Serie A1 mężczyzn 2015/2016

Jiroux
Posty: 1005
Rejestracja: 8 cze 2014, o 23:08
Płeć: K

Re: Serie A1 mężczyzn 2015/2016

Post autor: Jiroux »

Mecz w Civitanovie przerwali na moment bo w hali przeciekał dach
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Serie A1 mężczyzn 2015/2016

Post autor: drukjul »

Ale jaja od 8:2 dla Lube, do 14:13. Niestety ostatecznie nie było niespodzianki, ale było od niej naprawdę o krok. Ech, gdyby nie ten fatalny dla Latiny początek tie-breaka to naprawdę mogło być w tej V partii różnie. Brawo chłopcy Placiego, nikt na was nie stawiał, toczyliście dziś piękną walka do samego końca. :)
Jiroux pisze:Mecz w Civitanovie przerwali na moment bo w hali przeciekał dach
Nimifie jak sama nazwa wskazuje to akurat przeciekający dach powinien chyba odpowiadać. Sponsorowi tej drużyny tym bardziej. Może to był jakiś event? :]
iti
Posty: 919
Rejestracja: 10 kwie 2013, o 17:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Serie A1 mężczyzn 2015/2016

Post autor: iti »

Nie wiem czy ktos zauwazyl, ale od tego przecieku dachu (od tego momentu ogladalem) druzyny w ogole nie zmienily stron. Po tej "gorszej" stronie caly czas gralo Lube.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Serie A1 mężczyzn 2015/2016

Post autor: StanLee »

Dlaczego Fei dziś zaczął w szóstce?

Cebulj był koszmarnie nieregularny na starcie sezonu, ale chyba ustabilizował swoją grę, bo bardzo dobrą serię występów notuje. Ciekawe czy Cester nie wygrywa sobie biletu do Rio.

Lanza, Urnaut, Kazijski, Djuric, bardzo dobrze grający Nelli, ew. Antonow zadaniowo na zagrywkę -ciekawe, jak ze zdrowiem, i jak to poukłada Stojczew.

Nie mogę doczekać się półfinałów.
serek
Posty: 299
Rejestracja: 25 kwie 2015, o 15:58
Płeć: K

Re: Serie A1 mężczyzn 2015/2016

Post autor: serek »

Świetny mecz Russella, za to Sander kontuzja kostki i nie wiadomo, czy zagra jeszcze :(
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1051
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Serie A1 mężczyzn 2015/2016

Post autor: hunter »

iti pisze:Nie wiem czy ktos zauwazyl, ale od tego przecieku dachu (od tego momentu ogladalem) druzyny w ogole nie zmienily stron. Po tej "gorszej" stronie caly czas gralo Lube.
Jeśli dobrze zrozumiałem to siatkarze Latiny tudzież Placi nie chcieli ryzykować zdrowia grając na mokrej nawierzchni i nie mieli ochoty w ogóle na kontynuowanie meczu w takich warunkach, więc po kilkunastu minutach negocjacji i konsultacji zmieniono strony, i Lube przeszło na "prawą". Z tym, że nie wiem kto zasugerował takie rozwiązanie.
https://twitter.com/Volleyball_it/statu ... 6844963840
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Awatar użytkownika
Gustlik
Posty: 97
Rejestracja: 15 gru 2012, o 22:26
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa

Re: Serie A1 mężczyzn 2015/2016

Post autor: Gustlik »

Ktoś wie z jakiego typu kontuzją zmaga się Nemanja Petric? Ściągnęli w jego miejsce tego Thiago Sensa - ale wydaje mi się, że może to być podobna wersja Milosa Nikica.

Do ewentualnego półfinału z Trentino jeszcze prawie miesiąc - ale jako kibic DHL Modena trochę się obawiam o równorzędną walkę z wzmocnionym Trentino - bez solidnego wzmocnienia dla N'Gapetha.
Ja też przesiedziałem życia część gdzieś na ławce, więc wiem, że powstanie z niej wcale nie jest łatwe...
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Serie A1 mężczyzn 2015/2016

Post autor: StanLee »

Takie łupanie na zagrywce jak w meczu Molfetta-Trentino to tylko we Włoszech i w Rosji.
Awatar użytkownika
Gustlik
Posty: 97
Rejestracja: 15 gru 2012, o 22:26
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa

Re: Serie A1 mężczyzn 2015/2016

Post autor: Gustlik »

http://www.legavolley.it/tabellini_onli ... 28526.html

29 asów w 4 sety czy też 33 punkty Fernando Hernandeza w 4 sety to fajne cyferki.
Ja też przesiedziałem życia część gdzieś na ławce, więc wiem, że powstanie z niej wcale nie jest łatwe...
Awatar użytkownika
Hirako
Posty: 3564
Rejestracja: 10 gru 2011, o 23:40
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Serie A1 mężczyzn 2015/2016

