Kadeci 2012/2013

Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2253
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Kadeci 2012/2013

Post autor: mewa »

slepy sedzia pisze:Rzeszów nic nie zawinił i nic nie mógł zrobić
Gdybyś był w PZPS i decydował o takich sprawach, PZPS byłby najszybszym związkiem w dziejach wydającym decyzje. I jedynym, który wydaje decyzje sprzed komputera nie znając okoliczności. I przepisów.
daniel chudzik
Posty: 4
Rejestracja: 10 mar 2013, o 15:09
Płeć: K

Re: Kadeci 2012/2013

Post autor: daniel chudzik »

Therion weź siedź cicho bo piszesz tao dużo że każdy czyta połowe a drugiej mu sie nie chce bo to same bzdury.
W Rzeszowie spadlo pół metra sniegu i wszystkie drogi były NIE PRZEJEZDNE. Taki klub jak Resovia nie przyjezdza na mecz za 5 minut rozgrzewka, tylko conajmniej 2h przed jeszcze zdążają się zakwaterowac i zjesc po drodze obiad ale co ty mozesz wiedziec?
Jestes jak pzps myslisz ze sie znasz na siatkowce mlodzierzowej a tak naprawde nic nie wiesz.
Po drugie Resovia dostała już walkowera więc nie pieprz że pzps jeszcze nie podjął dezycji, jest napisane "do ustalenia przez pzps" bo Resovia odwołała sie do dezycji o walkowerze i pzps ma to niby rozpatrzyć, swoją drogą pzps jako instytucja nie pracuje pon-piatek ?A jezeli nie rozpatrzy sprawy do prawdopodobnie dzis wieczora to jest pozamiatane i Resovia wraca do domu bez awansu. No i dlaczego wołomin ma grac dwa mecze jednego dnia? Wydaje mi sie ze rozgrywki musza byc skonczone do niedzieli wiec nie ma mowy o zadnych meczach w wołominie... Reszty tego co napisałeś nie przeczytałem bo nie warto
Sympatyk01
Posty: 1
Rejestracja: 16 mar 2013, o 14:09
Płeć: M

Re: Kadeci 2012/2013

Post autor: Sympatyk01 »

Witam. Dwa fakty z dnia wczorajszego (15.03.2013).
1.
Druzyna kadetow z Rzeszowa wyjezdza na cwiercfinal MP do Jastrzebia. Panujace warunki atmosferyczne, zasypane, zakorkowane, nieprzejezdne drogi sprawiaja, ze zespol spoznia sie 1.5 godziny (?) na swoj mecz. Przeciwnik z Wolomina wykorzystuje to bezwzglednie. Ogloszono walkower na rzecz dryzyny z Wolomina.
2.
Druzyna Mlodej Ligi Politechniki W-wa jedzie na drugi mecz play off do Rzeszowa. Panujace na Podkarpaciu warunki atmosferyczne, zasypane, zakorkowane, nieprzejezdne drogi sprawiaja, ze zespol z Warszawy spoznia sie 3 godziny na mecz. Zamiast o godz. 17, mecz rozpoczyna sie o godz. 20.45. Trener z Rezszowa nie ma watpliwosci: gdy wiadomo, ze spoznienie bedzie duze, na pytania sedziow sugerujacych mozliwosc walkowera, odpowiada: "Czekamy do skutku. Gramy na parkiecie i niech lepszy zwyciezy".

Jakze podobne syutuacje, a jakze odmienne postawy. "Gratulacje" dla kolegow z Wolomina.

PS. Asseco Resovia wygralo z AZS PW 3-0
slepy sedzia
Posty: 470
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:45
Płeć: M

Re: Kadeci 2012/2013

Post autor: slepy sedzia »

mewa pisze:
slepy sedzia pisze:Rzeszów nic nie zawinił i nic nie mógł zrobić
Gdybyś był w PZPS i decydował o takich sprawach, PZPS byłby najszybszym związkiem w dziejach wydającym decyzje. I jedynym, który wydaje decyzje sprzed komputera nie znając okoliczności. I przepisów.

