Serie A1 Mężczyzn - sezon 2012/13

Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2012/13

Post autor: Chal »

Ale tutaj nawet niekoniecznie trzeba było kombinować z Djuriciem, bo akurat Uchikov miewał świetne statystyki w A2, dzisiaj też na te 3 piłki, które dostał na krótkiej zmianie, wszystkie skończył, więc nie rozumiem, czemu Stojczew tak uparcie trzymał na parkiecie Stokra. Nienajlepiej grał też Kazijski, ale jego akurat jakoś trener Trento nie bał się zmienić na nominalnie czwartego w kolejności Chrtianskiego, inna sprawa, że z kiepskim efektem.

Bardzo kiepski występ Jarosza z Perugią, ale nie lepiej zaprezentował się jego zmiennik Troy. Mimo to Latina dość spokojnie ograła beniaminka, więc nie powinno to wpłynąć negatywnie na jego pozycję w drużynie
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2012/13

Post autor: madlark »

Kryzys spowodował, że ligę zmniejszono z 14 do 12 ekip, a działacze chcą pójść w ślady naszych rozgrywek i zamknąć Serie A, by nikt nie spadał z ligi.
http://plusliga.przegladsportowy.pl/Sia ... 1,897.html
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2012/13

Post autor: krzysiu »

Simon będzie mógł grać w barwach Piacenzy od 1 stycznia 2013roku.
Streeter
Posty: 7284
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2012/13

Post autor: Streeter »

krzysiu pisze:Simon będzie mógł grać w barwach Piacenzy od 1 stycznia 2013roku.
Jakieś źródło można? ;) sam już podobną informację wklejałem, a jednak okazała się nieprawdziwa :(
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2012/13

Post autor: compact »

Streeter pisze:
krzysiu pisze:Simon będzie mógł grać w barwach Piacenzy od 1 stycznia 2013roku.
Jakieś źródło można? ;) sam już podobną informację wklejałem, a jednak okazała się nieprawdziwa :(
http://www.volleyball.it/notizie.asp?n=51461
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2012/13

Post autor: sb.slav »

Tak w ogóle to Latina Jarosza nieźle sobie poczyna na obecnym etapie rozgrywek serie a, znajdują się na 2 miejscu w tabeli za Maceratą, w ostatnim pojedynku odprawili Cuneo 3-0, Trento dopiero 9 tracą aż 8pkt do lidera.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
Awatar użytkownika
Tietiuk
Posty: 331
Rejestracja: 26 paź 2012, o 15:12
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2012/13

Post autor: Tietiuk »

sb.slav pisze:Trento dopiero 9 tracą aż 8pkt do lidera.
Trentino, w związku z udziałem w Klubowych Mistrzostwach Świata, ma dwa zaległe pojedynki - odpowiednio z Sir Safety Perugia z drugiej oraz z Casą Modena z trzeciej kolejki A1.

Zaś Latina rzeczywiście spisuje się jak na razie bardzo solidnie - choć, co tu ukrywać, indywidualnie rozczarowuje jak na razie Jakub Jarosz - ale prawdziwym testem dla ekipy Silvano Prandiego będą dwie następne kolejki i spotkania odpowiednio z Lube Bancą Macerata, która w czterech kolejkach straciła ledwie seta, oraz Trentino.

Przyszła kolejka Serie A w ogóle zapowiada się znakomicie - wprawdzie nie będzie transmitowane spotkanie Latiny z Maceratą, ale w sobotę o 17.30 na Rai Sport 1 pojedynek Piacenzy z Casa Modena, a w niedzielę o 18 na tym samym kanale spotkanie na szczycie między Trento a Cuneo.
ligamistrzow
Posty: 204
Rejestracja: 24 kwie 2012, o 12:35
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2012/13

Post autor: ligamistrzow »

