Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3945
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: Klugenhammer »

chemical_brother pisze:IMO najlepszymi transferami graczy, którzy nie byli past-prime albo kalekami byli właśnie Achrem, Antiga, chyba Divis, a teraz Toniutti.
Kostadinov przychodził do JW jako jeden z najlepszych przyjmujących w Europie
totmes
Posty: 306
Rejestracja: 1 lut 2014, o 22:50
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: totmes »

W Pluslidze jest sporo biednych klubów, ale jest kilka też zamożnych. Podejrzewam jakby Skrę Zaksę Resovię, przeniesc do Włoch to finansowo byłyby na pewno w górnej części tabeli, a Resovia byłaby pewnie 3 za Lube, Modeną, a przed Trento.
serek
Posty: 299
Rejestracja: 25 kwie 2015, o 15:58
Płeć: K

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: serek »

totmes pisze:W Pluslidze jest sporo biednych klubów, ale jest kilka też zamożnych. Podejrzewam jakby Skrę Zaksę Resovię, przeniesc do Włoch to finansowo byłyby na pewno w górnej części tabeli, a Resovia byłaby pewnie 3 za Lube, Modeną, a przed Trento.

czyli nie tylko o kasę idzie ;)
Ja tam też wolałabym grać u Rado, niż Kowala
lex
Posty: 23
Rejestracja: 3 lut 2016, o 08:43
Płeć: K

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: lex »

Marquss pisze:PP to jakaś klątwa Rssovii. czy byli w poprzednich sezonach w sztosie i ogrywali kazdego czy forma byla nijaka jakos nigdy PP nie mogli wygrac.

cieszy Penchev. w srode obstawiam ze bedzie 3-1 dla Reski.
A ja obstawiam ponownie 1:3 lub 0:3 dla Skry
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: StanLee »

Kolega jak zwykle prowokuje z "prowincjonalną ligą", a następstwem tego rozmowa jakby ktoś miał zbyt wysoką opinię o Pluslidze. Na świecie lepsze ligi są dwie, jednej przyszłość wygląda niepewnie i prawdopodobne, że zanotuje dalszy spadek, druga z małymi przerwami jest najlepsza od ... zawsze? Biorąc pod uwagę jaki mamy potencjał wśród młodych i jak niechętnie Polacy wyjeżdżają, będzie jeszcze lepiej. Powodów do narzekań nie widzę, rozmowy, że do nas nie przychodzą największe gwiazdy, są już strasznie oklepane.

Conte jest przyjmującym ze światowego topu.
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: ldz »

StanLee pisze: Conte jest przyjmującym ze światowego topu.
ale się marnuje :P
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
Michal5
Posty: 1775
Rejestracja: 7 gru 2014, o 18:20
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: Michal5 »

ldz pisze:
StanLee pisze: Conte jest przyjmującym ze światowego topu.
ale się marnuje :P
Tokiem tutejszego myślenia nie może być na tej liście bo przychodził z kontuzją(po kontuzji?)...
lex
Posty: 23
Rejestracja: 3 lut 2016, o 08:43
Płeć: K

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: lex »

ldz pisze:
Noworoczny pisze:
ldz pisze:Noworoczny, kiedyś się zastanawiałeś, czy Uriarte zagrają kiedyś z Conte w nerwowej sytuacji swoją akcję ze zbiegnięciem. Czy meczowa półfinału PP to wystarczający moment?
Baby to są jednak pamiętliwe. Ja już zdążyłem o tym zapomnieć. Ale coś mi się kojarzy, że stawiałem tam jakieś warunki brzegowe. Pamięć mi jednak szwankuje i już dobrze nie pamiętam, jakie. Na domiar złego wyszukiwarka forum ssie. Ktoś by umiał to odszukać?
na pewno był to mecz z Gdańskiem z zeszłego sezonu, w Gdańsku, i wydaje mi się, że runda zasadnicza, a nie playoff ;) możesz sobie przeszukać tamten temat, może to tam było :P
Skra_7 pisze: Kacper to ten sam rocznik co Śliwka, możemy więc ocenić który z nich jest lepszym siatkarzem w tym momencie kariery.
no offence, ale porównanie zawodników z 2 różnych pozycji też ma średni sens. Możesz tu tylko porównać przyjęcie i obronę, a Śliwka musi jeszcze atakować (a fajnie w tym wygląda) i zagrywać (dzisiaj też nieźle).
compact pisze:Pewnie jutro przegrają i w środę też, ale Skra potrzebowała takiego zwycięstwa jak tlenu.
jak to śpiewała Sylwia Grzeszczak, "cie-szmy się z ma-łych rze-czy"... :P
Dośpiewaj sobie resztę.... "bo wzór na szczę-ście w nich zapisa-ny jeest!"
chemical_brother
Posty: 848
Rejestracja: 12 lut 2015, o 16:49
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: chemical_brother »

