Juniorzy 2013/2014

edukukuredu
Posty: 139
Rejestracja: 12 mar 2013, o 20:26

Re: Juniorzy 2013/2014

Post autor: edukukuredu »

tabelka MPJ.JPG
Na razie to jest bez woj.pomorskiego i kujawsko-pomorskiego. Tam znane sa pierwsze miejsca, natomiast nie wiem co z drugimi i trzecimi miejscami.
"Jeśli nie spełniam Twoich oczekiwań - nie obrażaj się. Przecież to są Twoje oczekiwania, a nie moje obietnice."
Awatar użytkownika
ark
Posty: 408
Rejestracja: 11 wrz 2007, o 11:22
Płeć: M
Lokalizacja: Kęty

Re: Juniorzy 2013/2014

Post autor: ark »

Pomorskie

1. Trefl Gdańsk
2. SKS Stargard Gdański
3. Jurand Malbork

http://trefl.com.pl/siatkowka/aktualnos ... ra-param=1
Specjalista
Posty: 3
Rejestracja: 16 lut 2014, o 18:40
Płeć: M

Re: Juniorzy 2013/2014

Post autor: Specjalista »

Panowie odnośnie ustawiania kolejności końcowej na województwie lub MP w celu posiadania łatwiejszej grupy na dalszym etapie rozgrywek to przypomnę jeden mecz z zeszłego sezonu:
Czarni Radom – Bzura Ozorków 0:3 (23:25, 23:25, 18:25)
Awatar użytkownika
gadugadu
Posty: 253
Rejestracja: 22 lis 2009, o 12:10
Płeć: M

Re: Juniorzy 2013/2014

Post autor: gadugadu »

Dzieki, ze przypomniales :)
arur
Posty: 55
Rejestracja: 26 maja 2012, o 22:26
Płeć: M

Re: Juniorzy 2013/2014

Post autor: arur »

gadugadu jak ty mnie wkurzasz..

zgrywasz madrale a wiesz tyle co zjesz
mietek
Posty: 59
Rejestracja: 17 maja 2010, o 15:15
Płeć: M

Re: Juniorzy 2013/2014

Post autor: mietek »

arur pisze:zgrywasz madrale a wiesz tyle co zjesz
chyba, że gadugadu je dużo. wtedy wie dużo i jest mądry.
Awatar użytkownika
gadugadu
Posty: 253
Rejestracja: 22 lis 2009, o 12:10
Płeć: M

Re: Juniorzy 2013/2014

Post autor: gadugadu »

cenna uwaga
Awatar użytkownika
gwardia95
Posty: 46
Rejestracja: 30 mar 2010, o 17:49
Płeć: M

Re: Juniorzy 2013/2014

Post autor: gwardia95 »

typujcie kto wyjdzie z poszczególnych grup :)
"Drugi to jest zawsze pierwszy przegrany, tylko z takim podejściem można osiągnąć jakiś sukces"
edukukuredu
Posty: 139
Rejestracja: 12 mar 2013, o 20:26

Re: Juniorzy 2013/2014

Post autor: edukukuredu »

Grupa I
Effector i Czarni
Grupa II
Resovia i MDK (najprostsze chyba typowanie, każde inne wyjście będzie wielką sensacją)
Grupa III
AZS I CHEMIK z Olsztyna (gospodarze turnieju, a poza tym w METRO jakieś kontuzje, ciężkie typowanie)
Grupa IV
TEMPO Olsztyn i CHEMIK Bydgoszcz
Grupa V
Na pewno TREFL i jedna z dwóch- VOLLEY Gubin lub VICTORIA Wałbrzych
Grupa VI
GWARDIA Wrocław i MARATON Świnoujście
Grupa VII
Jastrzębski Węgiel I i Volley Rybnik (proste typowanie, hahaha Rybnik dokładnie tego chciał , szacun)
Grupa VIII
SKRA Bełchatów i Jastrzębski Węgiel II (SKRA najpoważniejszy, personalnie, kandydat na mistrza, JW II -czarny koń ?)

