innej beczki-do odnotowania pierwsze zwyciestwo Olimpii, od razu 3:0, owszem z dosyc slabym zespolem. Liderem Tytus Nowik z 71sk/65%ef :o z 31 atakow. Przeczytal wpisy kolegi Anto89 i adrenalina mu poszla w gore? Czy moze bedzie jakas stabilizacja i pociagnie zespol?
PioterZJastrzebia
Posty: 1227
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: Tauron I liga - sezon 2023/24

Post autor: PioterZJastrzebia »

Diomedea pisze: 22 paź 2023, o 09:30 Szkoda, bo fajnie zaczeli. I szkoda, bo maja 2 mlodych sypaczy, jakis potencjal w Sliwce plus solidna stara wiare. :D
Jakby dla potwierdzenie przegrana z Bydgoszcza z setami do 14 i 16tu. Morale siadlo? Przestali placic?
Oby sie zespol wygrzebal.
Zanosi się, że jednak się nie wygrzebie. Wg Mac (tak, wiem, średnie źródło, ale coś jest na rzeczy) Maruszczyk lub Śliwka są na celowniku JW wobec kontuzji Jóźwika.
Anto89
Posty: 44
Rejestracja: 16 wrz 2021, o 17:46

Re: Tauron I liga - sezon 2023/24

Post autor: Anto89 »

No i mamy pierwszego zwycięstwo Spały - 3:0 w Głogowie. Chrobry gra straszny paździerz, zawodzi strasznie, jeszcze parę takich wyników i może zacząć się panika przed spadkiem.
Bardzo wyrównana liga póki co, niestety z raczej średnio słabym poziomem. Będzin i Chełm odstają poziomem od reszty, potem jest około 10 drużyn na podobnym poziomie, gdzie każdy z każdym może wygrać w zależności od dnia. No i dół tabeli, gdzie Chrobry gra tragicznie, Cop póki co nic nie wyciągnął z młodzieży poza przebłyskami Tytusa, Siedlce zawodzą, ale starają się walczyć oraz Jaworzno grające tak jak się spodziewałem.
pawel12345
Posty: 8
Rejestracja: 4 cze 2023, o 19:05

Re: Tauron I liga - sezon 2023/24

Post autor: pawel12345 »

Anto89 pisze:No i mamy pierwszego zwycięstwo Spały - 3:0 w Głogowie. Chrobry gra straszny paździerz, zawodzi strasznie, jeszcze parę takich wyników i może zacząć się panika przed spadkiem.
Bardzo wyrównana liga póki co, niestety z raczej średnio słabym poziomem. Będzin i Chełm odstają poziomem od reszty, potem jest około 10 drużyn na podobnym poziomie, gdzie każdy z każdym może wygrać w zależności od dnia. No i dół tabeli, gdzie Chrobry gra tragicznie, Cop póki co nic nie wyciągnął z młodzieży poza przebłyskami Tytusa, Siedlce zawodzą, ale starają się walczyć oraz Jaworzno grające tak jak się spodziewałem.
Chrobry Głogów na równi pochyłej do spadku. Nie widać tam żadnego impulsu lub nadzieji na poprawę i na obecną chwilę są głównym kandydatem do spadku. Olimpia daje jeszcze nadzieje co potwierdziła w bezpośrednim meczu z Głogowem. Co nie zmieni faktu że również będą bronić się przed spadkiem.

W górnej części tabeli potwierdzają się przedsezonowe typy ze Będzin z Chełmem powinni spotkać się w finale rozgrywek. To co pokazał Chelm w ostatnim meczu z Bielskiem szczególnie w 4 secie to była całkowita dominacja.

Za tydzień wielki hit ligi Będzin z Chełmem po którym będziemy wiedzieć więcej jaki jest potencjał obu drużyn.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Serwer Discord Polskiej Siatkówki Męskiej: https://discord.gg/3VH8etng7B
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Tauron I liga - sezon 2023/24

Post autor: Diomedea »

i Olimpia ogrywa do zera "waleczne" Siedklce, tylko ostatni set na przewagi. Dla Olimpii kazdy punkt cenny obecnie.
Sokolowski gorszy mecz, z drugiej strony chyba pewna stabilizacja skladu oraz fomy Nowika.

Hit transmitowany byl widze na PolsatBox. Ktos cos powie?
Poza tajem reszta setow raczej na styku. W cyferkach ataku w Chelmie Lapa srednio . Zreszt z przyjecie tez takie sobie w cyfrach.
Nie wiem czemu bez zmiany. Jak to wygladalo wizualnie?

A Chrobry wreszcie powalczyl w meczu z niezlym BB. Bez Bobrowskiegi i Antosika na boisku. Trener sie zdenerwowal ;) .
Kandydatow do spadku jest kilku, zobaczymy.
zajczik
Posty: 378
Rejestracja: 25 cze 2019, o 09:04

Re: Tauron I liga - sezon 2023/24

Post autor: zajczik »

Diomedea pisze: 5 lis 2023, o 12:20 i Olimpia ogrywa do zera "waleczne" Siedklce, tylko ostatni set na przewagi. Dla Olimpii kazdy punkt cenny obecnie.
Sokolowski gorszy mecz, z drugiej strony chyba pewna stabilizacja skladu oraz fomy Nowika.

