MP Juniorów 2024

zajczik
Posty: 378
Rejestracja: 25 cze 2019, o 09:04

MP Juniorów 2024

Post autor: zajczik »

Ostatnio zmieniony 7 lut 2024, o 12:09 przez zajczik, łącznie zmieniany 1 raz.
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: MP Juniorów 2024

Post autor: Diomedea »

Dobrze ze czuwasz. Wlasnie chcialam zalozyc temat i wkleic grupy.

Wrzucisz linki do transmisji? Dla grupy granej w Gdansku transmisja na zobacz.tv i linki codziennie na fejsie "trefl gdansk mlodziez".
II grupa wyadawlaby sie najmocniejsza ale...kontuzja. Co najmniej 2 kontuzje istotnych zawodnikow z druzyn czolowki.
MOS jednak chyba bez Nowika, ktory stanowil ponad 50% wartosci druzyny. Szly do niego wszystkie trudniejsze pilki i wszystko w dlugich momentach przestojow kolegow. Jesli byl operowany na poczatku sezonu, to ewentualny powrot w nastepnym. Co zmienia optyke w tej gupie, Walbrzych moze ich przycisnac.
No i nie wiadomo co z Potrykusem w Gdansku? Chociaz Rodek/Salata (06)powinni sobie poradzic z wyjsciem z cwiartek. Ciekawe, czy siegna po Grzyba z 05, chyba nie gral w wojewodzkich i trenowal z seniorami.
IV grupa niezla i dosyc rowna, VI tez wyglada dobrze, no i w VIII dwa mocne zespoly.

Pozwola sobie wkleic kawalek wlasnego podsumowania bojow w ubieglorocznym kadecie. Z drobna uwaga, ze tam gralo sporo zawodnikow z 06.
Teraz teoretycznie 05 gra juniora, zobaczymy kto da pograc zawodnikom z 06.
Klasyfikacja końcowa MP Juniorów Młodszych – Kętrzyn 2023:

1
.miejsce: Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa
2.miejsce: AT Jastrzębski Węgiel
3.miejsce: AKS V LO Rzeszów
4.miejsce: Chemeko-System Gwardia Wrocław
5.miejsce: Enea Energetyk Poznań
6.miejsce: UMKS MOS Wola Warszawa
7.miejsce: Hemarpol Norwid Częstochowa
8.miejsce: KS Wifama Łódź


Mistrzostwa raczej pod znakiem dobrych atakujacych. Poza Dydzikiem w polowkach pokazal sie drugi atakujacy AZS- Golabek.
Do tego Lesko z Rzeszowa, oczywiscie Alek Nowik z MOSu. Madaj z Enei tez niezle.
Sypa czy libero nie oczarowali. Solidnosc.
Bez wielkich indywidualnosci na przyjeciu, bez przyjmujacych liderow, ciagnacych gre swoich druzyn.
Ci wyrozniajacy sie wszechstronnoscia sa niscy. Ci niezli w ataku i wyzsi slabo przyjmuja.
Moze Pacholski zasluzyl tez na jakies wyroznienie.
AZS i JW sie raczej nie oslabily.
Bardzo dobry sezon notuje Igor Rybak, wiec moze pociagnac Bydgoszczan, ktorzy maja tez hm solidnego Serewisa,
Rozwoj Kiedosa tez powinien pomoc jego zespolowi (Norwid), a Enea moze skorzystac na ograniu Beckera na sypie.
Ciekawi rozwoj gwardzistow.
zajczik
Posty: 378
Rejestracja: 25 cze 2019, o 09:04

Re: MP Juniorów 2024

Post autor: zajczik »

Dobra realizacja meczu Energetyk-Skra. Zgodnie z planem duża przewaga gospodarzy.
https://www.youtube.com/watch?v=2Z8_m5VqQhg
Poznań ma niezwykle silną ekipę, ograną lub trenująca w znacznej części w II lidze. Sypa: Becker ze Spały, Wichłacz też ciekawy grajek. Okoń/ Mikulski świetna para atakujących. Na przyjeciu warty obserwacji Wiktor Mackiewicz i Maciej Pacholski (ex-Spała). Podejrzewam, że drugi skład ograł by Skrę ;)
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: MP Juniorów 2024

Post autor: Diomedea »