Są to tylko moje subiektywne typowania. Część z nich to wynik obserwacji siatkówki młodzieżowej w naszym kraju, a część to czysto emocjonalne typy. Oby większość się nie sprawdziła i abyśmy się przekonali że sport jest nieprzewidywalny.
Pozdrowienia dla wszystkich :) :) :)
"Jeśli nie spełniam Twoich oczekiwań - nie obrażaj się. Przecież to są Twoje oczekiwania, a nie moje obietnice."
edukukuredu
Posty: 139
Rejestracja: 12 mar 2013, o 20:26

Re: Juniorzy 2013/2014

Post autor: edukukuredu »

http://kpzps.pl/index.php?path=siatka&module=stabele

Czy to jest aktualna tabela i końcowe wyniki rozgrywek juniorów w woj. kujawsko-pomorskim ? Nigdzie nie mogę znaleźć kolejności w tym województwie. Pomóżcie :<
"Jeśli nie spełniam Twoich oczekiwań - nie obrażaj się. Przecież to są Twoje oczekiwania, a nie moje obietnice."
slepy sedzia
Posty: 470
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:45
Płeć: M

Re: Juniorzy 2013/2014

Post autor: slepy sedzia »

edukukuredu pisze:http://kpzps.pl/index.php?path=siatka&module=stabele

Czy to jest aktualna tabela i końcowe wyniki rozgrywek juniorów w woj. kujawsko-pomorskim ? Nigdzie nie mogę znaleźć kolejności w tym województwie. Pomóżcie :<
ten link jest do tabeli dziewczyn.

Kujawsko-pomorskie juniorzy - awansowały zespoły :
1. Chemik I Bydgoszcz
2. Chemik II Bydgoszcz
3. UKS Włocławek
Awatar użytkownika
ark
Posty: 408
Rejestracja: 11 wrz 2007, o 11:22
Płeć: M
Lokalizacja: Kęty

Re: Juniorzy 2013/2014

Post autor: ark »

poprawcie jeśli gdzieś się pomyliłem


Składy grup 1/4 Mistrzostw Polski Juniorów:

Grupa I
AZS Politechnika Świętokrzyska Effector Kielce (gospodarz)
MKS Andrychów
AKS V LO II Rzeszów
STS Skarżysko-Kamienna
ASPS Avia Świdnik
Czarni Radom

Grupa II
UKS Trójka LO Sikorski Międzyrzecz Podlaski (gospodarz)
MDK Warszawa
AKS V LO Rzeszów
UKS Serbinów Biała Podlaska
MUKS Gim-Net Mońki
SMS UKS Gump Ostrowiec Świętokrzyski

Grupa III
Chemik Olsztyn (gospodarz)
UKS Centrum Augustów
AZS Olsztyn
Chemik II Bydgoszcz
Jurand Malbork
Metro Warszawa

Grupa IV
Chemik I Bydgoszcz (gospodarz)
UKS Libero Hajnówka
Tempo Olsztyn
UKS Włocławek
SKS Stargard Gdański
Żak Espadon Pyrzyce

Grupa V
Volley Gubin (gospodarz)
Trefl Gdańsk
UKS Błyskawica Szczecin
GTPS Gorzów
UKS Rataje Poznań
Victoria Wałbrzych

Grupa VI
Joker Piła (gospodarz)
Maraton Świnoujście
Trzynastka Zielona Góra
Kaniastka Gostyń
Gwardia Wrocław
UKS MOS Opole

Grupa VII
Jastrzębski Węgiel I (gospodarz)
Bielawianka Bielawa
AZS PWSZ Nysa
Volley Rybnik
Wifama Łódź
UMKS Kęczanin Kęty

Grupa VIII
Skra Bełchatów (gospodarz)
MMKS Kędzierzyn-Koźle
Jastrzębski Węgiel II
Bzura Ozorków
Wawel Kraków
KS Błękitni Ropczyce
Ostatnio zmieniony 19 lut 2014, o 14:50 przez ark, łącznie zmieniany 1 raz.
edukukuredu
Posty: 139
Rejestracja: 12 mar 2013, o 20:26

Re: Juniorzy 2013/2014

Post autor: edukukuredu »

tab.MPJ.JPG
No to mamy w końcu kompletna tabelę ćwierćfinałową MPJ rozgrywek 2013/2014.
@ ark - Poprawiłem nazwę drużyny z Kęt. Teraz już nazwę miasta też :)
@ slepysedzia - dzieki za pomoc.
Ostatnio zmieniony 19 lut 2014, o 14:13 przez edukukuredu, łącznie zmieniany 1 raz.
"Jeśli nie spełniam Twoich oczekiwań - nie obrażaj się. Przecież to są Twoje oczekiwania, a nie moje obietnice."
edukukuredu
Posty: 139
Rejestracja: 12 mar 2013, o 20:26

