AZS Częstochowa

Awatar użytkownika
dom88
Posty: 34
Rejestracja: 9 maja 2012, o 22:12

Re: AZS Częstochowa

Post autor: dom88 »

W środę w Rudnikach ( nie tych obok Cze-wy) AZS ma zagrać sparing z Energetykiem Jaworzno jestem ciekaw w jakim skladzie bedzie grac AZS... Ale w srode sie przekonamy
Tylko AZS Częstochowa !!!
Awatar użytkownika
Indyk AZS Ol
Posty: 951
Rejestracja: 20 maja 2011, o 12:49
Płeć: M
Lokalizacja: Jeziorany

Re: AZS Częstochowa

Post autor: Indyk AZS Ol »

Jeszcze może do składu z pod Jasnej Góry dołączy Cipek, Benek i Gruszka. W sumie Częstochowa miała by ciekawy skład jakby ci zawodnicy jeszcze dołączyli do drużyny. Pierwszy skład to byłaby (oczywiście nie licząc Serba i pozycji libero) dawna reprezentacja Polski.

Atak: Gruszka
Przyjęcie: Siezieniewski, Murek
Rozegranie: Stelmach
Środek: Szczerbaniuk, Lisinac
Libero: Piechocki/Bik
"Tak mają wojownicy? Jak nie idzie nożem to się wyjmuje topór, a jak toporem nie pójdzie to? ". - Adam Romański o Karlitzku :] w meczu KGHM Cuprum Lubin - Indykpol AZS Olsztyn - 9 grudnia 2023 roku.
Awatar użytkownika
tclancy22
Posty: 1167
Rejestracja: 21 wrz 2008, o 19:46
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa

Re: AZS Częstochowa

Post autor: tclancy22 »

fajnie... Miałby byc juniorski skład - tymczasem mielibyśmy najstarszą pierwsza 6 ever :D

Tak serio to ani Cipek ani Benek nie beda grac w AZSie. Z Gruszką sprawa najpewniej rozwiaze sie podobnie.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: AZS Częstochowa

Post autor: dreamer »

Banawara pisze:...po co w AZSie Hunek- średni siatkarz, nieperspektywiczny, mało dynamiczny i bez zagrywki...
Znasz może jakiegoś perspektywicznego polskiego siatkarza który mógłby grać w AZSie?
Tragiczne jest to, że w ostatnich 2-3 sezonach zawodników na których warto zwrócić uwagę pojawiło się w naszej lidze może dwóch, trzech...

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Banawara
Posty: 45
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:41
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: AZS Częstochowa

Post autor: Banawara »

dreamer pisze:Znasz może jakiegoś perspektywicznego polskiego siatkarza który mógłby grać w AZSie?

dreamer
Nie jestem na bieżąco z rozgrywkami akademickimi, ale moge się założyć że uczestnicy w nich wielu młodych chłopaków, o potencjale wyższym niż Hunek.

Hunek ma 27 lat, średnie umiejętności, i jest mało prawdopodobne żeby wskoczył nagle na wyższy poziom. Dlatego uważam że AZS niczym nie ryzykowałby podpisując kontrakt z nastolatkiem, który wyróżniał sie w swojej kategorii wiekowej. Tym bardziej że w ostatnich latach AZS często stawiał na młodych środkowych, i to z dobrym skutkiem.
TYLKO AZS
W NASZYCH SERCACH JEST
JESTEŚMY TU OD LAT
BĘDZIEMY ŚPIEWAĆ TAK
AŻ SIĘ SKOŃCZY ŚWIAT !!!
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: AZS Częstochowa

Post autor: Arff »

Tym bardziej, że jeden Nowakowski już w Częstochowie grał... warto by podtrzymać tę tradycję :D Ale obstawiam, że tego młodszego byłoby bardzo ciężko wyciągnąć z Bydgoszczy, bo pewnie i tam bardzo szybko wskoczy do 12stki... jak nie w tym roku, to za rok, a wypożyczanie takiego zawodnika na rok, jest bez sensu...

