Transfery przed sezonem 2024/2025

WysokiPortorykanczyk
Posty: 7859
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Transfery przed sezonem 2024/2025

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Leal do Chin? Ciekawe co tam ta Piacenza wykombinuje.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7859
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Transfery przed sezonem 2024/2025

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Leal do Chin.

DeFalco do Piacenzy?

Ciekawe informacje o tym, że za porozumieniem stron skrócono jakiś czas temu kontrakt Leona do 2024 roku. Leon uciekający do Azji to byłoby niezłe przemodelowanie rynku transferowego, typ ma 1,5 banki kontraktu, za to można wziąć dosłownie każdego. Czy odejdzie - nie wiem, ale nie skracasz kontraktu o rok jak tego nie rozważasz.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Transfery przed sezonem 2024/2025

Post autor: krzysiu »

Po co im Leon jak on w tym sezonie więcej sie leczy i nie wygląda na to by nagle zdrowie sie polepszyło - a dawac tyle kasy za gościa co moze byc na PO w super formie to ja bym tez zrezygnował
GolMar
Posty: 623
Rejestracja: 19 lip 2011, o 18:08
Płeć: K

Re: Transfery przed sezonem 2024/2025

Post autor: GolMar »

To prawda z tym kontraktem. Leon sam w którymś wywiadzie mówił, że ma ostatni rok umowy. Według mnie odejdzie, ale czy do Azji?

Otwarcie się Japonii na drugiego obcokrajowca w drużynie też spowoduje ciekawe przetasowania na rynku transferowym.
Shift
Posty: 278
Rejestracja: 29 lis 2015, o 10:39
Płeć: M

Re: Transfery przed sezonem 2024/2025

Post autor: Shift »

Szkoda Wilfredo, ale już wiele lat ma przeskakane, to i zaczęły go trapić coraz poważniejsze urazy (albo wystarczyło żeby trochę więcej się poruszać w okresie letnim na kadrze zamiast odpoczywać, pewnie jedno związane z drugim).
Już nie pamiętam czy z Osmanym nie było podobnie? Dopóki grał bez kadry było ok, zaczął grać w Italii i zanotował zjazd zdrowotny (nie ujmując mu oczywiście wieku i ilości rozegranych meczów w karierze).

Raczej to ostatni tak wielki kontrakt Leona w Europie (chyba że jacyś Turcy wyskoczą?) Albo będzie musiał dosyć mocno obniżyć gażę żeby zostać we Włoszech. To dalej topowy zawodnik, ale już coraz rzadziej kosmiczny i przechylający szalę zwycięstwa na stronę swojej drużyny, dodatkowo coraz mniej mobilny w przyjęciu.

Chyba, że ktoś mocno poleci na nazwisko albo Wilfredo się w pelni wyleczy, dojdzie do formy i jeszcze udowodni wszystkim dlaczego jest uznawany za najlepszego lub jednego z najlepszych ;)
knightrider
Posty: 926
Rejestracja: 15 sie 2017, o 14:35
Płeć: M

Re: Transfery przed sezonem 2024/2025

Post autor: knightrider »

Shift pisze: 29 gru 2023, o 19:01 Szkoda Wilfredo, ale już wiele lat ma przeskakane, to i zaczęły go trapić coraz poważniejsze urazy (albo wystarczyło żeby trochę więcej się poruszać w okresie letnim na kadrze zamiast odpoczywać, pewnie jedno związane z drugim).
Już nie pamiętam czy z Osmanym nie było podobnie? Dopóki grał bez kadry było ok, zaczął grać w Italii i zanotował zjazd zdrowotny (nie ujmując mu oczywiście wieku i ilości rozegranych meczów w karierze).

Raczej to ostatni tak wielki kontrakt Leona w Europie (chyba że jacyś Turcy wyskoczą?) Albo będzie musiał dosyć mocno obniżyć gażę żeby zostać we Włoszech. To dalej topowy zawodnik, ale już coraz rzadziej kosmiczny i przechylający szalę zwycięstwa na stronę swojej drużyny, dodatkowo coraz mniej mobilny w przyjęciu.

