Puchar Polski mężczyzn 2022/2023

PioterZJastrzebia
Posty: 1227
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: Puchar Polski mężczyzn 2022/2023

Post autor: PioterZJastrzebia »

To jest niepojęte jaką maszyną jest Zaksa w najważniejszych momentach. Drużyna przed duże D. Po raz kolejny pokazują że nie trzeba grać kosmicznej siatkówki żeby to była najlepsza siatkówka. Wystarczy solidność, cierpliwość, zespołowość i mental zwycięzcy. Poszczególni zawodnicy po profesorsku, nawet ten wróg publiczny nr 1 części kędzierzyńskiego środowiska, pan "gwiazdor z Trentino" dał radę ;) Brawo!

Z natury jestem srogim pesymistą, wychodzę z założenia, że lepiej oczekiwać czarnego scenariusza i ewentualnie pozytywnie się zaskoczyć (jak wczoraj w przypadku meczu z Resovią) niż nastawić się pozytywnie i się rozczarować. Dlatego mimo cichego liczenia na JW faworyzowałem Zaksę, w pełni spodziewając się jej zwycięstwa. A mimo to Jastrzębie zdołali mnie okropnie rozczarować i wkurzyć. Wolałbym chyba przegrać w stylu wczorajszej Resovii, bezradnie, niż w takim frajerskim stylu jaki dziś pokazały Ptoki. Z całym szacunkiem dla kunsztu Zaksy, ale nie mogę dwóch pierwszych setów nazwać inaczej niż pokazem frajerstwa JW. Spodziewałem się porażki, ale nie takiej.
To jest też niepojęte jak niestabilny psychicznie jest Fornal. W jednym meczu potwór, żeby w następnym bać się każdej piłki, bić przed siebie gdy trzeba techniki i kiwać gdy trzeba uderzyć.

Jak pisałem wcześniej, Jastrzębski najprawdopodobniej nic w tym sezonie nie wygra. A jeśli chce pomarzyć o jakimkolwiek trofeum, nie może trafić na Zaksę. W przeciwnym razie "po ptokach". A Zaksa naprawdę może obronić potrójną koronę jak tak dalej pójdzie.

PS. Widzę że Jurek Gladyr się ze mną zgadza.
Patrol035
Posty: 368
Rejestracja: 30 mar 2019, o 08:28
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2022/2023

Post autor: Patrol035 »

Puchar tam gdzie jego miejsce.
Śliwka to KAPITAN PRZEZ DUŻE K A P I T A N. Bardzo inteligenty gość, do tego ogromne umiejętności siatkarskie.
Gdyby się ktoś zastanawiał czemu to on jest w podstawie reprezentacji, a nie Fornal to dzisiaj dostał odpowiedź.
Semper fidelis
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2753
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Puchar Polski mężczyzn 2022/2023

Post autor: Simao »

Nie dziwię się irytacji Gladyra, zresztą uzasadnione. To jest prawdziwy wojownik, gość z charakterem walczący do końca. Patrząc na zachowanie Fornala, zachowującego się jak rozkapryszone dziecko, albo kobieta przy PMS był bezsilny. Swoją zagrywką też nie pomagał za bardzo.
kibic_siatki
Posty: 2597
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2022/2023

Post autor: kibic_siatki »

Gratulacje dla Zaksy za wygrany PP. Szczególnie podziw wzbudza wmontowanie Bednorza do systemu gry, gdzie nie można złamać go w przyjęciu. W debiucie z Treflem Bartosz 7 razy ustrzelony zagrywką, tydzień później już trudny do złamania. Za takim stylem gry nie przepadam, ale jest bardzo skuteczny. Tyle, że w kontekście reprezentacji niewiele nam to daje, bo klepanie Śliwki czy Kaczmarka już nie jest skuteczne z zespołami dobrymi technicznie.
JW ma kompleks Zaksy, kiedyś go przełamie- nie tym razem. Rotacje składem dzisiaj niewiele dały, bo tylko Gladyr złamał rodaka blokiem, pozostali nie do ruszenia przez 3 sety.
Awatar użytkownika
jimiq
Posty: 774
Rejestracja: 1 mar 2013, o 12:25
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2022/2023

Post autor: jimiq »

przemik pisze: 26 lut 2023, o 17:23 „Jesteśmy frajerami przez duże F” - Jurek Gladyr
Przez grzeczność nie zaprzeczam.
Gość wie co mówi i nie ukrywa. Szacun.