Niemniej jednak, młodych zawodników ci u nas dostatek... rocznik 93/94 obrodził w talenty :) Może nie ma tam gwiazd, ale jest bardzo wyrównany poziom i jest z czego wybierać :)
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: AZS Częstochowa

Post autor: kevinpsb »

Arff pisze: Niemniej jednak, młodych zawodników ci u nas dostatek... rocznik 93/94 obrodził w talenty :) Może nie ma tam gwiazd, ale jest bardzo wyrównany poziom i jest z czego wybierać :)
Obrodził tak samo jak i obradza każdy inny... Pytanie jaka część tych zawodników dostanie swoją szansę. Był pewnego czasu gracz, nazywał się Adrian Buchowski. Zawodnik który był umiejętnościami wyraźnie nad Miką i Ferensem. Wiemy co teraz robią Ci trzej gracze...

Niestety zaczyna być już wręcz bardzo smutne to że kluby wolą ściągać na ławkę zawodników zza granicy niż stawiać na Polaków... A w czym np. Maciończyk, Pająk albo Matejczyk są gorsi od np. zmiennika Drzyzgi lub Hernana.
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Awatar użytkownika
PvK
Posty: 1008
Rejestracja: 6 kwie 2011, o 21:06
Płeć: M
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: AZS Częstochowa

Post autor: PvK »

kevinpsb pisze: Był pewnego czasu gracz, nazywał się Adrian Buchowski. Zawodnik który był umiejętnościami wyraźnie nad Miką i Ferensem. Wiemy co teraz robią Ci trzej gracze...
Każdy jest w zupełnej innej sytuacji. Ferens jest podstawowym zawodnikiem. Mika grzeje ławę. Buchowski gra(?) w 1 lidze. Przypominam tylko, że Kubiak w tym wieku grzał ławkę w serie b, więc żadnego z nich bym jeszcze nie skreślał.
Awatar użytkownika
azsiak88
Posty: 2091
Rejestracja: 8 maja 2009, o 21:44
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: AZS Częstochowa

Post autor: azsiak88 »

tclancy22 pisze: Optymistycznym akcentem jest fakt, że nikt nie spadnie. A budzet mamy i tak na tyle potęzny, ze nikt z 1 ligi nas nie wygryzie ;)
Nic tylko skakać pod sufit. Fajnie jest nie znać połowy składu (albo i więcej) swojej drużyny przed ligą. W tym sezonie minie 5 lat od vice-majstra i PP. Jak ten czas zapiernicza. Nie spodziewałem się wtedy, że za pięć lat będziemy grać juniorami
PZPS - Polsatowski Związek Piłki Siatkowej
Awatar użytkownika
tclancy22
Posty: 1167
Rejestracja: 21 wrz 2008, o 19:46
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa

Re: AZS Częstochowa

Post autor: tclancy22 »

Zeby nie bylo, troszkę ironizowałem z tym zachwytem. Sytuacja jest zwyczajnie beznadziejna, ale wydaje się, ze moze byc juz tylko lepiej...
szczerbaniuk18
Posty: 116
Rejestracja: 23 lip 2011, o 07:38
Płeć: M

Re: AZS Częstochowa

Post autor: szczerbaniuk18 »

http://www.youtube.com/watch?v=GmBdrNQ3WYo&feature=plcp
http://www.youtube.com/watch?v=gUml-xED ... ature=plcp
Z pierwszego filmiku z kanału AZS Częstochowa nie wyniosłem nic. Żadnych informacji o zawodnikach, tylko sprawa Hunka się wyjaśniła, ale na forum też o tym było.Dyrektor sportowy miał główny udział w tym żeby Hunek został :D
Z 2 filmiku można dowiedzieć się, że jutro gramy sparing.
Ma powstać pub/restauracja klubowa. Ma być więcej gadżetów, ale"to wszystko zależy od sprzedaży karnetów" ;)
Awatar użytkownika
dom88
Posty: 34
Rejestracja: 9 maja 2012, o 22:12

Re: AZS Częstochowa

Post autor: dom88 »

