Serie A mężczyzn 2022/2023

WysokiPortorykanczyk
Posty: 7888
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

16 kolejka
WysokiPortorykanczyk pisze: 22 sty 2023, o 17:43 Cucine Lube Civitanova - Itas Trentino 1-3 (19-25, 25-22, 19-25, 18-25)
Statystyki: https://www.legavolley.it/match/36130

Dobry mecz Trentino - Civitanova padła kompletnie. Wielki Kazijski - 29 pkt, 52%, 4 bloki, 2 asy, +16, 13 BP, świetny Lavia - 54% ataku, 3 bloki, +10, 8 BP, słabiej w ataku Michieletto, Laurenzano za to ma szkołę życia ostatnich parę meczów, Sbertoli jak zwykle świetnie na zagrywce, Lisinac chyba coś sobie zrobił. Obiecujący występ jak na skalę przeciętności tegorocznej.

Miała Civitanova ten okres, gdzie wydawało się, że złapali odpowiedni rytm - ale tam znowu nic nie funkcjonuje, złamać jest ich porównywalnie trudno jak najtańsze zapałki, dzisiaj 42% ataku, 37% przyjęcia, ciekawe na ile im wystarczy cierpliwości na coś takiego, niby 4 miejsce, ale 3 pkt przewagi nad ósmym. Zwolnić trenera? Słabo, Blengini im wygrał scudetto bezkompromisową rotacją, pogonić Yanta? Słabo, to dalej world-class material. Powypożyczają tych Nikołowów? Zaytsev z ważną umową? Świetny przykład, że fajne budowanie zespołu, fajnym budowaniem, a prawie wszystko się sprowadza do farta i pieniędzy.

Monza - Piacenza 3-1 (22-25, 27-25, 25-20, 25-15)
Statystyki: https://www.legavolley.it/match/36132

Wspaniałą formę złapała Monza, dzisiaj Maar - 19 pkt, 64% ataku, 6 BP, +11, Dawyskiba 50% ataku i 57% przyjęcia, 14 pkt, świetni Galassi i Di Martino, Zimmerman gra życiówkę IMHO, np. Kanadyjczyk w rundzie rewanżowej 21 pkt na mecz na 52/40 procent ataku... Narzekałem na Monzę, a oni są po ograniu Civitanovy i Piacenzy na playoffowych lokatach, a w odwodzie mają jeszcze Cachopę, Grozera i Hernandeza z Pekinu, którzy będą gotowi do gry szybciej niż później. Potężnie to wygląda pod względem głębii jak na zespół z miejsc 7-9 na papierze.

Zatrudnienie asystenta trenera niekoniecznie jest "nową miotłą" i przekonuje się o tym Piacenza, tylko Romano się stawił na dzisiejszy mecz, bez historii porażka, poza odrobieniem 7 pkt w II secie żeby przegrać na przewagi.

Siena - Cisterna 3-1 (22-25, 25-19, 25-22, 25-18)
Statystyki: https://www.legavolley.it/match/36133

Ten moment, gdy dwa miesiące nazywasz Sienę - włoskim Bielskiem, a Petric i Van Garderen zagrali dwa razy z rzędu szlema, i mogą wyjść dzisiaj ze strefy spadkowej. :]

Na ich nieszczęście - na noszach zniesiony Pinali.

No Dirlic, no party w przypadku Cisterny.

Werona - Milano 3-0 (25-23, 27-25, 25-21)
Statystyki: https://www.legavolley.it/match/36131

Oglądałem tylko fragmentami, bardzo dobry mecz Werony - Sapożkow 14/20, Keita 13/18, Mozic 12/22, 12 bloków - w odpowiedniej chwili do życia wróciła ekipa Stojczewa, bo znowu tylko -1 do Mediolanu i Cisterny, a mogło to bardzo źle wyglądać gdyby Cisterna ograła Sienę, a Mediolan - wygrał z Weroną na wyjeździe.
Perugia - Modena 3-1 (25-23, 23-25, 16-25, 25-18)
Statystyki: https://www.legavolley.it/match/36129 / https://en.volleyballworld.com/volleyba ... ule/15432/

Nie da się grać z Perugią gdy z ławki wchodzi jeden z najlepszych przyjmujących na świecie + Herrera, który ma w sezonie 58% ataku i 0.6 asa na set z ławki. O czym tutaj dyskutować? Złapiesz Semeniuka w przyjęciu i na wysokiej piłce, Rychlicki wali na pojedynczym bloku w aut/blok - i na dystansie nie wpływu to jakkolwiek na poziom gry Perugii, bo na ławce jeszcze lepszy przyjmujący i świetny zmiennik na ataku.