Telefony komórkowe i ich obsługa są chyba powszechnie znane??? Wystarczy kilka rozmów , 5 minut czasu i trochę poczucia obowiązku aby ustalić : co się dzieję z drużyną Resovii (pewnie i Resovia sama dzwoniła z trasy) ? dlaczego się spóźniają? kiedy dojadą? i co robić w tej niecodziennej sytuacji.
Kiedy 3 lata temu była katastrofa w Smoleńsku i ogłoszono od niedzieli żałobę narodową, młodzicy którzy mieli akurat 1/4 MP grali 3 mecze w 1 dzień. Czyli można podjąć szybką i rozsądną decyzję, w ciągu góra kilku godzin , ale trzeba się ruszyć , a nie czekać na mannę z nieba. Wtedy chodziło o 8 turniejów i 32 drużyny w całym kraju i można było , teraz tylko o 1 mecz.
Wiec proszę nie pisać , że do tego musi się zbierać związek , bo to żałosne tłumaczenie.
bws34
Posty: 11
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 13:44
Płeć: M

Re: Kadeci 2012/2013

Post autor: bws34 »

Poprawcie mnie bo może się mylę ale czy przypadkiem jadąc z Rzeszowa do Jastrzębia nie da się jechać "autostradą"?
Bo coś mi się wierzyć nie che żeby autostrada była tak zasypana i oblodzona że nie dojechali na czas..
carion
Posty: 1
Rejestracja: 16 mar 2013, o 16:01
Płeć: K

Re: Kadeci 2012/2013

Post autor: carion »

Szkoda tylko, że tak naprawdę nikt nie zna przyczyny spóźnienia. Otóż to, planowany wyjazd mieli na godzinę 8, tylko, że tak cudowne mamy warunki w Rzeszowie, że bus spóźnił się i wyjechali w okolicach 11. Także wszystkich filozofów myślących, że wyjechali o 13 bądź o podobnej godzinie, bo sądzili, że zdążą, to grubo się mylą :)
Awatar użytkownika
gadugadu
Posty: 253
Rejestracja: 22 lis 2009, o 12:10
Płeć: M

Re: Kadeci 2012/2013

Post autor: gadugadu »

Zna ktos jakies dzisiejsze wyniki ?
bolos
Posty: 95
Rejestracja: 9 lis 2008, o 13:44
Płeć: M
Lokalizacja: Gostyń

Re: Kadeci 2012/2013

Post autor: bolos »

gadugadu pisze:Zna ktos jakies dzisiejsze wyniki ?
Exact Systems Norwid Częstochowa – LKS Cisy Nałęczów 3:1 (19:25, 25:20, 25:20, 25:14)

Ostrowiec - Gostyń 1:3 ( 19:25; 23:25; 25:20; 20:25 )

awans Gostyń i Częstochowa
Ostatnio zmieniony 16 mar 2013, o 20:08 przez bolos, łącznie zmieniany 1 raz.
:) Pozdro Poćwicz :)
bws34
Posty: 11
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 13:44
Płeć: M

Re: Kadeci 2012/2013

Post autor: bws34 »

BKS Chemik Bydgoszcz 2 - AKS V LO I Rzeszów 0:3 (23:25, 16:25, 23:25)
Jastrzębski Węgiel - MUKS Huragan Wołomin 3:0 (25:17, 25:11, 25:16)

No i niech ktoś mądry powie co daje ten walkower MUKS`owi.. Bez sensu totatnie. Jak PZPS nie rozpatrzy tego na korzyść Rzeszowa to śmiało można powiedzieć że "duch sportu" który ma być tak mocno szerzony umarł.
Miloszpol
Posty: 25
Rejestracja: 15 kwie 2012, o 19:20
Płeć: M

Re: Kadeci 2012/2013

Post autor: Miloszpol »

MMKS Kędzierzyn-Koźle - STS Skarżysko-Kamienna 2:3
bob12
Posty: 4
Rejestracja: 3 cze 2011, o 10:44
Płeć: M

Re: Kadeci 2012/2013

Post autor: bob12 »

Gwr - Inowrocław 3:1
Piła - Ozorków 1:3 :)
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Kadeci 2012/2013

Post autor: Pele »

bws34 pisze:BKS Chemik Bydgoszcz 2 - AKS V LO I Rzeszów 0:3 (23:25, 16:25, 23:25)
Jastrzębski Węgiel - MUKS Huragan Wołomin 3:0 (25:17, 25:11, 25:16)