Fajny ten Pacholski z Enei. On przypadkiem jak byl w Spale to nie byl zawodnikiem Metra czy innego warszawskiego klubu? W Spale sie nie przebil a tu wyglada interesujaco. Na oko ma kolo 2m, ma bardzo naturalne przyjecie dyszlem i dobry blok. Wpada w oko choc ogladam dopiero poczatek seta. Warto poobserwowac, jesli do tego na przestrzeni meczu pokaze ataki i zagrywke to bedzie naprawde zadatek na mocnego gracza.
A znalazlam parametry, nie wiem czy prawdziwe ale wygladaja imponujaco 202 wzrostu, 350 zasiegu.
Drugi przyjmujacy Enei szybszy na nogach i szybka dobrze ulozona reka, ale w karierze seniorskiej niski wzrost nie pomoze. Jak na chwile obecna to obaj przyjmujacy mocni i tworza fajna, komplementarna pare.
W Skrze chyba skrzydlowy z 6 sie troche wyroznia.
...
Pacholski w ataku tez nie najgorzej, dynamika moze przecietna, ale potrafi grac z blokiem, starannie dobiera kierunki. Dobrze dogrywa. Generalnie dobra technika uzytkowa.
Do tego dobry libero. Na razie srodek mnie nie zachwycil, ale ENEA bedzie wysoko. Moze w 4ce?

Realizacja transmisji staranna, lepsza niz na finalach. Np widac i serwujacego i kamera nadaza za pilka zeby zobaczyc odbior (tego brakowala na zeszlorocznych finalach). Bardzo przyjemny dodatek to plansze ze zdjeciami i nazwiskami zawodnikow w przerwie.
We Wrocku realizacja telefonem w dodatku czesc obrocona o 90 stopni. Tam rzeczywiscie musi bys srednio organizacyjnie.
No ale kilka mocniejszych ekip chyba nie zrobilo w ogole transmisji, sadzac po FB. Dziwne.

Trefl gra juniora mloda ekipa, z kilkoma kadetami (Falkowski, Kicinski) i para OH z 06 rocznika. Nie wiem, czy nie migneli mi na rozgrzewce zawodnicy z ubieglorocznego mlodzika.

Maciej Pacholski -Bzura Ozorkow, Skra? AZS Czestochowa?...i Obiezyswiat ;) albo internety sie myla.
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: MP Juniorów 2024

Post autor: Diomedea »

Hurra forum powrocilo. A juz jutro polowki.
Grupa pierwsza to grupa smierci i pewnie bedzie sliczna transmisja, bo grana w Poznaniu. Jakos nie watpie, ze gospodarze wyjda z pierwszego miejsca. Kto z drugiego? Nie widze zespolu ktorego bym nie chciala zobaczyc w finalach, chociaz Reszowa i Gwardii nie udalo mi sie obejrzec w tym roku (ale paru fajnych zawodnikow z zeszlorocznegogo kadeta tam zagra).
W grupie drugiej mysle, ze wyjda Metro i Trefl. W trzeciej JW i Norwid. W ostatniej raczej Eco-team nie powinien miec duzych problemow z wygraniem grupy, z drugiego-Lechia? Wola Warszawa?
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: MP Juniorów 2024

Post autor: Diomedea »

Bardzo dobra transmisja z Poznania i niezly mecz gospodarzy z Gwardia. Do obejrzenia na yt wielkopolska siatkowka https://www.youtube.com/watch?v=D3nC-fIe1wc
AKS z Bydgoszcza slabszy, wiecej chaosu, zakonczony zwyciestwem AKS.
Igor Rybak na ataku byl osamotniony, obaj przyjmujacy Bydgoszczy z bilansem na - . Atakujacy Rzeszowa, Lesko mial wsparcie kolegow z kilku pozycji. Ladnie sie rozwinal Bialorusin na ataku, ciekawe jakie ma plany zyciowe. Niestety jeden z rzeszowskich zawodnikow wypadnie z gry, kontuzja kostki brzydko wygladajaca.
Dzis graja rzeszowianie z Gwardia i moze to byc mecz decydujacy o tym kto wyjdzie jako drugi z tej grupy.
Enea poza konkurencja i wyglada na mocnego kandydata do medalu w finalach. Duzy skok jakosciowy u Beckera na sypie, gra w I lidze ze Spala mu posluzyla, zreszta ma w Enei konczacych graczy na wszystkich pozycjach, a i przyjecia hula. Nie widzialam jeszcze JW, a z obserwowanych druzyn Enea ma najlepiej poukladana gre, choc sprzyjaja jak dotad warunki (wlasna sala).Niemniej nie sposob nie zauwazyc, ze wyrasta kolejny mocny gracz na mlodziezowej scenie. Szkoda tylko ze graja na klepce, przynajmnie w tych transmitowanych turniejach.
grupa poznanska:
https://www.youtube.com/@wielkopolskasiatkowka/streams

JW, wydawaloby sie klub dosyc bogaty, transmisji nie zapewnil.

Z sali Metra transmisja jest, choc moze mniej przyjemna dla oka (kiszkowata sala wiec transmisja skosem z balonu), ale za to dobra do obserwacji i oceny, widac ustawienie i calosc gry. Pod warunkiem dobrego lacza, bo mi wczoraj pociagnelo, a dzis tylko w najslabszej jakosci.

