Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: Noworoczny »

ciorny17 pisze:Lepiej jest chwalić obcego zawodnika niż naszego młodego zdolnego. Wczoraj właśnie zastanawiałem się nad Luigim i aż zajrzałem w jego statystyki gdyż meczów z jego udziałem widziałem niewiele.

Nazwisko punkty na mecz, ilość/przyjęcie perfekcyjne/efektywność, ilość/as/efekt. zagrywki, ilość/%/efektywność ataku
Bednorz 9,1 430/30/0,11 204/14/-0,21 367/46/0,37
Szalpuk 11,3 416/18,7/0.04 305/20/-0,05 504/44,2/0,36
Randazzo 11,4 487/20,9/0,08 259/13/-0,22 502/47,8/0,39

Ilość setów rozegranych to po kolei: Bednorz 75, Szalpuk 81, Randazzo 84.
Jak można porównywać klasę zawodników na podstawie statystyk z dwóch różnych lig? Przecież liczba asów zależy od umiejętności, procent ataku od umiejętności blokujących i broniących a także od systemu blok/obrona, a przyjęcie od zagrywki.

Można sobie wyobrazić, że Bhutan organizuje ligę siatkarską, Punakha Warriors skupuje najlepszych zawodników kraju i każdy z ich przyjmujących ma lepsze statystyki od Juantoreny. Czy to będzie znaczyło, że są lepsi?
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
ciorny17
Posty: 8558
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: ciorny17 »

[quote="Noworoczny"
Jak można porównywać klasę zawodników na podstawie statystyk z dwóch różnych lig? Przecież liczba asów zależy od umiejętności, procent ataku od umiejętności blokujących i broniących a także od systemu blok/obrona, a przyjęcie od zagrywki.

Można sobie wyobrazić, że Bhutan organizuje ligę siatkarską, Punakha Warriors skupuje najlepszych zawodników kraju i każdy z ich przyjmujących ma lepsze statystyki od Juantoreny. Czy to będzie znaczyło, że są lepsi?[/quote]

A to w takim razie przepraszam za porównanie tych zawodników i proszę moderację o usunięcie mojego postu gdyż jest nic nie wnoszącym do dyskusji wątkiem oraz nie ma pokrycia w rzeczywistości.
Kłamca.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: Noworoczny »

Oo, już chyba nawet zorganizowali tę ligę:
Obrazek
Obrazek

Dan Lewis wkopuje słupek:

Obrazek
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: StanLee »

Stan przedzawałowy czytając o Quirodze.
PJ_volleyball
Posty: 799
Rejestracja: 1 sty 2015, o 01:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: PJ_volleyball »

PvK pisze:Ten Randazzo to faktycznie tak ogromny talent? To już jego 2 pełny sezon w Serie A + pograł troche w kadrze, a nadal jest daremny w przyjęciu, a i blok z zagrywką średnio wyglądają. Jak porównalibyście go do naszego Szalpuka czy
Bednorza, którzy też są zdecydowanie bardziej ofensywnie nastawionymi zawodnikami?
Zatrzymał się trochę w rozwoju. Oczywiście jest jeszcze młody i powinien wskoczyć na wyższy poziom, ale patrząc na poprzedni sezon i na obecny to tego rozwoju nie widać.
W ataku wygląda całkiem fajnie, ale reszta elementów mocno przeciętna.

Ogólnie jego zespół znacznie ponizej oczekiwań.
PJ_volleyball
Posty: 799
Rejestracja: 1 sty 2015, o 01:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: PJ_volleyball »

StanLee pisze:Stan przedzawałowy czytając o Quirodze.
Często rzucasz takie właśnie ogólniki, że trzeba się domyślać. A niektórzy pewnie nawet nie mają pewnie pojęcia o co chodzi.

Tutaj dla zainteresowanych linki:
http://www.pallavolopadova.com/news/gon ... -stradale/
http://www.pallavolopadova.com/news/esa ... o-quiroga/
http://www.pallavolopadova.com/news/agg ... o-quiroga/
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: weary_skier »

PJ_volleyball pisze:
StanLee pisze:Stan przedzawałowy czytając o Quirodze.
Często rzucasz takie właśnie ogólniki, że trzeba się domyślać. A niektórzy pewnie nawet nie mają pewnie pojęcia o co chodzi.
Ja dalej nie mam.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: StanLee »

