Serie A mężczyzn 2022/2023

Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2347
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: jaet »

dyletant pisze: 16 kwie 2023, o 20:34 Ciekawe czy Piacenza jeszcze będzie się w stanie podnieść z kolejnego 0:2
Nie jest.
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
Kiepski
Posty: 790
Rejestracja: 27 kwie 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: Kiepski »

Mediolan leje Lube. Krytykowany Patry nawet w miarę gra, ogarnął się chociaż na play-off. W sumie to nawet teraz mediolańczykom kibicuję aby zdobyli tytuł
Awatar użytkownika
jimiq
Posty: 774
Rejestracja: 1 mar 2013, o 12:25
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: jimiq »

Zaycew się posypał, słabiej Yant a super zagrał Margarejo i Isikawa.
Super Porro.

Jeśli Mediolan przejdzie Lube to będzie miało ogromną szansę na tytuł.
Mam nadzieję, że u nas też właśnie się wojna o medale rozpocznie bo na razie wieję mocno nudą.
granvorka
Posty: 746
Rejestracja: 24 wrz 2019, o 11:29
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: granvorka »

jimiq pisze: 19 kwie 2023, o 21:30 Mam nadzieję, że u nas też właśnie się wojna o medale rozpocznie bo na razie wieję mocno nudą.
Chyba lekka przesada (chyba, że z perspektywy JW)? We Włoszech super 3 na 4 pary ćwierćfinałowe, u nas 2 na 4. Półfinały chwilowo lekko się odwracają, bo Trentino przegrało dziś u siebie z Piacenzą i może jeszcze być ciekawie (choć stawiać można, że znowu im zagrywka wysiądzie i się wykolegują). Za to Mediolan w potężnym momentum, dziś rozklepali Lube na wyjeździe, kapitalna dyspozycja we wszystkich elementach, genialni Porro, Loser i Ishikawa, Patry dołączył na dobre, Melgarejo się trzyma na powierzchni. Ciężko spodziewać się, że u siebie nie zamkną rywalizacji teraz, na razie u siebie nie przegrali już jako jedyna drużyna. Ale przed chwilą Trentino i Lube wyglądali jak pewniacy do finału, a teraz są w tarapatach.
Awatar użytkownika
jimiq
Posty: 774
Rejestracja: 1 mar 2013, o 12:25
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: jimiq »

granvorka pisze: 19 kwie 2023, o 22:28
jimiq pisze: 19 kwie 2023, o 21:30 Mam nadzieję, że u nas też właśnie się wojna o medale rozpocznie bo na razie wieję mocno nudą.
Chyba lekka przesada (chyba, że z perspektywy JW)?
Może za mocne słowa... bo mecze zacięte, jest trochę rywalizacji ale,,,
we Włoszech hegemon out, mecze odwracane z 0-2 no proszę Cię nie mów mi że nie ma różnicy. ;)
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7859
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Playoffy we Włoszech mają jednak tę dawkę szaleństwa niepodrabialną w innych ligach, tutaj jest podstawowa różnica.

Semeniuk dzisiaj stabilne 5/20 w ataku w I z 6 (?) meczów o 5. miejsce, Perugia 3-0 z Monzą.
WysokiPortorykanczyk pisze: 12 kwie 2023, o 01:13Ale znając mój timing, to wielka seria Francuza incoming.
He he.
WysokiPortorykanczyk pisze: 12 kwie 2023, o 01:13 Seria Civitanova-Mediolan zapowiada się IMHO ciekawiej, bo:

1) tutaj poznamy moim zdaniem wicemistrza i czwartą drużynę kraju, więc to może być seria o Ligę Mistrzów;
2) Patry-Zaytsev;
3) weryfikacja topowych talentów (Porro, Nikołow), bo zrobienie na przyjęciu/rozegraniu finału włoskiej ligi boostuje (przy dobrej grze) któregoś z nich jeszcze półkę wyżej;
4) Mediolan wyeliminował Civitanovę z 1/4 Coppa Italia rok temu i w tym sezonie, dwukrotnie na parkiecie Civitanovy.
Ładnie Porro wyjaśnia kolejne gwiazdę rozegrania, ale Mediolan po raz pierwszy będzie postawiony w sytuacji gdzie wymaga się od nich wygranej, więc zobaczymy jak to będzie, tam poza Piano to w klubowej siatkówce wszyscy walczą o życiówkę.