Chyba, że ktoś mocno poleci na nazwisko albo Wilfredo się w pelni wyleczy, dojdzie do formy i jeszcze udowodni wszystkim dlaczego jest uznawany za najlepszego lub jednego z najlepszych ;)
Chyba Kolej na Leona w +lidze nawet znam klub, który specjalizuje się w byciu sanatorium Skra :)
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7859
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Transfery przed sezonem 2024/2025

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Zaytsev też ma iść do Azji, możliwe, że odejdzie De Cecco/Pasini. Zapowiada się na azjatycki outsourcing emerytów tak na oko.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7859
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Transfery przed sezonem 2024/2025

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Lokalna prasa z Piacenzy:

Romano ma oferty z Monzy, ale chce zostać w Piacenzy; Simon i Brizard ważne umowy; Scanferla i Recine zostają; DeFalco opcja nr 1, m.in. dlatego, że dyrektorem technicznym Piacenzy jest Ninni De Nicolo, który sprowadzał go do Włoch do Vibo Valentii; Piacenza chce przedłużyć kontrakt z Lucarellim, ale czeka na jego odpowiedź; Leal może wrócić do Brazylii; Galassi jako opcja na środek siatki?

Pasini:

Piacenza przedłuży Lucarellego.

Brizard-Romano, Simon-Caneschi, Lucarelli-DeFalco, Scanferla - no kozacko by to wyglądało.

Lokalna prasa z Maceraty:

Yant oferty z zagranicznych klubów i smutno mu, że nie gra; Ishikawa w miejsce Zaytseva???? (dziwne, było info, że podpisał trzyletni kontrakt); Blengini nie jest dogadany w Bułgarii i ma propozycję przedłużenia w Civitanovie (jak pójdzie do Bułgarii - nie zostanie w Civitanovie), inną opcją jest Giuliani.

Ciekawe czy Mediolan się obroni przed zakusami Civitanovy, bo Porro-Ishikawa brzmi jak wymarzona-wymarzona opcja dla Cucine Lube, a patrząc na te informacje o możliwym odejściu De Cecco to nie mam wątpliwości, że chętnie by na taką wymianę poszli.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7859
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Transfery przed sezonem 2024/2025

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Swistolinka pisze: 2 sty 2024, o 23:45 No ja mam nadzieję, że Śliwka nie pochłonie całego kontraktu Leona i wystarczy też na lepszego libero niż Colaci, bo kończy mu się umowa, prawda? PRAWDA?😂
Obrazek
Colaciemu się kończy kontrakt, ale:

- Balaso, Scanferla, Laurenzano chyba nie do wyjęcia,
- Piccinelli jest lepszy i nieźle gra w Cisternie, ale to nie jest gwiazda,
- Gaggini jest lepszy, ale to mocno niespektakularny libero,
- D'Amico fajnie gra, ale za mało ograny,
- Catania i Federici nie za bardzo umieją w przyjęcie,
- Staforini (świetny sezon w A2), który jest strasznym pechowcem, bo całą młodzieżową karierę oglądał plecy Laurenzano (obaj 2003), będzie mocny, ale za wcześnie na niego,
- Loreti (2005) i Morazzini (2005) fajny potencjał.

Ciekawe co zrobi tu Perugia, bo zostaje jeszcze opcja zagranicznego libero (Sole-Russo to chyba najlepsi Włosi na środku). Tu mogliby pójść wersję full-Zaksa na sterydach (ławka) przy odejściu Leona, jeśli uda im się zatrzymać Płotnickiego, kompletna ewolucja w kierunku technicznej, "męczącej" siatkówki.

Co do informacji Pasiniego o Śliwce: możliwe, że nabija kliki, ale Civitanova (Zaytsev), Piacenza (Leal) i Perugia (Leon) chyba pozbywają się tych złych umów, wczoraj poszła sekwencja info o - odpowiednio - Ishikawie, DeFalco i Śliwce, zobaczymy na ile to się sprawdzi. Leon to dalej najlepszy gracz na świecie w jakichś 'neutralnych' warunkach, ale płacenie komukolwiek bez wsparcia Gazpromu/FSB 1,5 miliona euro (czy ile on tam ostatecznie miał) to jest srogie nieporozumienie, za mniej niż połowę z tego ogarniesz gracza pokroju Śliwki i dasz podwyżkę Płotnickiemu, żeby zatrzymać najlepszego rezerwowego świata. Świetnie uzmysławia ile Sirci "przejada" tam pieniędzy jak ktoś stworzy w głowie hipotetyczny scenariusz pt. Giannelli-Ben Tara, Flavio-Russo, Semeniuk-Śliwka, Colaci + Ropret, Herrera, Sole, Candellaro, Płotnicki, i uzmysłowi sobie, że ten skład byłby z 4-5 mln złotych tańszy niż obecny. :D

