Serie A1 Mężczyzn - sezon 2013/14

Edyta

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2013/14

Post autor: Edyta »

Le Roux, dotychczas faktycznie grający na środku
Le Roux wprawdzie jest przede wszystkim środkowym, ale na ataku dotychczas grał już całkiem sporo. Grał tak cały poprzedni sezon w Cannes oraz w reprezentacji Francji w okresie, kiedy potrzebny był zmiennik dla Rouziera bądź Moreau. Piacenza nie brała kota w worku.

Vettori nie grał, ponieważ, jak wyjaśniali na początku komentatorzy, był zmęczony po turnieju w Japonii.

Cuneo w dalszym ciągu nie poprawia swojej gry, co jest wynikiem wielu problemów. W bardzo słabej formie wciąż jest Rauwerdink, a Maruotti doznał wczoraj kontuzji, co zmusiło Piazzę do wprowadzenia na przyjęcie Casadei. Rozegranie dalej woła o pomstę do nieba, a z Kohutem (też w słabej formie) Coscione nie rozumie się w ogóle. Rouzier atakuje bez przerwy wygięty jak pałąk, w dowolną stronę, raz w przód, raz w tył. On i De Togni jako jedyni prezentują dobrą formę, ale 2/7 nie wystarcza. Różnica między rozegraniem Coscione a De Cecco była różnicą dwóch klas i naprawdę dziwię się, że przy tym wszystkim Rouzier jest w stanie regularnie osiągać wynik ok. 50%. W Cuneo chyba w najgorszych koszmarach nie śnili, że ich sytuacja w tabeli może tak wyglądać. Jestem trochę rozczarowana Piazzą, bo strata Grbicia stratą Grbicia, ale tak słabo zorganizowanego zespołu, z tak marną zagrywką (a przed sezonem grali nią bardzo dobrze), z zerową współpracą blok-obrona i tak marnym libero, to ja w Serie A nie widziałam.
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2013/14

Post autor: Mateusz1993 »

Brawo Macerata kolejne 3:0.
Świetny tym razem Zajcew, reszta oprócz Podrascianina i (chyba, bo dostał MVP) Baranowicza odstawała od tych zawodników.
Aż dziw, że ten pierwszy nie zgarnął MVP, bo wyróżniał się zdecydowanie, forma zwyżkuje. No, ale skoro MVP zgarnął Baranowicz, to tylko po raz kolejny potwierdza swój rozwój i klasę w tym sezonie- brawo.
Do gry powrócił również Parodi rywlizacja się zaostrzy, choć o Bartka się nie martwię, bo jego pozycja powinna być niezagrożona, bo obok lub po (zależnie od meczu) Zajcewie jest główną armatą w ataku.

Cuneo- żal i rozpacz na boisku, szkoda na nich patrzeć, no ale odeszło zawodników z i to najlepszych (Sokołow, Ngapeth, Wijsmans i Grbić) i jak widać nie ma życia bez tego kwartetu, przynajmniej w tym sezonie.
Dobre zawody Piacenzy, Simon jak zawsze, ale co tu dużo pisać, w końcu para przyjmujących wyglądała jak powinna, tj. Kaliberda i Zlatanov. Le Roux wygląda na to, że zaczyna wygrywać rywalizację o miejsce w składzie, wcześniej dawał dobre zmiany, teraz Vettori nie pojawił się ani na chwilę.
Trochę dziwne, że tak bardzo chce go Modena, bo przecież, z tych meczów co widziałem to nie Bartman jest tam głównym problemem, bo choćby w meczu z Trento obok Kovacevicia zagrał najlepiej. A przecież Modena do bogaczy nie należy raczej, więc w Piacenzie chyba niezbyt szczególnie z Vettoriego byliby zadowoleni, bo w innym przypadku, nie byłoby mowy o puszczeniu go do innego klubu.
Awatar użytkownika
Basil
Posty: 1759
Rejestracja: 18 lut 2013, o 13:26
Płeć: M

Re: Odp: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2013/14

Post autor: Basil »

A skąd Modena ma mieć pieniądze na kartę Vettoriego?
[edit]
Brasil

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2013/14

Post autor: Brasil »

Jeśli RJX Rio de Janeiro się rozpadnie - a już do Halkbanu uciekł Mauricio Souza, to jestem przekonany, że Bruno trafi do Modeny.

