Serie A1 Mężczyzn - sezon 2019/20

filippiotro
Posty: 905
Rejestracja: 15 mar 2020, o 08:36
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2019/20

Post autor: filippiotro »

Ponieważ usunięto nam wpisy w lidze polskiej, to powtórzę się tutaj. Pasini po tym, jak przez dłuższy czas utrzymywał, że Lagumdzija trafi do Lube natomiast Vernon-Evans do Monzy lub Verony dziś diametralnie zmienił zdanie i twierdzi, że Lagumdzija jest blisko Monzy natomiast Kanadyjczyk miałby być zmiennikiem Atanasijevica w Perugii. Czy to się okaże prawdą, tego pewnie nie wie nikt, gdyż u niego to cześć się sprawdza, a część nie. No ale zakładając, że tym razem miałby rację, to wcale nie twierdzę, iż Vettori miałby w takim wypadku trafić do Lube, jak ktoś tam pisał w wątku o lidze polskiej. Moim zdaniem jeśli Lube rezygnowałoby z tureckiego atakującego, to nie po to, aby zadowalać się przeciętnym Vettorim, tylko mają na oku kogoś mocniejszego, kto z miejsca mógłby być 1 z liderów. Wallace w ostatnim czasie pojawiał się w kręgu zainteresowań Mediolanu razem z Lagumdziją i Patry. Jakoś nie chce mi się wierzyć, aby odchodził on z Brazylii żeby zagrać sobie w zespole z miejsc 5-6 i myślę, że to właśnie Lube może go zwerbować do siebie, wtedy mieliby prawdziwy Monster Team, a do Mediolanu trafiłby Patry. Generalnie zmierzam do tego, iż bardzo dziwnym ruchem dla Lube byłoby branie Vettoriego, kiedy na rynku są jeszcze takie nazwiska jak Wallace, Kurek, Boyer i jeśli wierzyć tym ostatnim doniesieniom Pasiniego karuzela może zakręcić się tak:
Lube - Wallace (ew Kurek lub Boyer)
Mediolan - Patry
Monza - Lagumdzija
filippiotro
Posty: 905
Rejestracja: 15 mar 2020, o 08:36
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2019/20

Post autor: filippiotro »

Pasini nie daje za wygraną i dalej idzie w zaparte, tym razem podrzuca news o tym, że Leal może odejść z Lube do Brazylii. :)
filippiotro
Posty: 905
Rejestracja: 15 mar 2020, o 08:36
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2019/20

Post autor: filippiotro »

Ter Horst i Zimmermann mogą trafić do Perugii.
kamil1999
Posty: 5529
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2019/20

Post autor: kamil1999 »

filippiotro pisze:Ter Horst i Zimmermann mogą trafić do Perugii.
Czyli pewnie odpada Sander. Zreszta przy Leonie, Lanzie i Płotnickim był i tak mało prawdopodobny.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7859
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2019/20

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

W tym sezonie czwartym przyjmującym był Taht, a rok temu - Hoag (Della Lunga był chyba piątym), więc pewnie w podobnej roli Ter Horst (jako trzeci przyjmujący to byłby dziwaczny wybór), ale nie mogę nigdzie znaleźć informacji o kontrakcie Płotnickiego, myślałem, że ma dwuletnią umowę.
kamil1999
Posty: 5529
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2019/20

Post autor: kamil1999 »

WysokiPortorykanczyk pisze:W tym sezonie czwartym przyjmującym był Taht, a rok temu - Hoag (Della Lunga był chyba piątym), więc pewnie w podobnej roli Ter Horst (jako trzeci przyjmujący to byłby dziwaczny wybór), ale nie mogę nigdzie znaleźć informacji o kontrakcie Płotnickiego, myślałem, że ma dwuletnią umowę.
Też mi sie tak kojarzy. Dlatego 4 przyjmujących Peruggi będzie wyglądać pewnie tak: Leon, Płotnicki, Lanza, Ter Horst. I taka pewnie będzie ich kolejność. Travica przyszedł by Płotnicki mógł grać.
filippiotro
Posty: 905
Rejestracja: 15 mar 2020, o 08:36
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2019/20

Post autor: filippiotro »

