Przed sezonem 2008/09 - karuzela transferowa

natii
Posty: 51
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 10:38
Płeć: M

Przed sezonem 2008/09 - karuzela transferowa

Post autor: natii »

Karuzela transferowa,mysle ze mozemy juz zaczac dyskusje i spekulacje.Mam nadzieje ze władze klubow i trenerzy beda dalej preferowac rozwoj polskiej siatkowki kobieceji zalezec im bedzie aby pojawiały sie nowe mlode twarze ktorych troszke było juz i w mijajacym sezonie(Krawulska,Staniucha,Lewandowska-Sokoł Chorzow,Wardzinska-KSZO,Leszczynska -Skra ,Efimienko,Haładyn-Gwardia i inne ktorych juz nie bede wymieniał )Mam nadzieje ,ze szkoleniowcy i działacze zrobia wszystko aby mogły sie rozwijac sportowo,a rozpoczynajaca sie karuzela transferowa pozwoli aby znalazły sie one w klubach ktorym zalezy na rozwoju Polskiej siatkowki.Ponadto mam nadzieje ,ze kadra trenerska z LSK tez wreszcie zacznie zauwazac zawodniczki z ligii nizszej ale posiadajace zdolnosci ,ambicje i mozliwosci.Miejmy nadzieje ,ze ta nasza dyskusja zainteresuje ich rowniez.
jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Re: Karuzela transferowa sezon 2008/2009

Post autor: jasson »

A ja myślę że jeszcze na rozważania za wcześnie. Czołowa czwórka jeszcze gra a takie spekulacje nie służą zawodniczkom i ich klubom. Piszesz o daniu szansy Haładyn czy Efimienko. Te zawodniczki przecież są w szerokiej kadrze A lub B a za chwilę być może będą w LSK. Dla reszty zawodniczek które wymieniłaś moim zdaniem jeszcze za wcześnie na LSK. Lepiej niech ogrywają się w I lidze gdzie mają pewne lub mniej pewne miejsce w składzie niż siedzą na końcu ławki w klasie wyżej. I jeszcze jedno: kto to jest Lewandowska z Sokoła?

Co do transferów wstrzymajmy się do faktycznego końca sezonu.
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Karuzela transferowa sezon 2008/2009

Post autor: Robert »

Owszem są zawodniczki, które rokują grę w LSK, ale co do tego jeszcze za wcześnie aby pisać, niech zakończy sie rywalizacja i można będzie spekulować, przypuszczać i gdybać. W PLS są już ruchy i można pisac, tutaj jeszcze jest za wcześnie...
natii
Posty: 51
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 10:38
Płeć: M

Re: Karuzela transferowa sezon 2008/2009

Post autor: natii »

Przepraszam za pomyłke w nazwisku(nie Lewandowska tylko Nowakowska),natomist co do tego czy za wczesnie rozpoczynac dyskusje?sam wiesz ze tak ,bo kluby juz zaczeły same te karuzele i nie ma znaczenia ktora to liga.Jesli chodzi o Haładyn i Efimienko to dopiero ich poczatek w reprezentacji seniorskiej tak samo jak Kaczorowskiej Frackowiak i pozostałych powołanych pierwszy raz.Mam nadzieje ,ze zakotwicza sie na dobre w reprezentacji (zycze im tego bardzo mocno).Rozpoczynajac dyskusje na tematy karuleli chciałem abyscie wypowiadali sie bez emocji i sugestii (podtekstow),bo uwazam ze to powazne forum siatkarskie i niejednokrotnie zagladaja tu szkoleniowcy ,ktorzy nie bardzo orientuja sie o pierwszej lidze ,chodzi mi o to ze nie maja kiedy jej obserwowac ,natomiast nasze uwagi i spostrzezenia moga w jakis sposob pomoc tym zawodniczkom zostac zauwazonymi,bo nie kazda konczyła SMS,A TO CHYBA NIE JEST JEDYNYM CZYNNIKIEM NA KTORY NALEZY ZWRACAC UWAGE.Moim celem nie jest rozpalanie emocji ,bo one potrzebne sa na parkiecie ,tylko napisanie cennych uwag tych ktorzy interesuja sie siatkowka.Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Karuzela transferowa sezon 2008/2009

