Serie A1 Mężczyzn - sezon 2012/13

Awatar użytkownika
Tietiuk
Posty: 331
Rejestracja: 26 paź 2012, o 15:12
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2012/13

Post autor: Tietiuk »

Alfred Tennyson pisze:A De Cecco ma w planach jeszcze tą zaległą operację czy w końcu jakoś to się samo rozeszło?
Pewnie kiedyś będzie musiał ją przejść. Plina swego czasu dwa sezony reprezentacyjne zabieg odkładał.
niepoinformowany pisze:Co do samego meczu, to Piacenza mając taką zagrywkę i przyjęcie do siatki ( a tu wiadomo, de Cecco) nie miała prawa tego przegrać. Chociaż kilka razy sędzia jakby pomógł w newralgicznych momentach.
Akurat przyjęcia, to De Cecco dziś nie miał dobrego - statystycznie, nawet gorsze niż Cuneo (35% pozytywnego, 16% perfekcyjnego Copry i 46% pozytywnego-18% perfekcyjnego Bre Banci), ale akurat Argentyńczyk z tych piłek wystawianych z pola potrafi robić naprawdę bardzo dużo. Choć wydaje mi się, że problemem Cuneo nie było tyle rozegranie Argentyńczyka - bo, jak już wspomniałem, przyjęcia na pewno nie miał dobrego, a brak Luigiego Mastrangelo, najlepiej blokującego obok Gustavo Endresa siatkarza XXI wieku.

Pod nieobecność popularnego Gigiego Roberto Piazza zdecydował się w Cuneo wprowadzić manewr, jaki osobiście pierwszy raz widziałem w wykonaniu Carlosa Getzelevicha i prowadzonej na przełomie wieków przez niego reprezentacji Argentyny - gdzie Marcos Milinkovic, który pewną część swojej kariery spędził na środku, między innymi w samym Sisleyu Treviso, dokładnie jak teraz Sokołow, w pierwszej linii pełnił rolę środkowego, we wszystkich ustawieniach, a w drugiej już pełnoprawnego atakującego. Potem z powodzeniem ten schemat stosował np. jeszcze wówczas Lokomotiw Biełgorod, gdzie Dmitrij Muserski w sporej części spotkaniach pełnił rolę identyczną jak teraz Sokołow czy wcześniej Milinkovic.

Rolę fałszywego atakującego, który tak naprawdę w drugiej linii po wykonanej zagrywce zmieniał się z libero, a w drugiej linii gra tylko w jednym ustawieniu, P2 (dziś na tym ustawieniu Cuneo przegrało trzeciego seta, bo Antonow z 1. strefy popełnił trzy błędy w ataku pod rząd przy zagrywce Simona), w tamtej ekipie Albicelestes, z tego co kojarzę pełnił przyjmujący Jeronimo Bidegain, młody wówczas siatkarz, który jednak ze swojej roli wywiązywał się bardzo dobrze, w Biełgorodzie był to wiekowy już Stanisław Dinejkin, a teraz w Cuneo jest to Oleg Antonow. To w ogóle ciekawa postać - podobnie jak Iwan Zajcew, włoskie dziecko emigracji, jak Zajcew, syn legendy radzieckiej, a potem rosyjskiej siatkówki, Jarosława Antonowa, na przełomie lat 80. i 90. chyba najlepszego atakującego na świecie, który karierę kończył już we Włoszech. Obecnie Antonow Senior to szanowany w Rosji trener, były asystent Zorana Gajica w reprezentacji Rosji, trener m.in. Dynama Kaliningrad De Cecco i Nilssona czy Ufy Stanleya lub Kromma. Antonow młodszy, łudząco podobny do ojca, wychował się więc już we Włoszech - jest wychowankiem młodzieżowego Sisleya Treviso, swego czasu grający na ataku, a teraz przemianowany na przyjmującego, ma także włoskie obywatelstwo.