Perugia tym razem to idzie bardziej w stronę wyrównanej 14-tki.
Atanasijevic, Vernon-Evans, Leon, Płotnicki, Lanza, Ter Horst.
Czy Ter Horst aż 4-tym? Gdyby tak się stało, to bardziej z tego względu, iż na boisku razem z Leonem ich zestawić to tak średnio, ale już z Płotnickim, czy Lanzą całkiem ciekawe rozwiązanie. Czy to jest obecnie gorszy gracz niż Lanza, to można by dyskutować. Pewnie Vital szykuje dla niego rolę zmiennika Leona, żeby też dać odsapnąć Wilfredo ze słabszymi rywalami, a nie grać nim cały czas od dechy do dechy na 3 frontach i będzie na zasadzie:
Leon lub Ter Horst
Płotnicki lub Lanza
Natomiast Płotnicki z Lanzą oraz Leon z Ter Horstem będą mało kiedy przebywać w jednym momencie ze sobą na boisku.
kamil1999
Posty: 5529
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2019/20

Post autor: kamil1999 »

Lanza to bardzo krytykowany siatkarz bo nie dzwiga ani gry w szóstce reprezentacji ani gry w szóstce w topowych włoskich zespołach. Ale to mimo wszystko niezły zawodnik. Jego przekleństwem jest, że ciążą na nim olbrzymie oczekiwania, ale jeszcze w Trentino grał pamiętam przyzwoicie, choć w cieniu Urosa co jest oczywiste. Od Ter Horsta w mojej ocenie lepszy. Swoją drogą szkoda, że ten Włoch nie wylądował u nas zamiast Parodiego. Uważam, że mógłby być to transfer, który opłaciłby się i jemu i naszej lidze.
filippiotro
Posty: 905
Rejestracja: 15 mar 2020, o 08:36
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2019/20

Post autor: filippiotro »

kamil1999 pisze:Od Ter Horsta w mojej ocenie lepszy.
W mojej ocenie z kolei nie bardzo, maksymalnie zbliżony poziom, nie jestem fanem Lanzy. Ter Horst w tej Ravennie z Vernonem, to punktowali jednak konkretnie, łącznie zdobyli tam prawie 600 pkt. Ciężko ich jednak wgl porównywać, gdyż zupełnie inna charakterystyka graczy, Ter Horst to typowy ofensor. W klasyfikacji najlepiej punktujących, jeśli chodzi o zawodników przyjmujących był w TOP 5 wyprzedzając m.in Leala, czy Andersona. Byle jaki gracz jednak nie byłby w stanie punktować na takim poziomie.
1.Leon 361pkt
2.Kooy 324pkt
3.Bednorz 301pkt
4.Dzavoronok 291pkt
5.Ter Horst 287 pkt
kamil1999
Posty: 5529
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2019/20

Post autor: kamil1999 »

filippiotro pisze:
kamil1999 pisze:Od Ter Horsta w mojej ocenie lepszy.
W mojej ocenie z kolei nie bardzo, maksymalnie zbliżony poziom, nie jestem fanem Lanzy. Ter Horst w tej Ravennie z Vernonem, to punktowali jednak konkretnie, łącznie zdobyli tam prawie 600 pkt. Ciężko ich jednak wgl porównywać, gdyż zupełnie inna charakterystyka graczy, Ter Horst to typowy ofensor. W klasyfikacji najlepiej punktujących, jeśli chodzi o zawodników przyjmujących był w TOP 5 wyprzedzając m.in Leala, czy Andersona. Byle jaki gracz jednak nie byłby w stanie punktować na takim poziomie.
1.Leon 361pkt
2.Kooy 324pkt
3.Bednorz 301pkt
4.Dzavoronok 291pkt
5.Ter Horst 287 pkt
Ter Horst był w słabszym klubie, więc nie dziwne, że był często używany w ataku. Zresztą to jest bardzo ofensywny zawodnik i właśnie atakiem musi się bronić. Ter Horst gra w klubach, które nie stać na Lanzę. Taka prawda. Choć wiadomo, że cena Lanzy jest tak duża bo jest Wlochem. Nie mniej z Lanzą jest podobno historia co z Cebuljem. Po prostu nie sprawdził się na poziomie na którym Ter Horst nigdy nie będzie i nie był. Gdyby w Peruggi był Ter Horst a Lanza w Revennie to by Lanza miał więcej zdobytych punktów. Bo w Peruggi jest Atan oraz Leon od tego. No i w dodatku Płotnicki. Lanza nie jest światową gwiazdą, ale jednak coś sprawiło, że to on gra w szóstce w reprezentacji. To to, że na poziomie na który Ter Horst nie wszedł miał przynajmniej przeblyski. Choćby ten sezon po którym został wytransferowany do Peruggi. Grał wtedy nieźle. No i nie jest to byle jaki gracz. Poziom co najmniej Tahta, Sketa czy Włodarczyka jeśli jest w dobrej formie bo on dobre sezony przeplata złymi. Solidny zawodnik z Ter Horsta po prostu.
filippiotro
Posty: 905
Rejestracja: 15 mar 2020, o 08:36
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2019/20