Gratki dla ZAKSy,
ktoś na innej stronie forum napisał, wysnuł wniosek, że po przegranej Perugii wiadomo, że da się ten zespół pokonać; mimo takiego sezonu; to Perugia nie wygra niczego.
Mam nadzieję że ZAKSA to czyta.
szaman44
Posty: 14
Rejestracja: 9 lut 2019, o 15:24
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2022/2023

Post autor: szaman44 »

Simao pisze: 26 lut 2023, o 17:36 Nie dziwię się irytacji Gladyra, zresztą uzasadnione. To jest prawdziwy wojownik, gość z charakterem walczący do końca. Patrząc na zachowanie Fornala, zachowującego się jak rozkapryszone dziecko, albo kobieta przy PMS był bezsilny. Swoją zagrywką też nie pomagał za bardzo.
Zdjął Pasztckiego z boiska, ale tez psuje 1/3 zagrywek, nie daje asa gra na 47% w ataku.
Ja uważam ze agresywne krzyki na swoich kolegów z drużyny bo coś zrobili zle to nie jest droga, mimo ze udało sie w 2021 roku w finale MP. To tak ogólnie nie jest to (moim zdaniem) powod do pochwał, a mam wrażenie ze do Gladyra przypina sie taka latka walczaka bo on cos krzyknie, jakby to miało cos dać, pobudzić. Faceta więcej nie ma niż jest (na boisku w tym sezonie) i dzisiaj idzie przed kamery i wygłasza takie orędzie. Wow. Ciekawe jaki by był odbiór gdyby dzisiaj po przegranym meczu Bednorz coś takiego powiedział (i tu bardziej mi chodzi o to ze wykorzystał grę kolegów ze w ogóle się znalazł w F4 PP, bo ja wiem ze Gladyr to w JW jest lata i coś tam coś tam, dzisiaj dla mnie bez znaczenia).

Żeby nie było nie porozumień (bo jest ich tu w tym grajdole aż nadto) to nie jest personalny atak na Ciebie i twoja opinie. Chodzi mi o to ze niespecjalnie uważam ze Gladyr miał podstawy do robienia tego co dzisiaj zrobił.
Awatar użytkownika
MAG siatki
Posty: 619
Rejestracja: 3 paź 2021, o 11:56
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2022/2023

Post autor: MAG siatki »

Kosmiczny i niezwykle wyrównany mecz. Mnóstwo emocji, bardzo wysoki poziom i 12 tysięcy kibiców w Tauron Arenie :o Norbert Huber pokazał dziś klasę. Dał świetną zmianę. Dima się zagotował i to się mogło różnie skończyć. Norbi ugasił ten mały pożar w zarodku i za to mu chwała. Należą mu się też przeprosiny z mojej strony, gdyż postawiłem już na nim krzyżyk w Kędzierzynie. Jak widać przedwcześnie. Wybacz Norbi ;)

Kibicom JW powiem tylko tyle, że głowa do góry, bo "Ptoki" zagrają w tym sezonie w finale LM. Z kim, jeszcze tego nie wiem :D ZAKSA musiałaby przejść najpierw wielkie Trentino, a potem Perugię. Czy to jest możliwe? W sporcie wszystko jest możliwe, tym bardziej, ze ZAKSA też jest wielka !!! ale musimy być realistami - choć niewątpliwie finał LM z udziałem dwóch polskich zespołów byłby czymś NIEBYWAŁYM !!!

Dziękuję siatkarzom obu drużyn za mega widowisko. Jeszcze wiele ciekawego przed nami..., ale dziś cieszmy się 10 Pucharem Polski dla Kędzierzyna-Koźla. To nieprawdopodobna historia...
Ostatnio zmieniony 26 lut 2023, o 18:18 przez MAG siatki, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2753
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Puchar Polski mężczyzn 2022/2023

Post autor: Simao »

szaman44 pisze: 26 lut 2023, o 18:00
Simao pisze: 26 lut 2023, o 17:36 Nie dziwię się irytacji Gladyra, zresztą uzasadnione. To jest prawdziwy wojownik, gość z charakterem walczący do końca. Patrząc na zachowanie Fornala, zachowującego się jak rozkapryszone dziecko, albo kobieta przy PMS był bezsilny. Swoją zagrywką też nie pomagał za bardzo.
Zdjął Pasztckiego z boiska, ale tez psuje 1/3 zagrywek, nie daje asa gra na 47% w ataku.
Ja uważam ze agresywne krzyki na swoich kolegów z drużyny bo coś zrobili zle to nie jest droga, mimo ze udało sie w 2021 roku w finale MP. To tak ogólnie nie jest to (moim zdaniem) powod do pochwał, a mam wrażenie ze do Gladyra przypina sie taka latka walczaka bo on cos krzyknie, jakby to miało cos dać, pobudzić. Faceta więcej nie ma niż jest (na boisku w tym sezonie) i dzisiaj idzie przed kamery i wygłasza takie orędzie. Wow. Ciekawe jaki by był odbiór gdyby dzisiaj po przegranym meczu Bednorz coś takiego powiedział (i tu bardziej mi chodzi o to ze wykorzystał grę kolegów ze w ogóle się znalazł w F4 PP, bo ja wiem ze Gladyr to w JW jest lata i coś tam coś tam, dzisiaj dla mnie bez znaczenia).