Vettori nie grał, bo był zmęczony po PWM. We włoskich mediach Monti skrytykował nawet Berruto, że jego podopieczny wrócił w takim stanie, czy coś w tym stylu. Można znaleźć, nie jestem pewien, bo nie doczytałem, ale chyba chodziło o to.
Lineczka
Posty: 3632
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2013/14

Post autor: Lineczka »

Dzisiaj o 17:30 polski pojedynek - Kurek kontra Bartman :) Oczywiście zamierzam oglądać i liczę na kolejne 3 punkty dla Lube.
emceblo89
Posty: 24
Rejestracja: 4 lip 2013, o 06:49
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2013/14

Post autor: emceblo89 »

czy można obejrzeć w tv mecz modeny z macerata ?
Brasil

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2013/14

Post autor: Brasil »

O 17.30 na Rai Sport 2. Na przyszłość: http://www.legavolley.it/Calendario.asp ... ionato=592
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2013/14

Post autor: sb.slav »

Po pierwszym secie górą zespół Zbigniewa Bartmana ;)
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
Awatar użytkownika
kalosz
Posty: 1375
Rejestracja: 30 paź 2009, o 20:03
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2013/14

Post autor: kalosz »

@Brasil
oglądałeś od początku? co tam mówili o Vettorim? komentatorzy pokazywali jakiś artykuł z prasy...

ale dziś widać, że w Modenie może znaleźć się miejsce dla Vettoriego. Lorenzetti przesunął Sketa na przyjęcie...
1971, 1972, 1974, 1975, 2012, 2013
Lineczka
Posty: 3632
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2013/14

Post autor: Lineczka »

2:1 dla Lube. W końcówce seta dość efektowne ataki Kurka, ale na moje oko w tej trzeciej partii grał średnio, zwłaszcza w "środku" seta, gdzie w krótkim czasie popełnił kilka błędów.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2013/14

Post autor: madlark »

emceblo89 pisze:czy można obejrzeć w tv mecz modeny z macerata ?
O 22 będzie powtórka w Sportklubie
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Brasil

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2013/14

Post autor: Brasil »

Zajcew był tak naprawdę MVP, ale kolejny bardzo dobry mecz Kurka.
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2568
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2013/14

Post autor: Murilo0 »

Brasil pisze:Zajcew był tak naprawdę MVP, ale kolejny bardzo dobry mecz Kurka.
Nie zgodzę się, dzisiaj był lepszy od Kurka tylko w zagrywce.
All work and no play makes Jack a dull boy...
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2013/14

Post autor: sb.slav »

Dziś Macerata straciła pierwsze punkty(jeden punkt), niewiarygodne, jak dominują w tym sezonie.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
kanimo

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2013/14

Post autor: kanimo »

Zajcew to killer. To jego say zrobily roznice w TB, 15:12 to nie jest przepasc.
W Modenie brak bylo takiego lidera. W paru trudnych momentach paciagnal Uros ale i ZB mial w 4 i 5 secie swoje dobre chwile.
Mecz odtrutka po obrzydliwym jak oslodzone flaki meczu PL
Lineczka
Posty: 3632
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2013/14

Post autor: Lineczka »

Widziałam mecz dopiero od trzeciego seta i na podstawie tego co zobaczyłam MVP dałabym Ivanowi, ale biorąc pod uwagę statystyki faktycznie Kurkowi nagroda się należała. 3:2 dla Lube i MVP dla Bartosza. Przede wszystkim podobały mi się jego pewne i efektowne ataki w końcówkach setów i z 6 strefy. Miodzio! 23 punkty (drugi punktujący w drużynie, tuż po Zaytsevie), 3 bloki - najwięcej w zespole, 64% skuteczność w ataku (18/28), 1 błąd i dwie czapy, więc naprawdę świetne statystyki w ataku. W przyjęciu nieźle chociaż małe problemy były, 2 asy, 21 wykonanych zagrywek (najwięcej w drużynie, tyle co Zaysev) i 6 błędów w tym elemencie. Trochę sporo, ale serwisem utrudnił grę rywalowi. Zaytsev był lepszy tylko na zagrywce, no i zdobył o te 3 punkty więcej. Dzisiaj Bartosz z Ivanem poprowadzili swój zespół do zwycięstwa. Na plus jeszcze Henno.
Nie podobała mi się gra Baranowicza, Parodi słabo, jedynie w przyjęciu na plus, sporo piłek odebrał, Dragan niewidzialny, a Podrascanin w ataku ok (8/10), ale w pozostałych elementach poniżej oczekiwań.

