Serie A mężczyzn 2022/2023

WysokiPortorykanczyk
Posty: 7895
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Leal niczego sobie nie złamał, jutro/pojutrze się okaże czy będzie gotowy na sobotę.
krzysiu
Posty: 5484
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: krzysiu »

Polsat ma gdzieś PW i nie pokazuje polfinałów?
knightrider
Posty: 926
Rejestracja: 15 sie 2017, o 14:35
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: knightrider »

krzysiu pisze: 25 lut 2023, o 13:43 Polsat ma gdzieś PW i nie pokazuje polfinałów?
Wg gazety z strony polsatu od 15:25 na antenie Polsat Sport Walka/Fight
ciorny17
Posty: 8553
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: ciorny17 »

Teraz w wielkim skrócie co się odpiacenziło w pucharze Włoch, bo ja w Krakowie
Kłamca.
ptrlnd
Posty: 340
Rejestracja: 20 mar 2021, o 10:13
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: ptrlnd »

ciorny17 pisze: 25 lut 2023, o 17:00 Teraz w wielkim skrócie co się odpiacenziło w pucharze Włoch, bo ja w Krakowie
Widziałem ostatniego seta i Piacenza kopała na zagrywce aż miło. Też chętnie się dowiem co tam się wydarzyło bo to już jest duże wydarzenie. Wielka seria przerwana w najgorszym momencie, Perugia na kolanach!

edit: Patrzę w staty i Piacenza dziś 11 asów i 10 bloków w 3 setach! Chyba w końcu im wszystko zagrało. Po stronie Perugii sporo błędów (Leon - 11, Semeniuk - 8).
Awatar użytkownika
jimiq
Posty: 775
Rejestracja: 1 mar 2013, o 12:25
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: jimiq »

Piacezny ma w tym roku tytuł.
Nie wypuszczą tego. Po meczu gdzie zjedli najlepszy zespół Serie A i do tego bez porażki poczuli juchę.
Można się martwić o dyspozycję jedynie Brizarda jego dokładność.
Leal dzisiaj w porównaniu do Leona to kocur, mimo leczonej kontuzji.

Czyżby turniej niespodzianek, Mil-Tre 1-0
zajczik
Posty: 381
Rejestracja: 25 cze 2019, o 09:04

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: zajczik »

Perugia zagrała możliwie najgorzej we wszystkich elementach. Wychwalany Płotnicki nawet nie pomógł choć pewnie mógł wejść wcześniej bo Leon grał kiepsko to mało powiedziane. Teraz Milan w pierwszym secie po twardej walce ograł Trentino. Ishikawa kozak. W końcu dobry poziom transmisji włoskiej siatkówki bo niektóre ligowe z trudem dało się oglądać.
Awatar użytkownika
jimiq
Posty: 775
Rejestracja: 1 mar 2013, o 12:25
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: jimiq »

aktualizacja
TRE-MIL 0-2,
no ciekawie się dzieje
Shift
Posty: 278
Rejestracja: 29 lis 2015, o 10:39
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: Shift »

Jeżeli ktoś oglądał i może coś więcej napisać o meczu byłbym bardzo wdzięczny ;)
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7895
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

W zaległym meczu, Civitanova ogrywa Sienę 3-0. Ciekawy mecz w A2, gdzie młodszy Porro (27 pkt, 53% ataku, 5 asów) lepszy od Bovolenty (30 punktów, 50/41% ataku).

Puchar Włoch

Sir Safety Susa Perugia - Gas Sales Bluenergy Piacenza 0-3 (28-30, 20-25, 22-25)
Statystyki: https://www.legavolley.it/match/36798

Wyszedłem z kina, sprawdzam wynik, spore zaskoczenie - i jakieś 5h zastanawiałem się co tam musiało się wydarzyć. A jak już mogłem odpalić powtórkę, to wydarzyło się tyle, że kompromitujący występ Perugii: 29 błędów, 33% przyjęcia, 41/20% ataku, tylko środkowi zagrali nieźle. Ciężko cokolwiek analizować gdy Leon miał problem ze skończeniem pojedynczych piłek, Colaci i Semeniuk strzelnica, a Rychlicki zagrał fajnie z pół seta. Już to pisałem, ale niesamowicie kontekstowym sportem jest siatkówka, gdzie cały sezon wszystko wygrywasz, przychodzi do turnieju w loteryjnej formule, na hali której nie masz ogranej - i pyk, nie ma Cię, 32-1, a na krajowym podwórku jesteś w plecy. Sport kluczowych momentów, co paradoksalne względem ogólnej specyfiki.

