Sezon 2008/09 - 20. kolejka

jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Re: Sezon 2008/2009. 20 kolejka

Post autor: jasson »

ttb pisze: A co do kasy - jaka jest roznica w kosztach gry w 1lidze a w LSK?
Wyjazdy czesto krótsze wiec mniejsze koszty. Dodatkowo pewnie jakas kaska z polsatu.
Po wejsciu jest jakis przepis, zeby podnosic kontrakty zawodniczkom? Te, ktore beda uwazały, ze powinny lepiej zarabiac beda szukaly miejsca w bogatszych druzynach LSK. W ich miesce moga przyjsc rezerwowe z plusligi nawet za mniejsze pieniadze by tylko grac w 1szym skladzie i sie wypromowac.
W PlusLidze Kobiet wyjazdy są dwudniowe więc trochę kasy na to idzie. Wiadomo że zespół bez wzmcnień nie ma szans i musi się wzmocnić. A utrzymanie gwarantują tylk zawodniczki z ekstraklasy a ne trochę kosztują. Nie ma przepisu że za awans musi być wyższy kontrakt. Teoretycznie zawodniczka może grać za 100zł jeśli taki kontrakt podpisze.
mikasa1 pisze: Ja tam mam troszke inne spojrzenie na I ligę. Nie ma aż takiej przepaści między zespołami 6-9 LSK a czołówką I ligi. Od kilku lat zespoły awansujące do LSK nie spadają. Innym przykładem może być Gwardia Wrocław która doznała raczej osłabienia (Kaczor) a w LSK jakoś sobie radzi. To nie jest tak, że trzeba nagle wydawać dwa czy trzy razy więcej - mozna budować powoli. W LSK jest kaska z polsatu, są opłaceni sędziowie. A tak szczerze mówiąc zarobki zawodniczek klubów 6-9 LSK i I ligi (zespoły 2-4) sa podobne o Łodzi się nie wypowiadam bo nie wiem.
Ja myślę że różnica jest i to duża i zazwyczaj baraże kończą się wynikiem 3:0 dla zespołu z LSK. Owszem, można powalczyć ale to jednak nie ten poziom. Zespoły z LSK trenują dwa razy dziennie, co tydzien grają z mocnymi przeciwnikami przed kamerami. To w takich meczach jak baraże procentuje. Przykładu Gwardii bym nie podawał bo ten zespół spadł z LSK i prawie tym samym składem awansował. Kaczor zagrała chyba tylko w końcówce play-off więc i tak by pewnie Gwardia awansowała. Dąbrowa po awansie wymieniła skład i też się utrzymała. Więc zespół z I ligi po awansie musi się wzmocnić znacząco. I jeszcze jedno: Polsat nie daje klubom kasy tylko wkłada je do zwiazku.
prokonstal
Posty: 114
Rejestracja: 22 lut 2009, o 13:15
Płeć: M
Lokalizacja: Szczecin

Re: Sezon 2008/2009. 20 kolejka

Post autor: prokonstal »

A mam takie pytanko. Czy na mecze waszych drużyn wstęp jest płatny? Bo my w szcz mamy go za darmo więc jak wejdziemy w tym sezonie do LSK (głęboko w to wierzę) to prawdopodobnie będą płatne wejścia, a to też będzie jakieś wsparcie finansowe. Poza tym dostaniemy też o wiele większe wsparcie od miasta (jest ono duże a my będziemy pierwszym zespołem w szcz w ekstraklasie)
I jeszcze taka uwaga. Jeżeli Piaściary zajmą trzecie miejsce po rundzie zasadniczej to wygrają w play-off z Sokołem.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Sezon 2008/2009. 20 kolejka

Post autor: dreamer »

prokonstal pisze:...Jeżeli Piaściary zajmą trzecie miejsce po rundzie zasadniczej to wygrają w play-off z Sokołem.
Nie jestem pewien czy wygrają... :D
ale zapewne właśnie z Sokołem przyjdzie im zagrać play-off.
Ale moim skromnym zdaniem, awans Piasta jest najmniej oczekiwanym z mojej strony rozwiązaniem.

