1. Liga 2023/2024 - śledzenie postępów młodzieży

zajczik
Posty: 378
Rejestracja: 25 cze 2019, o 09:04

1. Liga 2023/2024 - śledzenie postępów młodzieży

Post autor: zajczik »

Liga ruszyła. Kto w tym roku będzie odkryciem i kogo wyłapią agenci? Kto dostanie szanse na regularne granie? Zestaw startowy zapewne niepełny bo drobne korekty w składach będą.

Atakujący [9]

Przemysław Peryt [AZS AGH Kraków] 2002
Filip Białecki [KS Lechia Tomaszów Mazowiecki] 2002
Tytus Nowik [Olimpia Sulęcin] 2003
Aleksander Czerwiński [Avia Świdnik] 2003
Jakub Kaliszuk [MKS Będzin] 2004
Jakub Wiśniewski [Astra Nowa Sól] 2004
Igor Rybak [SMS Spała] 2005
Olivier Janiak [Gwardia Wrocław] 2005
Aleksander Nowik [SMS Spała] 2006


Środkowi [25]

Daniel Popiela [ MKS Będzin] 2001
Patryk Cichosz-Dzyga [Olimpia Sulęcin] 2001
Michał Kozłowski [KPS Siedlce] 2001
Jakub Tubiak [KPS Siedlce] 2001
Szymon Rakowski [Gwardia Wrocław] 2001
Jakub Sadkowski [Arka Chełm] 2002
Emil Narkowicz [BKS Visła Bydgoszcz] 2002
Damian Radziwon [BKS Visła Bydgoszcz] 2002
Michał Prokopiuk [BBTS Bielsko-Biała] 2002
Mariusz Połyński [Avia Świdnik] 2002
Aleks Kłysz [Olimpia Sulęcin] 2003
Jakub Gaweł [MCKiS Jaworzno] 2003
Rafał Putkowski [AZS AGH Kraków] 2003
Bartosz Lentner [Mickiewicz Kluczbork] 2004
Kacper Myśków [KPS Siedlce] 2004
Jakub Zimoląg [SPS Chrobry Głogów] 2004
Mateusz Żak [SPS Chrobry Głogów] 2004
Hadrian Każmierczak [AZS AGH Kraków] 2004
Jakub Nowak [Arka Chełm] 2005
Wiktor Przybyłek [KS Lechia Tomaszów Mazowiecki] 2005
Kamil Urbańczyk [SMS Spała] 2005
Franciszek Uszok [Gwardia Wrocław] 2005
Wiktor Gołębiowski [SMS Spała] 2006
Oskar Kukie [SMS Spała] 2006
Kamil Momot [SMS Spała] 2006


Przyjmujący [25]

Jakub Kraut [AZS AGH Kraków] 2001
Sebastian Lisicki [BAS Białystok] 2001
Michał Gawrzydek [Olimpia Sulęcin] 2001
Fabian Leitermeier [Olimpia Sulęcin] 2001
Arkadiusz Kościołek [KPS Siedlce] 2001
Jakub Czyżowski [KPS Siedlce] 2001
Antoni Kwasigroch [BKS Visła Bydgoszcz] 2002
Jakub Buczek [Olimpia Sulęcin] 2002
Bartłomiej Skorek [SPS Chrobry Głogów] 2002
Jędrzej Bąkiewicz [KPS Siedlce] 2002
Piotr Szlęzak [KS Lechia Tomaszów Mazowiecki] 2002
Marcel Pszczoła [BBTS Bielsko-Biała] 2003
Radosław Puczkowski [BBTS Bielsko-Biała] 2003
Jakub Olszewski [MKS Będzin] 2003
Piotr Śliwka [Gwardia Wrocław] 2003
Michał Curzytek [AZS AGH Kraków] 2003
Marcel Hendzelewski [KS Lechia Tomaszów Mazowiecki] 2004
Igor Tysiak [BKS Visła Bydgoszcz] 2004
Stanisław Chaciński Olimpia Sulęcin] 2005
Oliwier Pakos [Gwardia Wrocław] 2005
Bartłomiej Potrykus [SMS Spała] 2005
Jakub Kiedos [SMS Spała] 2005
Jakub Serewis [SMS Spała] 2005
Stanisław Dróżdż [SMS Spała] 2005
Mateusz Jańczyk [[SMS Spała] 2005

Rozgrywający [11]

Dawid Gruszczyński [BAS Białystok] 2001
Szymon Janus [BBTS Bielsko-Biała] 2002
Mikołaj Słotarski [BKS Visła Bydgoszcz] 2002
Michał Kuźmiczonek [Gwardia Wrocław] 2003
Damian Biliński [Gwardia Wrocław] 2003
Dawid Suski [KS Lechia Tomaszów Mazowiecki] 2004
Tymon Majewski-Nowak [Astra Nowa Sól] 2004
Marcel Bakaj [AZS AGH Kraków] 2004
Mateusz Szpernalowski [KPS Siedlce] 2005
Artur Becker [SMS Spała] 2005
Wojciech Olejniczak [SMS Spała] 2007

Libero [12]

