Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

qtp
Posty: 2279
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: qtp »

ldz pisze: wydaje mi się, że Kowal niespecjalnie miał zaufanie do Dryi, a musiałby go wprowadzić, żeby zgadzał się limit przy parze Penchev-Jaeschke.
Nie nie, po prostu tak para przyjmujących nie jest przewidziana w schemacie, pary wyglądają Tomas/Penczew - Akhrem/Śliwka inna konfiguracja nie mieści się w Kowalowej głowie.
ciorny17
Posty: 8597
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: ciorny17 »

qtp pisze: Nie nie, po prostu tak para przyjmujących nie jest przewidziana w schemacie, pary wyglądają Tomas/Penczew - Akhrem/Śliwka inna konfiguracja nie mieści się w Kowalowej głowie.
Czyli duch Travicy ciągle unosi się nad Podpromiem?
Kłamca.
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: Antonella Hard Core »

Kicu pisze:
PabloFX pisze:Lipe tak naprawdę wystrzelił z formą dopiero w Kędzierzynie.
Ok, a czy Alek był jakąś rozpoznawalną marką ze światowego topu zanim przyszedł do Rzeszowa? Pytam serio. Lipe może faktycznie gwiazdą nie był, ale doświadczenia na arenie międzynarodowej trochę zdobył przed Kędzierzynem.
O.Achrem przychodził do Rzeszowa jako świeżo upieczony finalista Ligi Mistrzów z Iraklisem Saloniki więc może nie przychodził jako wielka gwiazda ale jednak jako zawodnik ze sporym potencjałem i wciąż jeszcze w miare młody i mający najlepsze lata przed sobą. To był transfer w stylu np. M.Ivovicia, obaj pokazali sie z dobrej strony w poprzednim sezonie w pucharach w barwach swoich klubów, obaj jeszcze w miare młodzi (ok 25 lat) i mające najlepsze lata przed sobą.
maciek77
Posty: 2007
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: maciek77 »

Drugiego półfinału nie oglądałem, ale po komentarzach widzę że Kowal po raz kolejny pomógł drużynie w przegranej.

Nikt widzę nie zwrócił uwagi na chamskie, na poziomie gimnazjum zachowanie Gladyra. Rozumiem, że jest przeciętnym środkowym i słabym blokującym i udany blok to dla niego rzadkość, ale szacunek dla przeciwnika trzeba mieć. I w dodatku takie gesty przy zdecydowanym prowadzeniu...
woli
Posty: 488
Rejestracja: 9 kwie 2013, o 15:25
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: woli »

maciek77 pisze:
Nikt widzę nie zwrócił uwagi na chamskie, na poziomie gimnazjum zachowanie Gladyra. Rozumiem, że jest przeciętnym środkowym i słabym blokującym i udany blok to dla niego rzadkość, ale szacunek dla przeciwnika trzeba mieć. I w dodatku takie gesty przy zdecydowanym prowadzeniu...
Bydło z Kędzierzyna!
chrison
Posty: 105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 10:52
Płeć: M
Kontakt:

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: chrison »

Lucarelli pisze:Ale Rzeszów dostał lańsko, to dobrze bo buta i pycha ostatnio rosły z powrotem na wschodzie.
Ostatnio? Nieprzerwanie od sezonu 2004/05.
kibic_siatki
Posty: 2608
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: kibic_siatki »

Wygrana Skry w półfinale jest sporą niespodzianką, po tym co zespół pokazywał do tej pory w 2016 roku. Postawa (dobra) niektórych zawodników nie jest jednak zaskoczeniem:
1) Marechal- w piątek sobie odpoczywał (zespół przez to trochę się męczył z SMS), więc był świeży i zagrał b. dobrze i skutecznie w ataku, dobrze w przyjęciu.
2) Piechocki- nadal nie mam przekonania do jego gry. W pierwszym secie jego niepewność przyjęcia wpłynęła na postawę pozostałych. Zauważyłem, że przy ustawieniu gdy był na środku, to Conte i Marechal odchodzili mocno od linii i wtedy stawali się celem dla zagrywających. Później zagrywka Resovii osłabła i sobie nieźle radził, co wpłynęło na ostateczny wynik meczu. Jego zaletą jest dobra obrona, natomiast nie ma zaufania do jego umiejętności w przyjęciu i dograniu: np. sytuacja gdy Wlazły tyłem dogrywał piłkę do siatki zza boiska (prawie go odpychał).
Dzisiejszy finał zależy od kilku rzeczy: jeśli Skra jest w stanie zagrać na takim poziomie jak wczoraj od drugiego seta to gra może być bardzo ciekawa. Rezerwy poziomu gry są tylko w przypadku Wlazłego- jest w stanie zagrać dużo lepiej niż jak w piątek i wczoraj.
W przypadku Zaksy- ich gra nie ma słabych punktów, natomiast nie ma szału: do tej pory nie było potrzeby wykreowania jakiegoś lidera jak np. Kurek w Resovii, czy Conte w Skrze.
kanimo