Post autor: Robert »

Powiem tak niektóre zawodniczki Piasta na pewno znajdą lepsze kluby jestem o tym przekonany. Piast jest niewypłacalny i nie wiadomo co dalej z nimi takie zawodniczki jak Chojnacka, Kuchczyńska (libero), czy Rolińska z powodzeniem mogą grać w klubach środka (chodzi mi o kluby ktore zajęły msc 5-8 w LSK). Podobnie też w Chemiku są zawodniczki, które ciekawie grają (Bryczkowska, Kwiatkowska, Raczyńska) grają bardzo ciekawie. Co do reszty zobaczymy kto awansuje, a kto nie być może będzie. Ciekawą postacia jest rozgrywająca Sokoła Choryw Natalia Staniucha, mloda perspekywiczna zawodniczka
jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Re: Karuzela transferowa sezon 2008/2009

Post autor: jasson »

natii pisze:Rozpoczynajac dyskusje na tematy karuleli chciałem abyscie wypowiadali sie bez emocji i sugestii (podtekstow),bo uwazam ze to powazne forum siatkarskie i niejednokrotnie zagladaja tu szkoleniowcy ,ktorzy nie bardzo orientuja sie o pierwszej lidze ,chodzi mi o to ze nie maja kiedy jej obserwowac ,natomiast nasze uwagi i spostrzezenia moga w jakis sposob pomoc tym zawodniczkom zostac zauwazonymi,bo nie kazda konczyła SMS,A TO CHYBA NIE JEST JEDYNYM CZYNNIKIEM NA KTORY NALEZY ZWRACAC UWAGE.
Uwierz mi że żaden trener z LSK nie kupi zawodniczki jeśli przeczyta o niej na forum I ligi. Większość klubów na bieżąco penetruje ten rynek i wie dokładnie kto się wyróżnia na tym poziomie i kto ma szanse zaistnieć w LSK. Ale szczerze mówiąć (nie liczę Gwardii i Wisły które mają szansę awansu) tylko nieliczne pójdą dalej a wschodzącej gwiazdy to naprawdę tu nie ma.
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Karuzela transferowa sezon 2008/2009

Post autor: Robert »

Każdy zainteresowany klub "penetruje" rynek i wiele w tym prawdy. Pamiętacie Magdę Piątek podstawową zawodniczkę Wisły w ubiegłym sezonie? Jak otrzymała propozycję gry z DG - rywala, który pokonał Kraków w PO - od razu poszła. Tak jak pisze jasson pomiędzy 1 ligą a LSK jest przepaśc. Z całym szacunkiem dla wszystkich zespołów w 1 lidze. Pojedyncze zawodniczki, które się wyróżniały przejdą do LSK, lecz te zawodniczki będzei można policzyć na palcach obu rąk. Niestety taka jest prawda. Zresztą można popatrzeć na ubiegły sezon transferowy jak było. Naliczyłem w sumie sześć zawodniczek, ktore obecnie grają w LSK, a przyszły z zespołów 1 ligi, tak, ze wielkich ruchów w 1 lidze się nie spodziewam.
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Karuzela transferowa sezon 2008/2009

Post autor: Robert »

Skoro mowa o ruchach transferowcyh to na pewno w Szczecinie w "Piascie" może nastąpić eksodus zawodniczek. Rzenno, Plebanek, Chojnacka, Bury, Szymańska, Kuchczyńska, Rolińska czy Związek znajdą bardziej dstabilne kluby i o ile nie będą to kluby z LSK to przynajmniej wyplacalne w 1 lidze. Na pewno spadkowicz Białystok/Bydgoszcz kogoś wezmą.
gonzales
Posty: 260
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:03
Płeć: M