Piotr Micewicz [BAS Białystok] 2001
Jakub Dereń [AZS AGH Kraków] 2001
Adrian Potera [KPS Siedlce] 2001
Mateusz Sawerwain [Olimpia Sulęcin] 2001
Bartosz Fijałek [BBTS Bielsko-Biała] 2003
Marcel Chmielewski [Gwardia Wrocław] 2003
Wojciech Malinowski [BKS Visła Bydgoszcz] 2004
Szymon Adamczyk [SPS Chrobry Głogów] 2004
Aleksander Piksa [AZS AGH Kraków] 2005
Wiktor Wójcik [KS Lechia Tomaszów Mazowiecki] 2005
Jakub Kubacki [SMS Spała] 2005
Miłosz Kotela [SMS Spała] 2006
Ostatnio zmieniony 18 wrz 2023, o 16:40 przez zajczik, łącznie zmieniany 1 raz.
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: 1. Liga 2023/2024 - śledzenie postępów młodzieży

Post autor: Diomedea »

Dobra robota, wielkie dzieki.

Tytusowi Nowikowi chyba mozesz zmienic klub?
IMHO do sciszlejszej obserwacji na ataku-Nowik po powrotnej zmianie pozycji, dwaj spalscy atakujacy, i dla mnie Kaliszuk przestawiony z przyjecia (przynajmniej na takiej pozycji grywal w Spale).
Na srodku interesuje mnie jak poradzi sobie w I lidze Jakub Nowak.
Na przyjeciu Hendzelewski, oby Tysiak, jednak (mimo slabych EYOF) Drozdz, Potrykus, Lisiecki po kontuzji, Chacinski wchodzacy w seniora. I Kiedos.
Na sypie-czy suski cos pogra?
Anto89
Posty: 44
Rejestracja: 16 wrz 2021, o 17:46

Re: 1. Liga 2023/2024 - śledzenie postępów młodzieży

Post autor: Anto89 »

Moim zdaniem na ataku to szanse przebicia się gdzieś wyżej mają jedynie Peryt, Wiśniewski i Nowik ze Spały. Jakoś nie wierzę już w kolosalny postęp Tytusa, a Kaliszuk to już całkiem nie ten kaliber.
Wśród środkowych to większe szanse na grę i postęp widzę u Popieli, Cichosza-Dzygi, Kozłowskiego, Sadkowskiego i Radziwona. Spalska młodzież mnie nie przekonuje, a Jakub Nowak mimo, że zgadzam się z Diomedea, że ma ogromny potencjał może mieć problemy żeby przebić się do 1 składu przy Marcyniaku, Sadkowskim (na którego od roku ciągle stawia trener) i Baranie.
Na przyjęciu najwięcej obiecujących zawodników, bo: Kraut myślę, że cały sezon rozegra jako podstawowy zawodnik i może z niego wyrosnąć solidny defensywny przyjmujący, Lisicki jeśli się wyleczy i wróci do formy to w przyszłym sezonie będzie miał okazję zadebiutować w PlusLidze w Suwałkach, Czyżowski w Siedlcach też może się rozwinąć pod Chwastyniakiem, ktoś z Bydgoskiej pary Kwasigroch/Tysiak powinien dostać sporo gry i zrobić spory postęp, w Sulęcinie Buczek, Chaciński i Leitermeier dostaną dużo gry i może któryś odpali, jest oczywiście Hendzelewski i Śliwka którzy mimo warunków moim zdaniem mają największy PlusLigowy potencjał, jeszcze do tego Puczkowski, Skorek i Bąkiewicz + spalska młodzież - może ktoś odpali i się przebije wyżej.
Na rozegraniu największa nadzieja w Bakaju i Suskim, oby chociaż jeden z nich rozegrał cały sezon w podstawie i przeszedł do lepszego klubu, poza nimi Biliński/Kuźmiczonek jeden z nich będzie grać i miejmy nadzieję, że będzie solidnie grać, Szpernalowski, mimo że w Spale mi się nie podobał to w sparingach wyglądał solidnie i w 1 kolejce wyszedł jako podstawowy rozgrywający i jest jeszcze Słotarski, który miał obiecujące wejścia w Głogowie w tamtym roku, może coś pogra zamiast Czetowicza i zrobi postęp pod Masnym.
Na libero z potencjałem moim zdaniem tylko Dereń, Fijałek i Kubacki na PlusLigowe granie.

Słabo to wygląda z młodzieżą, jedynie na przyjęciu dużo zawodników z potencjałem na PlusLigę, ale akurat u nich brakuje warunków fizycznych. Na rozegraniu też jest kilku zawodników, którzy w przeciągu sezonu/dwóch może wskoczyć do PlusLigi. Reszta pozycji mocno średnio w porównaniu do poprzednich lat
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: 1. Liga 2023/2024 - śledzenie postępów młodzieży

Post autor: Diomedea »

Nowik ze Spaly jak najbardziej. IMHO (zreszta wypisywanej wszedzie) to inny kaliber.
Kaliszuk-moze i nie ten kaliber, ale nie jestem pewna ze bedzie gorszy od Peryta. Dla niego nowa pozycja. Dynamika ma o ile dobrze pamietam nienajgorsza, warunki fizyczne dobre. Najscie po przyjeciu mial takie sobie. Dlatego zainteresowalo mnie, ze go przestawili na atak.
Tytus-coz poobserwowac warto. Ja niespecjalnie wierze, ale czlowiek bywa omylny i chyba nie warto osadzac, zanim nie sprobuje. Niech walczy.