No i niech ktoś mądry powie co daje ten walkower MUKS`owi.. Bez sensu totatnie. Jak PZPS nie rozpatrzy tego na korzyść Rzeszowa to śmiało można powiedzieć że "duch sportu" który ma być tak mocno szerzony umarł.
Otóż walkower daje mUKS-owi dwa punkty a drużynie z RZeszowa zero punktów !!
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
bws34
Posty: 11
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 13:44
Płeć: M

Re: Kadeci 2012/2013

Post autor: bws34 »

Pele pisze:
bws34 pisze:BKS Chemik Bydgoszcz 2 - AKS V LO I Rzeszów 0:3 (23:25, 16:25, 23:25)
Jastrzębski Węgiel - MUKS Huragan Wołomin 3:0 (25:17, 25:11, 25:16)

No i niech ktoś mądry powie co daje ten walkower MUKS`owi.. Bez sensu totatnie. Jak PZPS nie rozpatrzy tego na korzyść Rzeszowa to śmiało można powiedzieć że "duch sportu" który ma być tak mocno szerzony umarł.
Otóż walkower daje mUKS-owi dwa punkty a drużynie z RZeszowa zero punktów !!
Ok,tylko co im dają te dwa punkty skoro i tak i tak dostają sromotne lanie
bolos
Posty: 95
Rejestracja: 9 lis 2008, o 13:44
Płeć: M
Lokalizacja: Gostyń

Re: Kadeci 2012/2013

Post autor: bolos »

Exact Systems Norwid Częstochowa – UKS Kaniasiatka Gostyń 3:1 (25:19, 25:16, 23:25; 25:15)

1.Częstochowa
2.Gostyń
:) Pozdro Poćwicz :)
Miloszpol
Posty: 25
Rejestracja: 15 kwie 2012, o 19:20
Płeć: M

Re: Kadeci 2012/2013

Post autor: Miloszpol »

MMKS Kędzierzyn-Koźle - Dunajec Nowy Sącz 3:1
STS Skarżysko-Kamienna - UKS Tempo-25 Olsztyn 3:0

1. STS Skarżysko-Kamienna
2. Dunajec Nowy Sącz
3. MMKS Kędzierzyn-Koźle
4. UKS Tempo-25 Olsztyn
rocznik96
Posty: 24
Rejestracja: 5 maja 2011, o 17:46
Płeć: M

Re: Kadeci 2012/2013

Post autor: rocznik96 »

W Łodzi bez niespodzianek, awans mocnego Metra i Wifamy.
sasik34
Posty: 38
Rejestracja: 27 lip 2010, o 22:36
Płeć: M

Re: Kadeci 2012/2013

Post autor: sasik34 »

w Łodzi ostatni dzień:

Jawor 0:3 Resovia II
Metro Warszawa 1:3 Wifama Łódź

1.Metro Warszawa
2.Wifama Łódź
3.Resovia II
4.Jawor
liberaoo
Posty: 13
Rejestracja: 3 lut 2013, o 17:57
Płeć: M

Re: Kadeci 2012/2013

Post autor: liberaoo »

RCS Czarni Radom - SKS Starogard Gdański 3:1
Maraton Świnoujście - Olimpia Sulęcin 3:2
1. RCS Czarni Radom
2. Maraton Świnoujście

3. Olimpia Sulęcin
4. SKS Starogard Gdański
pasek -.-
Posty: 1
Rejestracja: 17 mar 2013, o 19:29
Płeć: M

Re: Kadeci 2012/2013

Post autor: pasek -.- »

Rocznik96 w lodzi bez niespodzianek ? Awans mocnego metra i lodzi ? CHyba sobie żartujesz człowieku oba zespoły są słabe jak gówno a gdyby nie to ze rzeszów nie mógł skorzystać z 4 zawodników w meczu z warszawą wyszedłby z 1 miejsca, więc nie kompromituj się określeniami typu mocna lódz -.-
Awatar użytkownika
gadugadu
Posty: 253
Rejestracja: 22 lis 2009, o 12:10
Płeć: M

Re: Kadeci 2012/2013

Post autor: gadugadu »

Moglbys sprecyzowac ? Porownanie druzyny z "gownem" malo mi mowi :(
rocznik96
Posty: 24
Rejestracja: 5 maja 2011, o 17:46
Płeć: M