Jeżeli chodzi o bilety, to z tego co się orientuję, w I lidze zazwyczaj wstęp na mecze jest płatny.
Czasami zespoły np. słabiej spisujące się w rozgrywkach chcąc ściągnąć widzów robią darmowy wstęp, ale to nie jest regułą.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Re: Sezon 2008/2009. 20 kolejka

Post autor: jasson »

Ja bym nie był taki pewnien awansu Piasta. Póki co jest to zespół który swoją postawą bardzo rozczarowuje. Jeśli na dziś prezentuje podobny poziom co Sokół to na pewno jest słaszy niż Łódź. A o wygranej w barażach z zespołem z LSK można zapomnieć.
prokonstal
Posty: 114
Rejestracja: 22 lut 2009, o 13:15
Płeć: M
Lokalizacja: Szczecin

Re: Sezon 2008/2009. 20 kolejka

Post autor: prokonstal »

Na początku problemy z halą, potem ze zgraniem potem z kontuzjami (Ania Róg, Paulina Rolińska). A w zeszłym sezonie ze sponsorem. Czy istnieją jeszcze jakies plagi dla klubu? Naszczęście wszystko zmierza w dobrym kierunku i jak nie w tym sezonie to napewno w następnym :D
Budowlany
Posty: 88
Rejestracja: 7 paź 2007, o 07:26
Płeć: M

Re: Sezon 2008/2009. 20 kolejka

Post autor: Budowlany »

Numokebe pisze:Najbardziej podobalo mi sie jak zajechalismy 2h przed meczem i na hale nie wpuszczali to poszlismy na miasto pospiewac i powkurzac miejscowych, którzy sie nas bali i chowali przy nas telefonu, jesli rozmawiali :D
Z racji usuniecia mojego poprzdniego postu piszę jeszcze raz.

Nie moge pozostawić bez komentarza zachowania częsci kibiców ze Szczecina. Pijani, załatwiający potrzeby fizjologiczne na boisku przed halą, prowokacyjnie zachowujący się w stosunku do miejscowych, wchodzący na parkiet (na szczęście tylko kilkakrotnie). Bardzo się cieszę, że przyjechała duża grupa kibiców i częsci z nich udało się prowadzić dobry doping, dla nich szacunek. Jednak dla reszty - bardzo złe oceny.

Jak pisałem w usuniętym poście, Budowlane mogły spokojnie powalczyć o punkty. Jednak z takimi zespołami jak Piast, trzeba grac non stop na 100% i nie robić tyle błędów ....

Budowlanym pozostaje gra z nożem na gardle w Mysłowicach. Jako dyżurny pesymista nie będę pisał swoich odczuć odnośnie tego spotkania :)

pozdro dla normalnych!

edit://
za piast.szczecin.pl
Było bardzo, bardzo głośno i, co równie istotne, kulturalnie. Przez cały mecz nie padło ani jedno niecenzuralne słowo pod adresem miejscowych zawodniczek oraz kibiców Budowlanych! Za to należą się naszym fanom ogromne słowa uznania.
Obłuda, hipokryzja i pycha. Taki jest mój komentarz do w/w tekstu.
Awatar użytkownika
Numokebe
Posty: 26
Rejestracja: 4 sty 2009, o 23:40
Płeć: M
Kontakt:

Re: Sezon 2008/2009. 20 kolejka

Post autor: Numokebe »

zle ujelem swoija wypowiedz w slowach, sorry
eee tam gadasz... Nikt nie byl pijany, nie przesadzaj... Nikt nie prowokowal miejscowych, sami zaczeli, przyszla grupka jakis 15 dzieciakow pod hale i zaczeli gadac jakies glupoty, ze mozemy sie bic itd, to jak podeszlo kilka osob od nas to zaczeli uciekac. Co do wejsc na boisko to chyba nie nasza wina ze dostalismy takie miejsca ze jak ktos chcial stac z przodu to byl praktycznie na parkiecie... bylismy tam tylko pomoc dziewczynom, nie szukalismy zadnych zaczepek, ani nie chcielismy sie z nikim bic itd...
Budowlany
Posty: 88
Rejestracja: 7 paź 2007, o 07:26
Płeć: M

