Juniorzy 2013/2014

prof.siatkowki
Posty: 4
Rejestracja: 2 mar 2014, o 11:20
Płeć: M

Re: Juniorzy 2013/2014

Post autor: prof.siatkowki »

To że MDK przez stratę jednego zawodnika nagle nie może wygrać ze "słabym" Norwidem świadczy tylko o tym, że nie powinni występować w następnych etapach MP. Siatkówka to gra zespołowa i nie opiera się tylko na jednym zawodniku, do dobrych rezultatów potrzebna jest cała dwunastka. Zespół z Częstochowy również jest osłabiony brakiem swoich dwóch podstawowych zawodników - Wiktora Wysockiego(Mistrza Polski Juniorów, Wicemistrza Polski Kadetów, MVP Euregio Cup, Wicemistrza Śląska Juniorów, brązowego medalisty Mistrzostw Śląska Kadetów, złotym medalistą Euregio Cup, złotym medalistą OOM, Najlepszym Przyjmującym Turnieju "Strzelca" w Strzelcach Opolskich, zdobywcą dwunastego miejsca na śląsku w młodziku, sąsiada Piotra Gacka) oraz Tomasza Głoda(Mistrza Polski Juniorów, brązowego medalisty Mistrzostw Śląska Kadetów, brązowego medalisty Mistrzostw Świętokrzyskiego Juniorów, zdobywcę szesnastego miejsca na TNO i OOM, Mistrza i Wicemistrza Świętokrzyskiego w Siatkówce Plażowej Juniorów, uczestnika Grand Prix Staszowa w Siatkówce Plażowej, pochodzącego z tej samej malowniczej i miodem płynącej miejscowości co Kuba Szałankiewicz i Łukasz Chodyna - Staszowa) i jakoś chłopaki sobie radzą, mimo że nie jest im łatwo. Nie narzekają z powodu straty dwóch podstawowych zawodników, ponieważ inni koledzy wspaniale potrafią ich zastąpić. Uważam, że Norwid w tym sezonie to znakomita drużyna, mająca bardzo dużo chłopaków na równym poziomie, dodatkowo zasilona dwoma Spałowiczami z ogromnym potencjałem. Uważasz, że honorowym wyjściem z tej sytuacji powinno być poddanie się Warszawie?


ze sportowym pozdrowieniem odrodzony profesor siatkówki.
Awatar użytkownika
zyll
Posty: 684
Rejestracja: 31 sie 2007, o 23:47
Płeć: M

Re: Juniorzy 2013/2014

Post autor: zyll »

W Olsztynie wychodzą Metro Warszawa i AZS Olsztyn. Chemik Olsztyn żegna się z turniejem.

edit: Chemik Olsztyn - Metro Warszawa 1:3 (20:25, 25:20, 15:25, 20:25)
Ostatnio zmieniony 2 mar 2014, o 14:15 przez zyll, łącznie zmieniany 1 raz.
bebe
Posty: 115
Rejestracja: 22 maja 2013, o 20:44
Płeć: K

Re: Juniorzy 2013/2014

Post autor: bebe »

A to ci niespodzianka z Chemikiem!
Co się stało? Kto oglądał mecz? Proszę o opinię
Steve
Posty: 46
Rejestracja: 14 lut 2014, o 21:07
Płeć: M

Re: Juniorzy 2013/2014

Post autor: Steve »

wyglądało jakby Chemik wyszedł na parkiet pewny swojej wygranej i po słabych występach Metra liczył na łatwe zwycięstwo, w pierwszym secie do stanu 16-12 dla Chemika tak to wyglądało pewny w ataku Leyk i wspomagający Napiórkowski to starczało, potem jednak doszli do głosu warszawianie i było po secie 1-0 dla Metra.
W drugim Chemik od połowy seta przejął inicjatywę i zrobiło sie po 1-1.
Od trzeciego seta rządziło już tylko Metro siedziała im zagrywka szczególnie Halaba i Lipiński co skutecznie odbierało chęć do gry olsztynianom z których z każdą minutą zanikała chęć do gry....
Metro zasłużenie wygrało mając przewagę zdecydowaną w zagrywce i obronie było zespołem bardziej dojrzałym i stanowiącym kolektyw , Chemik po raz kolejny nie sprostał oczekiwaniom i zamiast finałów kończy na 1/8 to spory zawód tym bardziej że apetyty były większe, ale cóż taki jest sport i kilka "gwiazd" w zespole nie zapewnia wygranej.....
reda
Posty: 95
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 03:58
Płeć: M