Co do Modeny:
WysokiPortorykanczyk pisze: 22 sty 2023, o 18:56 Rok temu Modena miała mnóstwo jakości, ale nie było zespołu, teraz wyglądają klasę lepiej jako drużyna, ale na pozycjach (przyjęcie) brakuje jakości. Fajnie jakby poskładali to za rok w całość z tym Dawyskibą, bo jak odejdzie Ngapeth to kolejna przebudowa.
Mieli szanse na punkt, to Ngapeth nie skończył na pojedynczym przy serii Leona i punktu nie ma.

28-0.

Padova - Taranto 3-0 (25-21, 25-21, 25-20)
Statystyki: https://www.legavolley.it/match/36134

(nie widziałem)

Ciekawe co wymyśli Taranto, bo Stefani się posypał, oddali wcześniej rezerwowego atakującego do Vibo Valentii, więc kolejny mecz w wyjściowym składzie nastolatek Ekstrand.

Ponownie wspaniały Takahashi (12/22, 5 asów), świetną formę złapał Asparuchow - i 12-13-14 pkt Sieny-Taranto-Padwa w walce o utrzymanie.
Ostatnio zmieniony 22 sty 2023, o 19:59 przez WysokiPortorykanczyk, łącznie zmieniany 1 raz.
Martodo
Posty: 97
Rejestracja: 25 lip 2022, o 20:33
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: Martodo »

Semeniuk wydaje się być w słabej formie. Nie chodzi o liczby które robi, ale to miękkie klepanie na wysokich zaczyna być niepokojące.
ciorny17
Posty: 8552
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: ciorny17 »

Martodo pisze: 22 sty 2023, o 19:59 Semeniuk wydaje się być w słabej formie. Nie chodzi o liczby które robi, ale to miękkie klepanie na wysokich zaczyna być niepokojące.
Kamil tak klepie mniej więcej od kadry więc to nic nowego. Niepokojące jest to, że dzieje to się na coraz łatwiejszych piłkach.
Kłamca.
Pawel9221
Posty: 1187
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: Pawel9221 »

WysokiPortorykanczyk pisze: 22 sty 2023, o 19:58

Ciekawe co wymyśli Taranto, bo Stefani się posypał, oddali wcześniej rezerwowego atakującego do Vibo Valentii, więc kolejny mecz w wyjściowym składzie nastolatek Ekstrand.

Ponownie wspaniały Takahashi (12/22, 5 asów), świetną formę złapał Asparuchow - i 12-13-14 pkt Sieny-Taranto-Padwa w walce o utrzymanie.
NIe wydaje mi sie, ze Plotnicki to gracz lepszy od Semena, moze miec lepsza forme, nawet lepszy sezon, ale calosciowe jako zawodnik to Kamil jest lepszym zawodnikiem
Ostatnio zmieniony 22 sty 2023, o 20:15 przez mewa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: niewłaściwe cytowanie
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7888
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Pawel9221 pisze: 22 sty 2023, o 20:07 NIe wydaje mi sie, ze Plotnicki to gracz lepszy od Semena, moze miec lepsza forme, nawet lepszy sezon, ale calosciowe jako zawodnik to Kamil jest lepszym zawodnikiem
To miałem na myśli, aczkolwiek Płotnicki jest fantastyczny i kto wie jak to będzie wyglądać na dłuższym dystansie.

