Sezon 2007/08 - IX kolejka

Awatar użytkownika
evija
Posty: 1140
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:26
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Sezon 2007/08 - IX kolejka

Post autor: evija »

No i "stało" się. Mamy pierwszą porażkę Torunia.

Gwardia Wrocław - Budowlani Toruń 3:0 (25:17, 25:20, 25:16)

Jestem trochę zaskoczona rozmiarem, myślałam, że może po tie-breaku... ale żeby tak gładko.
Trudno... teraz Wisła i Piast - zobaczymy co z nimi Budowlanym uda się 'ugrać'.
Błękit nieba, czerwień krwi
w każdym sercu naszym tkwi...

Pałac Bydgoszcz
gonzales
Posty: 260
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:03
Płeć: M

Re: Sezon 2007/08 - IX kolejka

Post autor: gonzales »

ja myślę że to by było na tyle w wykonaniu budowlanych jak im sie uda utrzymać pierwsza 4 to będzie i tak niespodzianka, ale nie sądze ;) mecze z tymi najsilniejszymi pokaża prawdziwe oblicze zespołu z gwardią z tego co widać do zera!!!! w setach też nie ciekawie a dla przypomnienia chemik i kszo urwały seta gwardii
Awatar użytkownika
PaStKa
Posty: 174
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:19
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Sezon 2007/08 - IX kolejka

Post autor: PaStKa »

Pozwole sobie troche szczegółowiej opisać mecz na szczycie.

1 set zaczął się od serii zagrywek Filipowicz, Budowlane objęły prowadzenie 4:0. I na tyle było je stać w tym secie. Przy 15:11 dla Gwardii, po drugiej punktowej zagrywce Agi Starzyk trenerka z Torunia wzięła czas. Na niewiele się przydał. Gwardzistki dalej odjechały kończąc seta rezultatem 25:17. Drugi set rozpoczał się od lekkiej przewagi Budowlanych, w pewnym momencie miały już cztery punkty przewagi, jednak chwilę później było już 12:12. Potem obie drużyny grały równo, do stanu 19:19. Wtedy na zagrywkę weszła Zuza Efimenko. No i było 23:19. Końcowo Gwardzistki wygrały do 20. Trzeci set kompletnie nieudany dla Torunianek. Zaczęło się od serii świetnych zagrywke Marty Haładyn i stanu 5:0. Potem była gra praktycznie punkt za punkt aż do końca seta. Raz Gwardzistkom udało sięzdobyć trzy punkty z rzędu i raz dwa punkty z rzędu. Torunianki zdobyły w tym secie 0 (słownie: zero) punktów przy własnej zagrywce. Mecz skończył się plasem Sikorskiej w aut. Muszę przyznać, że bardzo mnie zawiodła postawa gości. Liczyłem na zacięty bój, a to był wręcz spacerek. W Gwardii można wyróznić libero Agę Jagiełło za wiele wspaniałych obron. Warto też wspomnieć o dobrym wejściu Zuzy Efimenko, która przez półtora seta godnie zastąpiła Ewelinę Toborek.
„Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.” - Albert Einstein
mikasa1
Posty: 255
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:41
Płeć: M

Re: Sezon 2007/08 - IX kolejka

Post autor: mikasa1 »

No cóż zadyszkę Budowlanych można bylo przerwidzieć.Teraz przed nimi niezwykle ważne i trudne mecze gdzie o punkty bedzie trudno.Ponadto w rundzie rewanżowej - KSZO, Skra i Sokół na wyjeździe i o punkty może być ciężko - także ponownie obstawiam dla Budowlanych miejsce 5-6 które i tak będzie wielkim sukcesem tego zespołu - a jesli uda im się awansować do pierwszej czwórki to - sensacja :) I ligowych parkietów. W pozostałych meczach Piast po poprawnej grze (jak zwykle - Piast nie gra efektownej siatkówki ale systematycznie gromadzi punkty) w meczu o "czerwoną" latarnię potwierdziły się głosy, że Pszczyna z tym składem nie ma co szukać w I lidze i wygrana Sokoła - i może nie wygrana ale styl po ostatniej porażce ze Skrą robi wrażenie. Kszo w całym meczu ugrał... 41`punktów i to po meczu bez I rozgrywającej i podtsawowej atakującej. Podsumowując Piast, Gwardia i pewnie Wisła w czwórce a o pozostałe miejsce jeszcze stoczy sie niezła batalia. Na koniec niech nikogo nie mylą autorzy niektórych tekstów dotyczących systemu rozgrywek - w tym sezonie play-off dotyczy zespołów I-IV a nie I-VI jak w zeszłym sezonie !!!!. Zespolu z miejsc V-VI po rundzie zasadniczej maja zagwarantowane miejsce w I lidze na przyszły serzon i nie grają ani o spadek ani o awans. :)
jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Re: Sezon 2007/08 - IX kolejka

Post autor: jasson »

Mikasa ma rację. W większości artukułów wypisywane jest, że do PO awansuje sześć zespołów. Jeśli dobrze pamiętam to nawet trenerzy Budowlanych tak twierdzili w niedawnym wywiadzie... A prawda jest taka jak pisze Mikasa. 1-4 o awans, 5-6 o V miejsce, 7-10 o utrzymanie.
Co do kolejki. W meczu na szczycie Gwardia nie dała szans beniaminkowi z Torunia. Gwardia naprawde pędzi coraz szybciej i ciężko będzie ja zatrzymać. A Budowlane? Za tydzień mecz z Wisłą, który pokaże czy dzisiejsza porażka i jej styl to wypadek przy pracy czy maksimum ich umiejętności już został osiągnięty. Sokół rozgromił KSZO, który po raz kolejny nic nie pokazał i w takiej formie ciężko będzie o awans do czwórki. Piast znów stracil seta ale zdobył 3 punkty. Trener Kardas pracuje w Częstochowie na tyle długo, że jego efekty powinny byc już widoczne. Na razie ich nie ma... No i na koniec o Pszczynie. Zespół, który po awansie celowo się osłabił przez wzmocnienie zawodniczkami drugoligowymi nie ma szans na punkty jeśli nie zdobywa ani jednego w Sosnowcu. Jednego spadkowicza już mamy...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Sezon 2007/08 - IX kolejka