Re: Kadeci 2012/2013

Post autor: rocznik96 »

pasek -.- pisze:Rocznik96 w lodzi bez niespodzianek ? Awans mocnego metra i lodzi ? CHyba sobie żartujesz człowieku oba zespoły są słabe jak gówno a gdyby nie to ze rzeszów nie mógł skorzystać z 4 zawodników w meczu z warszawą wyszedłby z 1 miejsca, więc nie kompromituj się określeniami typu mocna lódz -.-
Jedyną niespodzianką była porażka Warszawy z Wifamą, ponieważ we wcześniejszych spotkaniach Metro masakrycznie biło rywali. Nie pisz tutaj co by było gdyby, bo wątpię żeby mistrzowie Mazowsza (nie wiem czy nawet turniej 1/2 MP będzie dorównywał poziomowi finałów woj. Mazowieckiego) przegrali z drugą ekipą Rzeszowa. Nigdzie nie użyłem słowa mocna Łódź, naucz czytać się ze zrozumieniem.

P.S. Podawanie się w nazwie swojego konta za zawodnika klubu Wifama jest co najmniej kiepskie.
siatkarz014
Posty: 87
Rejestracja: 10 mar 2012, o 18:47
Płeć: M

Re: Kadeci 2012/2013

Post autor: siatkarz014 »

Co sądzicie o półfinałowych grupach? Jakieś typy awansu do finału?
edukukuredu
Posty: 139
Rejestracja: 12 mar 2013, o 20:26

Re: Kadeci 2012/2013

Post autor: edukukuredu »

Retrospekcje po 1/4 we Wrocławiu :
1.Na temat słabych stron Gwardii nie będę pisał, niech o to się martwią inni (nie będę strzelał sobie w kolano :D ).
2.Bzura Ozorków - faktycznie, jak napisał ktoś wcześniej , ich gra opiera się na dobrym przyjęciu przez libero, dokładnej wystawie na skrzydło i ataku (atakujący). Żadna rewelacja, tylko rzetelna , w miarę dokładna gra w jednym tempie przez cały mecz. Myślę, że gdyby "wystawiający" (sorki ale nie mogę jeszcze użyć określenia "sypacz") grał z innymi ludźmi to rozwinął by się bardziej. Zdecydowanie najjaśniejszy punkt drużyny.(Czas na zmianę klubu)
3. Piła - mają chłopaki "papiery na granie", lecz jeszcze mentalnie odstają od "większego" grania. Dla nie najlepszymi w tej drużynie byli : atakujacy - chłopak poukładany technicznie, skoczny i oby jeszcze nabrał kilku centymetrów to "pogra", przyjmujacy - kapitan drużyny - spokojna, rzetelna gra, wprowadzał spokój, stabilny, regularny atak.
Niestety chłopaków z Piły załatwiły ich "gorące głowy". Drużynę, według mnie, rozwalił ich mózg - sypacz, który byłby najlepszym zawodnikiem przy awansie, lecz ,niestety, przy dwóch przegranych meczach z Ozorkowem i Gwardią został bohaterem in minus.
4.Inowrocław - siatkówka bardzo archaiczna. Odbiór, wystawa i atak przez dwóch zawodników. Kapitan drużyny potrafi przyjąć piłkę na 9 metrze i za chwilę zaatakować na środku z metrowej piłki. O dziwo czasami takie granie przynosiło efekt.

Sędziowanie we Wrocku to temat na osobny post. :o

Jak tam opinie z innych "ćwiartek" ?
"Jeśli nie spełniam Twoich oczekiwań - nie obrażaj się. Przecież to są Twoje oczekiwania, a nie moje obietnice."
rocznik96
Posty: 24
Rejestracja: 5 maja 2011, o 17:46
Płeć: M

Re: Kadeci 2012/2013

Post autor: rocznik96 »

Moje typy są następujące:

Grupa I
Metro Warszawa
Czarni Radom

Grupa II
Resovia Rzeszów
Gwardia Wrocław

Grupa III
Trefl Gdańsk
Skarżysko-Kamienna

Grupa IV
Chemik Bydgoszcz
Jastrzębski Węgiel
edukukuredu
Posty: 139
Rejestracja: 12 mar 2013, o 20:26

Re: Kadeci 2012/2013

Post autor: edukukuredu »

Moje typy na awans z 1/2 do finału:
Grupa I :
Metro Warszawa, Dunajec Nowy Sącz (zaskoczenie?)

