1. Liga 2023/2024 - śledzenie postępów młodzieży

Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: 1. Liga 2023/2024 - śledzenie postępów młodzieży

Post autor: Diomedea »

OK. Napisz cos jesli mozesz bo mi, czy to z VPN, czy bez, nie chce ruszyc ta transmisja.

Rezultat niespodziewany.
Staty po meczu; Cieslik i Radziwon po 5 punktowych blokow :o . Slotarski najwiecej serwisow w druzynie i MVP

Z drugiej strony Kuba Nowak 4 punktowe bloki i 87% w ataku. W kazdym razie to nie mlodziez (reprezentowana glownie na srodku) zawiodla w Chelmie, slabszy mecz Pawla Rusina, a i Lapszynski chyba daleko od swojego maksa.

Zdecydowanie wsrod mlodziezy Slotarski i Bakaj oraz kilku srodkowych moga skorzystac w tym sezonie.
rafak
Posty: 557
Rejestracja: 27 maja 2018, o 22:05
Płeć: M
Lokalizacja: Ottawa - Kanada

Re: 1. Liga 2023/2024 - śledzenie postępów młodzieży

Post autor: rafak »

Porażka Gwardii ze Świdnikiem. Niedoszły (?) gracz ZAKSY, Maruszczyk, bardzo słabo. Ale Piotrek Śliwka kolejny przyzwoity mecz (piszę na postawie cyferek, więc pewnie według pomocnych użytkowników forum się nie liczy).

Brawo Piotrek, do przodu, krok po kroku.

Poza tym, mało pozytywów jeśli chodzi o młodzież. Z jednym wyjątkiem: sypa. Bakaj, Słotarski, chyba Biliński (jeden z kolegów z Wrocławia nie dał rady napisać nic bardziej konkretnego, oprócz tantrum, że "Diomedea niszczy karierę Bilińskiemu", także Prokopczuk, który ma jednak fatalne przyjęcie). Jest pozytyw. Martwi brak gry Suskiego w Tomaszowie.

(Piszę to na podstawie niewielu meczy, które oglądałem, plus relacje z meczów, plus przegląd statystyk - rozkład ataku).
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: 1. Liga 2023/2024 - śledzenie postępów młodzieży

Post autor: Diomedea »

Jeszcze srodek. Nowak, Cieslik wygladaja fajnie w statystykach (choc to sie nie liczy).
Ale mam nadzieje, ze paru innych sie jeszcze rozegra.
zajczik
Posty: 378
Rejestracja: 25 cze 2019, o 09:04

Re: 1. Liga 2023/2024 - śledzenie postępów młodzieży

Post autor: zajczik »

Diomedea pisze: 17 lis 2023, o 21:29 OK. Napisz cos jesli mozesz bo mi, czy to z VPN, czy bez, nie chce ruszyc ta transmisja.

Rezultat niespodziewany.
Staty po meczu; Cieslik i Radziwon po 5 punktowych blokow :o . Slotarski najwiecej serwisow w druzynie i MVP

Z drugiej strony Kuba Nowak 4 punktowe bloki i 87% w ataku. W kazdym razie to nie mlodziez (reprezentowana glownie na srodku) zawiodla w Chelmie, slabszy mecz Pawla Rusina, a i Lapszynski chyba daleko od swojego maksa.

Zdecydowanie wsrod mlodziezy Slotarski i Bakaj oraz kilku srodkowych moga skorzystac w tym sezonie.
Bardzo ciekawe spotkanie. MVP Słotarski. Na początku sezonu mnóstwo krytycznych głosów w Bydgoszczy, że nie mamy sypy. Wielu stawiało na Czetowicza a mimo wszystko zazwyczaj w szóstce Słotarski. Moim zdaniem bardziej kreatywny, dlatego chyba stawia na niego Masny. Kłopoty z dokładnością nadal są (do lewego jakoś głównie pamiętam), choć mam wrażenie że było ich mniej. Serwis regularny. Moim zdaniem faktycznie oprócz wyróżniającego się Bakaja może sporo pograc. Środek dziś hulał aż miło się patrzyło. Rusinowi młodzi wybili grę (zaczął od 0/5). Radziwon ostatnio średnio, tym razem świetnie głownie w bloku na +10. Może jego serwis już znany w lidze tak nie zaskakuje. Kuba Nowak naprawdę solidnie (do pracy gra w obronie), serwis zarówno rotacyjna z piątki po przekątnej jak i float czasami. Moim zdaniem będzie dobry grajek. W ataku za dużo piłek nie miał ale potencjał spory. Ciekawie się ogladało rywalizację jeden na jeden z Cieślikiem. Sadkowski miej widoczny. Grał z młodzieży jeszcze Kwasigroch. Początek słaby (0/5 w ataku), więc na chwilę zmienił go Gutkowski. Później się rozkręcił w 3 secie a ataku. Dobrze w obronie. Łapa efektywność zero. Grę głównie ciągnęli Szwaradzki i zaskakująco Dobosz.
buzinga
Posty: 1245
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: 1. Liga 2023/2024 - śledzenie postępów młodzieży

Post autor: buzinga »

rafak pisze: 19 lis 2023, o 02:35 Porażka Gwardii ze Świdnikiem. Niedoszły (?) gracz ZAKSY, Maruszczyk, bardzo słabo. Ale Piotrek Śliwka kolejny przyzwoity mecz (piszę na postawie cyferek, więc pewnie według pomocnych użytkowników forum się nie liczy).

