Sezon 2008/09 - 1. kolejka

mikasa1
Posty: 255
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:41
Płeć: M

Sezon 2008/09 - 1. kolejka

Post autor: mikasa1 »

Może wzorem zeszłego roku bedziemy typować wyniki ???
SMS PZPS I Sosnowiec - Wisła Kraków - typowo "juniorski" mecz dużym atutem sosnowiczanek P. Polak z drugiej strony K. Hatala - pewnie wyrównany mecz - wisełka w sparingach prezentowała się nieźle - mimo, że ... przegrywała
Mój typ 1:3
TPS Rumia - Sokół Chorzów - kolejny wyrównany mecz - mocny beniaminek kontra trzeci zespół zeszłego sezonu. Jeden przegrany set w rundzie zasadniczej Rumii w zeszłym sezonie robi niezłe wrazenie - po drugiej stronie solidny pierwszoligowiec
Mój typ 1:3 lub 2:3
Budowlani Łódź - Piast Szczecin pierwsza kolejeczka i taki meczyk :) - jednak teraz obstawiam zwycięstwo Łodzi - wszak jak się patrzy na nazwiska to najmocniejszy zespół I ligi od kilku lat - aczkolwiek bardziej wyrównany skład ma Piast
Mój typ 3:1
Chemik Police - Remagum Mysłowice - w zeszłym roku Chemik niezwykle mi się podobał - szczególnie w rundzie wiosennej - ten sam skład + wzmocnienia = dobry zespół. Świetna gra w polu i mordercza zagrywka to potężny atut. Mysłowice posiadaję również ciekawy aczkolwiek jeszcze według mnie jeszcze nie zgrany zespół
Mój typ 3:1
AZS KSZO Ostrowiec Św. - Budowlani Toruń - mecz już się odbył - ale sadziłem, że Kszo zdobędzie choć jeden punkt
AZS AWF Poznań - pauzuje
gonzales
Posty: 260
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:03
Płeć: M

Re: I kolejka

Post autor: gonzales »

sms- wisła 3-1
łódż-piast 3-0
chemik-mysłowice3-1
rumia-chorzów 2-3
natii
Posty: 51
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 10:38
Płeć: M

Re: I kolejka

Post autor: natii »

No i liga ruszyła,praktycznie bez wiekszych niespodzianek , wyjatek dla mnie to wynik Budowlanych łodz z Piastem,nie spodziewałem sie ,ze Łodzianki tak szybko rozprawia sie z Piastem.Cieszy dobra dyspozycja Torunia ,Polic i Chorzowa.Jesli ktos z Was był na meczach to moze pokusi sie o krotkie komentarze.
mikasa1
Posty: 255
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:41
Płeć: M

Re: I kolejka

Post autor: mikasa1 »

rzeczywiście kolejka bez niespodzianek. Porażki Szczecina spodziewałem się ale rozmiarów już nie. Siłą Szczecina jest na pewno wyrównana 11 zawodniczek co na pewno będzie bardzo ważne w play-off natomiast kilka łodzianek jest po ciężkich kontuzjach i jest to niewiadoma w aspekcie 30 meczów w sezonie. W Policach gospodynie łatwo pokonały Mysłowice - które w turniejach przed sezonem pokazały, iż zespół jeszcze nie jest zgrany i stąd duża ilośc błedów własnych i pewnie jak mielibyśmy statystykę z meczu znalazłoby to potwierdzenie. W Rumii świetny transfer K. Kasprzak która ciągnęła atak - jednak przy jej przejściu do drugiej linii chorzowianki odskakiwały. W Ostrowcu torunianki pokazały klasę - plotki mówią, iże w Kszo pojawi się jeszcze jedna atakująca która na pewno znacznie wzmocni siłę ataku
natii
Posty: 51
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 10:38
Płeć: M

Re: I kolejka

Post autor: natii »

Zgadzam sie z Toba mikasa ,co do Łodzi ,uwazam ,ze trzeba poczekac ,bo liga ma swoje prawa ,a zaden z pozostałych zespołow nie podda sie tak latwo.Mysle ,ze nastepne kolejki beda coraz ciekawsze.Ja osobiscie trzymam kciuki za Torun,Szczecin ,Police I Corzów ,bo uwazam ,ze stac je na to aby podjac rownorzedna walke z zespołem z Łodzi.
Awatar użytkownika
Macka
Posty: 158
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 19:38
Płeć: K