Z Tomaszowa tez brak transmisji oficjalnej, na fb jest link do prywatnej, kreconej telefonem (jakosc przyzwoita ale obrazek maly o obrocony o 90 stopni). Szkoda, bo gra tam min Eco-Team AZS Czestochowa, jedna z druzyn ktora widze w czworce finalow, a i batalia o drugie miejsce moze byc wzglednie wyrownana (ze wskazaniem na lechie? po kontuzji Nowika). Niezle zaprezentowal sie Jakub Nowak, na codzien srodkowy Bogdanki Chelm, wychodzacy w tym roku z juniora.

Wygrywaja faworyci. Wiadomo, junior i wieksze talenty juz w wiekszych, bogatszych klubach. Chyba poza dzisiejszym spotkaniem w Poznaniu jeszcze jeden mecz moze byc bardziej wyrownany-Lechia: Mos. Choc moze sie ludze i Lechia polknie warszawska druzyne. :)
No i mozna trzymac kciuki za Norwida w starciu z JW, choc i tak raczej spokojnie wyjda z drugiego miejsca.
buzinga
Posty: 1245
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: MP Juniorów 2024

Post autor: buzinga »

Dużo nie widziałem, ale też mi się mocno w oczy wrzucił Pacholski. Znakomicie wygląda przyjmujący Energetyka na tym turnieju i faktycznie może być z niego w przyszłości sporo pociechy, bo na razie chłopak gra w innym turnieju niż wszyscy pozostali. (Tu się pojawia pytanie czy chłopak jest w takiej formie czy jest aż tak bardzo utalentowany? oby jedno i drugie) W ogóle ekipa z Poznania gra bardzo poukładaną siatkówkę i wydaje się na ten moment, że są jednym z głównych faworytów do końcowego tryumfu. AKS przegrał dziś z Gwardią. Dla mnie to lekka niespodzianka. Meczu nie widziałem, może obejrzę później. Białorusin z Rzeszowa jakoś mocno mi się nie podoba. Może za dużo ostatnio przewija się zdolnych atakujących, ale chyba Oliwier Janiak też gra dobrze. Ogólnie wydaje się, że poziom jest póki co taki mocno średni.
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: MP Juniorów 2024

Post autor: Diomedea »

Poziom generalnie to trudno powiedziec, imho tegoroczny znacznie lepszy. I to jeszcze nie finaly, jakosc transmisji tez jest rozna, to wplywa na odbior. Na pewno jest z 5-6 druzyn ze zrownowazonymi skladami-duzo. JW moze (chyba) jeszcze sie wzmocnic Szczurowskim o ile jego nieobecnosc nie jest zwiazana z kontuzja. W Treflu moze zagrac w razie czego na ataku o 2 lata mlodszy Kicinski jakby atakujacemu nie szlo, ewentualnie Grzyb ze starszych na przyjecie. Czyli sklady jeszcze nie sa najmocniejsze. W AKSie zabraklo utalentowanego srodkowego Milosza Wrobla (pojechal z doroslymi).
Jest paru niezlych atakujacych, lideruja swoim zespolom. Wreszcie pokazuja sie wyzsi przyjmujacy (Pacholski, Brzostowicz, Salata, Kiedos) i sypacze. Np Becker troche biega za pilka, i widac ze mocno poprawil gre z pola.
Dla mnie pierwszy powiem optymizmu. Te ok 3lata temu pisalam, ze licze na poprawe od rocznika 05, a jeszcze rok, czy 2 lata temu wydawalo sie ze tak sie nie stanie, ze trzeba poczekac dluzej, do 07-09

JW nie bylo jak obejrzec , sadzac po skladzie i zwykle dobrze ulozonej grze to raczej oni mogliby powalczyc o final z Enea, rozstrzygnie boisko.
Eco Team AZS Olsztyn ma chyba mniej ulozona gre, ale tez bardziej klasycznego lidera na ataku i dobrego drugiego atakujacego, zrownowazona pare przyjmujacych (Deko-Brzostowicz). Metro tez ciezko bylo obejrzec ze wzgledu na jakosc transmisji, ale mysle, ze zespol moze byc niezly i ich widze w czworce walczacych o medale. W Gdansku rowniez ciekawie. Salata lideruje jako ofensywny przyjmujacy, szkoda ze tak slabo zaczal przyjmowac. Ma potencjal, czucie miesniowe, to bylo widac zaraz po przestawieniu ze srodka, a potem sie pogorszyl. Ale jego seria 17 zagrywek pod rzad w meczu z Keczaninem Kety to chyba rekord MP ever.
W Gwardii momentami niezle Bugajski na sypie, ale momentami strasznie niedokladnosci. Ma dobre warunki fizyczne (196 cm bodajze), moze ogarnie w przyszlosci?