Post autor: filippiotro »

kamil1999 pisze: Ter Horst był w słabszym klubie, więc nie dziwne, że był często używany w ataku. Zresztą to jest bardzo ofensywny zawodnik i właśnie atakiem musi się bronić. Ter Horst gra w klubach, które nie stać na Lanzę. Taka prawda. Choć wiadomo, że cena Lanzy jest tak duża bo jest Wlochem. Nie mniej z Lanzą jest podobno historia co z Cebuljem. Po prostu nie sprawdził się na poziomie na którym Ter Horst nigdy nie będzie i nie był. Gdyby w Peruggi był Ter Horst a Lanza w Revennie to by Lanza miał więcej zdobytych punktów. Bo w Peruggi jest Atan oraz Leon od tego. No i w dodatku Płotnicki. Lanza nie jest światową gwiazdą, ale jednak coś sprawiło, że to on gra w szóstce w reprezentacji. To to, że na poziomie na który Ter Horst nie wszedł miał przynajmniej przeblyski. Choćby ten sezon po którym został wytransferowany do Peruggi. Grał wtedy nieźle. No i nie jest to byle jaki gracz. Poziom co najmniej Tahta, Sketa czy Włodarczyka jeśli jest w dobrej formie bo on dobre sezony przeplata złymi. Solidny zawodnik z Ter Horsta po prostu.
Kompletnie się nie zgadzam, po pierwsze ten słabszy klub to tak tylko na papierze, gdyż sezon zagrali bardzo dobry, raczej powyżej oczekiwań przedsezonowych, nie dostawał dużo piłek tylko dlatego bo grał w takim klubie, gdyż na skrzydłach byli oprócz niego Vernon-Evans i Lavia, to kto tutaj jest słaby? no nikt. Ter Horst grał w klubach, które nie stać na Lanze... sam sobie odpowiedziałeś w dalszej części wypowiedzi, Lanza jest Włochem, Ter Horst Holendrem. Gdyby był Włochem, to u boku Juantoreny, jak najbardziej walczyliby ze sobą o skład. Gdyby Lanza był w Ravennie nie miałby raczej więcej zdobytych punktów, nie ten typ gracza :) A z porównaniem do Sketa, to już raczej bez komentarza, bo kompletnie nie na miejscu. Zauważyłem, że ty po prostu nie przepadasz za takimi typowo ofensywnymi graczami, ale w jednym masz rację, Ter Horst to solidny gracz, czyli tak samo jak Lanza. ;) Gdyby trzeba było wskazać w ostatnim czasie przez kogo Perugia nie mogła zdobyć Mistrzostwa? Wybór byłby prosty, przez Lanze. Sądzę, że jak teraz nie będą blokować ich limity, to Płotnicki spokojnie usadzi Lanze na ławkę.
dyletant
Posty: 5089
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2019/20

Post autor: dyletant »

W życiu, Leon z Horstem to by była kopalnia punktów w przyjęciu. Lanza jest tam po to właśnie, żeby De Cecco a teraz Travica nie musieli grać co drugiej akcji z szóstego metra. Płotnicki to nie jest zawodnik do grania na wysokiej piłce, więc z Leonem nie będzie się bilansował.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
filippiotro
Posty: 905
Rejestracja: 15 mar 2020, o 08:36
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2019/20

Post autor: filippiotro »