Dzisiaj przez niepełne 3 sety: 11 punktów, 8 BP, 15 zagrywek, 3 asy, 67% przyjęcia, 2 bloki, 6/7 w ataku, w całym sezonie 52/41 procent ataku, 56 procent pozytywnego przyjęcia, 0,5 asa na set (zaniżone, bo wchodził na zmiany do drugiej linii), kosmita.

Prawo Perugii: jak grasz z rywalem, u którego rezerwowy przyjmujący byłby u Ciebie podstawowym, to przegrasz. Płotnicki w każdym klubie byłby podstawowym przyjmującym w tym momencie. Wstawić tam takiego Kovara na trzeciego i parę razy ktoś już by ich złapał (Superpuchar, KMŚ, takie mecze jak ten).
Martodo
Posty: 97
Rejestracja: 25 lip 2022, o 20:33
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: Martodo »

Spokojnie z tym Płotnickim. Niech gość pokaże liczby w meczach o kluczowe trofea (LM, play-offy, Puchar Włoch). Na razie pokazuje bardzo dobre liczby w meczach trochę o pietruszkę (to znaczy nie do końca o pietruszkę, ale z perspektywy miażdżącej przewagi Perugii w tym momencie sezonu nad resztą stawki to trudno o inne określenie) :D Tak samo wyjątkowo zabawnie mi się czyta te wielkie analizy w tematach naszej Plusligi - również na bazie meczów o pietruchę. Za wcześnie na jakieś spekulacje, regular ogląda się po to, żeby się dobrze bawić, a nie wyciągać wielkie wnioski. Zanim obwołamy kogoś wybitnym zawodnikiem - niech zagra wybitnie w meczach o konkretną stawkę :)
ciorny17
Posty: 8552
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: ciorny17 »

No póki co to chyba bym się do Płotnickiego o mecze w Superpucharze i finale KMŚ nie czepiał. Taka narracja, że teraz mecze nieważne i w ogóle Perugia super przy performensie Semena właśnie w meczach gdzie jest trochę więcej emocji, jakoś do mnie nie trafia bo jak pisałem wiele razy, to nie jeden czy dwa przypadki. Perugia ma to szczęście, że jak Kamil niedomaga to wejdzie Olek. Rozumiem, też że Semeniuk trochę pod względem odbioru jego osoby to jest bardziej Mika niż Drzyzga, ale jeśli takie występy notowałby we Włoszech Kaczmarek to Szary już składałby wniosek o pozbawienie go obywatelstwa.
Kłamca.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7888
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Martodo pisze: 22 sty 2023, o 20:19 Spokojnie z tym Płotnickim. Niech gość pokaże liczby w meczach o kluczowe trofea (LM, play-offy, Puchar Włoch). Na razie pokazuje bardzo dobre liczby w meczach trochę o pietruszkę (to znaczy nie do końca o pietruszkę, ale z perspektywy miażdżącej przewagi Perugii w tym momencie sezonu nad resztą stawki to trudno o inne określenie) :D Tak samo wyjątkowo zabawnie mi się czyta te wielkie analizy w tematach naszej Plusligi - również na bazie meczów o pietruchę. Za wcześnie na jakieś spekulacje, regular ogląda się po to, żeby się dobrze bawić, a nie wyciągać wielkie wnioski. Zanim obwołamy kogoś wybitnym zawodnikiem - niech zagra wybitnie w meczach o konkretną stawkę :)
Jak wyżej, on im wygrał już Superpuchar i finał KMŚ swoimi zmianami, a to nie było granie o pietruszkę. Oczywiście masz rację, że form is temporary, class is permanent etc. - ale realna ocena jest taka, że najpierw był jednym z najlepszych przyjmujących na MŚ i ze Słowenią w ćwierćfinale zrobił sobie casualowo 30 pkt na chorych procentach, teraz ma kapitalny sezon ligowy. Przede wszystkim absurdalne ma statystyki break pointów jak weźmiemy pod uwagę, że w przyjęciu jest świetny i pewnie porównywalny do graczy jak Tillie: wybitna zagrywka, mocny blok, kończy śmieci w ataku, no nie mogę się na niego napatrzeć w takim wydaniu. I dobrze, że Anastasi ma inne zdanie.
Martodo
Posty: 97
Rejestracja: 25 lip 2022, o 20:33
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: Martodo »