Post autor: Hirako »

Hernandez to chyba w ogóle rozgrywa kapitalny sezon we Włoszech?
1998, 2000, 2001, 2002, 2003, 2016, 2017, 2019
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Serie A1 mężczyzn 2015/2016

Post autor: Noworoczny »

A kajdan jakiej grubości na oko?
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
PvK
Posty: 1008
Rejestracja: 6 kwie 2011, o 21:06
Płeć: M
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Serie A1 mężczyzn 2015/2016

Post autor: PvK »

Vettori jakas kontuzja?
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Serie A1 mężczyzn 2015/2016

Post autor: drukjul »

Gustlik pisze:.

Do ewentualnego półfinału z Trentino jeszcze prawie miesiąc - ale jako kibic DHL Modena trochę się obawiam o równorzędną walkę z wzmocnionym Trentino - bez solidnego wzmocnienia dla N'Gapetha.
Najpierw obie drużyny muszą się do tego półfinału zakwalifikować, a z tym jak wykazały dzisiejsze mecze mogą być jeszcze problemy :D

Przyznam się, że dzisiejszy mecz Modeny z Padwą,to w ogóle pierwszy mecz tej drugiej drużyny jaki w tym sezonie obejrzałem i mam zamęt w głowie, że nawet nie mogą liczyć na wsparcie Matteo Piano zespół z aspiracjami do scudetto jaką niewątpliwie jest Modema prezentuje aż tak słabą postawę i pozwala sobie na przegranie ważnego spotkania play-off z tak bardzo przeciętnym rywalem. Taki Amerykanin Brian Cook, czy Stefano Giannotti zarabiają najwyżej 1/4 tego co zarabia Earvin Ngapeth, a dziś obaj wypadli wyraźnie lepiej od Francuza (bardzo dużo błędów własnych zarówno w ataku, jak i przyjęciu) i można po obejrzeniu takiego meczu zacząć się zastanawiać, kto ma tutaj status światowej gwiazdy siatkówki, a kto jest tylko siatkarskim wyrobnikiem i czy obie drużyny przed spotkaniem nie wymieniły się przypadkowo koszulkami.

Więc w sumie bardzo dobrze, że pierwsze spotkania półfinałowe dopiero 9 kwietnia i zarówno Stojczew jak i Angelo Lorenzetti mają jeszcze masę czasu na przygotowanie swoich drużyn do tych pojedynków. Przy dzisiejszej formie obu zespołów to raczej nie mogłoby być ciekawe widowisko.

Wracając do meczu Padwy z Modeną, to świetną sprawą jest to, że te pozatelewizyjne spotkania na sportube komentują lokalni sprawozdawcy, którzy nawet jeśli widowisko jest marne często wnoszą wartość dodaną w postaci swoich emocji - po ostatniej zagrywce Bergera komentator z Padwy do tego stopnia oszalał ze szczęścia, że przez moment miałem obawy że może zjeść swój mikrofon. Ale w końcu niech i on ma coś z życia. :D
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Serie A1 mężczyzn 2015/2016

Post autor: StanLee »

A dlaczego Vettori dostał taką szybką zmianę?
Awatar użytkownika
Gustlik
Posty: 97
Rejestracja: 15 gru 2012, o 22:26
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa

Re: Serie A1 mężczyzn 2015/2016

Post autor: Gustlik »

Skurcz w okolicach odcinka lędźwiowego pleców.

Po jednym z ataków podczas rozruchu przed meczem coś mu tam strzeliło i potem był cały mecz masowany.

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/hp ... 7291_o.jpg

Piano i Petric mają być gotowi na półfinały na sto procent. Serb już podobno siedzi w siłowni i wzmacnia się na ostatnią część sezonu. Ten Thiago Sens nawet dobre wrażenie zostawił po sobie. Serwował mocno 5 razy i to bezbłędnie. A na rozgrzewce wydawało się że jeszcze skacze do góry wyżej niż Samuele Papi. Składa się do ataku trochę jak Piotr Łukasik, ale czekam na jego dłuższy występ za Nikica.

Co do Kazyiskiego - to w ofensywie daje jakość z jakiej go znamy, ale jeżeli chodzi o przyjęcie to strzelnica straszna będzie z Urnauta i Kazyiskiego. Lanza czy Antonov nie lepsi - więc zacierajmy łapki na półfinał Modena - Trentino.