Przecież ja pisałem właśnie o tym, że Leon nie będzie grał z Ter Horstem w 1 momencie na boisku. Tylko będzie:
A - Leon
B - Płotnicki
A - Ter Horst
B - Lanza
I gracze A rzadko kiedy będą przebywać razem na boisku, tak samo jak gracze B.
Jednak to wszystko sprowadza się do tego, że wyjściowa para w tym układzie to: Leon - Płotnicki
Natomiast para zmienników: Ter Horst - Lanza.
Nie po to przychodzi Travica żeby miał grać Lanza w podstawie, gdyby tak było, to poszukaliby lepszego sypacza z zagranicy. Przykładowo przy problemach finansowych Modeny, mogliby się zainteresować Christensonem. W tym wszystkim chodzi o to żeby ich gra w końcu nie wyglądała: Leon, Atan, Leon, Leon, Atan, bo to nie do końca zdaje rezultat jeśli chce się zdobyć Mistrzostwo Włoch i Ligę Mistrzów. Potrzeba tutaj 3 skrzydłowego, sam myślałem, że będą celować w jakiegoś Kovacevica, ale widocznie dadzą szansę Płotnickiemu. Chyba, że kwestia Lanzy, Ter Horsta, czy Płotnickiego nie jest jeszcze przesądzona i będą się bić np o Andersona, swoją drogą to byłby hit, takie odtworzenie pary Leon - Anderson z Kazania.
ciorny17
Posty: 8537
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2019/20

Post autor: ciorny17 »

filippiotro pisze: W tym wszystkim chodzi o to żeby ich gra w końcu nie wyglądała: Leon, Atan, Leon, Leon, Atan, bo to nie do końca zdaje rezultat jeśli chce się zdobyć Mistrzostwo Włoch i Ligę Mistrzów. Potrzeba tutaj 3 skrzydłowego, sam myślałem, że będą celować w jakiegoś Kovacevica, ale widocznie dadzą szansę Płotnickiemu.
Nie krytykuję akurat Twojego wpisu, ale komizm tego jakże prawdziwego stwierdzenia jest uderzający. Lekko licząc, 2 zawodników z topów na swoich pozycjach. Ba, można by rzec, że najlepszy przyjmujący i top5 atakujących, a oni dalej uzależnieni są od formy Lanzy.

Szkoda wielka, że nie zobaczyliśmy meczów decydujących czy to we Włoszech czy w LM, ale chciałbym zobaczyć, czy Perugia mimo wszystko bardziej urozmaiciłaby swoją grę.
Kłamca.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7859
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2019/20

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Peruggi
To nie forum językowe, ale non stop piszesz źle nazwę tego miasta - Perugia.

Co do możliwego odejścia Andersona z Modeny, to biorąc pod uwagę, co przez ostatnie sezony rzeczywiście gra Amerykanin w klubach, to jego pozostanie ... nie za bardzo się opłaca Modenie, jeżeli możliwe jest wzięcie np. tego Tillie, skoro Anderson jest najlepiej zarabiającym graczem Modeny.

Pkt/set - asy/set - %perf. przyjęcia - skuteczność ataku - efektywność ataku (Anderson - Bednorz - Zaytsev)

3,5 - 0.56 - 25.9% - 47.2% - 33.5%
4.2 - 0.49 - 29.1% - 57.4% - 45.1%
4.5 - 0.46 - 23.7% - 52.9% - 34.7%

Ale zobaczymy, czy tak się stanie, a jeżeli tak - to czy na Andersonie sie skończy
filippiotro
Posty: 905
Rejestracja: 15 mar 2020, o 08:36
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2019/20

Post autor: filippiotro »

Pasini informuje, że Anderson ma kilka ofert z Rosji, w tym od Kemerova i dzięki odejściu Andersona wzrosną szanse na utrzymanie Zajcewa. Do tego Patry i Ishikawa mogą wylądować w Mediolanie.
filippiotro
Posty: 905
Rejestracja: 15 mar 2020, o 08:36
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2019/20

Post autor: filippiotro »