Zarazem, jezus maria, co ta Piacenza momentami grała na zagrywce. Niby 21 błędów, ale taką presję na zagrywce, realną presję, gdzie przeciwnik przed akcją w 5 na 6 ustawień już zakłada, że ma przyjęcie na 5 metr, albo w ogóle nie ma przyjęcia, to widzi się kilka razy na sezon. Wszelkie przedsezonowe oczekiwania spełniło dzisiaj (wczoraj) zestawienie Brizard-Romano, Lucarelli-Leal, Simon na zagrywce. Widać już z Montpellier i nawet Civitanova było widać progres, tzn. łubu-dubu na zagrywce, co było pięta achillesową Bernardiego przez ostatnie dwa sezony.

Zarazem, dalej daleka od optymalnej formy jest Piacenza, straszni zamulacze jeżeli chodzi o organizację ataku, ale też ciężko się dziwić, nie wiem który to był ich mecz w tym zestawieniu pewnie bliżej 5. niż 10. Dobry prognostyk na ostatnią część sezonu mimo wszystko, bo są zdrowi + serwują.

Itas Trentino - Allianz Milano 3-2 (33-35, 22-25, 25-19, 25-16, 15-9)
Statystyki: https://www.legavolley.it/match/36799

Ciekawe czy Trentino by wygrało ten mecz gdyby nie kontuzja Ishikawy i zmiana na początku czwartego seta (tak, przez 3 sety zrobił 20 pkt na 50% ataku) - możliwe, że tak, bo zaczęli grać lepiej od trzeciej partii, ale też nie ma co udawać, że wygrana 3-2 z Mediolanem, gdzie najlepszy zawodnik dostał zmianę przy 1-2, jest powodem do dumy, bo nie jest. Szkoda Mediolanu, bo ładnie to wyglądało dopóki Ishikawa wyglądał jak - niepopularne w tym sezonie porównanie - topowy Semeniuk. Potem było już z górki.

Słaby Lavia, Jak ktoś się zastanawia dlaczego w co drugim poście piszę o bloku i jego znaczeniu, to niech sobie popatrzy co robił Kazijski na tle tych słabych 'bocznych' blokujących Mediolanu, i wtedy zrozumie dlaczego to jest takie ważne (27 pkt, 66% ataku). Michieletto w wersji Freakieletto: 53% ataku, 53/44% ataku, 52% przyjęcia, obrona, 24 zagrywki, 3 asy przy 2 błędach.

W finale dwie ekipy, które wstrzeliły się zagrywką, więc może być ciekawy mecz, zarazem obie jeszcze dalekie od tego, co mogą grać. Wygrana Trentino (cała seria przegranych finałów) i Piacenzy (masa zainwestowanych środków) będzie logiczną konsekwencją ostatnich miesięcy.
Awatar użytkownika
jimiq
Posty: 775
Rejestracja: 1 mar 2013, o 12:25
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: jimiq »

mecz finałowy na PSN
dyletant
Posty: 5103
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: dyletant »

dyletant pisze: 12 lut 2023, o 20:24 Jak jeszcze ten sparing wygra Perugia po tie breaku i nie przerwie swojej serii 286 wygranych to chyba już w tym roku nie przegra, nawet jakby wyszli w 3 na boisko.
Dlatego nie zmieniam nicku :]
Człowiek robi pewne założenia, a potem wychodzi mu Leon na mecz i robi 6/26 :]

Ale to teraz pobawię się w drugą stronę. Postawię dyletancką opinię, że skoro już wszyscy widzą, że Perugię można jednak pokonać to teraz przegra wszystkie trofea :)
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
ciorny17
Posty: 8553
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: ciorny17 »

Bezradne jest Trentino. Strasznie słabo wygląda znów Lavia, jedynie Kazijski trzyma towarzystwo.