Oczywiście żartuję z tym wyjaśnianiem, ot co gra lepiej, ale nie ma co powtarzać mojej teorii co do rozgrywających. Dawno żaden sypacz nie miał takiego wejścia na ten poziom, pewnie od czasów Giannellego, bo tak pomiędzy tym rocznikiem 1996, a 2001, to jest tylko Abajew z czołówki. A jakbym miał typować, to na kadrze będzie nr 3. ;)
dyletant
Posty: 5089
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: dyletant »

jaet pisze: 17 kwie 2023, o 20:28
dyletant pisze: 16 kwie 2023, o 20:34 Ciekawe czy Piacenza jeszcze będzie się w stanie podnieść z kolejnego 0:2
Nie jest.
A jednak póki co kolejna mobilizacja weteranów. W dodatku 2 pierwsze sety wyciągnęli ze stanu 21:18. Pomyśleć, że Piacenza gra w tych play offach bez Simona i Romano, gdyby oni byli w formie to byśmy mieli murowanego pewniaka do tytułu.

Mam nadzieję, że Mediolan to zamknie w 4 meczu. Nie mam nic do Cucine, ale po prostu lubię niespodzianki. No i sportowo to mega sezon dla drużyn z tego miasta. W siatce szansa na finał, w nogę finał LM, w kosza na drugim miejscu w lidze obecnie. Ładnie się bawią,
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
ciorny17
Posty: 8537
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: ciorny17 »

Nie da się ofensywnej zapaści Semeniuka tłumaczyć już współpracą z Gianellim. Ok, na przykład wczoraj kilka piłek wymuszonych, ale to asekuracyjne, miękkie granie jeszcze rok temu było nie do pomyślenia. Brak pewności siebie aż bije po oczach. Takie granie pewnie wynika z faktu, że z tyłu głowy siedzi opcja, że zaraz może wskoczyć za mnie Płotnicki jak dostanę parę czap albo dam po autach, ale no nie na takiej skali. Dobrze, że przyjęcie chociaż wróciło.

Na szczęście sezon kadrowy długi, to będzie kiedy odbudowywać.
Kłamca.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7859
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

W momencie gdy Perugia po 22-0, dołek i przerżnęła wszystko co się da, a Mediolan z bilansem 15-15 jest jeden mecz od finałów ligi, zaś Piazza, który w pewnym momencie otwarcie mówił, że w sumie to jeszcze chwila i chyba szczęśliwej drogi już czas, robi za cudotwórcę, bo Ishikawa i Porro skradli talenty Semeniukowi i Giannellemu, po sezonie słabej gry Mediolanu jako drużyny - to ten Semeniuk równie dobrze może w czerwcu śmigać jak nowonarodzony i łatwo zrozumieć dlaczego Grbic mówił to, co mówił, o tym, że sezon ligowy nie ma większego znaczenia, bo nie ma, skoro w samym sezonie ligowym fluktuacja wyników i poziomu gry jest tak duża, że Mediolan z ujemnym bilansem w całym sezonie może zdobyć srebrny medal. :] A Semeniuka nie tłumaczył Giannelli od samego początku, bo od samego początku sezonu klepie po negatywnym przyjęciu/obronie, a to nigdy nie był gracz atakujący z tempowych piłek jak Ishikawa z Porro, tylko o te pół tempa wolniejszych, co zawsze było widać na tle Śliwki.

Ten rozbudowany turniej o 5 miejsce to jest regulaminowy potworek, który krytykował Velasco, ale tu może być sporo grania, bo Monza i Werona potraktują to na poważnie, więc pewnie tam na Semeniuka rzucić oko można. Co w sumie pokazuje największy atut włoskiej ligi w tym momencie, bo na papierze między Perugią, Modeną, Weroną i Monzą, a Trentino, Piacenzą, Civitanovą i Mediolanem - to jakiejś znacznej różnicy nie ma.
ciorny17
Posty: 8537
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: ciorny17 »

Ishikawa to raczej Ngapethowi skradł talent. Bo chłopak co jest w sztosie, to ja pytań nie mam.
Niezależnie od końcowego wyniku Mediolanu, z pewnością zawodnik do rozpatrywania w kategorii gracza sezonu klubowego. A na przyjęciu w roku kalendarzowym top3 bez zawahania.

