Sezon 2008/09 - 15. kolejka

gonzales
Posty: 260
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:03
Płeć: M

Re: Sezon 2008/09 - 15. kolejka

Post autor: gonzales »

- i - jesli prawdą jest to co mówicie o A.L. jest to zagrywka poniżej pasa (ale gdzie kontrakt!!!).[/quote]
nie znamy warunków kontraktu , może to był pakiet ojciec i córka i może jeszcze do trio mama :] wtedy mogą sobie zrywać , a że kszo poszukiwało na gwałt trenera to pewnie brak zapisu o karach po zerwaniu kontraktu , nie zmienia to faktu ,że państwo L Ww środowisku siatkarskim postrzegani poważnie nie będą , wszędzie gdzie byli palą za sobą mosty tylko za chwilę takim zachowaniem mostów będzie brak :] :]
pek
Posty: 307
Rejestracja: 10 maja 2008, o 23:00
Płeć: M
Kontakt:

Re: Sezon 2008/09 - 15. kolejka

Post autor: pek »

mikasa1 pisze:W Krakowie chorzowianki nie dały radę zrewanżować się za porażkę u siebie i zasłużenie przegrały - wiślaczki zagraly podobnie jak w pierwszym meczu - więcej sprytu i chęci zwycięstwa - przy dość dobrym przyjęciu urozmaicone rozegranie. W Sokole tylko M. Konsek zagrała na swoim poziomie - reszta zespołu nie wniosła wiele. Prawie 60% zagrywek chorzowianek lądowało na rekach I. Śliwy - która po raz kolejny przyjmowała poprawnie.
Dodałbym jeszcze bardzo dobry serwis i to wszystkich po kolei wiślaczek. Po jednej stronie stały dziewczyny, które oglądam w I lidze od 5-6 lat, po drugiej dziewczyny, które w większości pierwszy raz w życiu (a przynajmniej w takim wymiarze) oglądają I ligę. I to te drugie lepiej wytrzymały mecz psychicznie. I fizycznie też. A podsumowując: Sokół w 14 meczach zdobył 32 pkt, z czego w 2 meczach z Wisłą - 1 pkt.

A jeśli chodzi o klan Leszczyńskich, to w profesjonalnych kontraktach są zapisane kwoty odszkodowania za rezygnację z gry w trakcie sezonu. I to często odstraszające. Z drugiej strony mogła (gdybam, bo nie wiem) mieć zapisy o obowiązkach klubu, których KSZO nie dotrzymał i dały pretekst do rozwiązania kontraktu - np. wypłaty w określonych terminach.

Jeszcze historia, która powinna zabrzmieć znajomo. W 2001 r. Leszczyńskich zwolniono z BKS B-B. Wyprowadzili z klubu grupy naborowe (założyli MKS), a ich starsza córka Wioletta wyjechała do Nafty Piła, mimo ważnego kontraktu. BKS ją zawiesił, PZPS go poparł, nie mogła grać ponad połowę sezonu, a po jego zakończeniu musiała wrócić do Bielska. W tym czasie jednak przyszła tam też M. Śliwa, przez co Wiola zaliczyła sezon na ławce, rok później została wypozyczona do Muszyny, potem chyba jeszcze gdzieś, wreszcie wyjechała do USA. Podobno nawet tam gra. Tyle że, nie tylko wg mnie, mogła byc pierwszą rozgrywającą reprezentacji na ostatniej olimpiadzie. Jest z rocznika 1983, gdy miała 16 lat poprowadziła BKS do brązowego medalu w lidze. Powstrzymam się od komentarzy nt. roli niektórych rodziców w karierach sportowych swoich dzieci.
jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Re: Sezon 2008/09 - 15. kolejka

Post autor: jasson »

Też wg mnie Leszczyńscy są spaleni. Historie z Bielska pamiętam (pek ją przypomniał), ostatnio spuścił Legionovię którą miał wprowadzić do LSK. Oczywiście razem z córką. Pisałem przed sezonem że zatrudnienie tego trenera w KSZO może być porażką. I tak było. Zostawia zespół na ostatnim miejscu i zabiera rozgrywającą (przepraszam - wystawiającą). Jest kilka kolejek do końca, okienko transferowe zamknięte... Murdza musi być bardzo zdesperowany jako trener by tam pójść a kolejny spadek jego zespołu wyrzuci tego trenera do drugiego szeregu... No ale są jeszcze play-off więc może się uda...
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Sezon 2008/09 - 15. kolejka

Post autor: Robert »