Nieskromnie zauważę, że raczej rzetelnie odpisuję na wszystkie pytania w prywatnych wiadomościach, i z reguły podaję sporo informacji także na forum, że raz na jakiś czas mogę chyba pozwolić sobie na niepisanie wszystkiego o wszystkim. Nie rozumiem Twojego czepiania się (napisz, żebym się przyzwyczaił, to nie będę się odnosić), niektórzy pewnie dalej nie mają pojęcia o co chodzi gdy widzą włoskie artykuły na forum polskojęzycznym...
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: Noworoczny »

Gonzalo Quiroga udział w wypadku samochodowym
06 kwietnia 2015 19:31:50

Również dziś gracz Tonazzo Padwa, Gonzalo Quiroga, uczestniczył w wypadku drogowym niedaleko Werony. (tajemniczy)Tłuczek został przyjęty do szpitala w Port Trydent na przesłuchanie.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: Lucarelli »

http://www.reklama konkurencyjnego serwisu.pl/siatkowka/5 ... e-wloszech :(
Jeżeli to wszystko się sprawdzi to Treia będzie miała kosmiczne przyjęcie, para Juantorena-Lucarelli jeżeli ustępuje zestawowi Leon-Anderson to minimalnie
Pasini pisze o tym z taką pewnością, że mogę już chyba ostatecznie porzucić marzenia...
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: StanLee »

Zobaczymy, czy faktycznie podpiszą z Juantoreną, kto na rozegraniu, czy jak pisze włoski dziennik lokalny, na ataku zostanie Sabbi, czy Travica tam przejdzie. Sam duet Juantorena-Lucarelli z Grebennikovem na libero daje skład na wygranie Ligi Mistrzzów, tylko nie wiadomo czy w niej zagrają.
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: Lucarelli »

StanLee pisze:Zobaczymy, czy faktycznie podpiszą z Juantoreną, kto na rozegraniu, czy jak pisze włoski dziennik lokalny, na ataku zostanie Sabbi, czy Travica tam przejdzie. Sam duet Juantorena-Lucarelli z Grebennikovem na libero daje skład na wygranie Ligi Mistrzzów, tylko nie wiadomo czy w niej zagrają.
Jakby jeszcze wrócił Zajcew to.. niezłe gwiezdne wojny byłyby w finale LM, oczywiście, jeśli nie wpadliby na siebie wcześniej, wiem, że sport jest nieprzewidywalny, wystarczy jeden słabszy dzień i w ogóle, ale nie wyobrażam sobie żeby taka Macerata mogła przegrać z kimś innym niż Kazań i na odwrót
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: sb.slav »

Czyli numer 8 wybrał Italię... No i trudno, jak mu będzie sypał Trawica to pożałuje swojego wyboru :]
Ta Macerata to jest w ogóle pechowa jeśli chodzi o europejskie puchary, może z Treią będzie inaczej,
chociaż w tym roku akurat im nie wyszło:P Moim zdaniem to wszystko wina trenera, ale jak planują samograja to może coś wygrają, a przynajmniej załapią się do FF. Oczywiście pod warunkiem, że będzie LM :]
O Zajcewie nie słyszałem, żeby się wybierał do Italii, jeszcze z ojczyzną praojców nie skończył porachunków.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: StanLee »

Dziwnie niedoceniany jest Travica, tak ogólnie. Ale jak czytałem, że Grozer w rewanżu z Halkbankiem grał słabo przez ... Travicę to przestałem oczekiwać obiektywizmu. :)
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: Lucarelli »

PJ_volleyball
Posty: 799
Rejestracja: 1 sty 2015, o 01:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: PJ_volleyball »

StanLee pisze:Dziwnie niedoceniany jest Travica.
Nikt nie twierdzi, że jest słaby. Czy niedoceniany? Ciężko powiedzieć.

Mnie on momentami irytuje. Jakoś nie kojarzę spotkania, w którym po prostu dałby drużynie coś ekstra (nie chodzi mi o zagrywkę czy blok, ale właśnie o rozegranie). A jeszcze ciężej wskazać spotkanie, w którym drużynie nie wszystko wychodzi, a on pomaga. Częściej jednak przeszkadza.