Wrzucam tu, bo tam nam usunięto.
kamil1999 pisze: Modeny raczej nie stać. Już sama prezes otwarcie mówi jak fatalna jest sytuacja. Anderson odejdzie niemal na pewno, oferta obnizonego kontraktu dla Zaytseva bedzie jeszcze bardziej obniżona. Pewnie Kovacević, chce podbić swoją cenę w Chinach. Już polska liga jest teraz bardziej prawdopodobna niż Modena.
Niekoniecznie. Anderson odejdzie owszem, aczkolwiek szanse na utrzymanie Zajcewa są, do tego na przyjęciu wg volleyball.it jest przymierzany Tillie chociaż też padła informacja, że może przenieść się do Chin. Myślę, że jeden z dwójki Kovacevic/Tillie może tam trafić. Grebennikov został w ostatnim czasie podpisany. Sytuacja Holta na ten moment chyba nie jest jasna? Przymierzany był też Stankovic. Tak że to nie jest raczej tak, że jak będą mieć mniej pieniędzy teraz to na zasadzie, że spadną do poziomu Latiny, czy Sory, tylko będą się starać utworzyć zespół, który w dalszym ciągu będzie miał szanse na półfinał.

Zajcew/Christenson/Lavia/Tillie/Holt/Stankovic/Grebennikov

Pewnie taki zespół w wersji optymistycznej może tam powstać, jeśli taniej to np Mazzone za Holta w 6-tce, ale na przyjęciu czy Tillie, czy Kovacevic śmiało mogą się pojawić. Uros nie chce grać w Chinach.
kamil1999
Posty: 5529
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2019/20

Post autor: kamil1999 »

filippiotro pisze:Wrzucam tu, bo tam nam usunięto.
kamil1999 pisze: Modeny raczej nie stać. Już sama prezes otwarcie mówi jak fatalna jest sytuacja. Anderson odejdzie niemal na pewno, oferta obnizonego kontraktu dla Zaytseva bedzie jeszcze bardziej obniżona. Pewnie Kovacević, chce podbić swoją cenę w Chinach. Już polska liga jest teraz bardziej prawdopodobna niż Modena.
Niekoniecznie. Anderson odejdzie owszem, aczkolwiek szanse na utrzymanie Zajcewa są, do tego na przyjęciu wg volleyball.it jest przymierzany Tillie chociaż też padła informacja, że może przenieść się do Chin. Myślę, że jeden z dwójki Kovacevic/Tillie może tam trafić. Grebennikov został w ostatnim czasie podpisany. Sytuacja Holta na ten moment chyba nie jest jasna? Przymierzany był też Stankovic. Tak że to nie jest raczej tak, że jak będą mieć mniej pieniędzy teraz to na zasadzie, że spadną do poziomu Latiny, czy Sory, tylko będą się starać utworzyć zespół, który w dalszym ciągu będzie miał szanse na półfinał.
Zajcew/Christenson/Lavia/Tillie/Holt/Stankovic/Grebennikov - pewnie taki zespół w wersji optymistycznej może tam powstać, jeśli taniej to np Mazzone za Holta w 6-tce, ale na przyjęciu czy Tillie, czy Kovacevic śmiało mogą tam trafić.
Włoch dobrze się czuje w Modenie i chciałby pewnie zostać, ale na jak dużą obniżkę może się zgodzić? Słyszałem, że już dwukrotnie obniżyli mu propozycję kontraktu. To wygląda beznadziejnie. Myślę ,że może być albo Tillie albo Kovacević, jeśli Francuz nie jest jeszcze podpisany. Watpię jednak w obu. Tilie to forma oszczędnosciowa za Andersona. Jaka forma oszczednosciowa będzie za Bednorza, który kontrakt pewnie miał dużo niższy. Mi tu pasowałby ten Dzavoronok o którym czytałem. Nie wierze by miał przejść do Radomia czy opuścić Monzę by przejść do np. Padovy. Pewnie tak jak Płotnicki przejdzie do znacznie lepszego klubu. Jest to też typowo ofensywny siatkarz a myślę, że mając Grebennikova i kontraktując Tillie to takiego Modena poszuka a nie uniwersalnego jak Uros. Ale jeśli Tilie nie podpisał jeszcze kontraktu to ten Uros pewnie bardzo możliwy, choć i tak trudno mi uwierzyć by takie nazwisko to byłaby opcja oszczędnościowa za Andersona. Może coś być z tą Modeną, ale ja obstawiam Chiny.
filippiotro
Posty: 905
Rejestracja: 15 mar 2020, o 08:36
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2019/20