Cholernie ciekawe playoffy, bo w momencie gdzie wydaje się, że już po ptakach, że takie Lube rozjedzie Mediolan po tym, jak 3 razy sklepali Weronę i w pierwszym meczu stosunkowo easy win, kolejne 2 dla zespołu Piazzy. Nie powiem ciekawie, ale czy jakoś super sportowo? Tu bym polemizował.
Kłamca.
kamil1999
Posty: 5529
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: kamil1999 »

ciorny17 pisze: 21 kwie 2023, o 08:03 Ishikawa to raczej Ngapethowi skradł talent. Bo chłopak co jest w sztosie, to ja pytań nie mam.
Niezależnie od końcowego wyniku Mediolanu, z pewnością zawodnik do rozpatrywania w kategorii gracza sezonu klubowego. A na przyjęciu w roku kalendarzowym top3 bez zawahania.

Cholernie ciekawe playoffy, bo w momencie gdzie wydaje się, że już po ptakach, że takie Lube rozjedzie Mediolan po tym, jak 3 razy sklepali Weronę i w pierwszym meczu stosunkowo easy win, kolejne 2 dla zespołu Piazzy. Nie powiem ciekawie, ale czy jakoś super sportowo? Tu bym polemizował.
Gość nie tylko jest skuteczny, ale jakie śmieci kończy. Czasem zafaluje formą, ale od dawna to jest potencjał na podstawowego przyjmującego czołowego klubu. Oj dlaczego JW nie rozglądnęło się w jego stronę. Ischikawa i Hadrava zamiast Patriego i Sedlacka by się chyba spieło finansowo.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7859
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

kamil1999 pisze: 21 kwie 2023, o 10:27 Gość nie tylko jest skuteczny, ale jakie śmieci kończy. Czasem zafaluje formą, ale od dawna to jest potencjał na podstawowego przyjmującego czołowego klubu. Oj dlaczego JW nie rozglądnęło się w jego stronę. Ischikawa i Hadrava zamiast Patriego i Sedlacka by się chyba spieło finansowo.
Ishikawa gra we Włoszech, bo chce grać we Włoszech (w Japonii zarobiłby miliony monet, a wyjechał stamtąd jako nastolatek i wrócił jedynie na uczelnię), ale w przyszłym sezonie Mediolan będzie z całą pewnością czołowym klubem (w tym też są, jakby na to nie patrzeć).

Porro, Dirlic, Kazijski, Ishikawa, Loser, Piano, Catania + Melgarejo.
Toniutti, Patry, Fornal, Szymura, Huber, Gladyr, Popiwczak + Sedlacek, Hadrava.

Hm. Tu nitka typa z internetu dlaczego ten wynik Mediolanu nie jest przypadkiem: https://twitter.com/vballworldwide/stat ... 7401968642
dyletant
Posty: 5089
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: dyletant »

Włączyłem sobie ten półfinał z ciekawości, a tu Ishikawa dalej gra kosmos - nuda.

Balaso robi cuda w obronie, ale w przyjęciu standardowo nie dojeżdża. Kompletnie wyłączony środek w Cucine póki co.

Chinenyeze ma zagrywkę na poziomie Jakubiszaka - stare znałem.

Ale weteran Piano się odpalił, ściana nie do przejścia.

Nikołow utrzymuje Cucine przy życiu.
Teraz z kolei fenomenalny set Yanta i 2 bardzo ważne bloki Anzaniego na Ishikawie, które dały tie breaka. Generalnie set na świetnym poziomie, choć trochę Mediolan wystrzelał się z zagrywki.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
ciorny17
Posty: 8537
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: ciorny17 »

Odpalili się skrzydłowi Lube. Chyba Mediolan tego dzisiaj nie weźmie
Kłamca.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: krzysiu »

Niestety gianfranco obsranko u Mediolanu.. Lube ich pewnie złoży u siebie
dyletant
Posty: 5089
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: dyletant »

ciorny17 pisze: 22 kwie 2023, o 19:20 Odpalili się skrzydłowi Lube. Chyba Mediolan tego dzisiaj nie weźmie
Zgasł na dystansie i Nikołow i Ishikawa więc zrobił nam się z tego meczu kubański pojedynek

Trudno powiedzieć, czy Mediolan mentalnie to wytrzyma w piątym meczu.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7859
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Najlepszy mecz sportowo tego sezonu poza jednym z meczów Zaksy z Trentino.

