Sezon 2008/09 - 12. kolejka

pek
Posty: 307
Rejestracja: 10 maja 2008, o 23:00
Płeć: M
Kontakt:

Sezon 2008/09 - 12. kolejka

Post autor: pek »

Wisła Enion Energia Kraków - SMS I Sosnowiec
Sobota, 20.12, godz. 17
Hala główna, przy ul. Reymonta 22
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Sezon 2008/09 - 12. kolejka

Post autor: Robert »

No to jedziemy z kolejką numer dwanaście. Po kolei:
Wisła - SMS. Wislaczki muszą zagrać skoncentrowane i nie wolno na pewno lekceważyć nieobliczalnej drużyny z Sosnowca. SMS potrafi "ugryźć", co niejednokrotnie pokazał. Młode zawodniczki jednej i drugiej drużyny powinny stworzyć ciekawe widowisko. Dla Wisły jest to bardzo ważne spotkanie ze względu na dotychczasowy układ tabeli.Pek a Magda Piątek zagra już w tym meczu, czy jeszcze trzeba trochę poczekać?

Chorzów - Rumia. Sokół będzie chciał wziąść rewanż za porażkję w meczu z Łodzią i pewnie mu się to uda. Dla Rumii jest to pierwszy z trzech wyjazdów. Może powalczą, choć na pewno łatwo nie będzie.

Toruń - Ostrowiec Świętokrzyski. Patrząc na układ tabeli zdecydowaneym faworytem jest Toruń. KSZO zapewne ma w głowie dwa przegrane mecze. Mimo wszystko zwycięży Toruń.

Mysłowice - Police. Dla obu drużyn mecz o 6 pkt. Kto wygra ma spokojniejsze święta. jedna i druga drużyna walczy o miejsce w pierwszej szóstce. Wynik tego spotkania uważam za sprawę otwartą.

Szczecin - Łódź. Spotkanie z podtekstami? Mecz w niedzielne południe? Szczecin gładko przegrał trzy spotkania z Łodzią. Budowlane zagrają bez pani Niemczyk i Szczecin w tym upatruje swojej szansy? Zobaczymy. Zwycięstwo Piasta sprawi, że ta drużyna zmniejszy dystans punktowy do Łodzi. Budowlane będą zapewne chciały udowodnić, że bez swojej podstawowej zawodniczki też można wygrać.
mikasa1
Posty: 255
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:41
Płeć: M

Re: Sezon 2008/09 - 12. kolejka

Post autor: mikasa1 »

Wszystkie mecze wydają sie niezwykle wyrównane:
Wisła - SMS - stawiam na gospodynie ale tylko za 2 punkty
Mój typ 3:2

Chorzów - Rumia - rumia to trudny i niewygodny rywal
Mój typ 3:1

Toruń - Ostrowiec Świętokrzyski - ostrowiczanki nie grają źle ale dużo punktów nie zdobywają - ciężko będzie i tym razem
mój typ 3:1

Mysłowice - Police - własny parkiet przemawia za gospodyniami ale policzanki są nieobliczalne
Mój typ 2:3

Szczecin - Łódź - szczecinianki robią co się da aby podgrzewać atmosferę i co nieco kombinować. Bez M.N. rzeczywiście dużo łodzianki stracą ale jest tam 11 prawie równych zawodniczek - jak zagrają 80% twego co w chorzowie to faworyt jest tylko jeden
Mój typ 1:3 lub 2:3
ludii
Posty: 2
Rejestracja: 9 paź 2007, o 18:08
Płeć: M

Re: Sezon 2008/09 - 12. kolejka

Post autor: ludii »

Czy mógłby mi ktoś podać adres hali Budowlanych Toruń. Dziękuje z góry.
Budowlany
Posty: 88
Rejestracja: 7 paź 2007, o 07:26
Płeć: M

Re: Sezon 2008/09 - 12. kolejka

Post autor: Budowlany »

Same centrum miasta.
pl. św Katarzyny 9. Obok wojskowego kościoła z taką dużą wysoką iglicą.
Zespół Szkół nr 10. (duża biała podświetlana tablica nad bramą wiazdową) Ceglane, powojskowe budynki.
ling do maps google.
http://maps.google.pl/maps?f=q&hl=pl&ge ... 10986&z=17
ludii
Posty: 2
Rejestracja: 9 paź 2007, o 18:08
Płeć: M

Re: Sezon 2008/09 - 12. kolejka

Post autor: ludii »

Dziękuje
Budowlany
Posty: 88
Rejestracja: 7 paź 2007, o 07:26
Płeć: M

Re: Sezon 2008/09 - 12. kolejka

Post autor: Budowlany »

jaka tragedia..
2:3 dla Kszo
wyniki w setach pamietam tak po łepkach
19, -22, do nastu w tył, 19, - 9.

napisze cos wiecej jak opadna emocje i nerw
PicelTPS
Posty: 217
Rejestracja: 1 lip 2008, o 17:36
Płeć: M
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Sezon 2008/09 - 12. kolejka