Ale ja nie atakuję Płotnickiego i nigdzie nie twierdzę, że jest słaby. Również widzę jego potencjał. Natomiast na teraz średnio da się stwierdzić, czy to kwestia formy, czy rzeczywiście wszedł na world class level. Zwłaszcza, że wymiata de facto dopiero od pół roku, a sezon w Perugii rozgrywa czwarty. Superpuchar to taki trochę Puchar Tymbarka, ale KMŚ już brzmią poważnie i jak potwierdzi swój topowy poziom w kluczowych meczach sezonu, no to będziemy wtedy rozważać - ale to dalej będą pytania, czy to już world class, czy jeszcze one season wonder. Ja po prostu cierpliwe czekam.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7888
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

WysokiPortorykanczyk pisze: 22 sty 2023, o 11:48 Jeżeli coś spowoduje przerwanie serii Perugii, to nie gra przeciwnika, a fakt, że jak dzisiaj wygrają to mają 22 stycznia zapewnione 1. miejsce na koniec rundy zasadniczej.
Perugia wygrywa rundę zasadniczą, jedna wygrana i 7 punktów dzieli 2. od 9. miejsca na 6 kolejek przed końcem. :o

Najlepsze, że Anastasi za bardzo nie ma co zmieniać sposób prowadzenia drużyny, on i tak wychodzi co spotkanie innym składem.
Swistolinka
Posty: 281
Rejestracja: 18 kwie 2021, o 21:40
Płeć: K

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: Swistolinka »

ciorny17 pisze: 22 sty 2023, o 20:27 No póki co to chyba bym się do Płotnickiego o mecze w Superpucharze i finale KMŚ nie czepiał. Taka narracja, że teraz mecze nieważne i w ogóle Perugia super przy performensie Semena właśnie w meczach gdzie jest trochę więcej emocji, jakoś do mnie nie trafia bo jak pisałem wiele razy, to nie jeden czy dwa przypadki. Perugia ma to szczęście, że jak Kamil niedomaga to wejdzie Olek. Rozumiem, też że Semeniuk trochę pod względem odbioru jego osoby to jest bardziej Mika niż Drzyzga, ale jeśli takie występy notowałby we Włoszech Kaczmarek to Szary już składałby wniosek o pozbawienie go obywatelstwa.
Szary ciągle wypomina słabe liczby Kaczmarkowi, ale Ty robisz dokładnie to samo z Semeniukiem, więc w zasadzie za wiele od siebie się nie różnicie ;)
Shift
Posty: 278
Rejestracja: 29 lis 2015, o 10:39
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: Shift »

Wiadomo, że Anastasi mocno rotuje w tym sezonie w każdej formacji, ale wyraznie więcej w podstawie gra Kamil od Olega. Bardzo doceniam drogę którą przeszedł Semen do miejsca w którym aktualnie jest, jego potencjał oraz to w jaki sposób potrafi grać. Myślę że Anastasi nie jest głupi i doskonale zdaje sobie sprawę z tego który z nich obecnie jest w znacznie lepszej dyspozycji ale liczę też że to przełamywanie i budowanie Semena niedługo przyniesie owoce, Andrea raczej doskonale wie na co Kamila stać jak jest w dobrej dyspozycji. Pytanie, czy tam brakuje 'tylko' dyspozycji, czy jednak jeszcze wśród takiej ekipy nie uciekła gdzieś pewność siebie u Polaka
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7888
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Koniec sezonu dla Pinalego. Będzie musiał Fefe przeprosić się z Zaytsevem.
Shift pisze: 22 sty 2023, o 21:45 Wiadomo, że Anastasi mocno rotuje w tym sezonie w każdej formacji, ale wyraznie więcej w podstawie gra Kamil od Olega. Bardzo doceniam drogę którą przeszedł Semen do miejsca w którym aktualnie jest, jego potencjał oraz to w jaki sposób potrafi grać. Myślę że Anastasi nie jest głupi i doskonale zdaje sobie sprawę z tego który z nich obecnie jest w znacznie lepszej dyspozycji ale liczę też że to przełamywanie i budowanie Semena niedługo przyniesie owoce, Andrea raczej doskonale wie na co Kamila stać jak jest w dobrej dyspozycji. Pytanie, czy tam brakuje 'tylko' dyspozycji, czy jednak jeszcze wśród takiej ekipy nie uciekła gdzieś pewność siebie u Polaka
Tak. Anastasi na starcie sezonu założył sobie wyjściowy skład --> dużo rotuje --> Semeniuk nie gra wiele więcej od Płotnickiego, ale na najważniejsze mecze wychodzi w szóstce.