Re: Juniorzy 2013/2014

Post autor: edukukuredu »

ark pisze:poprawcie jeśli gdzieś się pomyliłem

Chyba w grupach I i II gospodarze powinni być inni tj. odpowiednio :Effector Kielce i Międzyrzec Podlaski.
Wskazuje tak tabela PZPS.
"Jeśli nie spełniam Twoich oczekiwań - nie obrażaj się. Przecież to są Twoje oczekiwania, a nie moje obietnice."
Awatar użytkownika
ark
Posty: 408
Rejestracja: 11 wrz 2007, o 11:22
Płeć: M
Lokalizacja: Kęty

Re: Juniorzy 2013/2014

Post autor: ark »

dzięki za poprawienie gospodarzy w grupach 1 i 2
powerade
Posty: 16
Rejestracja: 19 lut 2014, o 23:43
Płeć: M

Re: Juniorzy 2013/2014

Post autor: powerade »

Widzę, że dużo się tu pisze o sytuacji, która miała miejsce w województwie Mazowieckim... Mdk i Czarni ---> oszuści, Metro ---> szlachetny klub... Zacznijmy od meczu MDK - Metro 1:3, nie ma tutaj mowy o żadnym podłożeniu meczu, Mdk jak już wcześniej napisano grał bez Szalpuka (mecz +Ligi, który mógł zadecydować o obecności PW w Play Offach) i Wojtkowskiego (naprawdę poważna kontuzja, nie było sensu ryzykować!). Bez tych dwóch zawodników Mdk traci połowę siły w ataku, ale i tak zmiennicy spisywali się bardzo dobrze! Kilka piłek sytuacyjnych w drugą stronę i wynik byłby odwrócony. Mdk grał ambitnie i napisze tu jeszcze raz nie było żadnej podkładki! Czarni Radom - Mos Wawa, Czarni zmęczeni maratonem z Metrem w piątek ( Czarni Radom - Metro Wawa 3:2! - spotkanie na noże), dobrym meczem z Mdkiem i dojazdami do Warszawy, spokojnie grali z Mosem kontrolując spotkanie, wygrali 2 sety minimalnym nakładem sił, praktycznie na stojąco, ale Mos przed swoją publicznością chciał w ostatnim meczu w tym sezonie pokazać się z jak najlepszej strony. Grali bardzo walecznie, a Czarni utrzymywali grę z pierwszych dwóch setów, po przegraniu 3 seta chcieli skończyć mecz 3:1 dla siebie, ale rozochocony Mos grał naprawdę dobre spotkanie. W tie breaku Czarni się spięli i wygrali 3:2. Po co mieli by grać 5 setów, jak do awansu wystarczył im tylko set? Wygrywając z Mosem, w przypadku wygrania Mdku, mieli by drugie miejsce, a więc nie można było tu ustawić sobie miejsca, ponieważ za chwilę odbył się mecz MDK - Metro. W moim odczuciu Metro wykorzystało okazję na zdobycie Mistrzostwa Mazowsza, ale chcą na wszelki wypadek usprawiedliwić się jakby im się noga podwinęła w Olsztynie. Podsumowując poziom sportowy w Województwie Mazowieckim moim zdaniem. 1. MKS MDK Warszawa 2. Czarni Radom / Metro Warszawa (dwa zespoły o naprawdę zbliżonym poziomie) 3. Mos Wola Warszawa
siatkarz014
Posty: 87
Rejestracja: 10 mar 2012, o 18:47
Płeć: M

Re: Juniorzy 2013/2014

Post autor: siatkarz014 »

Możecie powiedzieć coś o składzie, grze i aspiracjach drużyn z Zielonej Góry, Świnoujścia i Gwardii Wrocław II? Dlaczego akurat Gwardia Wrocław skład II zajął w województwie miejsce 2. a I skład przedostatnie, czyli 7.?
edukukuredu
Posty: 139
Rejestracja: 12 mar 2013, o 20:26

Re: Juniorzy 2013/2014

Post autor: edukukuredu »

Panowie i Panie ponawiam apel gwardia95 ! Jakie typowania na awans do półfinałów Mistrzostw Polski Juniorów z poszczególnych grup ćwierćfinałowych. Został tylko tydzień !!!
siatkarz014 pisze:Możecie powiedzieć coś o składzie, grze i aspiracjach drużyn z Zielonej Góry, Świnoujścia i Gwardii Wrocław II? Dlaczego akurat Gwardia Wrocław skład II zajął w województwie miejsce 2. a I skład przedostatnie, czyli 7.?
Na temat drużyny z Zielonej Góry mogę powiedzieć tylko tyle, że ma dobrego sypacza , który rok wcześniej grał w Pile.
Maratonu Świnoujście nie znam, nigdy nie widziałem w grze rocznika 95/96, ale można się spodziewać po ich tradycji, trenerach oraz wynikach w wojewódzkim turnieju finałowym, że są mocni.
Na temat Gwardii ........ Nie będę zdradzał tajemnic o drużynie, której kibicuję ;) :) :) Pozdrawiam.
"Jeśli nie spełniam Twoich oczekiwań - nie obrażaj się. Przecież to są Twoje oczekiwania, a nie moje obietnice."
powerade
Posty: 16
Rejestracja: 19 lut 2014, o 23:43
Płeć: M