Re: Juniorzy 2013/2014

Post autor: reda »

Z turnieju w Pile wychodzi Maraton i Piła, która wygrała przed chwilą 3:1 z Zieloną Góra. Brak awansu Gwardii Wrocław.
arur
Posty: 55
Rejestracja: 26 maja 2012, o 22:26
Płeć: M

Re: Juniorzy 2013/2014

Post autor: arur »

jezeli wedlug was chemik byl faworytem meczu z metrem to przestaje wierzyc ze ktos na tym forum ma pojecie o siatkowce
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Juniorzy 2013/2014

Post autor: Elgarten »

Dla mnie nie było faworyta przed meczem w Olsztynie. Jedyne co mogło martwić kibiców Metra, to absencja podstawowego rozgrywającego, ale z tego co czytam Troczyński bardzo dobrze go zastąpił.

MDK - Resovia 0:3 (16,19,23)
Niestety wynik do przewidzenia. Szkoda mi MDKu i trenera Góry, ale kolejny sezon w juniorach to rozczarowanie i niepowodzenie. Nadchodzą raczej trudniejsze czasy dla MDKu. W następnych rozgrywkach już wyjście z Mazowsza może być bardzo trudnym zadaniem.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
siatkarz014
Posty: 87
Rejestracja: 10 mar 2012, o 18:47
Płeć: M

Re: Juniorzy 2013/2014

Post autor: siatkarz014 »

jak tam wyniki z Gubina?
slepy sedzia
Posty: 470
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:45
Płeć: M

Re: Juniorzy 2013/2014

Post autor: slepy sedzia »

Chemik Olsztyn - Metro Warszawa 1:3 (-20 ,20,-15,-20) - awans KS Metro Warszawa.

Metro wygrało zasłużenie, będąc dziś zespołem lepszym od Chemika , który zagrał nerwowo i po prostu słabiej.
Ale czy ten wynik to niespodzianka? Niestety nie.
Nie zgadzam się że Metro do tej pory grało jakoś specjalnie słabo. Do pierwszego meczu podeszło bez swoich asów , to się męczyło 3:2 z Augustowem, bo jest to w sumie drużyna w zasadzie 2 ludzi - Halaby i Lipińskiego . Reszta niewiele potrafi, no może poza rozgrywającym i libero , którzy grali solidnie.
Mecz z AZS był przegrany przez Metro do jaja , ale jednak w setach minimalnie. Wyjątkowy "dzień konia" miał Gulak i który prawie sam ciągnął i przyjęcie i wynik. Ale jakby doszło do 4. seta , to wygrało by pewnie Metro , bo Krzysiek już opadał z sił.
Jak już pisałem z Olsztyna wyszły tym roku 3 praktycznie jednakowe drużyny , ale dotyczyło to sytuacji ich gry w pełnych składach. W tym turnieju Chemik wystąpił bez swego najlepszego zawodnika , czyli Jędrzeja Jasnosa - gracza kompletnego , który serwuje , przyjmuje , broni i atakuje - wszystko na najwyższym poziomie. Bez Jędrzeja, Chemik byłby już z tej trójki najsłabszy. Ktoś powie: co to jest jeden zawodnik?
A zdejmij Szlapuka w MDK-u? albo w Metrza np Halabę? to nawet dziś , w żadnym secie nie wyszli by z 20.
Zatem Chemik przegrał , ale nie do końca w sportowej walce.
Bez pretensji jednak do graczy Metra - to nie Wasza wina, Wy mecz wygraliście uczciwie i tego Wam gratuluję.
Sprawę Jasnosa opiszę osobno , teraz nie czas na to.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Słowa otuchy dla wszystkich zawodników Chemika Olsztyn oraz dla Waszych trenerów panów Kotulskiego i Kasprzaka.
Pokazaliście , że zwykły szkolny klub ze średniego miasta , bez sponsorów , stać na wiele.
Zagraliście w tym roku wiele świetnych spotkań , widziałem też jak dużo i jak ciężko pracowaliście cały sezon od sierpnia.
Zasłużyliście na więcej niż ćwierćfinał MP , choć wielu leni gra dalej , pomimo że nie ma większego od Was talentu. Ale taki jest sport i takie jest życie - na sprawiedliwość losu nie ma co liczyć , zapamiętajcie to na zawsze.
Kilku z Was ma papiery na poważne seniorskie granie i dzisiejsza przegrana tego nie zmienia.
Owszem , może utrudnić start kariery , ale sportowych umiejętności nikt Wam odbierze. Głowy do góry! I nie porzucajcie łatwo swych marzeń. Życie , również to sportowe , jest dopiero przed Wami!
-----------------------------------------------------------------------------
Jeszcze jako kibic: wylaliście wiadra potu na treningach , zostawiliście "serca" na parkiecie ( a nawet i krew i łzy ) , ale nie oddaliście żadnego meczu bez walki , graliście zawsze na całego.
Dlatego za dzisiejszą porażkę - Bezstronny Sędzia - nie ma do Was nawet cienia pretensji.
siatkak
Posty: 11
Rejestracja: 2 mar 2014, o 18:35
Płeć: M

