Kadeci 2013/2014

slepy sedzia
Posty: 470
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:45
Płeć: M

Re: Kadeci 2013/2014

Post autor: slepy sedzia »

No proszę : z finałów kadetów jest transmisja . I to porządna , z podglądem wyniku.
Czyli można , jak się szanuje kibiców. Brawa dla organizatorów turnieju z Nowego Tomyśla !
------------------------------------------------------
A co było w Bydgoszczy na finałach juniorów? KOSZMAR. Tam uznają kibiców tylko swoich , innych maja za nic.
Wstyd dla pseudo "działaczy" z Bydgoszczy - powinniście wszyscy mieć uszy tak czerwone jak to wasze piękne miasto.
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Kadeci 2013/2014

Post autor: Elgarten »

Oglądając zawody w Nowym Tomyślu, bardzo bym się zdziwił innym składem finału, niż Jastrzębski Węgiel - Chemik Bydgoszcz. Póki co, obie ekipy niszczy kolejnych przeciwników.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
slepy sedzia
Posty: 470
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:45
Płeć: M

Re: Kadeci 2013/2014

Post autor: slepy sedzia »

Elgarten pisze:Oglądając zawody w Nowym Tomyślu, bardzo bym się zdziwił innym składem finału, niż Jastrzębski Węgiel - Chemik Bydgoszcz. Póki co, obie ekipy niszczy kolejnych przeciwników.
Różnie może być. Chemik łatwo wygrywał , ale i grupę miał dużo łatwiejszą. Dziś się okaże ile jest warta ta drużyna - już przegrywają z Rzeszowem 0:1. I nie wygląda to za dobrze dla Chemika.
Jastrzębie to zgoda , nie powinni mieć problemów z Olsztynem - Kochanowski sam nie wygra meczu z tak mocą ekipą.
neutralnyks
Posty: 33
Rejestracja: 13 kwie 2014, o 08:34
Płeć: M

Re: Kadeci 2013/2014

Post autor: neutralnyks »

Da ktoś link do oglądania? I o której jest finał?
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Kadeci 2013/2014

Post autor: Elgarten »

neutralnyks pisze:Da ktoś link do oglądania? I o której jest finał?
http://www.esporttv.pl/index.php/siatkowka/2711-live
Finał o 17.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
kanimo

Re: Kadeci 2013/2014

Post autor: kanimo »

Nie moglam obejrzec malego finalu, widzialam tylko kilka akcji..
Interesuje mnie jak zagral Kochanowski.

Brawo dla organizatorow za jakosc transmisji.
slepy sedzia
Posty: 470
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:45
Płeć: M

Re: Kadeci 2013/2014

Post autor: slepy sedzia »

kanimo pisze:Nie moglam obejrzec malego finalu, widzialam tylko kilka akcji..
Interesuje mnie jak zagral Kochanowski.

Brawo dla organizatorow za jakosc transmisji.
Przyłączam się do gratulacji za świetna transmisję. Prawie jak z PLUS Ligi.
A komentator nawet lepszy - wcale nie smędził , jak to potrafią Mazur czy Drzyzga.
-----------------------------------------
Kochanowski na przyjęciu (którego nigdy nie trenował) zagrał w sumie dobrze , było trochę błędów przyjęcia ale nie tragedia , kilka pomyłek w ataku ( raczej ze źle nagranych piłek).
Ale nie dał się złamać serwisem , natomiast sam miał wiele ataków i serwisów rewelacyjnych. A nie łatwo się atakuje gdy własna drużyna słabo przyjmuje , zaś pierwszy rozgrywający został kontuzjowany. Za to świetnie serwował, mocno i powtarzalnie - w pierwszym secie serwisem wyciągnął z 11-24 na 17-24 , a w Resovii na przyjęciu nie grają przecież amatorzy. To jedyny element jaki wyraźnie poprawił przez ten rok w Spale. Szkoda, że marnuje się tam jako środkowy, bo chyba już przestał rosnąć , to za kilka lat na wybitnego środkowego wśród seniorów będzie za niski.
Bezwzględnie powinien zostać przesunięty na przyjęcie , 17 lat to ostatni dzwonek na ten ruch.
slepy sedzia
Posty: 470
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:45
Płeć: M