W przypadku srodkowych dokonalam podobnego uproszczenia, co Ty przy atakujacych. Tzn wspomnialam tylko tego, z najwiekszym potencjalem. Akurat na srodku jest paru niezlych srodkowych, niektorzy z nich pewnie z czasem znajda miejsca w PL.

Zreszta w przypadku przyjecia nieco podobnie, mniej ewidentne te talenty i pozycja bardziej wymagajaca. Nie bedzie szybkiech awansow do PL, oby w ogole jakies byly za te kilka lat.

Troche stosujesz podwojna standarty, bo Bilinskiemu dalej, w w kazdym razie nie blizej, do PL niz Tytusowi Nowikowi.
Gry Kuzmiczonka niestety nie kojarze.

No ale pryncypium tematu jest obserwacja wszystkich mlodych, nie tylko A Nowika i J Nowaka. :D
Anto89
Posty: 44
Rejestracja: 16 wrz 2021, o 17:46

Re: 1. Liga 2023/2024 - śledzenie postępów młodzieży

Post autor: Anto89 »

Diomedea pisze: 18 wrz 2023, o 14:31
Troche stosujesz podwojna standarty, bo Bilinskiemu dalej, w w kazdym razie nie blizej, do PL niz Tytusowi Nowikowi.
Gry Kuzmiczonka niestety nie kojarze.
Oczywiście że umiejętności ogólnosiatkarskie lepsze ma Tytus Nowik, ale porównując sytuacje na tych dwóch pozycjach w PlusLidze i warunki chłopaków to myślę, że Biliński ze swoim 195cm i lewą ręką w obliczu kończenia karier/odejścia z ligi/wątpliwego poziomu rozgrywających w PlusLidze ma większe szanse niż atakujący ze 193cm, bez fenomenalnego zasięgu ani skuteczności.
Chociaż oczywiście mogę się totalnie mylić i Tytus wciągnie w tym sezonie Sulęcin do playoffów grając na 60% skuteczności i w przyszłości stanie się czołową postacią w klubach PlusLigi. Niech im się wiedzie.

Co do Kuźmiczonka to w poprzednim sezonie miał kilka wejść i nie prezentował się gorzej od Dervisaja, choć ten nie postawił poprzeczki zbyt wysoko
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: 1. Liga 2023/2024 - śledzenie postępów młodzieży

Post autor: Diomedea »

Kiedys, wlasnie na bazie wymienionych przez ciebie elementow myslalam, ze Bielinskie bedzie ciekawa opcja. Potem jednak poogladalam troche jego gre w reprze, wejscia, rozgrzewke.
Niestety warunki fizyczne nie sa wystarczajace do bycia wybitnym sypaczem. Moze z ta wybitnoscia przesadzam, ale to w koncu pierwsza-druga liga na swiecie.
zajczik
Posty: 378
Rejestracja: 25 cze 2019, o 09:04

Re: 1. Liga 2023/2024 - śledzenie postępów młodzieży

Post autor: zajczik »

Trochę przypomnę jeśli idzie o warunki jedno nazwisko.Dawid Pawlun... Biliński ma o tyle lepsza sytuację, że konkurencja chyba mniejsza (też Kuźmiczonek mi mało znany).Liczę na szybki rozwój Bakaja. Z Anto podzielam znaczną część ocen. Ciekawi mnie jak Kuba Wiśniewski sobie poradzi w I lidze. Peryt nie ma zmiennika więc granie chwilowo pewne. Wiem Nowik potencjał ale Rybak to pracowity gość i nie podda się mimo gorszych warunków. Zgadzam się, że Jakub Nowak może mieć kłopoty z przebiciem się. Dużo zależy od trenera czy będzie rotował w meczach z potencjalnie słabszymi rywalami. IMHO mógł iść do drużyny z pewną gra i mniejszym ciśnieniem na wynik ale pewnie tu lepsze warunki. Żałuję kontuzji Lisickiego, gdyż miał świetny sezon. Tysiaka poobserwuje.Ciekawe ile gry dostanie bo u Masnego to różnie z tym. Śliwka mam nadzieję na pełnowymiarowym dystansie w szóstce i wtedy będzie można ocenić. W Bydgoszczy na hamulcu miałem wrażenie. Kraut pogra ale fanem nie jestem zwłaszcza jego zagrywki...Hendzelewski to jest dla mnie solidny gracz. Brakuje mi wskazania kogoś ofensywnego z przyjmujacych. Może Chaciński mimo wieku juniora? Z libero kibicuje Kubackiemu. Dereń przygasł przy Czyrku, teraz powinien mieć dużo gry. Zobaczymy
rafak
Posty: 557
Rejestracja: 27 maja 2018, o 22:05
Płeć: M
Lokalizacja: Ottawa - Kanada

Re: 1. Liga 2023/2024 - śledzenie postępów młodzieży

Post autor: rafak »

Dzięki zajczik za założenie tematu (cieszę się, że ten temat jest kontynuowany co roku).

