Serie A1 mężczyzn 2023/2024

Swistolinka
Posty: 279
Rejestracja: 18 kwie 2021, o 21:40
Płeć: K

Re: Serie A1 mężczyzn 2023/2024

Post autor: Swistolinka »

Perugia wygrywa 3-0. Semeniuk dobry mecz, ale dziś to było Ołeh Płotnicki show. To co rzuca się w oczy, to o wiele większe zaufanie Giannelliego do Semeniuka niż rok temu. Dla mnie Płotnicki-Semeniuk, to momentami lustrzane odbicie Śliwka -Semeniuk.
Nie wiem o co chodzi z Herrerą i Ben Tarą, Herrera gra jak mu się wylosuje, ale chyba Lorenzettiego bardziej ciągnie do niego.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7859
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Serie A1 mężczyzn 2023/2024

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

WysokiPortorykanczyk pisze: 4 gru 2023, o 06:50Manuel Zlatanow - najmłodszy debiutant w historii Serie A1. Nie jest to zbyt imponująca lista, ale jakoś myślę, że bliżej mu będzie do Zaytseva niż tych randomów.

https://www.volleyball.it/fileadmin/arc ... -campo.png
Nie chcę robić z tego tematu osobistego folwarku, ale bardzo lubiłem Hristo Zlatanowa - więc śledzę jego syna - w sub-kontynentalnych kwalifikacjach do młodzieżowych ME, strefa zachodnioeuropejska jest zdecydowanie najmocniejsza (ITA, FRA, GER, BEL, NED, SPA, POR), takie mini-ME - więc zamiast meczów seniorów, odpaliłem sobie na YT kilka meczów Włoch, i very early to na razie największy talent z roczników 2007/2008 jaki widziałem obok Francuza Duflos-Rossiego. Pamiętam rok temu jak na mistrzostwach Włoch U15 zrobił sobie casualowo ~50 pkt w 4 sety w finale (przegranym xd), potem na ME U17 (jest rok młodszy) dawał świetne zmiany. A potem cały okres przygotowawczy potrenował z Anastasim i pierwszym składem Piacenzy - i tutaj wyglądał jak Nikołow z niezłym przyjęciem i świetną obroną, będąc rok młodszy od reszty graczy na parkiecie na tym turnieju. Śmiesznie się to śledzi, bo Nikołow, Nikołow, może Bovolenta, Henno, może starszy Henno, Zlatanow - a ich ojców to ja już kibicowsko pamiętam doskonale, i to najlepsi młodzieżowcy na swoich pozycjach w Europie, a nie hype za nazwisko.

Ludzie rzucają lekkomyślnie te porównania wyróżniających się młodych graczy do Michieletto (bo to jest 'generacyjny' talent), ale to może być serio talent pokroju Michieletto, tzn. ciężko w tym wieku być lepszym niż ten turniej w jego wykonaniu: +2 metry w wieku 15/16 lat, niezłe przyjęcie, świetna obrona, dobra zagrywka, świetna koordynacja, bardzo dobry atak, niesamowity wachlarz uderzeń jak na ten wiek, komfortowy pipe w regularnym tempie, +- 10 ataków w trzeci metr po skosie w tych 3 meczach, które przewinąłem.

Turniej wygrali Francuzi, którzy mają kolejny znakomity rocznik młodzieżowy, ze wspomnianym Duflos-Rossim na czele, który rok temu wygrał MŚ U19 ze starszymi dwa lata kolegami zamiast grać z rówieśnikami, potężnie to może tam wyglądać za parę lat.
WysokiPortorykanczyk pisze: 7 sty 2024, o 06:09 13 kolejka

Civitanova - Padova 3-0 (25-19, 25-17, 25-23)
Statystyki: https://www.legavolley.it/match/37146

Cykl życia Padwy: Padwa gra mecz z czołówką żelaznym składem -> dwójka z trójki Desmet/Gardini/Garcia gra fatalnie -> Porro dostaje szansę przy 0-2 i 7-10 -> gra fajnie, Padwa goni trochę wynik, ale ostatecznie przegrywa bez walki -> Padwa gra ze średniakiem -> dwójka z trójki Gardini/Desmet/Garcia gra świetnie, męczą zwycięstwo, da się to oglądać -> Padwa gra mecz z czołówką żelaznym składem...

Pięknie trafiła Civitanova z tym Nikołowem, ciekawe co dalej, bo Porro jednak ma zostać w Mediolanie. Tzn. inny, ten najstarszy z trzech Porro.

Piacenza - Milano 3-2 (25-23, 21-25, 19-25, 25-19, 15-13)
Statystyki: https://www.legavolley.it/match/37145

Podgrzał atmosferę Lucarelli mówiąc, że niedługo musi zadecydować gdzie zagra w przyszłym sezonie, po meczu Piacenza-Mediolan, będącym rewanżem za mecz Piacenza-Mediolan w 1/4 Pucharu Włoch z tygodnia, gdy wybiera między ... Piacenzą, a Mediolanem, kibice z transparentami pt. Ricardo, zostań -- takie smaczki lubimy najbardziej.

Duże problemy będzie mieć De Giorgi, bo Romano po tej orce z lata i problemach zdrowotnych w ataku słabiutki, za to na zagrywce rzeźnik - odwrócił tiebreaka na zadaniowej zmianie serią.

Recine za to znakomity, ciekawe czy Włosi znaleźli sobie trzeciego przyjmującego do rotacji na +- poziomie Tillie/Clevenota, bo tu już cała runda gdzie odliczając mecze na zadaniowych zmianach, Recine robi 3,6 pkt na set, 52% przyjęcia, 53/44% ataku i 0,43 bloku na set. Byłoby fajnie, bo to mógłby być jeden z najefektowniejszych graczy, tier Japończyków, 186 cm wzrostu, winda w nogach, świetny blok, absurdalne te pipe'y z Brizardem momentami. Taka jest przewaga Plusligi i polskiej siatkówki, że u nas znalazłby miejsce w jakimś Olsztynie, a tam w sumie nie za bardzo jest gdzie go wrzucić w playoffowym zespole do zagwarantowanego grania w szóstce, więc zostanie na ławce w Piacenzy. Potencjalnie kazus Płotnickiego, pamiętam chyba MŚJ 2019, gdzie w sumie grał +- to samo co Lavia obok jako kapitan, ale brakuje mu powtarzalności, rok temu miał z ławki żałosny sezon i wypadł z okolic 14-tki u De Giorgiego nawet, więc pykał na Uniwersjadzie. Tak że czy utrzyma obecny poziom to takie 50/50 pewnie, ale MVP zasłużone.