Post autor: PicelTPS »

rozumiem Ciebie tez przeżywałem to po meczu w TPSu z Kszo....
Towarzystwo Przyjaciół Siatkówki "TPS" Rumia [I liga Siatkówki Kobiet] http://tpsrumia.mojeforum.net/index.php
jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Re: Sezon 2008/09 - 12. kolejka

Post autor: jasson »

Kolejka niepodzianek, wygrane gości. Piast ma jutro szanse dogonić czołówkę. Jeszcze kilka takich meczy i Piast może uniknie wpadnięcia w PO na Łódź. No i w końcu KSZO wygrał tiebreak. W Mysłowicach coraz smutniejsze miny, myślałem że ten zespół jednak będzie się bił w górnej połówce...
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Sezon 2008/09 - 12. kolejka

Post autor: Robert »

Police wygrały po raz kolejny, a trener Mariusz Bujek chyba będzie spokojniejszy po tym meczu. Widać, że SMS lepiej gra na wyjazdach niż w sosnowcu. To kolejne punkty zdobyty w meczu wyjazdowym. SMS jeszcze nie jeden raz zaskoczy swoimi wynikami. KSZO jak liczyłem miało 6 meczów pięciosetowych (porażki z: Piastem, Mysłowicami, zwycięstwa: Wisła, SMS, Rumia i teraz Toruń). KSOZ jeszcze walczy o pierwszą szóstkę i tanio zapewne skóry nie sprzeda. W sokole jakiś dołek, gdyż to trzecia porażka we własnej hali chorzowianek.
ttb
Posty: 32
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 22:37

Re: Sezon 2008/09 - 12. kolejka

Post autor: ttb »

jak w Sokole dalej wystawia libero jak z policami czy łodzią, to wynik juz nie jest niespodzianka
PicelTPS
Posty: 217
Rejestracja: 1 lip 2008, o 17:36
Płeć: M
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Sezon 2008/09 - 12. kolejka

Post autor: PicelTPS »

a dla mnie zwycięstwo TPS-u nie jest zaskoczeniem ;) po cichu liczyłem na zwycięstwo ze względu na tą libero na rozegraniu Sokoła ;)
Towarzystwo Przyjaciół Siatkówki "TPS" Rumia [I liga Siatkówki Kobiet] http://tpsrumia.mojeforum.net/index.php
mikasa1
Posty: 255
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:41
Płeć: M

Re: Sezon 2008/09 - 12. kolejka

Post autor: mikasa1 »

Libero na rozegraniu w chorzowie nie jest wcale wielkim osłabieniem - chorzowiankom zabrakło "adrenaliny" i konsekwencji w grze. Po dobrej pierwszej partii i początkowej deklasacji w drugiej partii (przewaga w środku seta około 9-10 punktów) - dziewczyny po prostu stanęły - a irracjonalne, iże ta pierwsza część drugiego seta była najlepszą grą chorzowianek w tym sezonie. Rumianki z kazdym setem rozkręcały się - oczywiście błyszczała Kinga K., ale cały zespół zagrał dobrze. Może jedynie martwić kontuzja Sandry Biernatek - ale dziewczyny zagrały dla niej i mecz wygrały. Najlepszym komentarzem po tym meczu mogą być słowa kwalifikatora który powiedział, że wygrał zespół który bardziej chciał
mikasa1
Posty: 255
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:41
Płeć: M

Re: Sezon 2008/09 - 12. kolejka

Post autor: mikasa1 »

i jeszcze jedno ciekawa jest statystyka Chorzowianek:
1 liga kobiet 2008/2009 ogółem dom wyjazd
m pkt Z P +/- Z P +/- Z P +/-
2. Sokół Chorzów 11 25 8 3 27 / 13 3 3 12 / 10 5 0 15 / 3

Czyli.... najlepiej grać wszystkie mecze na wyjeździe :] (nawet trudne: Szczecin, Police, Rumia czy Toruń)
PicelTPS
Posty: 217
Rejestracja: 1 lip 2008, o 17:36
Płeć: M
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Sezon 2008/09 - 12. kolejka

Post autor: PicelTPS »

a w którym secie Sandra odniosła kontuzje ?
Towarzystwo Przyjaciół Siatkówki "TPS" Rumia [I liga Siatkówki Kobiet] http://tpsrumia.mojeforum.net/index.php
pek
Posty: 307
Rejestracja: 10 maja 2008, o 23:00
Płeć: M
Kontakt:

Re: Sezon 2008/09 - 12. kolejka

Post autor: pek »

"Starcie dwóch szkół

Siatkarki Wisły Enion Energii uległy Szkole Mistrzostwa Sportowego z Sosnowca 1:3. Przyjezdne wyrównały tym samym rachunki ze spotkania inaugurującego sezon, jednak i tym razem mecz mógł zostać rozstrzygnięty na korzyść zawodniczek Białej Gwiazdy."