Post autor: filippiotro »

Kamilu ja pisałem, że może przyjść Tillie albo Kovacevic 1 z nich, nie obydwaj. Z resztą gdyby został Holt, to nie ma już miejsca na obydwu ze względu na limity(Chistenson/Holt/Grebennikov) + 1 z nich.
Odnośnie Chin, to wrzucam Ci tutaj tweet Macieja Trąbskiego:
,,Bardzo prawdopodobne, że Uros Kovacević jednak nie będzie odcinał kuponów w Chinach
Serb się rozmyślił i marzy o ofercie z Modeny. Jeżeli ta nie nadejdzie, to ponoć ma oferty z Rosji i Polski''

Co do tego Dzavorononka to mógłby być interesującą opcją dla Mediolanu, gdzie też może powstać całkiem ciekawy zespół
Patry/Sbertoli/Ishikawa/Kozamernik/Piano/Pesaresi

Chyba, że w Modenie Holt odejdzie i byłby włoski środek Stankovic - Mazzone, to wtedy przykładowo Dzavoronok z Tillie w obliczu kryzysu mogliby być ciekawym rozwiązaniem.

EDIT: Pasini przymierza do Mediolanu Maara lub Tillie natomiast Petrica wysyła do Japonii.
kamil1999
Posty: 5529
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2019/20

Post autor: kamil1999 »

Petrić podobno ma też poważną ofertę z Ziiratu Ankara. Zobaczymy czy z niej skorzysta. Liga chyba trochę lepsza, ale klub podobno mało profesjonalny. Wcześniej słyszałem, że Tillie niby na 100% w Modenie. Jeśli nie to w sumie bardzo możliwe, że Uros tam wyląduje skoro nie przekonują go chińskie pieniądze. Ale skoro te pieniądze go nie przekonują to dlaczego opuszcza Trentino? Po prostu chęć zmiany otoczenia?
filippiotro
Posty: 905
Rejestracja: 15 mar 2020, o 08:36
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2019/20

Post autor: filippiotro »

Myślę, że to Trentino mogło z niego zrezygnować z racji tego, iż postawili na bardzo mocny serbski środek, no i pewnie Lucarelliego woleli od niego. Co do tych ofert z ligi rosyjskiej o które pytałeś, a nie chce się tam więcej rozpisywać żeby znowu nam nie pousuwali. Obstawiam, że Biełgorod na pewno będzie szukał zastępców Luburica i Pencheva, oni najpierw zabezpieczyli się Rosjanami(Kolodinski, Samoylenko, Semyshev, Tetyukhin, Eremin) a teraz śmiało mogą 2 ruchy z zagranicznymi wykonać. Kemerovo ma Karpukhova, Markina, Sivozheleza dodatkowo Kerminen chyba zostaje więc będą szukać zagranicznej opcji na ataku, świadczą o tym oferty dla Muzaja i Andersona, podobno chcieli go tam na atak. Ufa to już pytanie co z Muzajem, jeśli ostatecznie wybrałby Kemerovo, to oprócz Perrina mogliby wsadzić Kovacevica, ale pod warunkiem, że wzięliby też Bakuna w pakiecie chociaż śmiało mogą tam zostawić Ilinykha i Feoktistova do walki o 1 msc w składzie obok Kanadyjczyka. Generalnie dużo na rosyjskim rynku wyjaśni transfer Muzaja, na co się zdecyduje, Kemerovo czy Ufa. :)
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7859
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2019/20

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Trentino po prostu postanowiło przebudować zespół, bo to ekipa na czwarte miejsce we Włoszech (kończące się kontrakty Vettoriego, Urosa, Russella, Grebennikova), raczej pożegnanie z obustronnym szacunkiem i akceptacją.
Tharaster
Posty: 961
Rejestracja: 24 mar 2018, o 20:02
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2019/20

Post autor: Tharaster »

Tak jak napisał Wysoki, dodatkowo w tym zestawieniu grali przez 2-3 lata i to było za mało, żeby nawiązać rywalizacje z Lube czy Perugią, a wygrali tylko Puchar CEV i KMŚ, na które zresztą dostali dziką kartę.
kamil1999
Posty: 5529
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2019/20