Brawo Piotrek, do przodu, krok po kroku.

Poza tym, mało pozytywów jeśli chodzi o młodzież. Z jednym wyjątkiem: sypa. Bakaj, Słotarski, chyba Biliński (jeden z kolegów z Wrocławia nie dał rady napisać nic bardziej konkretnego, oprócz tantrum, że "Diomedea niszczy karierę Bilińskiemu", także Prokopczuk, który ma jednak fatalne przyjęcie). Jest pozytyw. Martwi brak gry Suskiego w Tomaszowie.

(Piszę to na podstawie niewielu meczy, które oglądałem, plus relacje z meczów, plus przegląd statystyk - rozkład ataku).
A jeśli mogę zapytać? Jak wygląda obecnie Bakaj? Mi się na MPJ bardzo podobał i tak się zastanawiałem czy on nie ma potencjału reprezentacyjnego. Bardzo porządny blok, fajne nogi (w sensie, jest potencjał do bardzo dobrego sypania z pola), ogólnie chyba całkiem ładne odbicie do lewego z sensownym pipe/m. No i sprawiał wrażenie dobrego, spokojnego chłopaka, ale to takie obserwacje niewiele warte z małej próby. Dlatego pytam.
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: 1. Liga 2023/2024 - śledzenie postępów młodzieży

Post autor: Diomedea »

Ja wiecej nie wiem. Od czasu mlodziezowki to sie nie naogladalam-AGH mial transmitowany tylko jeden mecz, w 6 kolejce z bedzinem. Jest szansa, ze z piszacych tutaj nikt go ostatnio nie wodzial.
buzinga
Posty: 1245
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: 1. Liga 2023/2024 - śledzenie postępów młodzieży

Post autor: buzinga »

Diomedea pisze: 21 lis 2023, o 01:23 Ja wiecej nie wiem. Od czasu mlodziezowki to sie nie naogladalam-AGH mial transmitowany tylko jeden mecz, w 6 kolejce z bedzinem. Jest szansa, ze z piszacych tutaj nikt go ostatnio nie wodzial.
Tak podejrzewałem, ale zawsze warto zapytać. Mi się chłopak o tyle podobał, bo ja lubię spokojnych rozgrywających. Ostatnio po przesłuchaniu u Siekiera wywiadu z Firlejem bardzo mocno wrzuciło mi się w oczy, że różnica mentalna miedzy nim a Januszem to tak na oko powyżej 10 lat. Trochę ma jeszcze taki dziecinny język ciała Janek, bo przecież nic głupiego nie mówił, ale czuć było różnicę. Jak to się ma do Bakaja? A no tak, że mi się na takiej krótkiej próbie wydawał trochę dojrzalszy od rówieśników. Może jest w nim coś, a może przesadzam.
rafak
Posty: 557
Rejestracja: 27 maja 2018, o 22:05
Płeć: M
Lokalizacja: Ottawa - Kanada

Re: 1. Liga 2023/2024 - śledzenie postępów młodzieży

Post autor: rafak »

Sorry za spoźnioną odpowiedź. Tam jak Diomedea, widziałem go raz w meczu ligowym, poza tym patrzę na statystyki i rozkład ataku.

W tej mizerii na sypie, to że mlodzi grają w pierwszym składzie jest już wydarzeniem godnym uwagi.
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: 1. Liga 2023/2024 - śledzenie postępów młodzieży

Post autor: Diomedea »

ogladajacn statystyki odkrylam nowego mlodego przyjmujacego :D Marcel Pszczola z BB, rocznik 03, 198cm wzrostu. Juz w kilku meczach dotknal pilki, choc na razie bez wielkich dokonan.

Olimpia ogrywa do zera Spale i znowu liderem Tytus Nowik.
W Spale odpoczywal wreszcie Potrykus, a z Kiedosem na przyjeciu zagral wreszcie Drozdz. Tradycyjnie niezle Urbanczyk na srodku.

Bogdanka zwycieska ale Jakub Nowak bez bloku i pomimo niezlej gry w ataku zmieniony.
Gwardia zmieciona i cyferki Piotrka Sliwki znowu slabsze.