Ale przede wszystkim genialny jest Lucarelli, #2 w MVP rankingu po Michieletto, jeśli Piacenza jest trzecia w tabeli bez atakującego i Leala, to dzięki duetowi Lucarelli-Recine właśnie. Ostatni taki sezon to pewnie w jakimś Taubate 500 lat temu. +4 zagrywki na set, +50% przyjęcia, 53/37% ataku na dużym wolumenie (3.8 pkt na set), w obronie na poziomie libero.

Treningowo potraktował ten meczyk łysy bajerant Piazza. Może jednak będzie coś z tego Dirlicia, bo on pasuje do gry z Porro jak ananas na pizzę (czytaj zaje.iście, intencjonalne prowo we włoskim temacie 8-) ), straszne dostawał ciasteczka momentami od Paolino i skończył z 51/42% ataku, 3 bloki (specjalność zakładu). Kazijski przeciętny (31% ataku), bez Ishikawy nie ma granka, Loserowi wróciła (na jeden mecz) zagrywka.

Piacenza przegrała w tygodniu po paru meczowych tiebreaka, teraz Mediolan przegrywa mając 9-6 w tb - ale ta porażka Mediolanu dużo fajniejsza, bo za 3 tygodnie zagrają sobie o trofeum.
Taranto - Trentino 0-3 (23-25, 20-25, 20-25)
Statystyki: https://www.legavolley.it/match/37142

Świetny Gutierrez - słaba cała reszta, meczyk bez historii, pomimo gorszego dnia skrzydłowych Trentino (tricky Miki, jak ochrzcił go komentator z FIVB, jedynie 50% przyjęcia i 50% ataku), za to znakomici środkowi. Oglądałem, a ciężko mi coś ciekawego tutaj napisać.

Modena - Werona 0-3 (21-25, 18-25, 13-25)
Statystyki: https://www.legavolley.it/match/37143

Aż odpalę powtórkę potem jak zareagowała publika w Modenie - trzeci znakomity mecz w lidze Dzavoronoka z rzędu, wraca do formy Czech, Amin też fajnie.

Perugia - Monza 3-0 (25-21, 25-21, 25-21)
Statystyki: https://www.legavolley.it/match/37144

Monza bez Cachopy, więc nie chciało mi się odpalać: Płotnicki 75% ataku, 79% przyjęcia, 8 BP i +11, Semeniuk 48% ataku, 53% przyjęcia, 4BP i +10, komfortowa wygrana Perugii.

Cisterna - Catania 3-1 (25-21, 25-18, 22-25, 25-22)
Statystyki: https://www.legavolley.it/match/37147

Nie oglądałem. Świetny mecz Ramona, szkoda, że nie umie przyjmować, bo na zagrywce i w obronie jest znakomity, w ataku dobry - Faure zaczął serwować, w ostatnich dwóch meczach 9 asów.

Catania spadnie z ligi.
dyletant
Posty: 5089
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Serie A1 mężczyzn 2023/2024

Post autor: dyletant »

Tragiczna jest ta Modena w ostatnim miesiącu.Od wygranej z Trentino 10 grudnia to już tylko wymęczony tie break z Saturnią i 4 lania w słabym stylu (łącznie z Pucharem) Ale tak sądziłem, że 34 letni trener bez autorytetu tego nie poukłada. Ich szczęściem jest to, że raczej z 8 nie wypadną, ale niewiele im to da.

@Wysoki Ty zwyrolu 8-) https://i1.kwejk.pl/k/obrazki/2019/09/I ... dAl78F.jpg
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
granvorka
Posty: 746
Rejestracja: 24 wrz 2019, o 11:29
Płeć: M

Serie A1 mężczyzn 2023/2024

Post autor: granvorka »

Semeniuk-Płotnicki to jest para prezydencka, kol. Balcerzak rzucił na TT, że tam by się przydał Maar na trzeciego i jest w tym sporo racji. Tzn. to byłby mocno nie-Sirciowy ruch pod względem twmperatury nazwiska, ale może z odejściem Leona tam się zacznie nowe myślenie, w sumie Ben Tara jest już tego jakimś tam zwiastunem (ostatnio posadzony na dłużej przez potężnego Jesusa z Kuby - ciekawe, czy to syndrom Semeniuka z ub. sezonu: mocne wejście i pierwszy dołek w 1/3 sezonu).

Z uwzględnieniem Supercoppa i Coppa Italia w tym sezonie:
Semeniuk 49/37% ataku
Płotnicki 54/36%

Semeniuk lepsza zagrywka, przyjęcie +/- po równo, blok nieznacznie OP. Główną różnicę jaką między nimi widzę to agresja w ataku, co przekłada się na dość niekorzystne ratio skuteczność-efektywność Płotnickiego (mimo, że liczby nadal świetne). Na razie impakt faktor Kamila trochę wyższy, bo gra od deski do deski i od początku sezonu jest w formie kadrowej.

Za półtora sezonu ich wspólnej gry dałbym palmę pierwszeństwa Ukraińcowi, to jest już gracz, całościowo, na poziomie Tier 2 w kategorii OH (gdy Tier 1 to Leon, Śliwka, Michieletto i Lavia - to na inny wątek), więc te oczekiwania co do swojej roli w zespole ma kompletnie uzasadnione. Ze Śliwką to by tam było dziwnie/trudniejsze niż z Leonem do pogodzenia przy obecnym statusie tej trójki, ale samo sprowadzenie trzeciego wszechstronnego OH uważam za sensowne, bo ten styl gry obecnej Perugii (mocne przyjęcie, cierpliwość, płynność gry, szeroka dystrybucja, dużo środka) to jest coś co się sprawdza we współczesnej siatkówce i niekoniecznie tam jest potrzebny wyrób lealopodobny do rozbijania bloku przy obecnej konstelacji na skrzydłach. Ciekawe czy pan Sirci czyta nasze forum, byłoby miło.