Średni sezon grają Włosi z roczników 2004-2005 (Porro, Boninfante rezerwowi, Bovolenta zatrzymał się w rozwoju, średni Barotto i Magliano), ale 17-letni środkowy Pardo Mati (2006), odliczając jeden mecz na ataku, robi na środku w A2: 10,7 pkt na mecz na 56% ataku przy 0,8 blokach/set - ciekawe czy jego kartę ma dalej Mediolan, bo to po rówieśniku Seddiku najlepszy środkowy junior na świecie w tym momencie, dawno nie mieli Włosi takiego talentu na środku, on na ostatnich mistrzostwach Włoch kadetów dostał MVP na ataku i może być już teraz łakomym kąskiem dla klubów z A1, Nikacevic (ten świetny Chorwat z ME) robi w A2: 11,1 pkt, 55% ataku, 0,8 bloku na set, ten sam poziom po pierwszej rundzie. Jeśli nauczy się serwować, to talent pokroju Losera czy Kochanowskiego, w wieku 17 lat obroniłby się chyba w rotacji A1, skoro w A2 to poziom Nikacevicia czy Agueniera.
Swistolinka
Posty: 279
Rejestracja: 18 kwie 2021, o 21:40
Płeć: K

Re: Transfery przed sezonem 2024/2025

Post autor: Swistolinka »

WysokiPortorykanczyk pisze: 3 sty 2024, o 07:00
Swistolinka pisze: 2 sty 2024, o 23:45 No ja mam nadzieję, że Śliwka nie pochłonie całego kontraktu Leona i wystarczy też na lepszego libero niż Colaci, bo kończy mu się umowa, prawda? PRAWDA?😂
Obrazek
Colaciemu się kończy kontrakt, ale:

- Balaso, Scanferla, Laurenzano chyba nie do wyjęcia,
- Piccinelli jest lepszy i nieźle gra w Cisternie, ale to nie jest gwiazda,
- Gaggini jest lepszy, ale to mocno niespektakularny libero,
- D'Amico fajnie gra, ale za mało ograny,
- Catania i Federici nie za bardzo umieją w przyjęcie,
- Staforini (świetny sezon w A2), który jest strasznym pechowcem, bo całą młodzieżową karierę oglądał plecy Laurenzano (obaj 2003), będzie mocny, ale za wcześnie na niego,
- Loreti (2005) i Morazzini (2005) fajny potencjał.

Ciekawe co zrobi tu Perugia, bo zostaje jeszcze opcja zagranicznego libero (Sole-Russo to chyba najlepsi Włosi na środku). Tu mogliby pójść wersję full-Zaksa na sterydach (ławka) przy odejściu Leona, jeśli uda im się zatrzymać Płotnickiego, kompletna ewolucja w kierunku technicznej, "męczącej" siatkówki.