Hit transmitowany byl widze na PolsatBox. Ktos cos powie?
Poza tajem reszta setow raczej na styku. W cyferkach ataku w Chelmie Lapa srednio . Zreszt z przyjecie tez takie sobie w cyfrach.
Nie wiem czemu bez zmiany. Jak to wygladalo wizualnie?

A Chrobry wreszcie powalczyl w meczu z niezlym BB. Bez Bobrowskiegi i Antosika na boisku. Trener sie zdenerwowal ;) .
Kandydatow do spadku jest kilku, zobaczymy.
Hitu nie widziałem, gdyż JW-ZAKSA mimo wszystko wybrałem:) Za to fragmenty meczu BBTS-Chrobry widziałem. Chrobry moim zdaniem walka o spadek czeka. Ciekawie pokazał się Bartek Skorek. Na dobre chyba wskoczył do szóstki. Super przyjęcie, nieżle w bloku a w ataku efektywność może nie za wysoka ale nie bije z zamkniętymi oczami jak niektórzy. Zapowiada się solidny gracz.Pomysł z Grycem na przyjęciu nie mógł wypalić. Lepiej by wskoczył za Wnuka na atak, który w tym sezonie mocno faluje.
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Tauron I liga - sezon 2023/24

Post autor: Diomedea »

Nic nowego sie nie dzieje , to zapytam plotkarsko. To rodzina naszego mistrza, Pana Edwarda Skorka?
Nazwisko niezbyt czeste, w ubieglorocznym mlodziku MOSu tez byl Skorek. Mlodszy brat? O ile pamietam wzrost raczej sredniego jak na siatkarza, czyli podobnie.
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Tauron I liga - sezon 2023/24

Post autor: Diomedea »

Tak wracajac do dyskusji: Rybak i Nowik dolaczyli do koncowki pierwszej 10 atakujacych . Kazdy z nich ma wiecej punktow niz np Szwaradzki i Strzezek. A przed nimi Kajetan Tokajuk. O ile slabosci Tytusa znamy, o tyle Rybak urosl troche i ograniczenia bedzie mial mniejsze. Nie wiem czy material na PL (ogladalam glownie w kadrze), ale na pewno na gracza przynajmniej I ligowego. Nad serwisem moglby popracowac.
A Tytus prawdopodobnie bedzie ciagnal Olimpie jakis czas. Oby nie zafalowal za mocno, do czasu az lewe sie troche ustabilizuje.


Pozno, ale sie odniose.
burzawroclaw pisze: 2 paź 2023, o 22:09 Pytasz jak Biliński, zaskoczę Cię dobrze, nawet bardzo. Odrodził się i mam nadzieje ze to będzie norma w jego wykonaniu. A tak w ogóle są statystyki, zajrzyj proszę, 4 pkt. atak, blok, obrona, co chcieć więcej? Wiesz, nowy klub, nowe otoczenie. Daje rady 😀. Trzymam mocno kciuki za niego i wierze ze będzie z niego kawał gracza. Czytam twoje wpisy od pewnego czasu i mam wrażenie że bardzo zależy Ci aby ten chłopak skończył z siatkówka. Miej świadomość że oprócz was „fachowców” od siatkówki czasami zaglądają tam Ci o których piszecie. To młodzi ludzie, których psychika nie jest do końca ukształtowana.
Moze Cie zaskocze, ale nie zycze mu konca kariery. Nawet na jej poczatku wiazalam z nim spore nadzieje (wysoki, lewa reka). Jak siedzial w Czestochowie to zakladalam ze raczej przez konserwatyzm trenerow. Zawsze taka watpliwosc jest, jak sie nie bywa na treningach.
Ale wystepy w reprze troche zmienily moje spojrzenie. Poza wejsciami w stylu 2 fajne rozegrania i potem 2 wielblady, byly tez rozgrzewki, z wyjatkowa iloscia niedokladnych wystaw. Wybacz ale: niezachwiana pozycja, brak koniecznosci wyboru atakujacego, brak koniecznosci myslenia o bloku-na rozgrzewce ta ilosc baboli rzadko bywa widziana. A mial i mecze (np chyba sparingi z Francuzami, w kazdym razie w tamtym okresie) gdzie calymi duzymi fragmentami gral bardzo dobrze.
Nie wiem czy nie probowal grac za szybko jak na swoje umiejetnosci. Jakby odpalil bedzie fajnie.
Zobaczymy w dalszym ciagu ligi. Tylko zeby mial komu sypac.

A jak sie nie podoba moje pisanie, a jestes na miejscu, to po prostu pisz wiecej, tak dla rownowagi :D . W ligowych tematach i czemu nie w mlodziezowych?
Krytykowac latwo, pisac samemu wzglednie uczciwie trudniej.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1041
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Tauron I liga - sezon 2023/24

Post autor: hunter »

Diomedea pisze: 6 lis 2023, o 10:28 Nic nowego sie nie dzieje , to zapytam plotkarsko. To rodzina naszego mistrza, Pana Edwarda Skorka?
Jeśli dobrze kojarzę, ten z Głogowa to wnuk Edwarda.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
pawel12345
Posty: 8
Rejestracja: 4 cze 2023, o 19:05

Re: Tauron I liga - sezon 2023/24

Post autor: pawel12345 »

Jesteśmy w trakcie 11 kolejki spotkań i możemy już powiedzieć, że w czubie tabeli bardzo dobrze prezentuje się Będzin, który z jedną porażką na koncie przewodzi w lidze i na obecną chwilę prezentuje najbardziej wyrównaną formę. Za plecami Będzina Avia Świdnik oraz Bogdanka Arka Chełm, która po niespodziewanej porażce z Bydgoszczą straciła dystans do Będzina. Mocnym wydaje się Mickiewicz Kluczbork, który może namieszać w czołówce.