Re: Karuzela transferowa sezon 2008/2009

Post autor: gonzales »

w bełchatowie podobno poploch bo wladze rezygnują z kobiet i całą kase dają w drem team co niejako można zrozumieć nie da sie mieć gwiazd w męskiej i jeszcze bić sie o lsk na to wlaściciel pge raczej nie pozwoli
natii
Posty: 51
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 10:38
Płeć: M

Re: Karuzela transferowa sezon 2008/2009

Post autor: natii »

SŁYSZAŁEM ,ZE BEDA SPORE ZMIANY, Skra dogaduje sie z AWF W-WA,PIAST Z Czestochowa,z Chorzowa tez sporo zawodniczek szykuje sie do odejscia ,wiec ruszyła karuzela!Mysle ,ze szykuja sie ciekawe zmiany.Zobaczymy co stanie sie w zespołach ktore spadna z LSK ORAZ W TYCH CO AWANSUJA DO 1 LIGII .
mikasa1
Posty: 255
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:41
Płeć: M

Re: Karuzela transferowa sezon 2008/2009

Post autor: mikasa1 »

dogadać się i wykupić miejsce to jedno na to potrzeba dość sporych finansów a jeszcze trzeba mieć w budżecie nie wirtualne ale realne pieniądze na transfery i pensje zawodniczek. A w Chorzowie "sporo" ;) zawodniczek chce odejść - ciekawe.... chyba, że dwie lub trzy osoby to już tłok. A tak na marginesie to ruch odbywa się w obie strony :]
mikasa1
Posty: 255
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:41
Płeć: M

Re: Karuzela transferowa sezon 2008/2009

Post autor: mikasa1 »

Aha i jeszcze jedno to raczej Częstochowa dogaduje się z Bełchatowem pod warunkiem, że Łódź awansuje bezpośrednio
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Karuzela transferowa sezon 2008/2009

Post autor: Robert »

natii pisze:SŁYSZAŁEM ,ZE BEDA SPORE ZMIANY, Skra dogaduje sie z AWF W-WA,PIAST Z Czestochowa,z Chorzowa tez sporo zawodniczek szykuje sie do odejscia ,wiec ruszyła karuzela!Mysle ,ze szykuja sie ciekawe zmiany.Zobaczymy co stanie sie w zespołach ktore spadna z LSK ORAZ W TYCH CO AWANSUJA DO 1 LIGII .
Czyżby Bełchatów chciał "odsprzedać" miejsce w 1 lidze żeńskiej. Jak dla mnie trochę niezrozumiałe. dziewczyny w każdym sezonie grają dobrze i ponizej 5-6 miejsca nie schodzą. Czyżby powodem była sekcja męska? Piast - to było chyba wiadome, że wcześniej, czy później z tej druzyny zaczną odchodzić zawodniczki. Piast może zniknąc z siatkarskiej mapy Polski. Nie czarujmy się, nie ma pieniędzy to nie ma grania w 1 lidze. chorzów też ma ciekawą ekipę i podobnie jak Skra też jest w czubie tabeli, zobaczymy kto pierwszy opuści Sokół. Co do drużyny która spadnie sprawa jest otwarta.
jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Re: Karuzela transferowa sezon 2008/2009

Post autor: jasson »

Ciekawe informacje piszecie. Skra, Piast czy Budowlani mogą nie wystartować w przyszłym sezonie. Na nadmiar gotówki nie narzekają też w Policach. Jesli Wisła nie awansuje to też może mieć kłopoty finansowe bo wycofa się sponsor i odejdzie Śliwa. Widać że I liga ma swoje kłopoty i zmniejszenie tych rozgrywek do 10 zespołów + SMS było dobrym posunięciem. Chętni do zastąpienia w/w zespołów są więc liga pewnie ruszy normalnie ale może niewiele przypominać tą z tego sezonu. Dużo jest jeszcze niewiadomych więc pisanie o karuzeli transferowej jest chyba przedwczesne. Najpierw trzeba określić jakie zespoły w tej lidze będą grały...

Z drugiej strony moim zdaniem Skra i Toruń jednak zagrają. Ile kosztuje sekcja kobiet w Bełchatowie: tyle co pensja Wlazłego? Toruń ma świetną młodzież więc milionów nie potrzebuje a warto ogrywać swoje juniorki na poziomie I ligi. Problem jest w Szczecinie bo tam co roku sytuacja się powtarza...