W Rzeszowie-Lesko ladnie pogral serwisem. Do tego on widzi gdzie chce zaatakowac. I o ile w zeszlym roku wychodzily te zagrania roznie, proby gry pod gorke o blok glownie w trybuny, skrajne kierunki na autach, to teraz juz wiekszosc w boisku, choc i ograniczyl troche ryzyko. Postep widoczny. Cos bronil i dogrywal. Dynamika przecietna (ani wybitna, ani slaba), ale dobry zasieg, sila przyzwoita, myslenie i postepy w grze (kosztem ogranicznia ryzyka). Czemu Ci sie nie podobal? Nie mowie ze jakis wielki talent kadrowo-miedzynarodowy, ale material na solidnego ligowca (co najmniej) imho jest.
Sporo wysokiej mlodziezy do doszlifowania w podkarpackim klubie.

AKS (w oslabieniu po kontuzji podstawowego przyjmujacego) po TB przegrywa z bardziej zespolowo grajaca Gwardia i jesli wyniki jutro nie uloza sie dziwnie, to raczej odpadna tzn zajma 3cie miejsce. Musialby Poznan odpuscic jutro AKSowi, a grajaca tylko o honor Bydgoszcz, zbic Gwardie.


Nie sledzilam mocno rezultatow w grupie tomaszowskiej, tam chyba podobna sytuacja. Po dzisiejszej przegranej Lechii z Mosem (pogon mosu z 0:2) jej szanse na awans mocno sie zmniejszyly. MOS gra "sztukowanym" skladem. Na ataku (wobec operacji barku Alka Nowika) zagral Szymon Beta, plazowicz, ktory w zeszlym roku pomagal na przyjeciu. Slabe wejscia w pierwszej lidze dzisiaj skompensowal sobie Chacinski.

Generalnie jest ciekawie i zaczyna byc optymistycznie. Ja tez nie rozumiem, ze mozna w Spale miec Pacholskiego, a grac Serewisem ;)

Janiak z Gwardii? Nie zwrocilam uwagi, jakos tak mi sie wzrokowo ta Gwardia zapisala jako kolektyw. W statach w 5 setowym meczu dostal 8 pilek. Moze byl chowany bo jakies przeciazenie? Wczoraj tez niewiele wiecej, choc konczy na dobrym procencie. 195 wzrost podaja.
Pewnie bedzie szansa obejrzec w nastepnym etapie.
Ostatnio zmieniony 25 lut 2024, o 00:25 przez Diomedea, łącznie zmieniany 2 razy.
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: MP Juniorów 2024

Post autor: Diomedea »

Sorry za post pod postem, ale nie moglam sie powstrzymac.
W Poznaniu zdaje sie gre z drona krecili. :o
W kazdym razie kamera (z gory, czy z drugiego drona?) tego drona pokazywala. Poznan- najbardziej zaawansowny technicznie osrodek. :D

Obejrzalam troche Metro i tez fajnie. Z Kowalczykiem na sypie grali duzo pajpa, ze Szczuckim bardziej klasycznie. Nowak-wysoki dynamiczny atakujacy z duza swoboda doboru kierunku i dosyc szybka reka . Metro-zespol wysoki, ale niezle przyjmujacy. OH z 10, Michal Grabek ma bardzo ladne naturalne przyjecie dyszlem. Niezle sie ich oglada.
https://www.facebook.com/search/videos/ ... awa&locale
Jutro zagraja z Gdanskiem o pierwsze miejsce w grupie. Licze na ich wygrana, wydaja sie lepiej poukladani taktycznie, a Szczucki zeby zjadl na mlodziezowej trenerce, ale moze byc wyrownane starcie.
Edit-odszczekuje zle slowa o przyjeciu Salaty po obejrzeniu meczu z AZS Olsztyn. Powiedzmy nierowne, ale momentami bardzo dobre.
Ten jutrzejszy mecz naprawde do obejrzenia.

Ja calosciowo widze sporo wyzszy poziom niz w ubieglym roku. Wysyp wysokich dynamicznych zawodnikow. Zmiany liderow np wczorej z Trefla MVP Salata, a dzis jego parter z przyjecia-Rodek. Wczoraj w Metrze Kucinski, dzis Grabek.

W Bartoszycach beda bardzo mocne finaly.
buzinga
Posty: 1245
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: MP Juniorów 2024

Post autor: buzinga »

Nic nie szkodzi, że piszesz post pod postem. Pisz jak najwięcej. Dobrze się czyta.

Odnośnie Lesko: uważam, że jego motoryka może być sporym ograniczeniem przy wejściu w senatorskie granie. Może, ale nie musi, bo faktycznie gra dość mądrze jak na swój wiek. No i jest taki dość energetyczny pod względem zachowania. Po udanych akcjach zachowuje się dość ekspresyjnie czym trochę nakręca sam siebie i swój zespół. Także talent nieoczywisty i może coś z niego być, ale dla mnie skalą talentu bardziej wybijają się Rybak, Nowik i Kiciński, więc przy takim bogactwie, aż tak mocno mnie ten chłopak nie kręci.