#teamHawajska
Swistolinka
Posty: 279
Rejestracja: 18 kwie 2021, o 21:40
Płeć: K

Re: Serie A1 mężczyzn 2023/2024

Post autor: Swistolinka »

W tej chwili tier I OH to raczej Michieletto i na tym kropka :D Sirci mógłby się postarać o niego, Śliwka, Płotnicki i Semeniuk to mniej więcej ten sam poziom, także nie wiem, czy przyjście Śliwki byłoby to aż takie wzmocnienie ??? Semeniuk-Płotnicki mógłby zostać, generalnie na włoskim twitterze jest dyskusja na ten temat, który z dwójki Semeniuk Płotnicki usiądzie na ławkę jak wróci Leon i zdecydowana większość głosów jest taka, że żaden nie powinien, co oczywiście o niczym nie świadczy, bo któryś na pewno to zrobi, a czy z korzyścią dla zespołu - to się okaże.
granvorka
Posty: 746
Rejestracja: 24 wrz 2019, o 11:29
Płeć: M

Re: Serie A1 mężczyzn 2023/2024

Post autor: granvorka »

Jak patrzeć tylko na ostatnie 3 miesiące, to tak - Michieletto sam w swoim tierze. Ale trochę nie ma sensu tak patrzeć, bo Śliwka i Leon nie byliby nawet w trzecim pewnie, Lavia też wypadałby słabiej od Szalpuka. Ale to może w wolnej chwili wrzucę osobny temat pod dyskusję do działu ogólnego, zainspirowany hierarchią środkowych, którą w innym wątku zaproponował @Wysoki.

Nie jestem pewien, czy Leon wróci do domyślnego pierwszego składu. Możliwe, że będzie jak w kadrze Grbicia (czy nawet w Perugii Anastasiego), że owszem, będzie zaczynał najważniejsze mecze, ale z bardzo elastycznym reagowaniem na wydarzenia, więc de facto czas gry może się rozkładać w miarę równo w tej trójce. Zwłaszcza, że tam jednak rządzi Lorenzetti, a on pewnie na skali trenerskiej jest z tych bardziej ceniących zawodników uniwersalnych. Dla Semeniuka obecność Leona w rotacji jest mniejszym zagrożeniem niż dla Płotnickiego choćby dlatego, że Płotnicki-Leon to na dłuższą metę może być trochę za dużo tłuczenia w ataku i na zagrywce jak na możliwości Perugii w bloku i obronie. Wczoraj np. Semeniuk nie skończył 13 ataków z 25, z 2 błędami i 1 zablokowanym. Z tych 10 piłek, które nadal były w grze (w jednej akcji 3 razy ponawiał), Perugia nie zdobyła punktu dwa albo trzy razy. Do tego dochodzi bardzo mała liczba błędów zagrywki przy bodaj najwyższej w lidze liczbie zagrywek/set, co oczywiście dobrze współgra z potencjałem Perugii do gry na kontrze.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7859
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Serie A1 mężczyzn 2023/2024

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

14 kolejka

Padwa - Taranto 2-3 (25-23, 22-25, 20-25, 25-23, 12-15)
Statystyki: https://www.legavolley.it/match/37153

Świetni Lanza, Gargiulo i Russell, ten drugi to mocny kandydat do transferu do zespołu z czołówki, taki włoski Poręba, możliwe, że z większym potencjałem. Super zmiana Porro - już to pisałem, ale gdyby jakiś polski trener robił z nim to, co trener Padwy, to nie miałby życia w undergroundzie, niesamowita ta jego zagrywka, co też pisałem, 1,5 seta, 2 asy, 1 freeball, dwa negatywne przyjęcia tak na oko. Świetne jest to Taranto odkąd objął ich Travica, już punktowo są obok Padwy.

Mediolan - Cisterna 3-0 (25-22, 25-17-25-23)
Statystyki: https://www.legavolley.it/match/37152

Rozgrzewka przed rewanżem z Zawierciem: +60% ataku, ale nie wierzę jednak w Catanię (40%) przyjęcia i Kazijskiego (30-kilka% ataku) w tym sezonie, tym razem Reggers bardzo dobry. Cisterna 53% ataku i 0-3, ale zaczął grać coś Bayram, więc może trafi im się lepsza runda rewanżowa.

Catania - Piacenza 1-3 (21-25, 25-23, 17-25, 23-25)
Statystyki: https://www.legavolley.it/match/37151

Lucarelli kontuzja łyddki, ale zszedł komfortowo, więc może nic mu nie będzie. Kolejny raz znakomity Recine, 64/50% ataku, 8 BP, +9, śmiesznie gra, w lidze świetny, w LM słaby, ale calościowo świetny. Buchegger 60/53% ataku, 28 pkt, 10 BP, +18, a nie dało to nawet punktu.

Perugia - Civitanova 3-0 (25-14, 25-20, 25-17)

Statystyki: https://www.legavolley.it/match/37149

Widziałem dwa sety, bo po śmierci mamy Balaso i jego nieobecności, to nie mogło się udać, zwłaszcza, że kompletnie rozbita jest Civitanova na ten moment i znowu będą musieli liczyć na to, że w stylu Andrzeja Kowala poukłada wszystko na ostatnią część sezonu Blengini. Semeniuk przeciętny w ataku, ale znakomity na zagrywce i w defensywie. Ben Tara świetny w wyjściowym składzie, znowu Russo w szóstce, pewnie już na stałe, i genialnie wygląda to ustawienie Perugii na zagrywce i w bloku, tylko jedno słabsze (Flavio).

Trentino - Werona 3-1 (25-27, 25-16, 25-16, 25-22)
Statystyki: https://www.legavolley.it/match/37150

Vintage Podrascanin - 7 bloków, 16 całej drużyny, i genialny Rychlicki, jak cały sezon, 22/37 w ataku, 54% efektywności, Michieletto średniawka, 20 pkt, 49/43% ataku, 3 bloki, 69% przyjęcia. :P Werona słabiutka, bez historii ten meczyk, Keita po operacji barku wygląda jak koszykarz, coś tam skończy, ale efektywności za grosz, ale dzisiaj cała Werona słabo.