Zastanawiam się więc kto będzie za rok walczył o ekstraklasę. Pewnie tegoroczny spadkowicz ale kto jeszcze?
gonzales
Posty: 260
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:03
Płeć: M

Re: Karuzela transferowa sezon 2008/2009

Post autor: gonzales »

jasson pisze:Ciekawe informacje piszecie. Skra, Piast czy Budowlani mogą nie wystartować w przyszłym sezonie. Na nadmiar gotówki nie narzekają też w Policach. Jesli Wisła nie awansuje to też może mieć kłopoty finansowe bo wycofa się sponsor i odejdzie Śliwa. Widać że I liga ma swoje kłopoty i zmniejszenie tych rozgrywek do 10 zespołów + SMS było dobrym posunięciem. Chętni do zastąpienia w/w zespołów są więc liga pewnie ruszy normalnie ale może niewiele przypominać tą z tego sezonu. Dużo jest jeszcze niewiadomych więc pisanie o karuzeli transferowej jest chyba przedwczesne. Najpierw trzeba określić jakie zespoły w tej lidze będą grały...

Z drugiej strony moim zdaniem Skra i Toruń jednak zagrają. Ile kosztuje sekcja kobiet w Bełchatowie: tyle co pensja Wlazłego?
tylko że kasa z dziewczyn ma podobno iść na kolejne wzmocnienie skra chce w przyszłym sezonie powalczyć w lidze mistrzów a na kobiety nie będzie wtedy kasy przecież bełchatów nie ma młodzieży która mogłaby grać w 1 lidze więc pozostaje sprzedaż i jeszcze jedno podobno czekają na awans łodzi i wtedy z części obecnych zawodniczek skry + części z łodzi chcą powalczyć o lsk



Toruń ma świetną młodzież więc milionów nie potrzebuje a warto ogrywać swoje juniorki na poziomie I ligi. Problem jest w Szczecinie bo tam co roku sytuacja się powtarza...

Zastanawiam się więc kto będzie za rok walczył o ekstraklasę. Pewnie tegoroczny spadkowicz ale kto jeszcze?
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Karuzela transferowa sezon 2008/2009

Post autor: Robert »

Toruń ma kłopty i może nie wystartować w 1 lidze. Poza tym jesli nie zagrają te zespoły o których piszemy to 1 liga bedzie słaba jak nigdy. Nie oszukujmy się poziom tej ligi pójdzie mocno w dół. Na miejsca w 1 lidze są chętni: Budowlani Łódź, Legionovia, Rumia, Łańcut, a wiadomo, ze nie wszystkie drużyny uzyskają awans. Więcej jak 11 drużyn w tej lidze nie może grać, gdyż poziom jeszcze bardziej poszedłby w dół. Tyle drużyn ile obecnie jest to jest wystarczająco. W chwili obecnej więcej drużyn ma kłopoty niż ich nie ma.
mazi
Posty: 40
Rejestracja: 4 wrz 2007, o 19:05
Płeć: M

Re: Karuzela transferowa sezon 2008/2009

Post autor: mazi »

Listy pobożnych życzeń, już dawno leżą w biurkach prezesów starannie przygotowane przez trenerów i niewiele pewnie będzie w nich zmian, pod warunkiem, że zarządy w miarę szybko określą budżety klubów na przyszły sezon. Większość szkoleniowców również w kuluarach rozmawiało już ze sobą na temat potencjalnych zakupów zawodniczek (np., co o niej myślisz jako o zawodniczce kiedyś z nią pracowałeś, czy jest konfliktowa, czy może trudna, bo bardzo chimeryczna, czy wydaje jej się, że już wszystko wie na temat siatkówki i nic więcej nikt nie może jej przekazać, przez co ciężko z nią pracować, co można u niej jeszcze poprawić, czy jest pracowita, generalnie czy warto się nią zainteresować i nie wpaść na minę za "kupę kasy"haha)to częste powody, przez które nie rozmawia się nawet z zawodniczką i dziwi mnie dość mocno, że zawodniczki jakby nie zdawały sobie z tego faktu sprawy, generalnie trenerzy mają dość duży wpływ na losy zawodników II i I ligi... dobrze już;)
gonzales
Posty: 260
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:03
Płeć: M