StanLee pisze:Kolega jak zwykle prowokuje z "prowincjonalną ligą", a następstwem tego rozmowa jakby ktoś miał zbyt wysoką opinię o Pluslidze. Na świecie lepsze ligi są dwie, jednej przyszłość wygląda niepewnie i prawdopodobne, że zanotuje dalszy spadek, druga z małymi przerwami jest najlepsza od ... zawsze? Biorąc pod uwagę jaki mamy potencjał wśród młodych i jak niechętnie Polacy wyjeżdżają, będzie jeszcze lepiej. Powodów do narzekań nie widzę, rozmowy, że do nas nie przychodzą największe gwiazdy, są już strasznie oklepane.

Conte jest przyjmującym ze światowego topu.
JW, która wiadomo jakich ma środkowych i libero, do tego żółtodzioba na ataku jest piąte w lidze. I liga jest prowincjonalna dla najwyższej klasy graczy, którzy trafiają tu albo na emeryturę, albo na rentę... A Conte był przyjmującym ze światowego topu przed kontuzją, po raczej nie.
"Lepiej być burakiem niż Resoviakiem" - Bartosz Kurek, były zawodnik Resovii
dakuul
Posty: 482
Rejestracja: 4 gru 2010, o 20:23
Płeć: K

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: dakuul »

A ja nie wiem, kto jutro wygra:P.

Moje uwagi są całkowicie subiektywne - nie czytałam komentarzy, nie oglądałam powtórek, nie znam statystyk. Ale uważam, że naprawdę przyjemny do oglądania, pełen emocji i na przyzwoitym poziomie trafił mi się turniej w rodzinnym mieście. Dla mnie największym rozczarowaniem był występ Jastrzębskiego, największym zaskoczeniem - półfinałowa wygrana Skry. Bardzo podobali mi się młodzi siatkarze ze Spały. Najlepszym zawodnikiem dwóch dni - Conte.

Za mocno dyskusyjny uważam pomysł rozgrywania ćwierćfinałów w takiej formule. 10 godzin w hali i cztery mecze jeden po drugim... Wcześniej byłam w pracy, rzecz jasna. Ja lubię siatkówkę i dałam radę, ale dziś autentycznie czuję to w kościach. A wszystko mogło trwać znacznie dłużej, bo pierwszego dnia tylko jeden pojedynek rozstrzygnął się w pięciu setach.
Najwięcej kibiców było na drugim spotkaniu półfinałowym. Jak dla mnie komentarze dotyczące małej pojemności hali można odrzucić, bo pozostałych meczach wolnych miejsc było aż nadto. Widać sympatie kibiców nie rozkładają się równo:P. Dzisiejsza obserwacja, jednak z nutą zdziwienia, że większą sympatią cieszy się Skra, a nie Resovia.

Organizacyjnie bez zarzutu - porządkowi grzeczni i nie grzebią maniakalnie w plecakach, dzisiejsza przerwa pomiędzy półfinałami wręcz ekspresowa (czyli wyjście i wejście na halę). Dostęp do zawodników standardowy, bez nadęcia. Na hali można coś zjeść, wypić (napoje wyłącznie bezalkoholowe). Tylko z parkowaniem kłopot, bo okolice Orbity rozkopane.
totmes
Posty: 306
Rejestracja: 1 lut 2014, o 22:50
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: totmes »

