Ósemka Siedlce zwolniła cały skład!

monroe
Posty: 4
Rejestracja: 14 mar 2009, o 14:26
Płeć: M

Ósemka Siedlce zwolniła cały skład!

Post autor: monroe »

Słyszeliscie moze jak zachował sie klub z siedlec ktory po awansie chlopaków do czworki(taki cel postawiono im przed sezonem)zamiast wypłacic chlopakom premie zerwał umowe z trenerem Wójcikiem i całym składem. Jak by tego było mało klub ktory miał w przyszłym sezonie awansowac do 1 ligi powiedział ze nie wypłaci pensji zawodnikom i trenerowi za ostatnie 3 miesiace tlumaczac to kryzysem,powiedziano im ze w przyszłym roku chca miec zespól młody, a niektorym młodym zawodnikom w rozmowie w cztery oczy ze dostana zwrot do grudnia jezeli przedłuza umowy z klubem. takze dobrze wiedziec na przyszlosc bo to nie pierwsze takie zachowanie w siedlcach juz rok wczesniej w stosunku do niektorych zawodników nie wypłacono im pensji za ostatnie miesiace i zerwano z nimi umowy.co o tym myslicie?? pozdrawiam.
sulajmin
Posty: 92
Rejestracja: 7 lut 2009, o 14:04

Re: Ósemka Siedlce zwolniła cały skład!

Post autor: sulajmin »

Można wiedzieć skąd takie info masz ?
romek440
Posty: 1
Rejestracja: 17 mar 2009, o 23:22
Płeć: M

Re: Ósemka Siedlce zwolniła cały skład!

Post autor: romek440 »

Witajcie jestem kibicem z Siedlec, to i owo wiem na ten temat. Prawda jest taka, owszem prawdopodobnie klub podziękował trzem zawodnikom (Guindo, Świerżewski i Dziewit) i trenerowi (Wójcik). Nie znam dokładnych szczegółów i okoliczności tych zwolnień ale napiszę jak ja to widzę.
Śledzę starty Ósemki w II lidze od poprzedniego sezonu, czytam różne fora, artykuły, w obecnym sezonie starałem się być na każdym mecz w Siedlcach i kilku meczach wyjazdowych i turniejach towarzyskich. Podkreślam że to jest moje prywatne zdanie i opinia.
Zacznijmy od atakującego A. Guindo który przyszedł do Ósemki z Hajnówki. Z tego co wiem sukces i awans Pronaru do I ligi w poprzednim sezonie przypisuję się właśnie jemu. Więc nic dziwnego że siedlecki klub ściągając go do siebie liczył na podobny tok zdarzeń. Prawda była taka że Guindo zagrał połowę sezonu a resztę spędził w "kwadracie" z powodu kontuzji. Prawdopodobnie uraz jest/był poważny skoro nie grał. Swoją drogą taki zawodnik tez musi sporo kosztować więc tu nie dziwię się posunięcia rozwiązania umowy.
Historia środkowego P. Świerżewski jest zupełnie inna... po prostu nie sprawdził się. Przyszedł z I ligowego KS Poznań ale czy grał tam regularnie cały sezon czy był może zmiennikiem tego nie wiem ale nie da się ukryć że w porównaniu dyspozycji środkowego który odszedł z Siedlec (P. Płocki) w poprzednim sezonie a obecnego, Świerżewski wypada blado, dawno nie widziałem TYLU zepsutych zagrywek z MIEJSCA! i to w każdym oglądanym meczu. Przy wzroście 205 blokiem też dużo nie złapał. Również nie zdziwię się jak w następnym sezonie nie będzie go w siedleckim składzie.
Przyjmujący O. Dziewit chłopak sprężyna. Niezły zawodnik, generalnie nie ma zastrzeżeń, ale nasuwają się dwie sprawy: 1. Nie było mnie na dwóch meczach play-off ale Ci co byli wspominali że przez Dziewita Ósemka nie przywiozła chociaż jednej wygranej z Augustowa. 2. Poprzedni sezon spędzili w Jokerze Piła, jak wiadomo Piła nie awansowała do I ligi i odeszli (O. Dziewit i trener K. Wójcik) czy też może pilscy działacze podziękowali mi za współpracę? Dziwne że Dziewit nie zagościł na dłużej jak jeden sezon w żadnym klubie w swojej karierze: ((2005-2006) ESK Skra Bełchatów, (2006) BBTS Bielsko-Biała, (2006-2007) SV Bayer Wuppertal, (2007-2008) Joker Piła, (2008-...) Ósemka ELMO Siedlce (daty pochodzą z strony Ósemki).
Powiem szczerze przed sezonem jak tylko dowiedziałem się do znajomego że Siedlce ma trenować K. Wójcik odparłem śmiechem "chyba jaja sobie robisz haha ten Wójcik, libero reprezentacji...??", klika dni później okazało się to prawdą. Szczerze znałem go tylko z TV jak grał w Jastrzębiach i kilku meczach reprezentacji, znałem go jako zawodnika ale potem zastanawiałem się i szukałem długo coś na temat kariery trenerskiej tego Pana. Nie znalazłem dużo poza tym że był II trenerem Delecty i później został trenerem Jokera Piły. Wszystko pięknie fajnie do czasu kiedy Ósemka pojechała na turniej towarzyski do pobliskiej miejscowości Kotuń. Późna godzina popołudniowa, mecz finałowy Ósemka-Pekpol. Na trybunach widać było kilku głównych przedstawicieli sponsorów min. tytularnego sponsora siedleckich siatkarzy prezesa firmy ELMO. Mecz meczem 3-1 dla Pekpolu. Główną atrakcją nie był mecz lecz sam trener Wójcik...chwiejący się na nogach, wbiegający na boisko, dość specyficznie reagujący na to co działo się na parkiecie, uspakajany przez zawodników...dalej nie będę opisywać bo to było wręcz żałosne, "pić to trzeba umić i wiedzieć kiedy i gdzie" . Jeden wielki wstyd, kibiców nie było dużo ale przedstawicielstwo sponsorów i działaczów od tego momentu z pewnością zaczęło patrzeć na trenera Wójcika z całkiem innej strony. Mnie również zniechęciło takie zachowanie. Znów nasuwa się dziwna sprawa z punktu 2. u O. Dziwita: kolejny sezon i odchodzi bądź zostaje zwolniony, może po prostu nie jest dobrym trenerem i tyle...

