Serie A1 mężczyzn - sezon 2007/08

Awatar użytkownika
Urban
Posty: 683
Rejestracja: 29 gru 2007, o 17:57
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2007/08

Post autor: Urban »

Dzisiaj drugie mecze! Myślę, że Matej, Winiar i reszta nie wypuszczą z sieci Romy i zakończą rywalizację już dzisiaj. W drugim półfinale stawiam na awans Copry. A propo Piacenzy. Simeonov wrócił już do gry czy nadal grają na 3 przyjmujących?
Przede wszystkim kibicuję... Polskiej Siatkówce!
Edyta

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2007/08

Post autor: Edyta »

Simeonow wchodził z ławki w dwóch ostatnich meczach z Sisley'em, a spotkanie z Cuneo zaliczył niemal w całości, jednak z mizernym skutkiem. Atak w granicach 30%.
Przyznam, że ciekawie ogląda się system gry Copry na trzech przyjmujących, bo nigdzie więcej zobaczyć tego nie można :) Pomijam fakt, że Marcel G. nie jest obdarzany zaufaniem nawet w obliczu absencji Simeonowa...
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2007/08

Post autor: Arff »

Przyznam, że ciekawie ogląda się system gry Copry na trzech przyjmujących, bo nigdzie więcej zobaczyć tego nie można :)
tzn. że stają czterema do przyjęcia ?? czy po prostu nominalny przyjmujący jest atakującym ?? bo nie miałem okazji oglądać...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Edyta

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2007/08

Post autor: Edyta »

tzn. że stają czterema do przyjęcia ?? czy po prostu nominalny przyjmujący jest atakującym ??
Jedno i drugie :D Z tego co zauważyłam przy absencji Simeonowa po przekątnej z rozgrywającym najczęściej gra Joao Paolo Bravo, ale jednocześnie przyjmuje. A chwilami Granvorka pełni rolę atakującego, choć też przyjmuje.
Ja się już momentami gubię, zwłaszcza że oglądam na ekraniku 3x4cm :) Zresztą spójrz choćby w statystyki ostatniego meczu - istny misz masz http://www.legavolley.it/TabellinoGara.asp?IdGara=16229 Bravo niby zastępuje Simeonowa, ale w ostatnim secie grają obaj, nie gra za to Rodriguez :]
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2007/08

Post autor: dreamer »

Dobre wieści (tak sądzę) z półfinałów.

Copra rozniosła w trzech setach Cuneo. 26 kwietnia, w Cuneo trzeci decydujący o awansie mecz półfinałowy.
A Michał Winiarski z Itasem prowadzi w Rzymie z Megius Roma Volley 2:0 w setach i jest o krok od finału rywalizacji o scudetto.
Tutaj jest link do wyników w Strefie Siatkówki: http://www.siatka.org/?wyniki.lz.2007.7


dreamer


PS
No isą trzy sety dla Itasu (do 22, 23 i 18)

Michał Winiarski i Jakub Bednaruk w finale Serie A!!!
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Wojciech
Posty: 358
Rejestracja: 20 gru 2007, o 21:00
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrowiec Sw
Kontakt:

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2007/08

Post autor: Wojciech »

Ekipa Winiara w finale. Pokonali w stolicy miejscowa M Romę 3:0. Ufff.. mialem kupe szczęścia, poniewaz o maly wlos stracilbym dzis 10 zloty. Tylko zamknięty zaklad bukmacherski mnie od tego uchronil. Bylem wrecz przekonany ze Rzymianie wezma solidny rewanz za szybkie 0:3 w Trentino i w ciemno stawialem na M. Rome. Eh, jednak czasem dobrze jest gdzieś się spoźnic :D !!!
Wynik rywalizacji (2-0) czy meczow (3:0,3:0), jest na tyle wymowny ze stawia Itas w gronie faworyta do Scudetto. Czekamy zatem na zespół, ktory uzupelni miejsce w finale.
Awatar użytkownika
PAWKENS
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lut 2008, o 14:38
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2007/08

Post autor: PAWKENS »

Wydaje mi się, że Roma miała mocniejsze personalia od Trento. W obydwu meczach nieźle zagrał Winiar. Jeśli nie dojdzie do tiebreaku w drugie parze, to zobaczym w finale Piacenzę :P ;)
''W siatkówce, przy wyrównanym poziomie drużyn nie decyduje dyspozycja dnia, lecz dyspozycja godziny''.
Pawkens 24.05.2008.