Re: Karuzela transferowa sezon 2008/2009

Post autor: gonzales »

co taka cisza w eterze czyżby żadnych ruchów nie było nie wierze :] :]
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Karuzela transferowa sezon 2008/2009

Post autor: Robert »

Mamy pierwsze wycofanie się z rozgrywek 1 ligi drużyny Skry Bełchatów. jak tak dalej pójdzie to nie bedzie mial kto grac. Niewiadoma jest równiez przyszłość Budowlanych Toruń. Ciekawe jaka drużyna wypełni miejsce po Skrze, a Bełchatów radził sobie nawet całkiem nieźle w 1 lidze... Zawodniczki i trener już szukają nowych klubów.
Budowlany
Posty: 88
Rejestracja: 7 paź 2007, o 07:26
Płeć: M

Re: Karuzela transferowa sezon 2008/2009

Post autor: Budowlany »

u Budowlnaych jest lepiej. tyle powiem, bo poki nic nie podpisane to nie ma co sie wyhyhyhylać.
Awatar użytkownika
evija
Posty: 1140
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:26
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Karuzela transferowa sezon 2008/2009

Post autor: evija »

Szkoda Skry, bo to była drużyna środka tabeli, całkiem niezła z tendencjami zwyżkowymi. Czy to naprawdę taki problem trzymac drużynę w I lidze ? Przecież Bełchatów tak naprawdę stać i na LSK gdyby im się zachciało.

Ciekawi mnie takie zdanie:

"Miejsce w I lidze kobiet bełchatowski klub chce odstąpić ośrodkowi akademickiemu, z którym nawiązałby współpracę i przekazywał wyszkoloną młodzież."

Czyli jeśli dobrze rozumuję, w zamian za Skrę dostaniemy dostarczyciela punktów ??? :/
Ciekawe gdzie pójdą siatkarki i trener.

Ktoś w temacie PLS-u poruszył temat Mariusza W. i żony jego Pauliny ;)
I co teraz ? - żona musi zmienić klub... jeśli awansują (szczerze nie patrzyłam ostatnio jak sytuacja wygląda) Organika Budowlani Łódź do I ligi, to daleko nie będzie miała...
Błękit nieba, czerwień krwi
w każdym sercu naszym tkwi...

Pałac Bydgoszcz
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Karuzela transferowa sezon 2008/2009

Post autor: Robert »

Pytań pojawi się jeszcze więcej. Zobaczymy jak im budżetem bedzie dysponował Chemik Police- tam też sytuacja jest mocno niestabilna. Poza tym jak Skra chce nawiązać współpracę z ośrodkiem akademickim to może z Cżestochową.
Poza tym Ewa - po co im LSK? Wiadomo jaką popularnością cieszy się PLS w przeciwieństwie do LSK. Gwarantuję, że przyjazd Kalisza do Bełchatowa, czy Muszyny przyciągnąłbny mniej kibiców niż przyjazd Resovii. Tu nie chodzi o pieniądze tylko o małe zainteresowanie siatkówką żeńską w Bełchatowie. P{oza tym poziom 1 ligi i widownia na halach jest czasami tak, ze szkoda słów, jak na jednym czy drugim meczu w trakcie sezonu zasadniczego uzbiera się 200-300 widzów to jest sukces. Na SMS Sosnowiec - chodziło... 50-70 osób może trochę zawyżylem więcej na pewno nie.