W moim odczuciu strasznie zawodzi Cuneo. Duzo więcej spodziewalem się od tej druzyny. A ostatni mecz z Latiną utwierdzil mnie w tym przekonaniu. Potrafil bym to zrozumiec gdyby Latina zagrala jakiś fantastyczny mecz jak np rok temu z Trento. Jednak Latina zagrala poprawnie bez zadnych fajerwerkow. Szczegolnie zawodzi Wout Wiljams, w ataku jest bezużyteczny a przyjęciu tez jakos przekonywująco nie wypada. Sporo więcej spodziewałem się tez od Ngapetha, co chwile nadziewal się na blok Latiny. Jedyny ktory trzyma poziom to Sokolov, typowy walczak - strasznie lubię tego goscia jednak on sam nie jest wstanie pociągnąć tej druzyny.
Juz w ten wekend czeka Cuneo mecz z Trento i niestety obawiam się ze będzie to bardzo jednostronny pojedynek
oliwia
Posty: 233
Rejestracja: 4 cze 2012, o 14:17

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2012/13

Post autor: oliwia »

Orientuje się ktoś, co się dzieje z Mitarem Djuriciem? Nie grał ani w ostatniej kolejce Serie A, ani w Lidze Mistrzów (nie ma go w ogóle w składzie na mecz)?
Awatar użytkownika
Tietiuk
Posty: 331
Rejestracja: 26 paź 2012, o 15:12
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2012/13

Post autor: Tietiuk »

oliwia pisze:Orientuje się ktoś, co się dzieje z Mitarem Djuriciem? Nie grał ani w ostatniej kolejce Serie A, ani w Lidze Mistrzów (nie ma go w ogóle w składzie na mecz)?
Spotkałem informację, że Djuric ma problemy z kolanem - na tyle poważne, że opuścił już trzy spotkania, bo jeszcze nie grał w meczu z Crveną Zvezdą po powrocie z Klubowych Mistrzostw Świata.
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2563
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2012/13

Post autor: Murilo0 »

Po sezonie wycofuje się główny sponsor Piacenzy, więc bardzo możliwe, że do wyciągnięcia będą takie nazwiska jak Fei, Ogurcak, Zlatanov, Holt, Maruotti, Simon czy De Cecco.
http://aktualnosci.siatka.org/pokaz/201 ... w-piacenzy
All work and no play makes Jack a dull boy...
Kurek7
Posty: 696
Rejestracja: 3 paź 2011, o 14:10
Płeć: M
Kontakt:

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2012/13

Post autor: Kurek7 »

Murilo0 pisze:Po sezonie wycofuje się główny sponsor Piacenzy, więc bardzo możliwe, że do wyciągnięcia będą takie nazwiska jak Fei, Ogurcak, Zlatanov, Holt, Maruotti, Simon czy De Cecco.
http://aktualnosci.siatka.org/pokaz/201 ... w-piacenzy


Czyli co podejście nr 3??? :D :D :D
Polska biało-czerwoni... :)
oliwia
Posty: 233
Rejestracja: 4 cze 2012, o 14:17

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2012/13

Post autor: oliwia »

Dzięki Tietiuk ;)
Po sezonie wycofuje się główny sponsor Piacenzy, więc bardzo możliwe, że do wyciągnięcia będą takie nazwiska jak Fei, Ogurcak, Zlatanov, Holt, Maruotti, Simon czy De Cecco.
Jeśli nie znajdzie się nikt chętny, żeby sponsorować klub, to najbardziej szkoda mi Simona- tyle siedzi na trybunach, zacznie grać w styczniu, żeby po 4 miesiącach szukać klubu.
Awatar użytkownika
kanap
Posty: 2300
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:02
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2012/13

Post autor: kanap »

De Cecco przynosi pecha w tamtym roku grał w Aqua Paradise Monza Brianza wycofał się sponsor klub się rozpadł, teraz w Copra Piacenza scenariusz się powtarza, to samo Fei i Sysley Treviso. Myślę że obecnie na świecie De Cecco to jeden z najbardziej przereklamowanych zawodników na pozycji rozgrywającego, a wszystko zawdzięcza reprezentacji, w klubach jego gra nie zachwyca.