Pawel Cieslik kontynuuje dobra gre- 4 bloki. Za rok do PL, czy lepiej dla zawodnika jeszcze pograc z pewnym miejscem w szostce?

Slotarski nie gral, ale za to w Bialymstoku gre poprowadzil mlodszy z rozgrywajacych-Gruszczynski, w meczu niestety przez BAS przegranym.
zajczik
Posty: 378
Rejestracja: 25 cze 2019, o 09:04

Re: 1. Liga 2023/2024 - śledzenie postępów młodzieży

Post autor: zajczik »

Diomedea pisze: 25 lis 2023, o 22:49 ogladajacn statystyki odkrylam nowego mlodego przyjmujacego :D Marcel Pszczola z BB, rocznik 03, 198cm wzrostu. Juz w kilku meczach dotknal pilki, choc na razie bez wielkich dokonan.

Olimpia ogrywa do zera Spale i znowu liderem Tytus Nowik.
W Spale odpoczywal wreszcie Potrykus, a z Kiedosem na przyjeciu zagral wreszcie Drozdz. Tradycyjnie niezle Urbanczyk na srodku.

Bogdanka zwycieska ale Jakub Nowak bez bloku i pomimo niezlej gry w ataku zmieniony.
Gwardia zmieciona i cyferki Piotrka Sliwki znowu slabsze.

Pawel Cieslik kontynuuje dobra gre- 4 bloki. Za rok do PL, czy lepiej dla zawodnika jeszcze pograc z pewnym miejscem w szostce?

Slotarski nie gral, ale za to w Bialymstoku gre poprowadzil mlodszy z rozgrywajacych-Gruszczynski, w meczu niestety przez BAS przegranym.
Tych zawodników z epizodycznymi wejściami jest sporo. Więcej gra Radek Puczkowski (200cm). Dwie pięciosetówki na pełnym dystansie. Ostrzeliwany (131 przyjęć) i tu różnie ale w ataku dobra efektywność.

Przyjmujący (>70 ataków):
Efektywność ataku TOP10:
Gawrzydek Michał 34,51 %
Czyżowski Jakub 30,62%
Leitermeier Fabian 29,19 %
Potrykus Bartłomiej 28,13%
Kiedos Jakub 24,07%
Kwasigroch Antoni 22,89%
Śliwka Piotr 20,87%
Kraut Jakub 19,50%
Hendzelewski Marcel 19,30%
Skorek Bartłomiej 16,20%

Blok/set TOP 5
Potrykus Bartłomiej 0,38
Kiedos Jakub 0,35
Skorek Bartłomiej 0,28
Hendzelewski Marcel 0,23
Leitermeier Fabian 0,21

Asy/set TOP5
Śliwka Piotr 0,28
Kwasigroch Antoni 0,26
Potrykus Bartłomiej 0,24
Skorek Bartłomiej 0,17
Kiedos Jakub 0,15
Załączniki
przyj.jpg
atakujący.jpg
rozg.jpg
Awatar użytkownika
Jaca13
Posty: 20
Rejestracja: 23 kwie 2015, o 13:33
Płeć: M

Re: 1. Liga 2023/2024 - śledzenie postępów młodzieży

Post autor: Jaca13 »

W ostatnim czasie widać że młoda Spała zaczyna grać coraz lepiej, dobrze gra zwłaszcza przyjmujący Kiedos wzrost 203 cm (2005) oraz atakujący Rybak (trochę wzrostu brakuje). Jak dołączy Potrykus to mogą sprawić nie jedną niespodziankę. Już dzisiaj z Astrą przegrali wszystkie trzy sety po walce. Ciekawy jestem też potencjału Trawki i Nowika.
"Nie było żadnego wczoraj, nie ma żadnego jutro, jest tylko dziś"
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: 1. Liga 2023/2024 - śledzenie postępów młodzieży

Post autor: Diomedea »

Imho jest spory. A wiesz co z Nowikiem? Kiedy zagra?
zajczik
Posty: 378
Rejestracja: 25 cze 2019, o 09:04

Re: 1. Liga 2023/2024 - śledzenie postępów młodzieży

Post autor: zajczik »

Jaca13 pisze: 29 lis 2023, o 22:15 W ostatnim czasie widać że młoda Spała zaczyna grać coraz lepiej, dobrze gra zwłaszcza przyjmujący Kiedos wzrost 203 cm (2005) oraz atakujący Rybak (trochę wzrostu brakuje). Jak dołączy Potrykus to mogą sprawić nie jedną niespodziankę. Już dzisiaj z Astrą przegrali wszystkie trzy sety po walce. Ciekawy jestem też potencjału Trawki i Nowika.
Popatrz.Sprawdź.
https://www.facebook.com/ksmetro/videos ... cale=pl_PL
dia30
Posty: 260
Rejestracja: 28 kwie 2010, o 11:27
Płeć: M