Na pewno poziom trenerów polskich jest problem- Kowal i tak jest jednym z najlepszych. Liga włoska się odbudowuje na razie kilka zespołów, ale widac sporą różnicę niż 2-3 sezony temu, co dla Plusligi oznacza kłopoty. Wyrównana liga włoska wydrenuje i zawodników nie tylko z Plusligii, ale też z Francji Turcji. Oczywiście zostaną pojedynczy dobrzy zawodnicy, ale poziom ligii nie mierzy się czołówką, ale dolną częścią tabeli. Włochy ze względu na klimat mogą znów zacząc ściągac Brazylijczyków, bo w kraju kawy gospodarczo nie za dobrze sie dzieje. Niestety w Polsce bardzo mało firm prywatnych jest takimi sponsorami tytularnymi, żeby zapewnic dobry poziom klubowi. Jakby nie spółki Skarbu Państwa to polska liga by leżała jedynie Resovia jest klubem z czołówki ze sponsorem prywatnym, a tak Grupa Azoty, PGE, Lotos, JSW, KGHM czyli pierwsze pięc drużyn Plusligi nie licząc Resovii. Większe firmy które sprywatyzowano należą do kapitału zagranicznego, a oni nie inwestują w siatkówkę.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: Noworoczny »

Znalazłem i się nie łapie:
Problem w tym, że takie akcje to nawet Rosjanie wykonują, ale tylko wtedy, jak prowadzą i grają swobodnie. Czekam, aż Conte z Uriarte to zagrają powyżej 20. punktu przy min. 1 punkcie straty albo powyżej 16. przy 2-3 punktach straty.
http://forum.siatka.org/viewtopic.php?f ... 70#p359311
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: StanLee »

chemical_brother pisze:
StanLee pisze:Kolega jak zwykle prowokuje z "prowincjonalną ligą", a następstwem tego rozmowa jakby ktoś miał zbyt wysoką opinię o Pluslidze. Na świecie lepsze ligi są dwie, jednej przyszłość wygląda niepewnie i prawdopodobne, że zanotuje dalszy spadek, druga z małymi przerwami jest najlepsza od ... zawsze? Biorąc pod uwagę jaki mamy potencjał wśród młodych i jak niechętnie Polacy wyjeżdżają, będzie jeszcze lepiej. Powodów do narzekań nie widzę, rozmowy, że do nas nie przychodzą największe gwiazdy, są już strasznie oklepane.

Conte jest przyjmującym ze światowego topu.
JW, która wiadomo jakich ma środkowych i libero, do tego żółtodzioba na ataku jest piąte w lidze. I liga jest prowincjonalna dla najwyższej klasy graczy, którzy trafiają tu albo na emeryturę, albo na rentę... A Conte był przyjmującym ze światowego topu przed kontuzją, po raczej nie.
Conte przedłużył kontrakt ze Skrą grając siatkówkę życia. Next...
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: ldz »

Noworoczny pisze:Znalazłem i się nie łapie:
Problem w tym, że takie akcje to nawet Rosjanie wykonują, ale tylko wtedy, jak prowadzą i grają swobodnie. Czekam, aż Conte z Uriarte to zagrają powyżej 20. punktu przy min. 1 punkcie straty albo powyżej 16. przy 2-3 punktach straty.
http://forum.siatka.org/viewtopic.php?f ... 70#p359311
no dobra, zapomniałam o warunkach dodatkowych :P niemniej moment sobie wybrali raczej nie lajtowy i z przewagą 5 pkt :P
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: StanLee »

No i na kontrze to zagrali.
serBalonSwann
Posty: 686
Rejestracja: 4 kwie 2014, o 22:24
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: serBalonSwann »

ldz pisze:
Noworoczny pisze:Znalazłem i się nie łapie:
Problem w tym, że takie akcje to nawet Rosjanie wykonują, ale tylko wtedy, jak prowadzą i grają swobodnie. Czekam, aż Conte z Uriarte to zagrają powyżej 20. punktu przy min. 1 punkcie straty albo powyżej 16. przy 2-3 punktach straty.
http://forum.siatka.org/viewtopic.php?f ... 70#p359311
no dobra, zapomniałam o warunkach dodatkowych :P niemniej moment sobie wybrali raczej nie lajtowy i z przewagą 5 pkt :P
W sensie że 5 pkt przewagi to niezbyt dużo?
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: Noworoczny »