Bartman w ataku nieźle, 44%, 2 błędy i 4 czapy. Na zagrywce dość słabo. Świetny mecz Urosa Kovacevicia - 74% w ataku (17/23). Kampa 4 bloki, Beretta zdecydowanie poniżej oczekiwań. Dobry mecz w ataku Deroo.


Cieszy kolejny dobry mecz Kurka. Lube idzie jak burza, oby tak dalej. Moim zdaniem w Serie A powstrzymać ich może tylko Piacenza (nie chodzi tu o zwycięstwo w jednym meczu). Słabszy dzień pewnie w końcu w Lube przyjdzie, oby tylko nie w LM.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2013/14

Post autor: madlark »

Trzeba przyznać na SportKlubie Krzysztof Kwiatek zaserwował nam niezły bukiet kwiatków.
Popisom nie było końca :]
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Brasil

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2013/14

Post autor: Brasil »

Lanza jest zachwycający. To chyba specjalność włoskiego szkolenia, tacy przyjmujący - zresztą prawie zawsze mieli najlepszych lewoskrzydłowych na świecie. Lanza, Borgogno, Della Volpe - bardzo lubię takich zawodników.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2013/14

Post autor: weary_skier »

Moja uwagę za to przykuł inny przyjmujący, którego błyskawiczny rozwój obserwuję z zadziwieniem.
Kolejny fantastyczny mecz zanotował ukraiński Niemiec Denys Kaliberda. O ile notowanie fantastycznych wyników w przyjęciu i ataku stało się dla Kaliberdy normą to zaskoczył mnie swoim wynikiem w zagrywce, która jest dość słabą stroną Niemca. W ostatnim meczu z Latiną zanotował dwa asy i zagrywał najwięcej razy w zespole. Ktoś wie czy Denys zmienił sposób zagrywania czy przyjmujący Latiny byli uczuleni na dośc marny flot Niemca?

A i kolejna ciekawostka. Atanasijevic zanotował chyba swój osobisty rekord oddając tylko jeden punkt bezpośrednio w ataku :D. Jak takiego gracza można było wypuścić z Polski :(?
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Brasil

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2013/14

Post autor: Brasil »

Skrimow flota przyjmuje przeciętnie, a Fragkos to ofensywny skrzydłowy - pewnie o to chodziło, choć samego spotkania nie oglądałem.

Simon-Fei - taki duet środkowych trafia się raz na jakiś czas, więc trzeba się delektować. Vettori zacznie grać, De Cecco schudnie, Zlatanow wróci do formy i nikt im nie podskoczy.
luck191
Posty: 1176
Rejestracja: 19 kwie 2011, o 14:38
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2013/14

Post autor: luck191 »

Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2013/14

Post autor: Mateusz1993 »