Ogólnie wygląda to słabiej niż rok temu. Moje oceny (bez chłopaków ze Spały).

Atak - Gomułka poszedł do +L i nie widać gracza, który mógłby wejść na jego poziom i w niedalekiej przyszłości pójść do +L. Nowik (Tytus) raczej będzie zmiennikiem doświadconego Turka. Peryt nieźle zaczął sezon, ale na razie to był mecz ze słabymi Siedlcami. No, ale pod Kubackim wszyscy robią postęp na młocie (Dulski, Gomułka), więc myślę, że będzie dobrze.
Ratajewski zniknął - poszedł do 2 ligi.



Środek - dużo chłopaków, ale znowu nie widać nikogo z potencjałem na +L w krótkim okresie. Ciekawy jestem rozwoju Popieli, który z no-name zaliczył dobry sezon w Norwidzie. Kozłowski miał dobry sezon w Krakowie (z tego co pamiętam), potem słabo w Legii, teraz poszedł grać do słabych Siedlec. I zaczął sezon słabo. Radziwon będzie na pewno dużo grał. Jakub Nowak będzie miał musiał wygrać rywalizację albo z Sadkowskim, albo z Marcyniakiem.


Przyjęcie - znowu, nie widać za bardzo nikogo z potencjałem na plus ligę w najbliższym czasie. Może Tokajuk (nie ujęty w tym zestawieniu, rocznik 2000), może Hendzelewski. Kraut dużo pogra w Krakowie, a Kwasigroch ma szansę na dużo gry u Masnego. Ciekawa para w Krakowie: defensywny Kraut i ofensywny Tokajuk, to może fajnie funkcjonować.
Lisicki nie wiadomo kiedy wraca do gry (???). Miał dobry sezon w Głogowie.
Na pewno Chaciński do śledzenia.

Liczę na Śliwkę. Wierzę, że może coś z niego być mimo słabych warunków fizycznych, ale musi poprawić przyjęcie.

Rozegranie - dużą szansę dostał Bakaj, powinien być pierwszym w Krakowie. Niski, ale przyzwoicie w bloku. Szpernalowski zaczął w Siedlcach i od razu został posadzony na ławę. W Bilińksiego nie wierzę, na kadrze grał słabo. Suski powinien trochę pograć przy 40-letnim Neroju.

Libero - na pewno Dereń, który dostanie szansę regularnej gry (przegrywał z Czyrkiem). Fijałek chyba za mądrze nie wybrał - wygląda na to, że będzie zmiennikiem Bińka.

Reasumując, nie za dobrze to wygląda. Po ubiegłym sezonie "awansowali" do +L tacy gracze jak Kosiba, Gomułka, Borkowski z Krakowa czy Krysiak. Nie widać takich graczy w tym sezonie.
Anto89
Posty: 44
Rejestracja: 16 wrz 2021, o 17:46

Re: 1. Liga 2023/2024 - śledzenie postępów młodzieży

Post autor: Anto89 »

rafak pisze: 18 wrz 2023, o 17:56
Ratajewski zniknął - poszedł do 2 ligi.
Nie zniknął, ani nie poszedł do 2 ligi. Był podpisany w Sulęcinie, ale na pierwszych treningach doznał poważnej kontuzji, bodajże kręgosłupa i wypadł na cały sezon. W jego miejsce sprowadzono Tytusa Nowika
rafak
Posty: 557
Rejestracja: 27 maja 2018, o 22:05
Płeć: M
Lokalizacja: Ottawa - Kanada

Re: 1. Liga 2023/2024 - śledzenie postępów młodzieży

Post autor: rafak »

Ok, dzięki.
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: 1. Liga 2023/2024 - śledzenie postępów młodzieży

Post autor: Diomedea »

Juz czwarta kolejka wiec moze jakies pierwsze obserwacje.
Imho bedzie ciekawie, wiecej szarosci niz w zeszlym sezonie, ale w takim pozytywnym rozumieniu. Wiecej wejsc, wiecej stabilnosci.

Sypa- raczej niezle wiesci. Bakaj bezapelacyjnie (to akurat wynikalo ze skladu)jest jedynka i gra niezle. Jego mlody AGH jest 4ty, a Marcel dorzuca regularnie punkty w bloku. W serwisie jest pole do rozwoju.
W Bydgoszczy to Slotarski (a nie, jak sie spodziewano, Czetowicz) jest pierwszym.
Troche wchodzi Suski, akurat jak pokazywali w TV to wejscie bylo krotkie, ale w 4tej kolejce zagral 2 sety. Nerojowi cos sie stalo?
Bilinski nawet niezle, jak patrzylam to bez takich bledow jak w reprze. Kuzmiczonek wchodzi na zagrywke. Ma dosyc regularna atakujaca, jak bedzie wiecej sily fizycznej, zrobi sie ciekawie.
Takze poza Spala mamy 3,5 regularnie grajacych sypaczy. Rekord?
Plus 2 niezgorszych spalowiczow.