Własnie wracam ze sparingu AZS z Energetykiem wygraliśmy 3:0 oraz dodatkowego "krótkiego" seta. Nie było naszego libero ale za to był Paweł Siezieniewski kazdy przyjmujacy zagrał po secie na pozycji libero. Generalnie nie wygladało to wszystko zle. Jasnym punktem druzyny był zdecydowanie nasz nowy serbski środkowy. Szybko przesuwał sie w bloku i konczył swoje ataki. Jestem przekonany że ten gracz napewno bedzie wzmocnieniem w ekipie z Cze-wy :)
Tylko AZS Częstochowa !!!
Matius

Re: AZS Częstochowa

Post autor: Matius »

@dom88 lub ktoś inny, mógłbyś opowiedzieć jak zaprezentował się Bociek i Hebda?
Awatar użytkownika
dom88
Posty: 34
Rejestracja: 9 maja 2012, o 22:12

Re: AZS Częstochowa

Post autor: dom88 »

Hebda zagrał dobre spotkanie wmiare dobrze utrzymywal przyjecie i radzil sobie w ataku. Bociek mial problemy z ustawieniem bloku bo trener ciagle go poprawial jak ma skakac :) w ataku na poczatku nieregularny ale pozniej juz lepiej. Ale mysle ze nie ma co oceniac gry na tym etapie trzeba jeszcze poczekac

zastanawia mnie dlaczego nigdzie nie pisza ze gral Paweł Siezieniewski. W opisach wychodzi na to ze przyjmowali by srodkowi którzy nie zmieniali sie z libero...
Tylko AZS Częstochowa !!!
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: AZS Częstochowa

Post autor: Arff »

Niech się sprawdzają na libero... bo jeśli Woś, który obecnie gra na ME juniorów, jest lepszy od PIechockiego(a skoro gra, kosztem jego skromnej osoby, to należy tak sądzić), to Częstochowa ma ogromny problem...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
dom88
Posty: 34
Rejestracja: 9 maja 2012, o 22:12

Re: AZS Częstochowa

Post autor: dom88 »

Arff pisze:Niech się sprawdzają na libero... bo jeśli Woś, który obecnie gra na ME juniorów, jest lepszy od PIechockiego(a skoro gra, kosztem jego skromnej osoby, to należy tak sądzić), to Częstochowa ma ogromny problem...
Mamy jeszcze Bika który raczej bedzie pierwszym libero
Tylko AZS Częstochowa !!!
Awatar użytkownika
tclancy22
Posty: 1167
Rejestracja: 21 wrz 2008, o 19:46
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa

Re: AZS Częstochowa

Post autor: tclancy22 »

Poza tym drogi kolego Arff, siatkówka juniorska ma się nijak do tego, co później dani zawodnicy prezentują. O tym kto jest lepszy, zycie pokaze... w przyszlosci. A problem Częstochowa i tak ma, nawet gdyby w składzie był WOŚ :) O czym my rozmawiamy w ogóle :] W tym składzie brakuje doświadczonych, stabilnych graczy więc cudów pod Jasną Górą tym razem nie będzie.

Ale i tak wierze w powiedzmy 6 miejsce i smieje się z wielu eskpertów tutaj, którzy od razu wrzucają nas (który to juz raz?) na ostatnie miejsce w tabeli. Są zespoły które na przestrzeni odstatnich lat nie potrafiły grać z jajami i na poziomie słabszych części tabeli, ten brak jaj może okazać się kluczowy. U nas czegoś takiego nie będzie, póki w składzie jest Murek i oby był Gruszka (chociaż to jest w zasadzie już nierealne i po prostu liczę na cud).
Streeter
Posty: 7495
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: AZS Częstochowa

Post autor: Streeter »

tclancy22 pisze: oby był Gruszka (chociaż to jest w zasadzie już nierealne i po prostu liczę na cud).
Kup karnet, wtedy Gruszka będzie realny, jak mawia prezes ;)
#ŁączyNasSiatka

PlusLiga 24/25 (ost. akt. 8 czerwca 2024):

http://laczynassiatka.pl/leagues/2024/8 ... d924111746
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: AZS Częstochowa