Czy tylko u mnie gwizdek sędziego brzmi jakby pierdział? :D

No i Piacenza z Pucharem. Cóż, ja tam się tego jeszcze wczoraj do 15 nie spodziewałem.
Kłamca.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7895
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Coppa Italia - Finał

Gas Sales Bluenergy Piacenza - Itas Trentino 3-0 (25-22, 25-17, 25-23)
Statystyki: https://www.legavolley.it/match/36800

Kliniczna Piacenza. :o Wielki Brizard, top2 rozgrywających na świecie w takim wydaniu, kapitalny Leal, Lucarelli czyszczący wszystko w drugiej linii, Scanferla klasa światowa, a i tak mają potężne rezerwy, bo Romano w ataku tak sobie, Simon też. Ale takiej presji na zagrywce (21 asów w 6 setów) i bloku, możliwe, że nikt nie jest w stanie wytrzymać, jak Zaksa grała z Civitanovą te pamiętne mecze w LM, to myślę, że Piacenza ma jeszcze lepsze ustawienie na zagrywce (Romano lepiej serwuje od Rychlickiego, a Brizard dużo lepiej od De Cecco, 9 asów w weekend).

54/41% ataku, 53% przyjęcia, 10 asów przy 14 błędach, 9 bloków. Il perfetto.

Dobrze, że Lorenzetti odchodzi, bo mają Michieletto z Lavia przebłyski, ale pół roku nie doprowadzić do optymalnej formy dwóch takich graczy to trochę przypał. Odejście Kazijskiego jeśli wezmą Rychlickiego to pewnie dobra opcja długoterminowo, ale to najlepszy gracz Trentino.

Słabsza forma Perugii i Trentino, to jedno, ale zatrzymanie ich na 41/20% i 46/31% ataku + 33% przyjęcia, to coś niesamowitego.

MVP Leal.

Oby się nie zdążyli posypać przez następne dwa miesiące, to bardzo możliwe, że Sirci się zdenerwuje. :D
granvorka
Posty: 748
Rejestracja: 24 wrz 2019, o 11:29
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: granvorka »

@Wysoki

Nie miałem jeszcze czasu obejrzeć meczów Coppa Italia, ale jeśli Piacenza tak mocno bazuje na zagrywce, to czy nie wracamy do starej (i ogólnie słusznej) narracji o labilności drużyn opartych tak mocno na tym elemencie? Simon nie robiący błędu zagrywki w całym meczu to też raczej anomalia niż trend ;) Pamiętam moją ekscytację bodaj 14 asami Polski w VNL'22 vs Brazylia i Twoje gaszenie entuzjazmu, zupełnie słuszne zresztą, bo jak pokazały MŚ, ten element uleciał i kopaliśmy się po czole z Canarinhos grającymi z Lucarellim na jednej nodze. Stąd też pytanie o to, czy wszystkie inne elementy Piacenzy są na tyle mocne i stabilne, że w istocie postawią się topowej Perugii jeśli ten najbardziej zmienny akurat nie będzie tak grzał jak przez ostatni weekend.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7895
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

granvorka pisze: 27 lut 2023, o 10:51 @Wysoki
W klubowej siatkówce dużo łatwiej opierać się na zagrywce (połowa meczów u siebie + mniej loteryjna formuła zmagań). Na turniejach reprezentacyjnych rzucają Cię do jakiegoś molocha albo każą zmieniać halę trzy razy przez 1,5 tygodnia. Dlatego swego czasu mieliśmy te chore serie w stylu Perugii, która trzy lata nie przegrała u siebie meczu w playoffach.

To, co zaskoczyło, to fakt, że Piacenza weszła w top formę z marszu na neutralnym terenie w wielkiej hali, gdzie np. Perugia nie była w stanie trafić przez trzy sety jakąkolwiek serią. Brizard miał przez cały sezon 17 asów, słaby wynik, w Rzymie zrobił 9 asów.

Ale z Perugią, Piacenza wcale nie grała tak dobrze poza zagrywką, tzn. tam najpierw Perugia miała kilka setowych w górze w I secie, których nie wykorzystał Leon, potem mieli jakieś 12-7 w drugim secie.