Civitanova 64% ataku, a ledwo co uratowali tego 4 seta, straszna rzeźnia.
dyletant
Posty: 5089
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: dyletant »

2 serie Romano wygrały mecz Piacenzie, ale z tak tragicznym Brizardem to 5ego meczu nie przepchną.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7859
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

dyletant pisze: 22 kwie 2023, o 21:10 2 serie Romano wygrały mecz Piacenzie, ale z tak tragicznym Brizardem to 5ego meczu nie przepchną.
Trentino ma w tej serii 44/27% ataku, a Piacenza ma 49/32% ataku - jak będą w stanie serwować na poziomie z dwóch ostatnich meczów, to eliminują Trentino.

Nie wiem czy bardziej chcę wylotu Trentino za to jak Lorenzetti zmarnował tak epicki potencjał, czy bardziej chcę wylotu Piacenzy, bo inaczej się okaże, że można wygrać dublet grając na poważnie 10-15 meczów w sezonie. Mam trzy dni żeby się zastanowić.

Trzeba zaktualizować listę:

- Civitanova powróciła ze stanu 0-2 z Weroną;
- Mediolan wrócił ze stanu 1-2 z Perugią, wygrywając kluczowy mecz z trzema środkowymi na parkiecie;
- Piacenza wróciła ze stanu 0-2 z Modeną i 0-2 w piątym meczu;
- Civitanova wróciła ze stanu 1-2, 0-2, potem 1-2 i chyba 11-15, do 2-2- zobaczymy z jakim skutkiem;
- Piacenza wróciła ze stanu 0-2 do 2-2 - zobaczymy z jakim skutkiem.

Jak raz się dzieje coś takiego w sezonie, to się to potem pamięta kilka lat, lol.
Awatar użytkownika
jimiq
Posty: 774
Rejestracja: 1 mar 2013, o 12:25
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: jimiq »

WysokiPortorykanczyk pisze: 22 kwie 2023, o 21:24
dyletant pisze: 22 kwie 2023, o 21:10 2 serie Romano wygrały mecz Piacenzie, ale z tak tragicznym Brizardem to 5ego meczu nie przepchną.
Trentino ma w tej serii 44/27% ataku, a Piacenza ma 49/32% ataku - jak będą w stanie serwować na poziomie z dwóch ostatnich meczów, to eliminują Trentino.

Nie wiem czy bardziej chcę wylotu Trentino za to jak Lorenzetti zmarnował tak epicki potencjał, czy bardziej chcę wylotu Piacenzy, bo inaczej się okaże, że można wygrać dublet grając na poważnie 10-15 meczów w sezonie. Mam trzy dni żeby się zastanowić.

Trzeba zaktualizować listę:

- Civitanova powróciła ze stanu 0-2 z Weroną;
- Mediolan wrócił ze stanu 1-2 z Perugią, wygrywając kluczowy mecz z trzema środkowymi na parkiecie;
- Piacenza wróciła ze stanu 0-2 z Modeną i 0-2 w piątym meczu;
- Civitanova wróciła ze stanu 1-2, 0-2, potem 1-2 i chyba 11-15, do 2-2- zobaczymy z jakim skutkiem;
- Piacenza wróciła ze stanu 0-2 do 2-2 - zobaczymy z jakim skutkiem.