ldz pisze:no dobra, zapomniałam o warunkach dodatkowych :P niemniej moment sobie wybrali raczej nie lajtowy i z przewagą 5 pkt :P
Nie o to zupełnie chodzi. A mianowicie o to, że inaczej się gra z przewagą a inaczej, gdy w ważnym meczu się goni. Tutaj mamy aż trzy aspekty:
- grało się w turnieju towarzyskim (fakt, że prestiżowym)
- Skra miała przewagę
- ale przede wszystkim prowadziła 2-1 w setach.
Inaczej się gra ze stratą. Popatrzcie na Fabię. Gdy Polska/Resovia prowadzi, potrafi pięknie i kompinacyjnie rozrzucać piłki. Gdy przegrywa - Kurek Kurek Kurek lewe Kurek Kurek lewe.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
mikser
Posty: 2298
Rejestracja: 13 cze 2012, o 08:47
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: mikser »

Ludzie, pamiętajcie o jednym: zgodnie z zasadą "Kto ma Puchar,nie ma mistrza".
Kibicujmy Zaksie :)
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: pk+ »

Klugenhammer pisze:
pk+ pisze: Powiat rzeszowski 10 miejsce w rankingu, powiat opolski 211

http://polska.newsweek.pl/gdzie-w-polsc ... 712,1.html
Coś źle (tendencyjnie) to odczytałeś bo ja widzę tam "Powiat Opole 12", "powiat rzeszowski 223" :)
Ano tak.. bo siatkarze mieszkają 20km od Rzeszowa, nie w Rzeszowie... Miasto Rzeszów od lat w rankingach plasuje się wysoko, ale województwo (region) bogate nie jest, temu nikt nie zaprzeczy - siatkarze najniższej krajowej nie biorą, więc to nie ich problem.

Kariera siatkarzy długa nie jest więc oczywiście aspekt finansowy jest bardzo ważny, ale trochę na te decyzje wpływają także inne czynniki, a wpływają z różną siłą zależnie od choćby sytuacji rodzinnej zawodnika - inaczej myśli gość samotny, inaczej z rodziną, z dziećmi które muszą zmienić szkołę itp.

Jeśli już pojawiło się kila porównań do pieniędzy w lidze rosyjskiej to ja bym był ciekawy porównania - ile % kontraktu za sezon 2015-16 zarobią w Polsce Nowakowski, Schops, Winiarski a ile % swojego kontraktu zarobiliby w Rosji w podobnej sytuacji. Bo czasem docierają do nas wiarygodne kwoty kontraktów, ale nie znamy zapisów szczegółowych, które w pewnych niesprzyjających okolicznościach mogą 1mln dolarów zmienić w darmowy wikt i opierunek... Czy zespoły rosyjskie szukają w europie najlepszych specjalistów dla stranieri, udzielają wszelkiej możliwej pomocy - pewnie dla Leona tak, ale reszta - nie byłbym pewny. Jasne że w Polsce też różnie bywa, bo jedne kluby mają więcej, inne mniej pieniędzy, ale generalnie wydaje mi się że u nas zobowiązania są wypełniane starannie i honorowo (czytaj czasem się robi więcej niż w zasadzie powinno).
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: weary_skier »

Nie ma co dorabiać jakichś marnych teorii. Resovia oblała ważny test przed środowym sprawdzianem. Nie napawa to optymizmem, bo jedyny ważny wygrany mecz w tym sezonie to ten przy stoliku CEVu.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
lex
Posty: 23
Rejestracja: 3 lut 2016, o 08:43
Płeć: K

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: lex »

mikser pisze:Ludzie, pamiętajcie o jednym: zgodnie z zasadą "Kto ma Puchar,nie ma mistrza".
Kibicujmy Zaksie :)
Zgodnie z zasadami..... zasady są po to żeby je łamać ;)
Rysio z Klanu
Posty: 667
Rejestracja: 9 maja 2009, o 18:11
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: Rysio z Klanu »

To przełamanie, wszystko co złe już za nami i walczymy o pełną pule w tym sezonie, całe szczescie ze wciąż możemy wygrać potrójną korone, bo z taka grą nikt w to nie wątpi.

Just kidding. Ślepej kurze ziarno. Mały prezio wyczerpał limit dobrych zagrań w sezonie tym meczem. Gdybym był wczoraj w domu, to po pierwszym secie wbiłbym tu z 10 wjazdów na niego. Dziś i tak łomot.