Poziom do wczoraj wydawał się średni. Wygląda na to, że masz racje i będzie coraz lepiej. Trochę na to ponarzekałem, bo widzę, że jest sporo wysokich chłopaków z niezłymi możliwościami ruchowymi, więc oczekiwania mam trochę wyższe dla tej grupy z dwuorocznika 05-06 niż było to przy poprzednim dwuroczniku. Tu powinna na poziom plusligowy wejść szersza grupa zawodników. Jaki to będzie poziom rzecz dyskusyjna, ale ciekawych chłopaków jest zauważalnie więcej. Np wspomniałaś o Grabku. Ja Michała kojarzę dość dobrze z poprzedniego roku. Miał wtedy fajne momenty, ale miał też duże zjazdy w dół. Bardzo energetyczny zawodnik, takim go zapamiętałem, kulał w przyjęciu, ale w ataku potrafił pokończyć kilka trudniejszych piłek. Trzeba będzie rzucić okiem na Metro, bo ja mało oglądałem ich teraz, także sama widzisz ile są warte moje opinie, ale też coś tam napisać chce, żeby sprowokować dyskusje. Może ktoś też dorzuci od siebie coś interesującego.
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: MP Juniorów 2024

Post autor: Diomedea »

I Metro przegrywa do zera z Treflem :o
Trzeba powiedziec, ze w porownaniu do granych u siebie cwiartek Trefl wrzucil wyzszy bieg. Tam byl o dziwo sredni serwis, slabe przyjecie i rwane akcje. Dziwne, bo i wlasne boisko i ekipa grajaca razem w II lidze. A w Warszawie pokazuje sie o wiele lepiej.
Salata sie skoncentrowal i przyjmuje niezle. Rodek swoje dodaje. W zachowaniu to nawet maja troche za duzo agresji. Na mecz z Metrem dorzucili Kicinskiego i Falkowskiego, na galowo.
Wlasnie ogladam. Moze byc ciekawe porownania Kicinski/Nowak.
Widze, ze Nowak swoje punkty zdobyl, to koledzy troche nie dojechali. Choc z gry wygladali lepiej niz ze statystyk. Zabraklo troche precyzji, szczegolnie w koncowkach. Bylo pare autow bardzo dyskretnych i reklamowali pare obic bloku. Ale Gdansk wizualnie odjezdzal po 20 pkt, gral bardzo spokojnie, choc to chyba najmlodsza ekipa.

No i na Salate warto popatrzyc. Dolozyl swietny serwis (najlepiej serwujacy tych polowek chyba), ma przyzwoite przyjecie, broni tez fajnie.
Gosc do kadry mlodziezowej i za rok do gry w lidze, jak nic sie nie stanie.

Bedzie oK, tylko zeby np taki Nowak nie ugrzazl w I lidze na dluzej, bo Kicinski czy Nowik juz powoli sobie nazwiska wyrobili i na nich kluby zarzuca sieci.
Podobnie z Salata. Nie spalowicz, nie kadrowicz. Jakby trenerzy kadr mlodziezowych mieli oczy, to juz dawno nie graliby Serewisem.
Czemu Pacholski odszedl ze Spaly nie wiem, ale w smsie w lidze sie nie przebil , a w kadrze nie gral nawet drugich skrzypiec. I nagle w Enei wychodzi na boisko, jest atak, obrona, przyjecie, kultura gry, spokoj, pewnosc siebie. A dotychczas znalam goscia z podpisu pod zdjeciem na liscie uczniow i parametrow (ktore zawsze mial dobre). Mozna chyba zapytac, czemu w Spale szans nie dostal i co mu sie tam nie podobalo.
Salata i Rodek to para z rocznika 06, wiec jeszcze rok pograja w juniorze. I chyba obaj, a na pewno Ryszard trenuja juz momentami z I druzyna Trefla,
Wiec moze te kariery uloza sie dobrze.

I mamy dwie niespodzianki na ostatni dzien. Lechia zwycieza po TB z AZS (slabszy dzien Dydzika) i wychodzi z pierwszego miejsca w grupie. Brawo za ombicje. MVP Kuba Nowak z 22 punktami, co rzadkie u srodkowego. Kuba to rocznik 05, wychodzi z juniora, wiec brac, nie myslec dlugo.
Tym samym odpada MOS Wola Warszaw, Eco-team AZS wychodzi z drugiego miejsca.

