Sezon 2008/09 - 4. kolejka

mikasa1
Posty: 255
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:41
Płeć: M

Sezon 2008/09 - 4. kolejka

Post autor: mikasa1 »

Moje typy:
AZS KSZO Ostrowiec Św. - Budowlani Łódź 0:3
Budowlani Toruń - TPS Rumia 3:2
Remagum Mysłowice - SMS PZPS I Sosnowiec 3:2 lub 2:3
AZS AWF Poznań - Piast Szczecin 0:3
Sokół Chorzów - Wisła Kraków 3:1
Chemik Police — pauza
jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Re: Sezon 2008/09 - 4. kolejka

Post autor: jasson »

I moje typy...

AZS KSZO Ostrowiec Św. - Budowlani Łódź 0:3
Budowlani Toruń - TPS Rumia 3:0
Remagum Mysłowice - SMS PZPS I Sosnowiec 3:1
AZS AWF Poznań - Piast Szczecin 3:2
Sokół Chorzów - Wisła Kraków 3:1
gonzales
Posty: 260
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:03
Płeć: M

Re: Sezon 2008/09 - 4. kolejka

Post autor: gonzales »

no to ja spróbuję
kszo-łódż 0-3
toruń-rumia 3-0
mysłowice-sms 3-1
poznań -piast 2-3
sokół-wisła 3-0
PicelTPS
Posty: 217
Rejestracja: 1 lip 2008, o 17:36
Płeć: M
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Sezon 2008/09 - 4. kolejka

Post autor: PicelTPS »

Ktoś zna wyniki setów z Torunia ???
Towarzystwo Przyjaciół Siatkówki "TPS" Rumia [I liga Siatkówki Kobiet] http://tpsrumia.mojeforum.net/index.php
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Sezon 2008/09 - 4. kolejka

Post autor: Robert »

Tak jak pisałem wcześniej o meczu SMS- WIsła Kraków, Wiślaczki będą dobrą drużyną i potwierdziły to w Chorzowie. Zwycięstwo ma swoją wartość i wymowę. SMS Sosnowiec zanotował drugie zwycięstwo w Sosnowcu i praca z młodymi zawodniczkami idzie w dobrym kierunku i mogą sprawić kolejne niespodzianki. Za tydzień zapowiada się koljeny ciekawy mecz SMS - Toruń i wynik jest sprawą otwartą. KSZO Ostrowiec "zgodnie z planem" przegrało z Łodzią. Łódź jest już samodzielnym liderem i chyba z każdą kolejką będą dziewczyny powiększały swoją przewagę punktową. Toruń zanotował gładkie 3:0 nad Rumią i chyba spokojnie może mysleć o zajęciu miejsca w pierwszej szóstce.
Budowlany
Posty: 88
Rejestracja: 7 paź 2007, o 07:26
Płeć: M

Re: Sezon 2008/09 - 4. kolejka

Post autor: Budowlany »

Nie takie gładkie Robercie, nie takie gładkie. Piękny mecz w Toruniu. Kolejny zresztą. Sprawiedliwym wynikiem byłoby 3:2 dla Budowlanek. Rumia w pierwszym secie prowadziła 19:12 a w trzecim 20:15. Spacerku nie było. Świetnie taktycznie zespół w końcówkach ustawiła trenerka i dziewczyny seriami odrobiły punkty. TPS w kryzysowych momentach grał na Kasprzakową, która po prostu się myliła. Dodać należy,że to głównie dzięki niej TPS zyskiwał przewagi. Zbyt krótką ławkę ma TPS. Zmienniczki są niestety słabiutkie, także manewru praktycznie zero. W Budowlanych gra zespół i bardzo mi się to podoba.