Post autor: dreamer »

Jeżeli spokojnie popatrzymy na tabelę:
http://www.siatka.org/?wyniki.lp.2007.4
to ewidentnie widać, że Budowlane zrobiły swoje w I rundzie fazy zasadniczej. Przy ich 20 punktach w tej chwili, zakładam, że jeszcze 3-4 zwycięstwa do końca sezonu, dadzą im miejsce bezpieczne - gwarantujące utrzymanie w lidze (czyli 5-6). Mimo porażki z Gwardią, i nawet jeżeli kryzys jaki widać utrzyma się i doprowadzi do porażek z Wisłą i Piastem, to uważam, że nie jest to zespł o "przypadkowych" umiejętnościach. Uważam, że w II rundzie stać torunianki nawet na 5-6 zwycięstw, co mogłoby im zagwarantować start w play-off 1-4.

Mnie coraz bardziej "powala" postawa PLKS Pszczyna ??? Słyszałem rożne informacje o braku profesjonalnego podejścia zawodniczek do treningu. Z drugiej strony pojawiały się głosy o niekopmpetencji władz klubowych, co rozwala podobno całą pracę w klubie. Sądzę, że Pszczyna nie ma szans na utrzymanie się, i to może dobrze, bo nie jestem pewien, czy tam komukolwiek zależy na tym, aby była w mieście I-ligowa siatkowka kobiet.

Ale nie tylko Pszczyna zapisała soię w dotychczas rozegranych meczach od początku sezonu, w mojej pamięci na minus. Nie mogę zrozumieć, co dzieje się z dziewczynami s Sosnowca. O ile u mężczyzn Spała regularnie dostawała naukę od starszych kolegow, o tyle dziewczyny z Sosnowca radziły sobie w poprzednich latach bardzo przyzwoicie.
Czyżby teraz brakowało w SMS-ie utalentowanych dziewczyn? Jeżeli tak, to zaczynam już dziś bać się o przyszłość naszej żeńskiej siatkowki :<


dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Re: Sezon 2007/08 - IX kolejka

Post autor: jasson »

Dreamer, sprawa jest prosta. SMS stracił prawie cały sklad z poprzedniego sezonu, po prostu juniorki po skończeniu szkoły wrociły do swoich klubów. Teraz średnia wieku w SMS to 16,7 więc dajmy im trochę czasu na zebranie doświadczenia. Następny klub wg średniej wieku to Gwardia - 21,1. Dlatego w tym sezonie SMS będzie dostarczał punkty a za rok będzie w górnej połówce. Tak jest co dwa lata...
mikasa1
Posty: 255
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:41
Płeć: M

Re: Sezon 2007/08 - IX kolejka

Post autor: mikasa1 »

jasson nie do końca - SMS ma rzeczywiście w tym sezonie słabsze dziewczyny - widziałem kilka meczów tej drużyny i nie jest to grupka która za rok może dwa podbije świat chyba, że dojdzie w przyszłym roku kilka ciekawych dziewczyn.
gonzales
Posty: 260
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:03
Płeć: M

Re: Sezon 2007/08 - IX kolejka

Post autor: gonzales »

do tej grupy to raczej już nikt nie dojdzie bo tam są chyba jeszcze młodsze grające w 2 i 3 lidze ,a tak na marginesie po tej grupie dziewcząt nie należy sie spodziewać nawet w przyszłym sezonie fajerwerków bo o ile poprzednia grupa t o w całości kadra polski juniorek to obecna coś koło 50% i jeszcze bez znaczących sukcesów na arenie międzynarodowej a dla przypomnienia dziewczyny będące kiedyś w sms {przybysz, podolec , sadurek . bełcik itp} jak grywały w lidze to nie dostawały takich batów jak te obecnie
mikasa1
Posty: 255
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:41
Płeć: M

Re: Sezon 2007/08 - IX kolejka

Post autor: mikasa1 »

No i w I lidze robi nam sie bardzo ciekawie - w latach ubiegłych od poczatku można było obstawiać 1-2 zespoły grające o awans i spadek a w tym roku ???.
PIAST, GWARDIA I WIAŁA ( ze śliwą) pokazują wyrównany poziom - jednak w mojej ocenie z przewagą Gwardii :).
Budowlani Toruń - z całym szacunkiem ale patrząc na najbliższe spotkania oraz terminarz meczów i przeciwników na wyjeździe w rundzie rewanżowej trudno będzie (aczkolwiek tego życzę) znaleźć im sie na premiowanym awansem 4 miejscu.
Za nimi niezła grupa pościgowa-Skra,Kszo,Sokół,Politechnika - zespoły naprawdę dysponujące niezłymi składami.
Mimo sympatii dla Chemika i PLKS nie widzę ich w walce o spokojny byt w I lidze - ale play-offy to nowy rozdział więc??? - będzie ciekawie :)))
ODPOWIEDZ

Wróć do „I liga kobiet”