Re: 1. Liga 2023/2024 - śledzenie postępów młodzieży

Post autor: dia30 »

Diomedea pisze: 30 lis 2023, o 00:29 Imho jest spory. A wiesz co z Nowikiem? Kiedy zagra?
Nie w tym sezonie. Operacja barku.
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: 1. Liga 2023/2024 - śledzenie postępów młodzieży

Post autor: Diomedea »

dia30 pisze: 30 lis 2023, o 12:20
Nie w tym sezonie. Operacja barku.
Bardzo przykra wiadomosc. Imho baardzo duzy talent.
Pozostaje zyczyc odwagi i cierpliwosci na drodze powrotu do pelnej sprawnosci i do formy sportowej.
buzinga
Posty: 1245
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: 1. Liga 2023/2024 - śledzenie postępów młodzieży

Post autor: buzinga »

Obejrzałem mecz AGH ze Świdnikiem. Jak również mecze Krakowa z poprzednich kolejek z Będzinem i Bydgoszczą. Bez ukrywania wszystko po to, żeby lepiej przyjrzeć się Bakajowi. Z MKSem było słabiutko, no pierwszy set bardzo dobry, ale potem już mocny zjazd w dół. Z Visłą z kolei wyśmienite spotkanie. A w ten weekend mimo porażki 0-3 i zejścia z boiska w 3 secie przy stanie 10-15 naprawdę dobre zawodny młodego rozgrywającego. Tam poszła sekwencja w której wymieniona została cała szóstka. A tak ogólnie dobrze wygląda gra ze środkiem u Marcela. Mało 6 strefy, do lewego bardzo dobrze, słabiej na prawe. Problemem AGHu jest i tak przyjęcie zagrywki w połączeniu z grą na wysokiej piłce. Tzn tam nie było dużo złego przyjęcia, po prostu mimo dobrego sypania z pola siadł Tokajuk na wysokiej. Na początku sezonu chyba wyglądał dużo lepiej. Peryt też chyba nieco obniżył loty, bo wcześniej był przyzwoity. Teraz nie ma za bardzo z kim grać, ale mi się i tak wychowanek Metra bardzo podoba. Ma chłopak dużą przestrzeń do rozwoju na bloku, strasznie plastyczny jest na siatce. No i fajna zmienna zagrywka z wyskoku przy której poszło kilka breaków. W obronie mogłoby być, a może nawet i powinno być lepiej, ale sprawny jest, więc się poprawi. Lubię takich rozgrywających, szybki na nogach., dokładny. Tempo będzie jeszcze do poprawienia, ale już na małym wycinku siatki potrafi dobrze przyśpieszyć. Będą z niego ludzie ;) albo za bardzo się nakręcam :D
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: 1. Liga 2023/2024 - śledzenie postępów młodzieży

Post autor: Diomedea »

buzinga pisze: 4 gru 2023, o 11:56 ...
Lubię takich rozgrywających, szybki na nogach., dokładny. Tempo będzie jeszcze do poprawienia, ale już na małym wycinku siatki potrafi dobrze przyśpieszyć. Będą z niego ludzie ;) albo za bardzo się nakręcam :D
Mysle, ze nie nakrecasz sie za bardzo.
Kiedys dyskutowlismy o szkoleniu bardziej generalnie i @Wysoki napisal cos w stylu, ze pozycje libero i rozegrania swiadcza o jakosci szkolenia technicznego.
Fakt-czucie miesniowe i praca nog, dane przez los, rodziciow itp sa niezbedne.

A my mamy sporo naprawde dobrze sie zapowiadajacych libero.
I malo dobrze sie zapowiadajacych sypaczy.
IMHO roznica bierze sie min z mozliwosci gry. Kilka razy jakis sypacz lub kilku podobalo mi sie w mlodziezowce.
Otoz pozycja libero dlugo uchodzila wsrod trenerow za mniej wazna. Nawet tu na forum byly forsowane takie opinie. Wiec mlodzi libero jakos sie przebijali do grania.
A z sypaczami odwrotnie. Zawsze podkreslano, ze kazda pilka przechodzi przez ich rece, ze konieczne jest doswiadczenie itp itd. Wiec siedzieli na lawkach.
Jeszcze sypaczowi, grajacemu na siatce, bardziej niz libero przydaje sie wzrost, stad tez moze byc roznica w ilosci zdolnej mlodziezy, ale 2 metry nie sa konieczne na rozegraniu.

Takich gosci jak Pajak, czy w gorszym wypadku Stepien to powinnismy miec wielu. A i lepszych kilku. Bo sypacze w mlodziezowkach sa czesto dosyc dobrzy.