Jak raz się dzieje coś takiego w sezonie, to się to potem pamięta kilka lat, lol.
Jeszcze dodaj do tego Perugie, i dzisiejszy tie-break
dyletant
Posty: 5089
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: dyletant »

Nie wiem czy bardziej chcę wylotu Trentino za to jak Lorenzetti zmarnował tak epicki potencjał, czy bardziej chcę wylotu Piacenzy, bo inaczej się okaże, że można wygrać dublet grając na poważnie 10-15 meczów w sezonie. Mam trzy dni żeby się zastanowić.
Wydaje mi się, że od początku Zbytnio przeidealizowałeś sobie ten potencjał i stąd twoje rozczarowanie. W praktyce co dostaliśmy pod projektem Trentino:
- 2 najbardziej zajechanych fizycznie zawodników, jednego przez ostatnie 20 lat (Kaziyski) i drugiego ostatnich 2 lat (Michielletto)
- brak klasycznego atakującego, przestawienie na tę pozycję 40letniego zawodnika
- 2 starzejących się środkowych, którzy swój peak mają już za sobą.
- niezłego rozgrywającego, który jednak nie wytrzymuje grania pod presją
- jednego z lepszych libero nowego pokolenia, ale młodość rządzi się swoimi wahaniami.

No i Lavię, który zjechał poziomem z top 3 zawodników na swojej pozycji do mocno naciąganego top 20. Riley Salmon włoskiej siatkówki, nikt by nie przypuszczał, że po sezonie klubowym taki zawodnik może być 6 graczem najlepszej ekipy globu.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7859
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Oni cały sezon grają na 70-80% potencjału, to o czym Ty piszesz to mylenie przyczyny ze skutkiem. Rok temu mieli 2-0 w półfinałach, ale na końcówkę sezonu padli wszyscy poza Kazijskim, wypuścili, teraz mieli 2-0 i znowu cały skład padł z formą w decydującym momencie, w 2021 roku na playoffy z formą padł Nimir, więc w półfinałach ligi grał na 35%. I jeszcze jakby cały sezon coś grali, a w sumie gdy napotykali mocnego rywala to dostawali gonga od października, szeroki skład - zero wytłumaczenia żeby tak nie trafić z formą w sumie na nic, bo w Pucharze Włoch gdyby nie uraz Ishikawy to mogliby popłynąć już przed masakrą z Piacenzą.

Za dużo tego by dawać bajerantowi benefit of a doubt. Jak nie będzie finału to do zwolnienia typ, ale już to zrobili, tzn. nie przedłużyli z nim kontraktu, więc to bez znaczenia, ale samej tezy to nie zmienia.

Szkoda, że ten Soli to też wątpliwy wybór.

Dobra beka, jak ten Botti zrobiłby dublet, a reszta: Lorenzetti out, Anastasi out, Giani out, Bernardi out, Blengini potencjalnie out. xD Ale tam to niezłe cyrki muszą być wewnątrz Piacenzy, bo oni zaczynają grać dopiero jak mogą się skompromitować. Na razie jedno Roeselare to wykorzystało w złotym secie u siebie, bo Werona w Coppa Italia, Modena w 1/4, teraz Trentino też będzie miało ciężko domknąć serię - nie udało się.
Shift
Posty: 278
Rejestracja: 29 lis 2015, o 10:39
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: Shift »

Ciekawe który że środkowych Zaksy tym razem pokaże miejsce w szeregu Simonowi gdyby Piacenza zagrała w LM ;)
PH3N-x
Posty: 765
Rejestracja: 6 lip 2011, o 16:03
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: PH3N-x »

Czemu żaden z was nie jest ekspertem w Polsacie? 8-) Tacy jak wy powinni tam być a nie jacyś znawcy co wiedzy merytorycznej mają jakiś znikomy % w porównaniu do was.
ciorny17
Posty: 8537
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: ciorny17 »

PH3N-x pisze: 23 kwie 2023, o 12:27 Czemu żaden z was nie jest ekspertem w Polsacie? 8-) Tacy jak wy powinni tam być a nie jacyś znawcy co wiedzy merytorycznej mają jakiś znikomy % w porównaniu do was.
Merytoryka i Polsat w parze, nie tylko przy siatkówce, nie idą.
Kłamca.
dyletant
Posty: 5089
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: dyletant »