Za rok będzie lepiej!
ludi14
Posty: 139
Rejestracja: 20 kwie 2008, o 19:31
Płeć: M

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2007/08

Post autor: ludi14 »

Itas jest faworytem.Myśle że w 3 meczu wygra Cuneo.Coś tak czuje.
Awatar użytkownika
szarlej
Posty: 207
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 12:20
Płeć: M

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2007/08

Post autor: szarlej »

CUNEO 1:3 COPRA (20:25 22:25 25:22 16:25) Mamy "Polski" finał... :)
Libero który atakuje...
Awatar użytkownika
PAWKENS
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lut 2008, o 14:38
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2007/08

Post autor: PAWKENS »

Nie było tiebreaka, więc mamy polski finał !!! :] :D http://www.siatka.org/?kibic.aktualnosc ... tkie.25705 - podaję znaleziony link, fenomenalna gra Zlatanova, dzielnie wspierali go inni, a na ławie siedzieli tacy gracze jak Rodriguez, czy Granvorka :) Piacenza już po raz kolejny uratowała się 3 meczem...
''W siatkówce, przy wyrównanym poziomie drużyn nie decyduje dyspozycja dnia, lecz dyspozycja godziny''.
Pawkens 24.05.2008.

Za rok będzie lepiej!
Wojciech
Posty: 358
Rejestracja: 20 gru 2007, o 21:00
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrowiec Sw
Kontakt:

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2007/08

Post autor: Wojciech »

Gratki dla Copry za wywalczenie finalu. Itas Trentino - Copra... prosze, prosze! Kto by sie spodziewal kilka miesiecy temu takich rozstrzygnięć? Moim faworytem rozgrywek byl klub z Romy. Oni tymczasem nieco zawiedli, liczylem ze cos wiecej niz w Lodzi, pokaze Sisley czy Lube Macerata. Zespół S. Swiderskiego po zdobyciu pucharu Wloch jakby osiadł na laurach. Hmmm.. LM w przyszlym sezonie jakby nie patrzeć mają.
Faktycznie mamy polski final. Szkoda, ze tylko 1 pewniak na granie w "6". J. Bednaruk raczej sie w finale nie pojawi, chyba ze na kilka akcji, podobnie M. Gromadowski. Szczególnie mnie dziwi postawa tego drugiego. Naprawde az tak mu dobrze stać w kwadracie w dresie z wilczurem na plecach?
Awatar użytkownika
Urban
Posty: 683
Rejestracja: 29 gru 2007, o 17:57
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2007/08

Post autor: Urban »

Niedawno się pytałem czy jakiś Polak wygrał już Serie A. Odp brzmiała nie :) To się doczekaliśmy :) Za dwa tygodnie bedziemy mieli pierwszego Polaka na szczycie Serie A. Żeby był to Polak który znacznie się przyczynił do tego tytułu to.... FORZA ITAS :D

hmm... POLSAT mógłby się postarać i wykupić dla nas ten finał ;)
Przede wszystkim kibicuję... Polskiej Siatkówce!
Awatar użytkownika
PAWKENS
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lut 2008, o 14:38
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2007/08

Post autor: PAWKENS »

Wojciech pisze: podobnie M. Gromadowski. Szczególnie mnie dziwi postawa tego drugiego. Naprawde az tak mu dobrze stać w kwadracie w dresie z wilczurem na plecach?
Czy dobrze ??? Nie wiem, ale raczej szans na wywalczenie miejsca w składzie nie ma, nawet jakby chciał.... Simeonov, Zlatanov, Bravo, Granvorka...z nimi raczej nie ma szans wygrać.
''W siatkówce, przy wyrównanym poziomie drużyn nie decyduje dyspozycja dnia, lecz dyspozycja godziny''.
Pawkens 24.05.2008.

Za rok będzie lepiej!
Wojciech
Posty: 358
Rejestracja: 20 gru 2007, o 21:00
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrowiec Sw
Kontakt:

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2007/08

Post autor: Wojciech »

PAWKENS pisze: Czy dobrze ??? Nie wiem, ale raczej szans na wywalczenie miejsca w składzie nie ma, nawet jakby chciał.... Simeonov, Zlatanov, Bravo, Granvorka...z nimi raczej nie ma szans wygrać.
Gdzieś wyczytalem ze G. Falasca zamiast trafić do Czestochowy trafi do Piacenzy. Tym bardziej nasz Marcel powinien zejść na ziemie i wrócic do Ojczyzny.
Awatar użytkownika
szarlej
Posty: 207
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 12:20
Płeć: M

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2007/08

Post autor: szarlej »

Itas Diatec Trentino - Copra Piacenza 3:0(25:20, 26:24, 25:15)
Michał Winiarski został MVP spotkania, 4. maja kolejny mecz finałowy Serie A,
Libero który atakuje...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2007/08

Post autor: dreamer »