Post autor: kamil1999 »

Kuzbass myśli też nad ściągnięciem Zaytseva jeśli transfer Andersona nie wyjdzie. Muzaj jest trzeci w kolejce jeśli nie dalej. Akurat Zaytsev wydaje mi się, że zostanie w Modenie, ale kto wie skoro dwukrotnie mu już obniżali kontrakt? Zobaczymy.
filippiotro
Posty: 905
Rejestracja: 15 mar 2020, o 08:36
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2019/20

Post autor: filippiotro »

Verbov pewnie w 1 kolejności chciał ściągnąć Muzaja zanim okazało się, że największe gwiazdy Modeny mogą odejść. Środki z kontraktu Andersona miałyby pozwolić jednak utrzymać Zajcewa w zespole, który jest kapitanem i związany z miastem. Prezes Pedrini mówiła o tym, że w najgorszym wypadku Iwan mógłby odejść na sezon i po roku wrócić do Modeny, ale to gdyby sprawdził się czarny scenariusz. Zatem dosyć prawdopodobne jest, że zostanie w zespole. Bardziej możliwy już Anderson, tylko kwestia tego, czy nie będzie wolał pieniędzy z Chin. :) Jeśli nie, to Maćkowi pozostanie ta Ufa, byłoby szkoda, liczyłem że będzie mógł pograć w LM w solidnym rosyjskim zespole.

Kazijski prawdopodobnie będzie grał od początku przyszłego sezonu w Weronie.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2019/20

Post autor: drukjul »

Monza ściąga mojego pupila wśród juniorów 19-letniego (rocznik 2001) białoruskiego przyjmującego Władka Dawyskibę. Cichym sponsorem podmediolańskiej drużyny jak z tego wynika są głoski D i Dz - choć z góry współczuje włoskim kibicom, a już szczególnie włoskim telewizyjnym komentatorom przy zmaganiach ze wschodniosłowiańskimi nazwiskami - Dżavoronok, teraz Dawyskiba, trzeba przyznać, że można sobie język połamać. I to nawet wielokrotnie. :]

Ciekawe, że jest to transakcja wiązana, bo obecny klub siatkarski Bartka Kurka, który oprócz zespołu męskiego jednocześnie ma w żeńskiej Serie A1 drużynę kobiecą ( Saugella Monza) obok Dawyskiby ściąga jego równię młodą żonę Annę Griszkiewicz. Griszkiewicz miała zresztą trafić do Saugelli pierwsza już rok temu i podpisała z Monzą kontrakt, ale że niespodziewanie umarł wtedy trener włoskiej drużyny Miguel Falasca, który ponoć osobiście stał za tym transferem, a dwa - pewnie jeszcze ważniejsze i przesądzające, że białoruska siatkarka zaszła wówczas ciążę, spowodował że ten transfer dojdzie do skutku dopiero teraz.

Swoją drogą to wśród włoskich klubów Serie A1 skauting i rozeznanie wśród zawodników z Europy Wschodniej właśnie Monza ma zdecydowanie najlepszy - Dżavoronok, Płotnicki, teraz Dawyskiba - w Monzy wiedzą dobrze, na kogo z naszej części Europy z grona młodych, czy nawet bardzo młodych siatkarzy warto stawiać.
Pawel9221
Posty: 1184
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2019/20

Post autor: Pawel9221 »

drukjul pisze:Monza ściąga mojego pupila wśród juniorów 19-letniego (rocznik 2001) białoruskiego przyjmującego Władka Dawyskibę. Cichym sponsorem podmediolańskiej drużyny jak z tego wynika są głoski D i Dz - choć z góry współczuje włoskim kibicom, a już szczególnie włoskim telewizyjnym komentatorom przy zmaganiach ze wschodniosłowiańskimi nazwiskami - Dżavoronok, teraz Dawyskiba, trzeba przyznać, że można sobie język połamać. I to nawet wielokrotnie. :]

Ciekawe, że jest to transakcja wiązana, bo obecny klub siatkarski Bartka Kurka, który oprócz zespołu męskiego jednocześnie ma w żeńskiej Serie A1 drużynę kobiecą ( Saugella Monza) obok Dawyskiby ściąga jego równię młodą żonę Annę Griszkiewicz. Griszkiewicz miała zresztą trafić do Saugelli pierwsza już rok temu i podpisała z Monzą kontrakt, ale że niespodziewanie umarł wtedy trener włoskiej drużyny Miguel Falasca, który ponoć osobiście stał za tym transferem, a dwa - pewnie jeszcze ważniejsze i przesądzające, że białoruska siatkarka zaszła wówczas ciążę, spowodował że ten transfer dojdzie do skutku dopiero teraz.