Atak
Bryluje Igor Rybak. Czasem osamotniony w ekipie, czasem wspomagany przez Potrykusa badz Kiedosa. Chyba jeszcze nie mial slabego meczu.
Sumarycznie 62/144 skonczonych=43%, niestety bez bloku i 1as/11 bl przy 53 zagrywkach.
Peryt nierowno, zaczal od 65% skutecznosci, skonczyl przeciwko Spale na 18tu%. Srednia z tego ponizej 40%: ma skonczonych 40/107, 2 bloki i 3asy/13bledow
Tytys Nowik slabo. 19/55 =35%, 1 blok, 1 as/4bl. Lecz to na razie z 2 spotkan (pozostali z 4), wiec mniej miarodajne. Olimpia ma jedno przelozone i jedno bedzie w poniedzialek.
Tak z tych podstawowych atakujacych.

Z wchodzacych: Białecki z Lechii (02r, na oko ok198cm?) krotkie wejscia, ale przyzwoicie (2/4)-jest zmiennikiem Musiala.
Troche gorzej Bartlomiej Wisniewski w AGHu (wchodzil raz, 1/5, bez bloku, 5serwisow)).
Z Wisniewskich lepiej mlodszy i wyzszy ;) tzn Jakub Wisniewski z Astry (04r, 197cm). Wchodzil w 3 spotkaniach, ma 5/9 skonczonych, 2 bloki, 2 asy/2bledy. Ciekawie, ale ma dosyc mocnego pierwszego atakiera, bo w Astrze jest to Krynski.
Czerwinski z Avii (03r, 198cm) wchodzil w 2 spotkaniach, raz dotknal pilki i ma skonczone 1/1. Nie serwowal.
Kaliszuk slabiutko, skonczone 1/6
Alek Nowik nie wchodzil, nie figuruje w protokolach (kontuzjowany?). Niepokojace, bo chyba najzdolniejszy mlody atakujacy kolejny sezon zaczyna z kontuzja.
Szwed gra na przyjeciu, niezle choc troche nierowno.

Niech ze statami przyjmujacych i srodkowych pomecza sie koledzy za kilka kolejek. :D

Na srodku na pewno wybija sie Cieslik. A takze dyskretnie, jak w poprzednim sezonie, spalowicz Urbanczyk, mocniejszy w bloku niz w ataku. Moze z rozwojem fizyki i lepszym zgraniem z sypaczem atak tez przyjdzie.
Mysle, ze dolacza Radziwon i moze (takie moje zyczenie) Cichosz-Dzyga.
I ostatnio Jakub Nowak wszedl za slabo grajacego Sadkowskiego na czesc seta i zrobil blok i 2 wybloki. Trzymam kciuki za przebicie sie do szostki, w przegranym przez Chelm meczu (niespodzianka) Marcyniak na -2, Sadkowski na -3, a Nowak na +1.
Sadkowski tez ma niezly potencjal, choc imho mniejszy niz Nowak i zaczal sezon bez rewelacji (40%ataku i 3 bloki).
Ah, Uszok szybko chodzi do skrzydel, ale pewnie zabraknie wzrostu. 196cm, 2005r.
Popiela, o ktorym pisano, na razie nie pogral.
zajczik
Posty: 378
Rejestracja: 25 cze 2019, o 09:04

Re: 1. Liga 2023/2024 - śledzenie postępów młodzieży

Post autor: zajczik »

6 kolejek za nami bez jednego meczu, czas na małe podsumowanie.
atak.jpg
atak.jpg
Załączniki
przyj.jpg
Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 866
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:20
Płeć: M
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Kontakt:

Re: 1. Liga 2023/2024 - śledzenie postępów młodzieży

Post autor: Jacek »

Pojechałem dziś na mecz BAS Białystok - Olimpia Sulęcić (3:1) z myślą, żeby przyjrzeć się temu Tytusowi. I co? Pełne rozczarowanie. Moim zdaniem on ma jakiś problem sam ze sobą a dokładnie z mniemaniem o sobie. Gdy on nie kończy to po akcji machanie dłońmi, że nic się stało, gramy dalej. Gdy koledzy nie kończą to machanie okazujące niezadowolenie czy nawet pretensje, że kolega nie skończył, nawet nieprzybijanie tzw piątki. Nie znam statystyk z meczu ale wizualnie to jego gra też nic takiego co upoważniałoby go do gry w +L.
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: 1. Liga 2023/2024 - śledzenie postępów młodzieży

Post autor: Diomedea »

Statystyki ma niezle. No i wyraznie najlepsze z druzyny. Z 41 atakow ma 54%sk, 37%ef. 25pkt, 8 BP, kolejny punktujacy ma 8pkt i 1BP-przepasc.
Nie bylo tego widac na boisku, czy jakis blad jest w statach?
Co oczywiscie nie wyklucza, ze psychologicznie kolegom nie pomaga.
Mial tez od czego dostac lekkiego rozdwojenia jazni. ;)
MVP juniorskich mistrzostw swiata, a jednoczesnie facet, ktory nie jest w stanie przebic sie do szostki druzyny I ligowej w Gwardii.