Wracając do punktu wyjścia, to o ile Cwetan Sokołow nie ma problemu z atakowaniem ze środka (dziś dostał bardzo mało piłek, choć np. w końcówce drugiego seta gwóźdź w 4. metr został niesłusznie uznany jako aut), tak w bloku ma jednak niemałe problemy. Może nie tyle z samą techniką - w meczu z Trentino zanotował aż 4 bloki (!), ale już z poruszaniem się pod siatką, na pewno, dziś nawet doszło do sytuacji, że De Cecco wystawiający z 5. metra wystawił na lewe skrzydło wysoką świecą na pojedynczy blok, właśnie dlatego, że Sokołow wyraźnie zagubił się pod siatką. I w sumie ciekawe, czy na dłużższą metę ta taktyka ma prawo się sprawdzić - bo z jednej strony potencjał ofensywny Cuneo jest może nawet większy niż z Mastrangelo na środku, a z drugiej jednak blok - a to jest jednak główny obowiązek środkowego bloku, to na pewno będzie jakaś pięta achillesowa zespołu z Piemontu. Inna sprawa, że zawieszeniem Luigiego Mastrangelo sam sobie trener Piazza zamknął pole manewru - bo trzeci środkowy, Andrea Rossi, to jednak siatkarz zdecydowanie słabszy.
Bazinga
Posty: 602
Rejestracja: 4 maja 2012, o 16:39
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2012/13

Post autor: Bazinga »

nie wieidzialem gdzie to napisać więc piszę tutaj.

TVP wykupiło prawa do transmisji A1.
Mecze beda transmitowane juz od najblizsego weekendu (chocby Lube-Itas)

:):):)

http://www.volleyball.it/notizie.asp?n=57510&l=0
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2012/13

Post autor: krzysiu »

Ale na żywo , bo narazie były retransmisje?
Awatar użytkownika
Tietiuk
Posty: 331
Rejestracja: 26 paź 2012, o 15:12
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2012/13

Post autor: Tietiuk »

http://www.volleyball.it/notizie.asp?n=58038&l=0

Fajna sprawa.

Una ultima curiosità riguarda l’ottima prestazione di Stokr (premiato MVP della gara). Come si deduce dalla analisi della difesa, è stato anche il giocatore che ha realizzato il maggior numero di difese attaccabili da parte di Trento (6 su 22 totali), dato alquanto insolito per un giocatore del suo ruolo.

Ostatnią ciekawostką odnośnie perfekcyjnego występu Stokra (nagrodzonego MVP spotkania). Jak można wywnioskować ze statystyk analizy gry w obronie, był on siatkarzem o największej liczbie obron całej drużyny Trentino (6 na 22 wszystkich udanych obron), co jest czymś wyjątkowym jak na siatkarza o jego roli
Lineczka
Posty: 3629
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2012/13

Post autor: Lineczka »

Latina wygrała z Valentią 3:1, Jarosz MVP :) Cieszy, że Kuba powrócił do dobrej gry, po dość słabym początku sezonu.

24 punkty, 57% w ataku (21/37), 3 bloki.
ligamistrzow
Posty: 204
Rejestracja: 24 kwie 2012, o 12:35
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2012/13

Post autor: ligamistrzow »

Przed tygodniem 17 atakow 6 pkt 4 czapy zmieniony w trzecim secie takze do dobrej formy to mu strasznie daleko
Lineczka
Posty: 3629
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2012/13

Post autor: Lineczka »

Na pewno się podniósł po słabym początku.
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2563
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2012/13

Post autor: Murilo0 »

ligamistrzow pisze:Przed tygodniem 17 atakow 6 pkt 4 czapy zmieniony w trzecim secie takze do dobrej formy to mu strasznie daleko
Czytałem wywiad z Jaroszem mniej więcej w tym okresie kiedy był ten mecz, gdzie wspominał, że są w trakcie ciężkiego treningu przed ważnymi meczami, więc ta słaba dyspozycja Kuby, jak i całego zespołu była spowodowana po prostu przemęczeniem ;) .
All work and no play makes Jack a dull boy...
Awatar użytkownika
Gustlik
Posty: 97
Rejestracja: 15 gru 2012, o 22:26
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2012/13

Post autor: Gustlik »

Jeszcze 3 kolejki fazy zasadniczej i we Włoszech zaczną się play-offy.
Gli obiettivi

- 1° posto – salta gli ottavi, parte dall’1-0 ai quarti e alle eventuali semifinali, ha l’eventuale gara-5 di finale in casa (Champions)
- 2° posto – salta gli ottavi, parte dall’1-0 ai quarti e alle eventuali semifinali (una coppa europea)
- 3° e 4° posto – salta gli ottavi, parte dall’1-0 ai quarti (una coppa europea)
- 5° e 6° posto – salta gli ottavi (la 5° ha buone possibilità di partecipare alla Challenge Cup)
- 7° e 8° posto – ha l’eventuale bella degli ottavi in casa
- 9° e 10° posto – accede agli ottavi
Ale oczywiście po skróceniu ostatniego sezonu (z racji Igrzysk Olimpijskich) i loteryjnym Victory-Day (w sensie, że o Mistrzostwie decyduje tylko jeden mecz) Włosi znowu wykombinowali jakąś niezrozumiałą atrakcję.