Co do informacji Pasiniego o Śliwce: możliwe, że nabija kliki, ale Civitanova (Zaytsev), Piacenza (Leal) i Perugia (Leon) chyba pozbywają się tych złych umów, wczoraj poszła sekwencja info o - odpowiednio - Ishikawie, DeFalco i Śliwce, zobaczymy na ile to się sprawdzi. Leon to dalej najlepszy gracz na świecie w jakichś 'neutralnych' warunkach, ale płacenie komukolwiek bez wsparcia Gazpromu/FSB 1,5 miliona euro (czy ile on tam ostatecznie miał) to jest srogie nieporozumienie, za mniej niż połowę z tego ogarniesz gracza pokroju Śliwki i dasz podwyżkę Płotnickiemu, żeby zatrzymać najlepszego rezerwowego świata. Świetnie uzmysławia ile Sirci "przejada" tam pieniędzy jak ktoś stworzy w głowie hipotetyczny scenariusz pt. Giannelli-Ben Tara, Flavio-Russo, Semeniuk-Śliwka, Colaci + Ropret, Herrera, Sole, Candellaro, Płotnicki, i uzmysłowi sobie, że ten skład byłby z 4-5 mln złotych tańszy niż obecny. :D
Ja mam przeczucie, że ze Śliwką Pasini tym razem ma rację :] Faktycznie nieciekawie to wygląda jeśli chodzi o zmianę za Colaciego. Za każdym razem jak oglądam ich mecze, a staram się robić to regularnie, Colaci jest zły (lub bardzo zły). LUK Lublin ma dużo lepszego libero niż Perugia... Jakby Leon odszedł, to za jego kontrakt Sirci naprawdę powinien być w stanie zapłacić za przyjmującego pokroju Śliwki i do tego ściągnąć porządnego libero. (+dać podwyżkę Płotnickiemu) Piszesz, że Balaso, Laurenzano, Scanferla są nie do wyjęcia - mają ważne kontrakty na kolejny sezon, czy sądzisz, że po prostu nie będą chcieli odchodzić? Piccinelli w Perugii był rok temu i szału nie robił jak już grał (rzadko), czasem to miałam wrażenie, że jest jeszcze gorszy niż Colaci, ale teraz nie mam pojęcia jak jego forma. Russo-Sole brzmi nieźle, więc może faktycznie Sirci mógłby wyciągnąć zagranicznego libero. Choć wyciągnięcie kogoś pokroju Kovacic, to chyba nie za bardzo w stylu Sirciego.
granvorka
Posty: 746
Rejestracja: 24 wrz 2019, o 11:29
Płeć: M

Re: Transfery przed sezonem 2024/2025

Post autor: granvorka »

Nie pasuje mi Śliwka do tej Perugii za bardzo, ale jednak ten klub przyciąga jak magnes zawodników, którzy mają związki z Polską, więc kto wie. Przynajmniej z perspektywy takiego janusza włoskiej siatkówki jak ja, który ogląda większość meczów Perugii, to byłaby jakaś oszczędność czasu. Z punktu widzenia kadry post-2024, również nienajgorsze rozwiązanie, zakładając stopniowe wygaszanie Leona + realne rotacje z Płotnickim. Ale trochę nie wierzę, że Śliwka pójdzie tak wytartą ścieżką (mam w tym przypadku niestety skłonność do psychologizowania).
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7859
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Transfery przed sezonem 2024/2025

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Laurenzano i Balaso mają ważne kontrakty, a Scanferla ma zostać w Piacenzy.
Swistolinka pisze: 3 sty 2024, o 22:21 Balaso, Laurenzano, Scanferla są nie do wyjęcia - mają ważne kontrakty na kolejny sezon, czy sądzisz, że po prostu nie będą chcieli odchodzić?
kamil1999
Posty: 5529
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Transfery przed sezonem 2024/2025

Post autor: kamil1999 »

granvorka pisze: 3 sty 2024, o 22:40 Nie pasuje mi Śliwka do tej Perugii za bardzo, ale jednak ten klub przyciąga jak magnes zawodników, którzy mają związki z Polską, więc kto wie. Przynajmniej z perspektywy takiego janusza włoskiej siatkówki jak ja, który ogląda większość meczów Perugii, to byłaby jakaś oszczędność czasu. Z punktu widzenia kadry post-2024, również nienajgorsze rozwiązanie, zakładając stopniowe wygaszanie Leona + realne rotacje z Płotnickim. Ale trochę nie wierzę, że Śliwka pójdzie tak wytartą ścieżką (mam w tym przypadku niestety skłonność do psychologizowania).
Raczej to Sirciego ciągnie do siatkarzy wygrywających najwięcej. A tak się składa, że Polscy czołowi siatkarze a zwłaszcza ci z Zaksy wygrywają ostatnio najwięcej na każdej płaszczyźnie.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7859
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Transfery przed sezonem 2024/2025

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Ishikawa powrót do Japonii, Lucarelli w jego miejsce??
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7859
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Transfery przed sezonem 2024/2025

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Lokalna prasa umbryjska:

- Leon tango down, szybko zleciało te 6 lat, Perugia nie wykorzysta opcji w kontrakcie,
- Sirci chce Śliwkę,
- Płotnicki chce podwyżkę,
- Giannelli chce podwyżkę (zapomniałem, że jemu się kończy kontrakt).

