Sezon 2008/09 - grupa IV

Awatar użytkownika
Miki1910
Posty: 52
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 07:00
Płeć: M
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Sezon 2008/09 - grupa IV

Post autor: Miki1910 »

My kibicujemy WKS-owi, bo ta nazwa to tradycja. Spójrz na Olsztyn. Oni mieli w ostatnich latach wielu sponsorów. Teraz nie mają żadnego, ale w dalszym ciągu to AZS. A spójrz dajmy na to na Jadar. Nikt w Polsce nie darzy ich szacunkiem. Klub bez tradycji. Kupidura wykupił w 2003 roku licencję Czarnych i od razu usunął z nazwy wyraz "Czarni". Kto teraz, z normalnych kibiców, uważa jadar za klub godny szacunku. Popytaj tu na tym forum.

Co fanatycy niosą złego? Nigdy nie spotkałaś się z tym zjawiskiem, a już je osądzasz? To coś na zasadzie nie próbuję, bo wiem, że jest niedobre.

A co do kibiców Częstochowy (czy, jak ich określasz kiboli). Oni są właśnie tą dobrą wizytówką klubu. Mówi się o nich w mediach i to z tej dobrej strony. Tyle w temacie.
"Możemy uznawać zasady demokracji, ale i tak rację mam zawsze ja." Hubert Wagner (1941–2002)
eve
Posty: 53
Rejestracja: 22 lis 2008, o 20:22
Płeć: K

Re: Sezon 2008/09 - grupa IV

Post autor: eve »

Z Jadarem przesadziłeś. Nikt - to znaczy Ty i Twój młyn.
O kibicach Częstochowy mówi się w mediach bardzo wstrzemięźliwie i tak też się ich pokazuje w TV. Sam sobie odpowiedz dlaczego.
Tyle w temacie.
eve
Posty: 53
Rejestracja: 22 lis 2008, o 20:22
Płeć: K

Re: Sezon 2008/09 - grupa IV

Post autor: eve »

Jeśli jesteś prawdziwym kibicem siatkówki to na pewno oglądasz relację z meczu finałowego Final Four LM i, mam nadzieję, wyciągasz wnioski. To a' propos naszej rozmowy o fanatykach.
Miłego oglądania.
Awatar użytkownika
Miki1910
Posty: 52
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 07:00
Płeć: M
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Sezon 2008/09 - grupa IV

Post autor: Miki1910 »

Nie oglądam, bo nie mam PS (kibicem siatkówki jestem). Co do Jadaru to radzę trochę poczytać forum. Sama się przekonasz.

Jeżeli o kibicach klubu spod Jasnej Góry mówi się wstrzemięźliwie, to czemu komentatorzy podczas meczów ligowych, które mogę oglądać na TV4 podkreślają ich fantastyczne zachowanie. Kolejna rzecz. Kilka lat temu, gdy miałem może z 10 lat, a Czarni grali w Serii A i walczyli o najwyższe laury, ukazał się w jakiejś gazecie artykuł o KK Czarnych (chodzi mi o Bl@ck Power). Zostali oni w nim określeni jako najlepsi kibice w Polsce. Jeszcze całkiem niedawno miałem tą gazetę, ale gdzieś się zawieruszyła.

uważasz, że nie kochamy swojego klubu. To kto, jak nie Bl@ck Power starał się o powstanie tego klubu, który wczoraj przegrał z wami. To dzięki im staraniom możemy teraz kibicować Czarnym w II lidze. Zarzucasz nam, że nasz doping jest zły. Kibice Farta pokazali, że ich zachowania nie można nawet nazwać dopingiem. Słownik języka polskiego podaje, że doping to:
«zachęcanie kogoś do większego wysiłku lub do walki»
Buczenia w trąbki, walenia w bęben z całych sił i używania syreny policyjnej nie można zatem nazwać dopingiem. To jest co najwyżej przeszkadzanie zarówno jednej, jak i drugiej drużynie, szczyt chamstwa i grubiaństwa (brakuje jeszcze góralskiej muzyki, ale jakbyście poprosili naszego spikera Edka, na pewno by ją puścił). Niedawno był PŚ w Zakopanem. Było zabrać cały sprzęt i udać się pod Wielką Krokiew dopingować Małysza i spółkę.

Ja nie mówię, że wy jesteście be, a my cacy. My również wczoraj momentami, zachowywaliśmy się nieprawidłowo. Padały przekleństwa. Nie były one jednak skierowane w stronę Kielczan, a wasze buczenie, gdy my śpiewaliśmy coś na przerwie technicznej, wręcz przeciwnie.