Re: Juniorzy 2013/2014

Post autor: powerade »

Swoje rozgrywki juniorskie skończyłem już, ale w typowanie się pobawię! ;) Są to typy MOIM ZDANIEM, kieruję się znajomością zespołów, a w niektórych przypadkach moim ,,widzi mi się" .
Grupa 1 - zdecydowanie Czarni Radom, Andrychów / Effector Kielce, ale raczej Andrychów
Grupa 2 - MKS MDK Wawa, Resovia Rzeszów - proste typowania.
Grupa 3 - Metro Wawa, AZS Olsztyn (przegrał z Chemikiem 3:2, ale myślę, że AZS posiada lepszy zespół)
Grupa 4 - Tempo Olsztyn, Chemik Bydgoszcz
Grupa 5 - Trefl Gdańsk i... nie mam zielonego pojęcia Błyskawica Szczecin albo Rataje Poznań
Grupa 6 - Joker Piła, Maraton Świnoujście, Gwardia Wrocław... hm... Joker odpada
Grupa 7 - Jastrzębie, Rybnik
Grupa 8 - Skra Bełchatów, Jastrzębie II
Niektóre wybory łatwe, niektóre mniej... Tak to mi się rysuję w mojej głowinie :D
slepy sedzia
Posty: 470
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:45
Płeć: M

Re: Juniorzy 2013/2014

Post autor: slepy sedzia »

Wg mnie jest 11-12 zespołów godnych finału MP ( z tego przynajmniej 6 może walczyć o medale).
Jeżeli w ćwierćfinałach i w półfinałach odpadną 3-4 z nich , to będziemy mieli ciekawy i wyrównany turniej finałowy , bo nie będzie słabych drużyn.
Z ćwierćfinałów interesująco zapowiada się tylko ten Olsztynie.
Inne mają pewnych faworytów lub są słabiej obsadzone.
Dużo ciekawsze mogą być półfinały (jeżeli w wyniku losowania faworyci wpadną na siebie ).
powerade
Posty: 16
Rejestracja: 19 lut 2014, o 23:43
Płeć: M

Re: Juniorzy 2013/2014

Post autor: powerade »

slepy sedzia pisze:Wg mnie jest 11-12 zespołów godnych finału MP ( z tego przynajmniej 6 może walczyć o medale).
Bawimy się w typowanie zespołów które awansują, dalej idąc napisz jakie zespoły widzisz w tej 12 :D
slepy sedzia
Posty: 470
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:45
Płeć: M

Re: Juniorzy 2013/2014

Post autor: slepy sedzia »

powerade pisze:
slepy sedzia pisze:Wg mnie jest 11-12 zespołów godnych finału MP ( z tego przynajmniej 6 może walczyć o medale).
Bawimy się w typowanie zespołów które awansują, dalej idąc napisz jakie zespoły widzisz w tej 12 :D
Ja nie będę typować.
2 lata temu przed finałem kadetów tego rocznika podałem przewidywane przez mnie wyniki wszystkich spotkań i końcową kolejność mistrzostw.
Trafiłem zdecydowaną większość meczy i dokładną kolejność medalistów. Chyba tylko Metro zamieniłem miejscami z Kędzierzynem.
Ale moderator mi to skasował jeszcze tego samego dnia, z głupim komentarzem , że nie można pisać takich przewidywań , bo to może wpływać ma wyniki spotkań ( ciekawe jak ?).
Teraz też mam swoje typy na finał , ale ich nie podam - i tak póki nie znamy losowania półfinałów żadne typowanie nie musi się sprawdzić.
Może 3 najlepsze zespoły trafią do jednego półfinału ???
powerade
Posty: 16
Rejestracja: 19 lut 2014, o 23:43
Płeć: M

Re: Juniorzy 2013/2014

Post autor: powerade »