Żeby nie było nie porozumień (bo jest ich tu w tym grajdole aż nadto) to nie jest personalny atak na Ciebie i twoja opinie. Chodzi mi o to ze niespecjalnie uważam ze Gladyr miał podstawy do robienia tego co dzisiaj zrobił.
Dużo w tym prawdy, zgadzam się z Twoją opinią. Śledząc jego karierę na pewno nie można mu zarzucić braku ambicji. On zawsze chce wygrywać, jest bardzo ekspresyjny, bywało często dużo kontrowersji wokół jego zachowania. Trochę taki typ jak Pliński podczas kariery, teraz jako trener jest chyba bardziej opanowany niż jako zawodnik :) Swoją drogą jest to chyba dalej najlepiej blokujący gracz w historii PlusLigi. Ma najwięcej bloków punktowych na swoim koncie. Gladyr ma już też swoje lata, z mojej strony duży szacunek za poziom jaki wciąż prezentuje.
Ostatnio zmieniony 26 lut 2023, o 18:16 przez Simao, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 866
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:20
Płeć: M
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Kontakt:

Re: Puchar Polski mężczyzn 2022/2023

Post autor: Jacek »

Coś mi się wydaje, że jak Fornal- gracz niewatpliwie z mega potencjałem - ma zacząć wygrywać ważne mecze to --- to musi przejść do ZAKSY.
PioterZJastrzebia
Posty: 1227
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: Puchar Polski mężczyzn 2022/2023

Post autor: PioterZJastrzebia »

Jacek pisze: 26 lut 2023, o 18:15 Coś mi się wydaje, że jak Fornal- gracz niewatpliwie z mega potencjałem - ma zacząć wygrywać ważne mecze to --- to musi przejść do ZAKSY.
Powiem szczerze, byłbym bardzo rad z takiego rozwiązania.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1582
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2022/2023

Post autor: lukecik »

Wielkie gratulacje dla Zaksy. No jesteście mocarze nie do zaje...chania. Szczypiornik ma (miał?) Kielce, a siatkówka ma Kędzierzyn.

Wielka przyjemność patrzeć na Kędzierzyn, który naprawdę gra do samego końca i nie odpuszcza, dopóki piłka w grze. Tyle razy się podnoszą i odrabiają nawet kilkupunktowe straty w końcówkach, że to jest niemożliwe. Podpuszczą, podpuszczą, a potem jak skontrują, to nie ma co zbierać. Czapki z głów.
Nie ma sensu się rozpisywać na temat poszczególnych zawodników, bo wszyscy spisali się świetnie. Poza Paszyckim, któremu Gladyr wybił siatkówkę z głowy, ale potem Huber wszedł i pozamiatał. Świetna zmiana Norberta, którego w takiej dyspozycji i z takim nastawieniem chciałoby się oglądać zawsze. Można by zażartować, że spiął się dziś na JW na takiej samej zasadzie, jak wczoraj Boyer na Resovię. ;)

Wydaje się, że moja teoria nt. Zaksy, którą wysnułem jakiś czas temu, sprawdza się. Na początku sezonu Zaksa płaciła za wyczerpujący sezon reprezentacyjny. Zawodnicy byli poobijani, wykończeni. Do tego nowy trener, dziura po odejściu Semeniuka i było jak było. Czas zadziałał dla kędzierzynian na korzyść, zawodnicy się podleczyli, no i doszedł Bednorz, który miał być i pewnie będzie gamechangerem. Ze Staszewskim czy Żalińskim Zaksa moim zdaniem ostatecznie by nie wypadła z czwórki, ale teraz jest głownym faworytem do złota. Największe nadzieje związane mam z Ligą Mistrzów. No musi się Zaksa przejechać po Trentino jak tradycja spotkań w fazie pucharowej nakazuje, a potem z taką dyspozycją można i z Perugią powalczyć. Po tym spektakularnym triumfie 2 lata temu nic nie powinno się wydawać tej drużynie niemożliwe.