Ciekawy na rynku będzie bój o dwóch zawodników Simona i jednak De Cecco. Chyba z czołówki polskiej ligi najbardziej Simon przydałby się JW zamiast Bontje.
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2012/13

Post autor: OlaMleko »

Simon w PlusLidze byłby jak spełnienie marzeń, to jeden z moich ulubionych zawodników zagranicznych. Ściągnięcie go do Polski to byłby megahit.

Tak, tak, wiem, dużo za wcześnie na spekulacje, tak sobie tylko marzę :)
Tak na marginesie, to Ile kosztuje taki Simon?
Awatar użytkownika
Tietiuk
Posty: 331
Rejestracja: 26 paź 2012, o 15:12
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2012/13

Post autor: Tietiuk »

Jeżeli dobrze kojarzę, to już kilka lat temu Guido Molinaroli - prezydent klubu i prezes czy też dyrektor generalny firmy Copra - zapowiadał, że w momencie gdy spłacone zostaną wszystkie raty za budowę powstałej w 2004 roku hali PalaBanca (2013? 2014?), to on raczej ze sponsoringu siatkówki się wycofuje. Nie wiem jak ta ujawniona dziś, co jak co, ale zaskakująca decyzja koresponduje z tym, o czym wspomniałem powyżej, choć wydaje mi się logiczne, że Piacenza w jakimś stopniu inne sponsorskie ewentualności przynajmniej sondowała. No ale zastąpienie sponsora, który już bodaj 13-ty sezon łoży pieniądze na klub, wydaje się niezwykle trudne - zwłaszcza jeżeli spojrzymy na fakt, że siatkówka w Treviso/Belluno czyli najbardziej utytułowanego klubu XXI wieku we Włoszech, po wycofaniu Sisleya przestała istnieć :|
Streeter
Posty: 7284
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2012/13

Post autor: Streeter »

oliwia pisze: Jeśli nie znajdzie się nikt chętny, żeby sponsorować klub, to najbardziej szkoda mi Simona- tyle siedzi na trybunach, zacznie grać w styczniu, żeby po 4 miesiącach szukać klubu.
Kto jak kto, ale Simon raczej nie będzie miał problemu ze znalezieniem dobrego pracodawcy. Dużo ciężej może mieć 40-letni Papi, jeśli będzie zamierzał jeszcze grać. Mimo wszystko warto podkreślić zachowanie sponsora, przynajmniej poinformował, że koniec ze sponsoringiem i klub ma czas na poszukanie kogoś innego.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
Tietiuk
Posty: 331
Rejestracja: 26 paź 2012, o 15:12
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2012/13

Post autor: Tietiuk »

Streeter pisze:Kto jak kto, ale Simon raczej nie będzie miał problemu ze znalezieniem dobrego pracodawcy. Dużo ciężej może mieć 40-letni Papi, jeśli będzie zamierzał jeszcze grać.
Papi, w dalszym ciągu prezentując bardzo dużą wartość sportową, jako włoski zawodnik, do tego przyjmujący, nie powinien mieć żadnych problemów ze znalezieniem klubu, tym bardziej jeśli weźmiemy pod uwagę reorganizację, zamknięcie rozgrywek i przynajmniej czysto na papierze poszerzenie w przyszłym roku Serie A1 do 14 zespołów. Pytanie brzmi, czy Papi jeszcze będzie chciał ukończywszy 40 lat kontynuować karierę - wydaje mi się, że gołym okiem widać, że Il Fenomeno w dalszym ciągu jest zmotywowany, a siatkówka jeszcze go nie znudziła i dopóki może grać na tym poziomie, myślę, że dopóty będzie kontynuować karierę.
Mimo wszystko warto podkreślić zachowanie sponsora, przynajmniej poinformował, że koniec ze sponsoringiem i klub ma czas na poszukanie kogoś innego.
Szczerze powiedziawszy nie wyobrażam sobie innego zachowania Molinarolego, który na funkcji prezydenta Copry Piacenza bądź co bądź spędził kilkanaście lat swojego życia.
oliwia
Posty: 233
Rejestracja: 4 cze 2012, o 14:17