Może trafią, ale masz jakiś inny sposób na sportową rywalizację? Moim zdaniem jedyne co byłoby lepsze to finał w 1/4 i jakiekolwiek rozstawienie.
Weź przykład, że jesteś najlepszą drużyną w 1/4 (zasługującą na finał MP) grasz ostatni mecz od którego zależy Twoje rozstawienie w 1/2 i masz do wyboru wygrać i trafić np. Do Skry, Resovi i Jastrzębia, albo przegrać i trafić do dużo słabszej personalnie grupy. Na 10 zespołów, zapewniam Cię że 9,5 przegrywa ten mecz i cieszy się z awansu do finału. Coś trzeba było z tym zrobić, jak to wyjdzie zobaczymy... Przy losowaniu i wyrównanym poziomie tak jak pisałeś 12 drużyn zasługujących na awans, ktoś będzie pokrzywdzony i tego się nie uniknie, ale czy przy rozstawianiu grup nie byłoby pokrzywdzonych? To jest temat na dłuższą dyskusję :D A za typy co do finału MP, myślę, że Policja nie sprawi Ci wizyty w domu ;)
slepy sedzia
Posty: 470
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:45
Płeć: M

Re: Juniorzy 2013/2014

Post autor: slepy sedzia »

Już o tym pisałem.
Jakby wprowadzić mecz o zwycięstwo ćwierćfinałów, to do półfinałów awansowało by 8 "wygranych" i 8 "przegranych".
Do każdego półfinału losowano by po 2 zespoły z tych ósemek.
To by zapewniło w miarę równe składy 4 półfinałów.
Losowanie było by dopiero po ćwierćfinałach, ponadto gospodarze byli by ustalani tylko z "wygranych".
Nie wiadomo było by zatem, gdzie są faworyci.
Nikomu nie opłacało by się zatem kombinować , aby nie być losowanym z grupy "przegranych" do mocnych rywali , w dodatku na wyjeździe.
Ostatnio zmieniony 24 lut 2014, o 01:38 przez slepy sedzia, łącznie zmieniany 1 raz.
slepy sedzia
Posty: 470
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:45
Płeć: M

Re: Juniorzy 2013/2014

Post autor: slepy sedzia »

powerade pisze: A za typy co do finału MP, myślę, że Policja nie sprawi Ci wizyty w domu ;)
Jaka policja?
Nie chcę się tylko bezsilnie wnerwiać , że jakiś samozwaniec skasuje moje typowanie wg swojego widzimisię.
abraham
Posty: 2
Rejestracja: 24 lut 2014, o 11:10
Płeć: M

Re: Juniorzy 2013/2014

Post autor: abraham »

Mistrz z Dolnegośląska Bielawa z aspiracjami na medal MP niestety muszą obejść się smakiem gdyż jak podała ich strona , podstawowy zawodnik środka bloku doznał kontuzji.
abraham
Posty: 2
Rejestracja: 24 lut 2014, o 11:10
Płeć: M

Re: Juniorzy 2013/2014

Post autor: abraham »

Zawodnicy Gwardii bez formy , jak pokazał ich sparing , zero dynamiki , i zgrania
edukukuredu
Posty: 139
Rejestracja: 12 mar 2013, o 20:26

Re: Juniorzy 2013/2014

Post autor: edukukuredu »

abraham pisze:Zawodnicy Gwardii bez formy , jak pokazał ich sparing , zero dynamiki , i zgrania
Brawo !!!!!
@abraham - nie podałeś wyniku sparringu. Z tego co przeczytałem na stronie Bielawianki to chyba Gwardia wygrała :) :D
abraham pisze:Mistrz z Dolnegośląska Bielawa z aspiracjami na medal MP niestety muszą obejść się smakiem gdyż jak podała ich strona , podstawowy zawodnik środka bloku doznał kontuzji.
Faktycznie, szkoda chłopaka. Może go jednak "poskładają" i będzie grał... Oby !
"Jeśli nie spełniam Twoich oczekiwań - nie obrażaj się. Przecież to są Twoje oczekiwania, a nie moje obietnice."
erys33
Posty: 64
Rejestracja: 24 kwie 2012, o 07:22
Płeć: M

Re: Juniorzy 2013/2014

Post autor: erys33 »

Niema innych kandydatow w grupie7 jak Jastrzebie2 i Rybnik,przyjmuje zaklady
volleybalista
Posty: 3
Rejestracja: 24 lut 2014, o 18:16
Płeć: M

Re: Juniorzy 2013/2014

Post autor: volleybalista »

W Świnoujściu Maraton rozegrał dwa czterosetowe sparingi (bez względu na wynik) z Metrem W-wa. Pierwszy zakończył się zwycięstwem Metra 4:0 natomiast następnego dnia spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozgrywki młodzieżowe”