O większych zwolnieniach, rezygnacjach, rozwiązanych kontraktach w klubie Ósemka nie słyszałem. Monroe jeżeli odejście 3 zawodników i trenera nazywasz
monroe pisze:zerwał umowe z trenerem Wójcikiem i całym składem.
,
monroe pisze:Ósemka Siedlce zwolniła cały skład!
to współczuje Ci informatora. Chyba że jesteś jednym z tej opisanej czwórki to by miało wtedy sens, ale powiem Ci jedno co byś nie napisał w następnym sezonie nikt nie będzie tego pamiętać bo życie toczy się dalej i nie raz dostaniesz klapsa w pupe. To są REALIA. Zapraszam do inteligentnej rozmowy na PW.
monroe
Posty: 4
Rejestracja: 14 mar 2009, o 14:26
Płeć: M

Re: Ósemka Siedlce zwolniła cały skład!

Post autor: monroe »

wiadomosci sa od zawodnikow z osemki, ciekawi mnie kiedy zagosci u was znowu taki trener ktory w swojej karierze zawodniczej wspolpracowal z tyloma fachowcami, takie zagranie to poprostu nie czysta gra jak gralem z ta wasza osemka to jak by nie patrzec trzy osoby dzieki ktorym macie miejsce 4 a nie 7-10 to guindo,dziewit, pierzchalski. Macie jednego z najslabszych rozgrywajacych w lidze o libero nie mowie nie mieliscie ani jednego wartosciowego zmienika oprocz auguscika od drogiej polowy sezonu bartka krzyska, ciekawi mnie czy ktorys zawodnik z pierszej ligi przyjdzie do klubu w ktorym jezeli zlapiesz kontuzje, albo zagrasz dwa slabsze mecze grajac na luzie juz bez jakiej kolwiek presji wyniku, zrywa z toba kontakt w mojej opini to jest brak profesjonalizmu, albo niektoryms ludziom poprzestawialo sie w glowie i czuja sie zawidzeni ze takim skladem nie awansowaliscie do 1 ligi jezeli klub wywazalby sie z kontraku i wyplacil im kontrakty do maja tak jak mieli to zapewnione w kontrakt to wtedy moze podziekowac za wspolprace a jezeli chlopaki wywiazuja sie z kontraktu zajmuja miejsce w czworce a klub postepuje w ten sposob to trzeba taki klub nazwac ogorkowy, napisz nam czy ci wszyscy zawodnicy z ktorymi klub nie zerwal rzekomo kontrakt dostali wyplaty w terminie. jezeli ty uwazasz ze taki klaps to cos normalnego to ja sie ciesze ze ty tylko klaszczesz. Sory za bledy spieszylem sie
iksmen68
Posty: 1
Rejestracja: 19 mar 2009, o 12:42
Płeć: M

