Kto w miejsce Skry Bełchatów?

gonzales
Posty: 260
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:03
Płeć: M

Kto w miejsce Skry Bełchatów?

Post autor: gonzales »

dobrze by było zamieszczać tutaj wszelki informacje jakie wiecie w tym temacie itp

OD MODERATORA:o tym, kto gdzie przechodzi dyskutujemy w temacie dotyczącym transferów
Ostatnio zmieniony 1 cze 2008, o 11:20 przez Ted, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Napraw Caps Locka, potem używaj klawiatury, zapoznaj się z regulaminem
Awatar użytkownika
evija
Posty: 1140
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:26
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Kto w miejsce Skry Bełchatów?

Post autor: evija »

W Częstochowskiej Wyborczej był ostatnio artykuł, nie pamiętam czy był wspominany w dziale transferów, ale chyba nie.
SPS ma szanse na I ligę. Konrad Piechocki był w Częstochowie na rozmowach, ale miejsca SPS za darmo nie dostanie. Budżet mają na poziomie ubiegłego sezonu, jest problem z jego powiększeniem, bo brak chętnych na wsparcie. Chcieli zatrudnić trenera Czaję, ale najogólniej mówiąc, Cze-wy nie stać. Był też trener Bodys, ale on też nie będzie trenował Poltechniki. Co do siatkarek to chca zatrzymać swoje.
Nie wiem czy ma to sens, bo z takim składem i brakiem nakładów może być ponownie problem z utrzymaniem, a nie chodzi chyba o to, by to przejęcie było jednorocznym epizodem, tylko żeby stworzył się ośrodek.
Błękit nieba, czerwień krwi
w każdym sercu naszym tkwi...

Pałac Bydgoszcz
gonzales
Posty: 260
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:03
Płeć: M

Re: Kto w miejsce Skry Bełchatów?

Post autor: gonzales »

a jak do tego można się odnieść w przypadku drugiego kandydata czyli mosiru mysłowice ? tam praktycznie mało która zawodniczka nadaje się na parkiety 1 ligowe chyba że trener czaja weżmie ze sobą zawodniczki , pytanie tylko które jak trzon zespołu skry już ma pracodawców a dla mysłowic chyba będzie to za drogie pomimo dużego wsparcia miasta
Awatar użytkownika
kufel
Posty: 175
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 13:00
Płeć: M
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: Kto w miejsce Skry Bełchatów?

Post autor: kufel »

gonzales pisze:a jak do tego można się odnieść w przypadku drugiego kandydata czyli mosiru mysłowice ? tam praktycznie mało która zawodniczka nadaje się na parkiety 1 ligowe chyba że trener czaja weżmie ze sobą zawodniczki , pytanie tylko które jak trzon zespołu skry już ma pracodawców a dla mysłowic chyba będzie to za drogie pomimo dużego wsparcia miasta
Ciekawa opinia 8-) Pamiętam jak mówiono, że juniorki budowlanych toruń skazywano na pożarcie w 1 lidze. efekty widać. Także nie mów mi, że nie mamy zawodniczek na ligę. Co do wsparcia miasta to w większości to wsparcie idzie na drużyny młodziezowe.
gonzales
Posty: 260
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:03
Płeć: M

Re: Kto w miejsce Skry Bełchatów?

Post autor: gonzales »

tylko zobacz ile zwodniczek z rocznika 1989 i młodzsze czyli w poprzednim sezonie grały GRAłY w budowlanych ? {2} podpowiem ci :<
Awatar użytkownika
kufel
Posty: 175
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 13:00
Płeć: M
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: Kto w miejsce Skry Bełchatów?

Post autor: kufel »

Zgadza się. Tak czy siak u nas bez względu czy będzie 1 czy 2 liga i tak szykują się wzmocnienia
gonzales
Posty: 260
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:03
Płeć: M

Re: Kto w miejsce Skry Bełchatów?

Post autor: gonzales »

a może jakieś info z mysłowic czy dogaliście się ze skrą
Awatar użytkownika
kufel
Posty: 175
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 13:00
Płeć: M
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: Kto w miejsce Skry Bełchatów?

Post autor: kufel »

Czekamy na decyzję zarządu skry.
gonzales
Posty: 260
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:03
Płeć: M

Re: Kto w miejsce Skry Bełchatów?