Na dnie tabeli bez zaskoczeń z każdą kolejną kolejką coraz bliżej spadku Chrobry Głogów, który po rewolucji kadrowej z ostatniego sezonu nie potrafi nawiązać walki z 1 lidze. Kolejne osłabienie Gwardii Wrocław w postaci odejścia Kamila Maruszczyka i szybka porażka z Arką 3:0 stawia Gwardię obok Chrobrego jako dwóch kandydatów do spadku z ligi.
Serwer Discord Polskiej Siatkówki Męskiej: https://discord.gg/3VH8etng7B
pawel12345
Posty: 8
Rejestracja: 4 cze 2023, o 19:05

Re: Tauron I liga - sezon 2023/24

Post autor: pawel12345 »

Pierwsza runda spotkań dobiega końca. Dzisiejszą kolejkę zakończy mecz Będzina z BBTS.

Podsumowując pierwszą rundę zarysowała nam się czołówka ligi składająca się z Bogdanki Arki Chełm., MKS Będzin oraz Avia Świdnik. Osoboście uważam, że o awans będą biły się ekipy z Chełma oraz Będzina. Obie drużyny mają zaplecze finansowe, sportowe oraz hale dostosowane do rozgrywek PlusLigi.

Na dole tabeli sytuacja już dosyć jasna. Na równi pochyłej Chrobry Głogów oraz Gwardia Wrocław. W mojej opinii nie uratują się przed spadkiem.

Pozostała część zespołów ligi bardzo wyrównana. Każdy może wygrać z każdym. 6 stycznia rozpoczynamy zmagania w drugiej rundzie.
Serwer Discord Polskiej Siatkówki Męskiej: https://discord.gg/3VH8etng7B
Anto89
Posty: 44
Rejestracja: 16 wrz 2021, o 17:46

Re: Tauron I liga - sezon 2023/24

Post autor: Anto89 »