Jakby ktoś miał jakieś pytania to proszę śmiało.
PicelTPS
Posty: 217
Rejestracja: 1 lip 2008, o 17:36
Płeć: M
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Sezon 2008/09 - 4. kolejka

Post autor: PicelTPS »

dzięki za info ;) będzie gdzieś jakaś fotorelacja z tego meczu? ? ?
Towarzystwo Przyjaciół Siatkówki "TPS" Rumia [I liga Siatkówki Kobiet] http://tpsrumia.mojeforum.net/index.php
Budowlany
Posty: 88
Rejestracja: 7 paź 2007, o 07:26
Płeć: M

Re: Sezon 2008/09 - 4. kolejka

Post autor: Budowlany »

W tym roku z tym u nas problem. Zdjęcia robił ktoś z kibiców przyjezdnych, miał całkiem sporą lunetę. popytaj w klubie, bank gdzieś to powiesi.

Co mi się jeszcze przypomniało. Biernatek bardzo średnio, jedynie początek meczu miała parę ataków, połowę meczu przesiedziała na ławie. Rozegranie bardzo schematyczne. Prawe, lewe, prawe, lewe, Zygmuntowicz. Także łatwo było odczytać, nawet laikowi.
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Sezon 2008/09 - 4. kolejka

Post autor: Robert »

Budowlany - znakiem tego TPS się rozluźnił i przegrał, a mogło być inaczej. Cóz dziewczyny się chyba za szybko ucieszyły, że wygrały seta i to się zemściło. Tydzień temu SMS podobnie przegrał "wygranego" seta prowadził 20:14 z Piastem, i poległ 20:25. W tym tygodniu Budowlane z Torunia grają mecze dzień po dniu najpierw w piątek w Mysłowicach PP z MOSiR-em, a w sobotę z SMS-em w Sosnowcu. Długa ławka będzie bardzo potrzebna. Budowlany klub nastawia się na grę w PP, czy raczej traktuje ulgowo te rozgrywki?
natii
Posty: 51
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 10:38
Płeć: M

Re: Sezon 2008/09 - 4. kolejka

Post autor: natii »

Mecz w Toruniu emocjonujacy ,zawodniczki z Rumi niestety potwierdziły ,ze jak narazie strasznie sie rozprezaja w koncówce i chyba same nie wierza w mozliwosc zwyciestwa ale jak to sie mowi ,nie był to problem zespołu z Torunia.Torunianki pokazały ,ze potrafia sie mobilizowac i grac zespołowo,jak zwykle dobrze zaprezentowały sie takie zawodniczki jak Soja ,Krawulska ,Sikorska,Szulc widac ,ze zawodniczki sa zmotywowane i jak narazie prezentuja sie bardzo poprawnie.Kolejny raz pokazała sie z dobrej strony Krawulska ktora nie zawodziła w ataku w waznych momentach a doswiadczenie Soji uspakajało dziewczyny .Ładny mecz .
PicelTPS
Posty: 217
Rejestracja: 1 lip 2008, o 17:36
Płeć: M
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Sezon 2008/09 - 4. kolejka

Post autor: PicelTPS »

TO nie pierwsze już rozluźnienie TPS w tym sezonie. W 4 secie z Mysłowicami też mieliśmy przewagę i ją roztrwoniliśmy....... brakuję nam zmienniczek ;/ pierwszą 6 nie da się cały czas grać....
Towarzystwo Przyjaciół Siatkówki "TPS" Rumia [I liga Siatkówki Kobiet] http://tpsrumia.mojeforum.net/index.php
Awatar użytkownika
kufel
Posty: 175
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 13:00
Płeć: M
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: Sezon 2008/09 - 4. kolejka

Post autor: kufel »

Z tego co wiem Toruń traktuje PP ulgowo i wystawi rezerwy w Mysłowicach. Natomiast jak to będzie wyglądać w praktyce diabli wiedzą, bo nie wiadomo jak u nas dziewczyny. Dziś trzy zawodniczki mają konsultacje lekarskie to się może coś wyjaśni.
pek
Posty: 307
Rejestracja: 10 maja 2008, o 23:00
Płeć: M
Kontakt:

Re: Sezon 2008/09 - 4. kolejka

Post autor: pek »