Trzyma się tego schematu, bo ciężko zmieniać coś, co funkcjonuje tak dobrze jak umbryjska maszyna.

Semeniuk ma problem nie tylko w ataku, ale także na bloku, z kolei na zagrywce świetnie, tak że raczej unikałbym jakichś monokauzalnych wytłumaczeń. Zobaczymy w marcu/kwietniu, bo skoro oni są nie do złapania w pojedynczym meczu, to ja nie wiem jak mają przegrać serię playoffów/dwumecz w LM.
ptrlnd
Posty: 340
Rejestracja: 20 mar 2021, o 10:13
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: ptrlnd »

Zobaczymy w marcu/kwietniu, bo skoro oni są nie do złapania w pojedynczym meczu, to ja nie wiem jak mają przegrać serię playoffów/dwumecz w LM.
Chyba jedynie powrót do formy z początku sezonu Jastrzebia i Boyera może realnie im zagrozić w LM. W reszcie zespołów aspirujących do wygranej w tych rozgrywkach za duże problemy. W lidze włoskiej znowu chyba tylko beast mode Simona i super forma Lube w PO, bo Trentino i Modena dużo poniżej oczekiwań.
Anastasi ma ekipę, w której nie ma słabych elementów, no może jedynie kulejąca forma Semena na ten moment. Jeśli miałbym kogoś dorzucić to chyba jedynie jakiegoś stricte defensywnego przyjmującego, bo kiedyś może być tak, że ich ktoś tą zagrywką w końcu złamie.
granvorka
Posty: 748
Rejestracja: 24 wrz 2019, o 11:29
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: granvorka »

Widać było na obrazkach po meczu, że Semenowi nie jest do śmiechu, raczej zdaje sobie sprawę jak się sprawy mają i że Oleg może w końcu wejść do szóstki/zmieniać go jeszcze częściej. W sumie poza tymi zbyt miękkimi atakami źle nie grał (zwłaszcza na tle całej Perugii przez te półtora seta), przyjęcie OK, zagrywka też, w bloku i obronie dołożył, ale przede wszystkim od wejścia Olega (oraz Herrery) po prostu Perugia zaczęła grać inną siatkówkę/Modena się posypała, tak że nawet te sabotaże Giannellego (zwłaszcza ze środkiem i trefne kiwki) nie miały żadnego znaczenia. Rzeczywiście, wystarczyłby choćby taki Fornal na ławce (w uśrednionej formie z tego sezonu) i Kamil wyglądałby na jego tle dobrze (bo statystyki w tym sezonie wciąż ma bardzo dobre, poza tym, że słabo grał w meczach o puchary). Po prostu wypada blado na tle bieżącej formy Płotnickiego (w sumie zabawne, bo to o podobnej charakterystyce gracze - prawie rówieśnicy, niewysocy, diabelsko skoczni, świetni technicznie i kompletni - od czasu, gdy Ukrainiec stał się takim kozakiem w ataku).