Swoją drogą to wśród włoskich klubów Serie A1 skauting i rozeznanie wśród zawodników z Europy Wschodniej właśnie Monza ma zdecydowanie najlepszy - Dżavoronok, Płotnicki, teraz Dawyskiba - w Monzy wiedzą dobrze, na kogo z naszej części Europy z grona młodych, czy nawet bardzo młodych siatkarzy warto stawiać.
Czy mógłbyś zcharakteryzować co to za gracz? 1 szy raz o nim słyszę, nie wiem nawet jak w google poprawnie wpisać jego nazwisko,bo nie pokazuję mi się nic. Akurat co do tego rozeznania, nie oszukujmy się zanim Dzavoronok i Plotnicki trafili do Monzy to juz byli znanymi postaciami nie tylko dla ekspertow siatkowki, Dzavoronok dominowal jako nastolatek w lidze czeskiej , a potem byl podstawowym przyjmujacym kadry jeszce przed transferem do Monzy, o Plotnickim fenomenie zaczelo sie mowic po MEJ 2016 jak sie nie myle, gdzie poprowadzil Ukraincow do srebrnego medalu. Mysle,ze wiele klubow chcialo tych graczy,poprostu Monza byla zapewne najbardziej konkretna
filippiotro
Posty: 905
Rejestracja: 15 mar 2020, o 08:36
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2019/20

Post autor: filippiotro »

Na TT widziałem info, że Zajcew prawdopodobnie zostanie w Modenie, Anderson raczej do Chin, a Kovacevic czeka w dalszym ciągu na propozycję od Modeny. Wallace z kolei ma oferty z Rosji, Chin oraz Turcji... Spor Toto Ankara chciałoby z niego zrobić twarz zakładów bukmacherskich.
Newsy od Pasiniego są następujące, Lagumdzija i Spirito mają przenieść się do Monzy, Baranowicz miałby trafić do Verony, Saitta do Vibo Valentia, a Vettori być może wyjedzie za granicę. W takim wypadku pojawia się istotne pytanie, kto w Lube na ataku, do pary z Rychlickim.
kamil1999
Posty: 5529
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2019/20

Post autor: kamil1999 »

filippiotro pisze:Na TT widziałem info, że Zajcew prawdopodobnie zostanie w Modenie, Anderson raczej do Chin, a Kovacevic czeka w dalszym ciągu na propozycję od Modeny. Wallace z kolei ma oferty z Rosji, Chin oraz Turcji... Spor Toto Ankara chciałoby z niego zrobić twarz zakładów bukmacherskich.
Newsy od Pasiniego są następujące, Lagumdzija i Spirito mają przenieść się do Monzy, Baranowicz miałby trafić do Verony, Saitta do Vibo Valentia, a Vettori być może wyjedzie za granicę. W takim wypadku pojawia się istotne pytanie, kto w Lube na ataku, do pary z Rychlickim.
Ciekawi mnie co z Orduną. To jeden z lepszych sypaczy we Włoszech a brakuje dla niego klubu. Też Chiny lub Turcja? Albo może jednak coś z tym Olsztynem było na rzeczy?
filippiotro
Posty: 905
Rejestracja: 15 mar 2020, o 08:36
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2019/20

Post autor: filippiotro »

Lube - De Cecco
Perugia - Travica
Modena - Christenson
Trentino - Giannelli
Piacenza - Hierrezuelo
Mediolan - Sbertoli
Verona - Baranowicz
Monza - Spirito
Vibo Valentia - Saitta
Ravenna - Batak
Cisterna - Sottile
Padwa - ?

Chyba ostatnim klubem we Włoszech, gdzie Orduna mógłby przejść na 1 rozgrywającego jest Padwa.
Zablokowany

Wróć do „Włochy”