Serie A2 kobiet i mężczyzn - sezon 2008/09

Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Serie A2 kobiet i mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: dreamer »

Marcel Gromadowski zaczął od wielkiego wejścia sezon we włoskiej serie A2, w klubie z Bolonii:
http://www.siatka.org/?kibic.aktualnosc ... tkie.29661

Muszę przyznać, że z satysfakcją przyjąłem tę wiadomość. Jak się zastanowić, to chyba na żadnego innego siatkarza w ostatnich dwóch latach nie posypała się taka lawina słów krytyki i zwątpienia jak na niego. Dziwne trochę, bo i Bartman - zanim poszedł do Turcji - robił w Serie A za serwującego i zmiennika.
Być może krytyka Gromadowskiego brała się z tego, że jednak był taki krótki okres w jego karierze, gdzie już w dużej mierze zdominował większość rówieśników (i nie tylko) w PLS-ie, i był naprawdę o krok od zostania liderem w Polsce na pozycji atakującego.

Jedyne co możemy teraz zrobić, to trzymać kciuki, aby wszystko rozwijało się dalej tak, jak się świetnie zaczęło w tym sezonie. Jeszcze jedno - odszedł Lozano, może nowy trener znajdzie dla Marcela miejsce w kadrze?

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Serie A2 kobiet i mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: Guilder »

W 100% zgadzam się z przedmówcą. Nigdy nie był ekspertem od technicznych zagrań, ale to samo można powiedzieć o Wlazłym. Napunktował w ostatnim meczu ostro, i mam nadzieję, że utrzyma ten poziom.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Core
Posty: 228
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:32
Płeć: M

Re: Serie A2 kobiet i mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: Core »

Kolejne świetne występy zanotował Gromadowski. Tydzień temu zdobył 28 punktów przy skuteczności 56%, a dzisiaj 24 punkty przy skuteczności 61%.
kubelek
Posty: 41
Rejestracja: 4 paź 2007, o 12:06
Płeć: M

Re: Serie A2 kobiet i mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: kubelek »

dokladnie to zdobyl 25 pkt w statystykach nie zaliczono jednego bloku chyba.
cieszy mnie postawa marcela i widac ze rok w copra trenujac z najlepszymi (bo gral tylko 2 cale mecze, plus male wejscia) ma swoje zalety
dodam ze to zwyciestwo jest dosyc niespodziawane (wlasciwie jak kazde od pocztku) wszystkie druzyny ktore pokonala bologna sa wyzej od niej notowane a z loreto przegrali sparingi przedsezonowe. a marcel utrzymuje od 1 kolejki swietna dyspozycje.
ciekawostka jest ze mecz ogladalo 1500 widzow.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Serie A2 kobiet i mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: dreamer »

Marcel Gromadowski znowu zaliczył dobry występ przeciwko La Nef Castelfidardo. Zdobył 19 pkt.
Tak sobie myślę, że bardzo dobrze, że teraz w naszej reprezentacji jest bezkrólewie jeżeli chodzi o trenera. Marcel ma czas, żeby pokazać, że to nie jest przypadek jego dobra forma. Szczerze mówiąc liczę, że znajdzie się w kadrze nowego szkoleniowca reprezentacji. Tu jest krótka rel;acja z ostatniego meczu ligowego marcela w Serie A2:
http://www.siatka.org/?kibic.aktualnosc ... tkie.30478

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Serie A2 kobiet i mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: Guilder »

Dalej o Gromadowskim....i dziwnym artykule na siatka.org.
"Marcel Gromadowski swego występu nie może zaliczyć do szczególnie udanych."
Po przeczytaniu tych słów myślałem, że został szybko zmieniony, nic nie pomógł itp. Co czytam dalej? Zdobył 23 pkt (jakby nie było, sporo, kiedy ostatnio Wlazły z kimkolwiek tyle zdobył?), skuteczność 46% (też nie najgorzej, zważywszy na to, że był zamęczony wystawami, których było 39!), i 4 asy serwisowe. Dostał kilka bloków, ale przy tylu wystawach stawiam skrzynkę piwa, że blok miał co najmniej podwójny. No i w przeciwieństwie do naszego obecnie pierwszego reprezentacyjnego atakującego, nie zawiódł w końcówce ("w decydujących momentach ręka nie zadrżała Gromadowskiemu i jego koledzy mogli cieszyć się ze zwycięstwa"). Meczu nie miałem jak widzieć, ale same dane wskazują na to, że może i rewelacyjnego meczu nie zagrał, ale na pewno przyzwoicie.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Serie A2 kobiet i mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: Mate »

Całkiem ciekawie przedstawiają się statystyki Gromadowskiego. 52,3% skuteczności w ataku ogólnie, 20 asów serwisowych, 259 punktów zdobytych atakiem i 26 punktów blokiem. No, ale Wayel dopiero 8.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
Kay
Posty: 836
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:12
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Serie A2 kobiet i mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: Kay »

Klugenhammer pisze:Smutne ale prawdziwe. Cały zespół oparty jes na grze jednego zawodnika. Bez Wlazłego nawet w Pluslidze trudno im wygrywać (porażki z Kędzierzynem i Jastrzębiem).

Wypowiedź ta przypomniała mi pewną refleksję na temat zespołu z Bolonii. Drużyna ta również opiera siłę swojego ataku jedynie na naszym Marcelu. Próżno szukać tam jakiś większych zdobyczy punktowych u pozostałych zawodników... Dlatego ma miejsce ta dołująca seria porażek !
AZS Częstochowa
ODPOWIEDZ

Wróć do „Włochy”