Re: Kadeci 2013/2014

Post autor: slepy sedzia »

CHEMIK ! CHEMIK ! CHEMIK !!!
W siatkówkę wygrywają nie silniejsi , tylko sprytniejsi.
Akademię Talentów wykończył gościu o wzroście 185 cm.
Czapki z głów !!!
edukukuredu
Posty: 139
Rejestracja: 12 mar 2013, o 20:26

Re: Kadeci 2013/2014

Post autor: edukukuredu »

Brawo CHEMIK !!!
Zasłużone mistrzostwo, a w obronie to nawet więcej :).
Teraz to Pan Kubiak powinien podać się do dymisji. Drugi rok z rzędu przegrana w finale MP kadetów. Ci młodzi chłopcy , mimo tego że bardzo dobrze graja w siatkówkę i są wysocy, sami nie wygrają. Potrzebują do tego trenera, och sorry TRENERA, "gościa" który ich poukłada, a nie faceta krzyczącego i zajeżdżającego chłopaków. Gdyby takie warunki do pracy i taki materiał mieli inni młodzieżowi szkoleniowcy to zrobiliby coś więcej. Gra , przy takim potencjale ludzkim, nie może opierać się na Gilu i mocno atakującym Kwolku.
Sorry Panie Grodecki - takiego Pan ma trenera. :)
Chłopaki z JSW trzymajcie się, wierzę szczerze, że może za rok coś więcej ugracie. Potencjał jest !

Dla malkontentów : Jest to tylko mój punkt widzenia i każdy ma prawo z nim się nie zgodzić.

Porażkę tę można "przekuć" w sukces - "Drugi raz z rzędu w finale MP kadeta" ....
Ostatnio zmieniony 11 maja 2014, o 18:54 przez edukukuredu, łącznie zmieniany 1 raz.
"Jeśli nie spełniam Twoich oczekiwań - nie obrażaj się. Przecież to są Twoje oczekiwania, a nie moje obietnice."
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Kadeci 2013/2014

Post autor: Elgarten »

Chociaż nie przepadam za rocznikiem 97 z Chemika i trenerem Kowalczykiem, to muszę przyznać że zasłużenie wyrwali ten finał Jastrzębiu. Co prawda, oglądałem tylko 5 set, ale widać było, że będą "gryźć" parkiet i są gotowi oddać zdrowie, żeby tylko złoto trafiło do Bydgoszczy. Pamiętam, jak Stysiał minimalnie przegrywał dwa finały MP w młodzikach w Wołominie i za wszelką cenę nie chciał tego przeżyć trzeci raz. Cała ekipa był na maksa nakręcona i to też miało ogromny wpływ na wynik 5 seta. Świetna gra w obronie i skuteczni skrzydłowi to był klucz do triumfu. A Jastrzębie ??? Cóż, przy takich nakładach na klub, to srebro to dla nich bez dwóch zdań porażka. Sam Kwolek nie jest gwarantem sukcesów. Kolejny turniej o MP i kolejny raz są bez złota(wiem, mają MP w młodzikach, ale ogólnie kolejny sezon pod kreską dla trenerów).
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Venlo
Posty: 60
Rejestracja: 15 wrz 2007, o 21:40
Płeć: M

Re: Kadeci 2013/2014

Post autor: Venlo »