Teoretyzując, że tabela po fazie zasadniczej będzie wyglądac następująco: 1. Trentino 2. Macerata 3. Piacenza 4. Cuneo to... Trentino i Macerata na starcie dostaną w półfinałach prowadzenie odpowiednio z Cuneo 1:0 i Piacenzą 1:0. - Tragedia. Tylko jeszcze nie wiem do końca na którym parkiecie byłby grany pierwszy półfinał (przy stanie 1:0). Czy na parkiecie wyżej notowanego po fazie zasadniczej zespołu czy odwrotnie (na logikę w hali zespołu niżej notowanego) - Ale to jeszcze muszę gdzieś poszukac.

Doszukałem się. - Jednak w hali drużyny niżej notowanej. http://www.legavolley.it/Calendario.asp ... dSquadra=0
Ja też przesiedziałem życia część gdzieś na ławce, więc wiem, że powstanie z niej wcale nie jest łatwe...
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2012/13

Post autor: Chal »

Gustlik pisze:Teoretyzując, że tabela po fazie zasadniczej będzie wyglądac następująco: 1. Trentino 2. Macerata 3. Piacenza 4. Cuneo to... Trentino i Macerata na starcie dostaną w półfinałach prowadzenie odpowiednio z Cuneo 1:0 i Piacenzą 1:0. - Tragedia.
Czemu tragedia? Pracowały na taki bonus przez całą fazę zasadniczą, bardzo dobry pomysł.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Lineczka
Posty: 3629
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2012/13

Post autor: Lineczka »

A Cuneo ledwo, ledwo wygrało mecz z San Giustino. Gospodarze prowadzili już 2:1, ale Cuneo doprowadziło do tie-breaka, tam odrobili straty (było już 12:10 dla SG) i wygrali. Sokolov pełnił rolę atakującego-środkowego, ale w trakcie meczu ograniczył się tylko do ataku - 33 punkty, 4 asy, 5 bloków i 65% w ataku.

Wniosek jest taki, że Cuneo to chyba obecnie jeden z najbardziej chimerycznych zespołów w męskiej siatkówce klubowej. Są nieobliczalni.
Cladis
Posty: 170
Rejestracja: 3 cze 2012, o 14:05
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2012/13

Post autor: Cladis »

W ogóle na parkiecie nie pojawił się Wijsmans. Jakiś uraz czy dostał po prostu od trenera wolne?
Nawet po najgorszej zimie będzie wiosna.
Lineczka
Posty: 3629
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2012/13

Post autor: Lineczka »

Pewnie to drugie, przynajmniej ja o jakimś większym urazie nie słyszałam.
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2012/13

Post autor: Pele »

Tietiuk pisze:[...
Pod nieobecność popularnego Gigiego Roberto Piazza zdecydował się w Cuneo wprowadzić manewr, jaki osobiście pierwszy raz widziałem w wykonaniu Carlosa Getzelevicha i prowadzonej na przełomie wieków przez niego reprezentacji Argentyny - gdzie Marcos Milinkovic, który pewną część swojej kariery spędził na środku, między innymi w samym Sisleyu Treviso, dokładnie jak teraz Sokołow, w pierwszej linii pełnił rolę środkowego, we wszystkich ustawieniach, a w drugiej już pełnoprawnego atakującego. Potem z powodzeniem ten schemat stosował np. jeszcze wówczas Lokomotiw Biełgorod, gdzie Dmitrij Muserski w sporej części spotkaniach pełnił rolę identyczną jak teraz Sokołow czy wcześniej Milinkovic.