Na moje to DHL Modena zagrali słaby mecz - ale moim zdaniem wyjdzie im na dobre - może chwilę w 4 meczu pogra Petric, może wcześniej pokażą się Thiago Sens czy Piano. Padwa zagrała mega mecz - fajnie rozgrywa Orduna. I ja zaliczam to do wypadku przy pracy. Co do N'Gapetha to sorry - ale człowiek jest LIDEREM zespołu - atakuje najczęściej - to samo w przyjęciu. Nie da się grać co 70 meczów o stawkę w roku i każdy ze świetnymi cyferkami. Jeszcze musi być czas na zajaranie i rapowanie... #PDK :)
Ja też przesiedziałem życia część gdzieś na ławce, więc wiem, że powstanie z niej wcale nie jest łatwe...
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Serie A1 mężczyzn 2015/2016

Post autor: drukjul »

Gustlik pisze:Skurcz w okolicach odcinka lędźwiowego pleców.

Po jednym z ataków podczas rozruchu przed meczem coś mu tam strzeliło i potem był cały mecz masowany.
Z boku nie wygląda to na poważną kontuzję, a bardziej na dmuchanie na zimne, ale pewnie coś więcej da się powiedzieć dopiero jutro, kiedy przejdzie wszystkie badania. Vettori w rzeczywistości więc w tym meczu nawet przez chwilę nie przebywał na boisku, choć rzeczywiście zdążył został wpisany do protokołu i na papierze rozpoczął ten mecz w wyjściowej szóstce Modeny.

Gdyby to nie był drugi mecz ćwierćfinałowy z Padwą, tylko już pierwszy mecz półfinałowy z Trentino, to podejrzewam że Vettori mimo wszystko od pierwszej minuty by pewnie zagrał, ale tak to w tej sytuacji Angelo Lorenzetti nie chciał, ale też zwyczajnie nie musiał niepotrzebnie ryzykować.

Zresztą konia z rzędem temu, kto by przed meczem postawił na Padwę złamanego lira nawet mając wcześniej wiedzę, że tego dnia Vettoriego będzie zastępował na ataku Modeny Alberto Casadei? ;)

Casadei miał dziś zresztą zupełnie przyzwoitą skuteczności w ataku (56%), choć atakował mało (10/18)
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Serie A1 mężczyzn 2015/2016

Post autor: StanLee »

Ja, ze względu na młodego Quirogę, oglądałem Padwę co tydzień rok temu, trochę zmienił się tam skład, ale to dalej nie jest zespół, który powinno oceniać się po nazwiskach na papierze. Bardzo dobry, doświadczony rozgrywający, świetna organizacja gry, a na skrzydłach regularnie ktoś jest w stanie pociągnąć grę. Czy to dużo, czy mało, nie wiem, ale przez przypadek nie byli 7. po rundzie zasadniczej (przed Latiną czy Ravenną), a i Modena bez Piano, Vettoriego i Petricia, w słabej w ostatnich tygodniach formie. Niespodzianka? Pewnie tak. Czy sensacja? No raczej nie, za dwa tygodnie pewnie nikt o tej porażce pamiętać nie będzie, tak myślę.

Za to chyba inaczej to wygląda w parze Molfetta-Trentino, bo wcale nie jest nierealne, że Hernandez powtórzy taki mecz w pojedynku nr 3 między tymi zespołami. A wtedy może być gorąco.

Swoją drogą ciekawe, że najlepszymi zawodnikami ligi brazylijskiej, rosyjskiej są Kubańczycy, a i najlepszym graczem Serie A w rundzie zasadniczej wybrany został Kubańczyk, i to wcale nie Juantorena. We włoskiej prasie pojawiła się informacja, że Piacenza, z nowym sponsorem, chce zbudować dobrą drużynę i interesuje się De Cecco lub Hierrezuelo, oraz Hernandezem i Marshallem. Gdyby to się potwierdziło, to Piacenza mogłaby być czarnym koniem przyszłego sezonu, bo sama para Hierrezuelo-Hernandez gra tak dobrrze, że u siebie Molfetta jest groźna dla każdego, a Trentino przez Hernandeza i spółkę rozstrzelane zostało po raz drugi, i być może nie ostatni. Wprawdzie kibice we Włoszech trochę na gwiazdorstwo byłego atakującego reprezentacji Kuby narzekają, ale nie da się ukryć, że Kubańczyk gra tak dobrze, że można zastanawiać się czy Atanasijevic jest aby na pewno najlepszym atakującym ligi.

Bardzo dobrze - a raczej na miarę możliwości, po słabym początku - w ostatnich tygodniach grają Cebulj i Russell, i chyba spotkają się w półfinale. Kovac przygotował Perugię na playoffy naprawdę dobrze, bo Diabły grają lepiej niż w rundzie zasadniczej, a to wlaśnie za kadencji Kovaca był zespół, który z Lube walczył przed dwoma sezonami niemal na noże. Oby wszyscy byli zdrowi, to będziemy świadkami świetnej siatkówki. ;)
krzysiu
Posty: 5485
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Serie A1 mężczyzn 2015/2016

Post autor: krzysiu »

Ma ktoś skrót meczu Molfetty z Trento?
Awatar użytkownika
Gustlik
Posty: 97
Rejestracja: 15 gru 2012, o 22:26
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa

Re: Serie A1 mężczyzn 2015/2016

Post autor: Gustlik »

Zasubskrybuj sobie kanał na YT.