Z Trentino, to już przez 2,5 seta była perfekcja, dopiero w trzecim secie Lucarelli z Romano wpakowali się w blok Sbertolego, dwa razy błąd w asekuracji i w tamtym secie byli do dotknięcia -- tylko co z tego, jak Brizard, Simon, Leal i Gironi zrobili 6 asów. :D

I tak jak pisałem, zrobili 6-0 z dwoma głównymi rywalami, a wciąż mają rezerwy, Romano był z grubsza nieobecny, Simon w ataku także. Ale to też efekt faktu, że jako jedyni trafili z optymalną formą i była rzeź niewiniątek. Jak będą zdrowi, to powalczą o potrójną koronę, nawet ten Caneschi na środku daje radę. ;p
Awatar użytkownika
jimiq
Posty: 775
Rejestracja: 1 mar 2013, o 12:25
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: jimiq »

ktoś czyta prasę czy fora włoskie, jakieś echa po porażce Perugii?
nie żebym się cieszył ale sami wiecie jak to jest z włochami i z Sircim na czele..
buzinga
Posty: 1269
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: buzinga »

WysokiPortorykanczyk pisze: 27 lut 2023, o 13:59
granvorka pisze: 27 lut 2023, o 10:51 @Wysoki
W klubowej siatkówce dużo łatwiej opierać się na zagrywce (połowa meczów u siebie + mniej loteryjna formuła zmagań). Na turniejach reprezentacyjnych rzucają Cię do jakiegoś molocha albo każą zmieniać halę trzy razy przez 1,5 tygodnia. Dlatego swego czasu mieliśmy te chore serie w stylu Perugii, która trzy lata nie przegrała u siebie meczu w playoffach.

To, co zaskoczyło, to fakt, że Piacenza weszła w top formę z marszu na neutralnym terenie w wielkiej hali, gdzie np. Perugia nie była w stanie trafić przez trzy sety jakąkolwiek serią. Brizard miał przez cały sezon 17 asów, słaby wynik, w Rzymie zrobił 9 asów.

Ale z Perugią, Piacenza wcale nie grała tak dobrze poza zagrywką, tzn. tam najpierw Perugia miała kilka setowych w górze w I secie, których nie wykorzystał Leon, potem mieli jakieś 12-7 w drugim secie.

Z Trentino, to już przez 2,5 seta była perfekcja, dopiero w trzecim secie Lucarelli z Romano wpakowali się w blok Sbertolego, dwa razy błąd w asekuracji i w tamtym secie byli do dotknięcia -- tylko co z tego, jak Brizard, Simon, Leal i Gironi zrobili 6 asów. :D

I tak jak pisałem, zrobili 6-0 z dwoma głównymi rywalami, a wciąż mają rezerwy, Romano był z grubsza nieobecny, Simon w ataku także. Ale to też efekt faktu, że jako jedyni trafili z optymalną formą i była rzeź niewiniątek. Jak będą zdrowi, to powalczą o potrójną koronę, nawet ten Caneschi na środku daje radę. ;p
Zagrywka zagrywką, ale to też trochę wygląda jak nietrafienie z formą ekipy Andrei. Mnie ciekawi jedno: przed sezonem głównym kandydatem do objęcia posady pierwszego trenera był Cretu. Nie dogadał się z Sircim. Nie wydawało mi się, żeby przeszkodą były pieniądze. Nie pamiętam czy dobrze mi się o uszy obijało czy Rumun chciał zmian w sztabie szkoleniowym? i to mogło być kością niezgody. Perugia ma jakąś taką dziwną przypadłość, że grają cały sezon w miarę równo, a pod koniec trochę spuszczają z tonu. Coś z tym sztabem może być na rzeczy, bo rotacja rotacją, ale wszyscy zawodnicy prócz Semeniuka byli przez większą część sezonu w okrutnej formie. Nawet grając na nieprzesadnie dużej intensywności taką jakość nie jest łatwo utrzymać na przestrzeni całego sezonu i chyba stajemy się świadkami sytuacji gdzie ten wielki, włoski kolos jest jak najbardziej do ugryzienia, bo z taką Perugią to i weekendowa Zaksa dałaby radę.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7895
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Perugia ewidentnie nie trafiła z formą, ale też mówił o tym Grbic, że Perugia jest lepsza niż rok temu, ale reszta ligi gorsza - i nabraliśmy trochę przesadne wyobrażenie o przewadze wyjściowego składu Perugii nad resztą ligi na bazie tych meczów z rundy zasadniczej. Piacenza w optymalnej formie i tak naprawdę personalnie jedyną przewagą jest Leon, więc znowu mamy dobrze znany dylemat civitańsko-umbryjski. A w kwietniu-maju może dojść jeszcze jeden aspekt tego schematu, a mianowicie, Simon robiący miazgę w ataku, bo na razie widzieliśmy to zaledwie parę razy w tym sezonie. Simon w weekend 9/18 w ataku (zagrywka i blok top), ale czym bliżej końca sezonu, tym częściej będziemy pewnie widzieć występy w stylu 19/26 w ataku, jak w ćwierćfinale z Weroną. ;)