Monza - Modena 2-3 (18-25, 20-25, 25-18, 25-23, 13-15)
Statystyki: https://www.legavolley.it/match/37148

Pisałem, że kwintet Takahashi-Fornal-Semeniuk-Michieletto-Lucarelli to najlepsi przyjmujący tego sezonu - Takahashi dołek (1/11, -36% ataku), Fornal dołek, Semeniuk mini-dołek, Lucarelli uraz, podobnie w Polsce - DeFalco oraz Bednorz, tylko Michieletto wygląda niezmiennie jak młody bóg. Fantastyczny Loeppky (15/22), no i ten Szwarc wszedł na international poziom w tym sezonie. W Modenie w końcu dobry mecz duetu Dawyskiba-Sapożkow. Jak przy break-pointowej przewadze, Galassi w końcówce IV seta zrobił potężną serię na zagrywce i zakończył seta, już myślałem, że Modena znowu przyczołkuje, ale dobry ten tiebreak, aczkolwiek bardziej skorzystali z niedyspozycji Monzy i Rana.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7859
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Serie A1 mężczyzn 2023/2024

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

WysokiPortorykanczyk pisze: 18 gru 2023, o 20:54
granvorka pisze: 18 gru 2023, o 12:36 Dobry ten mecz Trentino-Perugia, tak jak myślałem, Trentino bez żadnego kryzysu, pewnie zrobili siłownię przed Resovią 8-)
Straszny jest ten Michieletto, zwłaszcza te asy słane po liniach jeden za drugim, co prawda Lavia znów ma problemy z atakiem, ale jeśli Włochom na serio dojdzie Rychlicki w obecnej formie, to Fefe po tym sezonie nawet niespecjalnie będzie musiał tam coś na nowo układać, po prostu przekopiuje skrzydła (pewnie peak Rychlicki > standardowy Romano) i rywalizacja Polska-Włochy jeszcze bardziej upodobni się do Zaksa-Trentino.
Rychlicki może grać w reprezentacji od 2025 r.

Tzn. sam tak mówił, bo może FIPAV cos wykombinuje, więc tak na 90%.

Ciekawe czy na przyjęciu zbudują sobie głębię: Porro, Sani???, Rinaldi, Gardini, Recine, Bottolo, Magalini, Orioli, tak se, bo na razie większość nie spełniła oczekiwań, ale może weroński Amerykanin z Trydentu przyjdzie z odsieczą.
Pasini pisze, że FIPAV stara się przyspieszyć proces żeby mieć dostępnego Rychlickiego na starcie tego sezonu reprezentacyjnego. Potencjalny reprezentacyjny game-changer, z Antropową udało im się obejść przepisy, ciekawe jak będzie tutaj.
Slovan
Posty: 356
Rejestracja: 9 lis 2011, o 09:13
Płeć: M

Re: Serie A1 mężczyzn 2023/2024

Post autor: Slovan »

Z Antropovą się nie pomylił, chociaż wielu w zeszłym roku wątpiło. Na pewno w przypadku Włoch jest to gamechanger, bo obecnie wypadnie im Romano i nie ma kto wejść (Pinali i Stefani nie grają, Gironi nie jest materiałem na kadrę narodową, a Bovolenta wciąż siedzi w Serie A2,) a sam Romano miał ostatnio sporo problemów fizycznych. Na pewno jednak większym gamechangerem było powołanie Juantoreny do kadry Włoch w 2015r z całym szacunkiem do Rychlickiego. Odnośnie przepisów, to każdy orze, jak może np. PZLA coraz częściej wykorzystuje furtki, żeby Białorusinki do kadry w la powoływać.

Btw, fatalnie gra Modena w tym sezonie, ale 8 miejsce raczej mieć będzie.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7859
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Serie A1 mężczyzn 2023/2024

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

15 kolejka

Modena - Perugia 0-3 (18-25, 17-25, 18-25)
Statystyki: https://www.legavolley.it/match/37154

Jest w gazie Perugia: Płotnicki po publicznym narzekaniu na kontuzję zanotował jakieś absurdalne występy i jest właśnie na poziomie 55% ataku i 54% przyjęcia, dość powiedzieć, że Giannelli może izolować w ataku Semeniuka, ale nie dlatego, że gra słabo, a dlatego, że wszyscy grają świetnie (11 ataków przez 3 sety). Świetny Ben Tara, Russo wrócił w dobrej formie - no i Leon, fajna seria na zagrywce po kontuzji. Wszystko idzie zgodnie z planem.

Modena bezbarwnie, ale Perugia jest w znakomitej formie, ładny test w weekend.

Piacenza - Trentino 1-3 (18-25, 25-19, 16-25, 15-25)
Statystyki: https://www.legavolley.it/match/37155

Ma do dyspozycji cały skład Anastasi w końcu: to teraz musi jeszcze doprowadzić go do formy, bo kompro-występ z mocnym Trentino.

Lavia zmienił strefę zagrywki i robi super efektywność na zagrywce w tym sezonie, to był jego najgorszy element, a w tym sezonie robi +4 zagrywki na set. Problem w tym, że znowu w ataku cieniuje - ale genialny jest duet Michieletto-Rychlicki. 55/47% ataku, 54% przyjęcia, 4,6 pkt/set Michieletto - był moment kryzysu w przyjęciu, jakis słaby mecz z Resovią, już myślalem, że łapie dolek, to potem +50% przyjęcia i +60% ataku z Piacenzą, ciekawe czy nie padnie w niespodziewanym momencie, bo idzie niezmiennie na legendarny sezon klubowy.

Taranto - Monza 1-3 (20-25, 25-21, 22-25, 22-25)
Statystyki: https://www.legavolley.it/match/37156

Nie widziałem: fajny w cyferkach mecz Taranto (66% przyjęcia, 53% ataku), ale Monza podobnie, znakomity poza zagrywką jest Szwarc. Za to dołek Takahashiego (39% ataku) i źle to wróży przed Coppa Italia Mony.

Civitanova - Milano 3-2 (25-19, 27-25, 22-25, 15-25, 15-12)
Statystyki: https://www.legavolley.it/match/37157

Nie widziałem: miala Civitanova 2-0, ale ważna wygrana po tiebreaku, Chinenyeze 17 pkt na 72% ataku (i 2 asy!!!), niezły Lagumdzija, fajna zmiana Bottolo (13 pkt, 67% przyjęcia, 56% ataku). Mediolan dalej doluje, ciekawe czy Piazza zamiesza w kociolku, czy po prostu nie trafił z formą na styczeń, 42% ataku - bezbarwny występ musiał wlecieć. Ishikawa 14 BP na 19 pkt (38% ataku), rzadko widziane, niesamowity rezultat.

