Zarobki zawodników w Superlidze rosyjskiej

Awatar użytkownika
Biciut
Posty: 1491
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Marbella

Zarobki zawodników w Superlidze rosyjskiej

Post autor: Biciut »

jest to bardzo ciekawy temat. Mianowicie jeżeli ktoś się orientuje to miło by było za info jak stoją zarobki w Superlidze... kto zarabia najwięcej itd.
osnazfsb

Re: Zarobki

Post autor: osnazfsb »

Bardzo dobrze zarabial Matej Kazijski- w ostatnim sezonie jego zarobki siegaly podobno 800 tys euro. Na podobne(a byc moze i wieksze) kwoty moga liczyc najlepsi zawodnicy rosyjscy- tutaj prym wioda Tietiuchin, Kosariew, Kuleszow .Po okolo 500 tys eurp zarobi Giba, Stanley i Ball,na przeprowadzce do Moskwy finansowo zyskal Matej Cernic.
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Zarobki zawodników w Superlidze rosyjskiej

Post autor: Nagor »

Doczytałem się, że Sokołova zarabia za sezon 700 tys euro czyli 2,7 mln złotych. W PLS niektóre kluby męskie (!) nawet takiego budżetu nie mają. Rosja to kraina złotem płynąca dla siatkarzy.

A w poprzednim sezonie najlepiej zarabiającym zawodnikiem świata był podobno Clayton Stanley, patrząc na zarobki w Rosji, Amerykanin mógł zarabiać od 4 do 5 mln zł :D Polska liga mogła by najwyżej wystawić drużynę plażową tak zarabiających zawodników :D
...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Zarobki zawodników w Superlidze rosyjskiej

Post autor: dreamer »

Nagor pisze:Doczytałem się, że Sokołova zarabia za sezon 700 tys euro czyli 2,7 mln złotych...

...A w poprzednim sezonie najlepiej zarabiającym zawodnikiem świata był podobno Clayton Stanley, patrząc na zarobki w Rosji, Amerykanin mógł zarabiać od 4 do 5 mln zł...
Gdybyś miał jakieś namiary na to źródło z którego wyczytałeś tę informację o Sokołowej, chętnie bym to poczytał i zweryfikował z moimi informacjami.
Moja wiedza na temat zarobków Sokołowej jest taka, że istotnie - w pierwszym sezonie gdy pojawiła się w Odincowie po zerwaniu kontraktu z Murcją, kosztowała klub 700 000 EU, ale to dlatego, że kontrakt nowy podpisała na 400 000 EU a klub dodatkowo zobowiązał się do zapłacenia 300 000 EU Murci za zerwanie przez zawodniczkę trzyletniego kontraktu. Nie sądzę, aby w następnym sezonie, a tym bardziej w tym, jej zarobki poszły aż dwukrotnie w górę, tym bardziej, że latka lecą i mimo znakomitych umiejętności, nie jest już zawodniczką o takim potencjale jak kilka lat temu.

Z podobnych względów (odnosiłech jak widzę zarobli Balla do zarobków Sokołowej), uważam za przesadzone podane przez ciebie kwoty kontraktu Lloya Balla. Z mojej analizy zarobków Brazylijczyków w Europie i teraz u siebie, oraz zarobków gwiazd Serie A wynika, że w Rosji wysokości kontraktów nie sa aż o tyle wyższe jak sugerujesz podaną przez siebie kwotą dla Balla. Raczej podana przez ciebie dolna granica zarobków Balla (4 mln PLN) jest granicą górną i to faktycznie raczej wyższą niż prawdziwe zarobki tych gwiazd, czyli Balla i Stanleya.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
osnazfsb

Re: Zarobki zawodników w Superlidze rosyjskiej

Post autor: osnazfsb »

Amerykanom płaci sie w Rosji w dolarach a nie w euro i słyszalem wydaje mi sie dość wiarygodna plotke ze Ball zarabia tam w okolicach 1 mln dolarów za sezon. Patrząc na ze taki Szymanski bral podobno 1.3 mln złotych z Olsztyna a Zagumny tez był "milionerem" to nie wiem czy te kwoty powinny znów tak szokowac. Stanley natomiast bierze odrobine mniej w przedziale 750 tys-1 mln $. Są to jednak dane z zeszłego sezonu a wydae mi sie ze powinni byli dostac jakies gratyfikacje za tak udany jak poprzedni sezon
Rosjanom płaci sie tam naprawde bardzo dobrze ale ciezko ocenic ile dokładnie. Sadze jednak ze którys z nich bierze wiecej niz Stanley :D Przykładowo Połtawskiemu konczy sie po tym roku kontrakt i gdyby nie fakt ze ostatni rok i ten poprzedni ma nie tak udane no i kryzys gospodarczy to biorac pod uwage ze jest najwieksza gwaizda ligi pewnie by mogl wyciagnac naprawde duze pieniadze
Jesli chodzi o budzety klubów to sa to to kwoty rzedu 8-9 mln rocznie wsród wielkiej trójki
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Zarobki zawodników w Superlidze rosyjskiej

Post autor: Nagor »

dreamer pisze:
Nagor pisze:Doczytałem się, że Sokołova zarabia za sezon 700 tys euro czyli 2,7 mln złotych...