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2012/13

Post autor: oliwia »

Kto jak kto, ale Simon raczej nie będzie miał problemu ze znalezieniem dobrego pracodawcy. Dużo ciężej może mieć 40-letni Papi, jeśli będzie zamierzał jeszcze grać. Mimo wszystko warto podkreślić zachowanie sponsora, przynajmniej poinformował, że koniec ze sponsoringiem i klub ma czas na poszukanie kogoś innego.
W to nie wątpię, Simon to świetny zawodnik ;)
Miałam raczej na myśli to, że po tylu miesiącach oczekiwania, stagnacji jego kariery znowu musi obrać jakąś drogę. Podejrzewam, że nic mu się tak nie marzy, jak pewny grunt pod nogami ;) Sponsor zachował się właściwie, ale nadzieje w klubie na przetrwanie i znalezienie nowego źródła zapewne są, więc i kwestie kontraktów mogą się rozstrzygać do ostatniej chwili.
Awatar użytkownika
Tietiuk
Posty: 331
Rejestracja: 26 paź 2012, o 15:12
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2012/13

Post autor: Tietiuk »

W zaległym spotkaniu 2. kolejki Serie A Trentino ograło na wyjeździe Sir Safety Perugia 3-1. Na pewno duet Stojczew-Serniotti martwi kolejny nie najlepszy występ Mateja Kazijskiego, który na początku sezonu znajduje się w przeciętnej jak na Bułgara dyspozycji co jest chyba największym zmartwieniem trenerów zespołu z Trydentu. Za to chyba w życiowej formie jest Emanuele Birarelli - kolejny wybitny statystycznie mecz w wykonaniu najlepiej blokującego ostatnich Klubowych Mistrzostw Świata i muszę przyznać, że tak dobrze grającego tego siatkarza sobie nie przypominam.
oliwia
Posty: 233
Rejestracja: 4 cze 2012, o 14:17

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2012/13

Post autor: oliwia »

Tietiuk pisze:W zaległym spotkaniu 2. kolejki Serie A Trentino ograło na wyjeździe Sir Safety Perugia 3-1. Na pewno duet Stojczew-Serniotti martwi kolejny nie najlepszy występ Mateja Kazijskiego, który na początku sezonu znajduje się w przeciętnej jak na Bułgara dyspozycji co jest chyba największym zmartwieniem trenerów zespołu z Trydentu. Za to chyba w życiowej formie jest Emanuele Birarelli - kolejny wybitny statystycznie mecz w wykonaniu najlepiej blokującego ostatnich Klubowych Mistrzostw Świata i muszę przyznać, że tak dobrze grającego tego siatkarza sobie nie przypominam.
Wypisałeś tu dokładnie moje refleksje ;)
Ze względów czysto subiektywnych przykro mi z powodu dyspozycji Kazijskiego, ale może trener częściej będzie sięgał po Filippo Lanzę? Widziałam wprawdzie niewiele, bo dosłownie kilka meczów tego zawodnika, ale zrobił na mnie fajne wrażenie.
A Birarelli przechodzi momentami samego siebie, co może przełoży się za kilka miesięcy na reprezentację, bo przyznam, że dziwiły mnie wybory Berutto, który wystawiał w podstawowym składzie Fei'a, wcale nie najlepiej radzącego sobie w pewnym momencie sezonu.
Bazinga
Posty: 602
Rejestracja: 4 maja 2012, o 16:39
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2012/13

Post autor: Bazinga »

W A1 mamy niespodzianke prawie jak Resovia-Czewa... Modena dostaje u siebie od Rawenny..
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5928
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2012/13

Post autor: weary_skier »

Myślę, że większym wydarzeniem jest debiut Simona. Dzisiaj 8 punktów.
Wielka szkoda, że przegapiłem transmisje.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Bazinga
Posty: 602
Rejestracja: 4 maja 2012, o 16:39
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2012/13

Post autor: Bazinga »