Btw, można było wrzucić Ropreta i Mengozziego do gry w ostatnim secie i pewnie i tak by to pchnęli, niesamowity potwór w tej Perugii. Można się zżymać na zero-jedynkową dyspozycję Leona na zagrywce, ale nawet przy 7 błędach na 17 prób (fatalne do oglądania) robi 4 asy, ze 2 slashe i zmusza rywala do 4 przyjęć na 7-9 metr, czyli daje realnie drużynie jakieś 0.5 BP przy własnej zagrywce. No nie da się tego nie docenić z punktu widzenia ogólnej efektywności.
ciorny17
Posty: 8552
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: ciorny17 »

Soli i Dirlic w Trentino na kolejny sezon.
Ciekawe czy Kazijski kolejny rok będzie nas zachwycał ale już na przyjęciu w przypadku odejścia Lavii, czy może Dzavoronok dostanie szansę. Ewentualnie zawsze można jakiegoś nowego gracza zwerbować.
Kłamca.
Pawel9221
Posty: 1187
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: Pawel9221 »

ciorny17 pisze: 23 sty 2023, o 10:52 Soli i Dirlic w Trentino na kolejny sezon.
Ciekawe czy Kazijski kolejny rok będzie nas zachwycał ale już na przyjęciu w przypadku odejścia Lavii, czy może Dzavoronok dostanie szansę. Ewentualnie zawsze można jakiegoś nowego gracza zwerbować.
Lavia skad ma oferty?
ciorny17
Posty: 8552
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: ciorny17 »

Tak samo jak Lorenzetti z Piacenzy.
Kłamca.
Pawel9221
Posty: 1187
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: Pawel9221 »

PIacenza to jest jak Resovia normalnie :D Najpierw ida w glosne nazwiska przeplacajac je ( Resovia - Deroo, Cebulj), a potem zaczynaja ogarniac, ze to nie dziala tak i probuuja wyciagac juz najlepszych
Szary Wilk
Posty: 7989
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: Szary Wilk »

Jak Semeniuk w końcu straci miejsce w składzie na resztę sezonu i to on będzie rotującym zmiennikiem, to w przyszłym sezonie może startować z takiej właśnie pozycji. W takim razie powodzenia na Igrzyskach.

Tak, drugi sezon może być lepszy. Ale nie musi, bo nie ma gwarancji gry przy Płotnickim w dobrej formie. A jeśli będą w dobrej formie obaj, to będzie rotacja. Czyli też nie jest to zadowalający scenariusz. Jak ma się przygotować do Igrzysk, to musi robić kroki na przód, a nie robi i gra "raz ty, raz ja" niewiele mu da.

Pisałem przed sezonem, że Perugia to takie PSG. Wszystko ułożone pod Leona, jak w PSG pod Mbappe. Tyle, że w Perugii ogranicza się to do aspektów stricte sportowych, a w PSG - no, wiadomo.
hottakesbot
Posty: 1020
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: hottakesbot »

Nie tacy siatkarze jak Semeniuk byli weryfikowani w czolowce Serie A, normalna sprawa. Bednorz tez mial delikatnie mowiac sredni pierwszy sezon zasadniczy w Modenie, poczekalabym na playoff.
Guzik999
Posty: 37
Rejestracja: 30 lip 2021, o 10:57

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: Guzik999 »

Szary Wilk pisze: 23 sty 2023, o 12:41

Pisałem przed sezonem, że Perugia to takie PSG. Wszystko ułożone pod Leona, jak w PSG pod Mbappe. Tyle, że w Perugii ogranicza się to do aspektów stricte sportowych, a w PSG - no, wiadomo.
Otóż to. Jeśli ktoś myślał, że Kamil przychodząc do Perugii stanie się gwiazdą numer jeden, no to powodzenia. Wiadomo, że Leon jest tam numero uno no i chyba nie można się temu dziwić. Co więcej następny w hierarchii pewnie jest Gianelli. A co do jego gry, to ja mam wrażenie, że Kamil po tych dwóch świetnych sezonach został już w ataku rozpisany i teraz będzie mu już coraz trudniej. Do tego jak na złość Płotnicki wszedł na fantastyczny poziom. No i na koniec jest jeszcze Anastasi, który z jednej strony bardzo mi się podoba za to, jak prowadzi zespół, to niestety wykazuje jakoś mało zaufania do Kamila i szybko go zmienia. Wczoraj liczyłem, że da mu szansę się odbudować, bo przcież jego gra nie była tragiczna.
Pawel9221
Posty: 1187
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: Pawel9221 »