W sumie, ja to bym na miejscu Sirciego rozważył tego Płotnickiego w wyjściowym składzie + wzmocnienie innych pozycji, bo ten Śliwka bezsensowny się wydaje trochę (chociaż wiadomo, Sirci przeważnie dostaje co chce, a tu psychologicznie nie zastąpić Leona do wyjściowego składu może być ciężkie dla sympatycznego Gino), trzymanie Płotnickiego (world-classowiec) na ławce za pieniądze startera to już ordynarny luksus. Ciekawe czy czasem Oleg nie pójdzie do innej ekipy z czołówki, która potrzebuje topowego all-roundera do wyjścioweo składu (Civitanova, Mediolan/Piacenza potencjalnie).
Swistolinka
Posty: 279
Rejestracja: 18 kwie 2021, o 21:40
Płeć: K

Re: Transfery przed sezonem 2024/2025

Post autor: Swistolinka »

WysokiPortorykanczyk pisze: 6 sty 2024, o 07:54 Lokalna prasa umbryjska:

- Leon tango down, szybko zleciało te 6 lat, Perugia nie wykorzysta opcji w kontrakcie,
- Sirci chce Śliwkę,
- Płotnicki chce podwyżkę,
- Giannelli chce podwyżkę (zapomniałem, że jemu się kończy kontrakt).

W sumie, ja to bym na miejscu Sirciego rozważył tego Płotnickiego w wyjściowym składzie + wzmocnienie innych pozycji, bo ten Śliwka bezsensowny się wydaje trochę (chociaż wiadomo, Sirci przeważnie dostaje co chce, a tu psychologicznie nie zastąpić Leona do wyjściowego składu może być ciężkie dla sympatycznego Gino), trzymanie Płotnickiego (world-classowiec) na ławce za pieniądze startera to już ordynarny luksus. Ciekawe czy czasem Oleg nie pójdzie do innej ekipy z czołówki, która potrzebuje topowego all-roundera do wyjścioweo składu (Civitanova, Mediolan/Piacenza potencjalnie).
A może wymiana na leworęcznych z Zaksą?
damianho
Posty: 748
Rejestracja: 29 gru 2007, o 15:05
Płeć: M

Re: Transfery przed sezonem 2024/2025

Post autor: damianho »

Jeżeli Lucarelli wybierze Mediolan to w jego miejsce Piacenza będzie walczyć o Leona.
Szary Wilk
Posty: 7958
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Transfery przed sezonem 2024/2025

Post autor: Szary Wilk »

A ja widziałbym inne opcje zamiast Olka Śliwki, który nie do końca mi pasuje do Perugii. Przede wszystkim w pierwszej kolejności powinno się rozważyć, czy docelowo duet Płotnicki-Semeniuk nie jest wystarczająco mocny. Poza tym, według mnie odpowiednie zastępstwa to

-Alessandro Michieletto
-Torey Defalco
-Rok Mozić
-Aleksander Nikołow

Perugia potrzebuje zawodnika ofensywnego, który weźmie na siebie więcej piłek i jest jeszcze dość młody, dlatego Śliwka mi nie bardzo pasuje. Defalco z tego grona jest najstarszy, ale też zdecydowanie najbardziej ofensywny i móglby tę lukę wypełnić. Branie Olka przy Płotnickim i Semeniuku, to jednak 3 graczy bardzo uniwersalnych.
Swistolinka
Posty: 279
Rejestracja: 18 kwie 2021, o 21:40
Płeć: K

Re: Transfery przed sezonem 2024/2025

Post autor: Swistolinka »

Szary Wilk pisze: 7 sty 2024, o 18:12 A ja widziałbym inne opcje zamiast Olka Śliwki, który nie do końca mi pasuje do Perugii. Przede wszystkim w pierwszej kolejności powinno się rozważyć, czy docelowo duet Płotnicki-Semeniuk nie jest wystarczająco mocny. Poza tym, według mnie odpowiednie zastępstwa to