Re: Ósemka Siedlce zwolniła cały skład!

Post autor: iksmen68 »

Do Romek 440

Nawiązując do Twojej wypowiedzi:
1.
„1. Nie było mnie na dwóch meczach play-off ale Ci co byli wspominali że przez Dziewita Ósemka nie przywiozła chociaż jednej wygranej z Augustowa”.
Z tego, co się orientuje z telewizji w siatkówkę gra siedmiu zawodników z libero, więc wydaje mi się, że jesteś nie rzetelny w swojej ocenie i wielkim błędem jest obarczanie za przegranie jednej osoby. Jak sam wiesz (bo ponoć jesteś wiernym fanem i kibicem siedleckiej siatkówki) w spotkaniach tych nie wystąpił (faworyzowany przez zarząd) kontuzjowany Guindo, oczywiście możesz powiedzieć ze zastąpił go Bartosz Krzysiek ale jest małe ale:
- poza obecnością na meczach nie trenował z Ósemką
- jest jeszcze młody i ma za małe doświadczenie ligowe (niestety rozgrywki juniorskie rządzą się całkiem innymi prawami a gra w III lidze bez komentarza - wystarczyło popatrzeć na meczu z III ligową Ósemką)
Tak poza tematem przyszłościowy zawodnik z wielkimi perspektywami gry w PLUSlidze i mam nadzieję, że będzie podporą Reprezentacji Polski, ale jeszcze nie teraz. Dużo pracy przed nim.
- gorsze występy miał P. Świerżewski, ale sam już go opisałeś
„ale nie da się ukryć że w porównaniu dyspozycji środkowego który odszedł z Siedlec (P. Płocki) w poprzednim sezonie a obecnego, Świerżewski wypada blado, dawno nie widziałem TYLU zepsutych zagrywek z MIEJSCA! i to w każdym oglądanym meczu. Przy wzroście 205 blokiem też dużo nie złapał.”
Oczywiście nie można zapomnieć o rozegraniu, po prostu zawiodło a przecież w głównej mierze losy meczu zależą właśnie od niego. Jak wiadomo( patrz strona Ósemki)nie był to najmocniejszy punkt drużyny.
Nie bronię też Dziewita, któremu zdarzyła się wpadka w Augustowie, ale patrząc w perspektywie całego sezonu to On ciągnął grę zespołu i był jej liderem i gdyby nie Dziewit to raczej chłopaki graliby w przedziale 7-10 i bronili się przed spadkiem.
(do Twojej wiadomości: a tak poza tym, gdyby był nieomylny to raczej grałby w wyższej lidze, ale jest tylko człowiekiem i raz się gra a czasami nie. Popatrz czasami na naszą Plus lige.)
Na dodatek krótka młoda ławka rezerwowych i wynik jest, jaki jest. Po prostu na więcej tej drużyny nie było stać w tym sezonie.
Koniec tematu.
2.
„Wszystko pięknie fajnie do czasu kiedy Ósemka pojechała na turniej towarzyski do pobliskiej miejscowości Kotuń. Późna godzina popołudniowa, mecz finałowy Ósemka-Pekpol. Na trybunach widać było kilku głównych przedstawicieli sponsorów min. tytularnego sponsora siedleckich siatkarzy prezesa firmy ELMO. Mecz meczem 3-1 dla Pekpolu. Główną atrakcją nie był mecz lecz sam trener Wójcik…”
Drogi romek 440 znowu nie jesteś rzetelny w swojej wypowiedzi, ponieważ przedstawicieli firmy ELMO nie było na tym turnieju, oczywiście było pewnie kilku mniejszych w tym przedstawiciel Firmy Honda i wicestarosta siedlecki Bartłomiej Kurkus.
Jak to na każdym turnieju towarzyskim bywa, gorąco ugoszczono wszystkie drużyny, zorganizowano super bankiet i zadbano o kondycje trenerów.
Dziwi mnie tylko jedno, że tylko piszesz tutaj o jednej osobie. O II trenerze Ósemki Prekuracie zapomniałeś?. Też był nieźle wstawiony i na meczu swojej drużyny dał niezły popis, musiał się biedaczyna nieźle zmęczyć, bo na finałowe spotkanie I drużyny już nie wyszedł, bo ponoć zgasł w jakimś magazynie. Jak widać jego szczęście.
Trzeba jasno sobie powiedzieć, że wszyscy i w tym organizatorzy dobrze się bawili, nie zapominając też o najbliższym otoczeniu tych osób.
Dziwi mnie tylko fakt, że teraz wyciągane są takie rzeczy a wcześniej bliżej całego zdarzenia nie było na ten temat żadnego komentarza i reakcji ze strony zarządu (zapomniałem, że zarząd się przecież też dobrze bawił).
Ale nie mnie to oceniać, tak na turniejach już jest i można się tylko cieszyć, że na każdym meczu ligowym wszystko zawsze było OK i publiczność cieszyła się siatkówką a nie jakimiś duperelami.