....
Czytając ten fragment przypomniał mi się Mostostal z połowy lat 90. Wówczas Boguś Mienculewicz grał jako srodkowy ale przechodząc do drugiej lini bardzo często był wykożystywany do ataków z II lini i to na obi skrzydłach.
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
Awatar użytkownika
Gustlik
Posty: 97
Rejestracja: 15 gru 2012, o 22:26
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2012/13

Post autor: Gustlik »

Cladis pisze:W ogóle na parkiecie nie pojawił się Wijsmans. Jakiś uraz czy dostał po prostu od trenera wolne?
Dall'altra parte l'allenatore parmense deve rinunciare a Wout Wijsmans, acciaccato: in campo Nikola Grbic in regia, opposto Oleg Antonov; centrali Tsvetan Sokolov ed Emanuel Kohut; schiacciatori Dore Della lunga ed Earvin Ngapeth. Libero Daniele De Pandis.
Z tego co słyszałem to jakiś problem z kolanem. Ogólnie Belg z włoskim paszportem będzie oszczędzany aż do samego Final Four Ligi Mistrzów w Omsku. Nie mają większych szans na zmianę swojej czwartej pozycji w tabeli, więc im już w sumie rybka na te dwa ostatnie spotkania z Cucine Lube Banca Marche Macerata oraz Sir Safety Perugia.
Ja też przesiedziałem życia część gdzieś na ławce, więc wiem, że powstanie z niej wcale nie jest łatwe...
Lineczka
Posty: 3629
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2012/13

Post autor: Lineczka »

Latina przerżnęła 0:3 z Castellaną. Jarosz zagrał słaby mecz - 8 punktów, 1 as, 32% w ataku (7/22) i 4 błędy. W trzecim secie zmienił go Troy i dobrze się zaprezentował - 5/7 w ataku - 71% i punktowy blok.
Edyta

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2012/13

Post autor: Edyta »

Jakby kogoś interesowało, oto aktualny ranking Trofeo Gazzetta: http://dal15al25.gazzetta.it/2013/02/25 ... -gazzetta/
Awatar użytkownika
mikser
Posty: 2298
Rejestracja: 13 cze 2012, o 08:47
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2012/13

Post autor: mikser »

Tvp sport dziś uraczy nas relacją na żywo meczu Latiny z Modeną, miło z ich strony :)
Awatar użytkownika
PvK
Posty: 1008
Rejestracja: 6 kwie 2011, o 21:06
Płeć: M
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2012/13

Post autor: PvK »

Miałem nadzieje poogladać sobie w akcji Deroo i Kovacevica a tu Casadei
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2012/13

Post autor: sb.slav »

mikser pisze:Tvp sport dziś uraczy nas relacją na żywo meczu Latiny z Modeną, miło z ich strony :)

I to jest głupie: tvp sport jest zakodowane, a na rai sport można swobodnie oglądać. Berlusconi nie koduje swojej telewizji, a opłacana z podatków tvp ogranicza dostęp, śmiech na sali.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
Awatar użytkownika
figol
Posty: 1217
Rejestracja: 24 lis 2009, o 13:41
Płeć: M
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2012/13

Post autor: figol »

Oglądając mecz Latiny z Modeną czuje się jakbym oglądał trening, czy był na siatkarskim pikniku, nie chodzi mi to o poziom ale o tą całą otoczkę obok samego meczu, kibiców, emocje, przedmeczowe smaczki jakimi raczymy się w + Lidze, po prostu inny świat :D
poznasz głupiego po czynach jego
Edyta

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2012/13

Post autor: Edyta »

Być może tak jest, bo w sumie zespoły nie mają już o co grać. To ostatnia kolejka rundy zasadniczej i wynik tego spotkania niewiele zmienia dla obu ekip. Latina i tak już nie wskoczy do szóstki, która w tym roku nie musi grać ćwierćfinałów (od tego sezonu zmieniły się zasady rozgrywania play offów we Włoszech), a Modena chyba też tak czy siak zajmie 5 miejsce.
Nie zawsze taka atmosfera panuje na trybunach Serie A, przeważnie jest naprawdę gorąco, choć w inny sposób niż u nas (mało wodzirejów i muzyki, więcej pola do popisu dla klubów kibica i i reszty publiczności).
Awatar użytkownika
mikser
Posty: 2298
Rejestracja: 13 cze 2012, o 08:47
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2012/13

Post autor: mikser »

I emocji jak na pikniku :D Średni mecz, ale co by nie było cieszę się, że ligę włoską polska tv pokazuje;] Ale jedno im przyznać trzeba, spikerzy są głośniejsi niż nasi :)
Awatar użytkownika
figol
Posty: 1217
Rejestracja: 24 lis 2009, o 13:41
Płeć: M
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2012/13

Post autor: figol »

mikser pisze:spikerzy są głośniejsi niż nasi :)
I przy tym dużo bardziej irytujący w tym co robią. Bynajmniej ja mam takie odczucia.
poznasz głupiego po czynach jego
Awatar użytkownika
Tietiuk
Posty: 331
Rejestracja: 26 paź 2012, o 15:12
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2012/13

Post autor: Tietiuk »

po prostu inny świat
Takoż sportowo.