...A w poprzednim sezonie najlepiej zarabiającym zawodnikiem świata był podobno Clayton Stanley, patrząc na zarobki w Rosji, Amerykanin mógł zarabiać od 4 do 5 mln zł...
Gdybyś miał jakieś namiary na to źródło z którego wyczytałeś tę informację o Sokołowej, chętnie bym to poczytał i zweryfikował z moimi informacjami.
Moja wiedza na temat zarobków Sokołowej jest taka, że istotnie - w pierwszym sezonie gdy pojawiła się w Odincowie po zerwaniu kontraktu z Murcją, kosztowała klub 700 000 EU, ale to dlatego, że kontrakt nowy podpisała na 400 000 EU a klub dodatkowo zobowiązał się do zapłacenia 300 000 EU Murci za zerwanie przez zawodniczkę trzyletniego kontraktu. Nie sądzę, aby w następnym sezonie, a tym bardziej w tym, jej zarobki poszły aż dwukrotnie w górę, tym bardziej, że latka lecą i mimo znakomitych umiejętności, nie jest już zawodniczką o takim potencjale jak kilka lat temu.

Z podobnych względów (odnosiłech jak widzę zarobli Balla do zarobków Sokołowej), uważam za przesadzone podane przez ciebie kwoty kontraktu Lloya Balla. Z mojej analizy zarobków Brazylijczyków w Europie i teraz u siebie, oraz zarobków gwiazd Serie A wynika, że w Rosji wysokości kontraktów nie sa aż o tyle wyższe jak sugerujesz podaną przez siebie kwotą dla Balla. Raczej podana przez ciebie dolna granica zarobków Balla (4 mln PLN) jest granicą górną i to faktycznie wyższą niż prawdziwe zarobki kwiazd.
Pisałem o Stanleyu a nie o Ballu :P A co do źródła o zarobkach Sokołowej to napisali tak w Super Volley ten numer z okładką Barańskiej i Dziękiewicz w czapeczkach mikołaja. Na ile te dane są prawdziwe to nie wiem :P
...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Zarobki zawodników w Superlidze rosyjskiej

Post autor: dreamer »

Nagor pisze:...Pisałem o Stanleyu a nie o Ballu :P A co do źródła o zarobkach Sokołowej to napisali tak w Super Volley ten numer z okładką Barańskiej i Dziękiewicz w czapeczkach mikołaja. Na ile te dane są prawdziwe to nie wiem :P
Jasne. To oczywiście moja pomyłka. Wyjaśniam to, bo nie chcę aby ktoś doszukiwał się tutaj różnic wynikających z tego, że Ty piszesz o Stanley'u a ja o Ball'u. Po prostu wszystkie przemyślenia moje jakie wcześniej pisałem, były odniesielniem do Twoich informacji o zarobkach Stanleya, tylko że ja pomyłkowo cały czas używałem nazwiska Balla.

Myśle, że te informacje o jakich pisał osnazfsb o zarobkach Balla i Claytona są w dużej mierze wiarygodne i przynajmniej dla mnie mieściłyby się w pewnych rozsądnych granicach, porównując je ze znanymi mi zarobkami gwiazd brazylijskich które wróciły do swojego kraju. Ale zauważ, że oznacza to wtedy zarobki Stanleya i Balla na poziomie raczej rzędu około 3,5 mln złotych a nie pod 5 mln złotych.
Przyznam, że ten poziom 3,5 mln złotych jest dla mnie rzeczywiście bardzo wiarygodny.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Zarobki zawodników w Superlidze rosyjskiej

Post autor: kevinpsb »

dreamer pisze:Gdybyś miał jakieś namiary na to źródło z którego wyczytałeś tę informację o Sokołowej, chętnie bym to poczytał i zweryfikował z moimi informacjami.
Moja wiedza na temat zarobków Sokołowej jest taka, że istotnie - w pierwszym sezonie gdy pojawiła się w Odincowie po zerwaniu kontraktu z Murcją, kosztowała klub 700 000 EU, ale to dlatego, że kontrakt nowy podpisała na 400 000 EU a klub dodatkowo zobowiązał się do zapłacenia 300 000 EU Murci za zerwanie przez zawodniczkę trzyletniego kontraktu. Nie sądzę, aby w następnym sezonie, a tym bardziej w tym, jej zarobki poszły aż dwukrotnie w górę, tym bardziej, że latka lecą i mimo znakomitych umiejętności, nie jest już zawodniczką o takim potencjale jak kilka lat temu.
dreamer
Ja słyszałem jak Drzyzga mówił na którymś z meczów LM że z jakimiś dodatkowymi nagrodami i wynagrodzeniami Sokołowa zarabia do 600tyś EU na sezon
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Awatar użytkownika
smelasiatkarz
Posty: 244
Rejestracja: 15 sty 2009, o 13:04
Płeć: M
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Re: Zarobki zawodników w Superlidze rosyjskiej

Post autor: smelasiatkarz »

Czy 3,5; czy 5 mln złotych czy 600 tys euro nie ważne. Tam siatkarze mają raj finansowy więc nie jest dziwne, że grają tam same drogie gwiazdy brazylijskie amerkańskie i z innych krajów. Gwiazdy rosyjskie dostają również spore wynagrodzenia jak nie wyższe. Verbow w jednym z wywiadów dla SV mówi, że chciałby grać w innej lidze ale żadna inna liga nie zapewni mu takich zarobków jak w Rosji.
"Moje ciało jest moim kontem bankowym. Najpierw muszę dużo wpłacić żeby potem dużo wyjąć"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rosja”