Sezon 2007/08 - III kolejka

Smienof
Posty: 74
Rejestracja: 21 sie 2007, o 09:41
Płeć: M
Lokalizacja: Katowice

Sezon 2007/08 - III kolejka

Post autor: Smienof »

Znów weekend i już następna kolejka spotkań I ligi. Wczoraj Budowlane dość gładko pokonały AZS KSZO. Najciekawiej zapowiada się w ten weekned spotkanie Gwardi z Piaste. Wrocławianki rozegrają swój pierwszy mecz w I lidze przed własną publicznością. W innych spotkaniach emocji też nie powinno zabraknąć. Oczywiście czekam na wasze komenatrze pomeczowe.
Pozdrawiam
Marcin64
Posty: 6
Rejestracja: 13 paź 2007, o 19:04
Płeć: M
Lokalizacja: Pszczyna
Kontakt:

Re: III kolejka

Post autor: Marcin64 »

PLKS Pszczyna przegrał trzeci mecz z rzędu, tym razem uległ siatkarką z Bełchatowa 2:3
mikasa1
Posty: 255
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:41
Płeć: M

Re: III kolejka

Post autor: mikasa1 »

no ale punkcik pierwszy w tej lidze Pszczyna zdobyła - w Sosnowcu Sokół wypunktował SMS - po pierwszych dwóch spokojnych setach chorzowianki dały narzucić sobie żywiołowość gospodyń i III set przegrały.W 4 secie bardzo wyrównana gra z obu stron - z przewagą chorzowianek w samej końćówce
gonzales
Posty: 260
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:03
Płeć: M

Re: III kolejka

Post autor: gonzales »

kto dopuścił salkę gimnastyczną w toruniu do rozgrywek toż to istny kurnik!!!!!!!!!!!!! bezpieczenstwo zawodniczek sie nie liczy kibice 1m za boczymi liniami 3m za końcowymi to są jaja!!!!!!!!
Budowlany
Posty: 88
Rejestracja: 7 paź 2007, o 07:26
Płeć: M

Re: III kolejka

Post autor: Budowlany »

jak juz pisałem w innym wątku, siatkówka to nie ping-pong i w zupełności wystarczy 9x9m. a z liczeniem metrów na oko lub ucho to masz wyrazny problem. bo odleglosci kibicow od boiska to nie udalo CI sie wymierzyc.
peace
kizhook_thorn
Posty: 8
Rejestracja: 12 paź 2007, o 21:21
Płeć: M

Re: III kolejka

Post autor: kizhook_thorn »

gonzales, trochę przesadzasz... poza tym - złej baletnicy....
Awatar użytkownika
evija
Posty: 1140
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:26
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: III kolejka

Post autor: evija »

Gonzales, jesteś w błędzie, bo tak źle nie jest...

Szczerze to ja widziałam gorsze kurniki niż sala Zespołu Szkół nr 10, to jest I liga, a nie LSK, by nakładać tak restrykcyjne przepisy. Nie wiem jakie są jeszcze w Toruniu hale, bo jestem z Bydgoszczy, nasuwa mi się pytanie gdzie grają koszykarki???
W każdym razie nie zmienia to faktu, że Cudowlanki mogą grać w tej hali i wychodzi im to bardzo skutecznie :D

Ogólnie wracając do meczu to 65min czyli godzinka + wolniejsze mycie zębów i siatkarki z Ostrowca mogły się już zbierać do szatni. Budowlane fajnie grały, skutecznie zdarzyły się chyba dwa większe przestoje, ale sytuacja została b.szybko opanowana. Faktycznie ciężko którąś wyróżnić...prym w ataku wiodły Maja Soja, Agnieszka Sikorska i Ola Marchlewska. Dobrze się w końcówce meczu na zmianie pokazała 16-letnia Patrycja Polak - młodzież jest bardzo zdolna co oczywiście bardzo dobrze rokuje dla klubu (pomimo kłopotów). Drużyna się rozkręca i ten "toruński walec" będzie teraz się mierzył na wyjeździe z SPS P-techniką Cz-wa - życzę wygranej i powodzenia :) Wypad był bardzo miły, wpadnę też na Gwardię i Wisłę jak przyjadą do Torunia. Pokazały, że warto się wybrać na wycieczkę, a i w starciu z Wrocławiem i Krakowem wynik będzie sporą zagadką.
Pozdrowienia :)
Błękit nieba, czerwień krwi
w każdym sercu naszym tkwi...