Post autor: gonzales »

kufel pisze:Czekamy na decyzję zarządu skry.
do kiedy ta decyzja i czy z czają w komplecie? czas pogania zawodniczek coraz mniej na ewentualne wzmocnienia o których wcześniej pisałes
Awatar użytkownika
kufel
Posty: 175
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 13:00
Płeć: M
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: Kto w miejsce Skry Bełchatów?

Post autor: kufel »

zarząd miał dać odpowiedź do końca tamtego tygodnia. Niestety milczą. Szczegółów negocjacji niestety nie znam. Top secret :< a z zawodniczkami rozmowy też trwają. Kto, kiedy i za ile j/w. Jak będą kontrakty podpisane MOSiR poinformuje.
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Kto w miejsce Skry Bełchatów?

Post autor: Robert »

Kufel - pisz jak coś będziesz więcej wiedział. Powiem tak raz jedyny widziałem MOSiR Mysłwoice na meczu SMS II Sosnowiec- MOSIR było wtedy chyba 2:3 o ile dobrze pamiętam. Drużyna ciekawa owszem, ale ambicja i wola walki mogą nie wystarczyć na 1 ligę, jest parę ciekawych i perspektywicznych zawodniczek. W przypadku gdyby Mysłowice zagrały w 1 lidze niezbędne są wzmocnienia.
Awatar użytkownika
kufel
Posty: 175
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 13:00
Płeć: M
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: Kto w miejsce Skry Bełchatów?

Post autor: kufel »

Jutro panowie będzie wszystko jasne. To już na 100 %. Robert ja je widziałem 95 % meczy i się w pełni zgadzam.
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Kto w miejsce Skry Bełchatów?

Post autor: Robert »

Dziś w TVP Katowice oficjal;nie potwierdzona została informacja, żę MOSIR Mysłowice zagra w rozgrywkach 1 ligi kobiet. Tym samym nie zagra Częstochowa.
gonzales
Posty: 260
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:03
Płeć: M

Re: Kto w miejsce Skry Bełchatów?

Post autor: gonzales »

no to ciekawe ile zawodniczek skry przejdzie do mysłowic choć z tego co już widzę to podstawowego składu skry już nie ma
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Kto w miejsce Skry Bełchatów?

Post autor: Robert »

Jak dobrze poszukają i mają pieniądaze na transfery to znajdą zawodniczki. Działacze muszą również wiedzieć, że różnica pomiędzy 1 ligą a 2 ligą jest spora. Kolejna rzecz to większość drużyn będzie zbijało koszty i dajmy na to Chemik zamiast trzy razy jechać na Śląsk pojedzie dwa i dzień po dniu będzie rozgrywał mecze.
Awatar użytkownika
kufel
Posty: 175
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 13:00
Płeć: M
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: Kto w miejsce Skry Bełchatów?

Post autor: kufel »

Słyszałem to i chyba padne. Cytuję panią prowadzącą wiadomości sportowe:
Natomiast klub MKs-u Mysłowice w przyszłym sezonie grać będzie w drugiej lidze. Klub odkupił miejsce itd...
Pełen profesjonalizm dziennikarski. Ech. A tak ogólnie to ja na ich miejscu bym poczekał na oficjalny komunikat zarządu Skry i MOSiR-u, a nie gadał o czymś co jest pewne powiedzmy na 99,9 %. Działacze zdają sobie sprawę. Spokojnie panowie. A z tym cięciem kosztów to fakt. Tak samo będą robić kluby ze Śląska. Bydgoszcz - Toruń też większość planuje jeden wyjazd.
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Kto w miejsce Skry Bełchatów?

Post autor: Robert »

Pani Anna Cebo, która prowadziła wiadomości sportowe pomyliła się. Kufel - teraz wzmocnienia i gracie w 1 lidze. Poza tym fajny meczyk szykuje się w Sosnowcu z SMS.
mikasa1
Posty: 255
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:41
Płeć: M

Re: Kto w miejsce Skry Bełchatów?