Solidny, dobry rozgrywający. Nic więcej jak dla mnie.
Blok i zagrywka jak na rozgrywającego oczywiście bardzo dobre, ale...
PJ_volleyball
Posty: 799
Rejestracja: 1 sty 2015, o 01:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: PJ_volleyball »

Dzisiaj pierwszy mecz ćwierćfinałowy w parze Perugia - Verona.
Zdecydowanie najciekawsza para w tej serii, w parze Treia - Latina też może być sporo walki, ale raczej Treia powinna awansować. W tej parze trochę ciężej wskazać. Oczywiście faworytem Perugia, która ma przewagę własnego parkietu i takich zawodników jak De Cecco, Atanasijevic, czy w dalszej kolejności Fromm.

Verona musiałaby zagrać na naprawdę wysokim poziomie i to cały zespół. Martwi trochę pozycja atakującego, bo Gasparini gra mocno przeciętnie. A reszta naprawdę daje radę.

Po cichu liczę na Veronę, bo mają ciekawych zawodników (Sander, Deroo, świetna para środkowych Anzani, Zingel) i fajnie to wszystko Giani poukładał. Nie podoba mi się styl gry Perugii, nie podoba mi się ściąganie takiego zawodnika jak De Cecco i powiedzmy to szczerze marnowanie jego potencjału.

Ciężko będzie Veronie wygrać, zwłaszcza na wyjeździe, ale szanse mają.
maciek77
Posty: 2007
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: maciek77 »

13:2 dla Verony :]
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: Chal »

Strasznie spuchł Sander w połowie czwartego seta, gdyby nie to, byłoby raczej spokojne 3:1. Emocji nie brakowało, ale poziom nie zachwycał, to co zrobił Beretta w końcówce to kryminał. Bardzo dużo obron, ale po nich często chaos w kontrze, nawet Lucek miewał problemy, żeby dociągnąć piłkę do siatki. W sumie trudno się dziwić, skoro Perugia wypuściła awans z taką Skrą. Coscione dzisiaj chyba lepszy od De Cecco. Bardzo jestem ciekaw, jak prezentowałby się Atanasijević w zespole, w którym nie dostawałby tak kosmicznej liczby piłek.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
PJ_volleyball
Posty: 799
Rejestracja: 1 sty 2015, o 01:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: PJ_volleyball »

Chal pisze:Bardzo jestem ciekaw, jak prezentowałby się Atanasijević w zespole, w którym nie dostawałby tak kosmicznej liczby piłek.
Dalej tak samo. Mocny atak do skosu, a jak piłka wróci pod nogi to kolejny atak jeszcze mocniejszy.
Oczywiście żartuję, ale naprawdę jak patrzę na Atanasijevica to momentami ma mnóstwo szczęścia przy swoich atakach. Pomysłu w nich czasami nie widać. Ratuje go siła uderzenia.


Brawo Verona.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1051
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: hunter »

Strasznie słaby mecz Perugii, bez Atanasijevicia to mogłoby się skończyć w 3 setach.
Zawiódł najbardziej Fromm według mnie, zagrywką jeszcze czasami trafiał, choć i tak sporo błędów ale strasznie słabo w ataku, o przyjęciu lepiej nie wspominać.
Żal patrzeć czaami na niektóre ataki Vujevicia, wiadomo w przyjęciu klasa ale już bardziej w tej chwili na libero się nadaje w miejsce Gioviego, byłoby to z większym pożytkiem dla drużyny.
Sam libero dzisiaj trochę sabotował grę drużyny, Fanuli wypadł od niego dużo lepiej.
W tym meczu wyszła cała ułomność Perugii w przyjęciu, nie da się w ten sposób grać o wysokie cele.
Po drugiej stronie świetnie Gasparini, na zagrywce kopał niemiłosiernie, Sander i Deroo również bardzo korzystnie wypadli.
Kolejny raz bardzo dobry mecz Anzaniego, Ziengel także nie odstawał, w takiej formie Perugii będzie bardzo ciężko awansować do czwórki.

A ten 3 set to gdzieś warto sobie zapisać 2-2 wydaje się, że Perugia już się ogarnęła i za chwilę 2-12 przy zagrywce chyba Sandera.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: StanLee »

Chal pisze:Coscione dzisiaj chyba lepszy od De Cecco. Bardzo jestem ciekaw, jak prezentowałby się Atanasijević w zespole, w którym nie dostawałby tak kosmicznej liczby piłek.
Ja jak widzę wystawy Coscione do lewego... A Atanasijević to idealne one man army, i niekoniecznie świetny kandydat do zespołu gwiazd.