Pałac Bydgoszcz
magas18
Posty: 2
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:18
Płeć: K
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: III kolejka

Post autor: magas18 »

Gwardia Wrocław - Piast Szczecin 3:1 (25:16, 26:28, 25:20, 25:17)

Tylko jedno ... Jeżeli Piast Szczecin jest uważany za jednego z faworytów (obok Gwardii Wrocław, Wisły Kraków i SKRY Bełchatów) 1. ligi, to ja się zastanawiam jak muszą "grać" zespoły takie jak: Chemik Police, PLKS Pszczyna czy AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski ?
Gwardzistki co prawda nie zagrały dzisiaj jakoś rewelacyjnie, ale to co pokazał Piast to żenada totalna. Większość punktów, które zdobyły to było po nieudanych zagrywkach albo atakach w aut Wrocławianek. Szczecinianki momentami wyglądały jakby zadawały Sobie pytanie: "Co ja robię tu" ... Chociaż oczywiście kilka imponujących akcji po obu stronach siatki było. to muszę przyznać ;)

Oglądanie tego meczu momentami trochę mnie aż nudziło ...
"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca"
jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Re: III kolejka

Post autor: jasson »

Faworytem do awansu jest Wisła i Gwardia. O awansie Piasta do LSK mówią tylko w Szczecinie. A słowa te przeplatane są informacjami o braku finansów nawet na ten sezon. Zresztą i skład Piasta nie wydaje mi się najmocniejszy. Skra gubi punkty z beniaminkami więc też raczej nie będzie się liczyć w walce o awans. W Bełchatowie liczy się tylko męski zespół. Reszta? Myślę że Budowlane niedługo wyhamują ale już teraz są czarnym koniem rozgrywek. Jestem ciekaw co SPS zyska na zmianie trenera. Do tej pory z kobietami Kardas nic nie osiągnął. Może teraz się uda choćby awansować do czwórki?
mikasa1
Posty: 255
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:41
Płeć: M

Re: III kolejka

Post autor: mikasa1 »

wydaje mi si, ze zdecydowanie za szybko aby mówić - kto i o co będzie grał - Piast rozegrał 3 mecze gwardia raptem 2. Zakwalifikować się do play-offów a wtedy dopiero można typować faworytów. Aktualnie poza Wisłą i Budowlanymi już każdy zespół stracił jakieś punkty. Więc sztuką będzie nie rozegrać jeden czy dwa fantastyczne mecze lecz ciułać punkty a klasę pokazać w play-offach
Awatar użytkownika
PaStKa
Posty: 174
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:19
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: III kolejka

Post autor: PaStKa »

Szczecinianki zagrały naprawdę bardzo słabo. Ten drugi set, to raczej zapaść Gwardii niż jakiś przebłysk Piasta. W Gwardii pozwolę sobie wyróżnić Martę Haładyn, Agę Jagiełło i w szczególności Kasię Mroczkowską, mimo że dostała czapę przy 24:24 w 2 secie. Mecz nie stał na wysokim poziomie, ale nie mogę powiedzieć, żeby mi się nudziło. Jednego jestem pewny, taką grą Szczecinanki nie awansują.
„Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.” - Albert Einstein
Smienof
Posty: 74
Rejestracja: 21 sie 2007, o 09:41
Płeć: M
Lokalizacja: Katowice

Re: III kolejka

Post autor: Smienof »

Siatkarki Chemika Police rozegrały dziś awansem mecz 7. kolejki z SMS Sosnowiec. Podopieczne Mariusza Bujka wygrały 3:1. Jest to ich pierwsza wygrana w tym sezonie ligowym. Uczennice sosnowieckiego SMS-u w czterech rozegranych spotkaniach nie zdobyły punktów i obecnie zajmują ostatnie miejsce w tabeli I ligi kobiet.

SMS Sosnowiec - Chemik Police 1:3 ( 20:25; 25:16; 19:25; 25:27)
ODPOWIEDZ

Wróć do „I liga kobiet”