Ciekawe jek poradzi sobie z takim problemem Cop. Spory sprawdzian dla trenera.

To moze o jakichs pozytywach. Jakub Nowak, srodkowy, gra sporo. Wyglada na to, ze w Chelmie maja pomysl na niego i chca go stopniowo wprowadzac, bo jak wchodzil pierwszy raz na calego seta, to zastepowal zawodnika, ktory statystycznie wygladal przyzwoicie.
Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 866
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:20
Płeć: M
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Kontakt:

Re: 1. Liga 2023/2024 - śledzenie postępów młodzieży

Post autor: Jacek »

Diomedea pisze: 28 paź 2023, o 23:50 Statystyki ma niezle. No i wyraznie najlepsze z druzyny. Z 41 atakow ma 54%sk, 37%ef. 25pkt, 8 BP, kolejny punktujacy ma 8pkt i 1BP-przepasc.
Nie bylo tego widac na boisku, czy jakis blad jest w statach?
Trochę zębów zjadłem na siatkówce i z ręką na sercu ale nie widziałem tego na boisku. Owszem, w 3 secie gdy Białystok stał to Nowik natrzepał trochę punków ale żeby wykonał aż 41 ataków w całym meczu? Tym bardziej, że w drugim secie został zmieniony? A może po prostu ja już się starzeję :)
zajczik
Posty: 378
Rejestracja: 25 cze 2019, o 09:04

Re: 1. Liga 2023/2024 - śledzenie postępów młodzieży

Post autor: zajczik »

Ja niestety na żywo Olimpię zobaczę dopiero może w ostatniej kolejce a wtedy kwestia spadku może być rozstrzygnięta. Nowik pamiętam w turniejów młodzieżowych i zawsze cechowała go nadpobudliwość. W jednym z meczów chyba ćwiartek MP prawie bitka pod siatką... Cop chyba największy problem ma z ustawieniem linii przyjęcia a blok że statystyk słabo. Jest medialny więc pewnie w najbliższym wywiadzie dowiemy się więcej 😉 Jacek to chyba jednak nieuwaga:). Masz rozpisane wszystkie akcje i sety (rozkład miał 11/9/9/12 a w trzecim skończył 8z 9).
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: 1. Liga 2023/2024 - śledzenie postępów młodzieży

Post autor: Diomedea »

Na przyjeciu chyba nie ma co kombinowac, przynajmniej na razie.
Leitermeier ; plus Gawrzydek daje jakas rownowage w przyjeciu. Buczek jako trzeci. Chacinski powolutku, jesli wybitnie wyglada na treningach, bo na razie to na wejsciach w oficjalnych spotkaniach liga go przerasta.
Nie znam ich na tyle, zeby powiedziec jaki blok maja.
Chacinski mial niezly, sporo MOSowi dawal blokiem, nawet jak slabowal w ataku.
Strasznie mlode to przyjecie i chyba brak lidera. Mi sie lider rysuje raczej w osobie Nowika, dlatego pisalam, ze jest to problem dla Copa jesli zawodnik reaguje na bledy kolegow gorzej niz na wlasne.
Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 866
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:20
Płeć: M
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Kontakt:

Re: 1. Liga 2023/2024 - śledzenie postępów młodzieży

Post autor: Jacek »

zajczik pisze: 29 paź 2023, o 11:03Jacek to chyba jednak nieuwaga:). Masz rozpisane wszystkie akcje i sety (rozkład miał 11/9/9/12 a w trzecim skończył 8z 9).
Dam se rękę uciąć, że w II secie 9 pkt nie zrobił bo gdzieś w połowie został zmieniony i nie wrócił do końca seta. W III się zgadzam, pisałem że wtedy nastukał punktów bo BAS stał :) I i IV ... no sam sobie nie wierzę, że tego nie widziałem ;) Poproszę w BASie o zapis video :)
zajczik
Posty: 378
Rejestracja: 25 cze 2019, o 09:04

Re: 1. Liga 2023/2024 - śledzenie postępów młodzieży

Post autor: zajczik »

Jacek pisze: 29 paź 2023, o 15:07
zajczik pisze: 29 paź 2023, o 11:03Jacek to chyba jednak nieuwaga:). Masz rozpisane wszystkie akcje i sety (rozkład miał 11/9/9/12 a w trzecim skończył 8z 9).
Dam se rękę uciąć, że w II secie 9 pkt nie zrobił bo gdzieś w połowie został zmieniony i nie wrócił do końca seta. W III się zgadzam, pisałem że wtedy nastukał punktów bo BAS stał :) I i IV ... no sam sobie nie wierzę, że tego nie widziałem ;) Poproszę w BASie o zapis video :)
Podałem ci liczbę ataków w poszczególnych setach.
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: 1. Liga 2023/2024 - śledzenie postępów młodzieży

Post autor: Diomedea »

Jakby dla potwierdzenia-Olimpia wygrywa za 3 pkt i odbija sie od dna tabeli. Grajac przyjeciem Leitermeier Gawrzydek, a punktowo liderem i MVP Tytus Nowik z 14 skonczonymi na 25 atakow i 3 blokami. Zaczeli grac blokiem, Prokopczuk 3bloki i 3 wybloki.