"Pan Bóg nie rychliwy, ale sprawiedliwy" - tak mówi przysłowie.
Tym razem był rychliwy, bo szybko wymierzył sprawiedliwość i dał złoto prawdziwej drużynie, a nie skupionej armii zaciężnej. Jastrzębski buduje swoją pseudo-akademię w sposób urągający wszelkim zasadom. Akademia powinna zbierać początkujące dzieciaki i uczyć siatkówki od początku. Tymczasem ta w Jastrzębiu wyrywa wszystko biedniejszym klubom co jest już wyszkolone i chce od razu zagarnąć co się da w Polsce, lekceważąc innych.
Niektórym działaczom w Jastrzębiu wydaje się, że wszystko można KUPIĆ. A tu okazuje się, że inni po raz kolejny ogrywają peudoakademię.
Na dodatek superteam z Jastrzębia nie potrafił nawet zachować się po sportowemu i wypaczył rywalizację w swojej grupie. Z Resovią kiedy JW prowadził 2:0 w setach i zapewnił sobie już pierwsze miejsce to przestał grać. Co z tego, że inni walczą o każdy punkt i set. Nas to nie obchodzi - oto filozofia bogatej, pomarańczowej akademii.
Jastrzębie w tym roku wygrało MP młodzika, ale podobno już na 12 zawodników w kategorii młodzik aż 11 było skupionych. Żenada.
Ale przykład idzie z góry, od PZPS. Tam w Plus Lidze się nie spada z ligi, tylko jest miejsce dla bogatych. I na dodatek Plus Liga przyznaje 1 MILION (10 drużyn po 100 tysięcy) na sezon bogatym na tzw. Młodą Ligę, która stała się już śmieszna i jest tylko poligonem dla bogatych, którym przyznano w niej miejsce.. I ci bogaci m.in. za te pieniądze skupują talenty z całej Polski, aby pokazać , że są najlepsi także w szkoleniu młodzieży. A innej gawiedzi sportowej PZPS daje czeki na 5,4 i 3 tysiące złotych.
Jak widać, na szczęście, czasami jeszcze wygrywa normalny sport i młodzież robi psikusa bogatym, którym się wydawało, że wszystko można kupić.
NIE MOŻNA!
Pawel9221
Posty: 1190
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Kadeci 2013/2014

Post autor: Pawel9221 »

Dzisiaj w meczu finałowym 1 szy raz widziałem w akcji Kwolka i zrobil na mnie wrażenie, na poczatku myślałem że jest to typ takiego misia , ktory niekoniecznie wybija sie wysoko , a tutaj sie myliłem. Bardzo dobre, mocne ataki na dużej dynamice i zasięgu ale wiele razy miał pecha bo Bydgoszcz świetnie niektóre jego ataki wyjmowała szczególnie w końcowce i to chyba dało im mistrzostwo, fenomalnie zagrał Bobrowski w tym meczu , Droszyński również.
Czy ktoś potrafi więcej powiedziec o Kwolku ?
Kochanowski cały turniej na przyjęciu grał czy tylko o 3 miejsce ?
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Kadeci 2013/2014

Post autor: Elgarten »

Venlo pisze: Na dodatek superteam z Jastrzębia nie potrafił nawet zachować się po sportowemu i wypaczył rywalizację w swojej grupie. Z Resovią kiedy JW prowadził 2:0 w setach i zapewnił sobie już pierwsze miejsce to przestał grać. Co z tego, że inni walczą o każdy punkt i set. Nas to nie obchodzi - oto filozofia bogatej, pomarańczowej akademii.
Warto przypomnieć tutaj sytuację z 1/2 MP Juniorów z zeszłego sezonu. Wtedy w Warszawie II zespół Chemika złożony m.in. z zawodników grających dzisiaj walczył ostatniego dnia zmagań z Jastrzębskim Węglem. Bydgoszcz nie miała już żadnych szans na awans, Jastrzębie praktycznie musiało ten mecz wygrać, by awansować do finałów. Młode chłopaki znad Brdy pokazały ogromną ambicję i pokonały faworyzowanych przeciwników. Dzięki temu spora szansa awansu otworzyła się dla Metra, które później przywiozło z finałów z Leżajska brąz ;)
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
slepy sedzia
Posty: 470
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:45
Płeć: M

Re: Kadeci 2013/2014

Post autor: slepy sedzia »

Mam wrażenie. że dla dobra polskiej siatkówki trzeba by zabrać chłopaków z Jastrzębia i przekazać ich do Bydgoszczy.
Tam się więcej nauczą.
A jeżeli to nie możliwe ( różne kluby, licencje i te rzeczy ... ), to chociaż zamienić trenerów.
Trenera z Bydgoszczy dać do Jastrzębia , a Kubiakowi dać .... . .... .
Pro publico bono - oczywiście ... tj dla dobra polskiej siatkówki , chciałem powiedzieć.
aro12345
Posty: 1
Rejestracja: 12 maja 2014, o 19:38
Płeć: M