Re: Juniorzy 2013/2014

Post autor: siatkak »

do prof.siatkowki z calym szacunkiem
1. Mdk sie nikomu nie zali - raczej Ci ktorzy sie znaja na siatkowce zwracaja na to uwage jak duze jest to oslabienie dla tej druzyny
2. Twoje przytoczenie problemow Norwida troche slabe ( sportowo przegrali w MW 3 mecze, jako jedyni dostali drugie zycie i podobno zagrali bardzo dobry mecz z MDK, ) ale inni takiej szansy nie maja MDK,Chemik a mysle ze patrzac na caly sezon spokojnie powinni byc w 16 MP
3. Nie wiem jak mozna porownac nieobecnosc zawodnika Norwida (zdrowia dla tego chlopaka) do nieobecnosci w Mdk tylko przytocze jeden cytat trenera i dla jasnosci powiem ze tyczy on sie nieobecnosci w zespole PL :
Jakub Bednaruk ‏@JakubBednaruk 25 lut
Jakby przed sezonem ktoś mi powiedział ,że 18-letni gówniarz będzie tak istotny dla mojej drużyny kazałbym się puknąć mocno w czoło
a teraz mozesz sobie to przelozyc na skale rozgrywek juniorskich
siatkak
Posty: 11
Rejestracja: 2 mar 2014, o 18:35
Płeć: M

Re: Juniorzy 2013/2014

Post autor: siatkak »

i jeszcze ogolnie o rozgrywkach
Dla mnie system rozgrywek jest "wykolejony" to sa zawody mlodziezowe a o wyniku awansu do dalszej rywalizacji decyduje jeden mecz,w danym terminie bez wzgledu na to co prezentuje sie przez caly sezon. Przy czym roznica poziomu druzyn w poszczegolnych grupach ogromna. W tym roku jeszcze moze byc bardzo ciekawie bo przeciez bedzie losowanie i nie bedzie zadnego rozstawienia.
Duzymi krokami zmierzamy do niszczenia klubow, zabijania w mlodych ludziach darzenia do jakiegos celu. Twarda szkola ale czy dobra ???
slepy sedzia
Posty: 470
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:45
Płeć: M

Re: Juniorzy 2013/2014

Post autor: slepy sedzia »