Myślę, że na ostateczny kształt 1 lig przyjdzie trochę poczekać ponieważ mocno niepewna jest sytuacja Winiar Kalisz (dwa miliony na minusie, a wiadomo, że do końca maja 2008 zakończy się kompletowanie drużyn i składów w LSK). Być może w 1 lidze zagra przegrany z meczy (Rumia - Budowlani Łódź lub Andrychów - Mysłowice, albo spadkowczie: Czestochowa lub Pszczyna). Wariantów jest wiele, albo Bydgoszcz albo Kraków zagrają w LKS w przypadku nie przystąpienia Kalisza do LSK. Poza tym jak nic się nie zmieni i Kalisz zagra w LSK to będą derby Pomorza Toruń - Bydgoszcz.

Budowalny-jak coś będziesz wiedział o sytuacji w Waszym klubie to pisz na bieżąco. Drużyna jest ciekawa i jak będzie utrzymany skład i nastąpią 2-3 wzmocnienia możecie namieszać.
Awatar użytkownika
evija
Posty: 1140
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:26
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Karuzela transferowa sezon 2008/2009

Post autor: evija »

No w sumie, ale zawsze szkoda chociaż garstki tych, którzy chodzili na mecze Bełchatowianek. Pomijając już temat LSK, to naprawdę dla takiej Skry utrzymanie żeńskiej drużyny na obecnym poziomie w I lidze to "pikuś".

Czekamy na Toruń, oby się wyklarowało i nie trzeba było nigdzie drużyny przenosić (opcje:Solec Kujawski - to by prawie derby Bydgoszczy były a nie Pomorza ;) i Ciechocinek ). Szkoda wielkiej pracy, jaka została włożona w klub przez sztab szkoleniowy i zawodniczki. Chciałabym się spotkać z Budowlanymi, kto by pomyślał, że te nasze 2 sparingi z tego sezonu będa przygrywką do rywalizacji I ligowej. Ale cóż życie... Ja tam bym wolała taki pojedynek w ekstraklasie, a nie "spadnięty" Pałac ze ledwo zipiącymi finansowo Budowlanymi. Bydgoszcz i Toruń to nie tylko żużel i czasem niektórzy w naszych miastach o tym zapominają.

Pozostaje życzyć owocnych poszukiwań...
Jeszcze w Szczecinie niejasna sytuacja, niby sponsor ma być, ale mi to pachnie wabieniem, a ile w tym prawdy, że maja byc pieniądze - ciężko powiedzieć.
Police - zostały wspomniane.
Generalnie to ta I liga wesoło się nie rysuje :/ Nuda chyba będzie.
Błękit nieba, czerwień krwi
w każdym sercu naszym tkwi...

Pałac Bydgoszcz
mikasa1
Posty: 255
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:41
Płeć: M

Re: Karuzela transferowa sezon 2008/2009

Post autor: mikasa1 »

Panowie vel panie wręcz odwrotnie w I lidze bedzie naprawdę bardzo ciekawie w zbliżającym się sezonie. O wycofaniu się Skry mówiono (sam mówiłem) wczesniej więc to nie jest niespodzianka. Mecz o awans Rumia - Łódź odpowie nam kto w zamian - jak już wczesniej pisałem - jeśli wygra Rumia - to Budowlane kupią miejsce jak nie to miejsce będzie dla Częstochochowy. Tak czy siak oba zespoły są w miarę stabilne finansowo (przynajmniej na razie) ale i również jeśli chodzi o poziom sportowy nie odstają od I-ligowców. Głośno mówi się, że jeśli Wisełka nie awansuje to sponsor może się zastanawiać co dalej....., Budowlani raczej powinny się poukłądać, Sokół - po wydarzeniach w klubie (spłonęła hala) zobaczymy,Piast i Chemik - zagadka, Kszo już kiedyś szymnie pisało, ze mają umowę sponsorską chyba z Celsą na spore pieniądze więc zobaczymy - jedyna zagadka co i kto w parze Andrychów-Mysłowice. A jeśli mówimy o faworytach - jesli potwiedzi się budżet Bydgoszczy to będzie on prawie taki sam jak....... budżet innym 3 lub 4 klubów I ligi - tak więc faworyt roszi się sam :))
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Karuzela transferowa sezon 2008/2009

Post autor: Robert »

Niezła wylicznaka powstaje, wcześniej pisałem co będzie jak wycofa się Kalisz? W LSK pozostanie jedno wolne miejsce dla kogo? (Wisła lub Bydgoszcz). Uważam, że jak z Wisły odejdzie sponsor, to będzie granie w środku taneli i na tym się skończy. W Chorzowie spłonęła hala treningowa, a nie hala w której Sokół rozgrywa swoje mecze. Sokół gra w Chorzowie przy ulicy Kościuszki na MOSIR-ze.