Jest chwila czasu to warto napisać kilka dobrych słów o Maceracie.
Dominatorzy w ostatniej kolejce stracili 1 punkt, potwierdzając tym samym swą moc. Bilans w tym sezonie mają imponujący.
7-0 liga 3-0 lm i w zasadzie tylko przegrany mecz o SuperPuchar, ale przyznajmy to najmniej istotne trofeum, najważniejsze dla Lube będą/są LIga Mistrzów i Serie A.
Świetny Bartosz Kurek, nasz (jak to piszą na wp, dając tytuły) gwiazdor po raz kolejny gra wyśmienicie. A w zasadzie, niekiedy przechodzimy z tym do porządku dziennego tego nie podkreślając, bo każdy (chyba) takiej gry od Bartka właśnie oczekuje.
Jak już jestem przy Polaku to podkreślę inną rzecz, to jak Kurek wszedł do zespołu widać, że jest dobra atmosfera między nim a zespołem czy pojedynczymi ważnymi jednostakami jak choćby nim a Zajcewem, co doskonale widać na meczach. CO bardzo cieszy, że Bartek tak dobrze odnalazł się w Maceracie i nie mam tu na myśli kwestii sportowej.
Brasil pisze:Zajcew był tak naprawdę MVP, ale kolejny bardzo dobry mecz Kurka.
W pełni rozumiem postawę Brasila, oglądałem mecz live w internecie i później jeszcze kawałek na sportklubie (swoją drogą orignalny komentarz zaprezentował nam pan Kwiatek, którego osobiście do tej pory nie znałem, lub tak mi się wydaje).
Ivan średnio zaczął spotkanie i nie był zbyt skuteczny (szczególnie pierwszy set), ale wraz z rozowjem sytuacji mocno się rozkręcał, jak zwykle sporo piłek sytuacyjnych przy nim, a także i świetnie na zagrywce. Oj mają potężnych bombardierów na skrzydłach, obecnie najlepszych (mówię o 2 skrzydłowych bo Parodi musi jeszcze dojść do formy)- ciężko znaleźć w innym klubie tak dobrą dwójkę jeśli chodzi o walory ofenswyne. Przyszłaby mi do głowy para Michajłow- Anderson, ale ten pierwszy w ostatnich miesiącach został zdetronizowany przez właśnie Zajcewa i Sokołowa z swego miejsca dominacji na pozycji atakującego.
Wracając do tematu, obaj Kurek i Zajcew zasłużyli bardzo mocno na MVP, a to, że dostał je nasz rodak, cóż nic tylko się cieszyć.
Brasil pisze:Lanza jest zachwycający. To chyba specjalność włoskiego szkolenia, tacy przyjmujący - zresztą prawie zawsze mieli najlepszych lewoskrzydłowych na świecie. Lanza, Borgogno, Della Volpe - bardzo lubię takich zawodników.
Zgadzam się, zresztą już przed sezonem byłem spokojny o jego postawę i w sumie Alexa też (tak dodam to przy okazji), że sobie poradzą i o Trento nie ma co się bać.
To może już nie do konca odpowiedni temat. Ale jeśli Berutto dnia dzisiejszego miałby wybierać podstawową 6 na MŚ, to pozycje przyjęcia powinien ustawiać od Lanzy, bardzo dobrze łączy on elementy defensywne z ofensywnymi, w których widać u niego największy rozwój, bądź nie za bardzo miał je jak pokazać przy Juantorenie i Kazijskim.
kanimo pisze:Zajcew to killer. To jego say zrobily roznice w TB, 15:12 to nie jest przepasc.
W Modenie brak bylo takiego lidera. W paru trudnych momentach paciagnal Uros ale i ZB mial w 4 i 5 secie swoje dobre chwile.
Mecz odtrutka po obrzydliwym jak oslodzone flaki meczu PL
O pierwszej części cytatu napisałem już wcześniej i w pełni się zgadzam, a co do końcówki to także zgoda, do Serie A nam cały czas brakuje, zresztą tę lige oglada mi się przyjemniej od Rosysjkiej.
Brasil pisze:Simon-Fei - taki duet środkowych trafia się raz na jakiś czas, więc trzeba się delektować. Vettori zacznie grać, De Cecco schudnie, Zlatanow wróci do formy i nikt im nie podskoczy.
Czy ja wiem, w zeszłym roku mieli lepszą parę, bo Holt to gracz obecnie jeden z najlepszych na swojej pozycji na świecie, bardzo dobry w każdym elemencie. Co do końcówki, a gdzie tam, jak narazie to najlepszą siatkówkę w Europie gra Macerata i i porównując te dwa teamy ma przede wszystkim największą przewagę na skrzydłach, bo Vettoriemu do Zajcewa sporo brakuje, zresztą i Kurek (daje i może dawać) więcej wartości sportowej niż Zlatanov. W zasadzie tylko Kaliberda gra lepiej od odpowiednika po stronie Maceraty, ale dajmy czas Parodiemu, a i w razie czego nie zapominajumy o Kovarze.
Świetna dyspozycja Baranowicza również jest kluczowa, gdyż nie widać, jakiejś ogormnej przepaści na pozycji sypacza dla Piacenzy, jakaś pewnie tak, ale nie taka duża.

O innych meczach wspomnę coś później.
Brasil

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2013/14

Post autor: Brasil »