No i mamy półmetek fazy zasadniczej. Na czele MKS Będzin, gonią go Chełm, Avia i BBTS. W środku tabeli ciekawa walka o play offy – Kluczbork, Lechia, Białystok, Bydgoszcz i Nowa Sól. Na dole równie ciekawie jeśli chodzi o walkę o utrzymanie. Póki co najbliżej spadku do drugiej ligi Chrobry i Gwardia, ale wiele tu się może zdarzyć bo różnice punktowe nie są wielkie.
Zaskoczenia pozytywne:
• Avia Świdnik – nie spodziewałem się takiej gry po tej drużynie. Patrząc przed sezonem na papier to drużyna wydawała się bez zagrywki, bloku i warunków fizycznych na lewym. Kuba Guz wykonuje chyba dobrą robotę, bo drużyna może i nie gra jakiejś widowiskowej siatkówki, nie ma fajerwerków ale są do bólu skuteczni. Pigłowski kolejna młodość, Wierzbicki robi swoje, ciekawa rotacja na przyjęciu między Łysikowskim, Ptaszyńskim i Ociepskim (który rozgrywa świetny sezon) oraz środkowi robiący póki co +/- 30 bloków. Dobrze to wygląda, choć w drugiej połowie sezonu więcej meczy będą grali na wyjeździe, gdzie stracą swojego 7 zawodnika w postaci potężnego dopingu kibiców
• Białystok – końcówka rundy bardzo dobra, dzięki czemu kończą ją na 5 miejscu. Drużyna podobnie poukładana jak w Świdniku – Goss robi swoją robotę w ataku i zagrywce, na przyjęciu zrównoważeni Rawiak, Kacperkiewicz i Naliwajko oraz dobra pomoc środkowych.
• Nowa Sól – tutaj również wynik ponad stan, bo choć spodziewałem się po nich solidnej gry i raczej spokojnego utrzymania to nie sądziłem, że mogą awansować do play off. Tutaj jeszcze unikną wpadek w rundzie rewanżowej to play offy są jak najbardziej realne i to nie wykluczone, że nawet z 5 lub 6 miejsca. Dobrą robotę wykonuje Jacznik na rozegraniu. Na lewym w końcu Czyrniański gra to jak się zapowiadał będąc juniorem, na ataku solidny Kryński, świetnie w przyjęciu libero Szydłowski i na środku Drzazga dokłada we wszystkich elementach.
• Olimpia Sulęcin – po słabym starcie rozkręcili się w ostatnich kolejkach. Dobra praca wykonana z młodzieżą przez trenera Copa. Odżył Tytus Nowik, lewe skrzydło stara się go wspierać, głównie Leiteimaier, Prokopczuk solidnie się prezentuje. Tutaj również nie ma fajerwerków, nikt z tej młodzieży nie zachwyca jakoś szczególnie, ale najważniejsze, że każdy z nich gra, dostaje szanse i prezentują się naprawdę solidnie.
• Jaworzno – drużyna podobna jak Norwid w PlusLidze. Beniaminek, który utrzymał większość składu bo było już za późno na jakieś ciekawe wzmocnienia, ale dzięki tej stabilności osiągają dobre wyniki. Dobrze grę prowadzi Szczechowicz, Strzeżek solidnie w ataku, pomaga mu Sługocki na lewym i w bloku świetny Polok.
Zaskoczenia negatywne:
• Lechia – nie wiem co jest nie tak w tym klubie, skład na papierze bardzo mocny, trener wydaje mi się, że jak na warunki 1 ligi to świetny, a tu co sezon walka o miejsca 6-10. Na rozegraniu szans nie dostaje Suski, w grze ciągle jest Neroj i mimo 40 lat na karku to dalej prezentuje się solidnie. Na ataku Musiał jest prawdziwym młotem tj. dostaje po 40/50 piłek i gra na 50%, na przyjęciu Smits gra świetnie w każdym elemencie, Jaglarski świetny w obronie, a ciągle coś brakuje. Niestety zawodzi Hendzelewski w tym sezonie.
• Gwardia – niestety, mimo że udało się rozpocząć sezon w dobrym składzie personalnym to z czasem to wszystko się rozpada. Odszedł Schamlewski i Maruszczyk, dwoi się i troi Piotrek Śliwka, ale niestety reszta składu mocno odstaje i zapowiada się spadek. Może są tam problemy z regularnymi wypłatami, bo mimo ubytków w składzie nie uważam, że są tak słabi jak pokazuje to tabela. Biliński, Godlewski, Lubaczewski i Mihułka to wciąż zawodnicy, którzy powinni zagwarantować utrzymanie, a póki co wygląda to bardzo słabo.
• Chrobry – po późnym transferze Gryca uważałem, że na spokojnie się utrzymają. Niestety mocny falstart na początku sezonu, ze względu na błędne decyzje trenera. Uparł się, że będzie grać na rozegraniu Antosikiem, na ataku Wnukiem, na przyjęciu Gryc-Bobrowski. Po zmianach i wpuszczeniu młodszego Skowronka na rozegranie, przesunięciu na atak Gryca i wystawieniu na przyjęciu pary Skorek i Balasz wygląda to o wiele lepiej. Tylko czy nie jest za późno i zdążą nadrobić w połowę rundy co najmniej 6 punktów i zagwarantować sobie utrzymanie?
Jeśli chodzi o personalia to z pozytywów:
Rozegranie :
• Pigłowski – świetnie prowadzi grę Świdnika, angażuje każdą strefę, świetnie zbudował sobie zawodników.
• Jacznik – podobnie jak Pigłowski, mimo słabszych nazwisk na lewym i prawym ładnie rozłożył grę. Dodatkowo dodaje sporo w ataku, zagrywce i bloku. Rocznik 98, więc jest jeszcze szansa na jakiś epizod w PlusLidze.
• Bakaj – mimo słabej pozycji AGH w tabeli to bardzo mi się podoba ten zawodnik. Jak na debiutanta w lidze to radzi sobie naprawdę dobrze. Pisałem w innym wątku, że jest to charakterystyka Christensona, z dobrą dynamiką, zagrywką, kreatywnością. Kluby z PlusLigi szybko powinny się nim zainteresować bo jest tu potencjał kadrowy
• Warto jeszcze wyróżnić – Szczechowicz, Szpernalowski, Witkoś
Atak:
• Wierzbicki – ciągnie całą Avię
• Szwaradzki – mimo problemów na lewym w Chełmie to prezentuje ciągle równą grę
• Romać – podobnie jak wyżej, ciągle równy poziom, dokłada świetną zagrywkę
• Musiał – gra to co się po nim spodziewa, jednak wyników brak
• Rybak – bardzo dobra gra atakującego Spały, rośnie kolejny dobry atakujący, uważam że kolejny sezon powinien spędzić w lepszym klubie w 1 lidze jako jedynka, a potem już czas na PlusLigę.
Przyjęcie:
• Koppers – klasycznie motor napędowy Będzina
• Ociepski – idealnie równoważy grę Avii, bardzo dobry w ataku i przyjęciu, brakuje trochę zagrywki
• Smits – dobry we wszystkim, szkoda że ma takie a nie inne warunki fizyczne, bo ze 185cm może być problem żeby gdzieś wyżej zaistnieć
• Tokajuk – zastąpił Borkowskiego jako lider AGH i prawdopodobnie głównie dzięki niemu się utrzymają. Mam nadzieję że w przyszłym roku przejdzie do mocniejszego klubu.
• Warto jeszcze wyróżnić – Kopij, Sokołowski, Polczyk, Kiedos
Środek:
• Swodczyk – klasycznie najlepszy środkowy zaplecza PlusLigi
• Bracia Zawalscy – świetni w każdym elemencie, młodszy w przyszłym sezonie powinien trafić ponownie do PlusLigi
• Cieślik – podobnie jak bracia Zawalscy, kompletny środkowy, czas na PlusLigę
• Polok – najlepszy blokujący ligi, do poprawy skuteczność ataku
• Kozłowski i Wójcik – środek Siedlczan to zdecydowanie ich mocna strona. Obaj z bardzo dobrym czuciem w bloku i dobra zagrywka
• Warto jeszcze wyróżnić – Drzazga, Oziabło, Nowak, Lewandowski
Libero:
• Olenderek
• Szydłowski
• Jaglarski
• Dzierżyński
bart86
Posty: 61
Rejestracja: 14 gru 2023, o 12:48
Płeć: M

Re: Tauron I liga - sezon 2023/24

Post autor: bart86 »

Czeka nas ciekawa walka o awans do Plusligi która będzie w kolejnym sezonie zdecydowanie trudniejsza dla beniaminka ze względu na spadek aż trzech drużyn. Chyba największe szanse na przetrwanie miałby Będzin i mający ambitne plany Chełm. Tym bardziej ciekaw jestem czy podczas play-offów w tym roku będzie próba sięgnięcia przez te kluby po jakieś transfery last minute
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Tauron I liga - sezon 2023/24

Post autor: Diomedea »

Dzieki Anto za kompleksowe podsumowanie. Fajnie sie czyta takie rzeczy.
Czesc moich, znacznie bardziej wyrywkowych obserwacji, sie pokrywa. Ciesze sie, ze godziles sie co do Rybaka.
Zaluje, ze nie moglismy obydwoje cieszyc sie z rozwoju Alka Nowika.