Robert pisze:Tak jak pisałem wcześniej o meczu SMS- WIsła Kraków, Wiślaczki będą dobrą drużyną i potwierdziły to w Chorzowie. Zwycięstwo ma swoją wartość i wymowę.
Tyle że kiedy pisałem to w lecie, to zasłaniałeś się transferami, pieniędzmi, nazwiskami i takimi tam. Nie wiem, jak sezon potoczy się dalej, ale na razie pokazuje, że w siatkówce decyduje talent i determinacja, a nie budżety i nazwiska. Widać to po Wiśle (średnia wieku podstawowego składu to 20,1 lat), SMS-ie, także Budowlanych Toruń.
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Sezon 2008/09 - 4. kolejka

Post autor: Robert »

Owszem zastanawialem się nad tymi zagadnieniami, gdyż były ważne. Cóż widać, że młodość i wola walki są najważniejsze. Typowałem środek tabeli dla Wisły i zdania nie zmienię. Może coś więcej ugrają. Oby tylko nie było kontuzji, a będzie ciekawie.
Awatar użytkownika
mazia
Redaktor
Redaktor
Posty: 372
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:07
Płeć: K
Lokalizacja: Podłopień/Kraków
Kontakt:

Re: Sezon 2008/09 - 4. kolejka

Post autor: mazia »

a ja mam pytanie do osób ktore widziały mecze Wisły w tym sezonie ligowym (Rober?) - jak spisuje się Kinga Hatala i czy nadal gra na środku? A moze znowu trener jej znalazł jej inne miejsce na boisku? nie widzialam jej jesczez na rozegraniu i libero :P a tak serio - dziewczyna ma ogromny potencjał w ataku - średnio rozumiem decyzję o przestawieniu jej na przyjęcie czy blok. Owszem ma kilka centymetrów ponad średnią ale średnio sobie radzi na środku... a raczej radziła.
Z tego co czytałam w relacji z meczu z Chorzowem, dobrze zaprezentowała się Ola Filip - przyznam szczerze, że to dla mnie małe zaskoczenie bo przed sezonem grala przecietnie. A Wisła w tym sezonie? Hmm chyba coś na krój Torunia w zeszłym. Dobry początek bo niemal zupełnie nieznana, ale zdolna grupa, a w II rundzie już bedzie trudniej... no ale takim sposobem cel zostałby osiagniety - spokojne urzymanie w lidze.
I kiedy czego gorąco pragniesz, to cały wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu.
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Sezon 2008/09 - 4. kolejka

Post autor: Robert »

Kinga Hatala grała dobrze w meczu z SMS-em i na jakiej pozycji nie grała tego nie pamiętam, ale zaskoczyły swoją postawą dwie młode i nowe zawodniczki: Paulina Stojek i Gabriela Gasidło. Teraz przed Wisłą prawdziwy sprawdzian z Piastem i śmiem twierdzić, że jak zagrają tak jak w meczu przeciwko SMS-owi to są w stanie pokonać Piast. Widać, że trener Kędryna popracował i to mocno z dziewczynami. Co do innych drużyn to coraz lepiej gra SMS, wywiezienie punktów z Mysłowic ma swoją wartość, a teraz zagrają z Toruniem. KSZO Ostrowiec, będzie miało bardzo ciężką batalię o pozostanie w lidze. Poznań przegrał drugi mecz i po raz trzeci z rzędu we własnej hali zagra z Mysłowicami i będzie to mecz o sześć punktów. Łódź wygrywa i zajmuje pierwsze miejsce w tabeli, ale... są jeszce baraże i tu wszystko się może zdarzyć.
plywajacy_tartak
Posty: 3
Rejestracja: 20 paź 2008, o 20:19

Re: Sezon 2008/09 - 4. kolejka

Post autor: plywajacy_tartak »

Widzialem pare meczy przed sezonem i Hatala w kazdym grala na srodku. Nie zapowiada sie zeby grala na innej pozycji bo w Wisle ciezko o srodkowe...

A jeszcze pozwole sobie wrzucic artykul z dzisiejszego Dziennika Polskiego:

"Psychologia pomaga

Sokół Chorzów - Wisła Enion Energia1-3 (19-25, 21-25, 25-20, 20-25)

Wisła: Hatala, Surma, Gasidło, Opalińska, Stojek, Filip, I. Śliwa (libero) oraz Rusinek, Żochowska.