Sypacz, ktory nie ma mozliwosci sprawdzenia swoich przemyslen i kombinacji pod meczowa presja i wobec przeciwnikow majacych rozne atuty, ktory gra tylko gierki kontrolne z zawsze ta sama 2ga szostka, przeciwko zawsze tej samej pierwszej szostce i siedzi na lawce przez 4-6 lat, wchodzi tylko dlatego, ze starsi skonczyli kariery, nie ma mozliwosci rozwoju.

Imho fajnie,ze ktos sie nakreca. I widzi realne zalety i mozliwosci. Im wiecej szumu medialnego wokol ciekawych zawodnikow, tym ciezej usadzic ich na lawkach.
Z definicja sytuacji w AGHu-pela zgoda. Borkowski dawal stabilnosc przyjecia i niezly atak, a Dulski i Gomulka wieksze odejscie na wysokiej. Zespol jest dalej ciekawy, ale pieterko nizej.

A za bardzo, to nakrecaja sie osoby obrazajace innych userow i wiecznie szukajace zaczepki.
Dlaczego ciekawa, rzetelna analiza ma byc "za bardzo" ?
buzinga
Posty: 1245
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: 1. Liga 2023/2024 - śledzenie postępów młodzieży

Post autor: buzinga »

Mam bardzo podobne spojrzenie na całą kwestię szkolenia/stawiania na młodych. Wydaje mi się, że my regularnie od kilku lat mamy na poziomie 1 ligi kilku ciekawych młodych libero i rozgrywających, którzy giną w dalszej części kariery, bo nie dostają szansy/ nie wybierają dobrze klubów. Ja po prostu wierzę, że jedną z najistotniejszych rzeczy jest trafienie w odpowiednie miejsce do rozwoju, bo tu nie chodzi tylko o to, żeby młody grał. A bardziej o coś takiego co widzę w Gdańsku u Juricica. Młodzi dostają tam tyle szans ile chyba dałby im każdy trener, który pracowałby w tym klubie. Różnica jest taka, że Chorwat raczej dość dobrze przygotowuje młodych do tego, żeby byli w stanie te szanse wykorzystywać.

A co do Bakaja. On ma dobrą kombinacje budowa ciała/ wzrost/ sprawność ruchowa. Większość młodych rozgrywających no tych trochę starszych grywających w tej klasie rozgrywkowej (sypacz Basu, ten młody chłopak z Visły który ostatnio dostał szanse gry) to są jednak fizycznie dość drobni zawodnicy. Marcel wygląda wręcz na takiego z którym można sporo popracować nad fizyką. W zasadzie słyszałem, że on nawet lubi dużo pracować. Sam jest zdziwiony jak on mi pod pewnymi względami przypomina młodego Marcina Janusza. No ale mu jeszcze jeden dodatkowy rok w 1 lidzie jest potrzebny przed pójściem do PLusligi.
buzinga
Posty: 1245
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: 1. Liga 2023/2024 - śledzenie postępów młodzieży

Post autor: buzinga »

Spała przegrała do zera z BBTSem. Słaby mecz Rybaka przez dwa sety. Na 3 wyszedł w ataku Janczyk, którego na przyjęciu zastąpił Serewis tworząc parę z Dróżdżem. Więcej spodziewałem się po wychowanku Metra. W ataku był poprawny, ale nic w bloku i zagrywce. Strasznie obstrzeliwany serwisem przeciwników. Nie dawał sobie z nim rady. Ogólnie Spała strasznie jednowymiarowa. Mocno brakuje Potrykusa i są wyraźne problemy w P1. Serewis jest do bólu przeciętny. Dróżdżowi brakuje koordynacji w przyjęciu. W obonie jeszcze w miarę. Może się z czasem dotrze, bo z tego co pisała Diomedea to jest jeszcze w miarę świeże przestawienie, ale na zeszłorocznych MPJ bardziej mi się podobał. Może po prostu leży współpraca z rozgrywającym i bilans pary przyjmujących względem siebie.
Ostatnio zmieniony 13 gru 2023, o 11:26 przez buzinga, łącznie zmieniany 1 raz.
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: 1. Liga 2023/2024 - śledzenie postępów młodzieży

Post autor: Diomedea »

Ja z kolei zdecydowanie za krotko przygladalam sie Kiedosowi, zeby cos bardziej zobowiazujacego powiedziec.
On ruchowo troche mi sie z Wachnikiem kojarzy, moze nieco sprawniejszy.

A z Potrykusem wiazalam wieksze nadzieje, szczegolnie od kiedy urosl troche. I jakos od paru lat bez wiekszego progresu. Bardziej mi sie podobal przed Spala, choc cyferki chyba od 2 roku w Spale sie poprawily. Tylko co go gdzies widzialam w grze to wygladal na strasznie wymeczonego.