3.
„Poprzedni sezon spędzili w Jokerze Piła, jak wiadomo Piła nie awansowała do I ligi i odeszli (O. Dziewit i trener K. Wójcik) czy też może pilscy działacze podziękowali mi za współpracę? Dziwne że Dziewit nie zagościł na dłużej jak jeden sezon w żadnym klubie w swojej karierze”… „Znów nasuwa się dziwna sprawa z punktu 2. u O. Dziwita: kolejny sezon i odchodzi bądź zostaje zwolniony, może po prostu nie jest dobrym trenerem i tyle...”

Tu Panie kolego Romek 440 znów delikatna riposta. Z Piły w tamtym okresie odeszło dużo więcej zawodników m.in.: Sobala, Bońkowski , Alancewicz , Sobczyński , Łojewski . Z podstawowego składu został libero Kaczorowski i Krajewski . Dla zainteresowanych można to wszystko znaleźć w archiwum siatki.org. Więc nie wyciągaj pochopnych wniosków bo fakty mówią same za siebie a twoja teoria to twoja teoria. A jaki powód rozstania jest tych Panów, jak zwykle jeden Kasa. Do tej pory klub nie rozliczył się z niektórymi zawodnikami!!! A trener? Wstawił się za chłopakami a tego działacze nie lubią!!!
Jakość pracy trenera?
Piła: (odsyłam na siatka.org) z zespołu skazanego na porażkę( przed sezonem nie myślano nawet o czwórce)stworzył się zespół, który hitem wszedł do czwórki i nagle apetyty klubowe wzrosły. Niespodziewany awans do II rundy play off, aż wreszcie porażka w finale ligi i co….to właśnie chyba teraz jest z Ósemką.
Ósemka: co do obiecywania: każdy trener i zawodnik walczy o najwyższe cele. To, że mówi, że będzie się walczyć o pierwszą ligę nie oznacza, że się ją zdobędzie. Cel w pierwszym roku tej drużyny był jeden: wejść do czwórki i pokazać się z jak najlepszej strony Siedleckiej publiczności( weź pod uwagę wszystkie za i przeciw = drużyna osiągnęła sukces!!!). Byłeś na prezentacji drużyny (patrz strona Ósemki).
Najważniejsza rzecz, uważasz, że stać Siedlce na utrzymanie I ligowej drużyny? Potrzeba około 700tys. złotych. Sam pomyśl. Więc proszę nie oceniaj pracy trenera.
Koniec tematu
To jest moja opinia i mam do tego prawo i proszę o jedno nie wyciągajcie armat (czyli BRUDÓW) przeciw sobie, bo zniszczy to naszą siedlecką siatkówkę.
Pozdrawiam PRAWDZIWY KIBIC
rybitwa
Posty: 19
Rejestracja: 16 kwie 2008, o 06:28

Re: Ósemka Siedlce zwolniła cały skład!