I kolejna niespodzianka to zwyciestwo Sparty AGH Krakow nad JW za 3 pkt i wyjscie tej ekipy z drugiego miejsca. Odpada Norwid, ktory ze Sparta wygral za 3 pkt. Trudno powiedziec na ile JW majacy juz pewne pierwsze miejsce sobie odpuscil, transmisji nie bylo. Zobaczymy wiec nowa ekipe. Sparta powalczyla ladnie w cwiartkach, choc w slabszej grupie, wiec wynik taki przypadkowy nie jest. MVP meczu 34 - Alexander Iheanacho. Atakujacy, wyglada troche poludniowoamerykansko. Kto zacz?

AKS Rzeszow godnie pozegnal sie z mistrzostwami. TB z Enea przegrali, ale walka moze byc warta obejrzenia. W AKSie ciekawy srodkowy z 17, tez wart sledzenia. Szpakowski. Wydawalo mi sie po poprzednim meczu, ze tylko blokuje i slabszy atak. A tu prosze-80% z 15 pilek skonczyl i dorzucil asa.
Volley72
Posty: 29
Rejestracja: 17 lis 2022, o 19:59
Płeć: M

Re: MP Juniorów 2024

Post autor: Volley72 »

Kuba Nowak w tym meczu od drugiego seta grał na ataku.
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: MP Juniorów 2024

Post autor: Diomedea »

To tlumaczy te 22 pkt. Dzieki za info. W lenistwie swoim nie przyjzalam sie ustawieniom:D
Drugi raz kiedy Kuba Nowak pomaga swojemu klubowi zmieniajac pozycje.

BTW -co sie stalo z Aleksandrem Rybakiem, atakujacym ktory zagral w zeszlym roku dla Lechii, po przejsciu z Trefla? On jest z 05 rocznika, wiec moglby grac. Kontuzja? Zmiana klubu?
Wg internetow gra na przyjeciu w MKS Leczyca ??? :o
Volley72
Posty: 29
Rejestracja: 17 lis 2022, o 19:59
Płeć: M

Re: MP Juniorów 2024

Post autor: Volley72 »

Aleksander Rybak w tamtym sezonie był na wypożyczeniu w Lechii, natomiast w tym gra w II lidze w Lotniku Łęczyca.
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: MP Juniorów 2024

Post autor: Diomedea »

Podzial na grupy:
Grupa I: ENEA Energetyk Poznań, SMS Sparta Kraków, Lechia Tomaszów Mazowiecki, KS Metro Family Warszawa
Grupa II: Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel, TAURON Gwardia Wrocław, Trefl Gdańsk, Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa,


Grupa 2 jakby troche bardziej wyrownana, "gestsza". Obstawiem ATJW I ...? moze Trefl. Tyle, ze JW nie udalo mi sie do tej pory obejrzec wiec to strzal w ciemno.
Trefl mial srednie cwiartki grane u siebie i bardzo dobrze pokazal sie w warszawskich polowkach. AZS gral troche nierowno, wiecej oczekiwalam.

5-9 Bartoszyce.
zajczik
Posty: 378
Rejestracja: 25 cze 2019, o 09:04

Re: MP Juniorów 2024

Post autor: zajczik »

Diomedea pisze: 3 mar 2024, o 01:45 Podzial na grupy:
Grupa I: ENEA Energetyk Poznań, SMS Sparta Kraków, Lechia Tomaszów Mazowiecki, KS Metro Family Warszawa
Grupa II: Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel, TAURON Gwardia Wrocław, Trefl Gdańsk, Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa,


Grupa 2 jakby troche bardziej wyrownana, "gestsza". Obstawiem ATJW I ...? moze Trefl. Tyle, ze JW nie udalo mi sie do tej pory obejrzec wiec to strzal w ciemno.
Trefl mial srednie cwiartki grane u siebie i bardzo dobrze pokazal sie w warszawskich polowkach. AZS gral troche nierowno, wiecej oczekiwalam.

5-9 Bartoszyce.
AT JW ma bogactwo na każdej pozycji. Na żywo w tym roku nie widziałem ale gra jeszcze kilku z zeszłorocznego składu (Kisielewicz, Dudzik,Cieślik). Dochodzą Jańczyk i Gołębiowski ze Spały ale wcale nie powiedziane, że wyjdą w podstawie. Dojdzie jeszcze chyba Szczurowski z kadeta.Chłopaki ogrywają w drugiej lidze podobnie jak część ekipy z Poznania. Nie oglądam streamów z hali AT bo nie da się ich oglądać (ustawienie kamery i te napisy na ścianach). Mieli dobrze zrobią na dwie kamery relację z finału wojewódzkiego kadeta ale to iny temat. W Gwardii powinien pojawić się Chrzanowski. Nie mógł grać wcześniej jako zawodnik Spały. Trefl wiadomo ma kim pograć.
W pierwszej grupie kompletną zagadką dla mnie Sparta Kraków. Energetyk ciekawy, poukładany, ograny skład. Lechia słabsza niż rok temu IMO. Raczej stawiam na Metro.
zajczik
Posty: 378
Rejestracja: 25 cze 2019, o 09:04

Re: MP Juniorów 2024

Post autor: zajczik »

Grbic w Bartoszycach:)
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: MP Juniorów 2024

Post autor: Diomedea »

Zaskoczenie :o
Drugie to wyjscie Metra bez Wiktora Nowaka na prawym.