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: kanimo »

Paradoksalnie Piechocki akurat dogranie mial niezle. Mial, bo obecnie rzdko dogrywa, odpychany przez kolegow z druzyny.
Marechal rzeczywiscie moze miec klopoty, spora czesc sezonu wygladal jakby slabo stal na nogach. A sporo od niego zalezy.Gdyby zagral tak jak wczoraj to Skra ma mocniejsze skrzydla.

Zaksa nie ma jakiegos super serwisu i atakiera tez niepewnego.

Dla mnie szanse 50:50.
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: ldz »

qtp pisze:
ldz pisze: wydaje mi się, że Kowal niespecjalnie miał zaufanie do Dryi, a musiałby go wprowadzić, żeby zgadzał się limit przy parze Penchev-Jaeschke.
Nie nie, po prostu tak para przyjmujących nie jest przewidziana w schemacie, pary wyglądają Tomas/Penczew - Akhrem/Śliwka inna konfiguracja nie mieści się w Kowalowej głowie.
aha... no to takiej opcji nie brałam pod uwagę.

ponieważ wczorajszy mecz to był tak naprawdę najlepszy mecz Skry od zeszłorocznych spotkań z Lube, czyli bagatela od roku, a ZAKSA gra po prostu dobrze, równo i bawi się siatkówką od początku sezonu to stawiam 25:75 na ZAKSę. Chętnie się miło rozczaruję, a nawet jeśli przegramy, grając tak dobrze jak wczoraj to nie będzie mi nawet szczególnie smutno.
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
Awatar użytkownika
Hirako
Posty: 3564
Rejestracja: 10 gru 2011, o 23:40
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: Hirako »

Obawiam się że różnie może być dzisiaj wczoraj Skra zaprezentowała bardzo twardą grę, oby im nie siadła zagrywka :D
1998, 2000, 2001, 2002, 2003, 2016, 2017, 2019
GDota
Posty: 52
Rejestracja: 27 paź 2015, o 21:22
Płeć: K

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: GDota »

kibic_siatki pisze: W przypadku Zaksy- ich gra nie ma słabych punktów, natomiast nie ma szału: do tej pory nie było potrzeby wykreowania jakiegoś lidera jak np. Kurek w Resovii, czy Conte w Skrze.
W Zaksie takim liderem jest Toniutti :)
kibic_siatki
Posty: 2608
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: kibic_siatki »

GDota pisze: W Zaksie takim liderem jest Toniutti :)
Liderem jest, podobnie jak Redwitz w Częstochowie. Natomiast wiele ataków raczej nie skończy, a jak w tym elemencie innym nie będzie szło, to sam raczej nie zmieni pozycji. Takim zawodnikiem w Zaksie jest obecnie Deroo, który jest dosyć niepewny w przyjęciu, co może wpływać na atak.
lex
Posty: 23
Rejestracja: 3 lut 2016, o 08:43
Płeć: K

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: lex »