Więcej informacji o meczu na stronie:
http://siatkowka.tswisla.pl/
Awatar użytkownika
Krzys_J.
Posty: 46
Rejestracja: 15 lis 2008, o 22:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rumia

Re: Sezon 2008/09 - 12. kolejka

Post autor: Krzys_J. »

Cieszymy się z tego zwycięstwa :) .Czyli co, wychodzi na to , iż faktycznie drużyna Sokoła nie będzie się chyba liczyła w walce o awans ?? Może tak rzeczywiście być. Chyba mieliście rację.No, cóż.Jest to sport :)
mikasa1
Posty: 255
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:41
Płeć: M

Re: Sezon 2008/09 - 12. kolejka

Post autor: mikasa1 »

w połowie czwartego seta - ale z tego co wiem kontuzja nie jest poważna.
A co do tego kto sie będzie liczył zadecydują PO - runda zasadnicza to tylko rozgrzewka :))
PicelTPS
Posty: 217
Rejestracja: 1 lip 2008, o 17:36
Płeć: M
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Sezon 2008/09 - 12. kolejka

Post autor: PicelTPS »

ta liga jest nieprzewidywalna :] więc nie podjął bym się oceny tego kto będzie walczył o awans...
Towarzystwo Przyjaciół Siatkówki "TPS" Rumia [I liga Siatkówki Kobiet] http://tpsrumia.mojeforum.net/index.php
Forester
Posty: 31
Rejestracja: 4 wrz 2007, o 09:45
Płeć: M

Re: Sezon 2008/09 - 12. kolejka

Post autor: Forester »

każda z drużyn z miejsc 1-6
jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Re: Sezon 2008/09 - 12. kolejka

Post autor: jasson »

Rzadko się zdarza żeby pierwsze trzy zespoły przegrały. Ale to dobrze. Czołówka się spłaszczyła, Piast dołączył do liderów, teraz wszystko się może zdarzyć. Piast udowodnił że w PO nawet jak trafi na Łódź to nie będzie stał na straconej pozycji.
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Sezon 2008/09 - 12. kolejka

Post autor: Robert »

Tylko dziś nie grała pani Małgorzata Niemczyk w Łodzi. Fakt, ze czołówka się coraz bardziej wyrónuje, ale mimo wszystko Łódź jak dla mnie jest jedynym faworytem do awansu pomimo tej porażki.
natii
Posty: 51
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 10:38
Płeć: M

Re: Sezon 2008/09 - 12. kolejka

Post autor: natii »

Moim zdaniem Łodz jest pewnym kandydatem do awansu ,w play-off bedzie grała i M.Niemczyk i Julia Szeluchina wiec te wpadki w rundzie zasadniczej sa mało wazne.Mam nadzieje ,ze ustabilizuja forme torunianki i tez powalcza i czworke , bo zbyt duzo wahan formy było w w tym mijajacym roku(cieszy postawa stabilna takich zawodniczek jak Soja,Krawulska,Matusowa)wierzyc nalezy ze dołacza pozostałe i Torun bedzie mogł ogladac dobra zenska siatkowke.Napewno jak co roku dołaczy do tego Chorzów ,Szczecin a i jeszcze pozostali moga duzo pokazac.Wszystkim forumowiczom zycze Wesołych i Radosnych Swiat oraz szczesliwego Nowego Roku.
markusek89
Posty: 15
Rejestracja: 20 gru 2008, o 18:52
Płeć: M
Lokalizacja: Wola/Gliwice

Re: Sezon 2008/09 - 12. kolejka

Post autor: markusek89 »

Myslę,że Łódź awansuje do PlusLigi Kobiet spokojnie, mają bardzo ciekawy zespol, a mi sie marzy, zeby awansowały do Pucharu Polski, co bedzie mega trudne,ale kto wie hehe;)
"Jakie życie, taka śmierć - nie dziwi nic
Jaka zdrada, taki gniew - nie dziwi nic
Jaki kamień, taki cios - nie dziwi nic
Nawet to co jest, co wyrywa z nas
Cały zapas słów
Cały spokój serc"
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Sezon 2008/09 - 12. kolejka

Post autor: dreamer »

Robert pisze:Tylko dziś nie grała pani Małgorzata Niemczyk w Łodzi. Fakt, ze czołówka się coraz bardziej wyrónuje, ale mimo wszystko Łódź jak dla mnie jest jedynym faworytem do awansu pomimo tej porażki.
Nie chcę negować dużego potencjału Łodzi. Z pewnością ich brak w decydującej rozgrywce o awans byłby sensacją.

Ja jednak uważam, że drugim obok Łodzi zespołem o największym potencjale w I lidze jest Piast Szczecin, i szczerze mówiąc mam podstawy sądzić (widać to po sile drużyny wtedy, gdy udaje im się zagrać wszystko zgodnie z ustaleniami przedmeczowymi), że to właśnie Piast jest najgrożniejdszym rywalem Łodzi.
Szkoda, że Sokół ostatnio nieco "pofolgował". Ale mam nadzieję, że niedługo odzyska normalną formę.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
ODPOWIEDZ

Wróć do „I liga kobiet”