PH3N-x pisze: 23 kwie 2023, o 12:27 Czemu żaden z was nie jest ekspertem w Polsacie? 8-) Tacy jak wy powinni tam być a nie jacyś znawcy co wiedzy merytorycznej mają jakiś znikomy % w porównaniu do was.
Widzę to oczyma wyobraźni - " 7 strefa, rozmowy o siatkówce, nie tylko polskiej witamy Państwa serdecznie, a w studiu nasi stali eksperci - dyletant" :]
Co do Milanu to postawię może odważną, może niezbyt tezę, że Milan z Ebadipourem byłby dziś na tym samym poziomie co ZAKsa z Karyaginem. Wysoki wspomniał o bilansie 15:15, ale fatalni byli nie tylko Irańczyk, ale również Loser, który pół sezonu robił za niewypał transferowy. Do tego standardowy ligowy Patry. Więc jeśli Piazza tak genialnie przygotował ich na play off, to trzeba zweryfikować jego kunszt trenerski i renomę, którą popsuł sobie w Skrze i w reprezentacji.
Dlatego chciałbym finału oraz LM dla Mediolanu i Piacenzy, bo obecny poziom serie A nie jest w stanie zweryfikować siły żadnego z tych 4 zespołów. Moim zdaniem i Jastrzębie i ZAKsa przejechałyby się po całej obecnej 4.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
granvorka
Posty: 746
Rejestracja: 24 wrz 2019, o 11:29
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: granvorka »

Nie oglądałem wczoraj Perugii i nie wiem, czy znajdę czas na odwijanie meczu o nic, ktoś napisałby parę słów jak to wyglądało, oczywiście z naciskiem na Leon/Semeniuk?
Anzej
Posty: 98
Rejestracja: 24 mar 2023, o 13:48
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: Anzej »

granvorka pisze: 24 kwie 2023, o 11:51 Nie oglądałem wczoraj Perugii i nie wiem, czy znajdę czas na odwijanie meczu o nic, ktoś napisałby parę słów jak to wyglądało, oczywiście z naciskiem na Leon/Semeniuk?
Też nie oglądałem ale może statystyki trochę pomogą :)
https://legavolley.it/match/36870
ciorny17
Posty: 8537
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: ciorny17 »

Niestety załapałem się tylko na 4. i 5. seta to trochę bezradnie Werona. Leon wówczas rozstrzelał ich, bo miał 2 turbo serie na zagrywce. Bezradni w ataku byli podopieczni Stojczewa.

Co do naszych. To Leon może w ataku jakoś bez wielkich wolumenów, ale na zagrywce i w bloku świetnie. Szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że w przyjęciu się trzymał, to zdziwiony byłem, że Perugia to przegrywała. Semeniuk stabilnie, tak jak powinien grać i jak wszyscy wcześniej oczekiwali. Bez fajerwerków, były chyba 2 plasy, gdzie mógł iść mocniej, też chyba kiwka mu wpadła na równym dwubloku. Więcej gry jak na przykład na zamknięcie 4. seta mocno pod górę by się w jego wykonaniu przydało, ale i tak było tego mniej niż ostatnio.
Kłamca.
granvorka
Posty: 746
Rejestracja: 24 wrz 2019, o 11:29
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: granvorka »

Ale tu cisza, a mamy finał Trentino-Civitanova, czyli Lorenzetti może jeszcze wszystkim spłatać figla i na odchodnym zrobić scudetto :)

Trentino dość łatwo odwróciło mecz po pierwszym secie, w którym dostali łupnia, maszyna losująca wypluła dziś Piacenzie 24 błędy zagrywki i 6 asów, w ataku dojechał tylko Romano, tragiczny Simon (5/14, 14% eff), słabi Brazylijczycy, czyli widoki jak z meczów nr 1-2.

W bardziej ekscytującym meczu w Civitanovie, Lube obroniło się przed kapitalnym naporem Mediolanu w IV secie, przy 23-23 piłkę od Porro (wcześniej kapitalne bloki tego mikrusa na Yancie) dostaje na czystej siatce Piano i strzela strasznego farfocla. Za chwilę Nikołow wali asa i zamyka temat. Oby Mediolan ogarnął się na mecze o brąz, bo fajnie byłoby oglądać ich w przyszłym roku w LM, ale obawiam się, że bogole z Piacenzy zaoferują swoim najemnikom dożywotnie dostawy gazu i ropy do domów i samochodów i tyle będzie z emocji.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Włochy”