Puchar Polski mężczyzn 2023/2024

bart86
Posty: 61
Rejestracja: 14 gru 2023, o 12:48
Płeć: M

Puchar Polski mężczyzn 2023/2024

Post autor: bart86 »

Chyba najlepszym argumentem do założenia wątku będzie pierwsza sensacja w postaci zwycięstwa Rudzińca nad ekipą Będzina
PioterZJastrzebia
Posty: 1227
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: Puchar Polski mężczyzn 2023/2024

Post autor: PioterZJastrzebia »

Wyeliminowanie Będzina przez Rudziniec jest faktycznie największą sensacją, zwłaszcza że Będzin miał piłki na 3:0. Ale niespodzianek w stylu drugoligowiec eliminuje pierwszoligowca było więcej. Rudziniec poza Będzinem, wcześniej wyeliminował Jaworzno, Toruń wyrzucił Białystok, Słupca wyrzuciła Wrocław, Grodzisk Mazowiecki wyrzucił Spałę.

Dotychczasowe wyniki rund wstępnych:
I runda:
LKS Olimpia Włodowice (III Liga) 0:3 KS Rudziniec (II Liga)
KS Volley Wieleń (III Liga) 0:3 KRISHOME Września (II Liga)
UKS Żak Krzeszyce (III Liga) 0:3 SPS Konspol Słupca (II Liga)
Volley Team Żychlin (II Liga) 0:3 UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki (II Liga)
Trefl Gdańsk II (II Liga) 2:3 CUK Anioły Toruń (II Liga)
Fair Play Końskie (IV Liga) 0:3 SMS PZPS Spała II (II Liga)
UKS VT Alukoncept Bobrowniki (II Liga) 2:3 BBTS Bielsko-Biała (I Liga)
miał tu być też mecz ProNutiva SKK Belsk Duży (III Liga) vs AZS AGH Kraków (I Liga) ale mecz się nie odbył (nigdzie nie znalazłem informacji dlaczego), Belsk zaczął od II Rundy.

II Runda:
ProNutiva SKK Belsk Duży (III Liga) 0:3 MKS Będzin (I Liga)
KS Rudziniec (II Liga) 3:2 MCKiS Jaworzno (I Liga)
KRSISHOME Września (II Liga) wolny los
SPS Konspol Słupca (II Liga) 3:1 Gwardia Wrocław (I Liga)
UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki (II Liga) 3:1 SMS PZPS Spała (I Liga)
CUK Anioły Toruń (II Liga) 3:0 REA BAS Białystok (I Liga)
SPS PZPS Spała II (II Liga) 0:3 CHKS Arka Chełm (I Liga)
PZL Leonardo Avia Świdnik (I Liga) 3:1 BBTS Bielsko-Biała (I Liga)

III Runda:
KS Rudziniec (II Liga) 3:2 MKS Będzin (I Liga)
SPS Konspol Słupca (II Liga) 3:1 KRISHOME Września (II Liga)
CUK Anioły Toruń (II Liga) 3:2 UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki (II Liga)
CHKS Arka Chełm (I Liga) 3:0 PZL Leonardo Avia Świdnik (I Liga)

W IV Rundzie (ostatniej przed ćwierćfinałami) KS Rudziniec z Konspolem Słupca, a Anioły Toruń z Arką Chełm. Tak więc w ćwierćfinale będziemy mieć conajmniej jednego drugoligowca, a honoru I Ligi bronią już tylko siatkarze z Chełma.
bono
Posty: 3508
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Puchar Polski mężczyzn 2023/2024

Post autor: bono »

Skoro puchar bez Zaksy to liczę na niespodziankę jeżeli chodzi o zwyciężców.Ale nie sądze żeby to był KS Rudziniec ;)
Choć wielki szacunek dla II ligowca ze Śląska, który wyeliminował lidera I Iigi :)
Ostatnio zmieniony 29 gru 2023, o 10:13 przez bono, łącznie zmieniany 1 raz.
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
Pomocniczka
Posty: 2036
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Puchar Polski mężczyzn 2023/2024

Post autor: Pomocniczka »

Wyeliminowanie Będzina przez Rudziniec jest faktycznie największą sensacją, zwłaszcza że Będzin miał piłki na 3:0. Ale niespodzianek w stylu drugoligowiec eliminuje pierwszoligowca było więcej. Rudziniec poza Będzinem, wcześniej wyeliminował Jaworzno, Toruń wyrzucił Białystok, Słupca wyrzuciła Wrocław, Grodzisk Mazowiecki wyrzucił Spałę.
Wstrząsające!
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Puchar Polski mężczyzn 2023/2024