Fornal kolejny raz zawodzi w ataku w ważnym meczu. Jemu chyba naprawdę dobrze by zrobiła zmiana klimatu, zasiedział się w Jastrzębiu i stanął w miejscu.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2753
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Puchar Polski mężczyzn 2022/2023

Post autor: Simao »

Jacek pisze: 26 lut 2023, o 18:15 Coś mi się wydaje, że jak Fornal- gracz niewatpliwie z mega potencjałem - ma zacząć wygrywać ważne mecze to --- to musi przejść do ZAKSY.
Też tak uważam, u boku Śliwki mógłby spokojnie "urosnąć", przezwyciężyć te swoje pewnego rodzaju słabości. Z każdym sezonem coraz bardziej utwierdzam się w tym, że to Olek Śliwka jest prawdziwym liderem i kluczowym graczem ZAKSY. Idealna osoba na kapitana, potrafi trzymać pozytywną atmosferę w drużynie, mocny psychicznie, mentalnie. W momentach, gdy jest duża presja, ciśnienie na drużynie, bierze to na sobie, jest takim wentylem bezpieczeństwa. Często kończy kluczowe piłki, również w kadrze tak było. Myślę, że każdy o trzeźwym spojrzeniu widzi to, On spaja całą drużynę. W dodatku jest jednym z najbardziej inteligentnych siatkarzy. Bardzo dobrze oddziałuje na pozostałych graczy. Po Kurku to On powinien zostać kapitanem drużyny narodowej. Oczywiście to jest tylko moje subiektywne zdanie.
Szary Wilk
Posty: 7958
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2022/2023

Post autor: Szary Wilk »

Genialnie to grał Kurek z Brazylią, jeśli chodzi o atakujących, ale na tym forum lubimy nadużycia w stosunku do lubianych przez nas zawodników, więc dobry mecz musi być wyidealizowany.

Genialnie zagrał za to Śliwka, do którego można grać ważne piłki z zamkniętymi oczami. Ogromny postęp zrobił. Mam nadzieję, że Fornal też zrobi taki postęp, bo jest jednak 2 lata młodszy, a Śliwka 2 lata temu nie był tak dobry jak teraz. Mega nierówno gra w lidze, ale jak przyjdzie zagrać ważny mecz, to po prostu jest nie do zatrzymania.

Mam wrażenie, że Śliwka pod nieobecność Semeniuka mocno poprawił się w ofensywie i więcej bierze na siebie i na tym tylko zyskuje. Przy takiej grze pewniak w reprezentacji, ale granie z Leonem może burzyć koncepcję, bo on nie bardzo pasuje do gry zespołowej na styl ZAKSY.
Pomocniczka
Posty: 2037
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Puchar Polski mężczyzn 2022/2023

Post autor: Pomocniczka »

Aleksander Śliwka 2 lata temu był MVP finału Ligi Mistrzów.
kamil1999
Posty: 5529
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Puchar Polski mężczyzn 2022/2023

Post autor: kamil1999 »

To jest już jakaś farsa.
Czemu za każdym razem gdy z gramy z Zaksą to nie ma lewego? Ja tego nie potrafię pojąć.
Sporo było lamentu podczas sezonu kadrowego, że powinien grać Fornal a nie Śliwka. Dlaczego gra jeden a drugi nie to widzimy od lat w lidze.
Nie Śliwka Szary na siebie więcej nie bierze bo na to nie ma wpływu. Janusz Śliwce po prostu więcej wystawia. I tyle.
Podobnie a nawet lepiej grał w tym sezonie gdzie pierwszy raz zdobył mistrza. Żaden u niego postęp. U Fornala niestety też nie.
Co z tego, że Fornal na dystansie sezonu daje radę jak przyjdzie mecz z Zaksą i ma pełne gacie? Clevenot też zupełnie z formą nie trafił na PP.
Szymura z kolei to jeden z najbardziej przecenianych zawodników. Raz wejdzie i zagra ok, innym razem tragicznie a gdy wychodzi w podstawie to zawsze kiepsko. Wolałbym na 3 mieć takiego Andringę. Wiadomo czego się spodziewać.
Całkiem też nie rozumiem tej podówjnej zmiany. Jasne, że Hadrava powinien zmienić Boyera i dobrze sie stało, że do takiej zmiany doszło. Ale po co w takim meczu wprowadzać Fina? Toniutti mega trafił z formą na PP. wystawy zarówno dziś jak i wczoraj świetne(IMO lepszy a na pewno dokładniejszy niż Janusz) do tego w obronie dokładał niesamowicie dużo. Na zagrywce o dziwo zazwyczaj długo się utrzymuje. Nie rozumiem jak ten Hadrava kończył te piłki skoro co drugą miał za plecy. Te piłki do Fornala jeszcze gorsze a środkiem i Szymurą nie grał nic. Tragiczny występ rozgrywającego.
Reasumując to bardzo dobrze zagrał Popiwczak, Hadrava,Toniutti i Gładyr, ok zagrał Mbaye, przebłyski miewał Boyer, ale reszta to była lekko farsa. W jednej akcji Fornal chyba z 5 piłek pod rząd nie skończył. Jaką ostatecznie miał skuteczność? 5%?
3 set i ilość zepsutych zagrywek to już też gruba przesada. Aż się chciało wołać do Zaksy "kończ waść wstydu oszczędź"(takie jest prawidłowe rozumienie tej znanej kwestii z trylogii, że to kat ma oszczędzić wstydu temu kogo pokonuje i zrobić to szybko). Bo te doprowadzenie do końcówek gdzie było dobrze wiadomo jak się skończy to gorsze niż lanie jakie sprawili Zawierciu czy my Resovii. Szkoda było paliwa na tą podróż. Choć Kraków i to jak przygotowany został mecz to trzeba chwalić.
Dziwię się też tym którzy piszą, że Gładyr za stary jak bez niego to się rozwalimy jak Resovia bez Achrema. Taka prawda. Brak w tej drużynie jaj. Aż chciało by się mieć takiego Śliwkę, ale żeby nie było. Nie podpowiadam żadnego rozwiązania prezesowi Gorolowi bo choć pierwotnie to wyciąganie zawodników z Zaksy było trochę rozdmuchane to coraz częściej mam wrażenie, że tego za dużo i tak nie zbudujemy swojej wartości. Jeszcze się pozbywamy naszego zawodnika dobrowolnie na rzecz kolejnego, który przyjdzie z Zaksy. Nie tędy droga prezesie.
Ach szkoda gadać. Idę ochłonąć.
Arw165
Posty: 1414
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Puchar Polski mężczyzn 2022/2023