Dopiero poczatek a Okon juz 2 czapy zebral. Metro ladnie w bloku. A Okon ladnie zareagowal.

Grbic nie wyglada na pasjonata mlodziezowej siatkowki, scroluje cos w komorce.
zajczik
Posty: 378
Rejestracja: 25 cze 2019, o 09:04

Re: MP Juniorów 2024

Post autor: zajczik »

Diomedea pisze: 5 mar 2024, o 10:04 Zaskoczenie :o
Drugie to wyjscie Metra bez Wiktora Nowaka na prawym.

Dopiero poczatek a Okon juz 2 czapy zebral. Metro ladnie w bloku. A Okon ladnie zareagowal.

Grbic nie wyglada na pasjonata mlodziezowej siatkowki, scroluje cos w komorce.
Metro lepiej zorganizowane w 1 secie.Grabek ciągnie grę. Czujnie Pietrzyk na środku i pocisnął floatem. Energetyk krwawił w przyjęciu IMO najpierw libero póżniej Mackiewicz. To walczaki więc wątpię by było gładkie 3:0.
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: MP Juniorów 2024

Post autor: Diomedea »

Nie bedzie 3:0. Enea to klasowy zespol. Metro zaczelo z wieksza werwa, ale poznaniacy sie obudza i skoncentruja w przyjeciu.
Ale fajnie, ze Metro postanowilo pocisnac od tego pierwszego i najtrudniejszego spotkania. Chca awansu i o niego walcza od pierwszej pilki.


Hm juz 2:0. Okon nie istnieje, wiekszosc trudnych pilek idzie do Pacholskiego. I Enea nie robi krzywdy zagrywka. Ktos musialby sie podlaczyc do Pacholskiego.

Po przegranym secie Metro na klopty wyciaga na boisko Wiktora Nowaka (Drozdz nie pomogl specjalnie). Zobaczymy jak po 2 setach na lawce zagra warszawski atakujacy. Zastanawiem sie czemu nie wyszedl w podstawie? Jakies przeciazenia?

Sedziowie postanowili pomoc poznaniakom. Niezauwazona obcierka moze przejsc. Ale pilka z ataku po skosie Nowaka byla mocno w boisku.

Metro wygrywa 3:2. Kontuzja srodkowego Poznania Krystiana Hauk. Nowak jakos inaczej. Zmieniany w serwisie (normalnie mocny punkt), unikal skrajnych kierunkow, strzaly tez slabsze i nie widac tej fantastycznej ruchomosci w barkach. Nie wierze zeby stracil forme od polowek. Oby nic powaznego mu nie dolegalo bo to bardzo ciekawy zawodnik.
Drozdz dolozyl w serwisie i bez wiekszych bledow. Jeden ladny atak z sytuacyjnej.

Zobaczymy czy Metro wygralo tym meczem pierwsze miejsce w grupie. Jest na to spora szansa.
kuchyk1ng
Posty: 119
Rejestracja: 3 mar 2021, o 16:53
Płeć: M

Re: MP Juniorów 2024

Post autor: kuchyk1ng »

Alexander Iheanacho mam nadzieje, że na polskiej licencji będzie grać, bo ma super windę w nogach i zasięg. Kraków troszkę zaprzepaścił szansę na zwycięstwo tym pierwszym setem (chyba 24:19 prowadzili i przegrali). A w Lechii najlepiej środkowi z tym, że Kuba Nowak został przesunięty na atak. Ja bym dał MVP Przybyłkowi, ale ostatecznie dostał je libero Jakub Kubacki.
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: MP Juniorów 2024

Post autor: Diomedea »

Rozumiem, ze przesuneli, juz tradycyjnie, po 2 setach? Bo ogladalam 2 pierwsze i on i Przybylek grali na srodku. Akurat jedyni zawodnicy Lechii, ktorych rozpoznaje raczej bez pudla :(
Jednak poziom zdecydowanie slabszy niz poprzedniego meczu. Choc ambicja i wola walki z obu stron, wiec ani Metro ani Enea nie moga przystapic do tych spotkan z zalozeniem, ze samo sie wygra.
Jakub Nowak zdobyte 24 pkt na 70 pkt druzyny, grajac 2 sety na srodku. Na ataku w Lechii w ciagu dwu pierwszych setow gralo 2 zawodnikow, zaden nie pociagnal. Coc ta Lechia znowu bez jednego skrzydelka. Ciekawe, czy zdecyduja sie na wystawienie Kuby Nowaka od poczatku na ataku w nastepnych spotkaniach.
kuchyk1ng
Posty: 119
Rejestracja: 3 mar 2021, o 16:53
Płeć: M