Guzik999 pisze: 23 sty 2023, o 12:56
Szary Wilk pisze: 23 sty 2023, o 12:41

Pisałem przed sezonem, że Perugia to takie PSG. Wszystko ułożone pod Leona, jak w PSG pod Mbappe. Tyle, że w Perugii ogranicza się to do aspektów stricte sportowych, a w PSG - no, wiadomo.
Otóż to. Jeśli ktoś myślał, że Kamil przychodząc do Perugii stanie się gwiazdą numer jeden, no to powodzenia. Wiadomo, że Leon jest tam numero uno no i chyba nie można się temu dziwić. Co więcej następny w hierarchii pewnie jest Gianelli. A co do jego gry, to ja mam wrażenie, że Kamil po tych dwóch świetnych sezonach został już w ataku rozpisany i teraz będzie mu już coraz trudniej. Do tego jak na złość Płotnicki wszedł na fantastyczny poziom. No i na koniec jest jeszcze Anastasi, który z jednej strony bardzo mi się podoba za to, jak prowadzi zespół, to niestety wykazuje jakoś mało zaufania do Kamila i szybko go zmienia. Wczoraj liczyłem, że da mu szansę się odbudować, bo przcież jego gra nie była tragiczna.
W wiekszosci wypadkow tak nie dziala, jesli zespolowi nie idzie, a nie szlo mocno, przeciez niewiele brakowalo a byliby 0;2. To zmieniasz zawodnika, bo wiesz, ze na lawce masz rownorzednego zawodnika, ktory juz nieraz udowodnil, ze wchodzac z lawki dawal bardzo dobre zmiany.
Guzik999
Posty: 37
Rejestracja: 30 lip 2021, o 10:57

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: Guzik999 »

Pawel9221 pisze: 23 sty 2023, o 20:11

W wiekszosci wypadkow tak nie dziala, jesli zespolowi nie idzie, a nie szlo mocno, przeciez niewiele brakowalo a byliby 0;2. To zmieniasz zawodnika, bo wiesz, ze na lawce masz rownorzednego zawodnika, ktory juz nieraz udowodnil, ze wchodzac z lawki dawal bardzo dobre zmiany.
Jasne, jest to jak najbardziej logiczne i nie można mieć tu pretensji do trenera. Nie idzie najlepiej to coś próbuje zmienić. Tylko czasem trzeba dać szansę się odbudować zawodnikowi w trakcie meczu. Takie jest moje zdanie. Tym bardziej, że była ku temu okazja bo Perugia nawet gdyby ten mecz przegrała to świat by się nie zawalił. Przypomina mi się finał LM Lube-Zenit bodajże 2018 gdzie pierwsze 2 sety Leon grał piach, a potem to już wszyscy wiedzą co wyczyniał i jak się skończyło. Nie mam tu zamiaru bronić Kamila, wiem że to nie przedszkole, tylko klub gdzie jest potężna presja na sukces, ale no fajnie byłoby zobaczyć czy jest on w stanie się podnieść w trakcie spotkania, które nie zaczęło się idealnie.
GolMar
Posty: 623
Rejestracja: 19 lip 2011, o 18:08
Płeć: K

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: GolMar »

Jako swoisty pech Kamila można upatrywać właśnie to, że Plotnicki swoimi wejściami nie za bardzo daje Anastasiemu jakikolwiek argument przemawiający za próbą odbudowania Semeniuka w trakcie danego meczu. Gdyby te wejścia były średnie lub niezłe, to taki powrót trenera w kolejnym secie do szóstki rozpoczynającej spotkanie miałby sens. A tu Oleh nie daje powodu, dla którego miałby ponownie usiąść na ławce.