Post autor: Arw165 »

Pomocniczka pisze: 26 lut 2023, o 19:07 Aleksander Śliwka 2 lata temu był MVP finału Ligi Mistrzów.
W tym samym momencie Fornal odebrał Śliwce i Semeniukowi Mistrza Polski.

Punktem odniesienia dla Fornala (i nie tylko dla niego) nie powinien być 27-letni Śliwka, raczej powinniśmy spojrzeć na inne ligi i reprezentacje, bo u nas przez nadmiar na pozycji przyjęcia sytuacja jest specyficzna. Mamy młodego Michieletto, Lavie, ile lat miał Lucarelli albo Kliuka, kiedy zaczynali pełnić w swoich drużynach rolę liderów itp. Oczywiście jeżeli chcemy rozważać naszych przyjmujących w kategoriach top.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7859
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Puchar Polski mężczyzn 2022/2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Miał przede wszystkim rację @granvorka, że wczoraj bardziej słaba była Resovia niż mocne było Jastrzębski, trochę vibe początku sezonu, gdzie świetna gra Boyera pudrowała przeciętność Jastrzębskiego.
kamil1999 pisze: 26 lut 2023, o 19:13 Szymura z kolei to jeden z najbardziej przecenianych zawodników. Raz wejdzie i zagra ok, innym razem tragicznie a gdy wychodzi w podstawie to zawsze kiepsko. Wolałbym na 3 mieć takiego Andringę. Wiadomo czego się spodziewać.
Szymura rok temu całe playoffy zagrał (przeważnie) w szóstce na 56/43% ataku, nieźle jak na ''zawsze kiepsko''.
Arw165 pisze: 26 lut 2023, o 19:26 Punktem odniesienia dla Fornala
... powinien być fakt, że 26 lat to nie jest ''młody zawodnik''. Śliwka w jego wieku wygrywał Ligę Mistrzów grając na 60/49% ataku przez całą edycję, ale miło, że po dwóch latach ludzie zaczynają dostrzegać jak dobrym jest graczem. Też bym nie przesadzał w drugą stronę z tym Fornalem, nie jest w optymalnej formie Jastrzębski, bo 66% przyjęcia Resovii i 55% przyjęcia Zaksy z niczego się nie wzięło.
jeep
Posty: 232
Rejestracja: 15 kwie 2022, o 22:19
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2022/2023

Post autor: jeep »

ZAKSA ma teraz optymalny skład, z najsilniejszym w lidze środkiem i skrzydłami. Ma duże szanse na obronę dwóch tytułów, i MP i LM. Szkoda że on się nie utrzyma na następny sezon. Bednorz uzupełnił drużynę, Huber wygląda b. dobrze. Nie podoba mi się ta karuzela transferowa.
Arw165
Posty: 1414
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Puchar Polski mężczyzn 2022/2023

Post autor: Arw165 »