Co do transferow last minute to to bywa obosieczna bron.
Zastapienie sredniego, ale zmotywowanego zawodnika, ktory jest osadzony w systemie gry druzyny, przez lepszego ale w tym systemie nie osadzonego nie zawsze skutkuje zwyciestwem.

Co do Lechii-tez nie rozumiem. Obejrzalam sobie ze 3 ich mecze i dosyc bezbarwnie sie prezentuja, choc Neroj zle nie gra. No gra niezlego Neroja minus chyba troche zagrywka (te pare lat temu byla lepsza). Optycznie to Hendzelewski wyglada na najslabsze ogniwo. Czy do Smitsa (tzn obok niego) nie trzeba bylo jakiegos zawodnika wyrazistszego, albo z lepszymi warunkami fizycznymi, bardziej stabilnego? Kombinacja wzrost/zasieg/doswiadczenie nie jest chyba optymalna.
Zagrywka i blok nie wyrozniaja jakos niezwykle tej druzyny, ciezko powiedziec by ktos tam byl wybitny, badz wszyscy niezli w tych elementach.
Moze tez falowanie Marcela nie pomaga. Ciezko stworzyc schematy gry.

Generalnie na srodku tabeli jest dosyc gesto i jak popatrzylam na szybko w statystyki druzyn, to wielu elementow roznicujacych wsrod tych kilku druzyn lepszych w tabeli od Lechii nie widze. No i chodzi raptem o 3 druzyny zbudowane na podobnym poziomie, tzn Mickiewicz, Bialystok, Astra. Moze jeszcze Swidnik nie byl budowany na bogato, do walki o medale. Najwieksza roznica i mysle ze najtrudniejsza do obejscia widac w efektywnosci ataku w przypadu 2 druzyn.

Nie chce mi sie liczyc pozytywnego przyjecia wiec podam to co z tabelek dla tych kilku druzyn.
Lechia: atak 46% skutecznosci, efektywnosc ataku 28%, z przyjecia perf 19%, blok 2,27 na set, as 1,2 i 1357 zagrywek.
Mickiewicz: skutecznosc at 45%, efekt niecale 27%; z 27%perfekcyjnego, blok 2,74; as1,16 1353 zagrywek
Bialystok: atak na 47%, 32% efktywnosci ataku! perfekcyjne przyjecie 19%; blok 2,36, as 1,0 i 1272 zagrywek wiec w zagrywce asowej slabiej od Lechii z lepszym atakiem i mniejsza iloscia bledow wlasnych w ataku
Astra: atak prawie 46% i 27%efektywnosci z 22% perfekcyjnego przyjecia, blok 2,3 na set , asy 1,23 zagrywek1362
Avia: Atak 49% skut 37%efektywnosci i przyjecie perf 26%; blok 2,72 na set; asy 1,26/set 1359 zagrywek.


Przy tak nieduzych roznicach to pozycje w tabeli moga ulec zmianie. Moze poza przeskoczeniem Bialegostoku i Avii, ktore sa lepsze w skutecznosci, a przede wszystkim znacznie w efektywnosci ataku.
W ubieglorocznej Lechii pozycja przyjecia byla duzo mocniej obsadzona, a Marcel Hendzelewski duzo mniej obciazony odpowiedzialnoscia i grajacy (w zwiazku z tym?) rowniej.
Stabilizacja Marcela moglaby dac sporo druzynie -o ile srednia ma niezla, to juz rozrzut miedzy spotkaniami duzy, co nalezy przypisac glownie wiekowi i troche warunkom fizycznym. I sporo bledow wlasnych. Ciezko jakos ulozyc gre, jak zawodnik ma skutecznosc w ataku raz 11%, raz 60% i faluje caly czas. Przy jego charakterystyce fizycznej przyjecie tez powinno byc mocniejsze.
Moze wobec tego trener chce uniknac wprowadzenia drugiego mlodziezowca (Suski).
Potrykus niby rok mlodszy, atak podobny, a przyjecie ma statystycznie lepsze mimo slabszych partnerow.
dezerter
Posty: 1274
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: Tauron I liga - sezon 2023/24

Post autor: dezerter »

Norbert Śron nowym trenerem Gwardii Wrocław.
Info:VBallWorld
Ilka_TM
Posty: 1
Rejestracja: 6 sty 2024, o 23:38
Płeć: K

Re: Tauron I liga - sezon 2023/24

Post autor: Ilka_TM »

Fajny mecz w Tomaszowie gdzie Lechia pokonała lidera z Będzina 3-2. Chyba mało kto wierzył, że Tomaszowianie mogą sprawić w tym meczu niespodziankę. A jednak ...
Początki Lechii w tym sezonie były ciężkie. Teraz gra wygląda zdecydowanie lepiej. Wpływ na to ma z pewnością czas, który pozwolił chłopakom się zgrać. Mam nadzieję, że dalej będzie lepiej i na koniec sezonu zajmiemy jak najwyższe miejsce jakie się da przed playoffami.