Post autor: Arff »

tclancy22 pisze:Poza tym drogi kolego Arff, siatkówka juniorska ma się nijak do tego, co później dani zawodnicy prezentują. O tym kto jest lepszy, zycie pokaze... w przyszlosci. A problem Częstochowa i tak ma, nawet gdyby w składzie był WOŚ :) O czym my rozmawiamy w ogóle :] W tym składzie brakuje doświadczonych, stabilnych graczy więc cudów pod Jasną Górą tym razem nie będzie.
Możesz mi wierzyć, że wiem na czym polega siatkówka juniorska... widziałem Zatorskiego w kadrze juniorów, widziałem też innych, którzy do Plus Ligi się nie dostali, jak choćby Olendarek czy Kaczmarek(grywał trochę w Treflu) i w reprezentacji, nigdy nie mieliśmy zawodnika, który na pozycji libero prezentowałby się tak słabo, jak obecnie Woś, a podobno jest on lepszy od Piechockiego... Ja rozumiem, że ci zawodnicy będą się rozwijać... ale ja nie twierdzę, że Częstochowa ma problem na długie lata... tylko że ma problem teraz...

Jednak jest spora różnica pomiędzy posiadaniem niedoświadczonych i niestabilnych graczy, a gracza zwyczajnie jeszcze za słabego na ten szczebel rozgrywek, a i obstawiam, że w 1 lidze miałby bardzo ciężko...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
tclancy22
Posty: 1167
Rejestracja: 21 wrz 2008, o 19:46
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa

Re: AZS Częstochowa

Post autor: tclancy22 »

Coś mi mówi, ze Zarząd chcąc przyoszczędzić, ściągnie na najsłabszą pozycję gracza dopiero koło grudnia. Możliwe, że będzie to libero zatem...

Ciekawe o co chodziło ze Stańczakiem. Mógłby grać w tym sezonie lepiej niż ostatnio, tymczasem wypożyczamy juniora ze Skry. I już nie wnikam czy jest słaby, czy dobry. Mógłby ktoś kto będzie robił w przyłości wywiad z Konrado, zapytać o tą kwestię.
Streeter
Posty: 7495
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: AZS Częstochowa

Post autor: Streeter »

tclancy22 pisze: Ciekawe o co chodziło ze Stańczakiem. Mógłby grać w tym sezonie lepiej niż ostatnio, tymczasem wypożyczamy juniora ze Skry. I już nie wnikam czy jest słaby, czy dobry. Mógłby ktoś kto będzie robił w przyłości wywiad z Konrado, zapytać o tą kwestię.
Stańczak grał już w PlusLidze za czasów Radomia, w Częstochowie dostał kolejną szansę, skoro jej nie wykorzystał, to jestem za tym, żeby następnej nie dostał. Bo potem mamy ligę pełną zawodników typu Bartłomiej Neroj, Dariusz Szulik, Wojciech Gradowski, Krzysztof Andrzejewski, i tak można jeszcze długo wymieniać. Niech gra w pierwszej lidze, gdzie może nawiąże walkę z innymi zawodnikami na swojej pozycji, a w PlusLidze niech dostanie szansę ktoś, z kto może wykorzysta swoją szansę i ma jakieś szanse na rozwój.
#ŁączyNasSiatka

PlusLiga 24/25 (ost. akt. 8 czerwca 2024):

http://laczynassiatka.pl/leagues/2024/8 ... d924111746
szczerbaniuk18
Posty: 116
Rejestracja: 23 lip 2011, o 07:38
Płeć: M

Re: AZS Częstochowa

Post autor: szczerbaniuk18 »

http://www.sport.pl/sport/1,78976,12403 ... ingow.html
Już wiadomo dlaczego Kaczyński nie pojechał na ME.
szczerbaniuk18
Posty: 116
Rejestracja: 23 lip 2011, o 07:38
Płeć: M

Re: AZS Częstochowa

Post autor: szczerbaniuk18 »