Zgadzam się z tobą Wysoki, mój post nie stoi w opozycji do twojego (mam przynajmniej nadzieję, że nie zostało to tak odebrane). :) Mówienie, że ktoś ma jeszcze X lat, bo konkurent ma pozycji jest o X lat starszy jest trochę niepoważne. Fornalowi też bym poradziła, żeby się z nikim nie porównywał i skupił tylko na sobie.
Patrol035
Posty: 368
Rejestracja: 30 mar 2019, o 08:28
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2022/2023

Post autor: Patrol035 »

jeep pisze: 26 lut 2023, o 19:33 ZAKSA ma teraz optymalny skład, z najsilniejszym w lidze środkiem i skrzydłami. Ma duże szanse na obronę dwóch tytułów, i MP i LM. Szkoda że on się nie utrzyma na następny sezon. Bednorz uzupełnił drużynę, Huber wygląda b. dobrze. Nie podoba mi się ta karuzela transferowa.
A Bednorz już jest pewny przejścia?
Semper fidelis
Arw165
Posty: 1414
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Puchar Polski mężczyzn 2022/2023

Post autor: Arw165 »

Lepiej dla zdrowia psychicznego kibiców Zaksy będzie spisanie Bednorza na straty, niech wygrywa z zespołem do końca sezonu i mu się pięknie podziękuje wtedy. Gdy w grę wchodzą pieniądze, to raczej pocieszenie się z wygranego PP tutaj nic nie zmieni. Bartek jest osobą, które wie, czego chce i wyznacza sobie określone cele. Na razie jest to wygranie z Zaksą co możliwe, a potem pójdzie dalej.
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3860
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Puchar Polski mężczyzn 2022/2023

Post autor: tomasol »

Gratulacje dla ZAKSY, pokazali kawał charakteru i dużą klasę i kolejny już raz zrobili na mnie duże wrażenie. Przyznam, że lekko wyżej stawiałem Jastrzębie po meczach półfinałowych. Byłem sceptyczny czy Kędzierzyn idzie w dobrym kierunku, ale po pierwszym ważnym meczu sezonu wygląda, że mój sceptycyzm był nietrafiony. Jastrzębie z formą też poszło do góry w ostatnim czasie, ale jak zwykle czegoś zabrakło. A w zasadzie tego co najczęściej, skutecznych skrzydeł, bo Fornal fatalnie, Clevnot słabo, Boyer tak sobie, tylko Hadrava sprawił jakieś problemy ZAKSIE. Po drugiej stronie za to trójka skrzydłowych Kędzierzyna jak zwykle zrobiła swoje. Ładnie poszedł do góry Bednorz odkąd dołączył do zespołu ZAKSY, Śliwka czy Kaczmarek dali radę w końcówkach i newralgicznych momentach. Honorable mention należy się Huberowi, za świetną zmianę, na swoim poziomie zagrali obaj Amerykanie, ładnie to wszystko poprowadził też Janusz.

O dziwo w Jastrzębiu najbardziej dali radę krytykowany ostatnio Toniutti, Popiwczak będący często słabym ogniwem czy odstający "nazwiskiem" czy umiejętnościami od reszty kolegów M`baye. Zawiódł za to cały tercet skrzydłowych - Fornal, Clevnot (słaby także wczoraj) czy Boyer. Trzymał za to przy życiu Jastrzębian długi czas Hadrava, głównie rezerwowy przecież i nie będący graczem tego formatu co choćby francuscy mistrzowie olimpijscy. Argentyński trener Jastrzębia robił co mógł, ale poza Hadravą reszta zmian niewiele wniosła (co nie jest wina Mendeza, bo to zawsze ryzyko).

Na koniec jeszcze zdanie o Gladyrze. Tak jak dzisiaj walczył i w sumie zagrał dobrze, tak jego pomeczowa wypowiedź średnio mi podeszła. Dla mnie nie tyle pokazał "jaja", co zwyczajnie pękł i wylał z siebie frustrację i żółć, w tym także na kolegów z drużyny. Przegrywać trzeba umieć.
Szary Wilk
Posty: 7958
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2022/2023

Post autor: Szary Wilk »

Pomocniczka pisze: 26 lut 2023, o 19:07 Aleksander Śliwka 2 lata temu był MVP finału Ligi Mistrzów.
A no był. I co z tego? Ja zauważam różnice w jego grze całościowo, a nie podczas jednego meczu. Również 2 lata temu zagrał na Igrzyskach i tam kompletnie się pogubił. Jak stary Olek, czyli kiwanie lub przebijanie oburącz kiedy się pali. W mojej ocenie gdyby taki turniej grał dziś, wyglądałoby to inaczej. Chciałem też podkreślić, że nie gra już tak miękko. Jest to związane trochę z przepisami, bo wykastrowali go z kiwek, ale finalnie wyszło mu to na dobre, bo przełamał wszystkie swoje bariery i nie boi się podejmować ryzyka.