Co do strefy kibicowskiej to dziś wreszcie hala się wypełniła (prawie). Pewnie wpływ na to miał rywal i jego kibice. Może to początek do powrotu frekwencji sprzed kilku sezonów? :)
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Tauron I liga - sezon 2023/24

Post autor: Diomedea »

Dzis transmisja, niby dol tabeli, bo AGH z Olimpia, ale z ciekawie bedzie zobaczyc. Duzo smaczkow. Sporo rozwojowych zawodnikow.
Chocby pojedynek na rozegraniu Prokopczuk/ Bakaj.
Choc obaj juz maja na koncie niedokladnosci. Turek wlasnie cofal sie do pilki od Prokopczuka, a Bakajowi troszke niedolatuja na prawe (choc nieduzo i do korekcji).
Dojrzaly ibero w Olimpii vs mlody Deren w AGHU.
Lerteimeier vs Tokajuk.

Bakaj bardzo dobrze w bloku, serwisie, obronie. Dobre rozegranie. Troche jednak gasna, naprawde tylko troche, te pilki do skrzydel. Nie wszystkie, chyba mniej w drugim secie niz w pierwszym. Fajne do srodkowych, rowniez te odsuniete. Szybkie ale zasieg jeszcze ok. Blisko siebie-super. Pajp w tempo, prawe na druga linie tez. Dobrze z pola.
Bedzie gracz. Mysle, ze za jakies cztery lata to calkiem konkretne kluby beda o niego pytac, nawet jesli najblizszy sezon zostanie w AGHu.

Kraut sporo roboty z tylu. Do Tokajuka to dobra para.
A i bedzie pojedynek Wnuk vs Nowik? Tytus chyba nie byl w pelni gotow, pauzowal.
kamilo
Posty: 30
Rejestracja: 2 maja 2023, o 07:23
Płeć: M

Re: Tauron I liga - sezon 2023/24

Post autor: kamilo »

Coraz ciekawiej zaczyna się robić w TAURON1LIGA, kto w play-off się znajdzie a kto spadnie ?? Jakieś ruchy transferowe na przyszły sezon ( przedłużenia, nowe twarze ) ktoś coś wie? Jakieś przecieki od naszych menadżerów ??
waldek 28
Posty: 160
Rejestracja: 14 cze 2012, o 18:39
Płeć: M

Re: Tauron I liga - sezon 2023/24

Post autor: waldek 28 »

Dziś w SMS pograła Nasza zdolna para przyjmujących: Trawka i Chrzanowski. Staty mają całkiem przyzwoite jak na pierwszy mecz w I lidze. To cieszy
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Tauron I liga - sezon 2023/24

Post autor: Diomedea »

Trawka ma nawet bardzo dobre w przyjeciu. :D . Chrzanowski zagral 2 sety.
Trenerzy Spaly chyba by sie rozchorowali, jakby nie wstawili Serewisa na 2 sety z kawalkiem.
I ciagle fajnie w bloku pokazuje sie Urbanczyk. On ma srednia skutecznosc ataku ale raczej jeszcze sily brak, bo zero bl, zero atakow zablokowanych. Do obserwacji zdecydowanie. Tylko to moze byc kolejna z tych mniej ewidentnych karier.

A z drugiej strony pogral 2 sety Kuzmiczonek.
No i na przyjeciu wchodzili w Gwardii Pakos (05 rocznik) i Lapszynski (07). Lapa to zdaje sie tylko na zagrywke, Pakos tez cos przyjal i zaatakowal. Ja nawet nie wiedzialam ze Kamil trenuje z doroslym zespolem.

Ktos ogladal i cos wiecej napisze?

No i co z Potrykusem?
Streeter
Posty: 7284
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Tauron I liga - sezon 2023/24

Post autor: Streeter »

A ja mam takie pytanie do bardziej śledzących ligę: jaka jest szansa, że Chełm wygra ewentualny finał ligi z Będzinem? Bo póki co taki finał wydaje się najbardziej prawdopodobny. A nie wiem czy jestem godzien oglądać kolejny sezon PlusLigi z Będzinem.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Tauron I liga - sezon 2023/24

Post autor: Diomedea »

Recko gra bardzo dobry sezon a Koppers zrobil sie solidniakiem. Depowski jak dotychczas nie lapie sie do podstawy. W Bedzinie sypacz i libero troche lepsi.
Chelm ma chyba wyzszy pulap, mlody ciekawy srodek, niezla zagrywka.
Dotychczas 2x wygrywal Bedzin po TB.
Powiedzialabym ze glowa mowi bedzi, serce:Chełm moze szarpnac.
Streeter
Posty: 7284
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Tauron I liga - sezon 2023/24

Post autor: Streeter »

No właśnie patrząc na suche wyniki też się tego obawiam.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Anto89
Posty: 44
Rejestracja: 16 wrz 2021, o 17:46

Re: Tauron I liga - sezon 2023/24

Post autor: Anto89 »