Jakub Nowak w szostce, punktowo wyglada niezle, jakby ponarzekac to w bloku mogloby byc lepiej. Za to w serwisie 1as/2 bledy.
Czyli albo bedzie rotacja, a mozliwe ze w miare ogrywania Kuba sie przebije na stale.

Z zawodnikow ktorzy w tym roku wypadli z zestawienia na pewno Cieslik nalezy do wybijajacych sie na swojej pozycji. Ostatnio najlepiej punktujacy zespolu, niezle jak na srodkowego. regularnie dodaje w zagrywce z 3 asami na 7 bledow. Dawno nie widzialam jak gra, chetnie bym zobaczyla jak dochodzi do skrzydel w bloku, bo on mi wygladal ruchowo bardziej na atakujacego, a przebil sie ostatecznie na srodku.
rafak
Posty: 557
Rejestracja: 27 maja 2018, o 22:05
Płeć: M
Lokalizacja: Ottawa - Kanada

Re: 1. Liga 2023/2024 - śledzenie postępów młodzieży

Post autor: rafak »

Próbuję nadrobić zaległości. Patrzę na cyferki młodego Śliwki z ostatniego meczu z Kluczborkiem. Wyszedł w pierwszym składzie i całkiem, całkiem ogarnął przyjęcie. Poprzednie mecze dzielł pomiędzy ławką a boiskiem. Może Piotrek potrzebuje stabilizacji i gry?

Czy ktoś może powiedzieć, jak on wizualnie wygląda?
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: 1. Liga 2023/2024 - śledzenie postępów młodzieży

Post autor: Diomedea »

Malo transmisji.
Moze kolega z Wroclawia cos Ci powie?
Od poczatku sezonu ma dobre statystyki przyjecia i slabe ataku. To byl jego najlepszy macz, ten ostatni.
zajczik
Posty: 378
Rejestracja: 25 cze 2019, o 09:04

Re: 1. Liga 2023/2024 - śledzenie postępów młodzieży

Post autor: zajczik »

Diomedea pisze: 5 lis 2023, o 07:55 Jakby dla potwierdzenia-Olimpia wygrywa za 3 pkt i odbija sie od dna tabeli. Grajac przyjeciem Leitermeier Gawrzydek, a punktowo liderem i MVP Tytus Nowik z 14 skonczonymi na 25 atakow i 3 blokami. Zaczeli grac blokiem, Prokopczuk 3bloki i 3 wybloki.

Jakub Nowak w szostce, punktowo wyglada niezle, jakby ponarzekac to w bloku mogloby byc lepiej. Za to w serwisie 1as/2 bledy.
Czyli albo bedzie rotacja, a mozliwe ze w miare ogrywania Kuba sie przebije na stale.

Z zawodnikow ktorzy w tym roku wypadli z zestawienia na pewno Cieslik nalezy do wybijajacych sie na swojej pozycji. Ostatnio najlepiej punktujacy zespolu, niezle jak na srodkowego. regularnie dodaje w zagrywce z 3 asami na 7 bledow. Dawno nie widzialam jak gra, chetnie bym zobaczyla jak dochodzi do skrzydel w bloku, bo on mi wygladal ruchowo bardziej na atakujacego, a przebil sie ostatecznie na srodku.
Prawdopodobnie będę na meczu z Arką Chełm. Nagrać i wysłać?:) Ja uważam, że nieźle się odnalazł a może być jeszcze lepiej w ataku i bloku. Serwis super. Czasami nadmiar błędów. Ostatnio zachwyt komentatorów Polsatu był Jakubem Majchrzakiem, że wszedł na blok w tie break i w jednej akcji trzy razy dotknął piłki na wybloku. Też kibicuję, chociaż przy Sapińskim i Jakubiszaku zapewne trudniej niż w 1lidze.
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: 1. Liga 2023/2024 - śledzenie postępów młodzieży

Post autor: Diomedea »

Jesli mozesz to chetnie.
Przy okazji zobaczymy Bilinskiego i moze momenty Kuzmiczonka.
No i oczywiscie napisz cos tutaj.
rafak
Posty: 557
Rejestracja: 27 maja 2018, o 22:05
Płeć: M
Lokalizacja: Ottawa - Kanada

Re: 1. Liga 2023/2024 - śledzenie postępów młodzieży

Post autor: rafak »

Diomedea pisze: 8 lis 2023, o 06:30 Malo transmisji.
Moze kolega z Wroclawia cos Ci powie?
Od poczatku sezonu ma dobre statystyki przyjecia i slabe ataku. To byl jego najlepszy macz, ten ostatni.
Dzięki, cieszę się, że młody Śliwka poprawił przyjęcie. To jego jedyna droga do jakiejś kariery na poziomie plus ligi.
Anzej
Posty: 98
Rejestracja: 24 mar 2023, o 13:48
Płeć: M