Problemem Fornala jest to, że dalej gra w Jastrzębiu i się tam zasiedział, pogubił i w sumie wydaje mi się, że nie do końca wierzy w ten projekt. Nie ma tam takiej stabilności jak w ZAKSIE. Trzon poza nim samym to Toniutti,Popiwczak i podstarzały Gładyr. Brakuje w ofensywie kogoś, na kim on sam by mógł polegać jak na Zawiszy. W ZAKSIE jest trochę inaczej, oni wszyscy żyją w symbiozie i na boisku jak jednemu nie idzie, to on ma pewność, że reszta to dźwignie.

Dla Fornala najlepszym ruchem byłoby rzecz jasna odejście. Albo do Włoch, albo do ZAKSY. Innej opcji nie ma.
Vivo
Posty: 477
Rejestracja: 8 cze 2010, o 09:53
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2022/2023

Post autor: Vivo »

Arw165 pisze: 26 lut 2023, o 19:26
Pomocniczka pisze: 26 lut 2023, o 19:07 Aleksander Śliwka 2 lata temu był MVP finału Ligi Mistrzów.
W tym samym momencie Fornal odebrał Śliwce i Semeniukowi Mistrza Polski.
Głupie.
Sam odebrał?
Poza tym jak Semen i Śliwka wtedy wyglądali (jednorazowo), podczas gdy jak Fornal wygląda każdorazowo w starciach z Kędzierzynem.
Słabe to było.
kamil1999
Posty: 5529
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Puchar Polski mężczyzn 2022/2023

Post autor: kamil1999 »

Wtedy to mistrza odebrał Bucki, Gładyr i Kampa
ciorny17
Posty: 8538
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2022/2023

Post autor: ciorny17 »

Szary Wilk pisze: 26 lut 2023, o 20:10 Problemem Fornala jest to, że dalej gra w Jastrzębiu i się tam zasiedział, pogubił i w sumie wydaje mi się, że nie do końca wierzy w ten projekt. Nie ma tam takiej stabilności jak w ZAKSIE. Trzon poza nim samym to Toniutti,Popiwczak i podstarzały Gładyr. Brakuje w ofensywie kogoś, na kim on sam by mógł polegać jak na Zawiszy. W ZAKSIE jest trochę inaczej, oni wszyscy żyją w symbiozie i na boisku jak jednemu nie idzie, to on ma pewność, że reszta to dźwignie.

Dla Fornala najlepszym ruchem byłoby rzecz jasna odejście. Albo do Włoch, albo do ZAKSY. Innej opcji nie ma.
Problemem w ocenie Fornala jest to, że to nie jest chłopak na bycie pierwszą opcją zespołu. Przywoływał ktoś porównanie do Winiarskiego. Właśnie w takiej roli, Tomek mógłby się czuć najlepiej, czytaj drugiej opcji o czym wiele razy pisałem. Może w parze z Bednorzem, gdzie ten wolumen ataku będzie inaczej rozłożony, Fornal już nie będzie postrzegany jako ten, który ma owy wózek ciągnąć. Dodatkowo tak jak dzisiaj wszyscy poza Hadravą umarli, to też to się na nim odbiło. Nie żebym go przesadnie bronił, bo fakty są jakie są, że w tych ważnych meczach go nie ma, ale tu jest ten klucz, że my go postrzegamy jako kierowcę tego autobusu. A najzwyczajniej on nie ma do tego "uprawnień". Spójrzmy właśnie przez ten pryzmat: dzisiaj kluczowe piłki i komu miał wystawiać Tervaportti/Toniutti, jak nie szło? Twarze na siebie, każdy unika wzroku sypacza, żeby czasem do niego nie zagrał. Brakło samca alfa. Bo rozwalanie band i krzesełek to nie liderowanie grupie. Ogólnie tym kimś powinien być Boyer w ocenie wielu, ale pewnie dzisiaj na le forum.volley.fr dyskusja w ocenie Boyera jaką my tu toczymy o Tomku.
Kłamca.
Vivo
Posty: 477
Rejestracja: 8 cze 2010, o 09:53
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2022/2023

Post autor: Vivo »

kamil1999 pisze: 26 lut 2023, o 20:26 Wtedy to mistrza odebrał Bucki, Gładyr i Kampa
O. I jeszcze to.
Więc nawet jeszcze głupsze..
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4621
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2022/2023

Post autor: niepoinformowany »

Mogą sobie pluć w brodę Jastrzębianie, ile tam było? 21-16 i 23-20 w pierwszym, 24-22 i setowa w górze na przewagi w drugim? Wystarczyło klarowne sytuacje kończyć, ale najpierw Clevenot oddaje piłkę z pipe, Fornal aut z lewego (było tam po palcu w końcu?) a chwilę później Francuz zniszczony zabójczym flotem. W głowach to pewnie przegrali, chociaż trzeci set dalej mocny i nieźle walczyli. Przyjmujący dziś zdecydowali, chociaż zmiana Eamiego też dość średnia delikatnie oceniając.