Rećko bardzo dobry sezon? Koppers stał się solidniakiem? Litości
Bardzo dobry sezon Rećko - 0,8 as/set; 46,8% w ataku; 1,28 blok/set
Solidniak Koppers - 1,08 as/set; 51,3% w ataku; 2 blok/set + przyjęcie 51,3% poz.; 24,7% perf.
Rećko nie dowozi względem tego co grał w Avii, moim zdaniem to właśnie brak pewności na prawym skrzydle może spowodować brak awansu dla Będzina. Koppers jest najlepszym zawodnikiem ligi, jest takim Bednorzem na warunki 1 ligowe (tj. bardzo dobra zagrywka, atak, blok, solidne przyjęcie).
Streeter widzę mocno się uparłeś na narzekanie na Będzin, a po raz kolejny mówię, że ta drużyna, która spadła z PlusLigi, a ta obecnie to dwa inne zespoły. Nie twierdzę, że po awansie nagle wskoczą do top10, ale moim zdaniem mają podobny potencjał co Norwid. Duża, ładna hala, duże zainteresowanie, dużo kibiców, dobra atmosfera, budżet stabilny, może po awansie dostaliby większy zastrzyk. Chełm to z kolei kolos na glinianych nogach. Zobaczymy na przestrzeni dwóch najbliższych sezonów czy dalej będą takim gigantem, biorąc pod uwagę zmianę władzy w kraju. Chełm to bastion Pisu, prezesem klubu jest osoba blisko związana z Pisem, nie jestem przekonany czy utrzymają taki poziom przez najbliższe lata.
Co do porównania obydwu zespołów to Chełm ma przewagę jedynie w zagrywce (i to ogromną przewagę).
Na rozegraniu Pająk co prawda rozgrywa średni sezon, a Gonciarz dobry, ale mimo wszystko Pająk jest lepszym zawodnikiem.
Na ataku Rećko gra przeciętnie, Szwaradzki podobnie, z tym że potrafi mocno pociągnąć zagrywką.
Na przyjęciu Będzin ma Koppersa jako konia pociągowego oraz Depowskiego ogarniającego defensywę, a Chełm bardzo nierównych Rusina i Łapszyńskiego.
Na środku moim zdaniem obie drużyny prezentują podobny poziom, aczkolwiek dla mnie Swodczyk jest najlepszym środkowym ligi, do tego ma wsparcie 3 solidnych zawodników. W Chełmie nie wiadomo jak Nowak wytrzyma presję ewentualnych finałów.
Na libero deklasacja bo Olenderek to najlepszy libero ligi.
Będzin jest faworytem, ale rok temu też był i wiadomo jak się skończyło. Możliwe, że i w tym roku nie wytrzymają presji, Chełm naskoczy na nich zagrywką i skończy się jak w poprzednim sezonie.
Mimo wszystko wolałbym żeby to Będzin awansował.
rafak
Posty: 557
Rejestracja: 27 maja 2018, o 22:05
Płeć: M
Lokalizacja: Ottawa - Kanada

Re: Tauron I liga - sezon 2023/24

Post autor: rafak »

Koppers jest moim zdaniem jednym z najbardziej niedocenianych zawodnikow. Dziwi mnie, ze zaden z klubow Plus Ligi nie interesuje sie pozyskaniem tego zawdodnika.
zajczik
Posty: 378
Rejestracja: 25 cze 2019, o 09:04

Re: Tauron I liga - sezon 2023/24

Post autor: zajczik »

Rećko dowozi. Owszem początek sezonu miał tragiczny, lecz teraz już dużo lepiej. Gorzej serwis. W liczbach do nie ma różnicy w efektywności 2024 (32%)2023(32,21%); blok0,34 do 0,38(2023) serwis 0,21 do 0,27(2023). Szwaradzki z wyjątkiem serwisu nie powala. Osobiście dla mnie bez znaczenia kto awansuje. Będzie miał niezwykle trudne zadanie się utrzymać. Ciekawe czy mają już koncepcję składu w razie awansu.
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Tauron I liga - sezon 2023/24

Post autor: Diomedea »

rafak pisze: 3 mar 2024, o 17:10 Koppers jest moim zdaniem jednym z najbardziej niedocenianych zawodnikow. Dziwi mnie, ze zaden z klubow Plus Ligi nie interesuje sie pozyskaniem tego zawdodnika.
Bo on sie odbil od PL i Zaksy dosyc wyraznie. Fakt, bylo to w sezonie 18-19. Ale jego nijakosc w pamieci zostala. I ten postep mialam na mysli, mowiac ze zrobil sie solidniakiem :]
rafak
Posty: 557
Rejestracja: 27 maja 2018, o 22:05
Płeć: M
Lokalizacja: Ottawa - Kanada

Re: Tauron I liga - sezon 2023/24

Post autor: rafak »

Diomedea pisze: 4 mar 2024, o 01:54
rafak pisze: 3 mar 2024, o 17:10 Koppers jest moim zdaniem jednym z najbardziej niedocenianych zawodnikow. Dziwi mnie, ze zaden z klubow Plus Ligi nie interesuje sie pozyskaniem tego zawdodnika.
Bo on sie odbil od PL i Zaksy dosyc wyraznie. Fakt, bylo to w sezonie 18-19. Ale jego nijakosc w pamieci zostala. I ten postep mialam na mysli, mowiac ze zrobil sie solidniakiem :]
Zgadza sie, tylko ze on wtedy przyszedl prosto z uniwerku i przeskok z ligi uniwersyteckiej do czolowej druzyny +L, to troche za duzo. Teraz to bardziej dojrzaly zawodnik, nadal by sie do jakiegos Lubina czy innej Czestochowy.
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Tauron I liga - sezon 2023/24