Post autor: Diomedea »

Pomocniczka pisze: 29 gru 2023, o 07:02
Wyeliminowanie Będzina przez Rudziniec jest faktycznie największą sensacją, zwłaszcza że Będzin miał piłki na 3:0. Ale niespodzianek w stylu drugoligowiec eliminuje pierwszoligowca było więcej. Rudziniec poza Będzinem, wcześniej wyeliminował Jaworzno, Toruń wyrzucił Białystok, Słupca wyrzuciła Wrocław, Grodzisk Mazowiecki wyrzucił Spałę.
Wstrząsające!
Taka szkoda, ze zaksa sie nie zalapala. Z drugoligowcem to chyba nawet z Zaplackim daliby rade. Rozumiem, ze czujesz sie wstrzasniety.

Widze, ze Spala dala pograc z seniorami drugiej druzynie. Dobry pomysl;
buzinga
Posty: 1245
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2023/2024

Post autor: buzinga »

Formalnie Zaksa jest jeszcze w grze o PP. Tak naprawdę mają "tylko 1 punkt" straty do 6 miejsca. Jeśli jakimś cudem wygrają oba spotkania z Zawierciem i JW to załapią się na 1/4 PP, bo nie wierzę, że Nysa, Lublin i Olsztyn zgarną komplet oczek w dwóch najbliższych kolejkach. Wątpię też, że zrobi to Zaksa, ale Częstochowa zabierając 3 punkty LUKowi dała jeszcze szanse Kędzierzynowi ;) O te 6 miejsce zatem mamy prawdziwy wyścig ślimaków, hehe
dezerter
Posty: 1274
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: Puchar Polski mężczyzn 2023/2024

Post autor: dezerter »

Czy ja dobrze widzę, że Stali Nysa brakuje 2 punktów w meczu ze Ślepskiem Suwałki i mamy grę o puchar? :D
PioterZJastrzebia
Posty: 1227
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: Puchar Polski mężczyzn 2023/2024

Post autor: PioterZJastrzebia »

dezerter pisze: 4 sty 2024, o 11:16 Czy ja dobrze widzę, że Stali Nysa brakuje 2 punktów w meczu ze Ślepskiem Suwałki i mamy grę o puchar? :D
No z której strony na tabelę nie popatrzę i ile nie policzę, to nie wychodzi mi w żadnym wypadku, że Nysie wystarczą dziś dwa punkty do 1/4 PP. Za to wychodzi, że wygrana za 3pkt wyeliminuje z gry o dwa miejsca w 1/4 jednego z rywali i przypieczętuje scenariusz braku obrony trofeum przez sąsiada z opolskiego.
dezerter
Posty: 1274
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: Puchar Polski mężczyzn 2023/2024

Post autor: dezerter »

PioterZJastrzebia pisze: 4 sty 2024, o 13:11
dezerter pisze: 4 sty 2024, o 11:16 Czy ja dobrze widzę, że Stali Nysa brakuje 2 punktów w meczu ze Ślepskiem Suwałki i mamy grę o puchar? :D
No z której strony na tabelę nie popatrzę i ile nie policzę, to nie wychodzi mi w żadnym wypadku, że Nysie wystarczą dziś dwa punkty do 1/4 PP. Za to wychodzi, że wygrana za 3pkt wyeliminuje z gry o dwa miejsca w 1/4 jednego z rywali i przypieczętuje scenariusz braku obrony trofeum przez sąsiada z opolskiego.
Już mnie wyjaśnili, że zgubiłem kolejkę...
btw. No to Puchar w tym roku nie dla Zaksy.
bart86
Posty: 61
Rejestracja: 14 gru 2023, o 12:48
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2023/2024

Post autor: bart86 »

Wiadomo kiedy są mecze 4 rundy i czy jest jakis klucz losowania zespołów z niższej ligi z zespołami z Plusligi w ćwierćfinale?
PioterZJastrzebia
Posty: 1227
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: Puchar Polski mężczyzn 2023/2024

Post autor: PioterZJastrzebia »

bart86 pisze: 8 sty 2024, o 16:41 Wiadomo kiedy są mecze 4 rundy i czy jest jakis klucz losowania zespołów z niższej ligi z zespołami z Plusligi w ćwierćfinale?
Mecze zaplanowane są na środę 10 stycznia, a losowanie w niedzielę 14 stycznia.