Sir Safety (w przyjęciu) Parodia. Ale super pograli w obronie w czwartym secie. A potem niestety usnąłem. ;)
PJ_volleyball
Posty: 799
Rejestracja: 1 sty 2015, o 01:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: PJ_volleyball »

Po poprzednim bardzo dobrym sezonie Maruottiego myślałem, że coś więcej jednak pogra w Perugii.
W pierwszej części jeszcze pojawiał się na parkiecie, ale druga część sezonu to po prostu epizody i to zazwyczaj krótkie. Nie pamiętam czy miał jakieś problemy zdrowotne w tym sezonie? Kojarzę, że w meczu LM nie było go raz (?) w składzie, ale w A1 chyba zawsze był w kwadracie.


[ingerencja moderatora]
Ostatnio zmieniony 12 kwie 2015, o 15:16 przez Guilder, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Fragment o lidzie pań przeniesiony do stosownego wątku.
Lineczka
Posty: 3629
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: Lineczka »

Macerata przerżnęła z Latiną 1:3. :o
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: StanLee »

No niestety Kurek z poważnymi przeciwnikami gra słabo. W tym ezonie.
PJ_volleyball
Posty: 799
Rejestracja: 1 sty 2015, o 01:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: PJ_volleyball »

Lineczka pisze:Macerata przerżnęła z Latiną 1:3. :o
Latina jakby nie patrzeć jako jedyna w tym sezonie A1 potrafiła wygrać z Treią na ich parkiecie. I powtórzyli to w PlayOffach za co wielkie brawa.
Wiedziałem, że powalczą, bo grają dobry sezon, ale nie sądziłem, że aż tak dobrze zagrają.

Dziwne to wszystko. Poprzedni sezon Latiny słabiutki (ostatnie miejsce), a przecież grał Starovic, Sottile, Skrimov, Rossini czy Verhees (ostatni dwaj w Modenie obecnie).
Cenię zespoły mądrze zbudowane, bez wielkich nazwisk. A właśnie Latina jest takim przykładem. Poprzedni sezon tak jak pisałem nieudany, ale wcześniejsze były dobre.

Już kilka razy pisałem. Starovic bardzo dobry, równy sezon, Urnaut tak samo. Van De Voorde, Sottile również cały sezon równy. Skrimov dzisiaj w końcu dał sporo od siebie (zagrywka, atak), chociaż miał problemy w przyjęciu.

Nie rozumiem Giulianiego i chyba nigdy nie zrozumiem. Czasami wstawia tego Kovara w dziwnych momentach, a akurat dzisiaj jak Kurkowi nie szło to tylko na chwilę pojawił się Kovar (nic wielkiego w tym czasie nie zrobił, bo nie miał zbyt wielu okazji). Kolejna rzecz. Papparoni na libero, a Henno wchodzący do przyjęcia. I pozycja atakującego. Rozumiem, że ostatnio mecz z Modeną nie wyszedł Sabbiemu (fatalny początek i potem reszta meczu w kwadracie) i dzisiaj szansę od początku dostał Fei (który chyba był najjaśniejszym punktem po stronie Maceraty). To akurat jeszcze potrafię zrozumieć. Reszty nie.

Super, że zarówno Verona jak i Latina wygrały swoje pojedynki i to na wyjeździe.
Liczyłem na walkę właśnie w tych parach, ale jednak większe szanse na końcowy sukces dawałem Perugii i Maceracie. Teraz nie wygląda to zbyt ciekawie dla obu tych zespołów.


Powiem tak.
Przykro się patrzy na tak grającą Perugię czy Maceratę.
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: sb.slav »

Przykro jak przykro, Latina i Werona w LM to łatwiejsze play-off dla Resovii i Lotosu, być może dla JW/Skry.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: Chal »

Paparoni grał, żeby było miejsce dla Ricardo.

Sporo się u nas mówiło, że największym problemem ćwierćfinałów PlusLigi do dwóch zwycięstw było zaczynanie u niżej rozstawionych. Powiedzcie to teraz ubiegłorocznym finalistom, którzy na wyjeździe będą musieli walczyć o życie ;)
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: Lucarelli »

Ktoś wie na ile Starović podpisał z Latiną?
Awatar użytkownika
Koso
Posty: 1249
Rejestracja: 13 cze 2012, o 09:53
Płeć: M
Lokalizacja: Kutno.

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: Koso »

Lucarelli pisze:Ktoś wie na ile Starović podpisał z Latiną?
W zeszłym roku przedłużał na sezon. Czyli wychodzi na to, że teraz kończy mu się kontrakt.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Włochy”