Ogólnie przyjemny mecz, JW ustępuje nie tylko mentalem ale i jak mi się wydaje pod względem mądrości w grze i umiejętności wykorzystania słabych punktów przeciwnika. Mają trochę czasu żeby nad tym popracować. Niemniej dla finalistów brawa, spokojnie budować formę i można walczyć w LM.
Ostatnio zmieniony 26 lut 2023, o 20:43 przez niepoinformowany, łącznie zmieniany 1 raz.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Arw165
Posty: 1414
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Puchar Polski mężczyzn 2022/2023

Post autor: Arw165 »

Vivo pisze: 26 lut 2023, o 20:24 Głupie.
Sam odebrał?
Poza tym jak Semen i Śliwka wtedy wyglądali (jednorazowo), podczas gdy jak Fornal wygląda każdorazowo w starciach z Kędzierzynem.
Słabe to było.
Nie rozumiem, dlaczego traktujesz to jak atak na Zaksę albo jej zawodników, bo zupełnie nie o to chodziło mi w tej dyskusji. To był tylko przykład, bo akurat dotyczył meczów z Zaksą, które mu wyszły. Chodzi tylko o to, że Fornal potrafił coś stawkę dobrze już dwa lata temu i potrafił to zrobić rok temu w meczu z Lube. Na moje nie trzeba czekać x lat aż dojrzeje.
Wolałabym, żebyś rozpatrywał to zdanie w kontekście całego mojego poprzedniego posta.
buzinga
Posty: 1246
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2022/2023

Post autor: buzinga »

Niesamowicie mocna w obronie przeciwko lewemu skrzydłu jest Zaksa. Konfiguracja Janusz-Kaczmarek w bloku i na obronie po prawej stronie jest jedną z najlepszych w europie i od tego zaczynają się męczarnie nie tylko JW ale i Zawiercia. To co Kędzierzyn zrobił dziś z lewym skrzydłem Jastrzębią zrobił też z lewym Warty wczoraj i w LM. Jak dochodzi do tej wspominanej przez Oskara Kaczmarczyka zmienności w polu serwisowym, szybkich na nogach środkowych i wariacie Shojim broniącym po skosie to faktycznie robi się mało miejsca do ataku rywala. Zaskakujące jest trochę to jak dobrze wpasował się w ten system obrony Bednorz, bo jego obrona na 9 metrze była dziś kapitalna. Momentami przypominał Semeniuka z minionego sezonu. Ma swoje atuty Bartek w ofensywnie, ale że on tak potrafi bronić to sam nawet nie zdawałem sobie z tego sprawy. Będą męczyć tak nie jeden zespół do końca tego sezonu. Jastrzębie trochę, a nawet mocno oskalpowane z zagrywki. A może to też trochę brak pomysłu, bo plan pakowania w Bednorza bez zmian i wariacji powoduje, że on się powoli zaczyna hartować w tym przyjęciu. JW fizycznie wyglądał dobrze w dzisiejszym spotkaniu. Może faktycznie pękli mentalnie, ale ile można tłumaczyć Fornala skoro w stosunku do Śliwki nie dał nic ekstra od siebie w końcówkach setów. A jak się chce wygrywać trofea i być uważanym za klasowy zespół to właśnie trzeba coś ekstra dorzucić. Można roztrwonić przewagę taką jak w pierwszym secie, czy nawet drugim, ale klasowa drużyna dojdzie w 3 i wygra na przewagi. Nie potrafili chłopaki tego zrobić w 3 odsłonie tego co Kędzierzyn robił w dwóch pierwszych. Mimo mojej sympatii do Kentaki żal trochę Ptoków, ale taki sport ktoś wygrać musi i z jeden strony cieszy zwycięstwo swoich. Ogólnie tylko przehandlowałbym bez większego zastanawiania Shojiego za Zatora w pakiecie w Popiwczakiem do naszej reprezentacji. Będziemy mieć problem na libero w sezonie reprezentacyjnym właśnie, a Amerykanin robi niesamowitą robotę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Puchar Polski”