Post autor: rybitwa »

W zeszłym sezonie Joker mial za cel awans do IB.To takie malutkie sprostowanie.A że nie weszli to niestety prezes bardzo się zdenerwował i "darmozjadów" powyrzucał.
~simon
Posty: 40
Rejestracja: 4 paź 2008, o 18:49
Płeć: M

Re: Ósemka Siedlce zwolniła cały skład!

Post autor: ~simon »

monroe pisze:Słyszeliscie moze jak zachował sie klub z siedlec ktory po awansie chlopaków do czworki(taki cel postawiono im przed sezonem)zamiast wypłacic chlopakom premie zerwał umowe z trenerem Wójcikiem i całym składem.
rybitwa pisze:A że nie weszli to niestety prezes bardzo się zdenerwował i "darmozjadów" powyrzucał.
Jacy ci wszyscy zawodnicy i trenerzy biedni, a ci prezesi to ostatnie łobuzy.
A może byśmy tak przypomnieli, że stosunki między tymi jednymi a drugimi regulują podpisane obustronnie kontrakty? I że tam opisane są (powinny być) warunki i wzajemne zobowiązania?
Jasne jest, że klub ryzykuje, że ściągany i dobrze opłacany zawodnik (lider) może doznać kontuzji. Ale kontrakt może przewidywać uzależnienie wypłacanego wynagrodzenia od mierzalnych (!) parametrów, takich jak np.ilość rozegranych spotkań przez zawodnika, osiągnięty przez zespół wynik w tabeli itd.
Trzeba trochę pomyśleć, dobrze się umówić, spisać to na papier i załatwione.

Myślenie nie boli, czytać uczyli w szkole. A byle jaki prawnik za 200 zł sprawdzi kontrakt i doradzi w takiej sprawie.
I w takiej sytuacji, o jakiej piszecie ("wyrzucenie" czy niepłacenie), to oddaje się sprawę do sądu.
I wtedy nie trzeba usprawiedliwiać własnej głupoty i wylewać żalów na forach internetowych.
pako
Posty: 49
Rejestracja: 30 paź 2008, o 12:35
Płeć: M

Re: Ósemka Siedlce zwolniła cały skład!

Post autor: pako »

Jak tak postępują z zawodnikami to nikt tam poważny nie przyjdzie na następny rok i w ogóle bo smród pojdzie po całej Polsce jak tam sie z zawodniakami robi. hehehe z drugiej strony osemka miala byc takim zaje...tym klubem z taką organizacją i wogole a tu taka lipa hehehe nie sadze zeby w przyszlosci ósemka miala szanse zaistniec po takich sciemach w tamtym i tym sezonie nikt tam nie przyjdzie sami sobie srają w gniazdo i tyle. ale coz to ich sprawa.
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Ósemka Siedlce zwolniła cały skład!

Post autor: Pele »

A propoz O.Dziewita to dodać nalezy jeszcze ze w Kędzierzynie z którego pochodzi również nie zagrzał miejsca jako młody gracz.
A K.Wójcik jako trener chyba niewiele zmienił swoje zwyczaje z czasów jak grał w Nysie - a pić to on umiał tylko teraz to już chyba wiek nie ten
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
monroe
Posty: 4
Rejestracja: 14 mar 2009, o 14:26
Płeć: M

Re: Ósemka Siedlce zwolniła cały skład!

Post autor: monroe »

i jak dobrze pamietam to ma dzieki temu złoto MP juniorów ktore wygrał w kedzierzynie z gospodarzami i w tym samym roku srebro na plazy rowniez dla bełchatowa nie kędzierzyna. czego nasz kibic siatkówki pele zapomnial dodac a jego ukochana nysa rowniez zdobywała medale i liczyła sie na siatkarskiej mapie polski dzieki takim ludzia jak wojcik a nie spadek jak to wyglada teraz.
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Ósemka Siedlce zwolniła cały skład!

Post autor: Pele »

dzięki monroe - pamiętam o tych wydarzeniach, zreszta byłem jedynym obecnym w hali człowiekiem z Kędzierzyna-Koźla który przed finałem powiedział że SKRA ten mecz wygra (są świadkowie).
Ale dzięki za uzupełnienie mojej wypowiedzi!
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
ODPOWIEDZ

Wróć do „II liga mężczyzn”