Ironiczne jest to, że często w tym sezonie było też tak, że kiedy Plotnicki zaczynał w podstawie razem z Leonem, to on musiał być zmieniany na Kamila, który prezentował się bardzo dobrze. Jakby nie patrzeć, posiadanie tak dobrych i uzupełniających się trzech przyjmujących to ogromna siła Perugii w tym roku. Na razie nie było meczu, w którym ani Plotnicki, ani Semeniuk, ani Leon by nie odpalili.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7888
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

GolMar pisze: 24 sty 2023, o 21:53Ironiczne jest to, że często w tym sezonie było też tak, że kiedy Plotnicki zaczynał w podstawie razem z Leonem, to on musiał być zmieniany na Kamila, który prezentował się bardzo dobrze. Jakby nie patrzeć, posiadanie tak dobrych i uzupełniających się trzech przyjmujących to ogromna siła Perugii w tym roku.
Nie no - tak to było 1-2 razy, żeby Semeniuk dał zmianę na dystansie Płotnickiemu przez jego gorszę grę, kojarzę tylko mecz w LM, gdzie Płotnicki dostał zmianę z Kamilem, może jeszcze coś było, ale często? Chyba nie. Za to rzeczywiście Płotnicki jest w trochę lepszej pozycji, bo raz, że jak gra, to częściej ze słabszymi przeciwnikami (bo Anastasi rotuje, ale na najważniejsze mecze wychodzi podstawowym składem najczęściej), a jak wchodzi na najważniejsze mecze, to z ławki, a presja mniejsza (tzn. jakby Perugia przegrała np. finał KMŚ, to dostałoby się Semeniukowi, a nie Płotnickiemu).

Oczywiście prawdą jest, że posiadanie na ławce kogoś takiego jak Płotnicki jest jedną z głównych przyczyn dlaczego Perugia nie przegrała meczu do końcówki stycznia, bo tak jak pisałem: gdyby tam z ławki wchodził, z całym szacunkiem, odpowiednik Wojtka Żalińskiego albo jakiegoś Surmaczewskiego, to myślę, że któregoś z tych ważnych meczów nie udałoby się uratować.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7888
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

WysokiPortorykanczyk pisze: 22 sty 2023, o 22:27 Koniec sezonu dla Pinalego. Będzie musiał Fefe przeprosić się z Zaytsevem.
Włosi piszą, że do Sieny ma zawitać ... Bartman, aż wolę tego nie weryfikować. :]

Pisałem już, że Włochy nie mają na skrzydłach głębii żeby obskoczyć cały maraton olimpijski: Romano akceptowalnie, Stefani wypada na co najmniej miesiąc, Pinali się połamał, Zaytsev odstrzelony cztery miesiące temu - ciekawe czy Fefe nie będzie zmuszony na jakieś radykalne kroki w stylu Bovolenta przed 19 urodzinami z powołaniem na Ligę Narodów, bo męczenie siebie i nas Nellim czy Vettorim pozbawione sensu, a ten Pinali sobie coś złamał w stopie, tak że jak wyleci realnie na dłuższy czas to mnie nie zdziwi.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7888
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Cretu out ze Słowenii, ciekawe czy jednak Piacenza, czy po prostu Cretu out.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7888
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Lawani w Taranto, grubo, na ten sezon. Aż ciężko uwierzyć, że klub pokroju Taranto sobie wyjmuje top5 młodych atakujących żeby nie spaść z ligi, bo im wypadł na miesiąc podstawowy atakujący.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7888
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

WysokiPortorykanczyk pisze: 25 sty 2023, o 00:51 Włosi piszą, że do Sieny ma zawitać ... Bartman, aż wolę tego nie weryfikować.
WysokiPortorykanczyk pisze: 25 sty 2023, o 13:43 Lawani w Taranto, grubo, na ten sezon. Aż ciężko uwierzyć, że klub pokroju Taranto sobie wyjmuje top5 młodych atakujących żeby nie spaść z ligi, bo im wypadł na miesiąc podstawowy atakujący.
Pokuszę się o odkrywczą opinię, że fakt, że jeden klub po kontuzji podstawowego atakującego na cały sezon bierze prawie 36-letniego Bartmana, a drugi klub po kontuzji podstawowego atakującego na nieokreślony czas bierze prawie 22-letniego Lawaniego, zadecyduje ostatecznie o spadku, aczkolwiek ten Pereyra może nie będzie zły.

Ma być dostępny w weekend Ba(r)tman.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Włochy”