Oczywiście nie ma co przesadzać w drugą stronę, loteryjna formuła, jeden mecz, ale najlepsza ławka na świecie nie uratowała Perugii gdy każdy minus Giannelli i środkowi był do zmiany. A jeszcze inna sprawa, że poziom rywalizacji we Włoszech jest zbyt wysoki żeby przystąpić do playoffów w roli niepokonanego zespołu, pech chciał, że trafili na dołek w najgorszym momencie.

A co do reakcji, dostaje się wszystkim po trochę, szczęście Semeniuka jest takie, że najwięcej się dostaje Leonowi, bo jakieś 1-3 po walce ze zmianą Semeniuka (widać było hierarchię u Anastasiego, gdzie najgorszy na parkiecie Leon został, a Kamil dostał zmianę) byłoby tutaj dużo gorsze dla Kamila.

Jak na coś ten turniej wpłynie, to możliwe, że na obsadę ataku na przyszły sezon, ale ciężko powiedzieć co tam chodzi mu głowie, ja bym na jego miejscu atakował Bovolentę z mocną jedynką i przekonywał, że u Anastasiego jako zmiennik sobie pogra, ale z Ben Tarą mimo wszystko ryzykowna opcja.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7895
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

del
Ostatnio zmieniony 1 mar 2023, o 23:34 przez WysokiPortorykanczyk, łącznie zmieniany 1 raz.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7895
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Ngapeth zawieszony na tydzień.
Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 867
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:20
Płeć: M
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Kontakt:

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: Jacek »

WysokiPortorykanczyk pisze: 28 lut 2023, o 16:48 Ngapeth zawieszony na tydzień.
Za co?
ciorny17
Posty: 8553
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: ciorny17 »

Jacek pisze: 28 lut 2023, o 19:31
WysokiPortorykanczyk pisze: 28 lut 2023, o 16:48 Ngapeth zawieszony na tydzień.
Za co?
Za akcję z Travicą z zeszłego roku, gdzie wraz z Lealem oskarżali Włocha o rasizm.
Kłamca.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7895
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Jacek pisze: 28 lut 2023, o 19:31Za co?
Za oskarżenie Travicy o rasizm rok temu.

2. Modena: 39 pkt, 12-8 - Monza D, Trentino W
3. Trentino: 38 pkt, 12-8 - Padwa W, Modena D
4. Civitanova: 35 pkt, 12-8 - Mediolan D, Perugia W
5. Werona: 31 pkt, 11-9 - Siena W, Cisterna D
6. Piacenza: 31 pkt, 10-10 - Cisterna W, Padwa D
7. Monza: 28 pkt, 9-11 - Modena W, Siena D
8. Mediolan: 27 pkt, 9-11 - Civitanova W, Taranto D

Ngapeth nie zagra z Monzą, ależ może być kombinowanie żeby nie trafić na Piacenzę w ćwierćfinale w ostatniej kolejce, bo Werona jak zrobi komplet na Sienie i Cisternie to nie wypadnie poza top5. :) Ale zarazem Civitanova może spaść na 6 miejsce, bo ma ciężkie mecze.
Arw165
Posty: 1422
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: Arw165 »