W teorii klucza nie ma, po prostu jest losowanie do drużyn rozstawionych (a przynajmniej ja nigdzie nie znalazłem innych informacji), ale gdyby popatrzyć się na pary 1/4 rok temu, to jakiegoś klucza można się dopatrzeć, choć oczywiście może to być tylko zbieg okoliczności. Było:
+Liga 1 vs zespół z niższych lig
+Liga 4 vs +Liga 5

+Liga 3 vs +Liga 6
+Liga 2 vs zespół z niższych lig
Pomocniczka
Posty: 2036
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Puchar Polski mężczyzn 2023/2024

Post autor: Pomocniczka »

Nie ma takiej zasady. Rozstawia się pierwszą czwórkę i tyle.
PioterZJastrzebia
Posty: 1227
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: Puchar Polski mężczyzn 2023/2024

Post autor: PioterZJastrzebia »

JW - Trefl
Resovia - LUK

Zawiercie - Rudziniec
Projekt - Anioły
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4621
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2023/2024

Post autor: niepoinformowany »

Ruch tu jak w Warszawie w godzinach szczytu :]

Jutro półfinały.

14:45 Jastrzębski Węgiel vs Luk Lublin

18:00 Projekt Warszawa vs Warta Zawiercie

Bardzo jestem ciekawy drugiego meczu. Ogólnie wszystkie drużyny w gazie.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
bono
Posty: 3508
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Puchar Polski mężczyzn 2023/2024

Post autor: bono »

Skoro Ptoki ostatnie kilka lat pod rząd grały w finale a Zaksy nie ma - to raczej wynik oczywisty i nie ma za bardzo o czym pisać ;)
Generalnie JW w potrójnej koronie w tym sezonie...Tak obstawiam
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
Pomocniczka
Posty: 2036
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Puchar Polski mężczyzn 2023/2024

Post autor: Pomocniczka »

To się jeszcze okaże. W finale obstawiam JW - Projekt, a jeśli tak się stanie, obstawi się finał. Druga próba w sezonie dla Złotego.
landka
Posty: 201
Rejestracja: 18 gru 2021, o 01:55
Płeć: K

Re: Puchar Polski mężczyzn 2023/2024

Post autor: landka »

Drugi półfinał może być dłuuugi i zacięty, więc nieważne, która drużyna wyjdzie z niego zwycięsko, będzie miała trudne zadanie w niedzielę, bo to zawsze mniej czasu na regenerację. A biorąc pod uwagę poprzednie lata puchar zgarnia raczej ten nieco bardziej "wypoczęty" zespół... JW i Projekt na fali europejskich rozgrywek, ale może chociaż jedna mała niespodzianka w którymś spotkaniu się zdarzy?
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4621
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2023/2024

Post autor: niepoinformowany »

Jak JW wygra pierwszy półinał to o jakiej niespodziance mowa? Bo drugi półfinał i finał wtedy jest sprawą otwartą jak najbardziej. Projekt i Zawiercie może mimo nie tak wielkich indywidualności tworzą jednak świetny kolektyw a obie te drużyny zdecydowanie stać na zwycięstwo w turnieju.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
kamil1999
Posty: 5529
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Puchar Polski mężczyzn 2023/2024

Post autor: kamil1999 »

bono pisze: 1 mar 2024, o 19:20 Skoro Ptoki ostatnie kilka lat pod rząd grały w finale a Zaksy nie ma - to raczej wynik oczywisty i nie ma za bardzo o czym pisać ;)
Generalnie JW w potrójnej koronie w tym sezonie...Tak obstawiam
Chciałbym być tak optymistycznie nastawiony do wyników JW jak ty:)

Mam wrażenie, że Gladyr w ostatnich miesiącach z jednego z gorzej zagrywających pierwszego składu(sporo psuł) ponownie stał się jednym z najlepiej zagrywających w zespole
Szary Wilk
Posty: 7958
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2023/2024

Post autor: Szary Wilk »

Fornal na 70 % pozytywnego przyjęcia i 54/33 % w ataku, Patry 59/59 % w ataku, Huber 7 bloków i 60/50 % w ataku, no nie mogło być inaczej niż 3 sety.
bryt.bryt
Posty: 393
Rejestracja: 15 cze 2020, o 20:10

Re: Puchar Polski mężczyzn 2023/2024

Post autor: bryt.bryt »

Te podwojone rzędy reklam wzdłuż są nieznośne. Czekam, kiedy ustawią trzecią "warstwę" i zaczną połowę ekranu. W końcu nie o mecz chodzi.
przemik
Posty: 1562
Rejestracja: 4 mar 2020, o 12:19
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2023/2024