Cisterna - Padova 3-1 (21-25, 25-18, 25-20, 25-14)
Statystyki https://www.legavolley.it/match/37158

Widziałem: narzekałem na duet Peric-Bayram, ale trzeci z rzędu świetny mecz młodeo Turka i świetnie wygląda Cisterna, Ramon z niesamowitą zagrywką (26 zagrywek, 5 asów), Faure znowu fajnie (24 pkt, 55% ataku, ale te 4 asy to akurat fake, chyba trzy po taśmie, ale fajnie zaczął serwować), dwa nazwiska dla Plusligi potencjalnie.

Padwa bezbarwnie - dostał szansę Porro i bez błysku, aczkolwiek miał pecha trafić na Cisternę w formie, którzy już pokazali w tym sezonie potencjał. Może być fajna runda Cisterny jeśli Turek ustabilizuje formę.

Werona - Catania 3-1 (25-22, 25-15, 19-25, 25-21)
Statystyki: https://www.legavolley.it/match/37159

Nie wiidziałem: znowu schemat, że Catania jest w stanie nawiązać walkę, urwać seta, a kończy ostatecznie z niczym, tym razem Buchegger 29 pkt, 8 BP, +16 na 64% ataku, on zasługuje na szansę w lepszym klubie (niekoniecznie w Modenie). Werona w Normie, Amin 58% ataku, Mozic 55% ataku, Dzavoronok 33%, ale 18 zagrywek i 59% przyjęcia.

---
W środę 16. kolejka - w weekend Final Four Pucharu Włoch, na ten moment ciężko wyobrazić sobie inny scenariusz niż walkę na noże Trentino z Perugią.
dyletant
Posty: 5089
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Serie A1 mężczyzn 2023/2024

Post autor: dyletant »

Piacenza ma farta, że liga jest w tym roku znacznie słabsza i może spokojnie okopać się na trzeciej pozycji, grając beznadziejną siatkówkę. Właśnie zakończył się jej kompromitujący występ z Cisterną

Jastrzębie powinno się po nich przejechać.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7859
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Serie A1 mężczyzn 2023/2024

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

16 kolejka

(statystyki pewnie zaktualizują z końcem kolejki)

Cisterna - Piacenza 3-1 (23-25, 25-23, 25-22, 25-19)
Statystyki: https://www.legavolley.it/match/37163
miał pecha trafić na Cisternę w formie, którzy już pokazali w tym sezonie potencjał. Może być fajna runda Cisterny jeśli Turek ustabilizuje formę.
Ten Efe to chyba ma regularnie jakieś problemy zdrowotne, bo sam z siebie to tak świetnie nie zaczął grać, 13/23 w ataku, 3 asy, kolejny świetny mecz, groźna w tej rundzie będzie Cisterna.

Romano jest w fatalnej formie po reprezentacyjnej orce, dzisiaj widzę 5/26 w ataku na zerowej efektywności. Faure za to kolejny raz 3 asy, pisałem, że jak poprawi zagrywkę to będzie poziom międzynarodowy, i w sumie se poprawił, jest już na 0,35 asa na set. Pięknym klubem jest Cisterna, rok temu Sedlacek, Dirlic, teraz Ramon i Faure, ten pierwszy dzisiaj słabo, ale to będą łąkome kąski (jeśli kończą im się kontrakty, tutaj nie mam wiedzy).

Trentino - Milano 3-0 (25-21, 25-19, 25-21)
Statystyki: https://www.legavolley.it/match/37164

Źle zaczął mecz Michieletto, tam w pewnym momencie było chyba 4/13 w ataku - a i tak skończył z 16 pkt w 3 setach, 73% przyjęcia, 9 BP, 50% ataku, więc pzdr. Kolejny dzień w biurze Trentino.

Mediolan bez formy, Mergarejo 10% przyjęcia, Reggers zerowa efektywność, Kazijski 39% ataku i strzelncia w przyjęciu, tylko podrygi duetu Ishikawa-Loser na tym etapie sezonu ich ratują (tzn. nie ratują, ale powodują, że nie dostają 15-25, 15-25, 15-25 z poważnymi rywalami. Nie wiem czy Piazzaa dokona cudu i przygotuje ich na sobotę.

Perugia - Taranto 3-0 (25-18, 25-23, 25-20)
Statystyki: https://www.legavolley.it/match/37165

Nie widziałem. Semeniuk znowu 71% ataku jako trzecia opcja ataku, jest forma w państwie umbryjskim: dzisiaj Flavio 11 pkt, 6 bloków, Sole 9 pkt, 5 bloków, Leon kolejne dwa asy na zmianie, wszystko chyba się zgadza w Perugii, do tego stopnia, ze można typować jakim składem wyjdą na mecz z Mediolanem w sobotę, bo nie będzie dużym zaskoczeniem Sole i Herrera.

Monza - Werona 2-3 (25-23, 26-24, 23-25, 22-25, 11-15)
Statystyki: https://www.legavolley.it/match/37162

Nie widziałem. Chyba kryzys w Monzy: Maar 25%, Szwarc 32%, Ran 26%, Loeppky 14% efektywności ataku i ładna remontada Werony, gdzie fatalny Amin (-8%), ale Mozic (45%), Keita (38%) i Dzavoronok (30%) efektywności chyba pierwszy raz z mocnym rywalem na miarę potencjału. Super zmiana, ponownie, Keity, chyba wraca do formy.