Re: Kadeci 2013/2014

Post autor: aro12345 »

Venlo [ingerencja moderatora].. Jak możesz uważać że drużyna z Jastrzębia się podstawiła . MOS WOLA była by zdecydowanie silniejszym rywalem w ewentualnym finale niż Resovia .... , [ingerencja moderatora]
Ostatnio zmieniony 12 maja 2014, o 21:41 przez Guilder, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Punkt 8. Regulaminu Forum
cwirek
Posty: 320
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:08
Płeć: M
Lokalizacja: Żory

Re: Kadeci 2013/2014

Post autor: cwirek »

Dla będących w temacie: Będą z tego Kwolka ludzie? Tzn jest to zawodnik z potencjałem PlusLigowym? Czy na dzień dzisiejszy jest to zawodnik gotowy do regularnych treningów z 1 drużyną?
Venlo
Posty: 60
Rejestracja: 15 wrz 2007, o 21:40
Płeć: M

Re: Kadeci 2013/2014

Post autor: Venlo »

Do> aro12345
Ja nie powiedziałem, że drużyna z Jastrzębia się podstawiła, tylko że zastosowała swoją specyficzną taktykę, tzn, kiedy już Jastrzębie wygrało z Resovią dwa pierwsze sety i zapewniło sobie pierwsze miejsce w grupie, to po prostu Jastrzębianie przestali grać i zlekceważyli fakt, że inne zespoły też rywalizują o miejsca. MOS Wola, mimo że młodszy od innych, zupełnie niespodziewanie wygrał z Resovią '97 w stosunku 3:2, z Resovią '98 3:0, a Jastrzębiu urwał seta. I mimo, że zakończył mistrzostwa z czterema zwycięstwami i tylko jedną porażką, to zajął piąte miejsce w MP, bo "koledzy" z Jastrzębia po wygraniu dwóch meczów i dwóch setów z Resovią zaczęli odpoczywać, nie przejmując się, że to sportowa rywalizacja i fair play powinno obowiązywać do końca.
slepy sedzia
Posty: 470
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:45
Płeć: M

Re: Kadeci 2013/2014

Post autor: slepy sedzia »

Venlo ma rację. Mos był 3. drużyną tego turnieju i zdecydowanie zasłużył na brązowy medal.
Resovia wyszła w grupy druga tylko dlatego, że Jastrzębie w połowie meczu przestało grać.
Zachowanie niby sensowne , bo oszczędzali siły , ale mało sportowe , bo inne zespoły jeszcze o coś walczyły.
Swoją drogą losowanie grup było fatalne - jedna czwórka mocna , druga dużo słabsza.
Najwyższy czas wprowadzić w finałach jakieś rozstawianie wg potencjału drużyn , bo co roku są z tym hocki klocki i jakaś drużyna traci medal na jaki zasługuje.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ciekawe , bo finale Jastrzębie też w połowie meczu przestało grać ;)
Czyżby weszło im to już w krew?
A może to taktyka super trenera? chyba jakoś to trenują , bo tak świetnie im to wychodzi.
No nie wiem. Mnie uczono, że gra się zawsze do końca.
edukukuredu
Posty: 139
Rejestracja: 12 mar 2013, o 20:26

Re: Kadeci 2013/2014

Post autor: edukukuredu »

No to żegnamy rozgrywki młodzieżowe sezonu 2013/2014 w Polsce. Zobaczymy co zgotują nam, a raczej młodym siatkarzom, działacze PZPS jeżeli chodzi o system rozgrywek w sezonie 2014/2015 :o :o :o
Dziękuję wszystkim użytkownikom tego forum za merytoryczne dyskusje, uwagi oraz za "bycie" na tych stronach.
Życzę miłych wakacji (oczywiście z siatkówką) :D :D :D
Myślę, że nikt się nie czepi, że umieściłem mój komentarz w tym właśnie miejscu. ;)
"Jeśli nie spełniam Twoich oczekiwań - nie obrażaj się. Przecież to są Twoje oczekiwania, a nie moje obietnice."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozgrywki młodzieżowe”