siatkak pisze:i jeszcze ogolnie o rozgrywkach
Dla mnie system rozgrywek jest "wykolejony" to sa zawody mlodziezowe a o wyniku awansu do dalszej rywalizacji decyduje jeden mecz,w danym terminie bez wzgledu na to co prezentuje sie przez caly sezon. Przy czym roznica poziomu druzyn w poszczegolnych grupach ogromna. W tym roku jeszcze moze byc bardzo ciekawie bo przeciez bedzie losowanie i nie bedzie zadnego rozstawienia.
Duzymi krokami zmierzamy do niszczenia klubow, zabijania w mlodych ludziach darzenia do jakiegos celu. Twarda szkola ale czy dobra ???
Popieram w 100%.
Nie będzie w Polsce żadnej siatkówki, jeżeli nie będą istniały małe, lokalne, często szkolne kluby.
Bo tylko one, odpowiednio wcześnie, wyszukają dzieciaki nadające się do grania.
I rozgrywki młodzieżowe powinny być dla tych klubów , by sukcesy w nich , były nagrodą dla trenerów w tzw terenie , którzy te talenty wynajdują.
Bo w klubie o zasięgu powiatowym, czy niewiele większym nie trafi się w roczniku 12 sprawnych dryblasów, aby mieć drużynę z rezerwowymi na każdą pozycję. Trafi się jeden as czy drugi , może jeszcze paru niezłych graczy , a reszta drużyny to muszą być zawodnicy, którzy przygodę z siatkówką skończą na kadecie czy juniorze . Ale czy są niepotrzebni ?
Nie , bez tych klubów i bez tych graczy nie będzie nic. Również tych asów.
-------------------------------------------------------------------------------------
Obecny system jest koszmarny. Kiedyś mogłeś wyjść z grupy po jakimś słabszym meczu, który akurat się nie udał.
Dziś wygranie wszystkich po kolei 20 spotkań jakie były w sezonie , w mocnym województwie, nic nie znaczy - jedna pechowa porażka czy jedna kontuzja podstawowego gracza zaprzepaszcza efekt kilkuletniej ciężkiej pracy grupy kilkunastu zawodników i jej trenera. To się poświeci pracy przy takich warunkach? chyba tylko wariat.
Jak nie będzie zmian , to za 2-3 lata zostaną same "mocne" kluby , takie które obecnie stać na ściąganie ukształtowanych zawodników z mniejszych klubów i które potem chełpią się "sukcesami" w szkoleniu młodzieży.
Ale po 4-5 latach - już nie będzie kogo ściągać.
Bo nie będzie już głupich, do pracy na czyjeś konto.

siatkak pisze:do prof.siatkowki z calym szacunkiem
1. Mdk sie nikomu nie zali - raczej Ci ktorzy sie znaja na siatkowce zwracaja na to uwage jak duze jest to oslabienie dla tej druzyny
2. Twoje przytoczenie problemow Norwida troche slabe ( sportowo przegrali w MW 3 mecze, jako jedyni dostali drugie zycie i podobno zagrali bardzo dobry mecz z MDK, ) ale inni takiej szansy nie maja MDK,Chemik a mysle ze patrzac na caly sezon spokojnie powinni byc w 16 MP
3. Nie wiem jak mozna porownac nieobecnosc zawodnika Norwida (zdrowia dla tego chlopaka) do nieobecnosci w Mdk tylko przytocze jeden cytat trenera i dla jasnosci powiem ze tyczy on sie nieobecnosci w zespole PL :
Jakub Bednaruk ‏@JakubBednaruk 25 lut
Jakby przed sezonem ktoś mi powiedział ,że 18-letni gówniarz będzie tak istotny dla mojej drużyny kazałbym się puknąć mocno w czoło
a teraz mozesz sobie to przelozyc na skale rozgrywek juniorskich
Racja. Ale opowiem coś jeszcze.
Mamy w kraju takie siatkarskie "centrum", które ma kasę i ściągnęło z różnych klubów kilkudziesięciu dobrych juniorów. Więc teraz nie boi się kontuzji czy urazów. I nie boi się żadnych zmian regulaminów.
Jak jeden czy drugi padnie albo nie wyrobi fizycznie przy 3 treningach dziennie , to wchodzi trzeci lub czwarty i gra . Nie ma problemu. Bo "centrum" musi się pokazać w MP jakie jest świetne, musi mieć medal , najlepiej złoty oczywiście .
Ale ilu graczy z tej masy wyszkoliło "centrum" od młodzika??? ano tylko pół szóstki . Tyle samo co pewien mały bidny szkolny klubik na krańcu Polski. Więc sam medal , to by było za mało osiągnięć dla działaczy kierujących "centrum".
Oni jeszcze muszą zniszczyć w zarodku karierę pewnego chłopaka z małego miasteczka o 40 % bezrobociu , który ma 18 lat , zero znajomości funkcjonowania świata dorosłych, siatkówkę kocha i właściwie nic poza siatkówką nie potrafi. Może nawet zmarnować mu życie , bo sport nie jednemu pomógł wystartować w dorosłość. A przy okazji zmarnować jeszcze wysiłek 10 jego kolegów, którzy harowali przez kilka lat i 2 trenerów , którzy pracy z młodzieżą poświęcili swoje życie.
Jakim małym (tak po prostu , jako człowiek) trzeba być , aby coś takiego robić ??? Czy "centrum" , aż tak bało się dostać w skórę od biednego szkolnego klubiku ? Bo co? ryzyko przegrania? bo wstyd by było takiej porażki?
Nie panowie. To teraz jest wstyd .
Wstyd i hańba.
tYpTrYk
Posty: 12
Rejestracja: 1 lut 2013, o 22:02
Płeć: M