Re: Sezon 2008/2009. 20 kolejka

Post autor: Budowlany »

Wiesz, nie jest moją intencją jakiekolwiek licytowanie się na temat poprawności zachowań. Zwracam uwagę na to co było ewidentnie widoczne. Nie mów, że nikt nie był pijany i nikt nie zaczepiał. Mogę Ci pokazać na zdjęciach na priv jeśli będzie to koniecznie. Gesty nieprzyjazne też były. Może nawet i z dwóch stron. Jak chcesz to możemy wieczorem pogadać na luzie na gg i wymienić opinie. A zobaczysz, że w wieli sprawach przyznasz mi rację. Ja zresztą Tobie pewnie też.

pozdro!
navas89
Posty: 2
Rejestracja: 23 lut 2009, o 13:31
Płeć: M

Re: Sezon 2008/2009. 20 kolejka

Post autor: navas89 »

Niech Budowlany po prostu napisze, że jest zazdrosny o poziom dopingu ;)
Skoro tacy źli i niedobrzy byliśmy to czemu pan Mariusz Soja nas chwalił :P
Awatar użytkownika
kozrob
Posty: 3
Rejestracja: 23 lut 2009, o 12:59
Płeć: M

Re: Sezon 2008/2009. 20 kolejka

Post autor: kozrob »

Witam. Nie mam zwyczaju udzielania się na forach, jestem raczej jedynie biernym, ale za to wiernym "czytaczem". Ponieważ jednak nie do końca zgadzam się z wypowiedziami pana Budowlanego, postanowiłem sie przełamać i napisać. Szczególnie, że wypowiedź ta może zostać odebrana przez kibiców i ludzi związanych z siatkówką w innych miastach (do których też zamierzamy wybrać się z wyzytą) jako sygnał ostrzegawczy przed "bandą ze Szczecina".
Jak już można się domyślić, jestem ze Szczecina, brałem udział w wyprawie kibiców na mecz z Budowlanymi Toruń. "Swoje lata" też mam - jechała ze mną moja córka.
Jeśli chodzi o pijaństwo i prowokację - nie przesadzałbym - owszem trochę piwa koledzy w autokarze spożyli, ale nie było przypadków wytaczania się pijanych osobników z autokaru, szukających natychmiast okazji do bójki. Wszyscy wysiedli, nazwijmy to, normalnie. Faktem nagannym niestety jest to, że kilku kolegów załatwiło swoje potrzeby fizjologiczne pod murkiem hali w Toruniu. Mi osobiście również to się nie podobało, ale wytłumaczcie to/ochrońcie przed takim widokiem 10-latkę. A ja to musiałem jakoś zrobić.
Agresja - przyjechaliśmy prawie 2 godziny przed meczem, więc naturalnym było, że poszliśmy na Stare Miasto. No i jeśli za prowokację uznamy skandowanie "Szczecin", "Piast", "Pogoń", "MKS", to tak, prowokacja była. Więcej nie powiem bo może nie widziałem, poszliśmy z córka zwiedzić kawałek Torunia.
Podsumowując - podchmielonych i prowokujących było kilku na liczącą 70 osób ekipę.
Co do zachowania na hali. Wyznaczono nam "sektor" bezpośrednio na parkiecie, odznaczający się jedynie tym, że część przeznaczona dla kibiców byla wyłożona wykładziną. Po uwadze sędziego i spikera zawodów sami pilnowaliśmy naszych co bardziej rozpalonych kolegów, żeby z tej wykładziny nie schodzili. Nie zawsze się to udawało, ale mówimy tu o jednostkowych przypadkach. A już na pewno nie miało to miejsca wtedy gdy piłka była w grze i w tej grze nie przeszkadzało.
Prowadzenie dopingu : nie jest prawdą to co pisze Budowlany - nie część naszej grupy prowadziła dobry doping a cała nasza grupa to robiła. i to zarówno przed meczem jak i potem przez cały mecz. Nie było wulgarnych haseł, przyśpiewek itp. Nie było okrzyków pod adresem drużyny z Torunia ani sędziego. Dlaczego więc pan Budowlany pisze, że tekst z naszej strony klubowej to pycha, obłuda i hipokryzja?
A jeśli nawet były przypadki, że ktoś kogoś zaczepiał (przecież siłą rzeczy nie mogłem być świadkiem wszystkich zdarzeń dziejących sie jednocześnie na hali, przed halą i gdziekolwiek jeszcze) to były to zdarzenia marginalne i nieznaczące. W każdej dużej grupie znajdą się pojedyncze osoby chcące sobie i komuś jeszcze coś tam udowodnić.
Dla zainteresowanych polecam obejrzenie zdjęć z meczu na piastonline.prv.pl .
Na koniec apel : włodarze i kibice klubów, które jeszcze w przyszłości odwiedzimy - bójcie się nas - ale nie dlatego, że przybędziemy niszczyć i obrażać, a dlatego, że ze swoim głośnym i żywiołowym dopingiem będziemy dodatkowym zawodnikiem po stronie Piasta - i nie będzie wam już tak prosto wygrać ze Szczecinem u siebie jak w przeszłości (o ile wogóle to wam sie dotąd udało :D )
Awatar użytkownika
kibic58 TPS Rumia
Posty: 66
Rejestracja: 7 lut 2009, o 16:24