Re: 1. Liga 2023/2024 - śledzenie postępów młodzieży

Post autor: Anzej »

Diomedea pisze: 8 lis 2023, o 06:30 Malo transmisji.
Moze kolega z Wroclawia cos Ci powie?
Od poczatku sezonu ma dobre statystyki przyjecia i slabe ataku. To byl jego najlepszy macz, ten ostatni.
Domyślam się, że chodzi o mnie? Oglądałem w tym roku tylko jeden mecz Gwardii więc ciężko mi się odnieść.
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: 1. Liga 2023/2024 - śledzenie postępów młodzieży

Post autor: Diomedea »

Tez. Ale bardziej o @burzawroclaw, ktory mnie zrugal, ze zle zycze Bilinskiemu i niesprawiedliwie oceniam jego reprezentacyjne wystepy.
Jakos do "sprawiedliwego oceniania" zawsze jest mniej chetnych, niz do pouczania.
zajczik
Posty: 378
Rejestracja: 25 cze 2019, o 09:04

Re: 1. Liga 2023/2024 - śledzenie postępów młodzieży

Post autor: zajczik »

Środkowi (min. 20 ataków- nawiasie liczba ataków)
wg efektywności:
Zimoląg Jakub- 72,73% (22)
Nowak Jakub - 56,86 % (51)
Kłysz Aleksander- 55,56 % (27)
Gołębiowski Wiktor - 46,88 % (32)
Uszok Franciszek - 46,67 % (45)
Urbańczyk Kamil - 45,71 % (70)
Putkowski Rafał - 38,46 % (26)
Radziwon Damian - 30,51% (59)
Kozłowski Michał - 30,26 % (76)
Narkowicz Emil - 28,57 % (28)
Połyński Mariusz - 20 % (20)

Blok (pkt/set)
Putkowski Rafał - 0,67
Kozłowski Michał - 0,61
Narkowicz Emil - 0,57
Uszok Franciszek - 0,52
Połyński Mariusz - 0,47
Urbańczyk Kamil - 0,41
Nowak Jakub - 0,38
Zimoląg jakub - 0,27
Radziwon Damian - 0,25
Kłysz Aleksander- 0,12
Gołębiowski Wiktor- 0,08

Asy/set
Połyński Mariusz- 0,29
Kozłowski Michał- 0,21
Zimoląg jakub- 0,2
Putkowski Rafał- 0,17
Radziwon Damian- 0,1

Libero. Z młodzieży grają regularnie tylko Dereń (36 setów/ 206 przyjęć/ 14 błędów/ 53,4% poz./ 27,18 perf.) i Kubacki (32 sety/ 207 przyjęć/ 13 błędów/ 51,21% poz./ 23,67 %).
Z przyjmujących Bartek Potrykus polecam zapamiętać. Zresztą już w agencji Michalaków- więc jak zdrowie dopisze- nie pozwolą o nim zapomnieć:)
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: 1. Liga 2023/2024 - śledzenie postępów młodzieży

Post autor: Diomedea »

Ciezko to skomentowac.
Chyba trzeba troche cierpliwosci i przyjdzie poczekac.
Jakub Nowak, pomimo pozniejszego wkroczenia do gry ma duza ilosc atakow, ale martwi troche nieduza ilosc blokow. Wiadomo, ten element wzrasta z doswiadczeniem, ale na najlepiej blokujacego ME (to mlodzik byl?, bo juz nie pamietam), to spodziewalam sie wiecej troszke. Mam nadzieje, ze bedzie wiecej w nastepnym podsumowaniu. W kazdym razie jedyny zawodnik bedacy w czolowce jednej z klasyfikacji i blisko srodka w innej. serwuje. Moze jeszcze Putkowski (czolowka w bloku i nie dno w ataku). Nowak ma tez potencjal w serwisie, ktorego na razie nie widac.
Zimolag majacy najlepsza efektywnosc ataku-niewielka ilosc atakow i slabo w bloku.
Uszok, na ktorego zwrocilam uwage, bo szybko chodzi do skrzydel, mniej wiecej w obu elementach rowno ale on niski, 196cm.
Urbanczyk dosyc solidnie, jak sie wzmocni fizycznie powinno byc lepiej w ataku.
Putkowskiego, prowadzacego w bloku, przyznam nie kojarze. 2003 rocznik, 198cm ale 355 zasiegu.... Skutecznosc ataku 62%. Moze byc ciekawie, trzeba popatrzec jak bedzie okazja.
Za nim w blokach Kozlowski, ze takim sobie procentem w ataku


Generalnie bez rewelacji na razie, trudno. Niech graja, niech sie rozwijaja.
zajczik
Posty: 378
Rejestracja: 25 cze 2019, o 09:04

Re: 1. Liga 2023/2024 - śledzenie postępów młodzieży

Post autor: zajczik »

Nie nagrywam bo jest stream na Polsat Sport. Na razie w blokach Cieślik 4 Nowak 3 https://www.polsatsport.pl/wiadom ... -online/
ODPOWIEDZ

Wróć do „I liga mężczyzn”