Tutaj masz link: https://www.youtube.com/user/iVolleyMag/videos

W kilka godzin po meczu są już skróty spotkań. - Oj przepraszam, tutaj widocznie z racji, że mecz był pokazywany na Rai Sport to nie mogą umieszczać skrótów.
Ja też przesiedziałem życia część gdzieś na ławce, więc wiem, że powstanie z niej wcale nie jest łatwe...
rafael86
Posty: 329
Rejestracja: 3 sie 2009, o 10:44
Płeć: M

Re: Serie A1 mężczyzn 2015/2016

Post autor: rafael86 »

Ciekawe czy Piacenza to się w ogóle utrzyma w lidze :D ?

Bo rozumiem, że fajnie, że tak dobra marka będzie miała nowego, bogatego sponsora, ale jednak poziom jaki prezentuje ten klub w tym sezonie jest żenujący. Swoją drogą biorąc pod uwagę nazwiska, które grają w Piacenzie to jednak jest ogromne rozczarowanie - 8 punków i 2 mecze wygrane na 22 to wynik katastrofalny. Największy ich problem to przyjęcie - Perrin z Zlatanovem to gracze, którzy w ofensywie mogą sporo pokazać, ale jednak w większości spotkań przy serwisie rywala to była strzelnica. A bez przyjęcia ciężko grać dobrą, skuteczną siatkówkę.
krzysiu
Posty: 5485
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Serie A1 mężczyzn 2015/2016

Post autor: krzysiu »

No niestety akurat jedynego meczu którego tam nie ma to Molfetta z Trento - ale dzięki za linka , przyda się ;)
krzysiu
Posty: 5485
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Serie A1 mężczyzn 2015/2016

Post autor: krzysiu »

Dzięki za link - tylko właśnie chciałem sobie pooglądać bardziej skróty z najciekawszymi akcjami ,ale może się skuszę na cały :)
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Serie A1 mężczyzn 2015/2016

Post autor: StanLee »

Pasini podaje, że Perugia rozmawia z Kubiakiem, a dzięki włoskiemu paszportowi, do Włoch powróci Kooy.
KuNowymHoryzontom
Posty: 437
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 14:11
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Serie A1 mężczyzn 2015/2016

Post autor: KuNowymHoryzontom »

Ciekawe , Kubiak twierdził że zostaje na przyszły sezon w Ankarze
:))
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Serie A1 mężczyzn 2015/2016

Post autor: Kamil92 »

Z wielką chęcią pooglądałbym Michała we Włoszech. A co do Kooya, to na głównej stronie wisi artykuł, w którym mówi, że w przyszłości chciałby zagrać nawet w reprezentacji Włoch i swoją przyszłość wiąże właśnie z tym krajem.
Michal5
Posty: 1775
Rejestracja: 7 gru 2014, o 18:20
Płeć: M

Re: Serie A1 mężczyzn 2015/2016

Post autor: Michal5 »

Kubiak mówił, że zostaje na przyszły sezon, ale po ostatnich zamach w cywili może się to zmienić. Travica w ostatnim wywiadzie mówił, że w tej chwili mają zakaz wychodzenia z domów, podróżują dom-hala-dom i coraz więcej zawodników zastanawia się nad wyjazdem z Turcji. Travica prawdopodobnie też wróci do Włoch.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Serie A1 mężczyzn 2015/2016

Post autor: Noworoczny »

Kamil92 pisze:Z wielką chęcią pooglądałbym Michała we Włoszech. A co do Kooya, to na głównej stronie wisi artykuł, w którym mówi, że w przyszłości chciałby zagrać nawet w reprezentacji Włoch i swoją przyszłość wiąże właśnie z tym krajem.
Ale to dopiero po śmierci Toreny.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Serie A1 mężczyzn 2015/2016

Post autor: StanLee »

Zaytsev odchodzi z Dynama i zapewne nie zostanie w Rosji (bo gdzie?), w Turcji Halkbank ma na jeszcze jeden rok Sokołowa, w Korei te nowe przepisy, dla Plusligi pewnie za drogi, na Japonię za wcześnie - wygląda na to, że zapowiada się na konkretną rzeź w walce o Ivana we Włoszech.
orw3ll
Posty: 701
Rejestracja: 1 cze 2013, o 16:24
Płeć: M

Re: Serie A1 mężczyzn 2015/2016

Post autor: orw3ll »

Jest gdzieś transmisja do meczu Trentino? Na żadnym Raiu nie leci :(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Włochy”