Drugie zwycięstwo odniosły wiślaczki w tegorocznych rozgrywkach. - Wyznaję pogląd, że najważniejsze w siatkówce są nogi i głowa, a to się potwierdziło w Chorzowie - mówi trener wiślaczek Lesław Kędryna, zadowolony ze swoich podopiecznych, bo: - Zagrały z ogromnym zaangażowaniem, bez tak zgubnych w siatkówce przestojów, bez wielu własnych błędów. Nawet przegrany trzeci set nie zmienił ich gry, dalej trzymały się konsekwentnie taktyki. To, że porażka w trzeciej partii nie miała wpływu na psychikę zespołu w dalszej części meczu to zasługa współpracujących z nami dwóch psychologów ze szkoły Janusza Zdebskiego - Bartosza Wołosa i Daniela Wąsika. Dzięki ich wsparciu zespół szybko się zintegrował, to widać na treningach i w trakcie meczów - podkreśla Kędryna.

Wiśle pomaga też na razie rozgłos, jaki w lidze wzbudziły ogromne straty w składzie, po ubiegłym sezonie: - Rywalki chyba nieco wciąż nas lekceważą, a nam to tylko pomaga. Przeciwko Sokołowi bardzo dobrze zagrała na środku siatki Karolina Surma, skuteczna w bloku i ataku. Dużo gramy środkiem, do tego sporo piłek wybroniliśmy. Na dobrym poziomie w ataku zagrały młode Gasidło i Stojek. Nie ma w zespole jednej atakującej, na której spoczywa ciężar gry, zdobywanie punktów rozkłada się równo na cały zespół, to też nasz atut - podkreśla Kędryna.

W najbliższą sobotę wiślaczki zaprezentują się wreszcie własnej publiczności, o godz. 16 grają z Piastem Szczecin. - Sam jestem ciekaw, czy nie zje ich trema. Mam nadzieję, że kibice nam pomogą - mówi trener krakowianek."
Awatar użytkownika
mazia
Redaktor
Redaktor
Posty: 372
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:07
Płeć: K
Lokalizacja: Podłopień/Kraków
Kontakt:

Re: Sezon 2008/09 - 4. kolejka

Post autor: mazia »

Co do Kingi - Kedryna mówił, że zostawi ją na środku - bo kogo ma dać. Ciekawa byłam jednak czy znalazło się zastępstwo. Jak widać nie. Choć wyobraznie mam bujna, to nie potrafie sobie wyobrazic Kingi na środku... ale na szczescie to nie ja jestem trenerem. W sumie w meczu z Pila grala naprzeciw Bednarek i w pojedynkach jeden na jeden zazwyczaj była góra, a przynajmniej nie ułatwiała gry reprezentantce Polski. Surma pomimo niskiego wzrostu jest świetną środkowa (w LSK pewnie juz taka dobra nie bylaby no ale mowimy przeciez o I lidze) wiec jej dobra postawa mnei nie dziwi specjalnie.
Pytanie zasadnicze - a jak z przyjeciem? W poprzednich sezonach, lagodnie mowiac, była klapa. A teraz?
I kiedy czego gorąco pragniesz, to cały wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu.
mikasa1
Posty: 255
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:41
Płeć: M

Re: Sezon 2008/09 - 4. kolejka

Post autor: mikasa1 »

A teraz z przyjęciem w zespole z Krakowa całkiem dobrze (przynajmniej w meczu z chorzowiankami). Cały zespół Wisły zaimponował - rzeczywiscie nie ma tam gwiazd każda robi swoje i wnosi sporo punktów do meczu. Mnie szczególnie zaimponowała gra Wisły w obronie - nie było piłek gdzie wiślaczki przynajmniej nie spróbowały piłki podbić w górę nawet w beznadziejnych sytuacjach. Na skrzydle zwróciłem uwage juz w meczu Wisły z Sosnowcem na Gasidło (jesli nie przekreciłem nazwiska)- młoda nie dysponujaca wielkim wzrostem ale bez kompleksów i potrafiąca na siatce pokombinować - takiej ilosci kiwek które wpadały w parkiet przeciwnika dawno nie widziałem. Reasumując milo i przjemnie patrzy sie na takie zespoły jak Wisła - młody, ambitny, bez kompleksów.
Awatar użytkownika
mazia
Redaktor
Redaktor
Posty: 372
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:07
Płeć: K
Lokalizacja: Podłopień/Kraków
Kontakt:

Re: Sezon 2008/09 - 4. kolejka

Post autor: mazia »

Na turnieju o Srebrna Siatkę wiele mowiono o tej dziewczynie. Jesli sie nie myle to jedna z niewielu ktora nie grala w poprzednim sezonie w Wisle lub Wisle II, ale została sprowadzona. W meczu z Dabrowa zagrala bardzo przyzwoicie, w kolejnych -juz slabiej. Wisle w tym sezonie widziałam tylko na turnieju w Krakowie wiec nie wiele moge powiedziec o tym zespole ale juz wtedy pokazywaly walecznosc i swietna obrone (czasem zdarzalo sie ze wszystkie 6 rzucalo sie do pilki ale wazne zaangażowanie).Mam nadzieje, że Mikasa masz rację bo to oznaczaloby bardzo ciekawy sezon.
A tak przy okazji. 2 lata temu w Starcie Łódź grała na ataku tez taka niewysoka zawodniczka, blondynka z tego co pamietam. Wie ktoś może o kogo mi chodzi i co się z nią teraz dzieje? Cos mi sie po glowie obija, że grała wtedy też w plażówkę.
I kiedy czego gorąco pragniesz, to cały wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu.
gonzales
Posty: 260
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:03
Płeć: M

Re: Sezon 2008/09 - 4. kolejka

Post autor: gonzales »

a ja zdania nie zmienię wisła będzie grała o utrzymanie tzn po sezonie zsasadniczym poza 6 ale na koniec sezonu raczej pozostaną w lidze
pek
Posty: 307
Rejestracja: 10 maja 2008, o 23:00
Płeć: M
Kontakt:

Re: Sezon 2008/09 - 4. kolejka

Post autor: pek »

Wisła gra w składzie:
rozegranie - Filip
atak - Stojek
środek - Hatala, Surma
przyjęcie - Gasidło, Opalińska
libero - Śliwa
Na zmiany - choć dotąd rzadko - wchodzą: Żochowska (na obydwa skrzydła), Przybyło (na przyjęcie do II linii) i Rusinek (nominalnie to środkowa, ale najczęściej na zagrywkę). W kadrze meczowej są też Kuskowska (rozgrywająca) i Warchoł (skrzydłowa). Drmla (skrzydłowa) leczy kontuzję barku. Do dyspozycji są też ewentualnie zawodniczki z II-ligowej AZS AGH Wisły.

Rozważania na temat Hatali są trochę niesprawiedliwe, a przy tym bezprzedmiotowe. Tak naprawdę Kędryna eksperymentował z nią na skrzydle w kilku meczach II ligi jesienią ubiegłego roku. Na to co potem robił Mazurek spuszczam zasłonę milczenia, jak i na osobę tego gościa.
Wydaje mi się, że Kinga jest tak wszechstronnie utalentowana, że może grać na obu pozycjach. Do gry na środku predysponuje ją bardzo dobry potencjalnie blok (w tej chwili nie zawsze to widać przez działalność Mazurka). Należy też pamiętać, że dopiero od trzech lat wyczynowo trenuje siatkówkę.

Widziałem obydwa mecze ligowe Wisły (2. na żywo) i uważam, że jej podstawową siłą jest właśnie wyrównany skład, w którym wszystkie zawodniczki walczą, żadna sie nie wyłącza, a przy tym żadna nie podłamuje niepowodzeniami, nieudanymi zagraniami. Jeśli będą zdrowe to nie tylko gonzales będzie musiał zweryfikować swoje opinie. Na razie Wisła awansowała na tym forum z grupy poważnych kandydatów do spadku do grona poważnych kandydatów do utrzymania...
ODPOWIEDZ

Wróć do „I liga kobiet”