Zgadzam sie co do Serewisa i Drozdza. Tylko to dziwne, ze po przestawienu Drozdza bylo dobrze na MPJ, potem usiadl na sezon i teraz przy odklejaniu od lawki jest mocno tak sobie. Do tego byl bardzo mocno ostrzeliwany-32 przyjecia w zaledwie 3 sety; I 26 atakow. Cyferki niezle, 6BP, najlepiej punktujacy zespolu. Moze jednak sie rozrusza?
Rozumiem, ze widziales na zywo. Jak to dokladnie wygladalo-przyjecie i najscie po przyjeciu, i jak atak bez przyjecia?

Z Rybakiem to jednak dosyc normalne. Gral od dluzszego czasu jako pierwszy atakujacy bez zmiennika, dostawal mase pilek, ciagnal zespol. Ma prawo pasc.

Pomimo przegranej Gwardii do odnotowania niezle cyferki Piotrka Sliwki, rowniez w przyjeciu. I wydaje sie, ze Gwardia powalczyla.
buzinga
Posty: 1245
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: 1. Liga 2023/2024 - śledzenie postępów młodzieży

Post autor: buzinga »

Diomedea pisze: 12 gru 2023, o 17:29 Rozumiem, ze widziales na zywo. Jak to dokladnie wygladalo-przyjecie i najscie po przyjeciu, i jak atak bez przyjecia?
Nie, nie na żywo. Z odgrzewanego kotleta. Tu masz link (https://www.youtube.com/watch?v=yczIMVm ... ballAgency)
Ta agencja do której należą różni zawodnicy pierwszej ligi wrzuca mecze tak mniej więcej 24 godziny po rozegranym spotkaniu. Tylko klucz trzeba zmieniać, bo tu wrzucili Puczkowskiego. A że BBTS grał ze Spałą to można było chłopaków ze Spały oblukać.

Jest jakaś szansa dla Dróżdża, słabo wygląda koordynacja w przyjęciu, ale do ataku zbiera się całkiem całkiem. Czasem tylko wygląda trochę z tą sprawnością jak Kluth. Jakby dokładał serwis i blok byłoby bardziej obiecująco. Na wysokiej ma spore możliwości.
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: 1. Liga 2023/2024 - śledzenie postępów młodzieży

Post autor: Diomedea »

O nowe zrodelko :D
Dzieki wielkie.
Tam jest wiecej ciekawego materialu, wiec wkleje strone, gdzie sa inne.
https://www.youtube.com/channel/UCMRx4Y ... CZA/videos

Z Twoimi ocenami sie zgadzam, z porownaniem do Klutha niestety tez.
zajczik
Posty: 378
Rejestracja: 25 cze 2019, o 09:04

Re: 1. Liga 2023/2024 - śledzenie postępów młodzieży

Post autor: zajczik »

Diomedea pisze: 12 gru 2023, o 17:29 Ja z kolei zdecydowanie za krotko przygladalam sie Kiedosowi, zeby cos bardziej zobowiazujacego powiedziec.
On ruchowo troche mi sie z Wachnikiem kojarzy, moze nieco sprawniejszy.

A z Potrykusem wiazalam wieksze nadzieje, szczegolnie od kiedy urosl troche. I jakos od paru lat bez wiekszego progresu. Bardziej mi sie podobal przed Spala, choc cyferki chyba od 2 roku w Spale sie poprawily. Tylko co go gdzies widzialam w grze to wygladal na strasznie wymeczonego.
Sugerujesz, że Spała wysysa z niego wszystko co najlepsze? ;) Moim zdaniem z tego rocznika Potrykus najwszechstroniejszy i z najlepszym przyjęciem. Kiedosa też mało oglądałem, więc nie będę się wypowiadał. Fakt, że szybko przeskoczył pozostałych w Spale po przyjściu. Z rozgrywających najczęściej oglądam Mikołaja Słotarskiego i mimo słabszego początku rozumiem chyba czemu stawia na niego Masny kosztem Czetowicza. Mi podoba się kreacja gry kosztem czasami niedokładności. Oczywiście zgodzę się, że Bakaj ma większe szanse na skok wyżej. W ogóle z ocenami staje się ostrożniejszy bo też liczyłem na więcej gry Kubickiego przy Gelinskim a wiemy jakie są fakty. Zgadzam się, że podstawą dobry wybór klubu. Bakaj akurat dobrze trafił bo u Kubackiego można pograć w pełnym wymiarze.
buzinga
Posty: 1245
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: 1. Liga 2023/2024 - śledzenie postępów młodzieży

Post autor: buzinga »

Małe sprostowanie, w poście o meczu BBTSu ze Spałą. Pomyliłem Kiedosa z Jańczykiem. Ten pierwszy w ogóle nie pojawił się na boisku. Jańczyk w sumie też blondyn też 5 na plecach tylko dodatkowe 0. No widać jak znam młodych ;) Wizualnie jednak Jańczyk wygląda na większego niż te 190. No ale do Kiedosa mu brakuje. Także przepraszam.
zajczik
Posty: 378
Rejestracja: 25 cze 2019, o 09:04