Simon niezly mecz, zagrywka naprawde dobra, ale De Cecco gra straszliwie.. to co zrobila Copra w koncowce 3 seta nie miesci sie w glowie.. maja 18-17 odrzucili Cuneo od siatki ze Grbic wystawia prawie z band reklamowych i Sokolov konczy.. nastepnie Copra 6 razy idealnie dogrywa pile do siaty i w kazdej akcji jakis debilny blad, a to w aut atak pare razy albo w siatke, normalnie tragedia..
oliwia
Posty: 233
Rejestracja: 4 cze 2012, o 14:17

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2012/13

Post autor: oliwia »

Debiut Simona to najmilsze wydarzenie tygodnia, tak dobrze było go znowu widzieć ;)
Liczyłam na bardziej wyrównany mecz, szczególnie ze względu na środowy mecz z Resovią.
Streeter
Posty: 7284
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2012/13

Post autor: Streeter »

Kurcze, szkoda, że nigdzie nie trafiłem na info o debiucie Simona już we wczorajszym meczu, z pewnością zasiadłbym przez transmisją i oglądał najlepszego środkowego świata :) pozostaje tylko poczekać, aż złapie formę, z jakiej go pamiętamy
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
oliwia
Posty: 233
Rejestracja: 4 cze 2012, o 14:17

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2012/13

Post autor: oliwia »

Streeter pisze:Kurcze, szkoda, że nigdzie nie trafiłem na info o debiucie Simona już we wczorajszym meczu, z pewnością zasiadłbym przez transmisją i oglądał najlepszego środkowego świata :) pozostaje tylko poczekać, aż złapie formę, z jakiej go pamiętamy
Wiesz co, ja przez przypadek dowiedziałam się o jego debiucie, który był ogłoszony niemal z dnia na dzień, zresztą włączyłam telewizor bez pewności czy w ogóle zagra. A mogli z tego zrobić wielkie wydarzenie :P

Najbliższy transmitowany na Rai mecz Piacenzy to chyba dopiero 2 grudnia z Trentino, chyba że są moze jakieś transmisje internetowe?
ciorny17
Posty: 8541
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2012/13

Post autor: ciorny17 »

Streeter pisze:oglądał najlepszego środkowego świata :)
Nazywanie kogoś najlepszym środkowym świata który przez prawie 2 lata nie powąchał parkietu podczas meczu o stawkę, nie sądzisz, że jest trochę na wyrost?
Kłamca.
Streeter
Posty: 7284
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2012/13

Post autor: Streeter »

ciorny17 pisze: Nazywanie kogoś najlepszym środkowym świata który przez prawie 2 lata nie powąchał parkietu podczas meczu o stawkę, nie sądzisz, że jest trochę na wyrost?
Czyli jeśli nazwę Gibę najlepszym siatkarzem świata, to będzie to też nad wyrost, bo obecnie nie jest już w formie? Zawodnik przez dwa lata gry się nie oduczy, co chyba najlepiej pokazał Juantorena.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2563
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2012/13

Post autor: Murilo0 »

Streeter pisze: 1.Czyli jeśli nazwę Gibę najlepszym siatkarzem świata, to będzie to też nad wyrost, bo obecnie nie jest już w formie?
2. Zawodnik przez dwa lata gry się nie oduczy, co chyba najlepiej pokazał Juantorena.
1. Masz rację, będzie to zdecydowanie na wyrost, bo w tym momencie na świecie lepszych od niego przyjmujących możemy liczyć w dziesiątkach. Gdybyś go nazwał byłym najlepszym siatkarzem świata to bym się zgodził.
2. Grać się może i nie oduczył, ale forma fizyczna, wyczucie boiska, piłki oraz celność jest jednak dużo gorsza po takiej przerwie i Simonowi powrót do pełnej formy zajmie wiele czasu (w zależności od wielu czynników od 2 miesięcy wzwyż), więc również nazwanie go najlepszym środkowym świata jest ryzykowne, biorąc pod uwagę fenomenalną dyspozycję Muserskiego.
All work and no play makes Jack a dull boy...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Włochy”