Mateusz1993 pisze:Przyszłaby mi do głowy para Michajłow- Anderson, ale ten pierwszy w ostatnich miesiącach został zdetronizowany przez właśnie Zajcewa i Sokołowa z swego miejsca dominacji na pozycji atakującego.
Sokołow? Gdy przychodzi co do czego, to przez Brazylijczyków, Włochów czy Rosjan z gry jest wyłączany bardzo skutecznie. Zresztą z jakiegoś powodu Bułgarzy nie zdobywają medali - obwinianie o to Cwetana byłoby głupie, ale do gry z najlepszymi przeciwnikami na świecie brakuje mu dosyć wyraźnie. A ciężko według mnie nazwać najlepszym atakującym na świecie zawodnika, który regularnie z najlepszymi reprezentacjami gra wyraźnie gorzej.
Czy ja wiem, w zeszłym roku mieli lepszą parę, bo Holt to gracz obecnie jeden z najlepszych na swojej pozycji na świecie, bardzo dobry w każdym elemencie.
To ten sam poziom co Fei - Fox jest lepszy w ataku, Holt lepszy na bloku, na zagrywce podobny poziom, bo Amerykanin jest bardziej destrukcyjny, ale i mniej regularny. Włoch przedłużył swoją karierę na najwyższym poziomie - na ataku brakowało mu trochę pary, ale na środku gra w dalszym ciągu znakomicie. Nawet jeśli to i tak nie to, co kiedyś.
Co do końcówki, a gdzie tam, jak narazie to najlepszą siatkówkę w Europie gra Macerata i i porównując te dwa teamy ma przede wszystkim największą przewagę na skrzydłach, bo Vettoriemu do Zajcewa sporo brakuje, zresztą i Kurek (daje i może dawać) więcej wartości sportowej niż Zlatanov. W zasadzie tylko Kaliberda gra lepiej od odpowiednika po stronie Maceraty, ale dajmy czas Parodiemu, a i w razie czego nie zapominajumy o Kovarze.
Świetna dyspozycja Baranowicza również jest kluczowa, gdyż nie widać, jakiejś ogormnej przepaści na pozycji sypacza dla Piacenzy, jakaś pewnie tak, ale nie taka duża.
Z całym szacunkiem, ale siatkówka to nie matematyka. Rok temu Copra miała jeszcze słabszy skład na papierze, nie miała prawa tak łatwo ograć Maceraty, a z Trentino przegrać tylko przez przewagę własnego parkietu Itasu, a jakoś to miało miejsce. Choć nawet w takiej wyliczance, to jedyna pozycja, na jakiej znaczną przewagę ma Lube, to atak, bo już Henno od jakiegoś czasu bawi się w Ignaczaka. Baranowiczowi do De Cecco daleko. Włoch jest bardzo dobry, ale Argentyńczyk to najlepszy zawodnik na swojej pozycji na świecie. Gdzieś taka różnica, jak między Vettorim, a Zajcewem. Zaś Kaliberda daje Coprze tyle, ile Kurek Maceracie, a Zlatanow, zwłaszcza, że w końcu oszczędzany, to w dalszym ciągu klasa. Środek - ten sam poziom, zagrywka - tak samo.
Awatar użytkownika
Isac
Posty: 59
Rejestracja: 3 lis 2013, o 15:25
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2013/14

Post autor: Isac »

Mateusz1993 pisze: Przyszłaby mi do głowy para Michajłow- Anderson, ale ten pierwszy w ostatnich miesiącach został zdetronizowany przez właśnie Zajcewa i Sokołowa z swego miejsca dominacji na pozycji atakującego.
Ja podobnie jak Brasil uważam, że Sokołow nie jest lepszym gracze niż Michajłowczy Zajcew. Bułgar nie jest tak dobry w obronie jak Maksim czy Ivan, nie może też wspomóc swojego zespoły w odbiorze zagrywki. Michajłow często staje na czwartego w przyjęciu, a Zajcew staje jako pełnoprawny przyjmujący w ustawieniu P1.
Edyta

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2013/14

Post autor: Edyta »

http://dal15al25.gazzetta.it/2013/12/02 ... azzetta-9/
Trofeo Gazzeta po 7. kolejce. Co ciekawe, podobno najlepszy rozgrywający świata De Cecco notuje na razie niezłe doły w porównaniu do "przeciętnego" Baranowicza ;) Kaliberda, który teoretycznie poczynił ogromny postęp, też jest notowany dość przeciętnie. Natomiast przewaga Atanasijevicia robi się zaskakująco wyraźna jak na ten etap.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1051
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2013/14

Post autor: hunter »