Zoabczymy co z tego wszystkiego wyjdzie jak na razie to jest więcej niewiadomoych i znaków zapytania. Pałac kandydat numer jeden do awansu i z tym nie powinno być problemu. Tak jak pisala Ewa będą nudy.

Jak w Policach działacze będą mieli takie podejście jak w ubiegłym sezonie, ze dziewczyny na meze będą jeździły pociągami to nic dobrego to nie wróży, a trener Bujek "czarodziejem" nie będzie. Dwa razy się udalo po barażach, więc pozostaje pytani ile razy jeszcze, ten facet będzie zmagał się z ciężką sytuacją klubu?
Scarlett
Posty: 47
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 04:14
Płeć: K

Re: Karuzela transferowa sezon 2008/2009

Post autor: Scarlett »

W Krakowie sponspor podpisał umowę na 3 lata, więc jeszcze rok zostanie w klubie.
natii
Posty: 51
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 10:38
Płeć: M

Re: Karuzela transferowa sezon 2008/2009

Post autor: natii »

No,to robi sie coraz ciekawiej .Jedne kluby rezygnuja inne nie maja kasy a jeszcze inne same nie wiedza czego jeszcze beda chciały w nowym sezonie.Zastanawia mnie czy juz macie jakies informacje kto gdzie przechodzi albo jakie sa plany zmian klubowych.Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Karuzela transferowa sezon 2008/2009

Post autor: Robert »

Wisła znowu będzie musiała poczekać z ewntualnym awansem do LSK i chyba ponownie nastąpią zmiany w składzie. Sponsor jest tylko ile razy będzie czekal na ewentualny awans? stare przyszłowie mówi: "do trzech razy sztuka", może się uda w natępnym? Obecnie jak pisałem wcześniej więcej jest znaków zapytania niż pewnych odpowiedzi. Na pewno wiem, że SMS Sosnowiec zagra w 1 lidze i tego jestem pewny.
gonzales
Posty: 260
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:03
Płeć: M

Re: Karuzela transferowa sezon 2008/2009

Post autor: gonzales »

witam
ciekawe kogo z azs ów { warszawe czy częstochowe} wskaże skra jako swojego następcę w 1 lidze bo w awans łodzi tym składem , jest niemal pewny a poza tym szkoda wydawać kase na miejsce lepiej tą kasą w postaci premii zmotywować dodatkowo zawodniczki ;) ;)
jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Re: Karuzela transferowa sezon 2008/2009

Post autor: jasson »

A ja słyszałem że sponsor jest w Wiśle na 3 lata ale na zasadzie 2+1. Czyli jesli Wisła awansuje do LSK w 1 lub 2 sezonie to umowa automatycznie przechodzi na trzeci sezon. Wszystko wskazuje na to, że ta umowa skończy się za tydzień. Ale zawsze można siąść do stołu i negocjować...

Skra pewnie odda miejsce SPS-owi, część zawodniczek kiedyś grała w Częstochowie więc może powstać ciekawy zespół. Z tego grona tylko Zaroślińska i może Dudek prezentują wyższy poziom niż koleżanki i może one gdzieś wyżej zagrają.

W innych klubach duże znaki zapytania ale w sumie podobnie jest co roku. Piast obiecuje złote góry, Police nie mają kasy a Toruń ma zbyt utalentowaną młodzież by się teraz poddać. Mam nadzieję że wszyscy przystąpią do gry po wakacjach.

Co do planów transferowych to na razie chyba cisza. Kluby bardziej skupiają się na zebraniu kasy na ligę a o zawodniczkach myśli się po cichu...
ODPOWIEDZ

Wróć do „I liga kobiet”