Zarówno ja, jak i saalvador wspomnieliśmy, że my również przychodzimy na mecz go obejrzeć, ale samym oglądaniem nie wspomożemy Czarnych. Dopingując, oglądamy mecz, ale czasami potrafimy tak się wkręcić, że zapominamy na chwilę o Bożym świecie. To, że 2-3 osoby prawie w ogóle nie patrzą na mecz jest raczej oczywiste. Ktoś musi kierować taką grupą.
"Możemy uznawać zasady demokracji, ale i tak rację mam zawsze ja." Hubert Wagner (1941–2002)
Awatar użytkownika
saalvador1921
Posty: 44
Rejestracja: 7 paź 2008, o 14:59
Płeć: M
Lokalizacja: Radom

Re: Sezon 2008/09 - grupa IV

Post autor: saalvador1921 »

Ja, jak już podkreślałem, nie chce wchodzić w jakąś napinkę.

Zauważam różnicę, która nas dzieli ( i nie ma tu mowy o tym co lepsze, kto lepszy, ot zwykłe porównanie)
-Ty kibicujesz konkretnym zawodnikom, jednostkom (m.in. Kozłowski, Sopko, Zniszczoł, Jungiewicz, Drzyzga, Makaryk, Swaczyna). Bardziej jednostka, mniej całość.

-dla mnie ważniejsza jest całość, jako klub, jako zawodnicy + trener + historia + tradycja + osiągnięcia + teraźniejszość. Wiadomo, mija sezon, zawodnik może odejść, a wtedy nie zostaje na lodzie. Identyfikuje się z całością, z całym klubem Czarni Radom. Ludzie są, ale przemijają, klub jest ciągle ten sam. Oczywiście silnie dopinguje i szanuje wszystkich zawodników, którzy przyczynili się do rozwoju mojego klubu przez te wszystkie lata.

I myślę, że o to tu chodzi, taka mała ideologia.

Każdy ma swój sposób na wsparcie, na kibicowanie. Nie rozstrzygniemy kto ma racje, czyj doping jest 'lepszy'. Są jednak takie zachowania, które nie są i nie będą akceptowane wśród kibiców wszelkiej maści. Przykładem może być zagłuszanie trąbkami.

Jeśli się myle, popraw mnie.
Pozdrawiam ;)
http://www.Czarni.Radom.pl

2011/2012 - II liga --> 2012/2013 - I liga --> 2013/2014 - Plus Liga
"Za dziesięć długich lat, za drugiej ligi smak. Czekaliśmy już tyle lat, WKS-ie nadszedł czas!"
eve
Posty: 53
Rejestracja: 22 lis 2008, o 20:22
Płeć: K

Re: Sezon 2008/09 - grupa IV

Post autor: eve »

Z mojej strony uważam temat za zakończony :P

Ja też Cię bardzo lubię maniek009 ;)
Awatar użytkownika
saalvador1921
Posty: 44
Rejestracja: 7 paź 2008, o 14:59
Płeć: M
Lokalizacja: Radom

Re: Sezon 2008/09 - grupa IV

Post autor: saalvador1921 »

http://www.youtube.com/watch?v=_wcOxL0T6ek

Film z meczu Czarni - Fart Kielce 4 kwietnia 2009.

Polecam fragment z dopingiem, od 3:59. Farciarze pokazali jakimi są [cenzura 8-) ].
Żal, płacz i zgrzytanie zębów. Ja bym się na waszym miejscu wstydził...


Tymbardziej lepsze jest to, że zawodnicy nie grali, była przerwa. My jedziemy z 'Hej WKS', a oni trąbki i wio...

Kończe, bo musiałbym użyć bardziej dosadnych słów, żeby opisać to, co zrobiliście (włąściwie robiliście przez cały mecz).
http://www.Czarni.Radom.pl

2011/2012 - II liga --> 2012/2013 - I liga --> 2013/2014 - Plus Liga
"Za dziesięć długich lat, za drugiej ligi smak. Czekaliśmy już tyle lat, WKS-ie nadszedł czas!"
Awatar użytkownika
krajak
Posty: 35
Rejestracja: 1 kwie 2008, o 10:40

Re: Sezon 2008/09 - grupa IV

Post autor: krajak »

Zaczynam naprawde zalowac ze nie spotkamy sie na turnieju finalowym ;)
pozdro Czarni, widac nie zostajemy sami w tej lidze jesli chodzi o cos wiecej niz trabienie.
Mam nadzieje, ze poczekamy na Was w 1 lidze.

Powodzenia w przyszlym sezonie
ZKS ŚLEPSK AUGUSTÓW
ODPOWIEDZ

Wróć do „II liga mężczyzn”