Re: Juniorzy 2013/2014

Post autor: tYpTrYk »

Czytam te różne wypowiedzi i myślę jak bardzo "chory z nienawiści' musi być taki ktoś jak "prof. siatkówki" i to podobno nawet "odrodzony". Może ten prof. oznacza "profan" i to zarówno samej siatkówki, jak i jakiejkolwiek kultury wypowiedzi. Co Cie tak boli "człowieczku" że atakujesz innych - którzy Ciebie nie atakują i wypisujesz tu jakieś elaboraty o jakichś grach w "piaskownicy" czy różnych turniejach - których zresztą wszystkie drużyny w kraju grają całe mnóstwo ?, Mających świadczyć o czymś !? .... no właśnie o czym ? Porównujesz nieporównywalne, zacietrzewiasz się i zapluwasz w imię czyjego interesu czy jakiejś sprawy ?? Jak mówi przysłowie "psy szczekają - karawana jedzie dalej" . Szczekaj.
Berni
Posty: 2
Rejestracja: 28 lut 2014, o 19:48
Płeć: M

Re: Juniorzy 2013/2014

Post autor: Berni »

Gdzie są dostępne wszystkie wyniki 1/4 ze wszystkich województw. Kto jak kto ale strona Siatka. org powinna je mieć na bieżąco - a nie ma. Szkoda
PS. do wcześniejszych "komentatorów" - może byście się tak nie podpalali i niech emocje nie biorą góry - tylko fakty
frajerpompka
Posty: 12
Rejestracja: 14 maja 2012, o 17:29
Płeć: M

Re: Juniorzy 2013/2014

Post autor: frajerpompka »

Resovia pokazala klase na wszystkich plaszczyznach, Maslowski jednak podlapal troche doswiadczenia u trenera Kowala i nie zawodzil w koncowkach, wiadomo klasa sama w sobie. swoje 3 grosze dolozyl srodkowy AKS-u Mordyl- pozamiatal kilkoma bolcami i blokami, najlepszy zawodnik czyli Gąsior i wysoki przyjmujący Depowski. Wiczkowski zniszczył zagrywka. MDK rozbity jak by nie patrzec. wie ktos cos na temat losowania i transferow z tego sezonu?
frajerpompka
Posty: 12
Rejestracja: 14 maja 2012, o 17:29
Płeć: M

Re: Juniorzy 2013/2014

Post autor: frajerpompka »

adamr pisze:dzieciaczu prymitywny szacunku dla przeciwnika- Mdk byl bez Szalpuka i w takim skladzie spokojnie by ogral Norwida wiec nie bij piany
zdanie nie logiczne. byl bez szalpuka i w takim skladzie by ogral norwida, jak dostali po pupie? :o
slepy sedzia
Posty: 470
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:45
Płeć: M

Re: Juniorzy 2013/2014

Post autor: slepy sedzia »

frajerpompka pisze:
adamr pisze:dzieciaczu prymitywny szacunku dla przeciwnika- Mdk byl bez Szalpuka i w takim skladzie spokojnie by ogral Norwida wiec nie bij piany
zdanie nie logiczne. byl bez szalpuka i w takim skladzie by ogral norwida, jak dostali po pupie? :o
Widać pisane w emocjach.
Ale sens (jaki miał być) jest jasny: MDK z Szalpukiem w składzie ograł by Norwida.
Już się tego niestety na parkiecie nie przekonamy, ale pewnie tak by właśnie było.
slepy sedzia
Posty: 470
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:45
Płeć: M

Re: Juniorzy 2013/2014

Post autor: slepy sedzia »

Dla odprężenia ;)
- zmiana tematu.

Potencjalni medaliści wg mnie:
1 miejsce - Skra - bo prawie sam SMS
2 miejsce - Resovia - bo dobra drużyna
3 miejsce - Bydgoszcz - bo się im należy ( za siatkarski całokształt i za 2012)
trzeci miał być pierwotnie MDK , ale , niestety , już poległ

Pewny finał ale bez medalu - "... " - bo się im blacha nie należy

dla każdego z pozostałych 12 zespołów sukcesem będzie miejsce w finale.