Jasson- pisałeś o Państwu L. przed sezonem i miałeś w zupełności rację. Cóż w Ostrowcu obrazili się na Bodysa, a teraz na pewno tego żałują. Bodys był gwarantem spokojnej gry i nie mieliby teraz nerwówki w KSZO i pewnie graliby gdzieś o środek tabeli. W Ostrowcu pewnie pomyśleli, zatrudnimy lepszego i mają, to co chcieli. Z drugiej strony Państwo L. po tym co zrobili są praktycznie spaleni w światku siatkarskim, może jakaś druga liga lub niżej. Co do Romana Murdzy - podjął się arcytrudnego zadania, gdyż utrzymanie KSZO będzie cudem. I w tym momencie też się z Tobą zgodzę, jak pan Roman dopisze do swojego CV drugi spadek z drużyną z 1 ligi (pierwszy z Łańcutem) to faktycznie będzie drugoplanowym trenerem.
Dziwi i to bardzo zachowanie pani trener z Torunia, która jak piszą poprzednicy wyzywała swoje zawodniczki, a słychać to było na trybunach. Toruń gra podobnie można wręcz powiedzieć tak samo jak w ubiegłym sezonie pierwsza runda super, druga bardzo słabo.
Ostatnio zmieniony 18 sty 2009, o 20:40 przez Robert, łącznie zmieniany 1 raz.
znajomy_krolika
Posty: 9
Rejestracja: 21 maja 2008, o 15:19
Płeć: M

Re: Sezon 2008/09 - 15. kolejka

Post autor: znajomy_krolika »

Kogo dziwi, tego dziwi zachowanie pani o. Dziwić bardziej może, że zawodniczki tolerują, jak się je szmaci co mecz. No ale cóż, może kwestia przyzwyczajenia to jest, wszak większość z nich jest z panią o. "od zawsze". Z tym że póty dzban wodę nosi, póki sie ucho nie urwie.
natii
Posty: 51
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 10:38
Płeć: M

Re: Sezon 2008/09 - 15. kolejka

Post autor: natii »

Powiem tak ,nikt nie lubi jak sie go szmaci jak to nazwałes .Problem w tym ,ze to nie zawodniczki rozliczja trenera ,bo nie sa od tego tylko ci ktorzy tego trenera zatrudniaja.Ztego wynika ,ze wladze w Budowlanych Torun maja zaufanie do trenerki.A co do wychowanek Pani trener ,to wcale nie ma ich az tak duzo w zespole natomiast reakcja pozostałych zawodniczek swiadczy tylko o ich profesjonalizmie ,bo nie sa od tego aby oceniac trenera tylko od tego aby grac.A za swoje zachowanie ,to juz musi sie wstydzic ten co tak sie zachowuje.Napewno to nie pomaga w osiagnieciu załozonego celu.
pek
Posty: 307
Rejestracja: 10 maja 2008, o 23:00
Płeć: M
Kontakt:

Re: Sezon 2008/09 - 15. kolejka

Post autor: pek »

Tak jeszcze, żeby oddać pełna sprawiedliwość... Pomijając charakter, uważam Leszczyńskiego za dobrego trenera. Kilka razy to udowodnił. Kiedy czytam wypowiedzi działaczy Ostrowca w stylu: "Skompletowaliśmy bardzo dobry skład, zapewniliśmy mu doskonałe warunki, a nie ma wyników", to nie wiem, czy nie powinni poświęcić się piłce nożnej.
A budowanie siatkówki w Ostrowcu ktoś inny może zacząć od szkolenia młodzieży... To trochę wstyd, że przy niezłych warunkach organizacyjno-finansowych klub nie jest w stanie wyszkolić sobie np. przyzwoitej libero, tylko szuka zawodniczek po całej Polsce.
Hetman
Posty: 8
Rejestracja: 14 sty 2009, o 12:41
Płeć: M

Re: Sezon 2008/09 - 15. kolejka

Post autor: Hetman »

Chciałem się odnieść do meczu Budowlani - KSZO. 3:0 mówi za siebie. Faktycznie KSZO jest słabe . Na uwagę zasługuje rozgrywajca i moze jeszcze 1-2 zawodniczki i zgdzam się z poprzednimi rozmówcami. Ale nowy trener chyba nie naleje z pustego a raczej powinien myslec o play off lub szykowaniu zespolu na II ligę. A co do łodzianek to widać było że niektóre są chore lub b chore np A Wołoszyn (myślę ze w tym stanie nie powinna grać bo szkoda było jej zdrowia na ostatni zespół z tabeli. Nei mniej jednak nalezą sie jej wielkie slowa pochwały za to ze odwazyła sie zagrac i to z b. dobrym skutkiem. Mówiąc językiem młodzieżowym to --Aga-wielki szacun dla Ciebie) A co innych to mimo widać było rozluzienie to zagrały dobrze i każda z dziewczyn włożyła serce do gry. Okiem kibica z trybun - nalezy wyrożnić wszystkie alenajlesza byla chyba Jasinska. Ktoś na forum skrytykował Martę Plutę za pomyłki, to racja zdarzyło jej sie kilka wpadek ale w takim meczu to mogła sobie na to pozwolic. Poza tym miała też b. dużo udanych zagrań a na dodatek nieźle kierowała zespołem. Szkoda tylko ze Kinga nie weszła wnawet na końcówkę. A Julia....ma potencjał i po takiej przerwie całkiem dobry mecz. I na koniec dużo zdrówka z okazji urodzin dla Wankiewicz (też niezły mecz).
Awatar użytkownika
student
Posty: 69
Rejestracja: 11 sty 2008, o 23:00
Płeć: M