Re: MP Juniorów 2024

Post autor: kuchyk1ng »

Zamienili się po dwóch setach. Generalnie skrzydła Lechii nie generowały jakiegokolwiek niebezpieczeństwa. Ta zamiana zmieniła obraz gry, a Nowak też dorzucił bardzo ważne punkty w tiebreaku (chociażby pojedynczy blok na chyba Chrobocie)
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: MP Juniorów 2024

Post autor: Diomedea »

AZS:JW 3:0. Ciekawy rezultat, tam sie wiele moze jesze wydarzyc w grupie.
Jutro JW zagra z Gwardia, chyba slabsza od Gdanska, zas AZS zmierzy sie z Treflem, ktory przez polowki przeszedl jak burza.
Niby AZS zrobil kroczek do awansu, ale imo moze go rownie dobrze stracic.
Fajnie Deko, szkoda, ze on nie jest wyzszy. Dosyc liberalnie perfekcyjne liczyli jesli Brzostowicz ma 39%.
Dydzik w ataku lepiej w cyfrach niz w ocenie wizualnej. Jemu sily uderzenia chyba jeszcze troche brakuje.
Ostatnio zmieniony 5 mar 2024, o 17:57 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
rafak
Posty: 557
Rejestracja: 27 maja 2018, o 22:05
Płeć: M
Lokalizacja: Ottawa - Kanada

Re: MP Juniorów 2024

Post autor: rafak »

Stawiałem na Poznań w starciu z Warszawą. Kraków nie ma jakości na skrzydłach poza tym Ikeanachio.

Oglądałem 3 seta Częstochowa - Jastrzębie. AT slabo przyjmowało, sypacz też dołożył od siebie (złe wybory, niedokładność). Zasłużone zwycięstwo Częstochowy. Nieźle rozgrywał Bień. Brzóstowicz z MVP, choć w trzecim secie nie błyszczał. Podobał mi się ten chłopaczek z numerem 10. Dynamiczny, przyjęcie ok, nieźle radził sobie w ataku. Potem spojrzałem na cyferki, to już nie wyglądało tak różowo. Wzrost jest/będzie problemem.

Rzuca mi się w oczy słaby poziom zagrywki, czy macie podobne wrażenie?

PS. Widzę, że w tym samym momencie pisaliśmy - mamy podobne odczucia co do Deko.
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: MP Juniorów 2024

Post autor: Diomedea »

10 Deko. Od dawna tak gra i nie rosnie.

Zagrywka to akurat pogralo Metro. Tutaj duzo bledow, a zespoly z drugiego spotkania imho odstaja wyraznie.
Ostatnio zmieniony 5 mar 2024, o 18:00 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
rafak
Posty: 557
Rejestracja: 27 maja 2018, o 22:05
Płeć: M
Lokalizacja: Ottawa - Kanada

Re: MP Juniorów 2024

Post autor: rafak »

OK, meczu Metra nie widziałem.
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: MP Juniorów 2024

Post autor: Diomedea »

rafak pisze: 5 mar 2024, o 18:00 OK, meczu Metra nie widziałem.
Metro gralo dobrze zagrywka i w pewnym momencie mocno przytrzymali blokiem, szczegolnie Okonia. Potem Becker podlaczyl z powrotem Alana na ekspresach-dobry sypacz, dokladny i madry. Ale i tak nie starczylo. Drozdz odbieral poprawnie a Wiktor Nowak wiekszosc konczyl od wejscia w 4 secie.
Na morale poznaniakow mogla wplynac kontuzja mocnego srodkowego.
z sypaczy to sypacz Metra tez ladnie pogral.
Ostatnio zmieniony 5 mar 2024, o 18:07 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
rafak
Posty: 557
Rejestracja: 27 maja 2018, o 22:05
Płeć: M
Lokalizacja: Ottawa - Kanada

Re: MP Juniorów 2024

Post autor: rafak »

Dziękuję za relacje z meczu Metro - Poznań.

Ja myślę, że Poznań wyjdzie z drugiego miejsca.
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: MP Juniorów 2024

Post autor: Diomedea »

A tam relacja, szczegolnie moja. Warto obejrzec z odtworzenia, moze byc najlepszy mecz dzisiejszego dnia. :D
Tez mysle ze wyjda z drugiego. Metro troche niespodzianke sprawilo, choc fakt ze Poznan gral cwiartki i polowki u siebie, co moglo troche zaklamac obraz ich sily min na serwisie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozgrywki młodzieżowe”