ZAKSA cudów nie gra, jej największym atutem jest jednak powtarzalność i w tym elemencie potrafią odskakiwać rywalom, którym zdarza się wpaść w setowy mikro-dołek, ZAKSA tego problemu nie ma stąd ich zwycięstwa. Myślę jednak że nie jest to zespół NIE do pokonania.
chemical_brother
Posty: 848
Rejestracja: 12 lut 2015, o 16:49
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: chemical_brother »

pk+ pisze:Swego czasu pisałem (właściwie pytałem) czy warto w tym sezonie wygrywać ten mecz przy stoliku CEV... Bo zarówno kalendarz jak i kontuzje nie sprzyjają.
Jest oczywiście bonus bo nie musimy grać w eliminacjach i możemy się spokojniej przygotowywać do +L i F4... ale czy bez Schopsa i Nowakowskiego mamy drużynę na wygranie F4? Jeśli ambicją Górala jest wygrać F4 to organizowałbym na jego miejscu turniej wtedy gdy są realne szanse na wygraną.
Pozostaje jeszcze kwestia finansowa - jeśli klub dzieląc się z miastem Krakowem zarobi na organizacji, to organizować, jeśli nie...
Przecież Schoeps to rezerwowy, a zarówno Holmes i Paszycki nie są gorszymi środkowymi od Nowakowskiego, a może i lepszymi. Poza tym dla Asseco Resovia to zabawka, nie muszą na niczym zarabiać. A nawet z nimi Resovia to nie jest drużyna na wygranie FF, dyskutowałbym czy w ogóle mają skład żeby się tam sportowo dostać bez drabinki w stylu Jastrzębia...
Ostatnio zmieniony 7 lut 2016, o 14:09 przez chemical_brother, łącznie zmieniany 1 raz.
"Lepiej być burakiem niż Resoviakiem" - Bartosz Kurek, były zawodnik Resovii
astronauta
Posty: 2919
Rejestracja: 24 sie 2011, o 12:11
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: astronauta »

Widzę pewne podobieństwa z turniejem z roku 2104, gdy JW wygrał kilkanaście spotkań z rzędu grając ładnie i efektywnie, by przegrać niespodziewanie w finale z Zaksą.
Zwycięzca Typera Rio 2016 i Typera 2022/2023. Lider tabeli wszechczasów Typera.
Zdobywca medalu z buraka w Typerze +Ligi 2015/2016, 2018/2019, 2023/2024 i ziemniaka 2016/2017.
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: ldz »

astronauta pisze:Widzę pewne podobieństwa z turniejem z roku 2104, gdy JW wygrał kilkanaście spotkań z rzędu grając ładnie i efektywnie, by przegrać niespodziewanie w finale z Zaksą.
Powrót do przyszłości? :D

ech, co z tą Resovią jest, że pojedynki z nimi to są zawsze na 20 stron komentarzy, teraz to się nawet jakoś nie stresuję, ot meczyk na luzie :P
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: Noworoczny »

Ktoś wczoraj pisał, że Jarosz za Zaxą. Na pewno nie przeciw Skrze.
Liczę na to, że Swędrowski się dziś popłacze na linii.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
chemical_brother
Posty: 848
Rejestracja: 12 lut 2015, o 16:49
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: chemical_brother »

Noworoczny pisze:Ktoś wczoraj pisał, że Jarosz za Zaxą. Na pewno nie przeciw Skrze.
Liczę na to, że Swędrowski się dziś popłacze na linii.
Przecież Swędrowski kibicuje teraz Resovii. Nie słyszałeś tych ciężkich westchnięć w 4tym secie i podniecenia jak Kurek doprowadził do wyrównania? Od jakiegoś roku jak nie dłużej to się utrzymuje.
"Lepiej być burakiem niż Resoviakiem" - Bartosz Kurek, były zawodnik Resovii
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: StanLee »

Swoją drogą, tak wczoraj patrzyłem na zachowanie Wlazłego, Conte czy Zaksy, i naprawdę proponuję skończyć z umniejszaniem Pucharowi Polski, ciśnienie jak granie o medale w lidze. Stąd cofam stwierdzenie, że mecz w środę ważniejszy.