Re: Sezon 2008/2009. 20 kolejka

Post autor: kibic58 TPS Rumia »

Nas kibice Piasta bardzo dobrze na początku stycznia przyjęli w Szczecinie mimo, że gospodynie uległy dziewczynom z Rumi.Przed spotkaniem Piast - TPS razem dopingowaliśmy siatkarzy Morza i było bardzo fajnie . Takiego samego przyjęcia mogą oczekiwać szczeciniacy od nas jeśli kiedykolwiek pojawią się w Rumi i nie tyklo ONI , bo wszystkie ekipy przywitamy serdecznie.
Budowlany
Posty: 88
Rejestracja: 7 paź 2007, o 07:26
Płeć: M

Re: Sezon 2008/2009. 20 kolejka

Post autor: Budowlany »

Druhowie!

Ciężko jest dokładnie oddać to co się myśli poprzez literki, dlatego apeluję o spokojne analizowanie tego co piszę. Żeby za bardzo się w temat nie zagłębiać, to chciałbym podziękować koledze kozrob za bardzo zrównoważony i sensowny wpis.
Moim zamiarem nie jest piętnowanie zachowań niektórych kibiców ze Szczecina, a jedynie zwrócenie na nieobiektywny tekst ze strony piasta. Byli kibice, którzy zachowywali się źle, pokazywali faki, naśladowali samogwałt w wykonaniu męskim (to co angole nazywają "wanker"), zaczepiali kibiców (m.in. działacza siedzącego w szaliku na krześle koło płyty), naśladowali agresywny stosunek z wyimaginowaną głową kobiety i inne.

Podkreślam z całym zdecydowaniem, że, z własnego aktywnego i biernego doświadczenia kibicowskiego, jestem świadomy, że w każdym stadzie znajdą się jednostki słabe. Tutaj tak też było. Jak się domyślam to byli Ci co zamiast Piast na mieście krzyczeli Pogoń (co by wiele tłumaczyło). Nie zmienia to faktu, że w grupie znajdowali się naprawdę świetni kibice (tutaj kolejny raz szacunek do kolegi kozrob) I to właśnie ich zachowanie powinno się zapamiętać.

Nie mówię, że w wykonaniu miejscowych nie było złych zachowań, bo mimo tego, że o nich nie wiem, na pewno były.

Dlatego apeluję o jak najbardziej surowe eliminowanie czarnych owiec ze stada. Co zresztą udawało się całkiem nieźle (Pani w czarnej bluzie od PAna w rękawiczkach i chyba prowadzący doping).

Na koniec chciałem tylko zwrócić uwagę, że przykład powinien iść z góry, Panie Prezesie Piasta aka. "A co?! Nie mogę?!" aka. "Mecz skończony, hala zamknięta, wszyscy wypie#$^!ać"

No to tyle.
ps. szkoda, że się już w tym sezonie nie zrewanżujemy. Mam nadzieję, że za rok będzie taka możliwość.

pozdro.
ODPOWIEDZ

Wróć do „I liga kobiet”