Brasil pisze:Sokołow? Gdy przychodzi co do czego, to przez Brazylijczyków, Włochów czy Rosjan z gry jest wyłączany bardzo skutecznie. Zresztą z jakiegoś powodu Bułgarzy nie zdobywają medali - obwinianie o to Cwetana byłoby głupie, ale do gry z najlepszymi przeciwnikami na świecie brakuje mu dosyć wyraźnie. A ciężko według mnie nazwać najlepszym atakującym na świecie zawodnika, który regularnie z najlepszymi reprezentacjami gra wyraźnie gorzej.
Osobiście za taki stan rzeczy obwiniałbym Bratoeva, gdybyśmy na ME odpuszczali środek i we dwóch szli w ciemno do Sokolova to spokojnie mógłbyś doliczyć do tej wyliczanki Polaków.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Awatar użytkownika
Basil
Posty: 1759
Rejestracja: 18 lut 2013, o 13:26
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2013/14

Post autor: Basil »

Bułgar nie jest tak dobry w obronie jak Maksim czy Ivan, nie może też wspomóc swojego zespoły w odbiorze zagrywki. Michajłow często staje na czwartego w przyjęciu, a Zajcew staje jako pełnoprawny przyjmujący w ustawieniu P1.
Nie brałbym takiego kryterium w ogóle pod uwagę. Pewna wszechstronność atakujących stających do przyjęcia jest niewątpliwym plusem ale nigdy nie podnosiłbym tego jako ważny argument w takiej dyskusji zwłaszcza, że mówimy tutaj o naprawdę marginalnej roli.
[edit]
Awatar użytkownika
OldTimer
Posty: 682
Rejestracja: 25 cze 2013, o 07:15
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2013/14

Post autor: OldTimer »

Edyta pisze:http://dal15al25.gazzetta.it/2013/12/02 ... azzetta-9/
Trofeo Gazzeta po 7. kolejce. Co ciekawe, podobno najlepszy rozgrywający świata De Cecco notuje na razie niezłe doły w porównaniu do "przeciętnego" Baranowicza ;) Kaliberda, który teoretycznie poczynił ogromny postęp, też jest notowany dość przeciętnie. Natomiast przewaga Atanasijevicia robi się zaskakująco wyraźna jak na ten etap.

Ciągle dość nisko Bartman. Nie wiem na jakiej podstawie oceniani są zawodnicy, ale tak patrząc to Bartman wg tego rankingu jest jednym z najgorszych atakujących Serie A.
Zagumny, Drzyzga, Wlazły, Konarski, Kubiak, Mika, Buszek, Winiarski, Kłos, Wrona, Nowakowski, Możdżonek, Zatorski, Ignaczak, Antiga, Blain. Chapeau bas!!!
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1051
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2013/14

Post autor: hunter »

OldTimer pisze:Ciągle dość nisko Bartman. Nie wiem na jakiej podstawie oceniani są zawodnicy, ale tak patrząc to Bartman wg tego rankingu jest jednym z najgorszych atakujących Serie A.
Kompletnie nie rozumiem tego rankingu, widziałem Bartmana kilka razy w tym sezonie i porównując jego dotychczasowe występy nie jest na pewno słabszy od dajmy na to Klapwaijka czy Gavotto.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Edyta

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2013/14

Post autor: Edyta »

Rzeczywiście Bartman jak dotąd nie znajduje zbyt dużego uznania wśród oceniających. Ale trzeba pamiętać o jednym. Ten ranking nie polega na wystawianiu oceny każdemu zawodnikowi w meczu, ale na wyróżnieniu z każdego meczu tylko sześciu zawodników i przydzieleniu im punktów od 1 do 6. W ten sposób premiowani są więc zawodnicy najbardziej wyróżniający się, mający największy wpływ na obraz gry. Być może jest tak, że Bartman, nawet wizualnie grający poprawnie, nie jest na tyle widoczny i nie ma na tyle dużego wkładu w grę swojego zespołu, żeby często zasłużyć na jakąs zdobycz punktową. Zresztą popatrzyłam na statystyki Serie A i np. w rankingu chyba najważniejszym dla atakującego, czyli w ilości punktów z ataku/set zajmuje dopiero 11 miejsce http://www.legavolley.it/Rendimento.asp ... a=0&Pos=40
Jak na atakującego to dość nisko i świadczy chyba rzeczywiście o stosunkowo małym wkładzie w grę zespołu.
Tę zależność widać też na przykładzie choćby Rouziera czy Cebulja. Ich zespoły spisują się jak na razie bardzo słabo, ale ci dwaj zawodnicy są zdecydowanymi liderami swoich zespołów (co widać w statystykach) i mimo kolejnych porażek są zauważani i jednak dostają punkty do rankingu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Włochy”