Kara dla Ngapetha to miód na moje serce. Szkoda, że Heynenowi i PZPS-owi się nie chciało z nim kopać.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7895
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Arw165 pisze: 1 mar 2023, o 08:16 Kara dla Ngapetha to miód na moje serce.
No nie wiem, to jest typowy Ngapeth: zrobienie przypału, ale nie na tyle dużego, żeby miało się to skończyć poważnymi problemami - więc w pewnym momencie ludzie jechali z Travicą w sieci od rasistów bez żadnych dowodów, a na razie dostał za to śmieszne zawieszenie na jeden mecz, i jak coś się tutaj wydarzy to jedynie na drodze cywilnej. Chyba, że dzięki temu Modena wpadnie w 1/4 na Piacenzę, ale tu się okaże.
WysokiPortorykanczyk pisze: 26 lut 2023, o 17:42 Oby się nie zdążyli posypać przez następne dwa miesiące, to bardzo możliwe, że Sirci się zdenerwuje.
Simon kilka tygodni przerwy.
Pawel9221
Posty: 1186
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: Pawel9221 »

Arw165 pisze: 1 mar 2023, o 08:16 Kara dla Ngapetha to miód na moje serce. Szkoda, że Heynenowi i PZPS-owi się nie chciało z nim kopać.
Nie bardzo kojarze,cos sie dzialo na linii Ngapeth- PZPS/Heynen?
ciorny17
Posty: 8553
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: ciorny17 »

Pawel9221 pisze: 2 mar 2023, o 09:50
Arw165 pisze: 1 mar 2023, o 08:16 Kara dla Ngapetha to miód na moje serce. Szkoda, że Heynenowi i PZPS-owi się nie chciało z nim kopać.
Nie bardzo kojarze,cos sie dzialo na linii Ngapeth- PZPS/Heynen?
Podczas meczu w LN 2021 Ngapeth posadził Heynena o rasizm.
Kłamca.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7895
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Właśnie zaczął się mecz Civitanova-Mediolan, gdzie przez COVID - Mediolan gra w wyjściowym składzie z czterema środkowymi i bez rozgrywającego, z Loserem na sypie. :D
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7895
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

21 kolejka
Civitanova - Mediolan 3-0 (25-22, 25-15, 25-12)
Statystyki: https://www.legavolley.it/match/36161
WysokiPortorykanczyk pisze: 4 mar 2023, o 18:04 Właśnie zaczął się mecz Civitanova-Mediolan, gdzie przez COVID - Mediolan gra w wyjściowym składzie z czterema środkowymi i bez rozgrywającego, z Loserem na sypie. :D
Oglądałem jakieś 5 piłek, bo straszny cringe - i Loser ostatecznie chyba na sypie-ataku (3/17), ale żarty żartami, ciekawe czy Mediolan nie przerżnie miejsca w playoffach przez ten COVID, bo niby mają w ostatniej kolejce Taranto, ale ...

Cisterna - Piacenza 3-0 (25-18, 25-18, 25-20)
Statystyki: https://www.legavolley.it/match/36162

Niesamowity mecz Cisterny, która zmniejszyła stratę do playoffów do 1 punktu, pomimo tego, że na libero tym razem nastolatek Staforini: 7 asów przy 8 błędach, 61% ataku, 8 bloków, pamiętam jak Soli pracował w Monzy gdy grał tam Kurek i średnio sobie poradził po świetnym pobycie w Rawennie, więc nie wiem jak będzie w Trentino, ale wybitna praca nawet jak zabraknie paru punktów do playoffów. Baranowicz w dobrej formie ma absurdalne odbicie przez plecy, parę razy zdarzyło mu się w tym sezonie rzucić piękne piłki przez plecy z 9-10 metra, na przerzutach też znakomity. Oczywiście to Baranowicz, więc miał serię czterech akcji, gdzie zrobił trzy błędy odbicia, ale już o tym pisałem, gdyby był Serbem miałby piękną karierę, a jako Włoch tylko parokrotnie zahaczył o wielką siatkówkę, bo jednak duża konkurencja i można go było uziemić za kwestie dyscyplinarne.

Piacenza wygrała Puchar Włoch, więc wrócili do kiepskiej gry, tylko Romano się stawił na mecz (15 pkt, 46% ataku, 3 asy). Komiczna drużyna.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Włochy”