Post autor: mikasa1 »

Z tymi meczami podwójnymi macie jak najbardziej rację sporo klubów będzie przekładalo mecze - Toruń i Bygdoszcz czy Szczecin i Police na jeden raz na dwa dni - już teraz widzę, że w tabeli będzie niezły bałagan związany z przekładaniem meczów. A dla sympatyków siatkówki kobiecej na Śląsku nie może być lepiej - Sosnowiec, Chorzów, Mysłowice, Andrychów a i Kraków blisko.
Budowlany
Posty: 88
Rejestracja: 7 paź 2007, o 07:26
Płeć: M

Re: Kto w miejsce Skry Bełchatów?

Post autor: Budowlany »

mikasa1 pisze: Sosnowiec, Chorzów, Mysłowice, Andrychów a i Kraków blisko.

Blisko załamania chyba :D
Swoją drogą miło będzie po rocznej przerwie zawitać w Andrychowie. Muszę przyznać, że finał baraży o awans do I ligi w zeszłym roku (łącznie obronionych 5 czy 6 piłek meczowych i dwa zwycięstwa Budowlanek w Andrychowie) to jedne z mocniejszych kibicowsko przeżyć siatkarskich :)
mikasa1
Posty: 255
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:41
Płeć: M

Re: Kto w miejsce Skry Bełchatów?

Post autor: mikasa1 »

Wam Budowlany nie zazdroszczę - praktycznie wszędzie macie chyba dwudniowe wyjazdy (no nie macie na derby blisko ;) - na śląsk na pewno (z doświadczenia zeszłorocznego wiem, że odwrotnie wyjazd ze Ślaska do Torunia w jeden dzień to niezbyt dobry pomysł) - w zachodniopomorskie nie wiem - tu chyba w waszym przypadku wyjazd w dniu meczu jest możliwy.
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Kto w miejsce Skry Bełchatów?

Post autor: Robert »

Panowie a według mnie PZPS powinien zrobić tak "połączyć" w pary kluby po to aby grać systemem sobota - niedziela. Przykładowo mamy parę Police- Szczecin i parę Mysłowice - Sosnowiec obie drużyny grają ze sobą na przemian i mamy zaoszczędzone koszty prze kluby. Mniej kotłowania i mniej przekładania meczy. Potem mamy parę Bydgoszcz- Toruń, czy i kolejna para Andrychów-Kraków, Na tych samych zasadach z tym, że jedna drużyna co tydzień musiałby pauzować. Moim zdaniem można to pogodzić i nie byłoby z tym problemów.
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2253
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Kto w miejsce Skry Bełchatów?

Post autor: mewa »

A moim skromnym zdaniem I liga to zaplecze naszej profesjonalnej LSK. I jak kogoś nie stać (czasowo, organizacyjnie, finansowo) na rozgrywanie meczów w drugim końcu kraju, niech gra w II lidze, gdzie wyjazdy są o wiele bliższe. A jak jeszcze za daleko, to w ramach jednego województwa w III lidze.
jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Re: Kto w miejsce Skry Bełchatów?

Post autor: jasson »

Dokładnie. Jeszcze nie zaczeli grać a już marudzą. Może zmniejszenie I ligi do 8 zespołów rozwiąże ten problem?
Awatar użytkownika
kufel
Posty: 175
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 13:00
Płeć: M
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: Kto w miejsce Skry Bełchatów?

Post autor: kufel »

Aja powiem, że w sumie się zgadzam. Choć z drugiej strony najlepiej pozostawić w tej sprawie wolną rękę klubom. A kasę zawsze można przeznaczyć np. na szkolenie młodzieży bo bez tego to guzik będziemy mieć a nie profesjonalną siatkówkę.
Po drugie sezon się jeszcze nie zaczął, więc ta nasza pisanina to tylko gdybanie. Zobaczymy jak to będzie wyglądało po rozpoczęciu sezonu. a z przekładaniem meczy to obojętnie czy to będzie 1,2 czy trzecia jest to nieuniknione, choćby dlatego, że rozgrywki w kategoriach młodszych nigdy nie są brane pod uwagę przy ustalaniu terminarza w ligach centralnych. W jednych drużynach gra dużo juniorek, a w drugich np. przy organizacji turniejów młodzieżowych trzeba przekładać np. z braku miejsca na hali.
pek
Posty: 307
Rejestracja: 10 maja 2008, o 23:00
Płeć: M
Kontakt:

Re: Kto w miejsce Skry Bełchatów?