Masz inne zdanie ?
to pisz , uzasadniaj , tylko aby kulturalnie
edukukuredu
Posty: 139
Rejestracja: 12 mar 2013, o 20:26

Re: Juniorzy 2013/2014

Post autor: edukukuredu »

Niestety, moja Gwardia przegrała w Pile.
Nie znam jeszcze przyczyn porażki, z nikim jeszcze nie rozmawiałem, więc nie wiem jak było.
Patrząc na wyniki innych drużyn dolnośląskich, które w komplecie odpadły z MPJ widać, że coś jest nie tak ze szkoleniem młodzieży. Dwa lata temu finał juniora i półfinał kadeta, rok temu półfinały w obu kategoriach, W tym roku junior ćwierćfinał i nie wiadomo jak będzie z kadetem, bo to przed nami.
Na taki ośrodek jak Wrocław, województwo dolnośląskie to za mało :< :< :<
"Jeśli nie spełniam Twoich oczekiwań - nie obrażaj się. Przecież to są Twoje oczekiwania, a nie moje obietnice."
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Juniorzy 2013/2014

Post autor: Elgarten »

Jako, że ćwierćfinały już za nami polecam wszystkim świetny tekst Dariusza Kopaniaka: http://aktualnosci.siatka.org/pokaz/201 ... ikie-karty
Mało jest tekstów/felietonów, z którymi zgadzam się w 100%, ale tutaj na prawdę nie mam się do czego przyczepić. Być może dość dyskusyjny jest pkt 3 mówiący o karze dla województwa, ale trzeba jakoś zmobilizować drużyny. Nie może tak być, że co roku jakaś ekipa z Podlasia wycofuje się z rozgrywek(przykładowo w tym sezonie Gim Net Mońki, w zeszłym Muks Piętnastka Białystok). Celem rozgrywek wojewódzkich jest walka w mistrzostwach Polski. Takie wycofanie się zawsze rodzi spekulacje. Po trzech porażkach Częstochowy w mistrzostwach Śląska, ich zawodnicy wcale nie byli kompletnie załamani. Raczej mówili, że jest jeszcze nadzieja, że jakiś klub zrezygnuje. Dosłownie dwa dni później, okazało się, że Gim Net spasował. Mówiąc delikatnie, to wszystko jest bardzo dalekie od sportowej rywalizacji. Dlatego sądzę, że taki straszak bardzo dobrze mógłby zadziałać na ewentualne takie sytuacje w przyszłości.
Co do reszty postulatów, w ogóle nie ma według mnie żadnych wątpliwości. Kompletnie nie podoba mi się, że w 1/4 mamy na 6 zespołów, 2 z tego samego województwa. To absurd. To o czym pisał ślepy sędzia, czyli rozstawienie przed 1/2 to podstawa !!! Teraz o wszystkim zadecyduje losowanie(tak na marginesie wyczytałem, że ma się ono odbyć dzisiaj).

Jest jeszcze sprawa tzw. rankingu województw. To nie jest nowy pomysł, ale ciągle brakuje jakiegoś postępu w tej kwestii. Oczywiście, ta sprawa jest już ciut bardziej kontrowersyjna. Raczej wspominam o tym w ramach ciekawostki. Na pewno poziom poszczególnych zawodów byłby wyższy, ale czy to jednak nie byłby zbyt duży cios dla mniejszych klubów ze słabszych województw ??? To kwestia na dłuższą dyskusję, ale jak ktoś ma jakieś zdanie w tej sprawie, chętnie poczytam :) .

Reasumując, warto przede wszystkim pochylić się nad trzema postulatami Pana Kopaniaka. Chyba nikt nie ma wątpliwości, że obecny system nie jest doskonały i wymaga poprawy.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
edukukuredu
Posty: 139
Rejestracja: 12 mar 2013, o 20:26

Re: Juniorzy 2013/2014

Post autor: edukukuredu »

  • JUNIORZY:

    Grupa A: Maraton Świnoujście, Błyskawica Szczecin, Volley Rybnik, Trefl Gdańsk

    Grupa B: Skra Bełchatów, AKS Resovia I, Norwid Częstochowa, AT Jastrzębski Węgiel I