Już po pierwszym meczu finałowym w Serie A. Ekipa Winiara i Jakuba Bednaruka - Itas Trento Volley - rozprawiła się dość gładko w trzech setach z Coprą Marcela Gromadowskiego.
Tylko w drugim secie Copra nawiązała walkę, prowadziła zresztą od początku 5:2, ale po niedługim czasie było już 12:10 dla Itasu i kontrola seta do końca. Trzeci set, to masakra na graczach Copry.
Tutaj jest link do tekstu w Strefie Siatkówki: http://www.siatka.org/?kibic.aktualnosc ... tkie.25849

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Wojciech
Posty: 358
Rejestracja: 20 gru 2007, o 21:00
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrowiec Sw
Kontakt:

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2007/08

Post autor: Wojciech »

Coś mi mówi, ze Scudetto powedruje do ekipy M. Winiarskiego. Prawdziwy srodkowo-europejski zaciąg w tym sezonie funkcjonuje wzorowo. We wcześniejszych fazach Itas pokonał Modene 2x 3:0 i M. Rome (mój fawaoryt) 3:0 i 3:1. W play-off nie przegrali 2 setów, nie sądze ze nagle pan Lorenzetti znajdzie sposób jak ograć przeciwnika.
Awatar użytkownika
Urban
Posty: 683
Rejestracja: 29 gru 2007, o 17:57
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2007/08

Post autor: Urban »

Brav Winiar i spółka!! Pozostała dwójka też się nagrała! Nie ma co ;P

Najgorsze jest to, że praktycznie nie ma gdzie obejrzeć meczu !! ;/
Przede wszystkim kibicuję... Polskiej Siatkówce!
Awatar użytkownika
Rzymski92
Posty: 18
Rejestracja: 26 kwie 2008, o 21:07
Płeć: M
Kontakt:

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2007/08

Post autor: Rzymski92 »

nooo ja juz bym wolał Serie A mezczyzn :p
jest wiecej polaków i Winiar gra w finale
trzeba napisac do Polsatu;d :D
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2007/08

Post autor: dreamer »

Coraz więcej mówi się o kadrowych przetasowaniach w zespołach serie A. szkoda, że Wlado Nikołow nie zostanie raczej na następny sezon w Trentino. To jeden z filarów drużyny. Podobno Bojan Jordanow ma przyjść tam za niego. To jednak już nie ta sama klasa.
A przy okazji, wygląda na to, że Jakub Bednaruk wróci do naszej ligi - ciekawe czy jakiś czołowy klub zechce w swoje szeregi włączyć być może złotego medalistę mistrzostw Włoch...
Więcej o perypetiach kadrowych Itasu, tutaj: http://www.siatka.org/?kibic.aktualnosc ... tkie.25877

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
PAWKENS
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lut 2008, o 14:38
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2007/08

Post autor: PAWKENS »

Wojciech pisze:. We wcześniejszych fazach Itas pokonał Modene 2x 3:0 i M. Rome (mój fawaoryt) 3:0 i 3:1.
Było na odwrót :P

Ja też nie sądze aby Copra znalazła sposób na Itas, team Winiara idzie jak burza, gra kapitalnie (szczególnie na skrzydłach, ciekawe czy to wina atakujących, czy Grbicia) ??? :D Dzisiaj kolejny mecz, stawiam na 3:1 dla Trento :)
''W siatkówce, przy wyrównanym poziomie drużyn nie decyduje dyspozycja dnia, lecz dyspozycja godziny''.
Pawkens 24.05.2008.

Za rok będzie lepiej!
Wojciech
Posty: 358
Rejestracja: 20 gru 2007, o 21:00
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrowiec Sw
Kontakt:

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2007/08

Post autor: Wojciech »

Faktycznie male niedopatrzenie...
Pawkens Twoj typ na dzisiaj nie wejdzie Copra wziela sie w garść i juz jest 2:0 (25:21, 25:23). Czyzby rywalizacja trwała dłużej?
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2007/08

Post autor: dreamer »

Wiesz Wojciech, wziąść sie w garść jeszcze nie znaczy - odnieść końcowy sukces.
Tym bardziej, że zdaje się, że nie tyle wzięli się w garść, co wpadli w swój normalny "meczowy trans" siatkarze Trentino. W trzecim secie odrobili całe straty punktów (malych) z dwóch pierwszych setów z nawiązką - wygrali do 18. A w czwartym poszli za ciosem i prowadzili już 14:11... i klapa... już jest po 15.