Re: 1. Liga 2023/2024 - śledzenie postępów młodzieży

Post autor: zajczik »

Libero. Regularnie grają tylko Dereń i Kubacki. Zagrał też na pełnym dystansie bodajże jeden mecz Marcel Chmielewski z Gwardii.
Dereń Jakub/ AZS AGH Kraków/ rocznik 2001/sety 52/liczba przyjęć 294/liczba błędów 21/poz. przyj.52,04%/perf.24,83%/ obrony 83 (do 13kolejki)
Kubacki Jakub/SMS PZPS Spała/rocznik 2005/sety 52/liczba przyjęć 310/liczba błędów 16poz. przyj.49,35%/perf.22,36%/obrony 88
zajczik
Posty: 378
Rejestracja: 25 cze 2019, o 09:04

Re: 1. Liga 2023/2024 - śledzenie postępów młodzieży

Post autor: zajczik »

Libero. Regularnie grają tylko Dereń i Kubacki. Zagrał też na pełnym dystansie bodajże jeden mecz Marcel Chmielewski z Gwardii.
Dereń Jakub/ AZS AGH Kraków/ rocznik 2001/sety 52/liczba przyjęć 294/liczba błędów 21/poz. przyj.52,04%/perf.24,83%/ obrony 83 (do 13kolejki)
Kubacki Jakub/SMS PZPS Spała/rocznik 2005/sety 52/liczba przyjęć 310/liczba błędów 16poz. przyj.49,35%/perf.22,36%/obrony 88
atak.jpg
przyjmujący.jpg
środkowi.jpg
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: 1. Liga 2023/2024 - śledzenie postępów młodzieży

Post autor: Diomedea »

Potrykus najwszechstronniejszy, tez tak mysle.
Jak gral w Treflu to mial blysk w ataku, czesto tam ciagnal gre. Blyszczal tez w obronie.
O ile pamietam poczatki w Spale mial srednie, a potem w cyfrach sie odbil. Tylko ilekroc go widzialam to jakos tego wczesniejszego blysku zabraklo.
Poprawnie ale troche nijako gral.
Bardzo duzo gral, prawie wszystkie spotkania od przyscia do Spaly i ze srednimi partnerami. I repre i sezon klubowy.

Pamietam taki wywiad z trenerem Wojciechem Gora, jak mowil o przejsciuz 3-4 treningow tygodniowo na trening czy 2 codziennie na etapie mlodziezowym. Ze to wczesnie, chyba taka byla konkluzja.

A jednak ponoc Koral czy moze mlodziezowka Gwardii zaproponowala swoim zawodnikom wiecej godzin zajec siatkarskich.

Ale tu wchodzimy w matrie dla fachowcow, do ktorych nie naleze.
zajczik
Posty: 378
Rejestracja: 25 cze 2019, o 09:04

Re: 1. Liga 2023/2024 - śledzenie postępów młodzieży

Post autor: zajczik »

Diomedea pisze: 13 gru 2023, o 12:57 Potrykus najwszechstronniejszy, tez tak mysle.
Jak gral w Treflu to mial blysk w ataku, czesto tam ciagnal gre. Blyszczal tez w obronie.
O ile pamietam poczatki w Spale mial srednie, a potem w cyfrach sie odbil. Tylko ilekroc go widzialam to jakos tego wczesniejszego blysku zabraklo.
Poprawnie ale troche nijako gral.
Bardzo duzo gral, prawie wszystkie spotkania od przyscia do Spaly i ze srednimi partnerami. I repre i sezon klubowy.

Pamietam taki wywiad z trenerem Wojciechem Gora, jak mowil o przejsciuz 3-4 treningow tygodniowo na trening czy 2 codziennie na etapie mlodziezowym. Ze to wczesnie, chyba taka byla konkluzja.

A jednak ponoc Koral czy moze mlodziezowka Gwardii zaproponowala swoim zawodnikom wiecej godzin zajec siatkarskich.