Catania - Civitanova 2-3 (25-13, 14-25, 28-26, 15-25, 10-15)
Statystyki: https://www.legavolley.it/match/37161

Nie wdziałem. Buchegger znowu natrzaskał pkt, tym razem na średniej efektywności: 27 pkt, 13/54 pod względem efektywności ,ale dało to punkt, więc w sumie in plus. Bottolo dostał nagrodę za świetną zmianę ostatnio i skończył mecz na -3 z tego co widzę, Yant chyba rzeczywiście głową w Sankt Petersburgu - za to Chinenyeze znowu monster występ, 15/17 w ataku, 1 as, 2 bloki

W czwartek mecz Padwy z Modeną.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7859
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Serie A1 mężczyzn 2023/2024

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

WysokiPortorykanczyk pisze: 24 sty 2024, o 23:14 Monza - Werona 2-3 (25-23, 26-24, 23-25, 22-25, 11-15)
Statystyki: https://www.legavolley.it/match/37162

Nie widziałem. Chyba kryzys w Monzy: Maar 25%, Szwarc 32%, Ran 26%, Loeppky 14% efektywności ataku i ładna remontada Werony, gdzie fatalny Amin (-8%), ale Mozic (45%), Keita (38%) i Dzavoronok (30%) efektywności chyba pierwszy raz z mocnym rywalem na miarę potencjału. Super zmiana, ponownie, Keity, chyba wraca do formy.
Update:

Zdziwiło mnie, że Ran dostał zmianę i:

https://twitter.com/VivaVolley_/status/ ... 5276193238

Kontuzja Takahashiego, ciężko o gorszy timing. Teraz to już naprawdę cięzko sobie wyobrazić inny finał w niedzielę niż Perugia-Trentino, ale samo zestawienie Perugia-Trentino fantastyczne, na wielu poziomach.
dyletant
Posty: 5089
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Serie A1 mężczyzn 2023/2024

Post autor: dyletant »

W czwartek mecz Padwy z Modeną.
Modena mocno walczy, żeby wylecieć z 8. Dziś nie dała rady 2 dzieciaków z Padvy, bo świetne mecze i Gardiniego (no już trochę wyrośnięty) i Porro.

Kompromitacja, żeby jedynym zawodnikiem stawiającym się młodzieży był 2krotnie starszy Juantorena. Nie chce się powtarzać, ale wydaje mi się, że ogarnięcie takiego gwiazdozbioru przerosło młodego trenera.

https://www.legavolley.it/match/37160
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7859
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Serie A1 mężczyzn 2023/2024

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

WysokiPortorykanczyk pisze: 24 sty 2024, o 23:14 16 kolejka

(statystyki pewnie zaktualizują z końcem kolejki)

Cisterna - Piacenza 3-1 (23-25, 25-23, 25-22, 25-19)
Statystyki: https://www.legavolley.it/match/37163
miał pecha trafić na Cisternę w formie, którzy już pokazali w tym sezonie potencjał. Może być fajna runda Cisterny jeśli Turek ustabilizuje formę.
Ten Efe to chyba ma regularnie jakieś problemy zdrowotne, bo sam z siebie to tak świetnie nie zaczął grać, 13/23 w ataku, 3 asy, kolejny świetny mecz, groźna w tej rundzie będzie Cisterna.

Romano jest w fatalnej formie po reprezentacyjnej orce, dzisiaj widzę 5/26 w ataku na zerowej efektywności. Faure za to kolejny raz 3 asy, pisałem, że jak poprawi zagrywkę to będzie poziom międzynarodowy, i w sumie se poprawił, jest już na 0,35 asa na set. Pięknym klubem jest Cisterna, rok temu Sedlacek, Dirlic, teraz Ramon i Faure, ten pierwszy dzisiaj słabo, ale to będą łąkome kąski (jeśli kończą im się kontrakty, tutaj nie mam wiedzy).

Trentino - Milano 3-0 (25-21, 25-19, 25-21)
Statystyki: https://www.legavolley.it/match/37164

Źle zaczął mecz Michieletto, tam w pewnym momencie było chyba 4/13 w ataku - a i tak skończył z 16 pkt w 3 setach, 73% przyjęcia, 9 BP, 50% ataku, więc pzdr. Kolejny dzień w biurze Trentino.

Mediolan bez formy, Mergarejo 10% przyjęcia, Reggers zerowa efektywność, Kazijski 39% ataku i strzelncia w przyjęciu, tylko podrygi duetu Ishikawa-Loser na tym etapie sezonu ich ratują (tzn. nie ratują, ale powodują, że nie dostają 15-25, 15-25, 15-25 z poważnymi rywalami. Nie wiem czy Piazzaa dokona cudu i przygotuje ich na sobotę.

Perugia - Taranto 3-0 (25-18, 25-23, 25-20)
Statystyki: https://www.legavolley.it/match/37165

Nie widziałem. Semeniuk znowu 71% ataku jako trzecia opcja ataku, jest forma w państwie umbryjskim: dzisiaj Flavio 11 pkt, 6 bloków, Sole 9 pkt, 5 bloków, Leon kolejne dwa asy na zmianie, wszystko chyba się zgadza w Perugii, do tego stopnia, ze można typować jakim składem wyjdą na mecz z Mediolanem w sobotę, bo nie będzie dużym zaskoczeniem Sole i Herrera.

Monza - Werona 2-3 (25-23, 26-24, 23-25, 22-25, 11-15)
Statystyki: https://www.legavolley.it/match/37162

Nie widziałem. Chyba kryzys w Monzy: Maar 25%, Szwarc 32%, Ran 26%, Loeppky 14% efektywności ataku i ładna remontada Werony, gdzie fatalny Amin (-8%), ale Mozic (45%), Keita (38%) i Dzavoronok (30%) efektywności chyba pierwszy raz z mocnym rywalem na miarę potencjału. Super zmiana, ponownie, Keity, chyba wraca do formy.

Catania - Civitanova 2-3 (25-13, 14-25, 28-26, 15-25, 10-15)
Statystyki: https://www.legavolley.it/match/37161

Nie wdziałem. Buchegger znowu natrzaskał pkt, tym razem na średniej efektywności: 27 pkt, 13/54 pod względem efektywności ,ale dało to punkt, więc w sumie in plus. Bottolo dostał nagrodę za świetną zmianę ostatnio i skończył mecz na -3 z tego co widzę, Yant chyba rzeczywiście głową w Sankt Petersburgu - za to Chinenyeze znowu monster występ, 15/17 w ataku, 1 as, 2 bloki

W czwartek mecz Padwy z Modeną.
WysokiPortorykanczyk pisze: 24 sty 2024, o 23:44
WysokiPortorykanczyk pisze: 24 sty 2024, o 23:14 Monza - Werona 2-3 (25-23, 26-24, 23-25, 22-25, 11-15)
Statystyki: https://www.legavolley.it/match/37162

Nie widziałem. Chyba kryzys w Monzy: Maar 25%, Szwarc 32%, Ran 26%, Loeppky 14% efektywności ataku i ładna remontada Werony, gdzie fatalny Amin (-8%), ale Mozic (45%), Keita (38%) i Dzavoronok (30%) efektywności chyba pierwszy raz z mocnym rywalem na miarę potencjału. Super zmiana, ponownie, Keity, chyba wraca do formy.
Update:

Zdziwiło mnie, że Ran dostał zmianę i:

https://twitter.com/VivaVolley_/status/ ... 5276193238

Kontuzja Takahashiego, ciężko o gorszy timing. Teraz to już naprawdę cięzko sobie wyobrazić inny finał w niedzielę niż Perugia-Trentino, ale samo zestawienie Perugia-Trentino fantastyczne, na wielu poziomach.
Padwa - Modena 3-1 (25-22, 25-23, 22-25, 25-23)
Statystyki: https://www.legavolley.it/match/37160

Jakbym miał wskazać przyjmujących-kandydatów do sedlackopodobnego transferu, ale z większym potencjałem od samego Sedlacka, z włoskiej ligi, to byliby to:

- Magalini (2001), który utknął na ławce zmieniając Moziciów i Michielettów, ale na poziomie młodzieżowo-uniwersjadowym wypadał lepiej od Gierżota,
- Gutierrez (2001), który ma motorykę + jak na Kubańczyka potrafi przyjmować,
- Ramon (1999), który nie umie przyjmować, ale na zagrywce top, a w ataku dobry,
- i Davide Gardini (1999), który nie umie przyjmować, ale ma 206 cm wzrostu, świetną kontrolę ataku i atakuje z quicków, bardzo rzadko spotykana charakterystyka.

Cała czwórka może nie przekroczyć poziomu 'solidnych ligowców', ale ma Gardini takie mecze jak dzisiaj, gdzie robi bezbłędne 22/37 w ataku w 4 sety, i można sobie wyobrazić, że będzie tak robić raz na trzy mecze, a nie raz na pięć.

Porro 48% przyjęcia, 17 zagrywek i 65% ataku - ciekawe czy zrobią z nim to, co zrobili z Takahashim w Padwie/Włoszech, czyli drugiego Takahashiego: w pierwszym secie wbił top5 gwoździ sezonu, dobry występ, na razie na dawce 100 przyjęć/ataków robi 47% przyjęcia i 50/41% ataku włoski super-nastolatek.

Modena bezbarwna, ten Sapożkow chyba rzeczywiście sponiewierany przez problemy z kręgosłupem, Dawyskiba i Rinaldi nierówni jak diabli - i zostaje poczciwy Juantorena, walczący bohatersko o kontrakt zmiennika Semeniuka na przyszły sezon.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7859
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Serie A1 mężczyzn 2023/2024

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

WysokiPortorykanczyk pisze: 26 sty 2024, o 00:19 Porro 48% przyjęcia, 17 zagrywek i 65% ataku - ciekawe czy zrobią z nim to, co zrobili z Takahashim w Padwie/Włoszech, czyli drugiego Takahashiego: w pierwszym secie wbił top5 gwoździ sezonu, dobry występ, na razie na dawce 100 przyjęć/ataków robi 47% przyjęcia i 50/41% ataku włoski super-nastolatek.
https://youtu.be/p_LYJUFy7DA?t=29

No, może top10, chociaż na bloku 25cm wyższego typa, więc bardziej top5. Włosi w każdym dwuroczniku mają top talent na przyjęciu (Lavia, Michieletto, Porro, Magliano, Zlatanow), ale z tego Magliano to chyba nic poważnego nie będzie, tak że kluczem dla nich będzie żeby z Porro był ktoś lepszy od Tillie czy Louatiego.

--------------------
Final Four Pucharu Włoch (27-28 I)

Itas Trentino - Mint Vero Volley Monza, 16:00, Rai Sport - VBTV
Sir Susa Vim Perugia - Allianz Milano, 18:30, Rai Sport - VBTV

Finał, 15:45, Rai 2 - VBTV

Monza na 99% bez Takahashiego, więc mogą powalczyć z kanadyjskimi skrzydłami, ale tutaj musi być całościowo egzekucja. Ciężko napisać coś więcej - nie wiem co musiałoby się wydarzyć, żeby Trentino (najlepszy gracz na świecie obecnie, równa forma, kompletna gra) miało nie awansować do finału. Łomacz > Firlej, prosić Konarskiego o powrót do kadry. A miałem w głowie, że fajny test: dla Takahashiego (bo to będzie przez kolejną dekadę top przyjmujących) i Szwarca (bo to trochę unsung hero sezonu, +4 pkt/set, +0.5 bloku na set, 53/39% ataku, gdyby nie żałosna zagrywka to fajnie by to wyglądało).

Za to jestem sobie w stanie wyobrazić wygraną Mediolanu, w żałosnej są formie od 1/4 Coppa Italia i wygranej z Perugią na koniec ubiegłego roku:

Zawiercie 0-3
Zawiercie 0-3
Piacenza 2-3
Cisterna 3-0
Civitanova 2-3
Trentino 0-3

Za to Perugia od porażki grudniowej z Mediolanem, nie straciła jeszcze seta w tym roku:

Catania 3-0
Modena 3-0
Monza 3-0
Civitanova 3-0
Modena 3-0
Taranto 3-0

Ale zarazem - Piazza umie w te cuda i przygotować formę gdy Mediolan gra żałośnie i każdy go skreśla, tak że zobaczymy. Kazijskiego też nie ma co skreślać, bo wprawdzie wygląda żałośnie w ataku (40/27%), ale zarazem na zagrywce robi 0,4 asa.

Typy byłego reprezentanta Włoch, Paolo Cozziego na Volley News

Trentino - Monza 3-0
Perugia - Mediolan 3-1

Zgadzam się.

Najwięcej wygranych CI indywidualnie:

9 vittorie: Luca Cantagalli
6 vittorie: Marco Bracci; Francesco Dall’Olio; Osmany Juantorena; Samuele Papi; Fabio Vullo
5 vittorie: Lorenzo Bernardi; Franco Bertoli; Davide Bellini; Cristian Casoli; Massimo Colaci; Mirko Corsano; Alessandro Fei; Andrea Giani; Andrea Lucchetta; Luca Tencati; Valerio Vermiglio.