Post autor: pek »

Kiedyś (lata 80. i część 90.) był taki system i to w ekstraklasie. Z tym, że nie zawsze dawało się dopasować dobrze pary i np. Wisła była razem ze Stalą Mielec (czyli po sobotnim, wieczornym meczu w Krakowie trzeba było jechać na noc do Mielca, albo wcześnie rano w niedzielę - i na odwrót). Drugi problem to rzeczywiste koszty: odpada jedna podróż, ale dochodzą koszty noclegu dla kilkunastu osób. Nie wiem, czy per saldo by się to opłacało.
Natomiast, jeśli przy obecnym systemie kluby zaczną masowo przekładać mecze, to liga zrobi się nieprzejrzysta. Inna rzecz, że i tak nie zawsze może się to udać, bo w I lidze jest sporo juniorek, które często grają mecze w niedzielę.
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Kto w miejsce Skry Bełchatów?

Post autor: Robert »

Tu nikt nie mówi o zmniejszeniu ligi. Niektóre kluby będą tak grały o czym wyżej pisałem i jestem tego pewny. W ubiegłym sezonie np. niemal całą pierwszą rundę SMS Sosnowiec grał we własnej hali, a Chemik Police na wyjazdach. Inny przykład: Szczecin w ubiegłym sezonie na inaugurację grał w Pszczynie, a dzień później w Sosnowcu. Dalej: Chemik grał w PP we wtorek w Chorzowie, a w środę następnego dnia zagrały z SMS Sosnowiec. (Z tego co pamiętam mecz był rozgrywany awansem dwa tygodnie do przodu).

Trochę odszedłem od tematu. Kufel prosimy o podanie kto zagra w Mysłowicach w przyszłym sezonie. Kim klub się interesuje? Hala jest bardzo w porządku w Mysłowicach ;)
Awatar użytkownika
kufel
Posty: 175
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 13:00
Płeć: M
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: Kto w miejsce Skry Bełchatów?

Post autor: kufel »

Tego niestety nie jestem w stanie podać a to z tej prostej przyczyny, że mnie w to niewtajemniczają. Póki nie będzie podisanych kontraktów z zawodniczkami. Embargo na informacje :|
A pod tym linkiem http://www.tvs.pl/index.php?id_materialu=440 możecie zobaczyć krótka relację w tym temacie. Po czołówce i innych informacjach sportowych jest krótka relacja z MOSiR-u.
gonzales
Posty: 260
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:03
Płeć: M

Re: Kto w miejsce Skry Bełchatów?

Post autor: gonzales »

widać że sps nie poddaje się w walce o miejsce po skrze jeżeli mysłowice przejmą miejsce to myślę że kilka zawodniczek sps-u może zasilić mosir
jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Re: Kto w miejsce Skry Bełchatów?

Post autor: jasson »

No i wszystko oficjalnie już wiadomo. Mysłowice odkupują miejsce w I lidze. Ciekaw jestem jak zareaguje SPS Częstochowa. Szef klubu Majkusiak otwarcie mówił że wszystko jest dopinane na ostatni guzik. Przyznam szczerze że naturalne było dla mnie przeniesienie miejsca w I lidze do Częstochowy: blisko, ośrodek akademicki, zawodniczki z przeszłością w SPS. Okazało się jednak że Skra wybrała Mysłowice. Dla mnie oznacza to koniec żeńskiej siatkówki w Częstochowie bo derby tego miasta w II lidze mało kogo będą interesować. Problemy z kasą ma przecież nawet Wkręt-met.
Ciekaw teraz jestem jaki skład przygotują Mysłowice. Muszę się postarać bo walka o utrzymanie będzie ciężka...
pek
Posty: 307
Rejestracja: 10 maja 2008, o 23:00
Płeć: M
Kontakt:

Re: Kto w miejsce Skry Bełchatów?

Post autor: pek »

jasson pisze:...Przyznam szczerze że naturalne było dla mnie przeniesienie miejsca w I lidze do Częstochowy: blisko, ośrodek akademicki, zawodniczki z przeszłością w SPS...
No, proszę Cię... Kupowanie miejsca w lidze generalnie jest dwuznaczne, ale kupowanie go przez drużynę, która z tej ligi właśnie spadła, jest kuriozalne.
Poza tym to nie przeniesienie tylko zwykły handel - wygrał klub, który ma lepsze zaplecze finansowe.
ODPOWIEDZ

Wróć do „I liga kobiet”