Grupa II
Norwid Częstochowa, Gwardia Wrocław (nie Olsztyn - Gulaka też można zatrzymać i nie Resovia (?))
Moje podejście trochę sentymentalne, chociaż uważam, że to najrówniejszy i najmocniejszy półfinał.

Grupa III
Trefl Gdańsk, Maraton Świnoujście
(typy trochę na wyrost po analizie wcześniejszych występów w eliminacjach MP, po informacjach innych szacownych użytkowników tego portalu :D :D :D )

Grupa IV
Chemik Bydgoszcz, Jastrzębski Węgiel
Zdecydowanie najłatwiejsza grupa pod obstawienie awansu. I Chemik i Jastrzębie to kandydaci do gry w finale MP. Faworyci swojego rocznika. Myślę, że częściowo może tutaj zacząć się batalia o wyłonienie Mistrza Polski - ustawienia, taktyka i przede wszystkim "głowa".
"Jeśli nie spełniam Twoich oczekiwań - nie obrażaj się. Przecież to są Twoje oczekiwania, a nie moje obietnice."
rocznik96
Posty: 24
Rejestracja: 5 maja 2011, o 17:46
Płeć: M

Re: Kadeci 2012/2013

Post autor: rocznik96 »

Może typy słuszne, ale nie zgodzę się na pewno z grupą drugą. Rzeszów jest jednym z głównych kandydatów do medali, co pokazali w ćwiartkach - przegrywając mecz walkowerem (0:3 -75pkt) wyszli z grupy i ograli w pięknym stylu JSW.
okoliczny
Posty: 9
Rejestracja: 13 lis 2011, o 16:23
Płeć: M

Re: Kadeci 2012/2013

Post autor: okoliczny »

Akurat co do II grupy to bym się wstrzymał z typowaniem , bo wszystkie 4 drużyny zasługują na awans do Finału MPK. Sądząc po układzie meczy który jest najkorzystniejszy dla Resovi i AZS uważam , że to oni awansują grając w niedziele mecz o przysłowiową "pietruszkę".
arur
Posty: 55
Rejestracja: 26 maja 2012, o 22:26
Płeć: M

Re: Kadeci 2012/2013

Post autor: arur »

Przeciez tak mocnej grupy w finalach nie bedzie jak w polfinalach jest grupa II haha

Grupa I
Radom i Metro

Grupa II
Olsztyn, Resovia

Grupa III
Gdansk, Swinoujscie

Grupa IV
Bydgoszcz, Jastrzebski

Kolejnosc przypadkowa.
edukukuredu
Posty: 139
Rejestracja: 12 mar 2013, o 20:26

Re: Kadeci 2012/2013

Post autor: edukukuredu »

Każdy ma swoje zdanie i szanuję Wasze opinie drodzy koledzy, natomiast nie zgodziłbym się z stwierdzeniem, że Resovia w pięknym stylu ograła JSW. Po prostu wygrała ważny mecz i tyle.Piękny styl byłby wtedy, gdyby wygrała 3 do 0 i w każdym secie do 15. Nie byłem na miejscu w Jastrzębiu i nie widziałem, ale mogę się tylko domyślać okoliczności rozegrania ostatniego meczu w turnieju, kontrowersji związanych z walkowerem dla Wołomina, solidarności koleżeńskiej i w końcu pewnego awansu JSW po pierwszych dwóch meczach. :o
Znam trochę to środowisko i wiem, że w Jastrzębiu nikt nie przejął się przegraną z Resovią. Cel na ten ćwierćfinał został osiągnięty - zwycięstwo w turnieju i awans do przewidywalnej grupy półfinałowej. I za to należą im się brawa
"Jeśli nie spełniam Twoich oczekiwań - nie obrażaj się. Przecież to są Twoje oczekiwania, a nie moje obietnice."
edukukuredu
Posty: 139
Rejestracja: 12 mar 2013, o 20:26

Re: Kadeci 2012/2013

Post autor: edukukuredu »

arur pisze:Przeciez tak mocnej grupy w finalach nie bedzie jak w polfinalach jest grupa II haha
@arur - zgadzam się z Tobą całkowicie.
"Jeśli nie spełniam Twoich oczekiwań - nie obrażaj się. Przecież to są Twoje oczekiwania, a nie moje obietnice."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozgrywki młodzieżowe”