Dajesz, potężny Massimo, dla historii, nowego kontraktu i @Swistolinki. 8-)
bono
Posty: 3508
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Serie A1 mężczyzn 2023/2024

Post autor: bono »

Ale lańsko dostało w tym secie II secie Trento.
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
Bruninho
Posty: 287
Rejestracja: 6 lip 2023, o 18:26
Płeć: M

Re: Serie A1 mężczyzn 2023/2024

Post autor: Bruninho »

Oj chwiejnie wygląda wielki Itas.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7859
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Serie A1 mężczyzn 2023/2024

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Itas Trentino - Vero Volley Monza 2-3 (25-23, 13-25, 25-23, 23-25, 9-15)
Statystyki: https://en.volleyballworld.com/volleyba ... ule/18791/

No niedocenianym aspektem wielkiego Trentino było wzięcie trenera bez żadnego ogrania na najwyższym poziomie. Co tutaj się wydarzyło, ile tam bylo, 20-16 w IV secie? :] Słabiutki występ, każdego trydenciarza po kolei, bardzo duże ostrzeżenie przed drugą częścią sezonu, bo o ile w bieda-meczach nie m co kwestionować tego, co pokazywali, to gruba wtopa.

Za to fantastyczny kwartet Galassi-Di Martino-Loeppky-Cachopa. Już miałem wiązankę po wypuszczeniu 23-21 w I secie gdyby Trentino przemęczyło po czterech przygotowaną w schowku. Gdyby Szwarc kończył na pojedynczym bloku ciasteczka od Cachopę to nie byłoby tutaj 5 setów.

Pan Massimo Eccheli jest debeściak i jego Monza też. 8-)
Slovan
Posty: 356
Rejestracja: 9 lis 2011, o 09:13
Płeć: M

Re: Serie A1 mężczyzn 2023/2024

Post autor: Slovan »

Pod koniec 4 seta było widać dlaczego Rychlicki nigdy nie będzie klasowym atakującym i niezłe cyferki nabijane w sezonie ligowym tego nie zmienią. Dla mnie, to poziom Romano i kadry włoskiej on nie zbawi, chociaż może pomóc w rotacji z wcześniej wspomnianym.
Ostatnio zmieniony 27 sty 2024, o 18:19 przez Slovan, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3860
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Serie A1 mężczyzn 2023/2024

Post autor: tomasol »

Trentino za burtą :o . Niezła sensacja, ale b.dobrze zagrała Monza - świetni Loeppky, Galassi i Fernando, za to tercet skrzydłowych Trento mniej lub bardziej zawiódł (Michieletto cały mecz w okolicach zerowego ratio !!! ). Lanie w secie drugim (do 13), lanie w tie breaku (do 9) i dość szczęśliwie wygrany set pierwszy przez Trentino, właściwie Monza mogła to wygrać i bez piątego seta. Duże gratulacje, to ich chyba debiut w finałowym turnieju i od razu osiągają finał.

Ciekawe czy Perugia zaczyna się bać ;) .
Slovan
Posty: 356
Rejestracja: 9 lis 2011, o 09:13
Płeć: M

Re: Serie A1 mężczyzn 2023/2024

Post autor: Slovan »

Widać też, że napinanie się na sezon zasadniczy nie ma sensu. Trento tłucze w tym samym składzie praktycznie każdy mecz w lidze (czasem tylko Lavia dostanie zmianę od Magaliniego). Jaki w tym sens? W poprzednim sezonie Perugia też się przejechała na seryjnym wygrywaniu w sezonie zasadniczym, chociaż tam ławka była szeroka i problem nie leżał w przemęczeniu gwiazd.
iti
Posty: 919
Rejestracja: 10 kwie 2013, o 17:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Serie A1 mężczyzn 2023/2024

Post autor: iti »

Trentino zagrało dzisiaj siatkarski kryminał.
Myślałem, że Włosi z Resovią zagrali na pół gwizdka, ale jednak zbyt dużego przypadku w tym wyniku nie było.
Niech się Trentino modli żeby mieli łatwą ścieżkę w PO, bo może być szybki wyjazd. W LM im się udała ścieżka śmiechu, w lidze może być trudniej.
Slovan
Posty: 356
Rejestracja: 9 lis 2011, o 09:13
Płeć: M

Re: Serie A1 mężczyzn 2023/2024

Post autor: Slovan »

A oni nie mogą wpaść na Zaksę w 1/4?
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3942
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Serie A1 mężczyzn 2023/2024

Post autor: Klugenhammer »

Slovan pisze: 27 sty 2024, o 18:29 A oni nie mogą wpaść na Zaksę w 1/4?
W półfinale na zwycięzcę dwumeczu Lube - ZAKSA/Ankara
Slovan
Posty: 356
Rejestracja: 9 lis 2011, o 09:13
Płeć: M

Re: Serie A1 mężczyzn 2023/2024

Post autor: Slovan »

Dziś super mecz Galassiego: 16 punktów z 71% skuteczności z czego 3 bloki i 3 asy: https://www.volleyball.it/2024/01/27/no ... llino.html

W tym sezonie to najlepszy włoski środkowy, biorąc pod uwagę kłopoty Russo.
bono
Posty: 3508
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Serie A1 mężczyzn 2023/2024

Post autor: bono »

Klugenhammer pisze: 27 sty 2024, o 18:30
Slovan pisze: 27 sty 2024, o 18:29 A oni nie mogą wpaść na Zaksę w 1/4?
W półfinale na zwycięzcę dwumeczu Lube - ZAKSA/Ankara
Tym bardziej szkoda że bez Śliwki bo czwarty sezon z rzędu KK mógłby być katem w LM.

Fantastyczna Monza!
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
bono
Posty: 3508
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Serie A1 mężczyzn 2023/2024

Post autor: bono »

W drugim półfinale narazie 1-0 dla Mediolanu.
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7859
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Serie A1 mężczyzn 2023/2024

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Zobaczymy jak długo Perugia będzie tak słabo serwować, bo Piazza znowu to zrobił - a Porro ma ten 'dotyk' najlepszych rozgrywających absurdalnie płynnej i kompleksowej gry, jaką narzuca swoim stylem rozegrania. Jak po sznurku leci ta gra Mediolanu na razie.
iti
Posty: 919
Rejestracja: 10 kwie 2013, o 17:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Serie A1 mężczyzn 2023/2024

Post autor: iti »

Pachnie tb. Tu przynajmniej obie drużyny "coś" grają.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Włochy”