Widać więc, że przy takiej determinacji dwóch drużyn, może przytrafić wszystko.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
PAWKENS
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lut 2008, o 14:38
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2007/08

Post autor: PAWKENS »

Tak czułem, że Trento doprowadzi do tiebreaka, a tam po 14 i zwycięstwo Copry... Pierwsza przegrana Itasu od bardzo długiego czasu... Myślę, że wyciągną wnioski z tej porażki i udowodnią, kto w przeciągu całego sezonu był lepszy ;)

Ciekawe jak Winiar ???
''W siatkówce, przy wyrównanym poziomie drużyn nie decyduje dyspozycja dnia, lecz dyspozycja godziny''.
Pawkens 24.05.2008.

Za rok będzie lepiej!
Wojciech
Posty: 358
Rejestracja: 20 gru 2007, o 21:00
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrowiec Sw
Kontakt:

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2007/08

Post autor: Wojciech »

Podrzucam link:.. http://www.legavolley.it/TabellinoGara.asp?IdGara=16235 z dokładnymi statystykami z 2 meczu finalowego. Winiar... no coz, super w przyjęciu a w ataku prym wiedli Bulgarzy M.Kaziyski oraz Vlado Nikolov. W 5 secie ogromne emocje, jeśli ktoś znalazłby na youtube ten tiebreak prosze o wrzutkę :D
Awatar użytkownika
PAWKENS
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lut 2008, o 14:38
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2007/08

Post autor: PAWKENS »

Ciekawe, że Piscopo grzeje ławę. Z tego co pamiętam miał na LŚ epizody w reprezentacji Włoch ;)
''W siatkówce, przy wyrównanym poziomie drużyn nie decyduje dyspozycja dnia, lecz dyspozycja godziny''.
Pawkens 24.05.2008.

Za rok będzie lepiej!
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2007/08

Post autor: dreamer »

Taka refleksja przyszła mi do głowy, że w wypowiedzi po pierwszym meczu finałowym, Winiar bardzo mocno podkreślał, że ten mecz w Piacenzie będzie zupełnie inny niż w Trentino.
Miał chłopak rację...
A tutaj jeszcze trochę do poczytania po polsku o drugim meczu finałowym. To link do tekstu "mazi" w Strefie Siatkówki:
http://www.siatka.org/?kibic.aktualnosc ... tkie.25909

Zastanawiam się też, na ile jeszcze można powiedzieć, że śledzimy rozgrywki "włoskiej ligi". Włosi zaczynają chyba naprawdę mieć z tym problem - całe szczęście, że PLS 9niedługo PlusLiga) jednak ciągle jest polska. Nie dlatego to piszę, że jestem wrogiem innych nacji w ligach narodowych... Pisząc to, raczej przychodzi mi ochota zadać zaczepne pytanie (może być nawet retoryczne, choć jak chcecie podać swoją odpowiedz, chętnie ją poznam):
Czy czasami problemy włoskiej reprezentacji mężczyzn w ostatnich latach, nie biorą się właśnie z tego, że Serie A tak naprawdę silna jest nie Włochami, ale obcokrajowcami.

Te refleksje, to po tych 30 punktach Kazijskiego w drugim meczu, po wspaniałej grze Vlado Nikołowa, po postawie Zlatanova, Winiarskiego i...... czy jeszcze o jakimś Włochu zapomniałem... :D


dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Urban
Posty: 683
Rejestracja: 29 gru 2007, o 17:57
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2007/08

Post autor: Urban »

Tak. To jest właśnie problemem Italii. Zwróćcie uwage na średnią wieku ich kadry na LŚ. Poza Brazylią mają najstarszy zespół. Oni grają tymi zawodnikami którzy kiedyś zaczynali w Serie A jako podstawowi zawodnicy gdy nie było jeszcze tego napływu obcokrajowców, a teraz młodzi nie są w stanie się przebić bo już nie dostają takiego kredytu zaufania. A przy okazji szkolą innym nacjom świetnych zawodników :P

No Zlatanov jest Włochem :P
Przede wszystkim kibicuję... Polskiej Siatkówce!
Awatar użytkownika
PAWKENS
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lut 2008, o 14:38
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2007/08

Post autor: PAWKENS »

Urban pisze:No Zlatanov jest Włochem :P
Bułgarskiego pochodzenia, czyż nie ??? :D
''W siatkówce, przy wyrównanym poziomie drużyn nie decyduje dyspozycja dnia, lecz dyspozycja godziny''.
Pawkens 24.05.2008.

Za rok będzie lepiej!
Awatar użytkownika
Urban
Posty: 683
Rejestracja: 29 gru 2007, o 17:57
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2007/08

Post autor: Urban »

Ale od początku gra w reprezentacji Włoch i o ile się nie mylę to nawet nie ma bułgarskiego paszportu...
Przede wszystkim kibicuję... Polskiej Siatkówce!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Włochy”