Resovia, która robiła pake na wszystkie skalpy: w Superpucharze dupa, do KMŚ niedopuszczeni, PP out. Tylko wygrana LM naprawi im ten sezon.

Kto wymyślił taką bzdurną zasade? Raptem 5 lat temu Skra zrobiła dublet
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4627
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: niepoinformowany »

Jaeschke najlepszy ze skrzydłowych ale zejdzie, bo przyjął na 2. stronę trudną zagrywkę.

Brawo Andrzej.

Na Achrema żal było patrzeć z wyjątkiem początku meczu. Nic nie kończył + słabo w przyjęciu. Dlaczego po 2. secie ten mecz nie był kontynuowany parą Bułgar - Amerykanin jest ktoś mi w stanie logicznie wytłumaczyć?

Skra lepiej niż ostatnio to fakt, ale gra się tak jak przeciwnik pozwala. W środę dla mnie Resovia dalej jest faworytem.

Dzisiaj w finale 50/50, nawet nie wiem za kim jestem. Chyba za Skrą 1 raz w życiu i pewnie ostatni ;)
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3945
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: Klugenhammer »

mikser pisze:Ludzie, pamiętajcie o jednym: zgodnie z zasadą "Kto ma Puchar,nie ma mistrza".
Kibicujmy Zaksie :)
Jaką znowu "zasadą"? Znowu na siłę dorabianie jakiejś teorii czy "klątwy" pasującej komuś do sytuacji?
Fakty (pewnie niewygodne) są takie, że począwszy od 2000r aż ośmiokrotnie zdobywca PP zostawał później mistrzem.
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: ldz »

niepoinformowany pisze: Na Achrema żal było patrzeć z wyjątkiem początku meczu. Nic nie kończył + słabo w przyjęciu. Dlaczego po 2. secie ten mecz nie był kontynuowany parą Bułgar - Amerykanin jest ktoś mi w stanie logicznie wytłumaczyć?
wydaje mi się, że Kowal niespecjalnie miał zaufanie do Dryi, a musiałby go wprowadzić, żeby zgadzał się limit przy parze Penchev-Jaeschke. Chociaż w 4-setowym spotkaniu Holmes i Paszycki zanotowali po 1 bloku, więc nie wiem czy to by była aż taka strata, ta wymiana.
Noworoczny pisze: Nie o to zupełnie chodzi. A mianowicie o to, że inaczej się gra z przewagą a inaczej, gdy w ważnym meczu się goni. Tutaj mamy aż trzy aspekty:
- grało się w turnieju towarzyskim (fakt, że prestiżowym)
- Skra miała przewagę
- ale przede wszystkim prowadziła 2-1 w setach.
oke oke :P w takim razie wciąż czekamy na tą akcję w bardziej stresującym momencie ;)
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: pk+ »

weary_skier pisze:Nie ma co dorabiać jakichś marnych teorii. Resovia oblała ważny test przed środowym sprawdzianem. Nie napawa to optymizmem, bo jedyny ważny wygrany mecz w tym sezonie to ten przy stoliku CEVu.
Swego czasu pisałem (właściwie pytałem) czy warto w tym sezonie wygrywać ten mecz przy stoliku CEV... Bo zarówno kalendarz jak i kontuzje nie sprzyjają.
Jest oczywiście bonus bo nie musimy grać w eliminacjach i możemy się spokojniej przygotowywać do +L i F4... ale czy bez Schopsa i Nowakowskiego mamy drużynę na wygranie F4? Jeśli ambicją Górala jest wygrać F4 to organizowałbym na jego miejscu turniej wtedy gdy są realne szanse na wygraną.
Pozostaje jeszcze kwestia finansowa - jeśli klub dzieląc się z miastem Krakowem zarobi na organizacji, to organizować, jeśli nie...
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4627
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: niepoinformowany »

A kiedy Nowakowski wraca na salę bo na siłce to już podobno od 2 tygodni trenuje? Może jednak da radę za ponad 2 miesiące już być w niezłej formie?

Strata? Grał najgorszy przyjmujący a najlepszy siedział na ławce. Przecież to podchodzi pod sabotaż. No serio, raz go wyciągnęli w przyjęciu + zaatakował w siatkę. Za to nieźle serwował, mądrze i z kulturą w ataku (6/11 z tym wspomnianym błędem). Przecież ślepy widział, że Achrem położył grę w 2. secie i to się ciągnęło do końca meczu... Dobrze, że ten puchar w sumie nic wielkiego nie oznacza.