-Alessandro Michieletto
-Torey Defalco
-Rok Mozić
-Aleksander Nikołow

Perugia potrzebuje zawodnika ofensywnego, który weźmie na siebie więcej piłek i jest jeszcze dość młody, dlatego Śliwka mi nie bardzo pasuje. Defalco z tego grona jest najstarszy, ale też zdecydowanie najbardziej ofensywny i móglby tę lukę wypełnić. Branie Olka przy Płotnickim i Semeniuku, to jednak 3 graczy bardzo uniwersalnych.
Nikołow to chyba musiałby ze sobą wziąć Balaso :D
Michieletto jak najbardziej, to trochę takie moje marzenie ujrzeć Semeniuka razem z Michieletto, ale on raczej nie ruszy się z Trento.
DeFalco, Mozic czemu nie.
Patrząc na to, jak gra teraz Płotnicki (świetnie), to może faktycznie Sirci powinien na to postawić, lepsze jest wrogiem dobrego.
A Płotnicki powiedział, że on chce podwyżkę i chce grać w podstawowym składzie, więc raczej nie ma mowy o trójce Semeniuk Śliwka Płotnicki ??? Natomiast jakby przyszedł Śliwka, to raczej z myślą, że Semeniuk weźmie więcej ofensywy na siebie.
dyletant
Posty: 5089
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Transfery przed sezonem 2024/2025

Post autor: dyletant »

Zdrowego Leona w Piacenzy bym widział, chętnie bym zobaczył last dance tercetu Leon, Leal, Simon połączeni po 14 latach.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
dedede
Posty: 508
Rejestracja: 19 maja 2017, o 13:46
Płeć: M

Re: Transfery przed sezonem 2024/2025

Post autor: dedede »

dyletant pisze: 8 sty 2024, o 15:07 Zdrowego Leona w Piacenzy bym widział, chętnie bym zobaczył last dance tercetu Leon, Leal, Simon połączeni po 14 latach.
Leal raczej odchodzi
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4621
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Transfery przed sezonem 2024/2025

Post autor: niepoinformowany »

dyletant pisze: 8 sty 2024, o 15:07 Zdrowego Leona w Piacenzy bym widział, chętnie bym zobaczył last dance tercetu Leon, Leal, Simon połączeni po 14 latach.
A do Piacenzy nie ma iść DeFalco? Bo Leon do pary z Amerykaninem to raz, że średnio (i to z poprawką, że to Piacenza) a dwa, że zdrowy Leon to ciężki temat a trzy to, że budżet z gumy nie jest jest a we Włoszech to wątpię że ktokolwiek da Leonowi porównywalny kontrakt co miał w Perugii. Dodatkowo ponoć Lucarelli jeszcze się zastanawia nad pozostaniem. Chyba, że to było życzeniowo ale wątpię, że zagra tam dwóch z nich - Simon może i tak, zależy jak poukładają limity. Romano, Scanferla i włoski środkowy i można resztę obudować bez ograniczeń. DeFalco - Lucarelli to by była niezła moc na lewym. Jednak Romano na ataku i całościowo skrzydła jednak trochę słabiej. Nie wiem, czy nie lepiej byłoby odpuścić Simona, a wziąć niezłego włoskiego środkowego jeśli udałoby się zakontraktować jakiegoś świetnego atakującego stranieri.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
GolMar
Posty: 623
Rejestracja: 19 lip 2011, o 18:08
Płeć: K

Re: Transfery przed sezonem 2024/2025

Post autor: GolMar »

Bez przesady, nie ma co z Leona robić inwalidy. Gość gra od 15 lat na poziomie seniorskim, do tego do zeszłego sezonu rok w rok był koniem pociągowym swojej drużyny, więc ten wolumen dynamicznych skoków przy braku odpowiedniego prowadzenia przez trenera/trenera przygotowania fizycznego musiał się w końcu przełożyć na jakieś problemy. Jakoś Kurka, który mial kontuzję przez całe wakacje, a do tego różne problemy odzywają się u niego od lat, nikt nie skreślał w dłuższej perspektywie i widać, że po powrocie do grania Bartosz znowu pokazuje dobry poziom w Japonii. Jestem przekonana, że Leon po wyleczeniu tej kości znowu będzie „tym” Wilfredo. Dlatego na pewno będzie mieć (jeśli już nie ma) jakieś opcje - czy to we Włoszech, czy w innych ligach. Ale na pewno nie zostanie w Perugii. Może w końcu czas na PlusLigę ;)
kamil1999
Posty: 5529
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Transfery przed sezonem 2024/2025