    Grupa C: Czarni Radom, Joker Piła, AZS UWM Olsztyn, Tempo-25 Olsztyn

    Grupa D: Chemik I Bydgoszcz, AT Jastrzębski Węgiel II, AZS Pol. Św. Effector Kielce, Metro Warszawa
Jak tam wrażenia po losowaniu ??? Grupa B chyba BOMBOWA :D :D
Tak jak niektórzy przepowiadali - przedwczesny finał.
"Jeśli nie spełniam Twoich oczekiwań - nie obrażaj się. Przecież to są Twoje oczekiwania, a nie moje obietnice."
adamr
Posty: 239
Rejestracja: 4 lip 2011, o 15:17
Płeć: M

Re: Juniorzy 2013/2014

Post autor: adamr »

zalosna kompromitacja rozgrywek rangi "Mistrzostwa Polski Juniorow" !!!!!
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Juniorzy 2013/2014

Post autor: Elgarten »

Coś czułem, że tak będzie :D. Mam nadzieję, że PZPS tym bardziej jak najszybciej zmieni tę beznadziejną formułę i zastanowi się nad tym co pisałem wyżej.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Pawel9221
Posty: 1193
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Juniorzy 2013/2014

Post autor: Pawel9221 »

Wyborazcie sobie jeszcze gdyby jakos MDK wyszedl z grupy i by sie znalazl w grupie B wraz ze Skrą , Resovia i Jastrzebskim. Zakladajac ze wtedy wrocililby do gry Szalpuk i do pelnej sprawnosci Wojtkowski.
siatkak
Posty: 11
Rejestracja: 2 mar 2014, o 18:35
Płeć: M

Re: Juniorzy 2013/2014

Post autor: siatkak »

jakby za Norwida byl MDk to mozna by zakonczyc sezon po polfinalach w Belchatowie- i rozdzielic miejsca( nic nie ujmujac innym druzynom :-) )
Bo w finale 8 bedzie paru "szczesliwcow" losu :-) ale czy o to chodzilo?
syn_wieska
Posty: 3
Rejestracja: 3 mar 2014, o 15:46
Płeć: M

Re: Juniorzy 2013/2014

Post autor: syn_wieska »

Może ktoś powiedzieć coś o drużynie z Gdańska,Szczecina i Rybnika ? ;)
erys33
Posty: 64
Rejestracja: 24 kwie 2012, o 07:22
Płeć: M

Re: Juniorzy 2013/2014

Post autor: erys33 »

Rybnik jest dosyc mocny,dobry odbior Szymura- Niestroj-2 dobrych libero,srodkowi poukladani ,atakujacy Siemiontkowsi rozgrywajacy cwaniak dobra mocna zagrywka.Szymura byl oszczedzany na polfinal,jednym slowem czeba sie miec na bacznosci powinien przejsc dalej z Gdanskiem.
erys33
Posty: 64
Rejestracja: 24 kwie 2012, o 07:22
Płeć: M

Re: Juniorzy 2013/2014

Post autor: erys33 »

moje typy na final Belchatow-- Jastrzebie1--Bydgoszcz--- Olsztyn---Radom---Jastrzebie2---Rybnik---Gdansk.
siatkak
Posty: 11
Rejestracja: 2 mar 2014, o 18:35
Płeć: M

Re: Juniorzy 2013/2014

Post autor: siatkak »

Troche blizszej analizy :-)

gr A wszystkie 4 druzyny szczesliwe z losowania dzisiaj, najslabsza, kto by nie wyszedl to raczej w finalach wiekszej roli nie odegra
gr B przedwczesny Final , mam nadzieje ze wyjdzie Resovia, druga druzyna i Skra i Jastrzebie "sztuczne twory" ( chociaz w Jastrzebiu pracuja z tymi chlopcami drugi rok) moze zadecydowac wlasna hala Skry
gr C kibicuje Radomowi na wlasnej hali przegrali tylko z Mdk- mysle ze bedzie to ich atut,drugie miejsce pewnie miedzy Tempo i AZS
gr D Bydgoszcz( tez moze odegrac role atut wlasnej hali) ,Jastrzebie albo Metro ( graja nierowno trudno wskazac)
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Juniorzy 2013/2014

Post autor: compact »

W Skrze mają grać Gryc i Piechocki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozgrywki młodzieżowe”