Ale tu wchodzimy w matrie dla fachowcow, do ktorych nie naleze.
Przypomniałaś mi trenera Górę. Najbardziej mi się kojarzy z tezą, iż do Spały nikogo nie puszcza oraz powinni iść tam zawodnicy z mniejszych ośrodków, gdzie nie ma dobrych klubów, trenerów i możliwości rywalizacji. O obciążeniach to chyba mówił w kontekście roczników kadry Mazura, że były za duże obciążenia ale wprowadzono zmiany.
Rozgrywających I Ligi dodaję. Pięciu gra regularnie (dobry wynik)a Kuźmiczonek wchodzi na zmiany dość często.
rozg.jpg
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: 1. Liga 2023/2024 - śledzenie postępów młodzieży

Post autor: Diomedea »

Dzieki. Zaraz sprawdze, czy w jakims meczu Kuzmiczonek pogral wiecej, moze da sie obejrzec.
Bakaj najlepszy w blokach i asach, ciekawe przy 190cm wzrostu, zasieg podaja 345, potwierdza spostrzezenia Buzingi. Moze wyrosnac plusligowy sypacz.
Slotarski przoduje w regularnosci zagrywki, Bilinski w ataku. To ostatnie przewidywalne, on taki Nerojowaty jest, choc zasieg nizszy . Mocno zbudowany, dosyc wysoki, leworeczny i lubi zaatakowac. Nie tu byl problem w jego rozwoju, wiec moze i na mecze Gwardii warto rzucic okiem, Sliwke sie przy okazji obejrzy.
Ja tez lubie takich rozgrywajacych jak Slotarski. Ale ponizej 190cm wzrostu to potrzebny wybitny talent by wejsc na wyzszy poziom.
Wszystko to zle swiadczy o Czetowiczu, ktorego posadzil mlodszy i nizszy kolega (liczylam, ze wreszcie sie troche odklei od lawki) .

Szpernalowski tez dostal swoje szanse na poczatku sezonu i nie skorzystal. Ale widze, ze ostatnio wchodzil znowu czesciej. Do obejrzenia. Do odnotowania-podawany zasieg o 15cm nizszy niz u Bakaja, przy tym samym wzroscie. Moze i te cyferki dokladne nie sa, ale o ile pamietam z gry w reprze skoczkiem to on nie byl, ale blokowal nienajgorzej. Rocznik 05, jak troche popracuje to zyska na zasiegu. W reprze byl duzy problem z gra z pola, pod siatka gral szybko.

Suski ma ostatnio odnotowanych pare wejsc. Czy to tylko zagrywka? Tez do weryfikacji. Z bedacych w naszym zestawieniu jeden z wyzszych 194, zasieg 360, rocznik 04. Te pierwsze wejscia mocno nierowne byly, zobaczymy co dalej, bo ja jednak licze na rozwoj. Podobal mi sie w mlodziezowych MP. Mial dobre wywazenie kombinacyjnosc/szybkosc/ dokladnosc.
Kuzmiczonek ma 193, zasieg 335. Najwyzszy Becker 195 i 335 zasiegu, rocznik 05 wiec i zasieg bedzie rosl. Wydaje mi sie ze obnizyl parabole i gra szybciej (poprzednio mocno swieczkowal).
Anto89
Posty: 44
Rejestracja: 16 wrz 2021, o 17:46

Re: 1. Liga 2023/2024 - śledzenie postępów młodzieży

Post autor: Anto89 »

- Kuźmieczonek wchodzi na krótkie zmiany, głównie jedynką jest Biliński, którego trafnie określiłaś jako Nerojowatego, żaden z nich nie zachwyca zresztą jak cała Gwardia, może im nie płacą.
- Bakaj moim zdaniem jak najbardziej PlusLigowy potencjał, może i kadrowy jeśli odpowiednio się rozwinie. Bardzo dynamiczny, charakterystyką przypomina mi Christensona (oczywiście nie porównuję ich do siebie, mówię tylko o ruchach, zachowaniu, zagrywce, ataku z drugiej piłki)
- Słotarski - spokojny rozgrywający, typ Komendy, stara się rozgrywać dokładnie, moim zdaniem Czetowicz miał większy potencjał, ale coś poszło nie tak, choć uważam że i tak prędzej czy później trafi na stałe do PlusLigi ze względu na swoje warunki i zagrywkę. Na etatowego rezerwowego rozgrywającego w Plusie nada się idealnie
- Szpernalowski dostał swoje szanse wobec bardzo słabej postawy Tomczaka (z którym chyba ma zostać rozwiązany kontrakt, nie wiem może ma jakąś kontuzję?) i moim zdaniem jak na tak młodego zawodnika spisuje się nieźle. W Spale mi się nie podobał, w tym roku nieźle prowadzi grę i blokuje
- Suski przyspawany do ławki, wszystkie wejścia to zagrywka, ewentualnie krótka zmiana na jedno/dwa przejścia. Nie dostaje szans na grę w pełnym wymiarze, trener trzyma się ciągle Neroja. Szkoda bo chciałbym zobaczyć co potrafi młody Suski.
- Becker podobnie jak Szpernalowski, spodziewałem się, że będzie gorzej, ale jako że mało widziałem jego gry to nie będę oceniał. Ogólnie cała Spała gra lepiej niż się spodziewałem, choć i tak dało im to zaledwie 4 pkt
ODPOWIEDZ

Wróć do „I liga mężczyzn”