Re: I kolejka

Post autor: Macka »

Piast ma problemy z przyjęciem, indywidualnie zawodniczki mają umiejętności, ale jeszcze nie tworzą drużyny. Brakuje zgrania, trener ma sporo pracy do zrobienia.
W Łodzi dobrzez zaprezentowała się Ciesielska, Jaszewska i Niemczyk, po stronie Piasta można wyróżnić Chojnacką, która wraca po kontuzji, dorzuciłabym jeszcze Sachmacińską i Szymańską
"Przyjaźń jest wszystkim. Przyjaźń to coś więcej niż talent. Więcej niż władza. Prawie się równa rodzinie. Nigdy o tym nie zapominaj.”
AZS Białystok
Michi_Beck
Posty: 2
Rejestracja: 23 wrz 2008, o 12:40
Płeć: M

Re: I kolejka

Post autor: Michi_Beck »

Piast niestety zaczął od porażki :(

Pomeczowe rozmowy z z Markiem Mierzwińskim, trenerem Piasta Szczecin, Pauliną Chojnacką, kapitanem zespołu i Martą Siwką, libero Piasta Szczecin [ l i n k ]
jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Re: I kolejka

Post autor: jasson »

I kolejka bez niespodzianek. Wysoką porażkę Piasta nie trudno było przewidzieć. Trener Mierzwiński od dawna narzeka na brak przyjęcia, po meczu znalazł kilka innych powodów. Ale Piast w czołówce i tak się znajdzie.
Trener Skrobecki nie brał pod uwagę porażki ale jego Rumia przegrała za 3 punkty. Kluczem do utrzymania dla takich zespołów będą zwycięstwa u siebie, nie można więc w taki sposób przegrywać z rywalami którym można coś urwać. Pokazał to np. Chemik.
Zobaczymy co będzie dalej.
Awatar użytkownika
mazia
Redaktor
Redaktor
Posty: 372
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:07
Płeć: K
Lokalizacja: Podłopień/Kraków
Kontakt:

Re: I kolejka

Post autor: mazia »

Już się zabraliśmy do podsumowywania 1. kolejki a został nam jesczze jeden mecz. Jak to ktos slusznie zauwazyl, typowo juniorski. Na co stac SMS mniej wiecej wiadomo, bo sklad nie zmienil się zbytnio w porownaniu z zeszłym rokiem. Za to wisly tak... dużo młodych + kilka doświadczonych. Z Piłą grały całkiem ładnie, nawet potrafiły prowadzić przez znaczną częśc seta, by przegrać końcówkę. Ciekawa jestem jak zaprezentyują się w meczu z rywalem na podobnym poziomie... no i kto zagra na libero? Śliwa czy Przybyło?
I kiedy czego gorąco pragniesz, to cały wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu.
mikasa1
Posty: 255
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:41
Płeć: M

Re: I kolejka

Post autor: mikasa1 »

tak tak ale do meczu jeszcze sporo czasu (10.10 - jak słyszałem) - wisełka na sparingach robi ciekawe wrażenie (widzałem dwa mecze) a wiekszość setów przegrywała w końcówkach - doświadczeniem i osobiście uważam, że absolutnie nie jest to "chłopiec do bicia" - może brakuje troszkę sily ognia (skutecznego) ale gra w polu i organizacja gry robi wrażenie
piastfan
Posty: 1
Rejestracja: 29 wrz 2008, o 14:31
Płeć: M

Re: I kolejka

Post autor: piastfan »

Byłem na meczu w Łodzi, byłem zaskoczony, że siatkarki Budowlanych tak łatwo rozprawiły się z dziewczynam i z Piasta, szkoda, że tak słabo poszło nam na inaugurację. Po dziewczynach było widać, że są bardzo nerwowe i ciężko gra im się w Łodzi. Może to wynik tego, że hala na której występuje i trenuje Piast jest w remoncie i zawodniczki muszą szukać zastępczego miejsca do treningów. Miejmy nadzieję, że w kolejnych meczach pójdzie im lepiej. Za tydzień kolejny wyjazdowy mecz z Rumią.
pek
Posty: 307
Rejestracja: 10 maja 2008, o 23:00
Płeć: M
Kontakt:

Re: I kolejka

Post autor: pek »

Mecz SMS I - Wisła Enion, 10.10, piątek, godz. 18.
ODPOWIEDZ

Wróć do „I liga kobiet”