Po pierwsze, to Latina gra w naprawdę małej hali, najczęściej z tego co pamiętam jest tam na meczach kilkuset kibiców w porywach do tysiąca - gdyby mecz odbywał się w Modenie to byłoby baaardzo gorąco, jak zwykle tam. A mecz średni, bo Modena gra z tego co widziałem w pierwszym secie bez dwóch podstawowych przyjmujących - Kovacevica i Deroo, którzy mają problemy zdrowotne chyba, z dwoma ofensywnymi przyjmujący, w tym Albero Casadeim, który jeszcze w poprzednim sezonie grał na ataku.
Mania
Posty: 863
Rejestracja: 16 paź 2007, o 18:08
Płeć: K
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2012/13

Post autor: Mania »

sb.slav pisze:
mikser pisze:Tvp sport dziś uraczy nas relacją na żywo meczu Latiny z Modeną, miło z ich strony :)

I to jest głupie: tvp sport jest zakodowane, a na rai sport można swobodnie oglądać. Berlusconi nie koduje swojej telewizji, a opłacana z podatków tvp ogranicza dostęp, śmiech na sali.
a ja oglądam sobie swobodnie na stronie sport.tvp.pl :D nie kodowane ;)
"Można z nami wygrać, ale nie można nas pokonać" śp. Krzysztof Kowalczyk o AZS PW.
Awatar użytkownika
mikser
Posty: 2298
Rejestracja: 13 cze 2012, o 08:47
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2012/13

Post autor: mikser »

figol pisze:Bynajmniej
Przynajmniej - sorry, nie mogłem się powstrzymać :) Ale zgadzam się, głośny jazgot spikera na hali denerwuje. Ale to włoski temperament, oni chyba tak muszą :)
Edyta

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2012/13

Post autor: Edyta »

A tu już ostateczne wyniki klasyfikacji Troeo Gazzetta najlepszych zawodników sezonu zasadniczego Serie A. Tym razem wygrał Ivan Zaytsev. Przy okazji można obejrzeć zwycięzców wszystkich poprzednich sezonów, w tym Świderskiego.
http://www.volleywood.net/leagues/italy ... uantorena/
Awatar użytkownika
Gustlik
Posty: 97
Rejestracja: 15 gru 2012, o 22:26
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2012/13

Post autor: Gustlik »

Występ Jakuba Jarosza w spotkaniu z San Giustino. A Macerata już czeka w następnej fazie. http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... =1&theater.
Ja też przesiedziałem życia część gdzieś na ławce, więc wiem, że powstanie z niej wcale nie jest łatwe...
Awatar użytkownika
Gustlik
Posty: 97
Rejestracja: 15 gru 2012, o 22:26
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2012/13

Post autor: Gustlik »

CUCINE LUBE BANCA MARCHE: Lampariello (L2), Pajenk, Savani 6, Zaytsev 26, Parodi 4, Stankovic 4, Kovar 10, Monopoli, Henno (L), Travica 6, Starovic 1, Kooy 12, Podrascanin 10. All. Giuliani.
CASA MODENA: Manià (L), Catellani, Sala 1, Pisi n.e., Quesque 17, Celitans 23, Casadei 3, Vesely 10, Pinelli, Kovacevic 9, Baranowicz 7, Piscopo 5. All. Lorenzetti.
ARBITRI: Pasquali (AP) – Feriozzi (AP).
PARZIALI: 25-21 (21’), 21-25 (22’), 25-22 (25’), 23-25 (25'), 15-13 (14').
Casa Modena pogra przed Cuneo kilka fajnych sparingów. Pierwszy z nich z Mistrzem Włoch w Marche już za nimi - przegrali 2:3. Ale przed nimi jeszcze spotkania z Coprą i Trentino - także przygotowanie do starcia z Cuneo idą pełną parą i moim zdaniem Casa Modena ma równe szanse wygrac starcie z Cuneo i awansowac do półfinału w którym zapewne czekac będzie Trentino.

Obrazek

Niestety po raz kolejny problem ze stawem skokowym miał Cristian Savani - jednak po wstępnych oględzinach nie stwierdzono poważniejszej kontuzji. Kilka dni przerwy i Savan wraca do normalnej pracy.
Ja też przesiedziałem życia część gdzieś na ławce, więc wiem, że powstanie z niej wcale nie jest łatwe...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Włochy”