Post autor: kamil1999 »

Szary Wilk pisze: 7 sty 2024, o 18:12 A ja widziałbym inne opcje zamiast Olka Śliwki, który nie do końca mi pasuje do Perugii. Przede wszystkim w pierwszej kolejności powinno się rozważyć, czy docelowo duet Płotnicki-Semeniuk nie jest wystarczająco mocny. Poza tym, według mnie odpowiednie zastępstwa to
A to Zaksa z Semeniukiem i Śliwką+ ponoć defensywnym atakującym dwukrotnie LM nie wygrała?
Ktoś im zapomniał powiedzieć, że para Śliwka/Semeniuk się nie zbilansuje bo za mało ognia.
Śliwka w ataku to też armata tyle, że ostatnio nią bardziej bywa niż jest bo jest mega zajeżdżany.
Ale w Serie A mniej gry niż w PL.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7859
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Transfery przed sezonem 2024/2025

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

1. Leon dalej jest w próżni najlepszym przyjmującym świata dopóki Michieletto nie utrzyma obecnego poziomu na dystansie całego sezonu/nie okaże się semi-emerytem - po prostu dostaje mu się za nazwisko (tzn. 80% dawnego Leona jest projektowane na większy regres niż w rzeczywistosci)/Perugię/Heynena i Kubiaka, tj. w próżni (gdzie brak zmiennej underachievingu) przyjmujący robiący tak genialne cyferki w klubie/kadrze od lat dalej byłby uważany za #1, jakby tam zliczyć mu z ostatnich 5 lat te parametry.

We Włoszech (RS+PO+CI) przez te 6 lat: 4,99 pkt/set / 16,1 pkt/mecz, 0,76 asa/set / 2,5 asa/mecz, 41.8% poz. przyj., 53,5% skuteczności/41,3% efektywności ataku, 0,36 bloku/set / 1,1 bloku/mecz + świetne ME + PŚ 2019, świetne IO + ME 2021, świetne ME 2023. Wyciągnąć z tego ME, KMŚ i Puchar Włoch to dobra komedia.

Za to jego problemem jest ratio kontraktu/impaktu - bo żaden siatkarz świata nie jest wart takich pieniędzy jakie on zarabia. Nie jest wart, w sensie jakiegoś 'value over replacement' (Leon zarabiający 3x vs Michieletto), bo jeżeli np. miałby dostać 20% więcej tego, co DeFalco (co pewnie odzwierciedla ten nasz impakt rating, tak na oko, dla przykładu) to byłby dla mnie no brainer. Młodszy Leon w Kazaniu (państwowy klub, działający na innej zasadzie niż polskie państwowe zespoły, niemuszący liczyć się z ograniczeniami budowania składu na innych pozycjach) się kalkulował, późniejszy - nie. Tzn. dalej możliwe było oczywiście zbudowanie topowego zespołu (w przypadku Perugii dochodzi kombinacja pecha: 2021 + 2022, peakowej Civitanovy i niekompetencji: Travica, Anastasi), ale tu już było coś za coś.

2. Z tym przyjęciem z Perugią, to chyba trochę dzielenie włosa na czworo: tercet Śliwka-Semeniuk-Płotnicki byłby jak ananas na pizzy (czytaj zaje.isty), bo to są świetne ananasy, tzn. gracze. Leon obecnie jest x-factorem, który powoduje, że Perugia jest faworytem nr 1, tj. zastąpić go jakimś Maarem i mamy Giannelli-Ben Tara/Herrera, Russo-Flavio, Płotnicki-Semeniuk-Maar, Colaci vs Sbertoli-Rychlicki, Kozamernik-Podrascanin, Lavia-Michieletto, Laurenzano vs Brizard-Romano, Simon-Caneschi, Lucarelli-Leal, Scanferla vs Porro-Dirlic/Reggers, Loser-Piano, Ishikawa-Kazijski, Catania -- tzn. może urodzić się z tego scudetto, lepsza głębia, ale gra się w siódemkę, więc jak skończy się na czwartym miejscu to wcale nie będzie to wielki underachievement vs potencjał 'na papierze'. Dać takiemu Mediolanowi zaadoptowanego do gry z Porro Dirlicia/Reggersa robiącego step up, i oczywiście, że mają papiery na nie-niespodziankowe ogranie Perugii.