Post autor: Diomedea »

To samo prawo dziala dla mlodszych od niego Polakow, ktorzy sie nie przebili.
Wypowiedzi, gdzie ktos mowi: nie ma co grac Firszem, bo nikt nim nie gral, a Janikowski sie nie sprawdza. Ekstrapolujac: nie warto stawiac na Bakaja czy innego zawodnika, bo jest w I lidze, co oznacza, ze nie jest utalentowany w stopniu wystarczajacym.
Ja nie mowie, ze to dobrze, ale to siedzi w glowach. Kibice pisza wprost, trenerzy wypowiadaja sie bardziej dyplomatycznie, a sciagaja Borgesow lub chocby Hoferow. Hofer-nowe nazwisko, nowa nadzieja. To psychologicznie latwiejsze niz rzeczywiste sprawdzenie co obecnie moze wniesc zawodnik, ktory przepadl 4 lata temu. A najlatwiej sciagnac Borgesa.

Pewnie moglby sporo wniesc wlasnie w Czestochowie, czy nawet nawet Katowicach. Logiczne jest sciagniecie jednego takiego zawodnika i sprawdzenie go przez okres pelnego sezonu w grze, a nie na lawce. Pamietajac, ze kiedys do tych Kato przychodzil mlody Russeaux, a to chyba troche inna skala talentu. Ale byc moze na poziomie PL Koppers moze dodac takiej slidnosci i szarosci, wejsc jak lider ma slabszy dzien i grac rowno, jako zawodnik doswiadczony i stabilny.
I na dole tabeli tez mogliby sprawdzic sie Borkowski czy inny Krysiak. Z argumentem ze sa mlodsi, choc Koppers ma przewage warunkow fizycznych. To duza przewaga, pewnie tez spory zasieg dosiezny, rece ma dosyc dlugie.
Pawel9221
Posty: 1184
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Tauron I liga - sezon 2023/24

Post autor: Pawel9221 »

Diomedea pisze: 4 mar 2024, o 16:29 To samo prawo dziala dla mlodszych od niego Polakow, ktorzy sie nie przebili.
Wypowiedzi, gdzie ktos mowi: nie ma co grac Firszem, bo nikt nim nie gral, a Janikowski sie nie sprawdza. Ekstrapolujac: nie warto stawiac na Bakaja czy innego zawodnika, bo jest w I lidze, co oznacza, ze nie jest utalentowany w stopniu wystarczajacym.
Ja nie mowie, ze to dobrze, ale to siedzi w glowach. Kibice pisza wprost, trenerzy wypowiadaja sie bardziej dyplomatycznie, a sciagaja Borgesow lub chocby Hoferow. Hofer-nowe nazwisko, nowa nadzieja. To psychologicznie latwiejsze niz rzeczywiste sprawdzenie co obecnie moze wniesc zawodnik, ktory przepadl 4 lata temu. A najlatwiej sciagnac Borgesa.

Pewnie moglby sporo wniesc wlasnie w Czestochowie, czy nawet nawet Katowicach. Logiczne jest sciagniecie jednego takiego zawodnika i sprawdzenie go przez okres pelnego sezonu w grze, a nie na lawce. Pamietajac, ze kiedys do tych Kato przychodzil mlody Russeaux, a to chyba troche inna skala talentu. Ale byc moze na poziomie PL Koppers moze dodac takiej slidnosci i szarosci, wejsc jak lider ma slabszy dzien i grac rowno, jako zawodnik doswiadczony i stabilny.
I na dole tabeli tez mogliby sprawdzic sie Borkowski czy inny Krysiak. Z argumentem ze sa mlodsi, choc Koppers ma przewage warunkow fizycznych. To duza przewaga, pewnie tez spory zasieg dosiezny, rece ma dosyc dlugie.
Niestety widzę, że nie bardzo zrozumiałaś co miałem na myśli, chyba, że specjalnie dla efektu przekręciłaś moją wypowiedź, aby pasowała do narracji. Napisałem bardziej, że młodzi powinni się wykazywać właśnie w takiej 1 lidze, ewentualnie iść do słabszego zespołu plusligi i tam pokazać się, że reprezentują poziom taki, że wstawianie ich do rotacji na 3 przyjmującego, 2 atakującego czy rozgrywającego ma sens, a potem wprowadzenie do podstawy jak starczy talentu. Moja wypowiedź była ukierunkowana na to, że nie możemy dawać w ciemno od razu z automatu komuś grać w pluslidze tylko dlatego, że jest młody, a to miejsce powinien systematycznie sobie wywalczać i tyle, nie ma większej filozofii w tym. Bo sorry, ale nie wmówi mi ktoś, że jeśli jakiś zawodnik co ma 21-23 lata siedzi w 1 lidze i tam nie błyszczy, to nagle należy na niego postawić w pluslidze i zobaczymy, bo trzeba dawać szanse młodym polakom. Butryn to jedyny przykład, który mi przychodzi do głowy, ale może dlatego, że Butryn późno bo wieku 16 lat zaczął profesjonalnie grać w siatkówkę, więc u niego te pare lat były potrzebne, aby sie wyrobić. Jeśli chcesz możemy porozmawiać o tym na spokojnie na priv, jak mówiłem wcześniej ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „I liga mężczyzn”