A jeszcze co do tej akcji Uriarte-Conte, to zagranie przy meczowej, na kontrze, gdy Conte skopał końcówkę, Skra straciła pewną wygraną, a wszystkie piłki szły do Argentyńczyka, jest trudniejsze do zagrania niż większość sytuacji z kryterium Noworocznego. Dobry przykład, jaki to jest automatyzm.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: Noworoczny »

chemical_brother pisze:
Noworoczny pisze:Ktoś wczoraj pisał, że Jarosz za Zaxą. Na pewno nie przeciw Skrze.
Liczę na to, że Swędrowski się dziś popłacze na linii.
Przecież Swędrowski kibicuje teraz Resovii. Nie słyszałeś tych ciężkich westchnięć w 4tym secie i podniecenia jak Kurek doprowadził do wyrównania? Od jakiegoś roku jak nie dłużej to się utrzymuje.
Dla Swędriego Resovia to taki ersatz, jak Skra nie daje rady. Ale pierwsza miłość największa.
Nie orientuję się w tych wszystkich układach i układzikach, ale Zaxa jest jakimś untermenschem w czołówce w Polsce wg Większości tzw. komentatorów i tzw. expertów.
Dobry przykład, jaki to jest automatyzm.
No to czekamy już blisko rok na ten automatyzm, gdy przeciwnik jest z przodu w ważnym meczu.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: StanLee »

Zagranie takiej akcji w bardzo nerwowej końcówce bardzo ważnego meczu, gdy wszyscy wiedzieli, że Conte dostanie piłkę, przy stykowym wyniku, jest wystarczającym argumentem jeżeli ktoś nie chce przyjmować pokrętnego kryterium. :) Z Lotosem tak zagrali w końcówce, gdy przegrywali (i przegrali), rok temu w półfinałach, tak btw, ale nie pamiętam w którym meczu, jak są na YT to poszukam.

Aż sam się zdziwiłem, że w taki sposób zagrali, tak swoją drogą.
Adik_wwy
Posty: 538
Rejestracja: 12 maja 2010, o 13:57
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: Adik_wwy »

Zobaczycie jak się dzisiaj Skra przejedzie po Zaksie:)przyjemnie bedzie na to patrzeć:)
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: Noworoczny »

StanLee pisze:jak są na YT to poszukam.
Nie omieszkaj poinformować o wynikach riserczu.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Garp
Posty: 600
Rejestracja: 18 mar 2012, o 20:46
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: Garp »

Kuźwa! Studio przedmeczowe - główny temat: SKRA ! Co to, sami będą grac ?!
Awatar użytkownika
Joker
Posty: 1473
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:50
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: Joker »

Garp pisze:Kuźwa! Studio przedmeczowe - główny temat: SKRA ! Co to, sami będą grac ?!
Przecież mówią o obu drużynach :P
Awatar użytkownika
stachu90
Posty: 154
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 13:51
Płeć: M
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: stachu90 »

jakis stream ktoś posiada ?
(Ch)
Historia klubu, historią miasta.
karmel
Posty: 209
Rejestracja: 2 maja 2014, o 20:29
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: karmel »

stachu90 pisze:jakis stream ktoś posiada ?
http://www.telewizjada.net/live.php?cid=45


Swędrowski Swędrowskim, ale pod koniec meczu W.Drzyzga już mówił załamanym głosem i wyglądał jak wrak człowieka :)
Marcy$
Posty: 2087
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: Marcy$ »

Drzyzga? to ja głuchy jestem...
chemical_brother
Posty: 848
Rejestracja: 12 lut 2015, o 16:49
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: chemical_brother »

karmel pisze:
stachu90 pisze:jakis stream ktoś posiada ?
http://www.telewizjada.net/live.php?cid=45


Swędrowski Swędrowskim, ale pod koniec meczu W.Drzyzga już mówił załamanym głosem i wyglądał jak wrak człowieka :)
No trudno żeby nie kibicował drużynie, w której jest jego syn, już bez przesady ;-)
"Lepiej być burakiem niż Resoviakiem" - Bartosz Kurek, były zawodnik Resovii
Awatar użytkownika
nicram
Posty: 1372
Rejestracja: 7 lut 2010, o 19:34
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: nicram »

Poproszę o 5 setów ;) A kto wygra, a niech wygra Zaksa, dawno nic nie wygrali ;)
Karol Kłos - Potem naskakujemy na sędziów a oni nas jeszcze karzą
StanLee - Miano najlepszej drużyny Europy w październiku-listopadzie aż tak prestiżowe to nie jest...
Andrzej Kowal- Gdyby każdy w teorii wygrywał to cóż to byłby za sport
ODPOWIEDZ

Wróć do „Puchar Polski”