Wiem, że to może tylko moje prywatne odczucia, ale ja na prawdę wolę przyjmujących którzy zapewniają przyjęcie do siatki. A już sytuacja, gdy Achrem nie kończy ataków a dalej jest na boisku nie ma prawa mieć miejsca. No chyba, że się godzimy z porażką. Przecież ten mecz później był pod całkowitą kontrolą, a Resovia była bezbronna. Wyjątkiem była końcówka, gdy spadła koncentracja + coś serwisem siadło i poszły kontry do Kurka. Tak to bieda bez żadnej nadziei.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
ciorny17
Posty: 8597
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: ciorny17 »

totmes pisze:Chemical brother tą Polską C chyba leczysz swoje kompleksy, zapewniam cię poziom życia w Rzeszowie jest wyższy niż w większości polskich miast wojewódzkich, a na pewno wyższy niż w Opolu. Ciekawe czy kiedykolwiek byłeś w Rzeszowie? Powielasz stereotypy wytworzone kilkadziesiąt lat temu
Powiedz mi proszę ile mieszkałeś w Opolu, że twierdzisz, "poziom życia" (WTF) jest tutaj niższy? Od 3 lat mieszkam w Opolu studiując i pracując. I mam odnośnik do tego jak jest m.in. we Wrocławiu w którym często bywałem bądź okolicach Kępna gdzie też pracowałem i powiedzmy, że pochodzę z tamtych okolic. Ceny we Wrocławiu nieporównywalnie większe na niektórych artykułach spożywczych. No i przede wszystkim piwo w Opolu kupa tańsze. Idziesz do baru i masz za 4 ziko takiego browara, że aż ślinka cieknie. Nawet w Kępnie mieście powiatowym jest drożej.

Co do strony administracyjnej Opola, trwa teraz wojna na linii prezydent - mieszkańcy gminy Dobrzeń Wlk. Nie chcą być wciągnięci pod miasto bo im się żyje dobrze. Może województwo małe i powiat też, ale są tutaj podmioty dające pracę setkom ludzi. Elektrownia (rozbudowywana), 2 cementownie, kopalnie kruszywa czy chociażby Polaris. Jak już masz jakieś uszczypliwości to lepiej zachowaj je dla siebie i gadaj bzdur.

Co do meczu. Marechal i Piechocki z wczoraj = ciekawy bój, Rodriguez i Piechocki z piątku = raczej spacerek dla Zaksy.
Kłamca.
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: pk+ »

niepoinformowany pisze: Wiem, że to może tylko moje prywatne odczucia, ale ja na prawdę wolę przyjmujących którzy zapewniają przyjęcie do siatki.
Trzymanie Alka na boisku to wiara w naszą siłę ofensywną (moim zdaniem błędna). Kurek nie zawodzi, ale Kurek wszystkiego nie wygra, a Alek wciąż w kratkę. Być może powrót Nowakowskiego skłoniłby Kowala do zwrócenia większej uwagi na dobre przyjęcie, a nie w myśl zasady przyjmujemy w górę, a Kurek sobie poradzi...
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
Awatar użytkownika
mikser
Posty: 2298
Rejestracja: 13 cze 2012, o 08:47
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: mikser »

Klugenhammer pisze: Jaką znowu "zasadą"? Znowu na siłę dorabianie jakiejś teorii czy "klątwy" pasującej komuś do sytuacji?
Fakty (pewnie niewygodne) są takie, że począwszy od 2000r aż ośmiokrotnie zdobywca PP zostawał później mistrzem.
Przepraszam... Zdobyłem się na żart z tak poważnej sytuacji, jaką jest rzekoma pucharowa klątwa. Mam nadzieję, że wybaczą mi wszyscy, którzy wzięli go na poważnie. Inaczej stracę sens życia. Ale dalej jestem za Zaksą. Jedyna szansa na pokonanie ich w finale MP jest taka, że dziś wygrywają PP i klątwa zrobi resztę. Klugenhammer, daj człowiekowi pomarzyć bo przecież moja Resovia inaczej mistrzostwa nie zdobędzie jak tylko za pomocą czarów!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Puchar Polski”