Sirci wziął Leona po 15-25, 23-25, 14-25 w finale Ligi Mistrzów, więc i wzięcie Śliwki miałoby dużo sensu. Taki 'generacyjny' talent na poziomie klubowej siatkówki (może Miljkovic - Juantorena - Leon) to rzadkość, i obecnie tylko Michieletto ma spośród skrzydłowych na to potencjał (tzn. gdyby utrzymał obecny poziom, to dodając paszport byłby wart +mln euro na polsko-włoskim rynku), ale on z Trentino może być niewyciągalny jeszcze jakiś czas tak na oko.

Tak że Sirci nie za bardzo ma nawet wybór z jakąś koncepcją budowania składu, ot co zostaje szlifowanie all-round teamu na wszystkich pozycjach, ciekawe do jakiego stopnia chce mu się (czy wróci do ekwiwalentu składu ze scudetto ~De Cecco-prime Atan, Podrascanin-Anzani, prime Zaytsev-Russell, prime Colaci, czy po prostu Perugia zadowoli się składem na pewne włoskie top4). Tamten skład z 2018 roku to była podstawa top5 reprezentacji (Włochy, Serbia, USA) + De Cecco + dwie gwiazdy (Atan, Zaytsev) i szeroka czołówka (Russell). Czyli właśnie coś w stylu Giannelli-Ben Tara, Russo-Flavio, Śliwka-Semeniuk, nie-Colaci na libero. Zaytsev jako OH miał mniejszy impakt (ale dobrze grał), tutaj dochodziły limity/podebranie top atakującego z paszportem innym klubom.

Tzn. jakbym ja miał typować, to skończy się jakimś ekwiwalentem ~Semeniuk-Śliwka-Loeppky z upgradem na ataku, za dobry jest Płotnicki żeby tam zostać do rotacji.
GolMar
Posty: 623
Rejestracja: 19 lip 2011, o 18:08
Płeć: K

Re: Transfery przed sezonem 2024/2025

Post autor: GolMar »

@Wysoki, bardzo trafna analiza. Pełna zgoda.

Śliwki raczej w Perugii nie będzie. A przynajmniej nie jest tak, jak było to przedstawiane w prasie - że jest już dogadany/podpisany.

Plotnicki przez kolejne dwa lata nigdzie się nie wybiera.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7859
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Transfery przed sezonem 2024/2025

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Dzięki za info.

We włoskiej prasie pisano jedynie o zainteresowaniu Śliwką, na tej bazie w Polsce popłynęło to trochę dalej.
Szary Wilk
Posty: 7958
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Transfery przed sezonem 2024/2025

Post autor: Szary Wilk »

Najbardziej prawdopodobne według mnie jest to, że postawią na duet Semeniuk-Płotnicki wzmocniony kimś, kto jest dobry, ale nie bardzo dobry. Z tego co wiem, Płotnicki chce podwyżkę i miejsca w składzie.
Anzej
Posty: 98
Rejestracja: 24 mar 2023, o 13:48
Płeć: M

Re: Transfery przed sezonem 2024/2025

Post autor: Anzej »

Pary Semeniuk-Płotnicki nie ma co ruszać. Ciężko obecnie gdziekolwiek znaleźć lepszą. Moim zdaniem tylko Michieletto-Lavia czy zdrowi Bednorz-Śliwka to porównywalny poziom. Perugia powinna zainwestować w lepszego atakującego. Obecnych oceniam niżej niż takiego Butryna czy Bołądzia.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7859
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Transfery przed sezonem 2024/2025

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

https://www.instagram.com/p/C198ehNu4wq/

Agent Lucarellego z prezydentem Milanu. Aczkolwiek mnie bardziej ciekawi, że już jakiś czas temu pojawiła się informacja o dwóch francuskich talentach w Mediolanie, a do tej pory nie widziałem żadnego konkretnego info. Wyjęcie Lucarellego z Piacenzy to by była gruba sprawa tho.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Włochy”