Gdzieś słyszałem, że Dawid Dryja został wypożyczony do AZS-u. Może to ktoś potwierdzić? On trenuje z nami?
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: AZS Częstochowa

Post autor: madlark »

szczerbaniuk18 pisze:Gdzieś słyszałem, że Dawid Dryja został wypożyczony do AZS-u. Może to ktoś potwierdzić? On trenuje z nami?
Prawie... ;)
Dawid Dryja, w kolejnym sezonie zagra, na zasadzie wypożyczenia, w warszawskiej Politechniki.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
mAiZkSe
Posty: 576
Rejestracja: 17 cze 2009, o 20:59
Płeć: M
Lokalizacja: Czę100chowa...

Re: AZS Częstochowa

Post autor: mAiZkSe »

Rok temu o tej porze skład był już zamknięty...W tym - dalej nie ma zawodników na kluczowych pozycjach : przyjęcie i atak, ewentualnie środek...Nie chcę krakać, ale...
Kiedyś wrócimy tam, gdzie nasze miejsce...
Streeter
Posty: 7495
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: AZS Częstochowa

Post autor: Streeter »

mAiZkSe pisze:Rok temu o tej porze skład był już zamknięty...W tym - dalej nie ma zawodników na kluczowych pozycjach : przyjęcie i atak, ewentualnie środek...Nie chcę krakać, ale...
Na przyjęciu to chyba macie zawodników, raczej ciężko się tam kogoś lepszego jeszcze spodziewać, ewentualnie kontraktu z Siezieniewskim. Środkowych jest trzech, więc raczej optymalnie, tak więc w sumie brakuje Wam tylko atakującego, którym zapewne zostanie Gruszka. Gdzie te niewiadome? :)
#ŁączyNasSiatka

PlusLiga 24/25 (ost. akt. 8 czerwca 2024):

http://laczynassiatka.pl/leagues/2024/8 ... d924111746
szczerbaniuk18
Posty: 116
Rejestracja: 23 lip 2011, o 07:38
Płeć: M

Re: AZS Częstochowa

Post autor: szczerbaniuk18 »

A no te niewiadome są tutaj, że to co ty wymieniłeś to są tylko potencjalni zawodnicy. Jedni z wielu. Nikt z nich nie ma podpisanego kontraktu...
Rav_M
Posty: 66
Rejestracja: 30 maja 2011, o 13:20
Płeć: M

Re: AZS Częstochowa

Post autor: Rav_M »

"(...) Częstochowski zespół ma być w komplecie 4 września. - Do tego czasu powinny zostać podpisane umowy z zawodnikami na kluczowe pozycje - zdradza Kardos."

Czekamy na informacje. Coś mi się jednak wydaje, że trzeba będzie uzbroić się w cierpliwość.

Źródło: http://www.wczestochowie.pl/kategoria/s ... m-sparingu
Kocu
Posty: 82
Rejestracja: 3 cze 2011, o 13:01

Re: AZS Częstochowa

Post autor: Kocu »

Rav_M pisze:"
Czekamy na informacje. Coś mi się jednak wydaje, że trzeba będzie uzbroić się w cierpliwość.
Tak samo od paru lat, mnie osobiście to bardzo irytuje
Kłamstwo bywa logiczniejsze niż prawda.
Awatar użytkownika
mAiZkSe
Posty: 576
Rejestracja: 17 cze 2009, o 20:59
Płeć: M
Lokalizacja: Czę100chowa...

Re: AZS Częstochowa

Post autor: mAiZkSe »

Konrad Pakosz: Chęci są takie, żeby nasza kadra była szersza


Wrzesień się zaczął, do 4 września miały być kontrakty z zawodnikami na kluczowe pozycje, liga rusza za miesiąc, a oni ciągle tylko chęci mają...
Nawet nie mam siły tego wywiadu komentować, tylko wrzucam link... Jakbym się chciał do tego odnieść to podejrzewam, że skończyło by się na przynajmniej jednym ostrzeżeniu od moderatorów...
Kiedyś wrócimy tam, gdzie nasze miejsce...
ODPOWIEDZ

Wróć do „II liga mężczyzn”