Post autor: przemik »

Artur Szalpuk powinien być zmieniony jeśli Graban chce coś wycisnąć z tego meczu.
___
Noworoczny Kibic Siatki
ciorny17
Posty: 8537
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2023/2024

Post autor: ciorny17 »

przemik pisze: 2 mar 2024, o 18:54 Artur Szalpuk powinien być zmieniony jeśli Graban chce coś wycisnąć z tego meczu.
Artur w dresie. Grobelny zacznie 3 seta
Kłamca.
przemik
Posty: 1562
Rejestracja: 4 mar 2020, o 12:19
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2023/2024

Post autor: przemik »

Dobra zmiana Grobelnego, Wojtaszek wyczynia cuda w obronie, ale i tak Projekt nie wygląda na zespół który może zagrać w finale.
___
Noworoczny Kibic Siatki
Martodo
Posty: 97
Rejestracja: 25 lip 2022, o 20:33
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2023/2024

Post autor: Martodo »

Świetny mecz poza pierwszym setem. Warszawa przegrała dzisiejszą przeciętnością Bołądzia i słabością Szalpuka.To zrobiło różnicę. Ciekawy jestem finału. Przed półfinałami oczywistym faworytem wydawał mi się JW, tak teraz taki pewny nie jestem :P
kamil1999
Posty: 5529
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Puchar Polski mężczyzn 2023/2024

Post autor: kamil1999 »

Zawiercie mimo wszystko było chyba delikatnym faworytem, ale zaskakująco szybko się uwinęło.
Bardzo dobra gra Butryna, Tavaresa i Bieńka. Ale znów brakowało trochę w ataku Kwolka.
U nas jednak często w ataku brakuje Szymury, który tak jak Kwolek oddaje w innych elementach, więc pod tym względem remis.
Ogólnie finał będzie wyrównany.
Thomm
Posty: 81
Rejestracja: 7 maja 2018, o 08:42
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2023/2024

Post autor: Thomm »

Brawo, brawo i jeszcze raz brawo.

Serce podpowiadało "Zawiercie", rozum - "Warszawa".

Zobaczymy jak jutro nam wyjdzie ten finał z cholernie mocnym JW.

Tak, czy siak - pokłony Panowie.
buzinga
Posty: 1245
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2023/2024

Post autor: buzinga »

kamil1999 pisze: 2 mar 2024, o 20:05 Zawiercie mimo wszystko było chyba delikatnym faworytem, ale zaskakująco szybko się uwinęło.
Bardzo dobra gra Butryna, Tavaresa i Bieńka. Ale znów brakowało trochę w ataku Kwolka.
U nas jednak często w ataku brakuje Szymury, który tak jak Kwolek oddaje w innych elementach, więc pod tym względem remis.
Ogólnie finał będzie wyrównany.
Warszawa ogólnie jest bardziej niewygodna do grania dla JW. Zawiercie nieźle tłukło dziś z pola serwisowego. Jak Jastrzębie przetrwa ich nawałnice to wygra i mi się wydaje, że przetrwa o ile do takowej dojdzie. Sam też spodziewam się wyrównanego grania. Ciekawi mnie jak poradzi sobie Tavares. Ja za nim nie przepadam, bo ma wyraźne tendencje do przekombinowania jak nie idzie, ale Totti też bywa pod tym względem różny, tyle że jest dojrzalszy, więc dla mnie jesteście faworytem. Nic nie są warte te gadki o graniu wcześniej. Forma decyduje i wygląda na to, że oba zespoły są w niezłej dyspozycji. Oby było granie.

Jutro jestem kibicem dobrego widowiska ;) niech wygra lepszy.
Pomocniczka
Posty: 2036
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Puchar Polski mężczyzn 2023/2024

Post autor: Pomocniczka »

Dobry kurs na JW - 1,75. Gdybym grał, na pewno bym postawił. Chyba od jakichś 100 lat zwycięzca pierwszego meczu zdobywał puchar.
olek322
Posty: 432
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 22:09
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2023/2024

Post autor: olek322 »

Pomocniczka pisze: 2 mar 2024, o 21:39 Dobry kurs na JW - 1,75. Gdybym grał, na pewno bym postawił. Chyba od jakichś 100 lat zwycięzca pierwszego meczu zdobywał puchar.
A jak tam końcówki setów Butryna, dziś żadnych wniosków z tego nie wysnuwasz? :) :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Puchar Polski”