Re: Sezon 2008/09 - 15. kolejka

Post autor: student »

Hetman, nie krytykowałem umiejętności Marty, tylko uważam, i chyba słusznie że ze względu na poziom przeciwniczek, zagrała zbyt na luzie i stąd te złe zagrania. Poziom meczu był słaby bo przeciwnik był słaby i motywacji nie było. Z resztą widziałeś, że dziewczyny się śmiały z nieudanych akcji ;)
Tylko Jacek skupiony, jak zawsze :o
Hetman
Posty: 8
Rejestracja: 14 sty 2009, o 12:41
Płeć: M

Re: Sezon 2008/09 - 15. kolejka

Post autor: Hetman »

Student....ok..zgadzam sie z toba....a propo Jacka to dziwie sie mu ze az tak przezywa taki luzny mecz bo co on zrobi w Ekstraklasie. Serducho mu wtedy wysiadzie. Chociaz uwazam go za doberego trenera. A propo zawodniczek to zweryfikuje ich poziom Dabrowa Gornicza. pozdrawiam
ttb
Posty: 32
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 22:37

Re: Sezon 2008/09 - 15. kolejka

Post autor: ttb »

Hetman pisze:A propo zawodniczek to zweryfikuje ich poziom Dabrowa Gornicza. pozdrawiam
a ja myslalem, ze DG juz to zrobila.
Awatar użytkownika
Numokebe
Posty: 26
Rejestracja: 4 sty 2009, o 23:40
Płeć: M
Kontakt:

Re: Sezon 2008/09 - 15. kolejka

Post autor: Numokebe »

a ja mam takie pytanie, czy wiecie moze co sie dzieje na meczach budowlanych torun? czy moga tam wchodzic kibice druzyny przeciwnej? nie ma zadnych zadym? jest jakas grupa kibicow ktora spiewa caly mecz? jak wyglada hala? moze jakies fotki ktos moze dac bo ja sam nie moge znalesc ;/
PicelTPS
Posty: 217
Rejestracja: 1 lip 2008, o 17:36
Płeć: M
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Sezon 2008/09 - 15. kolejka

Post autor: PicelTPS »

Na meczach siatkarskich nie ma dymów :P to nie futbol :P

TTB mi też się wydaję, ze Dąbrowa już zweryfikowała umiejętności Budowlanych :D
Towarzystwo Przyjaciół Siatkówki "TPS" Rumia [I liga Siatkówki Kobiet] http://tpsrumia.mojeforum.net/index.php
Awatar użytkownika
Numokebe
Posty: 26
Rejestracja: 4 sty 2009, o 23:40
Płeć: M
Kontakt:

Re: Sezon 2008/09 - 15. kolejka

Post autor: Numokebe »

ahhh na koszykarskich tez podobno nie ma, a jak bylem na meczu Pogon prudnik vs azs radex szczecin to byla masakra :D kazdy chcial nas bic, ochrona musiala nas odprowadzac do busa, to samo ostatnio bylo na meczu pogon prudnik vs azs opole... kibice z prudnika wyzywali opole, pluli na sedziow, rzucali jakimis rzeczami na parkiet itd...
Budowlany
Posty: 88
Rejestracja: 7 paź 2007, o 07:26
Płeć: M

Re: Sezon 2008/09 - 15. kolejka

Post autor: Budowlany »

Numokebe, przyjeżdzajcie! Bez problemów, jeszcze się przypomnij na PW, to wam sektor przygotuję.
Hetman
Posty: 8
Rejestracja: 14 sty 2009, o 12:41
Płeć: M

Re: Sezon 2008/09 - 15. kolejka

Post autor: Hetman »

Pytanie o awans do Ekstraklasy: Pierszy zespół awansuje bezpośrednio a drugi? czy gra baraz z 9?
Awatar użytkownika
Macka
Posty: 159
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 19:38
Płeć: K

Re: Sezon 2008/09 - 15. kolejka

Post autor: Macka »

Jest tak jak piszesz
"Przyjaźń jest wszystkim. Przyjaźń to coś więcej niż talent. Więcej niż władza. Prawie się równa rodzinie. Nigdy o tym nie zapominaj.”
AZS Białystok
ODPOWIEDZ

Wróć do „I liga kobiet”